Muziek avond in Axel Russische en Tsj echische romantiek in Antwerpen Nieuwe computer vismijn Breskens Mini en Maxi in Casino Knokke Napolitaanse sfeer in KNS Antwerpen EUWS SPORT De Csardasvorstin in Opera voor Vlaanderen DUIVENSPORT SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS ENS TEN uivering val e Braakman J. du Puy wint 'Montlucon' lamslag andstraat DAGO No sex, please in Fakkelteater David Paquette in Terneuzen Orgelconcert in Terneuzen Verdi's Aida in OW Antwerpen Car Trouble in Imageclub Final Treat in Jamasj Operette de Vogelhandelaar in Opera Gent arbé ontvangt ndtekeningen iehoud school aterlandkerkje IJzendijke Zuidzande Eede Schoondijke Aardenburg Cadzand Meaux sdag 7 juli, brengt Rooi, ziek uit de zestiger jaren laatste programma begin half negen. lARTCLUB - Aan het einj het kaartseizoen 1986. 7 van de kaartclub West- nt werden in verenigings. jouw De Poort tijdens een lellige avond de prijzen gereikt. De eindstand is ai gt: 1. C. Kaijser sr, 2. p risen, 3. J. Andriessen, 4. bben, 5. R. Galle. \UWTRAPPEN - De stich ïg Natuurvrienden houd aandag 8 juni, tweede pink rdag, een wandeltocfc auwtrappen) over een ai ind van tien kilometer. irt is 's morgens'om zeva ir bij D'Ouwe Smisse Zandstraat. Tijdens c cht zijn er drie controlepos i te passeren. Bij terugkes er voor alle deelnemers eei zamenlijk ontbijt en wor n de herinneringsvaantje tgereikt. rODAGO in Goes houdt val een internationaal folklore! roepen uit vijf landen, vindj lijkse binnenstadfeesten i loslowaaks en een Hongaan epen uit Duitsland en Belgij iog groepen uit Vogelwaard aan. Op die dag verzorgen; rival op vier verschillend )e buitenlandse groepen tre andere Zeeuwse plaatsen. AXEL - Een gevarieerd programma-aanbod, dat is het streven van de or gelcommissie in Axel. In ie gereformeerde kerk vrijgemaakt aan de Kerk- dreef concerteren zater dag 6 juni Job Verpoorten (organist) en Jeanette de Caluwé (mezzo sopraan). Zij vertolken een programma met werken van Messiaen, Sweelinck, Dubois, Bach, Mackensie, Vaughan Wil liams en Vierne. De afwisse ling zit niet alleen In de com binatie orgel en zang, maar ook door het brengen van verschillende stijlperioden uit de muziekgeschiedenis. Jos Verpoorten studeerde aan het Rotterdams Conser vatorium. Ofgei bij Arie Reijzer, cLavecimbel bij Ton Koopman en David Collyer en kerkmuziek bij Barend Schuurman. Hij is als decent verbonden aan de Zeeuwse Muziekschool (afdelingen Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen). Hij is als vaste organist verbonden aan de Lutherse kerk in Middel burg. Samen met de commis sie zomerorgelconcerten houdt hij élke zomer een or gelcyclus. Hij verzorgde orgelconcer- I ten in de Laurenskerk in Rotterdam, de Janskerk in Gouda en de Grote Kerk in Jeanette de Caluwé en Jos Verpoorten. Dordrecht. Deze zomer speelt hij tijdens een internationaal zomerorgelcyclus in Zweden. Hij is een veel gevraagd be geleider zowel op orgel, cla- vecimbel als op piano voor diverse koren en solisten. Hij staat bekend als een specia list in het vertolken van ba rokmuziek. Jeanette de Caluwé volgde de opleiding solozang aan het Koninklijk Muziekconserva torium in Antwerpen bij Liane Jespers. Zij nam deel aan een interpretatiecursus voor vroege barokke muziek onder leiding van Richard Levitt. Zij is als vakkracht muziek verbonden aan een basisschool in Hulst. Zij maakt deel uit van verschil lende ensembles in België en Nederland: Tielman Susato Ensemble, Vokaal Solisten kwartet Era to, Trio Sjarimir en het Ensemble Scaramou- che, waarmee zij vele keren optrad in binnen- en buiten land. Zij verzorgde solopartijen in werken van onder andere Haydn, Mozart, Purcell, Vi valdi, Bach en Fauré, met or gelbegeleiding en met de or kesten Henri Gadeyne, Het Zuid-Hollands Orkest, het Antwerps Kamerorkest, de solisten van het Belgisich Kamerorkest en het West- Vlaams Orkest. Ook ver wierf zij bekendheid als lied vertolkster. Het concert begint om 20.00 uur. MET HET REEDS VORIG jaar vastleggen van het Nederlandse duo Mini en Maxi heeft de directie van het Casino in Knokke een vooruitziende blik gehad. Na het behalen van de Zil veren Roos in Montreux is de internationale belang stelling voor de al twintig jaar samenwerkende Ka- rel de Rooy en Peter de Jong alleen maar toegeno men. Voor de Zeeuws-Vlaamse liefhebbers van de soms ab surde humor van Mini en Maxi een unieke gelegenheid - na de extra uitzending van de AVRO van de prijswin nende inzending naar het t.v.-festival - op eerste pink sterdag (7 juni) met eigen ogen hun verrichtingen gade te slaan. Letterlijk met de ogen, want niet voor niets heet hun show 'Sprakeloos'. De tech- Mini en Maxi met hun in Montreux gewonnen prijs. - foto anp nieken die Mini en Maxi han teren zijn de mime en - vooral - de muziek. Onver mijdelijk daarin de strijd tussen 'groot' en 'klein', tus sen viool en piano, tussen Pan-fluit en Sousafoon. IJzersterke mime-num- mers zijn onder meer de voetbalwedstrijd, compleet met herhalingen, en een goo- chel-act. Knokke: Casino: zondag 7 juni: 21.00 uur. leger, 2,3,4. en 8. B. Provoost, 110. G. de Boevere, 6. Combina Van de Broeke, 9. M. Mornout loop Biervliet met 95 duivei MOmpm: 1 en 5 J. van Ee, 2. A.d roote, 3. A. de Boevere, 4 en ecluijze, 6. Combinatie Van d inde-De Regt, 7. A. Provoost, de Dobbelaere, 10. Herman d obbelaere. log Sneller Breskens met 72 dui en, 1180mpm: 1. J. Donze, 2. tost, 3. W. Fenijn, 4. J. Reynvof M. de Reu, 6. A. Coraelis Don, 7. J. van de Velde, 8. Haakman, 9 en 10. J. Quaars. itrijd in Vrede Groede met luiven, 1224mpm: 1. D. Veris >rugge, 2,3 en 5 L. van de Wei IS, 4 en 9. A. Wille en Co, 6,7 0. G. Dusarduijn, 8. O. de Zutli n zoon ierste de Beste Schoondijke luiven, 1228mpm: 1,3 en 9 C. Wever, 2 en 10 C. Boogaard, 4 en 2. de Wever, 5,7 en 8 J. Temme nan. 'olharding Westdorpe met ude duiven, 1392,84 mpm: 1. gi iroeders Audenaerd, 2. A, va >aemel, 3, 4. en 5. R. van Acke 0 jaarlingen, 1228.34 mpm: 1, n 5. gebroeders Audenaerd 3. tegeling, 4. A. de Krijger, te Zeeuw Goes vanuit Com iègne met 521 duivel 163,18mpm: 1 en 5. G. Meuwes J. Steenhard, 3 en 4. Wag taar-Toonder, 6. N. de Nooijer, Verhaagen, 8. J. Eikenhout, 2 Witte, 10. J. Hartman. ANTWERPEN - Een nieuw bakken koppel komt terug van de huwelijksreis. Het wordt direct geconfronteerd met twee immense tegensla gen: het bezoek van een op dringerige, bemoeizieke schoonmoeder/moedfer en een ladfrig porno-afbeeldin gen die per ongeluk op hun nieuwe adres worden afgele verd. Het preutse koppel doet alle moeite om van deze hinder lijke lectuur af te komen zon der dat mama of andere inci dentele bezoekers het mer- ta. Dit blijkt geen eenvou dige zaak en het paar werkt lich steeds verder in de nes ten. Een behulpzame collega werkt hen zelfs verder de put Deze comedie van A Mar riott en A. Poot kreeg in de bewerking van E. Asselbergs de titel 'No sex, please' mee. Het gezelschap van het Fak kelteater brengt een laatste reeks voorstellingen van dit blijspel. Speeldata 4,5,6,7,11,12,13,14,18,19,20,21,25, en 27 juni. Aanvang 20.30 uur. osch, F. Goossen, E. Jansen vat tosendaal, E. van Kouteren, i lorcus, J. Roosse, M. Verhels erneuzen; J. van Dijk, Sas val tent; J. Hamelink, Zaamslag, l" e Lobel, Oostburg. Autoge« i: P. JacobyTerneuzen. (EN HAAG - Academie voor U hamelij ke Oefening. Serge Car entier, Oostburg. Cl -- L25.00 a prim dl naai) 44.00 per 100 kg. Hav 2.50-48.00 per 100 kg. Erwte deine groene 79.00-80.00 per 1 tg. Capucijners tot 77.00 per 1! :g. Bruine bonen, vrij van gror ;n halve, basis 18% 90.00 per K :g. Karwij, boerenschoon 125.!" 45.00 per 100 kg. Karwij, pr' loorsneekwaliteit 165.00 per cg. Blauwmaanzaad, boerer ichoon 180.00 per 100 kg. Blauw maanzaad, prima doorsneet 3 iteit 200.00 per 100 kg. Hooi 11 itro (excl. BTW) op auto ge»" ;erd: Weidehooi, le snede 265.8 190.00 per 1000 kg. Weidehooi, mede 240.00-265.00 per 1000 Tij khooi 240.00-265.00 per 1000 W Veldbeemd 160.00-190.00 per inI cg. Roodzwenk 120.00-140.00 L000 kg. Raaigrassen 110.00-131 jer 1000 kg. Lucernehooi 350.» 175.00 per 1000 kg. Gerstes™ 120.00-140.00 per 1000 kg. Tarv stro 100.00-120.00 per 1000 kg. H' verstro 120.00-130.00 per 1000 kg «maatschappij Zuidwes irschakeling in Zeeuw: drinkwater - bereid uit oj steld. tmaken om het zuiverings] Uatie in het pompstation uitstellen omdat de verwacj1 uit is uitgebleven. Normaaj anneer meer en meer toeri" waterverbruik sterk toenee1 man loopt liever achter de vogeltjes aan en denkt dat hij niet snel te strikken is door de vrouwtjes. Toch kent ook deze operette 'Der Vögel- handler' van C. Zeiler een ge lukkig einde. De rozen die in Tirol steeds geschonken wor den bij een liefdesverklaring zullen hier wel debet aan zijn. Onder leiding van E. Save- niers brengt het gezelschap van de OW in Gent deze productie op 7,14 en 21 juni. Aanvang 19.30 uur. (Zondag om 15.00 uur). TERNEUZEN - Jazz en blues-pianist David Paquette geeft vrijdag een eenmalig solo-concert in café De Ster in Terneuzen. David Paquette sluit met dit optreden zijn toernee af met de Sammy Rimington Band, waarmee hij de afgelopen zes weken op diverse plaatsen in Europa optredens heeft gege ven, die zaterdag in België zijn afgesloten. Na dit solo optreden vertrekt hij voor een drie maanden durend programma naar Zwitser land. Het optreden begint om 22.00 uur. TERNEUZEN - Organist Bram Beekman uit Middel burg geeft vrijdag een orgel concert in de Grote Kerk in Terneuzen. Hij speelt een programma dat voor een be langrijk deel in het teken staat van Pinksteren. Hij speelt werken van Bach, Za- chau, Buxtehude en Duruflé. Aanvang 20.30 uur. ANTWERPEN - Het konflikt tussen persoonlijke liefde en vaderlandsplicht, dat is het basisgegeven van de opera Aida van G. Verdi. In muzi kaal opzicht is Aida een zeer interessant muziekwerk. Verdi wou met deze opera iets totaal niéuws op de scène zetten. Hij schreef heel wat duetten en cavatino's die tot dan toe slechts mondjesmaat in opera's werden gebruikt. Aida werd een van de popu lairste werken. Een geweldig spektakel, persoonlijke en politieke intriges, een prach tige strijd tussen een sopraan (Aida, de slavin) en een mezzo (Amneris, de farao dochter) koorhoogtepunten (triomphkoor) en orkestrale schittering. In Antwerpen wordt dit meesterwerk van Verdi op 6, 12, 14 en 20 juni gebracht in de OW. DE Vlissingse formatie Car Trouble treedt zondag op in de Image Club in Terneuzen. De groep bestaat sinds begin vorig jaar en is een voortzet ting van Sing Sing Move ment. De formatie, die bestaat uit Frank Beerens, Marius de Nobel, Jaap van Boven en Peter Snijkers, speelt rock roll en was enige tijd terug te zien in het VPRO-pro- gramma Jonge Helden. Aanvang 22.00 uur. TERNEUZEN - De nieuwe Zeeuws-Vlaamse popforma tie Final Treat treedt zater dag op in jongerencentrum Jamasj aan de Dijkstraat in Terneuzen. Final Treat werd in de zomer van 1985 opge richt. Omdat er geen goede drummer voorhanden was, besloot Final Treat met een drumcomputer te gaan wer ken. Dit beviel zo goed dat er be sloten werd om ook in de toe komst op deze manier te blij ven musiceren. Final Treat speelt uitsluitend eigen com posities. De stijl van de groep ligt tussen new wave en syn thesizerpop in. Final Treat is ook een van de deelnemers aan de Hit'm or Lose-compe- titie. De bezetting van de band is als volgt: Jan Leclou op gi taar en drumcomputer, Leo Nelemaat op keyboards, Jan Verdoorn op bas, Leo van de Velde met zang en Nely de Ridder met zang. Het optreden in Jamasj begint om 21.30 uur. GENT - Het bevallige brie- venbestelstertje Christl zingt maar wat graag over haar problemen bij de uitvoering van haar beroep. De jonge- ANTWERPEN - Populair klassiek en ro mantisch. Twee gegevens die zeker bij het muziekminnend publiek in de smaak vallen. Op 12 juni leidt de Weense diri gent Walter Weller het Koninklijk Fil harmonisch Orkest van Vlaanderen met een dergelijk soort programma in opera van Antwerpen. Weller, die debuteerde aan de Weense staats- opera, was van 1980 tot 1985 chef-dirigent van het Royal Philharmonic Orchestra van Lon den, waarmee hij een toernee door het verre oosten maakte. Uit zijn plaatopnamen van de symfonieën van Prokofiev en Rachmaninov blijkt zijn vertrouwdheid met de Russische muziekliteratuur. Dit slotconcert van de abonnementreeks in de Koningin Eliszabetzaal wordt ingezet met De Moldau van Bedrich Smetana, het boeg beeld van de Boheemse romantiek. Vervolgens is Boris Belkin solist in Tsjaikofski's Viool concerto. Belkin, die na zijn studies te Moskou naar Israël emigreerde, werd onder meer uit genodigd door de Filharmonische Orkesten van Los Angeles, New York (onder leiding van Bernstein), Israël (onder leiding van Mehta) en Berlijn (onder leiding van Muti). Zijn plaatop namen van Prokofievs eerste vioolconcerto met het Israël Philharmonic Orchestra onder leiding van Zubin Mehta, zowel als de viool- concerti van Tsjaikofski en Sibelius onder lei ding van Ashkenazy, werden bekroond. De avond wordt besloten met de Symfoni sche suite Scheherazade van Rimski-Korssa- kof, gebaseerd op fragmenten uit de fantasti sche verhalen van Duizend en één nacht. Aan vang 20.00 uur. ANTWERPEN - Napolitaanse sfeer en weemoed in Barracano; Het toneelstuk van E. De Filippo dat nog tot 15 juni in de Koninklijke Nederlandse Schouwburg (KNS) in Antwerpen wordt opgevoerd. Een prangend beeld van de maffia en de achtergronden van deze misdaadorganisatie. De Fillopo is een Napolitaan in hart en nieren en één van de grootste Italiaanse auteurs van deze eéuw. Hij heeft met het hoofdpersonage in het stuk Antonio Barracano (rol vertolkt door Ward de Ravet) een van zijn aangrijpenste figuren op het toneel gezet: een machtige maf fiabaas maar tegelijk de toeverlaat en beschermheer van de arme en onmondige inwoners van Napels. Tot 15 juni elke woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag om 20.00 uur en zondag om 15.00 uur. ANTWERPEN - Emmerich Kalman schreef met de Csardasfürstin een van de meest geliefde operettes. Met veel glitter, mooie kostuums en een suikerzoet verhaal bleef dit muziekwerk een graag gehoord evenement. Het publiek blijft genieten van het toneel en natuurlijk de onsterfelijke melodieën. Onder leiding van de politicus Willy Claes wordt deze ope rette opgevoerd in de OW van Antwerpen. Speeldata 7,13 en 21 juni. Aanvang 19.30 uur. onze verslaggever (ADVERTENTIE) staat •terlai ATERLANDKERKJE - Er g twijfel over dat &je zijn school behouden. Een actie van de 'fpsraad leverde de handte- g op van nagenoeg elke 'kjenaar: 437 stuks om pre ste zijn. irX: nini Onderwijs-gedeputeerde I R. Barbé, de man die aks een zwaarwegend woord sft bij de mogelijke sluiting II hele kleine basisscholen in provincie waarbij ook die I Waterïartdkerkje, krijgt i'iagmiddag de handteke- sclfê® aangeboden. Om 17.00 uur is de gedepu- Me bij de school, waar ook vertegenwoordiger van het «tburgs college zijn opwach- l5 komt maken. Het gemeen- "stuur zal middels een brief t eens Onderschrijven hoe Angrijk zij het behoud van Wiool voor een kern als Wa- 'n «ndkerkje vindt. LOTUS - De Lotus-groep West-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 20 juni in IJ zendijke een promotiedag, te zamen met EHBO, Rode Kruis, Reddingsbrigade en Brandweer. De dag vindt plaats in de loods van Ver- straeten tussen 10.00 en 17.00 uur. Van 10.00 tot 12.00 uur presenteren de verschillende organisaties zich. 's Middags geeft de Lotus verschillende demonstraties. CONCERT - De Koninklijke muziekvereniging Veronica geeft zondag 7 juni haar tra ditioneel pinksterconcert in de plaatselijke muziektent. Het concert begint om 20.00 uur. Werken van Khachatu- rian, Jacob de Haan, Lang ford, Miles en Massemen staan op het programma. KERMIS - De kern Eede viert van 6 tot en met 8 juni de jaarlijkse pinksterkermis. Zaterdag 6 juni houdt SV Eede een voetbaltoernooi op het plaatselijke sportveld, aanvang 11.00 uur. Op het ter rein aan de Brieversstraat worden na afloop de bekers uitgereikt. Verder zijn er bol lingen, kaartingen en maan dag wordt de traditionele wielerkoers verreden. De bil jartvereniging kan vanaf vrijdag 5 juni terecht in het nieuwe clublokaal De Kaste lein. BOLLING - De Cambrinus- bollers hield de vierde club- bolling in zaal Cambrinus. Uitslag: 1. A. de Baets-P. Staelens-R. Goethals, 2. R. Verwulst-H. de Croock-P. Martens, 3. W. Gijsels-G. Dhoore-A. Minnaert. SOOS - De soos voor alleen staanden afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 6 juni in zaal Wijf fels een gezellige avond. Op het programma staan een bingo en een grote verloting, terwijl de dansmuziek wordt verzorgd door het orkest De Apollo's. De avond begint om acht uur. VOETBAL - Voetbalclub Beckerfeld uit Heerlen brengt 27 en 28 juni een bezoek aan Aardenburg. Enkele weken geleden waren de D-junioren van Aardenburg in Limburg te gast. Aardenburg Dl werd daar derde en D2 werd zesde. STRANDKERK - Vanaf he den tot en met eind augustus worden in de St.-Bonifatius- strandkerk per weekeinde twee eucharistievieringen ge houden, namelijk zaterdags om 19.00 en zondags om 10.00 uur. Zaterdag 6 juni luistert het West-Zeeuws-Vlaams Gregoriaans koor de dienst in de strandkerk op. TERNEUZEN - De kring Mid- den-Zeeuwsch-Vlaanderen hield met een deelname van 675 oude duiven een wedvlucht vanuit Montlucon. Winnaar werd een duif van J. du Puy uit Sluiskil met een snelheid van 1362,04 me ter per minuut. 2 en 7. D. Diele- man, Axel; 3. Th. van Zeele, Sas van Gent; 4 en 11. J. den Exter, Terneuzen; 5. F. Roegiest, Philip pine; 6. D. Evers, Terneuzen; 8. H. van den Hemel, Philippine; 9. J. Doorns, Terneuzen; 10. Visser- Lensen, Axel; 12. Du Puy-Van Biezen, Sluiskil; 13 en 15. Koch- Riemens, Terneuzen; 14. A. Arens, Spui. VZV Hoofdplaat, 100 duiven, 1316,98 mpm: 1,2 en 4. H. Calon, 3. combinatie Den Hamer, 5. A. de Poorter en zoon, 6 en 7. R. Pielaet, 8. B. de Poorter, 9 en 10. W. de Ruijsscher. Herleving Kloosterzande, 211 duiven, 1375,03 mpm: 1 en 2. C. Bisschop, 3. Van Hulst-Pauwels, 4 en 9. R. de Kort, 5. E. de Kever, 6. R. Harms, 7. G. en r. Platjouw, 8. P. Moorthamer, 10. L. de Waal en zoon. Nieuw Leven Koewacht, 215 oude duiven, 1367,95 mpm: 1 en 2. me vrouw De Kind, Koewacht; 3 en 10. gebroeders Thijs, St.-Jan- steen; 4. Joh. de Block, Koe wacht; 5. Adri Thijs, St.-Jan- steen; 6. H. de Schepper, Clinge; 7. Lex Thijs, St.-Jansteen; 8. D. van Bergen, 9. J. de Schepper, beiden Clinge. CC Hulst, 240 duiven, 1372,47 mpm: 1. G. van Daalen, Graauw; 2 en 9. Joh. van Spaandonck, St.- Jansteen; 3 en 5. P. d'Hondt, Hulst; 4. Ch. van Dorsselaar, St.- Jansteen; 6. Ch. de Beule en zoon, Heikant; 7. P. van Looy, St.-Jan steen; 8. J. de Burger, Clinge; 10. Ed de Cock, Hulst. Steeds Sneller IJzendijke, 90 dui ven, 1335 mpm: 1 en 3. A. du Puy, 2. M. Rodts, 4 en 10. combinatie De Smet, 5. E. de Jaeger, 6. J. den Hamer, 7. J. Boerman, 8. A. Du sarduijn, 9. C. de Putter en zoon. De Eendracht Terneuzen, 188 duiven, 1346,24 mpm: 1,4 en 10. J. den Exter, 2. D. Evers, 3. J. Doorns, 5 en 7. Koch-Riemens, 6. A. Arens, 8. A. Verpoorte en zoon, 9. C. Dees. De Getrouwe Duif Cadzand, 98 duiven, 1322,79 mpm: 1. W. Goos sen, 2 en 9. D. van Kerkhoven, 3. B. de Groote, 4 en 5. Riemens- Van Unen, 6. M. de Lijser, 7. S. de Putter, 8 en 10. J. van de Plasse. Strijd in Vrede Groede, 70 dui ven, 1326,76 mpm: 1 en 10. G. Schautteet, 2,4,5,6,8 en 9. G. Du sarduijn, 3. A. Wille en co, 7. J. van Hoeve. Nog Sneller Breskens, 90 duiven, 1325,64 mpm: 1. A. Blaakman, 2,5,7,8, en 9. G. Dusarduijn, 3 en 6. J. van Oostenbrugge, 4. W. Fe nijn, 10. gebroeders Van Grol. Eendracht Maakt Macht Ter neuzen, 193 duiven, 1300,11 mpm: 1. P. de Vos, 2. gebroeders De Putter, 3 en 7. gebroeders Schee- Ie, 4. D. Deurwaarder, 5. A. de Bree, 6. K Pijpelink, 8. J. de Jon ge, 9. A. van Hoeve, 10. De Bruij- ne-Zegers. De Scheldeklievers Ossenisse, 83 duiven, 1234 mpm: 1 en 5. Van Poorten-Boeij, 2,4 en 8. G. de Waal, 3 en 10. E. de Waal, 6 en 9. C. Machielsen, 7. J. Dobbelaar. 'S-HEERENHOEK - Vrije Schutters, 55 schutters: Wip 1: hoge vogel: Jos Goense, Eenge zindheid; eerste zij vogel: J. Plat- schorre, Zorgvlied; tweede zij vo gel: mevrouw De Jonge, ADLM. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Plat- schorre, Zorgvlied; tweede hoge vogel: C. van 't Westeinde, Sora- nus; eerste zij vogel: N. van de Dries, Eensgezindheid: tweede zij vogel: W. Nije, Zorgvlied; derde zij vogel: J. Smallegange, Zorgvlied; grootste aantal (8): Jac. de Baar, Willem Teil. 'S-HEERENHOEK - Concordia, 52 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. van de Dries, Eensge zindheid: tweede hoge vogel: H. Boonman, Vrije Schutters; derde hoge vogel: J. van Eij keren. Eensgezindheid; eerste zij vogel: R. van Eij keren, Vrije Schutters; tweede zij vogel: W. de Jonge VIOS; derde zij vogel: J. Traas Eensgezindheid; vierde zij vogel: mevrouw Korstanje, Doel naar Hoger; grootste aantal (7): L. de Jonge, Concordia. Wip 2: hoge vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; eerste en tweede zij vogel: Ch Korstanje, Doel naar Hoger; derde zij vogel: J. Rentmeester Willem Teil; grootste aantal (6) C. van de Dries, Eensgezindheid. Van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeentelijke vismijn in Breskens krijgt binnenkort een mini-computer voor de administratie. Zo luidt althans een voorstel van het college van B en W van Oostburg. Het stelt de comissie financiën voor om 186 mille uit te geven om computer en randapparatuur aan te schaf fen. De vismijn heeft nu nog een tien jaar oude kantoorcompu ter, die geheel versleten is. De machine wordt al jaren niet meer gemaakt en onderdelen zijn bijna niet meer te krijgen. Het college laat weten dat de voorkeur uit gaat naar een MAI-computer, onder andere omdat deze niet al te moeilijk te bedienen is. Het college legt de commissie ook enkele subsidie-verzoeken voor. Zo wil het onder andere 75 gulden geven aan de Vereni ging ter Bescherming van het Ongeboren Kind. Als argument dragen B en W aan dat Oost burg ook steun geeft aan de Nederlandse Vereniging tot Sexuele Hervorming (NVSH). De Vrouwenraad West- Zeeuwsch-Vlaanderen kan van het college 624 gulden krijgen ten behoeve van de praatgroep 'Vrouwen met baarmoederver wijdering'. Het bedrag wordt tezamen met Sluis en Aarden burg gegeven. Ook willen B en W ƒ313,75 geven aan de fotoclub West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Die or ganisatie wil binnenkort een foto-manifestatie in het streek museum te IJzendijke houden. De club zelf vraagt om een be drag van ruim achthonderd gulden. De voorstellen komen vrij dag 5 juni aan de orde tijdens de vergaderingvan de commis sie. De bijeenkomst vindt plaats in het gemeentehuis en begint om 14.00 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 17