'Eredoctoraat' voor Johan Cruijff T li I A »A r vu Rust keert terug op Roland Garros th w J SPORT Demons IJsbran HERMANS BREEKT SLEUTELBEEN TWEE KEER BINNEN JAAR Eredivisie houdt achttien clubs FELLE S Programma concours in Axel FRANK bagagewagens FOKKEMA Aanhangwagen nodig? DINSDAG 2 JUN11987 TERMOLI - Het waanzinnige wedstrijdverloop in de wielerronde van Italië heeft gisteren een massale valpartij veroorzaakt. Rode klei JIMMY CONNORS BU LAATSTE ACHT Roland Garros Bezwijken DÉ STEM SP0R Leekens nieuwe trainer Anderlecht Bekerfinale nog niet rond Mottct Wint Dauphiné klassen springen en dressu AXEL - Vooral de stri;| fee in de Z-klasse paai| nale concours hippiqul niging Axel belooft bij UEFA komt EG tegemoet Andretti aan dood ontsnapt Twee doden bij autorally in DDR Clasico RCN voor Parra Guy Francois naar Beveren Jac van der Poel vierde Tuur naar kwartfinales Dan eerst naar de specialist Tevens verhuur Speelhuislaan 39 Breda -076-710418 DESTJ2M mm Door Ted van Leeuwen ZEIST - „Een complete ver rassing, ik sta werkelijk perplex. Het enige dat ik wist, was dat ik om zes uur aanwezig moest zijn". Jo han Cruijff stond gister avond inderdaad te kijken toen hij uit handen van sec tie-voorzitter André van der Louw een 'licentie coach betaald voetbal' ontving. „Als blijk van waardering", liet Van der Louw weten, die na mens de absente bondsvoorzit ter Jo van Marle sprak, „voor de verdienste van Johan Cruijff voor het Nederlandse voetbal en Ajax in het bijzon der. De licentie geldt voor on bepaalde tijd en is zonder re stricties". Dat de KNVB de technisch directeur van Ajax de hoogste licentie (maar niet het diploma) verleende, mag gezien worden als een doorbraak. Want zelfs de trainersvakbond WON, die altijd een tegenstander geweest is van een ongediplomeerde als hoogste technische baas van Ajax, stemde in met het 'ere doctoraat'. Cruijff zelf was erg ingeno men met de eer. „Ik heb veel meegemaakt", sprak hij, „maar dit zie ik echt als een onder scheiding. Dat de WON eerst tegen was, vind ik normaal. Het was iets nieuws, een vak bond moet zo ageren. Maar als je als voetballer in de top speelt, heb je geen tijd om te studeren. En wie brengt het op, ook financieel, om als hij op zijn 35ste stopt, nog een vijf, zes jaar te studerea Bij Ajax heb ik onderdelen uit de opleiding best gemist, maar dat werd op gevangen door de trainersstaf. Ik denk dat ik negentig procent van wat ik bij Ajax doe uit mijn praktijkervaring als spe ler heb meegenomen en die tien procent, die mis ik dan". Ajax hoeft in de toekomst dus geen dispensatie meer aan te vragen voor Cruijff als coach. Volgens Cruijff moest het huldeblijk los gezien wor den van het feit dat hij met Ajax de Europacup heeft ge wonnen. Cruijff: „Nee, er is wat dat betreft geen bijsmaak. De vraag wat ik met Heracles gepresteerd zou hebben, is niet relevant. Daar zou ik nooit gaan werken. Ik werk alleen in de top. Maar ook daar moet je prestaties leveren. Elk jaar hebben er Nederlandse clubs Europacup gespeeld, maar er was veertien jaar niets gewon nen." De KNVB en Rinus Michels zijn nog steeds niet definitief uit elkaar. Van der Louw: „Er moet spoedig een oplossing ko men, maar wel een die duide lijk maakt dat contracten er niet zijn om de kachel mee aan te maken". En de mogelijke op volger Libregts wacht nog steeds ongeduldig in Grieken land. De amateurs schoven Jo han Cruijff als coach naar vo ren, hetgeen door zijn verkre gen licentie ook technisch mo gelijk is. Cruijff: „Mij is nooit een dergelijk voorstel gedaan. Ik sta niet te dringen, er zou een heel goed verhaal moeten komen om mij over de streep te trekken. Men moet de baan niet onderschatten, al is het met acht Ajacieden wel een stuk makkelijker werken". „Vooral de samenwerking in Zeist zou beter moeten. En niet alleen bij het eerste elftal, ook bij de jeugd. Problemen die met een gesprek van een uurtje op te lossen geweest zouden zijn. Maar het lijkt wel of de clubs en de KNVB tegenstanders van elkaar zijn". Cruijff hield de boot nadruk kelijk af, maar achtte het toch niet helemaal uitgesloten dat hij in een part-time functie bij voorbeeld als bondscoach zou kunnen optreden wanneer Oranje de EK-eindronde in Duitsland haalt:. „Ach, met Thijs Libregts heb ik altijd goed kunnen opschieten. Met Michels overigens ook". André van der Louw (rechts) overhandigt de coach-licen- tie aan de verraste Cruijff. - foto anp Koersverloop eist tol Van onze speciale verslaggever Op vierhonderd meter van de finish van een uiterst saaie koers verloor Guido Bontempi zijn evenwicht. Bij een snelheid van zeventig kilometer kon bijna niemand meer uitwijken. blessure uit in de Tour na een val in de zeventiende etappe van de 'Grande Bouclé'. Her mans mocht evenals Saronni, Moroni en Pochini het zieken huis gisteravond al weer verla ten. Cerin werd naar een beter uitgerust ziekenhuis overge bracht. De verklaring voor het ongeluk was even simpel als schok kend: onder druk van de der tien Italiaanse ploegen bleef het tempo tweehonderd kilo meter lang laag. In de weten schap dat de Adriatische Kust de laatste mogelijkheid bood om de spurters te lanceren, was niemand gebaat bij een ont snapping. Pas toen de televisie camera's de wedstrijd recht streeks in de huiskamers brachten, begon het spel. In de finale lag de snelheid twee keer zo hoog. Voorin het peloton was het onrustig. De tien Italiaanse ploegen zonder ritzege vochten voor hun kans. Maar ook de formaties rond Bontempi en Freuler zetten alles op alles. Het ongeval gebeurde op een licht hellend wegdek, dat door een lichte regenval toch al niet ongevaarlijk was. De getergde Bontempi wilde zich niet zoals in Bari laten verrassen door Ruim veertig renners tuimel den over elkaar. Vijf van hen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht: de vedette Bepp® Saropni. de Nederlander M.atthieu Hermans, de Joego slaaf Primoz Cerin en de Ita lianen Ezio Moroni en Enrico Pochini. De zege in de tiendé rit, over 210 kilometer van Bari naar Termoli, ging naar Paolo Rosola, die zijn tweede over winning boekte. Hermans, die zijn linker sleutelbeen brak, en Cerin, die volgens ronde-arts Giovani Tredici waarschijnlijk een zware hersenschudding heeft, starten vandaag niet in de elfde etappe. Reglementair hebben Saronni (rugblessure), Moroni (rechterbeen) en Pochini (lin kerknie) de mogelijkheid wel in de Giro te blijven, doordat de valpartij in de laatste kilome ter plaats had. Tot de lichtge wonden behoorden de Ierse rose trui-drager Stephen Ro che, diens ploeggenoot Bon tempi en Frank Verleyen, de Vlaamse sprinter uit de Neder landse formatie van De Wever. Hermans brak zijn sleutel been overigens voor de tweede maal binnen een jaar. Het vo rig jaar viel hij met dezelfde H tm ,f: A, Bontempi (op de grond zittend) is gevallen, waarna een groot aantal renners over hem heen komt. foto anp Freuler. De 'Hulk' koos daarom het wiel van de Zwitser. Diens ploeggenoot Calcaterra begon met het aantrekken van de sprint. Alle risico nemend wrong Bontempi zich tussen het tweetal. Eerst raakte hij Freulers schouder, daarna die van Calcaterra. Ondertussen was Hermans Bontempi dicht genaderd. Toen Bontempi opzij sloeg, was Hermans het eerste slachtoffer. De 24-jarige Ne derlander in Spaanse dienst kreeg Bontempi over zich heen. Daarbij raakte Hermans ver suft. Zijn ploeg- en kamerge noot Wim Meijer stapte vlie gensvlug van de fiets om hem voor de ogen van de duizenden toeschouwers aan de kant te leggen. Na enkele minuten kwam Hermans bij. „Ik geloof, dat ik mijn sleutelbeen heb ge broken", waren zijn eerste woorden. Hermans had deze week juist van de dokter ge hoord, dat hij maandenlang met een gebroken rib heeft rondgefietst. Johan van de Velde, als ze vende geëindigd, was één van de gelukkigen, die de valpartij met een flitsende manoeuvre kon ontwijken. „Ik ging kei hard de laatste bocht in", ver telde de Brabander. „Toen Bontempi viel, had ik net ge noeg ruimte om er langs te glippen. Ik heb ontiegelijk veel geluk gehad en mag blij zijn dat ik mijn nek niet heb gebro ken". Uitslag tiende etappe: 1. Paolo Ro sola (Ita) 210 km in 5 uur, 37 minu ten en 8 seconden, 2. Urs Freuler (Zwi), 3. Luciano Boffo (Ita), 4. Pie- rino Gavazzi (Ita), 5. Johan Capiot (Bel), 6. Palmiro Masciarelli (Ita), 7. Johan van de Velde (Ned), 8. Die trich Thurau (WD1), 9. Milan Jurko (Tsj), 10. Alessio Di Basco (Ita), 11. Eddy Planckaert (Bel), 12. Petrik Serra (Zwe), 13. Fabio Roscioli (Ita), 14. Franco Ballerini (Ita), 15. Benny van Brabant (Bel), 16. Ha- rald Maier (Oos), 17. Guiseppe Cal caterra (Ita), 18. Flavio Chesini (Ita), 19. Paolo Cimini (Ita), 20. Emanuele Bombini (Ita), 22. Rob Kiljnsman (Ned), 31. Hennie Kui per (Ned), 35. Eric Breukink (Ned), 43. Roberto Visentini (Ita), 44. John Talen (Ned), 47. Guy Nulens (Bel), 70. Theo de Rooij (Ned), 83. Jan Bo- gaert (Bel), 94. Daniel Wyder (Zwi), 103. Robert Millar (GBr), 110. Peter Winnen (Ned), 111. Moreno Argen- tin (Ita), 112. Henk Lubberding (Ned), 115. Jos Lammert ink (Ned), 131. Stephen Roche (Ier), 135. John Sogers (Ned), 136. Peter Pieters (Ned), 140. Johan Lammerts (Ned), 144. Jean Ha bets (Ned), 151. Martin Schalkers (Ned), 154. Phil Ander son (Aus), 156. Guido Bontempi (Ita), 164. Wim Meijer (Ned), 165. Frank Verleijen (Bel), 166 en laat ste Enrico Pochini (Ita), alien in dezelfde tijd als Rosola. Algemeen klassement: 1. Stephen Roche (Ier) 44.29.57, 2. Roberto Vi sentini (Ita) op 32 sec., 3. Eric Breu kink (Ned) op 1.10, 4. Roberto Pag- nin (Ita) op 1.22, 5. Flavio Giuponi (Ita) op 2.14,6. Davide Cassani (Ita) op 2.17, 7. Robert Millar (GBr) op 2.18, 8. Tony Rominger (Zwi) op 2.21, 9. Phil Anderson (Aus) op 2.30, 10. Eddy Schepers (Bel) op 2.35, 11. Peter Winnen (Ned) op 2.58, 12. Jean-Claude Bagot (Fra) op 3.00, 13. Emanuele Bombini (Ita) op 3.26, 14. Steve Bauer (Can) op 3.34, 15. Alberto Volpi (Ita) 4.04, 16. Joakim Mujika (Spa) op 4.13, 17. Moreno Argentin (Ita) op 4.14, 18. Marino Lejarreta (Spa) op 4.16, 19. Kim Andersen (Den) op 4.26, 20. Stefano Colage (Ita) op 4.29, 23. Giuseppe Saronni (Ita) op 4.41, 31. Guy Nu lens (Bel) op 6.17, 40. Johan van de Velde (Ned) op 8.08, 51. Daniel Wy der (Zwi) op 12.22, 57. Hennie Kui per (Ned) op 13.29, 84. Henk Lub- berding (Ned) op 25210, 101. Peter Pieters (Ned) op 3335 104. Jean Habets (Ned) op 3350. 108. Rob Kleinsman (Ned) op 36.02, 116. Eddy Planckaert (Bel) op 40.04,123. Matthieu Hermans (Ned) op 43.03, 126. Martin Schalkers (Ned) op 43212, 144. Johan Lammerts (Ned) op 52214, 150. John Talen (Ned) op 55.16, 154. John Sogers (Ned) op 5825, 162. Wim Meijer (Ned) op 1.11.02, 163. Jos Lammertlnk (Ned) op 1.11.23, 164. Theo de Rooy (Ned) op 1.12215, 168. Frank Verleyen (Bel) op 1.22.21, 169. Jan Bogaert (Bel) op 1.22.22, 170. en laatste: Vi cente Prado Huergo (Spa) op 1.29.46. PARIJS - De tweede week van het Grand Slam-ten- nistoernooi van Roland Garros is zonder verras singen ingegaan. Na een week waarin het ene kopstuk na het andere van de banen aan de Bou levard d'Auteuil werd ge slagen, is de tweede helft van het toernooi rimpel loos begonnen. Nu de laatste acht spelers bij de heren bekend zijn, blijkt de schade nogal mee te vallen. Ondermeer Edberg, McEnroe. Cash, Pernfors, Leconte en Kriek moesten al in een te vroeg stadium de rackets de- fintief inpakken, maar de na men in de laatste twee kwar tetten van het enkelspel staan garant voor een plezierige tweede week. Want met Lendl, Gomez, Novacek, Me- cir, Noah, Wilander, Connors en Becker in de kwartfinales valt er nog genoeg plezier te beleven de komende dagen. Drie van hen, Lendl, Wilan der en Noah wonnen al een of meerdere titels in Parijs, tweevoudig Wimbledon-win- naar Becker wil nu ook wel eens laten zien wat hij op de rode klei kan, Mecir is de ge vaarlijkste outsider en Go mez kan Lendl vandaag ook het leven behoorlijk zuur ma ken. Naast de onbekende Tsje- door i Léon Krijnen choslowaak Karei Novacek. die zijn landgenoot Mecir te gen het lijf loopt, is de verras sendste naam in de kwartfi nales die van Jimmy Con nors. De 'Belleville Kid' die in september 35 jaar wordt, gaal met het respectabele aantal van 105 toernooi-overwinnin- gen nog steeds ongenaakbaar aan de leiding van dat klasse ment, maar Parijs heeft hij nog nooit kunnen winnen. Vijf maal won Connors voor eigen publiek Flushing Meadows, twee maal won hij Wimbledon, maar op Roland Garros heeft hij het nooit verder kunnen brengen dan de halve finales, waarin hij vier keer sneuvelde in het zicht van de finale. In 1955 won een Amerikaan voor het laatst het toernooi in Parijs. Tony Trabert, ook dit jaar weer een aandachtig toe schouwer op Roland Garros versloeg toen de Zweed Sven Davidson. In de twee decen nia daarna hebben alle Ame rikanen, die per traditie beter uit de verf komen op de snelle banen, zich stuk gebeten op de gemalen baksteen. Drie jaar geleden was het Amerikaanse volkslied al in de casetterecorder gestopt toen McEnroe in de finale te gen Lendl op 6-3, 6-2 en 4-3 (40-0) stond, waarna de Tsje- choslowaak, hikkend en kot send van de zenuwen, alsnog zijn eerste grote titel binnen haalde. De oude 'Lion in Winter' Connors dus, is dit jaar de enige overgebleven hoop van het Amerikaanse tennis. Om voor de vijfde keer in de halve finale te komen, al zal hij woensdag van Boris Bec ker moeten winnen. Twee grasspecialisten op gravel. Ondanks het leeftijdsverschil valt er weinig zinnigs te voor spellen over de uitslag van dat potje, ook al gezien de vorm waarin Connors steekt. Net als Becker dat deed tegen de Amerikaan Jimmy Arias (5-7, 6-3, 6-2, 6-0), liet hij gis teren tegen de Westduitser Ricky Osterhun de eerste set liggen (4-6, 7-5, 6-0, 6-3), om daarna vlot orde op zaken te stellen. „Ik vond het een eer om nog een keer tegen hem te mogen spelen, voordat hij er echt mee stopt", aldus Oster hun, twee jaar geleden nog winnaar van het Nederlandse Melkhuisje. „Een eer?", repliceerde Connors later, „dat zal wel, maar als ze zulke dingen over je gaan zeggen, betekent dat ook dat je echt oud wordt. Ik denk dat ik me ook zo voelde in 1973, toen ik als jong broekje ergens van Ken Rose- wall verloor. Hij had me dat jaar al een keer verslagen en ik was ervan overtuigd dat ik de tweede keer een kans had, maar dat viel toen vies tegen. En Rosewall was toen ouder dan ik nu ben". Van het verdedigen van de Amerikaanse eer in Frank rijk wilde Connors gisteren niet veel weten. „Als de hoop van Amerika op mijn schou ders rust, dan zou ik bezwij ken onder het gewicht. Krick- stein, Arias, Gilbert, zij zou den hier met de Amerikaanse vlag moeten zwaaien, niet ik. Ik heb me trouwens nooit druk gemaakt over die vlag, ik speel alleen maar tennis, ik denk alleen maar aan de vol gende wedstrijd, aan het vol gende toernooi. Als in van Becker mocht winnen en ik zou ook nog de finale halen en ze roepen mijn naam om: Jimmy Connors van de USA, dan is het wat mij betreft ook goed". UITSLAGEN Herenenkelspel: achtste finales: Mats Wilander (Zwe) - Tarik Benhabiles (Fra) 5-7, 6-1, 6-3, 6-3, Ivan Lendl (Tsj) - Joakim Nys- tröm (Zwe) 2-6, 6-1, 5-7, 6-0, 6-2, Jimmy Connors (VSt) - Ricky Osterthun (WD1) 4-6,7-5, 6-0,6-3, Boris Becker (WD1) - Jimmy Arias (VSt) 5-7,6-3,6-2,6-0, Yan- nick Noah (Fra) - Kent Carlsson (Zwe) 7-6 (7-4), 6-3,6-7 (5-7), 7-5. Indeling kwartfinales: Ivan Lendl (Tsj) - Andres Gomez (Ecu), Karei Novacek (Tsj) - Mi- ioslav Mecir (Tsj), Mats Wilander (Zwe) - Yannick Noah (Fra), Jimmy Connors (VSt) - Boris Becker (WD1). Herendubbelspel: kwartfinales: Jose Lopez-Maeso/ Alberto Tous (Spa) - Stanislav Birner/Jaros- lav Navratil (Tsj) 6-2, 6-4, Jose Lopez-Maeso/Alberto Tous (Spa) - Stanislav Birner/Jaroslav Na vratil (Tsj) 6-2, 6-4, Jose Lopez- Maeso/Alberto Tous (Spa) - Sta nislav Birner/Jaroslav Navratil (Tsj) 6-2,7-5,6-4. Damesenkelspel: kwartfinales: Gabriela Sabatini (Arg) Arantxa Sanchez (Spa) 6-4, 6-0, Gabriela Sabatini (Arg) Arantxa Sanchez (Spa) 6-4, 6-0, Steffi Graf (WD1) - Manuela Ma- leeva (Bul) 6-4,6-1. Damesdubbelspel: achtste fina les: Martina Navratilova/Pam Shriver (VSt) - Terry Phelps/ Kaffaella Reggi (VSt/Ita) 6-4,6-4, Isabelle Demongeot/ Nathalie Tauziat (Fra) - Sophie Amiach/ Nathalie Herreman (Fra) 7-6 (7- 4), 6-1, Claudia Kohde-Kilsch/ Helena Sukova (WDl/Tsj) - Dianne Balestrat/Carling Bas- sett (Aus/Can) 7-6 (7-1), 6-2. Gemengd dubbelspel: tweede ronde: Louise Field/Desmónd Tyson (Aus) - Jill Hetherington/ Rill Baxter (Can/VSt) 6-7 (2-7), 6- 3, 6-2, Tine Scheuer-Larsen/Mi chael Mortensen (Den) - Lisa Bonder/Hans Gildemeister (VSt/Chi) 6-3, 6-3, Barbara Ger- ken/Paul Chamberlain (VSt) - - Silke Meier/Laurie Warder (WDl/Aus) 4-6, 6-4, 6-3, Patricia Tarabini/Gustavo Luza (Arg) - Emmanuelle Derly/Arnaud Bötsh (Fra) w.o., Michelle Jag- gard/ Mark Woodforde (Aus) - Dianne Balestrat/Michael Ro bertson (Aus/ZAf) 6-3, 3-6, 6-3, Ann Henrickson/ Michiel Scha pers (VSt/Ned) - Arantxa San chez/Javier Sanchez (Spa) 6-2, 6- 2; derde ronde: Martina Navrati- Iova/Paul McNamee (VSt/Aus) - Virginia Ruzici/ Horst Skoff (Roe/Aus) 2-6,6-2,6-3. Jongensenkelspel: eerste ronde: Paul Dogger (Ned) - Christophe Sebastian! (Fra) 6-3,6-3. P: ZEIST - Met een over weldigende meerder heid (27-12) besloot de Algemene Vergadering Betaald Voetbal giste ren in Zeist dat de ere divisie voorlopig acht tien clubs blijft tellen. Een bestuursvoorstel om te komen tot een eredivi sie van zestien clubs via een versterkte degrada tie-regeling werd door de verenigingen niet geac cepteerd. Het standpunt dat de vergadering gisteren in nam was opmerkelijk Vorig jaar augustus was namelijk een veel grotere meerderheid juist vóór een versterkte degradatie. Dat een kleinere eredi visie zou zorgen voor be ter spel, meer spanning en dus meer toeschou wers, werd gisteren betwijfeld. „We hebben wat betreft de spanning een prima seizoen gehad in zowel de ere- als de eerste divsie", zo was de mening van de meeste sprekers. Nog een voorname re den van de clubvoorzit ters om tegen de be stuursvoorstellen te stemmen is de invoering van een pasjes-regeling. De plannen tot een gefa seerde invoer hiervan werden gisteren goedge keurd. Overigens is nog niet duidelijk wanneer de pasjes voor het eerste ge bruikt gaan worden en wie de kosten moet dra gen. De pasjes zullen ech ter, zo vrezen de clubs, handenvol geld gaat kos ten. Dat bovenop de on duidelijke financiële con sequenties van een ver sterkte degradatie vond men te riskant. Jan Huijbregts zit nu met de brokken. „De win terstop zal in ieder geval niet langer kunnen duren dan twee weken", aldus Huijbregts, „het is een krimi, ik zie op dit mo ment eigenlijk niet hoe ik er uit moet komea Ik snap ook niet hoe het mo gelijk is dat vorig jaar al leen Den Haag tegen stemde en nu de hele meute". NIEUWSOVERZICHT Van onze sportredactie AXEL - De Ruitersportve eniging Axel heeft voor h internationale concou hippique dat maandag 8 jv ni, tweede pinksterda wordt gehouden een aai trekkelijke omlijstingspn gramma in elkaar gespij kerd. De organistoren zijn er in L slaagd niemand minder dan bekende nationale en reservtj wereldkampioen vierspa nrp den, IJsbrand Chardon Schipluiden, aan te trekke Hij zal het grandioze ruitej sportspektakel in Axel oplu teren met enkele unieke d| monstraties. Hij zal in de middagrubi ken met zijn wedstrijdviersps en tevens aan het eind van i middag met zijn tienspan, e< adembenemende show opvo ren. Een enerverende gebei nis voor Zeeuwsch-Vlaandei wanneer Chardon zijn ti< Con BRUSSEL (ANP) - Georges Leekens (38) is de opvolger va Arie Haan als trainer van Anderlecht. De voormalige spela van Club Brugge tekende maandag een contract voor tw jaar bij de Belgische kampioen. ZEIST - De Nederlandse bekerfinale blijft onzeker, maakt de Haagse gemeentepolitie bezwaren tegen het sps len van FC Den Haag-Ajax in die stad. De KNVB kan geen overeenstemming bereiken met de pol| tie over vervoersvoorwaarden en de verdeling van de ka: ten. De Haagse politie eist dat de Amsterdamse supports in bussen aangevoerd worden, Ajax kan dat echter niet gij randeren. Vandaag wordt er verder gesproken. Vooruitlopend op het doorgaan van de eindstrijd in Haag heeft Den Haag-voorzitter Dé Stoop gedreigd af treden als zich bij het treffen in het Zuiderpark ongeregeli heden voordoen. Wanneer de bekerfinale inderdaad aantsaande vrij gespeeld wordt, zal er waarschijnlijk reeds om 17.30 ui ■worden afgetrapt. De wedstrijd zal dan rechtstreeks op Stj Channel worden uitgezonden. CARPENTRAS (AFP) - Charly Mottet heeft de Dauphif Belangrijkste Libéré gewonnen. Zijn leidende positie kwam in de laatsï vormt echter Door Ton Koomen De jubilerende Axelse veil delijke rij vereniging De cl nyclub De Kleppertjes (2fl lect deelnemersveld aan I evenement, dat traditiegtl maandag 8 juni, wordt gen: Op het unieke ruitersporttef rein aan de Axelse Boslaan die dag het puikje van Zeeuwse, Brabantse en Belg sche ruitertop present om st te leveren in de verschillend SS' etappe niet in gevaar. Uitslag achtste etappe: 1. Roy Knickman (VSt) 193 km in 4 uur 56 n nuten 7 seconden (39,106 km/u), 2. Philippe Galvez (Fra) op 2 seconde 3. Jean-Louis Gathier (Fra), 4. Waiter Magna co (Ita), 5. Frédéric Vicii (Fra), 6. Patrice Esnault (Fra), 7. Enrique Aja (Spa), allen in dezeU tijd als Galvez, 8. Gert Jakobs (Ned) op 3.29,9. Frans Maassen (Ned) 3.37, 10. Jean-Marc Manfrin (Fra) op 6.23, 31. Twan Poels op 20.00, Joop Zoetemelk (Ned) z.t, 40. Charly Mottet (Fra) z.t, 41. Maarten D crot (Ned) z.t.. Algemeen klassement: 1. Mottet 34.30.25, 2. Henri Cardenas (Col) 2.44, 3. Ronan Pensee (Fra) op 3.32,4. Thierry Claveyrolat (Fra) op 3.: 5. Bruno Cornillet (Fra) op 5.17, 6. Bernard Vallet (Fra) op 5.30, 7. J röme Simon (Fra) op 5.50, 8. Luc Leblanc (Fra) op 6.02,9. Eduardo Ch zas (Spa) op 7.56,10. Pascal Simon (Fra) op 8.23,39. Zoetemelk op 351 49. Gert Jakobs op 42.56. DUSSELDORP (SID) - Het Europese clubvoetbal staat i grijpende veranderingen te wachten: vanaf het seizoef 1988/89 mogen de clubs met drie buitenlanders spelen. Tevens zal er vanaf de eerste ronde van het komende Ei pacup-seizoen (16 en 30 september) op doping worden controleerd. MILWAUKEE (SID) - Mario Andretti, voormalige werel? kampioen in de formule 1-wagens, is aan de dood ontsna] Tijdens de vierde race van de Amerikaanse Cart-serie Milwaukee reed de 47-jarige Amerikaan zijn bolide tot loss. Bij een snelheid van 260 kilometer verloor zijn wagen stabiliteitsvleugel, ramde een betonnen muur, caraml leerde naar de overkant van de baan en kwam daar tei een hek tot stilstand. Andretti, wiens zoon won, had sled blauwe plekken. SAGSDORF (SID) - Bij een autorally voor het kampii schap van Oost-Duitsland vielen in het weekeinde twee den. Het ongeluk gebeurde in Sagsdorf bij Schwerin. Een 60C Trabant vloog op droog asfalt door een stuurfout uit bocht en kwam tegen een boom tot stilstand. De bestuurd en zijn navigator overleden ter plaatse. De rally we daarna gestaakt. BOGOTA (AFP) - Fabio Parra heeft de Clasico RCN in 0 lombia gewonnen. Eindklassement: 1. Fabio Parra (Col) 30.34.20,2. Pablo Wilches (Col) 2 minuten en 24 seconden, 3. Alvaro Mejia (Col) op 2.40,4. Luis Gonza (Col) op 4.46,5. Marcos Wilches (Col) op 6.08. trekpleisti de Z-klas springen paarden, waa: voorgaande jaren vooral oi zuiderburen de toon aangavei Dit jaar verwacht Marim Murre, de ijverige voorzii van de Ruitersportvereni; Axel, een geheel ander beelj Murre: „Er komen dit jaar v< nationale toppers aan het vei trek. Ik denk bijvoorbeeld a enkele ruiters en een amazoi die de nodige internationale e: varing hebben opgedaan dens een driedaags internat» naai concours hippique in hi Poolse Iwno. Zoals bijvooi beeld Eric Swagemakers het Brabantse Hoogerheii met Valliant S; Lenet Sandi I met Thyfoon uit Wolphaa: dijk; Ad Bergs met Sandra Terneuzen en Harold Cornell sens met Amon van de landi lijke rijvereniging Hulst." Eric Swagemakers, die halve met Valliant S ook mi Saporro naar Axel koi sleepte in het Poolse gewe] een fraaie zesde plaats in wacht en Lenet Sandee landde met een zesde plaa eveneens op het erepodium, viertal kan op zware tegei stand rekenen van Sandy de Exter met Tristan van Noorc j Beveland; Luc Cornelisser met Vazal van Hulst; Kees c Visser met Thoran van Gouw Reyers en Lauries Boonma met Vident van Schouwse Ru Gi ci BRUSSEL (ANP) - SK Beveren heeft de 29-jarige Francois voor drie jaar gecontracteerd. Francois, die dit zoen uitkwam voor FC Luik, bezette op de topscorerslij st pj tweede plaats met zeventien treffers. Eerste was Ara Gudjohnsen met negentien doelpunten. GERAARDSBERGEN (ANP) - De Nederlander Jac van Poel was maandag de hoogst geklasseerde Nederlander de wielerkoers over 156 kilometer van Geraardsbergen na Viane in België. De Brabander eindigde in de sprint van peloton als vierde met vijf seconden achterstand op de naar, de Vlaming Dirk Herwegh. Gerard Veldscholten Adrie van der Poel werden respectievelijk vijfde en zesde TURIJN (ANP) - De vedergewicht Regilio Tuur heeft zi maandagavond geplaatst voor de kwartfinales van Europese titelstrijd boksen in Turijn. De Rotterdamrri versloeg de Fransman Eric Murin door knock-out in de ste ronde. Zijn tegenstander in de kwartfinales is woen dagavond de Bulgaar Ilian Iliev. Van onze sportredactie AXEL - Het programm voor het internationale con »urs hippique in Axel, da maandag 8 juni, tweed pinksterdag, wordt gehou den, ziet er als volgt uit: 8.00 uur: parkoers verkenne aarden en pony's L-klasse; 09.0 2.00 uur: individuele dressui aarden en pony's klassen L, M 09.30 uur: afdeliligsdressuur springen pony's B^kïassé; l 10.30 uur: springen pony's L-k >lus barrage en prijsuitrei,- L00-IL20 uur: springen pony's dasse plus barrage en prijsuit óng; 0930-12.00 uur: springe, aarden L-klasse plus barrage e; prijsuitreiking; 1330 uur: parad, iius prijsuitreiking afdeling- ei ndividuele dressuur; 1430 uur lemons tratie IJsbrand Chardo met zijn vierspan; 14.45-1530 uui springen paarden M-klasse plu arrage en prijsuitreiking; 153 Ponyrijden voor de jeugd !™0 uur: dressuurdemonstrati Kur op muziek'; 1545-1630 uu springen paarden Z-klasse pi arrage en prijsuitreiking; 1 jur: demonstratie IJsbrand Ch: ion met zijn tienspan; 17.00 u sluiting. W1 di uur: 1530

de Stem | 1987 | | pagina 6