□a, Vanderlijde verdedigt 'het Westen' .H.™ N IRIJKELUISZOON PAKT ETAPPEZEGE IN GIRO HGC neemt hindernis Oranje basketballers 6te klein' voor Italië SPORT Bloemendaal en Kampong beginnen met overwinning [SSUBSIDIE i TURIJN - Op de schouders I van Arnold Vanderlijde 1 rust de zware taak de eer van de Westeuropese bok sers hoog te houden. De Sit- tardse zwaargewicht is er als enige bokser uit het westen in geslaagd zich tus- sen louter pugilisten uit het i Oostblok te dringen, die 1 vanavond in het Palazzc dello Sport van Turijn de fi- naies betwisten van hel 27ste Europese kampioen- IIJZEN ish;oi:ii [undige (m/V) WIELERKLASSEMENT pF.STEM SPORT 3 ZATERDAG 6 JUN11987 T47 'ON ING Onderonsje Gevaren (ATIES "O Zeeland imnrirzoai LIDO Dl JESOLO (ANP) - De trektocht langs de Adriatische Kust heeft eindelijk een verrassende winnaar opgeleverd in de Ronde van Italië. In de langste van de 22 etappes moest het peloton de 260 kilometer overbruggen tussen San Marino en het vlak bij Venetië gelegen Lido di Jesolo. EUROPA CUP HOCKEY HEREN IN BARCELONA NIEUWSOVERZICHT Bernd Schuster verliest van Barcelona Aad de Mos trainer van het jaar Casagrande concurrent van Kieft Van de Laar internationaal arbiter Straffen betaald voetbal Lopes wekt woede op in Ridderkerk Herenhandbalploeg naar Tsjechoslowakije ik zoek't hogerop. PLUSPUNHNONINQ Liwmuren completeren de pimaJe stookkosten. 1 Door Ger Gerritsen I ^nold Vanderlijde moet dus proberen een complete Oosteu- ropese overheersing te voorko men. Gemakkelijk zal dat ze ker niet worden, omdat zijn te genstander van vanavond, de 25-jarige Rus Ramzan Sebejev beslist geen kleine jongen is. Sebejev heeft met het Europees kampioenschap van Boedapest de kroon van de nu al legenda rische Alexander Jagoebkin overgenomea Jagoebkin was er wel nog bij in Reno tijdens het wereld kampioenschap in 1986, maar dat kwam louter en alleen om dat de Russische bond oor deelde dat het beter was een meer geroutineerde man naar de Amerikaanse boksstad te sturen, dan de minder ervaren Ramzan Sebejev. Toch is deze Sebejev al twee jaar de 'abso lute kampioen' van de Sovjet- Unie, een titel die wordt ver strekt aan de winnaar van een toernooi tussen zwaargewich ten en superzwaargewichten. Alle delegaties uit West- Turijn 1987 toch nog het aan- Europa hebben hun hoop ge- zien geeft van een 'echt Euro- vestigd op Arnold Vanderlijde. pees kampioenschap'. Hij heeft reeds voorkomen dat de slotavond van de titelstrijd in Turijn een onderonsje wordt van Russen (tien finalisten in twaalf gewichtsklassen: Oost duitsers (6), Bulgaren (4), Hon garen (2) en Polen (1), maar men hoopt tevens en men is er zelfs van overtuigd dat Arnold Vanderlijde tenminste een titel voor het Westen veilig stelt en Wie Arnold Vanderlijde don derdagmiddag aan het werk zag tegen de Bulgaar Svillen Russinov twijfelt er dan ook niet aan dat hij inderdaad een wig, zij het een uiterste kleine, kan drijven tussen de boksers uit het Oostblok. Toch kan men niet stellen dat de partij tegen Sebejev al bij voorbaat gewon nen is. De manier van boksen van de geblokte Rus houdt voor de tegenstander veel gevaren in. Zijn tegenstanders Golota (Polen) en Gaudiano (Italië) hebben dat in de kwartfinales en de halve eindstrijd moeten ondervinden. Zij moesten bei den de strijd door een oogbles sure staken. Een ding is zeker, Arnold Vanderlijde kan reke nen op de sympathie van alle Westeuropese delegaties, van de weinige Italianen die als toeschouwer het sportpaleis bezoeken, en zelfs van de Joe- goslaven, met slechts twee bronzen medailles de grootste verliezers van het toernooi. Ruysdaelstraat Cruquiuulrul Handelstaat H.v. Bourgondlëstr. Bailleu «straat Europalaan Xennedylaan Brouwerijstraat St. Katrijnstraat Uitbreidingsplan St. Annapnlder haltvrljstaand premie C staat reeds «oor u klaar vrijstaand haltvrljstaand (hatf)vrijstaand haltvrljstaand haltvrljstaand bungalow haltvrljstaand Premie A haltvrljstaand halfvrl|staand haltvrljstaand 01155-2109. Is is een algemeen psychia- eigentijdse inzichten in de en, een polikliniek, 26 plaatsen Itieafdeling te Middelburg, tkomst worden uitgebreid tot en een afdeling voor deeltijd- izaam. Raar zijn en in het bezit zijn van INTAS (2 jaar) of MAVO op D- ellenden tot 40 jaar, die nel |/ereiste diploma hebben, maai van hun levenservaring toch ^n de eisen te kunnen voldoen, Eveneens uitgenodigd te solli- pkenverzorgenden geldt een geling; de voorbereidende peri» even maanden is voor hen niel bssing, waardoor zij in een reeds (cursusgroep, in oktober 1987 nstromen op basis van een leer/ (/ereenkomst. teeuws-Vlamingen kan de j-opleiding aantrekkelijker wor- dat het PZZ medio 1988 wordl met twee afdelingen in Tel en een aantal verpleegkundige Iers in de formatie. «ke sollicitaties, onder vermelding [rakaturenummer linksboven op le, kunt u binnen 10 dagen richten hoofd van de dienst personeels- an het Psychiatrisch Ziekenhuis Postbus 253, 4460 AR GOES m en toch afslanken tie graag één a twee maatjes tekens, couperose, acné of Daar kunnen wij wat aan gedemonstreerd in het t.v.- rofiteren van een speciale Nederlands offensief strandt Onder de staalblauwe hemel won Paolo Cimini vrijdag de massaspurt, nadat twee aanvallen van de Neder landse formatie van De Wever waren gestrand. De 23-ja- rige wielrenner uit Rome versloeg erkende sprinters als tweevoudig ritwinnaar Rosola en Bontempi, Planckaert en Freuler, die allen één zege op hun naam hebben staan. In het gebied met de vele lagu- natta, Chesini en Morandi nes dreef Cimini een wig tus sen de vijf ploegen, die de Giro beheersten, al bleef Visentini, donderdag winnaar van de tijdrit, natuurlijk in de rose lei derstrui. Het was niet helemaal vreemd, dat uitgerekend Ci mini won. De Romeinse twee dejaars prof heeft in zijn junio ren- en amateurtij d honderd overwinningen op baan en weg geboekt Hij behoorde echter nimmer tot een nationale selec tie. Volgens concurrerende Ita liaanse ploegen dankte Cimini zijn profstatus aan de invloed van zijn rijke vader. Cimini se nior sponsort in de Italiaanse hoofdstad een amateurclub, die onder zijn naam aan koersen deelneemt De snelheid lag aanvanke lijk, door de afdaling van San Marino, niet eens zo laag. Maar toen de wijde vlakte in zicht kwam, nam iedereen gas terug. John Talen (ploeg-Post) en Pe ter Pieters (De Wever) verdien den lires door mee te sprinten voor premieklassementen. Ta len versloeg eerst Jurko en Chesin, maar verloor later van Pieters en Salvador. Pas na 230 kilometer schrok de karavaan wakker, toen Van der Velde, Thurau, Pochini en Serra in een bocht vielen zonder daar overigens noemenswaardig let sel aan over te houden. Jos Lammertink rook even later zijn kans bij de 'Bioscoop- prijs'. De Nederlands kampioen sprintte in eerste instantie lou ter voor de premie, maar raakte los van het pelotoa Za- en sprongen mee, waarvan de laatste louter om het tempo te drukken voor zijn ploeggenoot, de sprinter Freuler. De vier be reikten een maximale voor sprong van 25 seconden en mochten zeven kilometer voorop rijden. „Zanatta en Chesini werkten wel, maar niet zo als ik dat wenste", zei Lam mertink later. Bij het bereiken van de hoofdstraat van Lido di Jesolo probeerde Pieters, ge lanceerd door Bogaert, het pe loton te slim af te zijn. Op vijf tig meter van de finish zag Pie ters de groep voorbij schieten. Toch had hij nog genoeg kracht om negende te worden. De uitslag van de veertiende etap pe, van San Marino naar Lido di Jesolo over 260 kilometer: 1. Paolo Cimini (Ita) 6 uur 54 minuten en 30 seconden, 2. Paolo Rosola (Ita), 3. Paul Popp (Oos), 4. Johan Capiot (Bel), 5. Luciano Boffo (Ita), 6. Sil- vano Ricco (Ita), 7. Guido Bon tempi (Ita), 8. Alessio di Basco (Ita), 9. Peter Pieters (Ned), 10. Stefano Zanatta (Ita), 11. Christian Chau- bet (Fra), 12. Flavio Chesini (Ita). 13. Urs Freuler (Zwi), 14. Enrico Grimani (Ita), 15. Stelano Allocchio (Ita), 16. Angelo Canzonieri (Ita), 17. Jaime Vilamajo (Spa), 18. José Julian Balaguer (Spa), 19. Frank Hoste (Bel), 20. Johan van der Velde (Ned) allen dezelfde tijd als de winnaar, 21. Eddy Planckaert (Bel), 29. Martin Schalkers (Ned), 35. Jos Lammertink (Ned), 38. Rob Kleinsman (Ned), 47. Johan Lam- merts (Ned), 49. Phil Anderson (Aus), 50. Theo de Rooy (Ned), 58. Robert Millar (GBr), 59. Guy Nu- lens (Bel), 72. Henk Lubberding (Ned), 74. Jean Habets (Ned), 78. Eric Breukink (Ned), 79. Daniël Wyder (Zwi), 106. Hennie Kuiper (Ned), lq2. Peter Winnen (Ned), 137. Jan Bogaert (Bel), allen in de zelfde tijd als Cimini, 160. John Ta- Paolo Cimini (links) spurt als eerste over de streep. len (Ned) op 38 seconden, 161. en laatste Renato Piccolo (Ita) op 1 minuut Algemeen klassement: 1. Roberto Visentini (Ita) 64 uur 15 minuten en 39 seconden, 2. Stephen Roche (Ier) op 2.42, 3. Toni Rominger (Zwi) op 3.12,4. Eric Breukink (Ned) op 3.30, 5. Robert Millar (Gbr) op 4.55, 6. Flavio Giupponi (Ita) op 5.37, 7. Marino Lejarreta (Spa) op 5.59, 8. Phil Anderson (Aus) op 6.17, 9. Emanuele Bombini (Ita) op 6.29,10. Roberto Pagnin (Ita) op 6.45, II. Jo- kin Mujica (Spa) op 6.49,12. Moreno Argentin (Ita) op 6.56, 13. Jiri Skoda (Tsj) op 7.11,14. Steve Bauer (Can) op 7.19, 15. Jean Claude Ba- got (Fra) op 8.04, 16. Alberto Volpi (Ita) op 8.16,17. Peter Winnen (Ned) op 8.20, 18. Lech Piasecki (Pol) op 8.50,19. Stefano Colage (Ita) op 9.03, 20. Davide Cassani (Ita) op 9.09, 30. Van der Velde op 10.57, 31. Nulens op 10.59,42. Wyder op 15.48,49. Kui per op 18.34, 90. Lubberding op 39.21, 101. Habets op 45.19, 105. Kleinsman op 48.37, 116. Schalkers op 55.54, 132. Pieters op 1.08.49, 136. Talen op 1.13.42,139. Planckaert op 1.17.15, 146. De Rooy op 1.26.56, 147. Lammertink op 1.28.18, 150. Lam- merts op 1.31.17, 160. Bogaert op 1.59.18, 161. en laatste Vicente Prado Huergo (Spa) op 2.34.04. - FOTOAP BARCELONA (ANP) - Bloemendaal en Kampong zijn het hockey toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen in Terrassa, bij Barcelona, goed begonnen. WASSENAAR (ANP) - De hockeysters van HGC mo gen volgens trainer Tim Steens na het door Amster dam veroverde landskam pioenschap niet nog eens genoegen mogen nemen met een tweede plaats. De ploeg uit Wassenaar sprong daarom in het streven de Europese beker voor de vijfde keer in successie te veroveren vrijdag soe- peltjes doch geconcentreerd over de eerste hindernis heen. Tegenstander Slough, kam pioen van Engeland, demon streerde in Wassenaar, dat het lokale kostschoolhockey aldaar nog er verwijderd is van be- ;hoorlijk internationaal niveau. HGC won dan ook zonder de rug echt te krommen met 6-0. Be doelpunten werden keurig over de helften gespreid. De Wassenaarse titelverde diger maakte de afgelopen maand al duidelijk de taak de Europa Cup in eigen huis te houden serieus op te vatten. Steens riep zijn speelsters vier keer per week naar de training. Het slot van de competitie werkte bovendien in zijn voor deel. Goede wedstrijden tegen Hilversum, nationaal kam pioen Amsterdam en tenslotte het Nederlands team - of wat daar van over was zonder de HGC-internationals - moesten het pad banen naar een nieuwe Europese titel. Minder wordt bij de tachtigjarige vereniging als een afgang beschouwd. Te genstanders van het kaliber van voornoemde drie worden eigenlijk ook niet verwacht. Slough werd het eerste slachtoffer van de opofferings gezindheid en dadendrang van HGC. Slechts over het aantal doelpunten kon ontevreden heid bestaan, even afgezien van het doorsnee peil van de arbitrage. Dat zal voor Neder landse begrippen voorlopig wennen blijven. Poule A Glasgow (Sch) - Royal Uccle (Bel) 8-0 (4-0) 16. MacLeod 1-0 (strafbal), 18. Forsyth 2-0, 23. Macleod 3-0, 34. Fraser 4-0,41. Connell 5-0,52. en 55. MacLeod 6-0 en 7-0 (beide s.c.), 68. Forsyth 8-0. Scheidsrechters: Johnson (Ier) en Vlasenkova (Sov). Toeschouwers: 100. Slough (Eng) - HGC (Ned) 0-6 (0-3) 4. Willemse 0-1,8. Lejeune 0-2 (s.c.), 34. Lejeune 0-3,48. Willemse 0-4,52. Van Doorn 0-5 (strafbal), 68. Le jeune 0-6 (s.c.). Scheidsrechters: Morrow (Wal) en Heinrichs (WD1). Toeschouwers: 350. Poule B Portadown (Ier) - Andizhauka (Sov) 1-3,(0-2) 12. Beljalova 0-1 (strafcorner), 14. Bajkoesjeva 0-2, 55. Oesmanova 0-3,60. McBride 1-3 (s.c.). Scheidsrechters: Marsh (Eng) en Asselman (Bel). Toeschouwers: 100. San Sebastian (Spa) - Blau Weiss (WD1) 0-3 (0-0) 51. Stegemann 0-1, 54. Hegener 0-2, 64. Müller-Ensing 0-3 (s.c.). Scheidsrechters: Buchta (Sch) en De Vries (Ned). Toeschou wers: 200. In poule A, waarin beide Ne derlandse clubs zijn ingedeeld, won bekerhouder Kampong met 2-1 van de niet te onder schatten Sovjetrussische club Fili Moskou en maakte Bloe mendaal dankzij vier treffers van Gert-Jan Schlatmann korte metten met Royal Ra sante uit België (5-2). Zaterdag wisselen de tegen standers en op eerste pinkster dag zal vermoedelijk in deze poule de beslissing vallen als Kampong en Bloemendaal elk aar treffen. De 'generale repe titie' van afgelopen zondag voor de competitie eindigde in 3-1 voor Bloemendaal, dat daardoor voor de tweede ach tereenvolgende keer nationaal kampioen werd. Kampong had tevoren nogal opgezien tegen het treffen met Fili. In werkelijkheid was de angst echter misplaatst. Want met uitzondering van interna tional Depoetatov kwam de Russische ploeg niet boven de middelmaat uit. Alleen in de eerste vijf minuten werd doel man Toft enkele malen op de proef gesteld. Bloemendaal-speler Gert-Jan Schlatmann (rechts) brengt de stand op 4-1 en scoort daarmee zijn vierde doelpunt. - FOTO ANP Bij Bloemendaal was Schlat mann de meest bejubelde spe ler. Hij scoorde voor de rust viermaal. Vooral zijn derde treffer was van zeldzame klas se. De Belgische doelman Yves Henet zal de internationale buitenspeler ongetwijfeld niet gauw vergeten. Schlatmann zorgde al in de 13e minuut voor de openingstreffer. Denis He- net liet weliswaar vijf minuten later de gelijkmaker aanteke nen, maar Schlatmann had nog voor de pauze een drievoudig antwoord in petto. Coach Roe land Oltmans besloot de schut ter overigens in de 47e minuut te wisselen om hem verder te sparen. Op dat moment was het trouwens 4-2 door een doelpunt van Francois. Vijf minuten voor het einde maakte aan voerder Theodor Doyer er 5-2 van. Koos Formsma kreeg de gele kaart, zodat Bloemendaal vijf minuten met tien man moest spelen. Poule A Kampong (Ned) - Fill Moskou (Sov) 2-1 (2-0). 29. Smeekes (straf corner) 1-0, 34. Drost 2-0, 53. De poetatov (strafcorner) 2-1. Bloemendaal (Ned) - Royal Ra sante (Bel) 5-2 (4-1). 13. Schlat mann 1-0,18. Henet 1-1,28. Schlat mann 2-1, 32. Schlatmann 3-1, 35. Schlatmann 4-1, 41. Francois 4-2, 65. Doyer 5-2. Gele kaart: Formsma (Bloemendaal). Poule B: Uhlenhorst (Wdl) - Menzieshill (Sch) 6-0 (2-0). Doelpuntenmakers: Tewes 2, Oecklinghaus, Fischer, Brinkmann en Helf Terrassa (Spa) - Grammarians (Gib) 9-0 (8-0). Doelpuntenmakers: X. Escude 2, Oliva 2, De Paz 2, J. Escude, S. Malgosa en J. Malgosa. Dorus Rijkersstraat 1°| Terneuzen Tel. 01150-13616 boor Jules Spijkers PIRAEUS - Coaches kruipen van ojdtot tijd noodgedwongen in de nuid van een rekenmeester. Ruud narrewijn, geestelijk vader van fi® Nederlandse basketballers, aeed gistermorgen op de derde 1van het Europees kampioen- !z?p m Piraeus grif mee aan het tad ^an plussen en minnen. De eaerlaag tegen de oppermachtige "aiiaanse profs (95-71) kon hij er iter niet mee afwenden. bat was ook niet de opzet van de ope- II'e, kouwens. Reële winstkansen en weliswaar serieus verdedigd te worden, maar krachtenverspilling ook ten alle tijde voorkomen als de klus zoals verwacht een te zware zou blijken, was het parool. Vandaag en morgen wachten tenslotte confronta ties waarin Harrewijn c.s. zich in ta melijk stoute dromen wel kansen toe dichten. Tegen Tsjechoslowakije (vanmor gen) en West-Duitsland (zondag) moe ten zij hun aanspraken op een plaats bij de beste vier in hun groep zien te bevestigen. Wat hen, gelet op ontluis terende nederlagen tijdens het EK van '85 in Leverkusen tegen diezelfde teams (respectievelijk 66-104 en 79- 104) lang niet licht zal vallen. Na vijfentwintig minuten gooide Harrewijn gisteren de handdoek in de ring. De reservisten Te Velde, Van Noord, De Waard, Schilp, Van Dinten en Pieterse mochten het karwei afma ken nadat de Italiaanse eerste keus Harrewij ns favorieten op hun tekort komingen had gewezen. Bij de 37-55 tussenstand wist de Heemstedenaar dat het verder geen zin had Smits, Van Helfteren, Kuipers en Esveldt te slachtofferen. Hoewel de ongelijke strijd met de Italianen bezwaarlijk een graadmeter genoemd kon worden, viel opnieuw het gebrek aan schotkracht op van de Nederlandse ploeg. „Toen ik aan dit toernooi begon, rekende ik erop dat het schot van buiten aardig verzorgd zou zijn", stelde Harrewijn somber vast. „Daar hadden we de mensen het spel van de nuchtere Amsterdam voor, dacht ik zo." mer. De Waard, Kuipers en Emanuels Scores Nederland: Emanuels 3, Schilp 6, De Stellen hun coach in dat opzicht echter Waard 5, Te Velde 13, Van Rootselaar 3, tamelijk teleur. Evenals trouwens Es- Snüte iO, Van Dinten 9 Van Noord 10, Pie- veldt die wel fraaie staalties verdedi ter?e 8' 4 I4*lie: Magmfico 11, To- veiai, aie wei iraaie siaaipes veraeai- nut n jac0pini 7, Brunamonti 12, villaita gen ten beste geeft tegen vijandelijke 10, Giiardi4, Riva 18, Morandotti 4, Costa 8, topschutters, zoals gisteren rivaal, Carera 10. maar daarmee al te veel van zijn kruit Groep A blij kt te verschieten. Sovjetunie - Roemenië 121-74 (66-29). Wonderlijk genoeg lieten Harre- west-Duitsiand-°iS m-107 na verlen- wijns reservisten Van Dinten, Van ging (98-98,49-40). Italië - Nederland 95-71 Noord, Pieterse en Te Velde gisteren (43-33). Polen - Tsjecho-Slowakije 87-84 verreweg de beste schotcijfers note- (49-46>' stand ctocdB ren. Te Velde toonde zich het minst itaiië33 0 6 278-234 onder de indruk. Hij legde bij zijn de- Polen3 214 263-267 buut op het EK-podium een opmerke- Jf1?®1,3 J 2 2 266-256 liike onhevaneenheid aan da daa Tsj-Slowakije.3122262-258 1 onDevangennem aan cle dag. west-Duitsiand. 3 1 2 2 262-286 „Een lichtpuntje", noemde Harrewijn Nederland3122216-146 BARCELONA (SID) - Bernd Schuster heeft het proces tegen zijn club Barcelona verloren. De Westduitser had bij de recht bank van Barcelona ontbinding van zijn tot juni 1988 lopende contract geëist, omdat hij zich gehinderd voelde in het uitoefe- - nen van zijn beroep. Trainer Terry Venables verwijderde de middenvelder, na een ernstig conflict, nog voor het begin van de Spaanse competitie uit de selectie. De rechter oordeelde vrijdag, dat Barcelona dit seizoen alle contractuele verplich tingen is nagekomen. De oud-international was niet aanwezig bij de uitspraak. Hij verblijft al enkele dagen in West-Duitsland. Zijn advocaat So- ler Pardo verklaarde: „Wij respecteren het oordeel, maar gaan wel in beroep". BRUSSEL (ANP) - Aad de Mos, trainer van de Belgische club KV Mechelen, werd in Brussel uitgeroepen tot trainer van het jaar in België. De 40-jarige Hagenaar streed met zijn ploeg tot de laatste speeldag om het kampioenschap tegen Anderlecht, dat uiteindelijk toch de titel prolongeerde. Mechelen kan nog winnaar van de beker worden en is in elk geval verzekerd van Europees voetbal. De Mos was de favoriet van de meerderheid van tachtig Belgische sportjournalisten. In het referendum eindigde Hervé Antheunis van Lokeren als tweede, George Leeckens van Cercle Brussel als derde en bondscoach Guy Thijs als vierde. In zes jaar was De Mos de eerste buitenlandse winnaar. „Ik voel me zeer vereerd", gaf hij als commentaar. TURIJN (SID) - Voor twee miljoen gulden heeft de Italiaanse club AC Torino de Braziliaanse aanvaller Walter Casagrande van FC Porto overgenomen. Casagrande, die niet speelde in de gewonnen Europese bekerfinale tegen Bayern München, wordt concurrent van Wim Kieft op de spitsplaats. Bij Torino zou men overigens van Kieft, die nog een tweeja rige verbintenis heeft, afwillen. Er zijn al voorstellen gedaan hem te ruilen voor de Westduitser Wolfram Wuttke van Kai- serslautern. Dit bericht werd in Turijn niet bevestigd. Casagrandes ploeggenoot Futre staat hoog op de verlanglijst van AS Roma, dat de Westduitser Voller al heeft ingelijfd. Als Futre komt, wordt de Pool Boniek aan Avellino overgedaan. ZEIST (ANP) - Chris van de Laar uit Enschedé wordt het ko mende seizoen internationaal voetbalscheidsrechter. Hij nam op de internationale lijst de plaats in van Gerard Geurds, die met arbitreren is gestopt wegens het bereiken van de leeftijds grens. De scheidsrechterscommissie van de KNVB schoof vijf scheidsrechters door van de B- naar de nationale A-lijst. Het zijn: Elljo Bulthuis (Hengelo), Ben Kemper (Rotterdam), Wim Egbertzen (Gaanderen), Hans Reygwart (Zaandam) en Sjef van Vliet (Etten-Leur). ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft negen spelers een schorsing van een wedstrijd opgelegd, omdat ze tij dens het weekeinde hun derde, vijfde of zesde gele kaart bin nen een jaar te zien kregen. De zaak van de rode kaart voor Si mon Tahamata in de vooruitgespeelde slotwedstrijd Feyen- oord-VW is nog onder behandeling. De gestrafte spelers zijn: Maddock (Willem II), Van der Wiel (DS'79), Vos (RBC), Bos (Vitesse), Fraser (FC Utrecht), Brandts, Wildschut en Blattler (allen Roda JC) en Verkuyl (FC Gronin gen). RIDDERKERK (ANP) - De Portugese loper Carlos Lopes, met 2.07.11 's werelds snelste marathonman aller tijden, heeft in Ridderkerk voor boze gezichten gezorgd. Lopes werd voor veel geld naar Ridderkerk gelokt als hoofdpersoon op de pinkster- markt, die in het teken staat van Portugal. De geldschieters gingen er van uit dat hij zeker zou deelnemen aan de halve ma rathon die tegelijkertijd wordt gehouden. „Denkt U te gaan winnen?" werd hem bij aankomst gevraagd. Het antwoord van de 40-jarige loper wekte eerst verbijstering op, vervolgens woede. „Winnen?" zei Lopes, „ik doe niet eens mee". ZALTBOMMEL (ANP) - De Nederlandse zaalhandbalselectie heren gaat van 16 tot 21 juni op trainingsstage naar Trnava in Tsjechoslowakije. Bondscoach Ton van Linder heeft hiervoor veertien spelers aangewezen. Het zijn: doelverdedigers Peter Bassa (Tachos) en Ruud van de Broeck (Aalsmeer) en de spe lers Lambert Schuurs, Peter Portengen (beiden Sittardia), Henk Groener, Nico Beekman, Patrick Berendsen (allen Swift Arnhem), Bart Engelvaart, Robin van Olphen, Robert Fiege (allen Hermes), Wil Jacobs (Neerpelt), Frank Coenders (Ta chos), Joop Fiege (Aalsmeer) en Job Hagreize (Hercules). In to-ij taal worden zes oefenwedstrijden tegen Tsjechoslowaakse 1 clubs gespeeld: op 17 juni tegen Stupava, op 18 juni tegen Horo- vec, op 19 juni tegen Trnava en tegen Dubnica, op 20 juni tegen Topolcany en op 21 juni weer tegen Trnava. \MATEURS: 1. J. de Crom (Hoo- jerheide) 142 punten, 2. K. Jon kers (Oud-Gastel) 133, 3. P. Hee- ren (Sprundel) 122, 4. P. Barten Zevenbergen) 99, 5. T. Akker- nans (Zevenbergen) 91, 6. P. v. d. Klundert (Hoogerheide) 83, 7/8. H. Rovers (Roosendaal), P. Mol ;'s Gravenpolder) 82, 9. R. Sien- iers (Zevenbergen) 75, 10. B. Ra- jenberg (Terheyden) 70, 11. N. v. i Klundert (Hoogerheide) 68, 12. R. v. Hooydonk (Roosendaal) 66, 13. N. Hage (St. Maartensdijk) 65, 14/15. J. Melsen (Roosendaal), C. Heeren (St. Willebrord) 61 pun ten. IUNIOREN: V. Timmermans [Hoogerheide) 201 punten, 2. D. de Jongh (Raamsdonksveer) 108, 3. H. Roeven (Oosterhout) 107, 4. R v. Kappel (Made) 105, 5. R Sestig [Oosterhout) 104, 6. J. Valentijn [St. Willebrord) 85, 7. C. Wouters [Zevenbergen) 89, 8. R. v. Loon [Zevenbergen) 88, 9. W. v. Hoof (Hoogerheide) 87, 10. C. O omen [Etten-Leur) 80, 11. P. v. Son (Ze venbergen) 73, 12. R. den Raden (Dussen) 71, 13. R. v. Wezenbeek (Heerle) 62, 14. A. Masseurs (St. Willebrord) 53, 15. A. Roks (Bre da) 51 punten. NIEUWELINGEN: 1. P. Konings [Roosendaal) 248 punten, 2. M. Verwij meren (Prinsenbeek) 97, 3. P. Aartsen (Putte) 88, 4. J. Kou ters (Oud-Gastel) 80, 5. P. Loonen (Dongen) 67, 6. L. Machielse (Fij naart) 64, 7. J. Blij levens (Rijen) 59, 8. E. v. Alphen (Koewacht) 50, 3. A. Krol (Rijen) 40, 10/11. M. Bergen (Wouw), 9. P. Jansen (Putte) 39,12. P. Kannekens (Fij naart) 38, 13/14. H. Loonen (Bre da), R. Westerbeek (Prinsenbeek) 33, 15. R. Diepstraten (Gilze) met 30 punten. (ADVERTENTIE) door te Investeren in studeren blf de Hogeschool Katholieke Leergangen In Tilburg starten: Basiskennis boekhouden, Praktijkdiploma boekhouden (incl. computerboekhouden). MBA. Modulen deelexamens SPD (incl. computerpractica). Accountant Administratieconsulent. Avond-HEAO. De studie aan de Avond-HEAO is zodanig opgezet dat studenten gelijk tijdig studeren voor modulen avond-HEAO en deelexamens modulen) SPD. Behaalde deelexamens SPD zijn onbeperkt geldig en geven recht op vrijstelling voor modulen avond-HEAO Hogeschool Katholieke Leergangen Tilburg. Wij verzorgen ook PD-Marketing, N1MA-A en B, Informatica (o.a. Ambi). Voorlichtingsdag: Zaterdag 27 juni, Westhoeve, Reitse Hoevenlaan 12,11.00 -13.00. Inlichtingen en aanvraag gratis prospectus: J. Maas, tel 013 - 342294, tijdens kantooruren 013 - 394224 Hogeschool Katholieke Leergangen Faculteit Bedrijf, Mens, Media Opleidingen Handelswetenschappen - Avond-HEAO Pyreneeënweq 10. 5022 DN Tilburg

de Stem | 1987 | | pagina 11