300 SPORT Arbitrage-zaak Verel/RBC uitgesteld IYAN LENDL EERSTE HALVE FINALIST BU HEREN Forest profiteert van patstelling in Giro TOPTOER] ■rcmwii acken oor 't EREDIVISIE Akkoord over bekerfinale Michels wil nadenken SPORTPRIJSVRAGEN WOENSDAG 3 JUN11987 PARIJS - Martina Navratilova wil niet als de Heintje Davids van het vrouwentennis de ge schiedenis ingaan. Roland Garros NIEUWSOVERZICHT Piet Schrijvers trainer Wageningen Minimaal brons voor Van den Hoek Todorcevic wint in Budel Tolhoek derde in Ronde Oostenrijk McEnroe speelt op Wimbledon UITSLAGEN EN STANDEN PESTEM SPORT TERNEUZEN - „Jullie topscheidsrechters van Vlaanderen in actie. STAND PERIODESTAND LOTTO CIJFERSPEL JONGE GEGARANDEERDE OCCASIONS STAAN IN ONZE SHOWROOM Verkoop en leasing van NIEUWE AUTO'S APK-keurlngsstatlon M A LPG-Installateur DE STgM Van onze sportredactie ZEIST - De arbitrage-zaak tussen Hans Verel en zijn werkgever RBC is voorlo pig van de baan. In onder ling overleg gaan de advo caten van beide partijen, rar. Gelok namens RBC en mr. Vilé namens Verel, be kijken of er alsnog een schikking te treffen is tus- sen hun cliënten. Zoals bekend hebben de eer ste divisie-club uit Roosen daal en zijn oefenmeester Verel een verschil van me ning over de beëindiging van de relatie. Verel achtte zijn contract aan het eind van het seizoen als afgelopen en te kende kort geleden een nieuwe overeenkomst met NAC in Breda. RBC daarente gen meent nog twee jaar recht te hebben op de diensten van de oefenmeester uit Hooger- heide. Daarover zouden nog geen jaar geleden mondelinge afspraken gemaakt zijn in Roosendaal. Sinds Verel een officiële verbintenis aanging met NAC, maakte RBC het con flict aanhangig bij de arbitra gecommissie van de KNVB. Meegedeeld werd dat RBC van Verel een afkoopsom van ƒ50.000 wenst te ontvangen. Niet lang voordat de zaak gis teren zou voorkomen, beslo ten beide advocaten de zaak nog een keer informeel te be spreken. Bij NAC houdt men zich niet bezig met het conflict in Roosendaal. Aan de Beatrix- straat spelen andere zaken, zoals de vertrouwenscrisis rond de figuur van technisch bestuurslid Frans Derks. Maandagmiddag om vijf uur legde een vertegenwoor diging van de spelers zijn on vrede ten aanzien van Derks voor aan voorzitter Harry Eggly. j-yeze zou ontRen- nen dat er een overleg is ge weest, maar vaststaat dat mo menteel de onrust onder de spelers en een aantal be stuursleden besproken wordt binnen het NAC-bestuur, dat hierover pas later een stand punt zal innemen. Troon van Martina wankelt door Léon Krijnen Het liefst zou ze, 'net als Greta Garbo', op een daarvoor geschikte dag definitief voor de laatste keer van de baan stappen. Of dat ook zal lukken, betwijfelt de aanvoerster van de vrouwelijke tennistoppers zelf in hoge mate. „Billy Jean King is een paar keer teruggekomen en Vir ginia Wade speelt ook nog steeds. Ik weet het niet. Zolang ik het leuk blijf vinden, is er eigenlijk geen reden om er mee op te houden". Wellicht dat Martina's lol voorbij gaat als ze wat vaker gaat verliezen van Steffi Graf en Gabriella Sabatini. Gisteren walste ze vrolijk over de West- duitse Claudia Kohde-Kilsch heen (6-1 6-2), zodat ze eens te meer alle reden had om na af loop te kraaien van plezier. In de euforie van die overwin ning, die haar een plaats in de halve finales bezorgde, kon digde ze zonder blikken of blo zen aan haar leven na het ten nis in dienst van de mensheid te zullen stellen. „Ik weet nog niet hoe ik dan mijn geld ga verdienen, maar ik weet wel hoe ik het uit ga geven", aldus de veelvoudige dollar-miljonaire. „Ik zal gaan helpen om geld voor jeugd- fondsen te verzamelen of mis schien voor de bescherming van met uitroeiing bedreigde diersoorten, zoals walvissen. Misschien ga ik met kinderen werken en ze met tennis hel pen". Intussen doet Navratilova hardnekkige pogingen de onaf wendbare staatsgreep van Graf en Sabatini tegen te hou den. Met tennissen alleen lukt dat niet meer, want haar laat ste toernooi-overwinning da teert alweer van november. De 'bionische vrouw' is tot de con clusie gekomen, dat er het een en ander schortte aan haar rac ket en aan haar coach. Het vierkante slagwapen, waarvan ze zich sinds jaar en dag be dient, is daarom ingeruild voor een rond exemplaar van een ander merk, hetgeen de fabri kant van de vierkante uitgave overigens in het verkeerde keelgat is geschoten. Daarnaast is aan de kleurrijke hofhouding van vrienden, vriendinnen, coaches, schoothondjes, diëtis ten, doktoren en mentaal bege leiders een nieuw exemplaar toegevoegd. Of beter: een oud gezicht, want Renee Richards heeft zich, al dan niet tegen een vorstelijke vergoeding, op nieuw in dienst gesteld van Navratilova. Kent U haar nog? Tot 1975 was de Newyorkse oogarts een man, maar na een geslaagde operatie mocht ze zich vrouw noemen. Daarna boekte ze een Martina Navratilova in actie tegen Claudia Kohde-Kilsch. De Westduitse had geen schijn van kans tegen haar opponente. foto anp paar jaar wisselende successen in het circuit van de vrouwe lijke tennis-professionals. Na een aanloopperiode volop hei bel, waarin sommige dames het verdomden om tegen 'een om gebouwde man' te spelen, won ze zowel in enkel- als dubbel- toernooien een paar titels, al vorens in sportief opzicht uit de publiciteit te verdwijnen. Haar laatste overwinning was de fi nale van het veteranentoernooi van Flushing Meadows in 1979. In 1981 werd Renee Richards voor de eerste keer coach van Navratilova. Nu speelt ze, naar eigen zeggen, ongeveer de zelfde rol, die sportpsycholoog Ferdie Oyen aan de zijde van wielrenster Mieke Havik ver vulde. „Martina hoef je tech nisch niets te leren, maar emo tioneel en psychologisch heeft ze alle hulp nodig, die ze kan krijgen. Het heeft alleen maar met vertrouwen in jezelf te maken. Dat raak je kwijt als je toernooien verliest. Er is niets mis met haar techniek en haar conditie. Ik moet haar alleen weer zien te motiveren om op nieuw topprestaties te leve ren". Bij de heren is de eerste halve finalist bekend. Dat is ti telverdediger Ivan Lendl, wiens partij tegen Andres Go mez uit Ecuador een copie was van de duels, die beiden in voorgaande jaren in de Parijse kwartfinales speelden. Gomez won de eerste set met 'wereld- tennis', verloor de tweede op het nippertje en bezweek ver volgens als een zandkasteel in de opkomende branding: 5-7 6- 4 6-16-1. „Ik heb nu zestien keer tegen hem gespeeld", aldus de immer vrolijke Ecuadoriaan, „en vijf tien keer heb ik eigenlijk min of meer op dezelfde manier verloren. Altijd als ik tegen Lendl speel, is het ergens in de kwartfinales en altijd ga ik de boot in. Ik heb zes keer de kwartfinales van een Grand Slam-toemooi bereikt en vijf keer ben ik Lendl tegengeko men. Ik kan er ook niets aan doen...". De tweede kwartfinale, die gisteren op het programma stond, een Tsjechisch onder onsje tussen Miloslav Mecir en Karei Novacek, werd door de regen onderbroken, toen Mecir in de eerste set op een voor sprong van 4-2 stond. Die wed strijd wordt vandaag afge maakt, waarna het vuurwerk tussen Connors en Becker en tussen Wilander en Noah ont stoken kan worden. UITSLAGEN Dames enkelspel, kwartfinales: Chris Evert (VSt) - Raffaella Reggi (Ita) 6-2 6-2, Martina Navratilova (VSt) - Claudia Kohde-Kilsch (WD1) 6-1 6-2; Heren enkelspel, kwartinales: Ivan Lendl (Tsj) - Andres Gomez (Ecu) 5-7 6-4 6-1 6-1, Miloslav Mecir (Tsj) - Karei Novacek (Tsj) 4-2 wegens regen afgebroken; Heren dubbelspel, kwartfinales: Anders Jarryd/Robert Seguso (Zwe/VSt) - Joakim Nyström/ Mats Wilander (Zwe) 6-3 6-0, Peter Fleming/Gary Donnelly (VSt) - Laurie Warder/Blaine Willenborg (Aus/VSt) 6-3 7-6, Yannick Noah/ Guy Forget (Fra) - Sherwood Ste wart/Kim Warwick (VSt/Aus) 6-2 6-4; Dames dubbelspel, achtste finales: Steffi Graf/Gabriella Sabatini (WDl/Arg) - Isabel Cueto/Arantxa Sanchez (Spa) 7-6 6-0; Gemengd dubbelspel, achtste fina les: Pam Shriver/Emilio Sanchez (VSt/Spa) - Barbara Gerken/Paul Chamberlain (VSt) 6-3 6-3, Laura Gildemeister/Pavel Slozil (Peru/ Tsj) - Gretchen Magers-Rush/Tom Warnecke (VSt) 6-2 6-3, Patricia Tarabini/Gustavo Luza (Arg) - Elna Reinach/Birna Levine (ZAf) 6-3 5-7 6-4, Tine Scheuer-Larsen/ Michael Mortensen (Den) - Louise Field/Desmond Tyson (Aus) 6-2 6- 2, Ann Henricksson/Michiel Scha pers (VSt/Ned) - Betsy Nagelsen/ Guy Forget (VSt/Fra) 6-2 4-6 7-5; Meisjes enkelspel, tweede ronde: Brenda Schultz (Ned) - Julie Ha- lard (Fra) 6-26-1. OSIMO (ANP) - Robert Fo rest heeft dinsdag geprofi teerd van de patstelling, die in de Ronde van Italië heer ste na de massale valpartij van een etmaal eerder. De Fransman bezorgde zijn formatie de tweede zege in de Giro, na de overwinning van Jean-Claude Bagot in Terminillo. In het algemeen klassement verloor Roche een beetje van zijn voorsprong op Visentini en bemerkte Eric Breukink, dat het erg moeilijk is de derde plaats te behouden. Breukink werd 52ste op bijna anderhalve minuut van Forest. De 25-jarige Fransman dankte de winst niet in de laat ste plaats aan zijn landgenoot Pascal Jules, met wie hij in een kopgroep van acht man reed. Tegen de Italianen Randi (ploeg Reverberi), Galleschi en Massi (Magrini) en Elli en Ci- mini (Bini) en de sterke Zweed Wahlqvist (De Lillo) zou Forest in zijn eentje weinig kans heb ben gehad. „Als wij het samen doen, zien we wel wie van ons twee het sterkst is in de finale", zei Forest tegen Jules, rijdend voor de Spaanse formatie, die de geblesseerde Matthieu Her mans naar Nederland zag ver trekken. In de laatste anderhalve ki lometer, waarvan een deel met een stijgingspercentage van twaalf procent, sloeg Forest toe. Tijdens de klim naar het op 255 meter gelegen Romeinse stadje Osimo kon alleen Randi het tempo van Forest volgen. De Italiaan werd tweede op twaalf seconden, even later ge volgd door Wahlqvist, die Elli en Massi tien seconden was voor gebleven. Opvallend kort achter het uit elkaar geslagen groepje kwam Beppe Saronni binnen. Als slachtoffer van de valpartij tobde hij met een rugblessure, die hem er echter niet van weerhield twaalfde te worden op nog geen minuut van de winnaar. Rose-truidrager Ste phen Roche stapte met een van pijn vertrokken gezicht af op de Piazza del Comune, waar zo'n beetje alle inwoners zich hadden verzameld. Roche liep maandag kneuzingen en schaafwonden op aan heup en bovenbeen. „Ik begin mij lichtjes zorgen te maken met de tijdrit en de Dolomieten in zicht", zei Roche, die zijn ploeg genoot en voornaamste belager in het klassement elfde zag worden. Roche verloor zeven seconden op Visentini, die on geschonden uit de ellende van de vorige rit was gekomen. Voor Visentini was de rit van 245 kilometer niet meer dan een conditietest. In de race tegen de klok van Rimini naar San Marino, morgen over 46 ki lometer bergopwaarts, wil hij het kopmanschap van Roche overnemen. Zeker is dat Visen tini zich prettig voelt als er niet al te hoge bergen in het par koers zijn opgenomen. Dat toonde hij dinsdag aan. Giulionova en Osimo liggen aan de Adriatische Kust he melsbreed bijna recht boven elkaar in het midden van de 'laars'. Het peloton moest onder de brandende zon en met een lichte tegenwind in een halve cirkel twee cols over, waar punten waren te verdienen voor de bergprijs: na 78 kilo meter de Valico di Croce di Casale (731 meter) en na 122 ki lometer de Valico di Sasso Tetto (1624 meter). De in de groene bergtrui rijdende Schot Robert Millar uit de ploeg Post/Planckaert werd beide keren tweede achter Conti, de enige Italiaan, die tot nog toe serieus meedoet aan beklim mingen. De tweede top sloeg het pelo ton uit elkaar. Millar, Lejarre- ta, Colage, Visentini, Bernard en Munoz zetten Roche op een achterstand van vijftien secon den en Saronni op twee minu ten. Tegen het einde van de ze ventig kilometer lange afda ling was de groep terug ge haald. Onmiddellijk demar reerde Cimini. Hij kreeg de ze ven man mee, met wie hij op de 215ste kilometer de maximale voorsprong van drie en een halve minuut bereikte. Furlan, Hafliger en Vandelli, allen uit formaties die niemand in de kopgroep hadden, zetten de achtervolging in. Het leidende achttal behield, door de geforceerde samenwer king tussen het Italiaanse en het Franse kamp, de voor sprong. Forest reed in één tem po, liet de neo-profs Elli en Massi uitrazen en behaalde zijn derde zege in vier profjaren. Bij Peugeot heeft Forest, een redelijk klimmer, altijd een knechtenrol vervuld. Hij won in 1984 een rit in de Midi-Libre. Een jaar later zegevierde hij in het criterium van Quillan. Bij de formatie van Pierre Bazzo heeft Forest een vrijere rol, waarvan hij in de Giro dank baar gebruik maakte. Uitslag elfde etappe: 1. Robert Fo rest (Fra) 245 km. in 6.44.12 (gem. 36,368 km/u), 2. Romano Randi (Ita) op 0.12, 3. Lars Wahlqvist (Zwe) op 0.20, 4. Alberto Elli (Ita) op 0.30, 5. Rodolfo Massi (Ita) z.t., 6. Ema- nuele Bombini (Ita) op 0.34, 7. Pas cal Jules (Fra) op 0.45, 8. Gerhard Zadrobilek (Oos) op 0.47, 9. Moreno Argentin (Arg) op 0.49, 10. Marino Lejarreta (Spa) z.t., 11. Roberto Vi sentini (Ita) z.t, 12. Giuseppe Sa ronni (Ita) op 0.56,13. Dag-Erik Pe- dersen (Noo) z.t., 14. Toni Rominger (Zwi) z.t., 15. Johan van de Velde (Ned) z.t., 16. Maurizio Fondriest (Ita) z.t, 17. Stephen Roche (Ier) z.t, 18. Peter Winnen (Ned) z.t., 19. Pa olo Cimini (Ita) z.t., 20. Pedro Mu noz (Spa) z.t., 21. Robert Millar (Scho) z.t., 29. Phil Anderson (Aus) op 1.03, 39. Guy Nulens (Bel) z.t, 45. Hennie Kuiper (Ned) x.t, 52. Eric Breukink (Ned) op 1.21, 62. Daniel Wyder (Zwi) op 1.39, 74. Jean Ha- bets (Ned) op 1.56,101. John Bogers (Ned) op 2J>3,109. Martin Schalkers (Ned) op 4.31, 113. Rob Kleinsman (Ned) op 5.18,120. John Talen (Ned) op 6.00,124. Theo de Rooy (Ned) x,t., 130. Henk Lubberding (Ned) z.t, 136. Jos Lammertink (Ned) op 8.14, 153. Johan Lammerts (Ned) op 28.32, 154. Wim Meijer (Ned) z.t, 155. Peter Pieters (Ned) z.t, 158. Eddy Planckaert (Bel) z.t., 160. Jan Bogaert (Bel) z.t., 164. en laatste Mauro Longo (Ita) op 29.03. Te laat binnen en uitgesloten: Frank Ver- leyen (Bel). Niet gestart: Jesper Skibby (Den), Primoz Cerin (Joe), Matthieu Hermans (Ned) en Ezio Moroni (Ita). Afgestapt: Giovanni Mantovani. Algemeen klassement: 1. Stephen Roche (Ier) 51.15.05, 2. Roberto Vi sentini (Ita) op 0.25, 3. Eric Breu kink (Ned) op 1.35, 4. Roberto Pag- nin (Ita) op 1.43, 5. Robert Millar (Scho) op 2.18, 6. Toni Rominger (Zwi) op 2.12, 7. Flavïo Giupponi (Ita) z.t., 8. Phil Anderson (Aus) op 2.37, 9. Davide Cassani (Ita) op 2.52, 10. Peter Winnen (Ned) op 2*58, 11. Emanuele Bombini (Ita) op 3.04,12. Jean-Claude Bagot (Fra) op~3.07, 13. Steve Bauer (Can) op 3.41, 14. Moreno Argentin (Ita) op 4.07, 15. Marino Lejarreta (Spa) op 4.09, 16. Alberto Volpi (Ita) op 4.11,17. Joa kim Mqjika (Spa) op 4.13, 18. Kim Andersen (Den) op 4.33, 19. Giu seppe Saronni (Ita) op 4.41, 20. Claudio Corti (Ita) op 4.43, 32. Guy Nulens (Bel) op 6.24, 39. Johan van de Velde (Ned) op 8.08, 52. Daniel Wyder (Zwi) op 13.05, 55. Hennie Kuiper (Ned) op 13.50, 88. Henk Lubberding (Ned) op 13.24,96. Jean Habets (Ned) op 34.50, 105. Rob Kleinsman (Ned) op 40.24, 115. Martin Schalkers (Ned) op 47.27, 132. John Talen (Ned) op 1.00.20, 133. John Bogers (Ned) op 1.00.22, 136. Peter Pieters (Ned) op 1.01.01, 143. Eddy Planckaert (Bel) op 1.07.40, 150. Theo de Rooy (Ned) op 1.17.54, 151. Jos Lammertink (Ned) 1.18.41,152. Johan Lammerts (Ned) op 1.20.16,160. Wim Meijer (Ned) op 1.38.38, 163. Jan Bogaert (Bel) op 1.49.58, 164. en laatste Jesus Prado Huergo (Spa) op 1.51.58. Robert Forest wint in Osimo de elfde etappe van de Ronde van Italië. fotoap DEN HAAG (ANP) - De KNVB is ingegaan op de voor waarden, die de Haagse politie heeft gesteld om de bekerfi nale te laten doorgaan. Dat verklaarde een woordvoerder van de voetbalbond dinsdagmiddag. De eindstrijd van het toernooi om de KNVB-beker, tussen FC Den Haag en Ajax, kan nu - zo als was voorgenomen - vrijdag (19.30 uur) in het Zuiderpark worden gespeeld. Ajax en de KNVB gaven ge hoor aan de eis de Ajax-sup- porters, die in het bezit zijn van een zogeheten combi-kaart, per bus van de hoofdstad naar het stadion en terug te vervoeren. Van de 2600 kaarten, die aan Ajax beschikbaar werden ge steld, zijn er zeshonderd goed voor toegang en transport. Om veiligheidsredenen zullen voor de staantribune noord geen kaarten worden verkocht. De wedstrijd kan door ten hoogste 8600 toeschouwers worden bij gewoond. Of het duel wordt uitgezon den, is nog niet bekend. De KNVB neemt vandaag een be- lissing. Als kandidaat heeft zich de TROS gemeld. Deze omroep-organisatie zendt die dag uit op Nederland 1. ZEIST - Bondscoach Rinus Michels heeft de KNVB een paar dagen de tijd gevraagd 'om na te denken' over de door hem te nemen stappen in de zaak van zijn ontslag-aanvrage. De KNVB weigert op Michels' verzoek op te mogen stappen in te gaan. Michels was van plan vandaag be kend te maken of hij naar de kantonrechter of naar de arbitragecommissie van de KNVB zou stappen om een 'onafhankelijke' uitspraak te vragen. „Michels wilde deze week nog wat nadenken en die tijd gun ik hem graag", zei bondsvoorzitter Jo van Marle gisteravond. Michels wilde geen commentaar geven. „Ik kan nog niets zeggen". Maandag heeft de KNVB Michels duidelijk ge maakt, dat, wanneer de rechter of de commissie ook vindt dat hij weg mag, er een pittige afkoopsom (ver moedelijk een half miljoen gulden) geëist zal worden. WAGENINGEN - Piet Schrijvers (40) wordt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen trainer van FC Wageningen. Hij volgt Arie Schans op. Schrijvers, die één dezer dagen vrijwel zeker te horen krijgt dat hij is geslaagd voor de cursus coach betaald voetbal, te kent nog deze week een tweejarig contract met een optie voor een derde jaar. De officiële bekendmaking van de komst van Schrij vers naar de Wageningse Berg heeft lang op zich laten wachten in verband met de problemen rond het ontslag van zijn voorganger. Schans vecht zijn ontslag nog steeds aan. Hij wordt daarbij ge steund door de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau die het argument van Wageningen, dat Schans 'niet goal functioneert', naast zich heeft neergelegd. Omdat beide par tijen het niet eens zijn geworden over een schikking, heeft Wageningen een arbitrage-zaak tegen de Veenendaalse oefenmeester aangespannen. Wanneer de arbitrage-com missie van de KNVB zich over de zaak buigt, is nog niet be kend. TURIJN (ANP) - Reino van den Hoek uit Leeuwarden heef) zich dinsdagavond gekwalificeerd voor de halve finales vat de Europese kampioenschappen boksen in het lichtwelter- gewicht. Hij versloeg de Pool Dariusz Czerny. De partij werd in de derde ronde door de scheidsrechter gestaakt. Door dit resultaat werd Van den Hoek zeker van minimaal een bronzen medaille. Silvio Mezzenga werd dinsdag in dt kwartfinales lichtgewicht uitgeschakeld door de Italiaar Breskèns" otT sDortoark* Ba'er- TllTtnLrtlrt Onl/lAWAlln Ui, /in *111V\4avi mA+ A fï sande gespeeld en begint om 19.00 uur. Harry van Tiel, één van d BUDEL (ANP) - Midrag Todorcevic heeft het zone-schaaklbelangrij kste mannen in he toernooi van Budel op zijn naam gebracht. De voor Monaci organisatie-comité, dat voort uitkomende Joegoslavische meester won in de elfde en laat getrokken wordt door manne ste ronde met wit van Rini Kuijf en werd daardoor onbe als Wim Jagt, administrate reikbaar voor de concurrenten. Todorcevic, die 8% puntei Van de KNVB afdeling Zee verzamelde, heeft zich geplaatst voor één van de interzonalflfand, toernooien. Eindstand: 1. Todorcevic 8Vi punten, 2. Renet 714, 3. Winants, Va: inkelen te noemen, was een ge der Wiel en Ligterink 7,6. Van der Sterren 6,7. Miralles en Kuijf i ukkig mens in Temeuzen. 9. Kouatly en Scheereniü, 11. Haik2ü, 12. Wians 114. we sponsors niet zoude hebben konden we een derge lijk evenement wel uit o MÜNCHEN (SID) - Patrick Tolhoek was dinsdag de besttpioofd laten. Dankzij de mede Nederlander in de Ronde van Oostenrijk voor amateurs. In de vijfde etappe, over 131 kilometer van Innsbruck naa München, werd de sprint van een kopgroep van zeven ren ners gewonnen door de Sovjetrus Vassili Ivanov. Tolhoel werd derde. Michele Caldarella. Hij verloor op punten met 0-5. LONDEN (SID) - John McEnroe is speelgerechtigd op Wim bledon. Dit heeft hoofdscheidsrechter Alan Mills van he belangrijkste tennistoernooi dinsdag in Londen beslist. D deelneming van de Amerikaan stond ter discussie sinds h: bij het wereldbekertoernooi voor landenteams in Düsse) dorf na een heftig dispuut met de umpire van de baan liej yan onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Zelfs een deelnemersveld met inter nationale toppers kon het publiek niet naar het Vlaanderen-zaalvoetbal- toernooi in Sas van Gent trekken. De belangstelling voor dit selecte gebeuren viel tegen. Dat nam niet weg dat van ho geschool-zaalvoetbal te genie ten viel. Daarvoor stonden ploegen garant met een fikse staat van dienst. Wat te denken van Drei Keuninge uit Maas- PSV Door Ton Koomen Niemand minder dan Ignac de bekende Volendammer, tijdens het toernooi van de ren 1987, met deelname van ted, het Tsjechische Spar Brugge en de nationale lan Van Swieten leidt komende vrijdag de beladen bekerfinale tussen Ajax en FC Den Haag. Een teken dat we Zeeland op zijn juiste waarde weten te schatten," aldus Jan Huij- bregts, secretaris betaald voet bal van de KNVB, tijdens de lo ting van het toernooi, die gis termiddag in het sfeervolle Churchill-hotel in Temeuzen werd gehouden. Een toernooi dat enorm veel pegulanten kost en vooral mo gelijk is gemaakt door hoofd sponsor Dow-chemical uit Ter- neuzen en andere belangrijke bedrijven uit de regio. De eer ste wedstrijd die uit de koker van Huijbregts rolde is die tus sen Club Brugge en PSV. Dit duel wordt op dinsdag 21 juli i Groningen-Fortuna S 0-1 PSV 34 27 5 2 59 99-21 PSV 9 7 1 1 15 29- Ajax 33 25 3 5 53 91-28 FC Utrecht 8 5 1 2 11 22- Feyenoord 33 15 11 7 41 72-42 Fortuna S 9 4 3 2 11 12- RodaX 33 15 8 10 38 50-44 Feyenoord 8 3 4 1 10 19- V.V.V. 33 10 16 7 36 45-44 Ajax 8 5 0 3 10 20- Utrecht 33 14 6 13 34 61-56 VW 8 3 4 1 10 17- Twente 33 11 12 10 34 37-43 Haarlem 8 4 2 2 10 10- Sparta 33 10 12 11 32 49-47 PEC Zwolle 8 3 3 2 9 16- Oen Bosch 33 10 12 11 32 43-51 FC Twente 8 4 1 3 9 13- Fortuna S 34 10 12 12 32 47-49 R00AJC 8 3 2 3 8 12- Groningen 34 9 12 13 30 43-43 Den Haag 8 2 3 3 7 13- PEC Zwolle 33 9 11 13 29 58-56 Sparta 8 3 1 4 7 9- Haarlem 33 10 9 14 29 29-55 AZ 8 2 3 3 7 7- FC Den Haag 33 8 12 13 28 45-61 Groningen 9 2 2 5 6 6- AZ 33 7 13 13 27 30-54 GA Eagles 8 0 5 3 5 4- GA Eagles 33 5 13 15 23 21-45 Veendam 8 2 1 5 5 11-2 Veendam Excelsior 33 34 4 5 14 9 15 22 20 19 36-66 40-91 Excelsior Den Bosch 9 8 0 0 5 3 4 5 5 3 13-2 6-2 Lotto 22 Eerste prijs: geen winnaar: tweede prijs: 16 winnaars, die ieder bruto f. 18.750,00 ontvan gen; derde prijs: 90 winnaars, die ieder bruto f. 2.776,10 ont vangen; vierde prijs: 4.729 win naars, die ieder f. 52,80 ontvan gen; vijfde prijs: 66.532 win naars, die ieder f. 5,00 ontvan gen. Toto 22 Eerste prijs: 2 winnaars, ieder bruto f. 10.007,20 ontval gen; tweede prijs: 77 winnaai die ieder f. 173,20 ontvangei derde prijs:1.043 winnaars, ieder f. 31,90 ontvangen. Cijfers pel 22 Zes cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 2 winnaars, die ieder bruto f. 10.000,00 ontvan gen; 4 cijfers goed: 17 winnaars, die ieder f.1.000,00 ontvangen; 3 cijfers goed: 237 winnaars, die ieder f. 100,00 ontvangen; 2 cij fers goed; 2.414 winnaars, die ieder f. 10,00 ontvangen. Toto-gelijk 22 Eerste prijs: geen winnaai tweede prijs: 2 winnaars, ieder f. 208,10 ontvangen; den prijs: 18 winnaars, die ieder 115,60 ontvangen; vierde prijs 340 winnaars, die ieder f. 9," ontvangen. Omdat de wedstrijden Exci sior - PSV, FC Groningen Fortuna S en Feyenoord - W op eerdere datum worden U speeld dan op het formuli#rnnK van toto 23 vermeld staat, z Arneiïluiden. voor deze wedstrijden op gron van de reglementsbepalingf een vervangende uitslag den. werking van het bedrijf sieve het mogelijk een dergelij ivenement op poten te zetten." Tijdens de officiële lotin fan het toernooi - op de tweed lag speelt op het terrein van d voetbalvereniging Axel Wes Ham United tegen de Tsjechi iche kampioensploeg Sparta Praag - waren er heel wat kop itukken uit het nationale voet )alwereldje present in h ?hurchill-hotel. Zo was er Ge -agendijk, de voetbalmaker aar, die volgens afdelings oorzitter Cees Blomaard, „ge ïeel gratis," gezorgd had voo de komst van een ploeg a' Spartak Praag, de Tsjechisch (landskampioen die met zij sterkste formatie naar Zeelan omt. In totaal acht internati HINEMUIDEN - Door de Sen werd voor de weede e Zeeland-cup gehouden fcaar de Zeeuwse spelers lan konden deelnemen, 'a de halve finale, meerk ien van vorige week, speeld lu acht finalisten om de b teerde cup en opnieuw brac Ie voor een Antwerpse cl pelende Wim Wegman venement ongeslagen op aam. Na de voorlaatste ronde w |»egman al zeker van de eer faats en de laatste partij teg ascal Neve van SAR werd iet meer van doorslaggeven tekenis. Neve trachtte tc latere winnaar te klop leek na 10-21 op de g' ,'eg. Wegman herstelde [0 zonder goed en bleef wee keer 21-14 ongeslag ascal Neve, die al eerder v oen de Vries en Mark H inberg had verloren, m- 1 genoegen nemen met rde plaats achter De V overige klasseringen zijn Mi Vogelaar van Hotak, are Maas van SAR, 6. Ma ackenberg van MZ, 7. Mie teeren van Wilno, 8. K Een dag eerder was de f:' Meerkamp verspeeld om ekenberg-cup, die voor Wfde keer van eigenaar

de Stem | 1987 | | pagina 8