Prijs voor architect uit Hulst UITGEBREIDE ZOEKACTIE POLITIE ZONDER RESULTAAT Hoge onderscheiding voor K. Geleijnse Meisjês De Schakel Vogelwaarde halen voetbalfinale niet Michelstadtgangers al twee dagen nat Hulster Polengangers zijn heelhuids thuis LEGENHEID wereld aan. DE STEM DAIHATSU I POLITIERAPPORT BURENGERUCHT IN STEDEBOUWKUNDIGE WEDSTRIJD LEEUWARDEN Exhibitionist actief in Hulst PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 4 JUNI 1987 OSSENISSE - De sinds vorige week bij Ossenisse vermiste 55-jarige Belg Maurice Famaey is nog steeds niet teruggevonden. De man is vrijwel ze ker verdronken. Tevergeefs Gerommel TOERNOOI OP KNVB-CENTRUM naar uithoek, :n drukke baan een rustig at, eveneens, eenzaam. Dat 't Maar wat doe beseft, dat "die zelfde situatie :enzaam gevoel, ekt, komt u wel- n, volleybal, een samen gezellig amen koken e schoolkantine? de eenzaamheid De een pakt een vriendin, buurt en als u et nummer van p de achterzijde trale nummer veg wijst naar de formatie over de aats. Rampjaar drukt op parochie in Heikant Maas zesde op Nederlandse twirlkampioenschappen GARAGË DU ROKT TERNEUZEN BV. Snelle honden in St.-Gillis Inbraken opgelost Hulst Kieldrecht De Klinge Koewacht Panda's in Antwerpen Langste taart in Mechelen Noordzeedag in Vlaanderen MEDICIJNEN NOG HARD NODIG Voorspoedig Niet nodig Uitgeput A1 T22 om te zoenen particulieren dankje, jubileum, receptie, e, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, oor, mag best eens in de e pagina familieberichten, t en duur hoeft het niet te iels kosten een tientje), kolom 2,00. Eén grote j 2,55. Voor het plaatsen beelding met een formaat kenen wij f 14,05 toeslag n op aanvraag. Bij niet- wordt 4,00 adm.kosten worden niet geretourneerd, of geef uw tekst 2 dagen bij één van onze kantoren, aven stuurt u eveneens 2 tsing naar Postbus 3229, chriftelijke opgaven worden cepteerd indien naam en n, ook indien Uw betaling ij behouden ons het recht ider opgaaf van redenen te weigeren. glnginleuw* kolom op donderdag. am voor LEON UCARMON lat i Y Van onze verslaggever HULST - Architect en ste- debouwkundige W. Locke- feer uit Hulst heeft de 'bij zondere prijs' gekregen in stedebouwkundige jdeeënprijsvraag van de gtad Leeuwarden. Zijn ontwerp voor de herin richting van een stuk binnen stad bracht de deskundige jury in opperste bewondering. Het plan van de 33-jarige Hulstenaar bleef uiteindelijk samen met nog twee andere ontwerpen over, uit een totaal van 61 inzendingen. Dat idee van Lockefeer uiteindelijk niet in de officiële prijzen viel, kwam doordat zijn ontwerp onvolledig was uitgewerkt. In afwijking van het oorspronke lijke programma besloot de jury unaniem het plan een 'bij zondere prijs' van 10.000 gulden toe te kennen. „Deze prijs moet worden be schouwd als een blijk van waardering voor de wijze waarop de inzender erin is ge slaagd de fantasie van de jury leden te prikkelen", aldus het juryrapport. „Het ontwerp biedt een volstrekt onverwacht toekomstperspectief en behoort tot een van de weinige inzen dingen waarbij inspiratie is ge haald uit een hoger schaalni veau". In het ontwerp van Locke feer zou met slechts geringe in grepen het gedeelte van Leeu wardense binnenstad kunnen worden herschapen in een ge biedje dat plaats biedt aan zo'n 250 woningen en een tiental winkels en kantoren. Waar de jury uiteindelijk over struikel de, was het feit dat de ontwer per geen oplossing heeft aange geven voor de parkeerproble- matiek, hoewel, zo geeft de jury toe, de ruimte daarvoor in het ontwerp wel aanwezig is. Belg moet verdronken zij n Van onze verslaggever Famaey, die op camping de Zeemeeuw verbleef, ging vo rige week dinsdag zijn fuiken in de Westerschelde lich ten en is sindsdien spoorloos. Nog diezelfde dag zocht de rijkspolitie te water uren lang de Westerschelde tussen Osse nisse en Terneuzen af. Er werd zelfs een helicopter van de dienst luchtvaart van de rijks politie bij de zoekactie ingezet Het bleef allemaal zonder re sultaat Enkel de fiets van de verdwenen man werd bij de Scheldedijk teruggevonden. Ook vorige week woensdag zette de politie met vier vaar tuigen tevergeefs de zoektocht voort Aangenomen wordt dat de man verdronken is. Het echtpaar Famaey woont in het Belgische Tielrode en heeft al achttien jaar een cara van op camping de Zeemeeuw in Ossenisse. De heer Famaey is een verwoed visser en daarom brengen ze zoveel mo gelijk tijd op de camping door. Zo vertrok het echtpaar ook vorige week maandag weer naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Volgens mevrouw Famaey stond echtgenoot Maurice om half acht op en vertrok. Een uurtje later hoorde ze bui ten wat gerommel. Later bleek dat Maurice nog terug bij de caravan is geweest, want er zwommen een paar visjes in een emmer bij de caravan. Ver moedelijk afkomstig uit één van zijn fuiken. Mevrouw Famaey bleef nog even in bed liggen. Omdat ze bijna blind is, wachtte ze op haar echtgenoot, die moest hel pen bij het opstaan. Op een ge geven moment duurde het haar wel erg lang en kwam ze zelf maar uit bed. Het bleek al tien uur te zijn. Verontrust belde ze haar zus op in De Klinge en na een tijdje besloten ze de politie te waar schuwen. Het resultaat van de daarop volgende zoekactie is bekend. Mevrouw Famaey heeft niet veel hoop meer dat haar echtgenoot nog heelhuids terecht komt. De mogelijkheid dat hij wellicht ergens anders vertoeft, acht ze uitgesloten. Ie Stichting Ideële Reclame. SIRï Van onze correspondent VOGELWAARDE - Als afgevaardigden van het district Zeeland zijn de meisjes van de basisschool De Schakel uit Vogelwaarde er niet in geslaagd door te dringen tot de eindronde die over veertien dagen in Zeist zal worden af gewerkt. Mevrouw Gelijnse ontvangt haar hoge onderscheiding. Van de tien ploegen die elkaar gisteren bekampten, gingen de Sebastianusschool uit Limburg en de Prins Clausschool uit Nijmegen over naar de finale ronde, tezamen met twee ploe gen die twee weken geleden als besten uit de bus kwamen. De Schakel werd vierde in de poule na twee gelijke spelen en twee verliespartijen. In alle partijen was er sprake van een gelijkopgaande strijd, waarbij voor hetzelfde geld de balans in net voordeel van De Schakel as doorgeslagen. Hoewel ze het dus niet haal den, hebben de meisjes toch een leuke dag gehad, want alvorens af te reizen naar huis werd nog een duik genomen in het sport- bad van de KNVB. Het begeleidingsteam be stond uit Frank van Driessche en Theo Hiel voor het voetbal- technische gedeelte en de da- jnes Roset Kindt-De Bruyn, Miek de Bakker-Verdurmen en Lucy van der Maas-Kints voor ~";AD_voob zuidwest nederland kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: «■30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef). Joep Trommelen, Emile Calon, Homain van Damme, Ton Koomen (sport), Cor J. de goer (foto). Hulst: Frank Deij, Eugène 'erstraeten. Middelburg: Jan Jansen. tarertentie-exploitatie Jjepecteur Zeeland: ^Menu, privé tel. 01150- 95839. de mentale begeleiding. Als herinnering kregen de meisjes nog een vaantje en voor de school was er een diploma. Van onze verslaggever HEIKANT - Het zal nog wel een aantal jaren duren voordat de parochie van de H. Teresia in Heikant het fi nanciële 'rampjaar' 1985 te boven is. Dat blijkt uit het financieel overzicht over de laatste twee jaren. In 1985 liep het tekort in de pa rochiekas op tot 12.350 gulden. Vorig jaar kon daar tegenover wel een batig saldo van 2.545 gulden worden gezet, maar dat is uiteraard lang niet genoeg om uit de problemen te komen. Als de resultaten hetzelfde blijven, duurt het vijf jaar voordat het 'rampjaar' is her steld. In het overzicht stelt het kerkbestuur dat het eigen ver mogen van de parochie mo menteel nihil is. „Er mag totaal geen tegenslag komen of we zitten die in de financiële pro blemen", luidt dan ook de con clusie. Van onze verslaggever AXEL - Mevrouw K. Geleijnse uit Axel is onderscheiden met het kruis van verdienste in zilver, de hoogste onderscheiding van het Rode Kruis in Nederland. Het ereteken werd haar gisteravond uitge reikt in het Gregoriuscentrum aan de Wal- straat te Axel. Voor mevrouw Geleijnse, die dacht eenvoudig afscheid van de afde ling Axel te nemen met een drankje en een hapje, kwam de onderscheiding als een volslagen verrassing. Mevrouw Geleijnse heeft grote verdien sten voor het Rode Kruis gehad. Ze was ja renlang leidster van de helpsters en hoofd der verpleging op de J.H. Dunant. Voor het afscheid waren burgemeester A. Hack. FOTO DE STEM COR J DE BOER voorzitter J. van der Weel van het Neder landse Rode Kruis, het kringbestuur en de besturen van omliggende zusterverenigin gen uitgenodigd. Behalve van mevrouw Geleijnse werd gisteren ook afscheid genomen van wel fare-werkster mevrouw J. Klik-Eman en helper R. Boeije. Dokter E. Klop werd geïn stalleerd als colonne-commandant. HULST/MICHIELSTAD - Na de eerste dag zo'n 90,5 kilometer gereden te hebben, waarvan veertig in druilende regen, belandden de zeven Hulstenaren die naar Michelstadt fietsen, dinsdagavond in het Belgi sche Herselt. De eerste etappe verliep prima, met een gemiddelde snelheid van 23,2 kilometer per uur. Slechts een keer moest een platte band, van wethouder W. Kayser, gere pareerd worden. Voor de ploegcaptain Frans van Kampen was dit echter maar een peuleschilletje. De tweede dag ging de route naar het Duitse Gei- lenkirchen. In totaal werd 132,2 kilometer gereden, een kleine omweg van vijftien kilometer inbegrepen. De laatste twintig kilometer regende het pijpestelen. Daarbij moest men nog afrekenen met twee platte banden en een krom wiel. De bezemwagen kwam dan ook goed van pas. Hij escor teerde de renners en zorgde regelmatig voor rugdek king. Tijdens de avondrust werd de route voor de vol gende dag naar Andernach uitgezet. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent HENGSTDIJK - Annelies Maas heeft met succes deel genomen aan de Neder landse kampioenschappen van de Nederlandse Twirl- sport Bond (NTSB) te Leer dam. Het was de eerste keer dat zij meedeed aan deze wedstrijd en via de voor ronden plaatste zij zich voor de finale. Daarbij legde zij beslag op de zesde plaats in de categorie solo-twirling- senioren. De NTSB is de enige bond in Nederland die twirlers kan uit zenden naar de Europese en wereldkampioenschappen. Annelies Maas, die instruc- trice en miss-majorette is van showband Kloortje uit Kloos- terzande, is de eerste Zeeuws- Vlaamse deelneemster aan zo'n evenement en eveneens de enige Zeeuwse, die dit jaar uit kwam op de kampioenschap pen. Dit resultaat is een aanvul ling op haar lijst met successen. In 1983 is zij al een keer Neder lands kampioene solo-twirling geworden bij de intussen opge heven NTB en in 1985 werd zij Nederlands kampioene majo- retten-solisten bij de Federatie voor Katholieke Muziekvereni gingen in Nederland. officiële dealer Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 Van onze correspondent HULST - Twee 15-jarige meisjes uit Hulst hebben gisteren bij de rijkspolitie in hun woonplaats aangifte gedaan van een confronta tie met een man van naar schatting dertig jaar, die dinsdagvond in de Steen straat te Hulst zijn ge slachtsdelen toonde. Hij maakte daarbij een aantal wensen kenbaar. Kennelijk ge schrokken door de afweer van de beide meisjes nam hij ijlings de benen en verdween in de richting van de Markt. Volgens de verklaring van de meisjes droeg de man een witte trui en een blauwe spijkerboek en droeg hij vermoedelijk gym schoenen. Van onze correspondent ST-GILLIS-WAAS - In St. Gillis-Waas, even over de Zeeuws- Vlaamse grens, strij den zondag 7 juni tientallen windhon den om de internatio nale Eurocup. De eerste vierpoters rennen al om elf uur achter het nepkonijn aan op het terrein van het Gelaag aan de Reep straat. De finales wor den verwacht rond 16 uur. Bovendien is er een aantrekkelijke competi tie voor windhonden in de A-klasse met als in zet de 'zilveren muil korf'. Aan de wedstrijden doen de snelste wind honden uit België, Ne derland, Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk en Hongarije mee. Om het publiek al een voor proefje te geven houdt de de Belgische Wind hondenclub zaterdag op hetzelfde terrein wed strijden voor jonge hon den van vier tot achttien maanden en voor vete ranen die ouder zijn dan zes jaar. Deze wedstrijden be ginnen ook om 11 uur. Beide dagen is er boven dien een tentoonstelling. TERNEUZEN - De gemeentepolitie te Terneuzen heeft met de aanhouding van de 25-jarige W. de Z. en de 30-jarige mejuf frouw D. H., beiden uit Terneuzen, een aantal in de afgelopen weken gepleegde inbraken opgelost. Beiden hebben bekend en zijn na verhoor op vrije voeten ge steld. Een deel van het gestolene kon nog worden achterhaald en aan de rechtmatige eigenaren worden teruggegeven. AUTORALLY - Op tweede pinksterdag houdt de KPJ kring Hulst een autorally. Start en inschrijving zijn in de manege te Absdale. Deel nemers kunnen inschrijven vanaf 13 uur. De helft van de passagiers moet KPJ-lid zijn. AUTORALLY - Op tweede pinksterdag houdt de KPJ kring Hulst een autorally. Start en inschrijving zijn in de manege te Absdale. Deel nemers kunnen inschrijven vanaf 13 uur. De helft van de passagiers moet KPJ-lid zijn. Axel HENGELEN - Hengelaars vereniging Geduld Overwint Alles (GOA) opent zaterdag het nieuwe seizoen hengelen in zoet water met een viswed strijd voor seniorleden. Ge vist wordt van 09.00 tot 11.30 uur op de kleine kreek. De wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap 1987. HENGELEN - Hengelaars vereniging Geduld Overwint Alles (GOA) opent zaterdag het nieuwe seizoen hengelen in zoet water met een viswed strijd voor seniorleden. Ge vist wordt van 09.00 tot 11.30 uur op de kleine kreek. De wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap 1987. TOUWTREKKEN - De touw trekvereniging Ponderosa houdt maandag 8 juni een touwtrekwedstrijd aan de Dorpsstraat, aanvang 14.00 uur. Er zijn wedstrijden voor dames- en herenploegen. WANDELEN - Met vertrek en aankomst aan de sporthal worden 14 juni voor de eerste keer poldertochten gehouden. De afstanden zijn vijf, zeven, tien en vijftien kilometer. Ook is er een zoektocht voor de categorie van veertien jaar en ouder en van negen tot dertien jaar. De start is om 11.00 uur. De prijsuitreiking is om ongeveer 18.30 uur. BILJARTEN - De bejaarden biljartclub De Vlaschaard speelde de laatste wedstrijden van het seizoen. Uitslag: De Vlaschaard-Clinge 508-497 De Vlaschaard-Safari Bel gisch Koewacht 1019-906. ANTWERPEN - Bezoekers van de Antwerpse dierentuin krij gen een nieuwe attractie voorgeschoteld. Afgelopen donderdag arriveerden per luxe Jumbojet uit Tokio twee reuzenpanda's, die luisteren naar de troetelnaampjes Xi-Xi en Wan-Wan. De dieren zijn afkomstig uit een Chinees reservaat en zijn voor vier maanden uitgeleend aan de Antwerpse Zoo. De panda's zijn gehuisvest in het leeuwenpark, dat voor de gelegenheid in een exotisch panda verblijf werd herschapen. De tijdelijke bezoekers hebben alles te maken met de actie die het Wereld Natuurfonds momenteel voert om de panda's voor uit sterven te behoeden. In de dierentuin durft men de twee pan da's voorlopig nog niet bij elkaar te zetten. Ondanks hun vrien delijke uiterlijk willen ze nogal eens agressief tekeer gaan. Xi- Xi- en Wan-Wan zijn nu in ieder geval nog niet al te beste maatjes. I MECHELEN - Sommige mensen halen de raarste toeren uit om in het beruchte Guiness-recordboek te komen. Het verbond van bakkers in Mechelen en omgeving bakte hiervoor afgelo pen week honderden meters taart De zoete bezigheid kreeg een zuur smaakje toen de bakkers er achter kwamen dat men in Nederland eveneens aan het proberen was dit record te ver beteren. Het oude record stond op 387,50 meter. In Mechelen wilden de deelnemers eerst gaan tot 400 meter. Toen hen ter ore kwam dat de koekebakkers in Nederland 550 meter op het oog hadden, bakte men enkele uurtjes door en realiseerde een prachtig versierd exemplaar van 818,74 meter. Hiermee is het oude record meer dan verdubbeld en kunnen de bakkers van Mechelen voorlopig geen taart meer zien. KNOKKE - De Noordzee is voor Belgen en Nederlanders een bron van plezier en soms ellende. Milieugroeperingen doen hun uiterste best om in het kader van het jaar van het leefmilieu steeds meer de aandacht te vestigen op de gevaren van de ver vuiling. De regering van België probeert nu een steentje bij te dragen in de vorm van een 'kijkdag'. Op pinksterzondag (7 ju ni) wordt het publiek in Knokke vergast op tientallen demon straties, tentoonsteUingen en andere thematische activiteiten. In Zeebrugge kunnen de belangstellenden een kijkje nemen op het hydrografische schip 'Ter Streep' en de mijnenjager 'Kro kus'. Ook het milieuschip 'Belgica' zal enkele uurtjes aanme ren. De Zeevaartpolitie en de Zeemacht zijn ter plekke om spectaculaire demonstraties, zoals het bestrijden van een olie- brand, het bergen van gifvaten, te geven. Voor de liefhebbers van rustige bezigheden zijn er ook nog strand- en duinwande lingen uitgestippeld onder deskundige leiding. Van onze correspondente HULST - Het zevende hulpkonvooi vanuit Hulst naar Po len is dinsdagavond heelhuids thuis aangekomen. Rond zeven uur draaiden de vier vrachtwagens, bestelbus en wagen met aanhanger het Hulster industrieterrein op. Daar werden ze opgewacht door familieleden en burge meester F. Jacobs. De reis is voorspoedig verlopen, met uitzondering van het in middels gebruikelijke uren lange oponthoud aan de Oost- Duits-Poolse grens. Een van de chauffeurs werd onderweg ge plaagd door kiespijn, maar pas twee dagen later vond het kon vooi een tandarts. Die liet er geen gras over groeien en trok abrupt het pijnlijke element Het konvooi heeft 300 kubieke meter goederen gelost bij zie kenhuizen, tehuizen voor be jaarden, gehandicapten en kin deren en parochies. Het viel de Fulstenaren op dat de aanvoer van kleding niet echt meer no dig is. Het tekort aan medicij nen en medische apparatuur wordt echter steeds schrijnen der, aldus Theo Biesbroeck. Voor het volgende transport wil men zich dan ook vooral op dit soort zaken richten. Het team van twaalf mensen was bij de thuiskomst behoorlijk uitgeput. Vooral omdat de 36- urige terugtocht voortdurend gepaard ging met neerplen- zende regen. Na de zomerva kantie begint in september al weer de voorbereiding voor het achtste transport, dat volgend jaar mei-juni zal vertrekken. Alle twaalf chauffeurs hebben nu al laten weten dat ze ook dan weer van de partij willen zijn. Ook de transportbedrijven Leenderse en Van Geyt hebben toegezegd hun voertuigen be schikbaar te zullen stellen.

de Stem | 1987 | | pagina 15