Cadzand geen Knokke maken fie. Argumenten ontslag topman bouwvereniging deugen niet VW EN ONDERNEMERS TEGEN HOOGBOUWPLAN CADZAND: Tasjesrover moet maand gaan zitten J 'AfValstoffenpIan is teleurstellend' Pools schip de Hel in Vlissingen Ingenieursbureau Terneuzen neemt prijs in ontvangst Boete 2000 gulden voor chauffeur met 1.84 promille Kuuroord laatste grote project Cadzand-Bad Politieman handje toegestoken: boete 35 gulden Bekertjes stapelen op feestweek e mee aan de atie-prijs. Stop BIJ ONZE SHOWROOM Alle Toyota modellen in voorraad! wübïeden meer klasse voor minder kosten. KANTONRECHTER DE MUL OVER TERNEUZENSE AFFAIRE: js 1987 naar: Nesca i. Envelop voldoeni ant als u bij de eert ingvan Nescafé. Dus in deskundige jury e /óórl september 198 e prijs (de auto öf o Dver de uitslag is i Nestlé Nederland 6 damebureau zijn va uitgesloten. CADZAND-BAD - De besturen van de Onderne mersvereniging (OVC)en de WV Cadzand zijn tegen hoogbouw in Cadzand-Bad. Ze vinden dat negentien meter boven NAP de maximale hoogte moet zijn. „Cadzand mag geen Knokke worden". Gevarieerd Twee lagen POLITIERECHTER MIDDELBURG 84-jarige ZEEUWSE NATUURCONSULENT: Tehuizen WOENSDAG 3 JUN11987 UITREIKING DOOR PRINS CLAUS VERDACHTE: T WAS ZO WAZIG Boete voor 'beschermen' OOSTBURGSE WETHOUDER DE VRIES LAAT ONDERNEMERSVERENIGING WETEN: Steeds gróte keus uit 100 „First Class" occasions T\/YO C"- Speelhuislaan 156a fjftl 1 Telefoon 076-7120001 DE STEM VANZEELAND T27 Van onze verslaggever TERNEUZEN - Kanton rechter mr. H. de Mul heeft gisteren de beweegredenen van het bestuur van de Wo ningbouwvereniging Ter- neuzen om haar top-man H. Engelsma te ontslaan ter zijde geschoven. Hij deed dat, omdat veel van de aangevoerde argumenten be trekking hebben op de periode voor 23 september 1986. Op die dag namelijk werd Engelsma gedwongen zijn functie als di recteur neer te leggen om ver volgens die van Manager Be leid op zich te nemen. In het uitvoerige verweer schrift, dat namens Engelsma door zijn raadsman mr. M. Jonk gisteren bij de kanton rechter werd overgelegd, wijst de raadsman er op dat En gelsma in zijn nieuwe functie van Manager Beleid niet een maal gewaarschuwd is met be trekking tot zijn functioneren: „Integendeel, per 1 januari heeft hij nog loonsverhoging gekregen. Voorts is in de be stuursvergadering van 25 mei besloten om de tekenbevoegd heid van Engelsma uit te brei den". Namens de woningbouwver eniging voerde mr. Boogaard onder meer aan dat ook na 23 september 1986 voorvallen heb ben plaatsgevonden die voor het bestuur reden waren de procedure aan te spannen. Zo wordt Engelsma verweten geen verantwoording af te willen leggen aan het bestuur, be stuursbesluiten niet uit te voe ren en contact-arm te zijn. Voor het bestuur is het duide lijk: Engelsma is volstrekt on geschikt voor zowel zijn vroe gere als zijn huidige functie. Mocht de kantonrechter toch besluiten de arbeidsovereen komst te ontbinden, dan wil Engelsma een schadevergoe ding toegewezen krijgen, om dat hij door alle publiciteit ner gens in de woningbouwsector nog een job kan krijgen. Bijna drie jaarsalarissen, schade toe gebracht aan de goede naam van Engelsma en een tege moetkoming voor pensioen breuk resulteren in een ge vraagd schadebedrag van 680.000,-. Het bestuur van de woningbouwvereniging vindt dat hiertoe geen enkele grond bestaat, omdat ontslag wordt gevraagd wegens dringende redenen. De volgende ronde in de ont slagkwestie speelt op 12 juni wanneer de woningbouwvere niging schriftelijk moet reage ren op het door Engelsma inge diende verweerschrift. Nieuwe gebouwen mogen beslist niet hoger dan het Strandhotel en het Apartotel worden. Het standpunt werd maandagavond bekend gemaakt tijdens een bij zondere ledenvergadering van de OVC. zen De beide besturen gaan met hun standpunt minder ver dan de politiek. Vorige week be sloot de Oostburgse PvdA dat tussen het Strandhotel en het Apartotel, waar zes mogelijke bouwlocaties zijn, gebouwd mag worden met een maximale nokhoogte van 25 meter. Het minimum is vier bouwlagen, ongeveer twaalf meter. WD en CDA willen het liefst een nog hogere nokhoogte toestaan. Binnenkort bespre ken de fracties de kwestie. In de beleidsafspraken staat dat momenteel vier bouwlagen het maximum is. Onder druk van de recente ontwikkelingen aan de kust worden de afspraken bijgesteld. OVC en VW willen geen echte hoogbouw, omdat Cadzand- Bad het landelijke karakter I moet behouden. Volgens VW- voorzitter P. Faas zijn er nu al toeristen die klagen over de hoogbouw in het kustplaatsje. I; De voorzitter van de OVC, J. I Verstraten, liet zich in de zelfde bewoordingen uit. „Cadzand- Bad mag beslist geen Knokke worden", liet hij horen. De beide organisaties willen dat de nieuwe gebouwen tussen de twee hotels een gevarieerde hoogte krijgen en ze mogen niet in een rechte lijn worden ge bouwd. „Er moet variatie ko men", aldus Verstraten. Tijdens de vergadering lieten twee leden van de OVC weten dat ze het standpunt van het bestuur niet delen Ze willen dat de nieuwe gebouwen hoger dan negentien meter mogen worden. Enkele andere leden willen dat het afgelopen is met hoog bouw. „Twee bouwlagen moet het maximum zijn", aldus I. de Bruijne. „We hebben hier grond genoeg, waarom zouden we dan de hoogte ingaan". Na afloop van de vergade ring liet wethouder J. de Vries (PvdA) weten dat zijn fractie, die feitelijk tegen echte hoog bouw is, nu sterker de onder handelingen kan ingaan met de WD en CDA over de hoog bouw. Van onze correspondente MIDDELBURG - Twee maanden eiste officier van justi tie mr. Stein dinsdag voor de politierechter in Middel burg tegen de 19-jarige tasjesrover P. B. uit het Belgische Roeselare. sluitfolie in en maak met eigende zin af: ikantie omdat lauto Dboot motor n keuze is bindend. Op 11 mei was B. samen met een 16-jarig vriendje ontsnapt uit een Belgisch internaat met de bedoeling uit te wijken naar Amsterdam. Geld had het tweetal niet kunnen meenemen en op 12 mei begon de honger dan ook dringend te knagen. In Sluis rijpte het plan om dan maar op tasjesroof te gaan en het eerste slachtoffer was een 84-jarige vrouw, die haar bezit echter zo fanatiek verdedigde dat ze kwam te vallen, waarbij ze een elleboog- en een neus- fractuur opliep. Toen een 89- jarige vrouw haar te hulp snel de, namen de jonge rovers de benen zonder het tasje. Op 13 mei werd in Vlissingen opnieuw een poging gewaagd. Toen pakte B. een 62-jarige vrouw van achteren beet, ter wijl hij haar tegelijkertijd een hand op de mond drukte, zodat ze niet zou kunnen schreeuwen. Hevig geschrokken liet de vrouw haar tas los en met de inhoud ervan (een bedrag van honderd gulden) gingen de jon gens er opnieuw vandoor. Maar ver kwam het tweetal niet. Die zelfde dag nog werden B. en zijn maat opgepakt en via een snelrechtprocedure voor de rechter gebracht. hij eigenlijk nooit eerder met de strafrechter te maken had gehad. Bij familie konden B. en zijn maafje na hun vlucht uit het internaat (waar beiden problemen hadden met mede bewoners) niet terecht en de tasjesroverij moest dan ook worden gezien als een nood sprong. Politierechter mr. Janzen- van Oosten achtte een 'stok achter de deur' gezien de om standigheden belangrijker dan een langdurige gevangenis straf en zij veroordeelde B. tot twee maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Een van de onderdelen van de spelmiddag, het sta pelen van plastic bekertjes, FOTO DE STEM CORJ. DE BOER HULST - De bejaardenbonden uit de verschillende Hulster dorpen hebben gisteren op de tweede dag van de ouderen-feestweek verstek laten gaan. Enkel de bond uit Hulst was goed vertegenwoordigd met ongeveer veertig deelnemers aan de spelenmiddag in het dienstencentrum De Lieve. De deelnemers moesten twee keer een spelencircuit afleg gen. Dat bestond onder meer uit een prentbriefkaartenpuzzel, kegelen, blikken gooien en een hockeyspel. Na optelling van de punten konden de prijzen worden uitgereikt die varieerden van een paar sokken tot een potje confiture. De uitslag: 1. H. Kooien, 2. M. Jonkers, 3. C. Taalman. Vandaag staat er een wandeling op het programma door de WMZ-bossen nabij Clinge. De tocht is ruim drie kilometer lang en start om 13.30 uur in de Molenstraat. GOES - Consulent M. Wiersma voor natuur en milieu-educatie in Zeeland vindt het door GS ontwor pen provinciaal afvalstof- fenplan teleurstellend. Evenals de Zeeuwse Milieu Fe deratie, die er eerder op rea geerde, mist Wiersma in het plan voldoende aandacht voor VLISSINGEN (ANP) - Het zwaarbescha- digde Poolse vrachtschip Hel is gister avond in de reparatiehaven Scheldepoort bij Vlissingen aangekomen. De Hel moest, na de aanvaring zaterdag op het Kanaal met de Liberiaanse tanker Skyron, bui ten de Belgische territoriale wateren wachten op toestemming om naar Vlissingen te mogen varen. De verzekeringsmaatschappijen hebben inmiddels de gevraagde garantie gegeven. Gistermorgen nog werden de dertien beman ningsleden, die na de aanvaring van boord wer den gehaald en in een Vlissings hotel verbleven, met de Vlissingse sleepboot Banckert naar de Hel teruggebracht. Dat was de eis van de eige naar van het schip, de Poolse staatsmaatschap- pij Polish Ocean Lines. de gescheiden inzameling en het hergebruik van afval. Hij vindt dat de provincie gemeenten zou moeten stimu leren om daartoe over te gaan en is het met de ZMF eens dat daarvoor een beroep kan wor den gedaan op het provinciaal werkgelegenheidsfonds. Op zijn eigen terrein - edu catie- schiet het provinciale plan al helemaal tekort, schrijft Wiersma aan GS. Hij wijst erop dat het nou juist gaat om een probleem 'dicht bij huis'. Iedereen heeft wel huis vuil aan te bieden en daar valt uit een oogpunt van voorlich ting iets mee te doen. Het is een betrekkelijk kleine moeite, meent de consulent, om op dit gebied milieuvriendelijk ge drag te stimuleren. Dat in het hele plan voorlichting en edu catie maar een keer wordt ge noemd, vindt Wiersma dan ook onbegrijpelijk. JB.s verdediger, mr. Schute, jvvees er op dat zijn cliënt was I opgegroeid in tehuizen en dat Van onze verslaggever CADZAND-BAD - Het Kuuroord bij Cadzand-Bad, een plan van een groep Limburgse projectontwik kelaars, is het laatste groot schalige project dat bij Cad- zand-bad wordt uitgevoerd. Dit liet maandagavond wet houder J. de Vries van Oost burg horen tijdens een bijzon dere ledenvergadering van de Ondernemers Vereniging Cad zand (OVC). Kleinere projec ten, zoals de bouw van hotels, zijn nog wel mogelijk. Volgens De Vries gaat de bouw van het Kuuroord zo'n vijftien 5 zestien miljoen gul den kosten. Naast het oord zul len zo'n 200 vakantiewoningen verschijnen. De projectontwikelaars wil len eerst een haalbaarheids onderzoek uitvoeren om te kij ken of hun plannen werkelijk door kunnen gaan. De ge meente zal een deel van dat on derzoek betalen. Volgens De Vries slechts een klein gedeelte. Ook de Kamer van Koophandel gaat een gedeelte betalen van het onderzoek. De Limburgers mikken niet alleen op de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen en de grensstreek en de toeristen die hier verblijven, maar ook op patiënten die door de Duitse ziekenfondsen en verzekeraars worden verwezen naar het oord. De Duitse patiënten moeten er voor zorgen dat er altijd be zoekers zijn, maar de winst moet komen van de overige gasten. De ontwikkelaars zijn nauw betrokken geweest bij de bouw van een zoutwaterkuuroord in Noord-Duitsland. Zo'n oord, maar dan wat kleiner, willen ze ook in de directe omgeving van de sporthal van Cadzand- Bad opzetten. Gasten van het oord moeten namenlij k ook de mogelijkheid krijgen om ge bruik te maken van de hal. Het oord in Noord-Duitsland draait voor dertig procent op patiënten. De andere bezoekers moeten ongeveer 36,- betalen voor een totaal bezoek aan het oord en voor dat bedrag kun nen ze zwemmen, gebruik ma- Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het in genieursbureau Bra- venboer en Scheers Bv uit Terneuzen heeft gisteren de Koning Willem I plaquette, de prijs voor innovatie, gekregen. Dat ge beurde in de Ridder zaal in Den Haag, waar Prins Claus vier pla quettes aan Neder landse bedrijven over handigde. Het Terneuzense bedrijf kreeg de prijs omdat het een flexibel en creatief ondernemersschap toont, aldus voorzitter Duisen- berg van de Koning Wil len I Stichting. Deze stich ting kent eens per twee jaar plaquettes toe aan bedrijven die zich onder scheiden door hun be drijfsvoering. De plaquet tes kwamen dit keer te recht bij bedrijven die ver van de Randstad zijn ge vestigd. Een gegeven waar Bra- venboer dankbaar ge bruik maakte in zijn toe spraak namens de vier onderscheiden bedrijven. „De regio's waar de be drijven zijn gevestigd, zijn politiek niet interes sant. De aandacht van de beleidsmakers is uitslui tend gericht op de Rand stad omdat daar de econo mische perspectieven zou den liggen", aldus Bra- venboer. Hij pleitte voor betere verbindingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, omdat de Westerschelde- veren 'de grootste knel punten in het Neder landse wegennet zijn'. Bravenboer ziet hierin een taak voor minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) weggelegd. Om de minister tot oplos singen te stimuleren advi seerde hij de Koning Wil lem I Stichting in 1988 'een totaalprijs voor voorbeel dig ondernemersschap' aan Smit-Kroes' ministe rie toe te kennen. De andere drie plaquet tes gingen naar het auto busbedrijf Bova in Val- kenswaard, de prijs voor export, het kunststofbe- drijf Wienfjes Beheer in Roden, de prijs voor tech nologie, en het Ruurlose bedrijf Bronkhorst High- Tech, de prijs voor jong ondernemerschap. Van onze correspondente MIDDELBURG - Op 5 december van het vorig jaar reed de 45-jarige E. G. bij de Westsluis van Terneuzen met zijn auto dwars door de slagbomen, waarna hij in volle vaart doorreed. Een sluiswachter bedacht zich geen mo ment en zette de achtervolging in, waarna de man kon worden aangehouden. Voor de politierechter ver klaarde G. dinsdag dat hij het allemaal niet zo precies in de gaten had gehad, omdat het i i_ buiten nogal 'wazig' was. Aan QOCIltCrilCS de versplinterde voorruit en raamstijlen die door de klap uit Van onze correspondente de auto waren gesprongen, had hij vervolgens geen aandacht besteed. Politierechter mr. Janzen- van Oosten schoof de 'wazig heid' op het alcoholgebruik van G., bij wie een bloedalcoholpro- millage was geconstateerd van 1.84. Hij werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee weken, een boete van 2000 gulden en (in verband met de absolute nood zaak van het rijbewijs) een ge heel voorwaardelijke rijont zegging van negen maanden met een proeftijd van twee jaar. De 27-jarige M. O. uit St.- Jansteen knalde op 17 januari van dit jaar voor een stoplicht met zijn auto achterop twee andere auto's. Getuigen ver klaarden later dat O. met een veel te hoge snelheid het stop licht was genaderd en de bloed proef toonde een alcoholpro millage aan van 1.94. O. werd veroordeeld tot twee weken voorwaardelijk, een boete van 1500 gulden en negen maanden, waarvan vijf maanden voor waardelijk, niet rijden. MIDDELBURG - Voor de zoveelste maal waren de twee dochters van de 37-ja- rige Middelburger W. T. huilend thuis gekomen om dat ze döor twee jongens uit de buurt waren getreiterd. Een van de meisjes had bo vendien een stomp in de maag gekregen en daarmee was voor T. de maat vol. Op het schoolplein, waar de jongens aan het fietsen waren, riep hij het tweetal ter verant woording, waarna hij uit haalde en een van hen een klap op het rechteroor gaf. Een arts constateerde later een gat in het trommelvlies van de 14-jarige jongen en T. stond dinsdag voor de politierechter in Middelburg, waar hij zijn spijt betuigde voor het feit dat de klap wat hard was aangeko men. „Maar het was ook altijd gedonder met die twee en nu is dat tenminste over", zo besloot de man. „Maar praten met de jongens en hun ouders was natuurlijk beter geweest", aldus politie rechter mr. Janzen-van Oos ten, die de Middelburger ver oordeelde tot een boete van 400 gulden. ken van de kuurdbaden, de sauna, de sport- en massage ruimten en de fysiotherapie bezoeken. Het is echter ook mo gelijk om gebruik te maken van een van de voorzien) - n. Zoiets wordt in Cadzand ook mogelijk. De leden van OVC zien het kuuroord als een welkome aanvulling voor het kustdorp. Vooral omdat, als het plan doorgaat, er straks een con stante stroom bezoekers naar het kustdorp komt waarvan alle ondernemers kunnen pro fiteren. Van onze correspondent TERNEUZEN - De behulpzaamheid die C. van H. uit Sint-Jansteen aan de dag legde toen hij in Hulst een parkeerbon kreeg, kwam hem uiteindelijk op 35 gul den boete te staan. Dat hij zichzelf eigenlijk in de vingers had gesneden ont dekte Van H. gistermorgen voor het hekje bij de Terneu zense kantonrechter. Hij had immers 5 oktober vorig jaar de verbaliserende politie-agent gewezen op een paar fou ten in het mini-proces-verbaal. Daarop stond als plaats van overtreding genoteerd de Lange Bellingstraat, terwijl zijn auto fout stond in de Lange Nieuwstraat. Bovendien was, zo zag hij, zijn naam niet juist geschreven De nijvere diender bracht ijlings de Verbeteringen' aan „Als u dat niet had gedaan, dan zou het anders zijn gelopen," aldus kantonrechter mr. H. de Mul gistermorgen Nu restte hem niets anders dan de geëi ste boete van 35 gulden op te leggen.

de Stem | 1987 | | pagina 11