BEWONERS BEJAARDENTEHUIS TIJDELIJK NAAR SLUISKIL Verbouwing Redoute gaat door 'Buiten zijn heeft me altijd getrokken' ■v« Forse boetes snelheidsovertreders Terneuzen eerste reserve voor steun provincie A. de Gr Jaar orgi avondvif Open Ne kampioe °P figg er POLITIERAPPORT OPSPUITIN( WILLY VAN TROOST WERKT VEERTIG JAAR IN ZIEKENHUISTUIN DE STEM VAN ZEELAND 3 WOENSDAG 3 JUN11987 SAS VAN GENT - Als alles meezit wordt nog dit jaar begonnen met de verbouwing van het bejaardentehuis De Redoute in Sas van Gent. Bij de provincie staat men in ieder ge val positief tegenover de plannen. Joegoslavische dag in Terneuzen Westdorpe verliest handboogschieting 11 lili 1 f~t 1 tin 13I f s i"\J115 Zusters Een gulden Kerkhof Varkens Siertuin Snel gegaan Pastorale hoek in De Braakman Drie dagen wandelen en fietsen Inbraak Terneuzen Snelheidscontrole Inbraken opgelost EXAMENS HE STEM VAN 2 CADZAND-BAD - He strand bij Cadzand Bad is volgend jaar bi vloed zo'n 35 tot 40 me ter breed. Met de zan- dopspuiting wordt z< goed als zeker begir volgend jaar begonnen zodat de toeristen tij dens de zomer weer ge- MARKTEN Magere jaren T16 Die conclusie mag worden getrokken na het gesprek tussen het bestuur van De Redoute en de afdeling volkshuisvesting van de provincie Zeeland, dat deze week plaatsvond. „Financieel zijn we nog niet helemaal rond. Er moeten nog wat herberekeningen worden gemaakt. Die zullen op korte termijn klaar zijn", aldus de secretaris van het bestuur H. Hamelink. Hij verwacht dat het een race tegen de tijd wordt. De beschikking kan tot uiterlijk 1 oktober worden aan gevraagd. Daarna moet het de finitieve plan worden inge diend en de aanbesteding plaatsvinden. De bouw zou dan eind 1987 of begin 1988 kunnen starten. „De voorbereidingen zijn eerlijk gezegd moeizaam verlopen, maar als je er veel tijd in stopt kim je in de uitvoering des te sneller werken", zegt Hame link. Het tehuis heeft toestem ming gekregen om uit te brei den van 55 naar 60 wooneenhe den. „Daar zijn we heel blij mee. Het betekent in ieder ge val dat De Redoute blijft be staan", aldus Hamelink. Om uit te breiden moeten in totaal 24 wooneenheden worden bijge- bouwd. De ^yjjjjgg wooneenhe den worden samengevoegd, van twee nu tot telkens een straks. Tijdens de verbouwing worden de bewoners tijdelijk ondergebracht in de leeg staande Sluiskil. verpleegstersflat in De 24 aanleunwoningen bij het tehuis worden niet in het plan betrokken. De flat met twaalf huurwoningen zou het bestuur het liefst afbreken en er een nieuwe neerzetten met twaalf 'zorgwoningen' (verge lijkbaar met aanleunwonin gen). Geprobeerd wordt dit nog in het plan te verwerken. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Terneu- zense Noordstraat en omge ving staan zaterdag in het teken van een 'Joegoslavi sche dag'. De Stichting Noordstraat Promenade heeft de straat dan versierd met vlaggen en er is Joegoslavische mu ziek te beluisteren. In de straat staan kramen met in formatie over Joegoslavië en er zijn hapjes van de grill, wijn en broodjes uit het land verkrijgbaar. Vanaf 11 uur geeft de volksdans- en kleder- drachtgroep 'Joegoslavië' acte de présence. 's Avonds is er in het Zeldenrustcol- lege een Joegoslavische avond. Van onze correspondent GENT/ WESTDORPE Handboogschuttersvereni ging St.-Sebastiaan uit Westdorpe heeft een wed strijd in het kader van de viering van het tweede lus trum van de verbroedering met Gent verloren. De Gentse schutterssociëteit De Ware Vrienden won met 77- 65. De Gentste schutters waren oppermachtig tijdens hun thuiswedstrijd. In de eerste helft kon Westdorpe voldoende uit de verf komen, maar het verschil met de Belgen liep steeds verder op. Bij rust keek Westdorpe al tegen een 37-27- achterstand aan. Jo Bruggeman van West dorpe werd bij een blokschie- ting eerste, hetgeen hem een prijs opleverde. Voor J. Lam mens was van deze verbroede- ringsschieting geen al te zware nederlaag. Hij behaalde elf van de twintig te behalen punten en mocht zich daardoor de beste handboogschutter van de mid dag noemen. Na de schieting werd een bij eenkomst gehouden en de meest succesvolle deelnemers kregen een aandenken. De thuiswedstrijd in Westdorpe wordt 22 juni gehouden. Daarna wordt de eindrang schikking opgemaakt. Vrijdagmiddag vanaf 4 uur is Willy van Troost niet in de tuin van het Elisabethziekenhuis te vinden. Wie hem dan wil spreken moet naar het restaurant van het ziekenhuis. Daar is hij twee uur lang het middelpunt van een receptie die de directie van de Stichting Ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen hem aanbiedt. Vrijdag is het namelijk veertig jaar geleden dat Willy van Troost in dienst trad van het Elisabeth Zieken huis. Als tuinman. sSKL Door Romain van Damme SLUISKIL - Aanvankelij k wilde hij naar de ambachts school gaan. Om een vak te leren. Maar Willy van Troost was een jongen van de buiten. Toen hoofdzuster Gertrudis hem liet weten dat hij in de grote tuin van het ziekenhuis kon werken, had hij weinig bedenktijd nodig. „Veertien jaar was ik. Ja, ik wilde graag buiten werken. Dat heeft me altijd getrokken. Twee winters ben ik naar school gegaan. Naar de tuin bouwschool". De tuin was in beheer van de zusters van het Heilig Hart die in 1915 in het kanaaldorp neerstreken. Destijds was het gebruikelijk dat een zieken huis de beschikking had over een grote moestuin. „Tot 1959 was het een fruit-en groente tuin. Ik was de eerste jaren manusje van alles. We werk ten met ons tweetjes. Later is er nog iemand bijgekomen. Nu doe ik het samen met iemand van de Dethon. Die komt van april tot december helpen". Moeder overste was zijn eer ste baas. Voor een gulden per dag en 'de kost' hield hij sa men met zijn oudere collega de tuin in goede conditie. „Bo vendien moest ik elke morgen de kachels aanmaken in de school", zegt hij over het be gin, „daarna moest ik de tuin in. Ja, het ziekenhuis haalde veel groente en fruit uit deze tuin. Het was een echt kloos terziekenhuis. De zusters lie pen hier dikwij Is door de tuin. Je had van die grote paden en lanen. Moeder overste kwam regelmatig kijken". Niet alleen om de oogst te be kijken. Centraal in de grote tuin ligt namelij k het kerk- hofje voor de zusters van de Heilig Hart Orde. Eenvoudige kruisjes met daarvoor fraaie witte bloemen. „Ik heb het net schoon gemaakt. Nee, dat kerkhofje wordt niet meer gebruikt. Ik zal eens kijken wanneer de laatste zuster hier begraven is. Dat was in 1976. Grafdelver ben ik dus ook geweest. Dat hoorde er bij". Willy van Troost vertelt zijn verhaal in een schuur waar al het gereedschap een plaatsje vindt Vroeger was dat het onderkomen voor de veesta pel. „Hier hielden we var kens. Dat leverde vlees voor het ziekenhuis op. We hadden er ongeveer 25. En we hielden 150 kippen. Die liepen op een wei hiernaast. Tot 1959 was die moestuin hier. Toen be sloot men de tuin te veande- ren. Het was niet lonend meer. Om alles goed bij te kunnen houden, had er een mannetje bij moeten komen. Het werd te duur". Voor Willy van Troost, gebo ren en getogen in Sluiskil maar alweer 25 jaar woon achtig in Zelzate, betekende dat een hele omschakeling. Hij werd tuinman van een siertuin. „Een architect heeft Willy van Troost: 'Vroeger stond je de hele winter te spitten'. - foto de stem cor j de boer deze tuin aangelegd. Hij kwam hier regelmatig. Van hem leerde ik veel. Op die manier ben ik er ingegroeid. Heesters en rozen snoeien, die dingen moest ik leren. Hij zei dan, zo en zo moet je het doen. Nee, moeilijk was dat niet. In de praktijk leerde je snel". De tuinman heeft nu nog drie hectare te bewerken. De grasvelden nemen ongeveer twee hectare in beslag. Die worden 'geschoren' met een fraaie maaimachine. Ook een tuinman heeft het gemakke lijker gekregen. „Vroeger stond je de hele winter te spitten", zegt Willy van Troost, „en bemesten natuur lijk. Ja, ik heb mijn rug al goed gevoeld. Een typische tuinmankwaal. Maar je merkt natuurlijk ook dat je geen 25 meer bent. Verder moest je in die winter de var kens en kippen onderhouden. Nu hou ik me in de winter be zig met onderhoud van ma chines en gereedschap. Af en toe werk ik wel eens binnen in het ziekenhuis. Als er een klusje gedaan moet worden. Maar meestal zit ik buiten. Werk is er altijd". Een mooi leven is het ge weest, vindt hij. „Achteraf zeg je, het is zo verschrikke lijk snel gegaan. Veertig jaar hier in dienst. Ja, ik heb wel eens gedacht om van baan te veranderen. Elders kon je wat meer verdienen. Maar ik heb het nooit gedaan. Ach, hier ben ik eigen baas. Je moet dat niet verkeerd begrijpen. Als ik gereedschap moet kopen, moet ik dat vragen aan de di rectie. Maar de tuin zelf, ik kan doen en laten wat ik wil. Kijk, ik kweek van alles. Afrikaantjes, begonia's, as ters. Die plant ik straks uit Zo blijf je bezig. Ach, veertig jaar. Het is een hele tijd ja. Maar je moet er verder niet zo'n spel van maken. Eigen lij k valt het wel mee". Van onze correspondent TERNEUZEN - Een fikse boete van 400 gulden of acht dagen hechtenis eiste offi cier van jusitie mevrouw mr. M. van Walraven gis termogen tegen Terneuze- naar J.N. Hij moest zich voor het kantongerecht in zijn woonplaats verant woorden voor een eveneens forse snelheidsovertreding 12 oktober 1986 op de Oost kade te Sluiskil. Omdat het niet de eerste keer was dat N. zich daaraan had schuldig gemaakt, werd boven dien een voorwaardelijke rij ontzegging van drie maanden met een proeftijd van twee jaar opgelegd. „Ik moest op tijd op mijn werk zijn en had haast," was alles wat de man als verweer naar voren bracht. Reden voor kantonrechter mr. H. de Mul, die de snelheid van 125 kilome ter door de bebouwde kom als gevaarlijk bestempelde, N. conform de eis van de officier van justitie te veroordelen. Mevrouw P.H. uit Klooster- zande had in eerste aanleg nogal wat twijfels toen er een proces verbaal bij haar in de bus viel wegens een op 11 augustus vorig jaar begane snelheidsovertreding op de Polderstraat te Zaamslag. De voorgestelde schikking van tachtig gulden betaalde ze dan ook niet. Gisteren was ze aan het begin van de behandeling van deze zaak daarvan nog niet zeker. Toen de kantonrechter haar echter de fout, gemaakt tijdens het passeren van de ra- 'darcontrolepost, met op de foto tevens het afgedrukte tijdstip van de overtreding, gaf ze toe het toch wel geweest te kunnen zijn. Eis en uitspraak 125 gul den of drie dagen. Twijfels over de door de po litie geconstateerde snelheid waarmee hij 4 september 1986 over de Hogeweg te Hulst reed, had ook M.K. uit St.-Jansteen. De snelheidsmeter van de hem over een afstand van 350 meter gevolgde politiewagen zou 121 kilometer hebben aangewezen. Dat hij harder dan 50 had gere den wilde K. wel aannemen, maar 121 niet. „Die weg is maar 120 meter lang en er ligt nog een bocht in ook." Bovendien had hij bij het oprijden van de Hoogeweg de politieauto niet eens gezien. Dat die dan korte tijd later hem nog over een dergelijke afstand had kunnen volgen en de juiste snelheid vast kon stellen, wilde er bij K. niet in. Bij zowel de officier van justitie als de kantonrech ter wel en dus kon K. de rechts zaal verlaten met een boete op zak van 340 gulden of 7 dagen. De Belg P.V. uit Ertvelde reed 19 juni van het vorig jaar over rijksweg N252 met een snelheid van 170 kilometer. „Ik werd op agressieve wijze ge volgd door een auto, op korte afstand achter mij en dat bleek later politie te zijn in burger," aldus V. De officier vond dat men zich niet moet laten opja gen en eiste een boete van 430 gulden of 9 dagen. Mr. De Mul vonniste conform. Reactie van V.: „Het valt er mij 70 mee, want ik had op 500 gerekend." R.A. uit Axel stond terecht om hij op 5 mei tijdens het wegrijden uit parkeerstand op de Marijkestraat in zijn woon plaats, in botsing was gekomen met een bromfiets. Bovendien stond hij links van de straat geparkeerd, wat niet mocht. Beide overtredingen kwamen hem op een boete te staan van in totaal 205 gulden of 5 dagen. De scholier J.P. uit Terneu zen reed over de parallelweg in Terneuzen op een in België ge kochte brommer, die dan ook prompt door de politie in beslag werd genomen. De jongeman had de bromfiets, die in Zelzate was gekocht bij een handelaar, van zijn vader gekregen. „Het moet zo langzamerhand toch wel bekend zijn dat Belgische bromfietsen niet op de Neder landse wegen mogen rijden," aldus de kantonrechter. Mr. Van Walraven eiste ont trekking aan het verkeer van het voertuig, met daaraan ver bonden een vergoeding door het openbaar ministerie aan P. van 500 gulden, die daar zicht baar niet blij mee was. „Als ik hem nu eens aan iemand in België mag verkopen," stelde hij voor. „Wie geeft mij de ga rantie dat het ding een week later weer niet in Nederland rijdt?" vroeg mr. De Mul. En omdat die zekerheid niet gege ven kon worden vonniste hij conform de eis van de officier van justitie. Van onze verslaggever HOEK - Het recreatiecen trum De Braakman krijgt een eigen pastorale hoek. De voorziening, een ruime sta caravan, wordt op pinkster zondag officieel geopend. Tot nu toe hadden de verschil lende toeristenpastors slechts een onderkomen in een scha mele tour-caravan. Met het vaste onderkomen wordt het mogelijk de verschillende acti viteiten een meer permanent karakter te geven. Zo kunnen nu tentoonstellingen en de monstraties zowel binnen als buiten worden gegeven. Praat groepjes hebben een vast adres waar ze terecht kunnen. Op het recreatiecentrum functioneert al een groot aantal jaren een interkerkelijke com missie met katholieke, gerefor meerde en hervormde mede werkers. De commissie houdt zich bezig met het welzijn van de verschillende gasten. Het pastorale werk zal het komend seizoen voor een groot deel op de schouders komen van het echtpaar Taalman. De opening begint om 14.30 uur met een samenkomst in de kantine 't Trefpunt Van onze correspondent WESTDORPE - De toerclub 'Westdorpe' houdt op 9, 10 en 11 juni een fiets- en wandeldriedaagse voor iedereen. De af te leggen afstan den in de polders nabij Westdorpe bedraagt voor de fietsers circa 25 kilometer per avond en de ingeschreven wande laars kunnen vijf kilo meter lopen. Men kan inschrijven vanaf 18.30 uur in Het Oude Raedhuys en het vertrek wordt iedere avond om 19.00 uur ge geven. TERNEUZEN - Terneuzen komt het eerst in aanmerking voor een financiële bijdrage van de provincie als de 500.000 gulden, die de provincie dit jaar extra heeft uitgetrokken voor verschillende stads- en dorpsvernieuwingsprojecten, niet helemaal wordt opgemaakt. Dit blijkt uit de alternatieve prioriteitenlijst die GS hebben samengesteld in verband met de verdeling van de extra pro vinciale middelen. GS hebben dat gedaan omdat het in de praktijk vaker voorkomt dat een of meerder projecten die zijn aangemeld geen doorgang kunnen vinden. De ontwikkeling van het winkelgebied het Arsenaal, waarvoor de combinatie Albert Heijn, Blokker en C en A (ABC) belangstelling heeft, is als eer ste reserve aangesteld omdat het de regionale centrumfunc tie van Terneuzen kan verster ken. „Het project is te beschou wen als een vervolgproject in een reeks van vernieuwingsac tiviteiten in de Terneuzense binnenstad, het rendement is groot, ondermeer als gevolg van een integrale aanpak van het gebied waar thans leeg stand en verpaupering dreigt", aldus GS. TERNEUZEN - In het afgelo pen weekeinde werd ingebro ken in een woning aan de Axelsestraat te Terneuzen. Uit de woning verdween een grijs kluisje inhoudende met duizenden guldens, een aan tal cheques en wat persoon lijke bescheiden. Men kwam binnen door het vernielen van een ruit in de voordeur. Ver moedelijk heeft men daarna de woning via de achterzijde weer verlaten. De inbraak moet zijn ge pleegd tussen zaterdagmor gen en zondagavond 24 uur. TERNEUZEN - Bij een door de politie van Terneuzen gis termorgen tussen acht en tien uur op de Haarmanweg in Terneuzen uitgevoerde snel heidscontrole werd 52 keer een proces-verbaal opge maakt wegens het overtreden van de maximum snelheid. Er passeerden in genoemd tijd stip 308 voertuigen en hoogstgemeten snelheid droeg honderd kilometer, wijl maximimaal vijftig toegestaan. VLISSINGEN - Met de houding van de 31-jarige H. en de 35-jarige H. V. Vlissingen, die trachtten j stolen cheques te verzilver is de gemeentepolitie daar het spoor gekomen van serie inbraken. Dat leidde de arrestatie van de 20-jatj Vlissinger M. M. die in tol; zeventien inbraken beker voornamelijk gepleegd in» ningen. De buit, waarvans deel nog kon worden achte haald, bestond uit geld, kaarten, cheques en taf» andere goederen. Teven wt aangehouden de 35-jarige van H. uit Vlissingen die e inbraak bekende in een ning in Terneuzen, waail hij het ook had gemunt geld en cheques. Allen zijn verhoor en bekentenis w, op vrije voeten gesteld. AXEL - Christelijke Technische School: Bouwtechniek: AB-ni- veau: Erwin d'Hont, Axel; René Kempe, Terneuzen. ABC-niveau: Pim Vinke, Axel. B-nlveau: Ri chard de Koeyer, Sluiskil; Jona than Misset, Koewacht. BC-ni- veau: Ingmar Bisschop, Knüd van Eyk en Jos Celie, Axel; Cees de Putter, Sluiskil; Chris de Ruy- ter, Terneuzen; Alexander de Vaan, Zuiddorpe; Francis van de Velde, Zaamslag. C-niveau: Mike Herman en Frank de Waay, Axel. Mechanische techniek: AB-niveau: John van Nieuwlan- de, Zuiddorpe; Martin de Rijke, Axel. B-niveau: Wouter Boom, Nieuw-Namen; Wilfried Fer- mont, Zuiddorpe; Gianni de Jonghe, Sluiskil; Edwin Kaan, Zaamslag; Jean-Claude Lemai- re, Overslag; John van Meurs en Tonny van de Velde, Axel; Eric- Jan Smithuis, Koewacht; Luc Verstraeten, Hulst; André Wes- terbeke, Vogelwaarde. BC-nJ- veau: Edwin de Waele, Adrie Arendse, Eddie van de Berge, Pascal Faas, Manfred Hamelink, Arjan Pijpelink en Ronny van Tilburg, Axel; Johnny Baert en Marlon Roels, Koewacht; Marco de Bat, Terneuzen; Jacky van Bendegem, Sluiskil; Jurgen de Cock, Overslag. BCD-niveau: Jelle Jurrij, Terneuzen; Tonny van Langevelde, Axel. CD-ni- veau: Francis Inghels, Axel; Rini de Rijke, Terneuzen. AXEL - LHNO Het Molenkwar tier: Vrije richting: Peter Boeter, Vogelwaarde; Janet van Espen, Suzanne van Eijk, Natasja Goed gezelschap, Monique Haak, Mo nica Kooyman, Els Naeye, Tanny de Ridder, allen Axel. Verzor gende richting: Inge Buyze, Pe tra Lansman, Carin Provoost en Samantha de Vliegere, Axel; Ma- rinel de Clerck en Wendy van de Putte, Terneuzen; Jolanda de Graaf, Astrid Knol, Eline Kolijn en Jeannette Kolijn, Zaamslag; Paola Schrijvers, Westdorpe. HULST - St-Josephmavo: Ta mara Aerts, Johnny de Bakker, Martin de Block, Peter Brink, Daniëlla van Broeck, Marjella Broeckaert, Ilse Ferket, Char lotte Kerckhaert, Mariëlle Kerckhaert, Jeffrey van de Krui sen, Jurgen Segers, Marino de Wilde en Christel Willaert, Clin- ge; Werner Verras en Conny de Moor, Graauw; Jean de Feyter en Ilse Passemiers, Heikant; Claudia Been, Shirley Buijsrog- ge, Philip Buijsrogge, Harmen van Dijk, Gerby Draaisma, Kurt van Eek, Raymond van Eijk, Joep Fassaert, Chantal van Geel, Petra d'Hondt, Erica van Leeu wen, Renate Pharasijn, Bart Portier, Sandra van Rijn, Bri gitte Schelfhout, Frank Verbiest, Sandra van Vlierberghe en Ale xandra de Vos, Hulst; Ma- rouchka Boehlé, Marco Ramae- kers, Veronique van Rattingen, Christel de Rechter, Petra de Rechter, Elsa de Rooij, Wendy Schwartz en Joost Verheijden, St.-Jansteen; Alex van Alphen, Gino Bogaert, Wilfried Capello, Willen Collot d'Escury, Cindy Eijsackers, Mariska Serrarens, Wim Steijns, Charlotte Vereec- ken, Ilona Verschuren en Colinda Voet, Kloosterzande; Mac Hoger- heide en Nicole van de Vijver, Koewacht; Nastasje Claessens, Lamswaarde; Davy Bleijenberg, Nieuw-Namen; Natalie aan de Wiel, Ossenisse; Roland Picavet, Stekene; Linda Dobbelaar, Ter hole; Esther van Assche, Annica Hamelink en Karin Verrassel, Vogelwaarde; Maurice Baart, Walsoorden. TERNEUZEN - Zeldenrustcolle- ge: Mavo: Samir Abdalla, Patri cia Ammerlaan, Lucien Aerts, Arjan van Baal, Karin Baring, Ronald Bil, Miranda Boone, Bas van den Bosch, Colinda de Braai, Natascha de Bruijn, Johnny Buitjes, Stefan Buyze, Heieen Byl, Jenny Dieleman, Daniella van Dongen, Hanny van Driel, Jurrien Faber, Ilse Hamelink, Jeroen Hamelink, Wim Harte, Godelieve Haulez, Claudia Jor- dens, Bianca de Klerk, Gerda de Kruyk, Wendy Lazaroms, Bianca Lukasse, Robin Meeuwse, Ingrid van Meurs, Jean-Paul Minnaert, Natalie de Mul, Marijke Ooms, Johnny Oostdijk, Linda van Overeem, Astrid Poortvliet, Eddy de Putter, Egbert Roelofs, Klarinda Sareis van Rijn, Ma rian Scheele, Nicole Spruit, Danny Stolk, Christian Sybinga, Eline Thalen, Judith Vennix, Na tasja Verdoorn, Marco Verschel ling, Erwin de Voogelaar, Gonnie van de Voorde, Colinda de Vos, Michael Weug, René van Winkel, Monique Wisse, Marcel van Zweeden en Hedwig Rovers, al len Terneuzen; Donny de Bat, Werner Gelderland en Mesut Ke ten, Sluiskil; Jantine Braven- boer, Frank de Bruyne, Ferdi de Jonge, Jacqueline de Jonge, Hugo van de Vijver, Vogelwaarde. Stra Van onze verslaggever Jongsma, Carine Klaassen, ft bey Klokgieter, Naomie Kon weg en Anda Verhoef, Hoek; S cha Burton, Kloosterzande; ft Cuelenaere, Biervliet; Wim v Dixhoorn, Walsoorden; Suzan de Feyter, Michel Franceschi roen 't Gilde, Bas Martens, Wo ter Vinke, Jan Wieland en G, Wynen, Axel; Karin den Har en Johnny de Jonge, Zaamsl Denise Hofman, Ingeborg Jong, Miranda Oskam en At Segers, Philippine; Sandra 1 kens, Manuschka Huisman, A ne-Claire Mijnsbergh, Ai Obrie, Han ranschaert, Joep v de Sanden, Erik Smulders, i win Versprille, Anita Wattel Rolf Luteïjn^H^kantf "pat J reïdoorlog en het trio Bram Van onze correspondent OOSTBURG - Als maanda burgse avondvierdaagse var Groote, als alles normaal ve tie. Niet als wandelaar, hoei maar als organisator. We stappen veertig jaar terug in de tijd. 1948, West- Zeeuwsch-Vlaanderen likt nog de wonden van de Tweede We- Havo: Bram van de Akker, gen Baart, Wendy Beekns grona. Sandra Bos, Esmeralda Det waarder, Danny Dieleman, A chel Dieleman, Bart Dohm Hanny van Driel, Marjon v Dijk, Lilian Everaert, Erika F; kersma, Jacco van Ham, 0 Hamelink, Mark van de Heuv Eef Hezemans, Jan Jansen, V, lem-Jan van Keulen, Sasc Koppenol, Stefan Lagerwey, F trick van Lieshout, Marcel Ms leman, André Murre, Anky Nood, Roberto Perez, Tizianot rez, Stephan Polman, Silvia Pooter, Franz Rieff, Petra Ruyter, Wouter Rijksen, f# van Sabben, Hermen Schoen® ker, Elma Simons, Sabina mons, Harald van der Sluys, Ji queline de Smet, Michele Smet, Martij n Snoodijk, Ka van Strijdonck, Mare Suyk buyk, Henriette Talma, Rob Veen, Karin Verhage, Marjarr Vos, allen Terneuzen; Ara Allonsius, Petra Cauwels, Rot Rammeloo, Nicole de Rocker Brakman, Henk Lastdrager en Adri de Groote stampt een avondwandelvierdaagse uit de Marielle Termote, Sluiskil; Mi' andere kant opdraaide, jan Ars, Diane Bakker, Jacq werken we met pijlen en fc^ia'd? D^kêSfwL d gee" geen problemen." hemont, Sandra Frusch, R Jansen, Marion de Jonge, K 1/c clllgfc: van Kampen, Karin van Lan velde, Patricia Mura, Edi Naessens, Ineke van Nes, Ji neke Roodzant, Peggy de Rijd Steven Slock, Marc van Veldh zen, Sven Verbeek, Anja V helst, Frank Verhelst, Laurt Zaman, allen Axel; Marl: Audenaert, Rodney Hofman, Mahu, Tinie Nicole, Micha Si neel, Michelle Stoelinga, Sim Stoelinga, Jurgen Versprille Jurgen Willems, Sas van Ge Barbara van Baal en Stoffel van Baal, Zuiddorpe; Anja Bt lens, Erica de Meester en Eva Pollet, Westdorpe; Elianne Feyter, Lilian Gelderland, Li Hamelink, Caroline van Keu Benedicte Michielsen, Sonja 1 chielsen. Marjan de Pooter Hubrina Vetter, Zaamslag; 1 randa de Looff, Hoek; Diede Sareis van Rijn, Gent; Syl Schieman en Robert Segers, P lippine. VWO: Sofie Acda, Marnix Acker, John Bakx, Patrick D; kaart, Petra Dieleman, Elenbaas, Stefanie van der Goj geloof ik." Esther Haak, Wim van Halderf Eitje de Klerk, Ralph Met wenoord, Claudia de Moor, Kt de Poorter, Jo de Putter, Jo than Rouw, Chantal de Riji Maarten Schriek, Stephan gers, allen Axel; Ralph Albe Janet Barentsen, Wouter van den Berg, Armand BIJ maat, Jacco dë Braaf, Stel Evenals vele andere evene menten kende ook de Oost- burgse avondvierdaagse onder auspiciën van de Nederlandse Wandelsport Bond vette en Buyze, Charles de Caluwé, A magere jaren. De Groote: „Een de Clerck, Mare Cornelissen, - - ter Donze, Ronald Faber, Hoek. Van onze correspondent Herrebout, Philippine; Arno Hdk Cock, Overslag; Wynand "aS 14 JUIH het tweede Opef Damme Ineke van Haelst W boogschieten op de liggende Johrmy Samijn' en Fabienne "<>rdt doorlopend Op tien W Witte, Zuiddorpe; Sigrid GeW lü.OO UUT. land, Paul van Haelst en Ca' -. ottjes, Sluiskil; Romy Jobi Je nnale en het afkampen zijn 'an 16.15 tot 17.30 uur. De prijs- «fteiking is zondag 14 juni om 8.00 uur. De klasse-indeling is Os volgt; veteranen, heren, da- mes 55+, senioren, dames, AMSTERDAM, 2 juni - In bintje 85-90, kl2 26-52, 27-83, 58-81. eugd tot en met 16 iaar en 50mm, oogst 1987, werden 13 con- nagoid 40000 kg: kil 60-111.» llanbrxw 3 tracten verhandeld voor levering mj2 171-235, 146-214, 120-173, i n s' november bij een prijs van ƒ22,20 kl2'69-74 65 106-188,166,132,1 ClOK Wordt zondag 14 juni in tot ƒ21,90 en 26 contracten voor Aardbeien glas ds x 200 gr 2 'ezelfde maneee de tweede ds.: kil 84-96, kl2 68. Frambo- glas doos x 150 gr 1430 ds.: 320-380. Rode bes doos X 150 levering april tegen ƒ27,00 tot ƒ26,80. De stemming was voor no vember en april kalm. KAPELLE, 2 juni - Gloster 900 kg: kil 82, 123, 99. Golden Deli cious 118500 kg: kil 40-66,108-131, Ik was maar het derde wiel aan de wagen," stelt de nu 71- jarige De Groote. „Bram Brak man, een all round sportjongen die ook steeds met de sport be zig was, was de grote gangma ker. Ik weet nog goed dat hij die eerste vierdaagse voorop liep, want een route uitzetten was er in die dagen nog niet bij. De tien kilometer waren er toen altijd wel dertien. Nu is immers alles geasfalteerd, toen waren het landwegen. Bram liep gewoon voorop, de rest volgde. Daarna zijn we overge stapt op bordjes, maar ook dat gaf wel eens problemen. Zo was er een landbouwer bij de Tonnebrug die vrijwel elk jaar het daar geplaatste bordje de Nu dat De eerste avondvierdaagse ging over tien en vijftien kilo meter en Oostburg was de enige in zijn soort in West- Zeeuwsch-lhaanderen. „Jo Dekker was was er toen ook al bij," weet De Groote, die al ge ruime tijd hoofd van de organi satie is. „Als alles een normaal ver loop kent, is ze er ook dit jaar nog bij. Voor de rest zie je veel nieuwe gezichten. Met name wat de schooljeugd betreft. Zo lang ze op school zitten gaan we met de meester mee, daarna zie je ze zelden meer op ons evenement terug. De getrou wen bestaan uit zo'n paar hon derd met een elk jaar weer een terugkerende Belg (Nee, ik weet zijn naam niet) met zijn dochter. Hij is ondertussen 82 vijftiental jaren geleden kwam rièlle'GÏÏens,''"ingrid' dë^Grai een absoluut dieptepunt met Regine Griep, Peter Herrek zestien deelnemers. Toen heb- &HHogeannd^rm GmHdo 1 met.de gedachte ge- boom, Monique Koomen, Hiï 5Pe^ia om te Stoppen, maar que Krieckaart, Jan de Kuyp Hugo Meeuwsen, Piet Ooodl Levien de Putter, Sandra R lofs, Raoul Sakhei, Faida Sik Catharina Simons, Paul Spaan, Alexander Sybinga, tus Tichelman, Carl van Vooi Jolanda van der Voort, Ste- Vrij land, Adriaan Wieles, Mas Willems, Ingeborg Willem* Ronald Wisse, Peter de W' John Ysebaert, Nancy van Zal' Helma Zandee, allen Tenrru# Peter van Bambost, Anouk M seghers en Miel Wijne, Sas v Gent; Ingrid Boeije, Anw Boogerd, Martij n van Poec Arjan de Putter, Eric de Putt Pim de Regt en Paul Roj Zaamslag; Chantal van de B sche, Michiel Bruinink en Ma- ««uuege uc IWCCUC anaenwedstrijd boogschieten «u-oov. xvuuc - "*22ridames gehouden op de lig- 130 ds.: kil 230. Totaal aantal5 swae wip. Ploegen van zes 13755, Jonagöld 4320 kg: kil1 gutters uit Nederland en Bel- 202-214. Totaal aantal colli 606fee strijden om de titel Vgn

de Stem | 1987 | | pagina 14