'HET LUKT EEN BEETJE OP EEN WARME ZOMERSE DAG' p^tkijaavt éKijk eens naar die afgetrainde lichamen' rote drukte bij ;0-jarig priester feest M. Janssen Turnen op de Sasserie F eest yy Graauw trekt veel volk ROLSTOEL -EGENHEID ROLLENDRIEDAAGSE IN CLINGE BLIJFT EEN SUCCES Zoektocht Smokkelroute trekt 250 deelnemers Zondagmarkt Oostburg wordt ware 'klapper' 22.50 ;UN ONS WERK PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 1 JUN11987 terneuzen/oost- burg/hulst - De Zeeuwsvlamingen drinken in verband met de besmet ting van het waterleiding met met de aeromonac-bac- terie meer bronwater uit flessen. De kraan blijft va ker dicht en de supermark- Kiii IK STROGANOFF ten in de regio hebben te maken met een stijgende omzet van flessenwater. DEZE JONGEN Kermiskaarting j en zoekt werk voor Is 60 jaar. AVO- a'lik, o.a. opleidingen, i. Opdat b.v. teveel vrije VO-Nederland helpt ht te kort schieten. Voor Show en sport Afgebroken Applaus Uniform Kloosterzande Westdorpe Beyolking mag Spijkerboer vaarwel zeggen Welzijn voor Ouderen bijeen in Breskens T6 om te zoenen artieulieren llankje, jubileum, receptie, Ie, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, or, mag best eens in de i pagina familieberichten, ft en duur hoeft het niet te kosten een tientje). Prijs i f 2,00. Eén grote regel I Voor het plaatsen van een Ing met een formaat van pnen wij 14,05 toeslag, en op aanvraag Bij niet [wordt) 4,00adm.kosten Worden niet geretourneerd, lof geef uw tekst 2 dagen bij één van onze kantoren, laven stuurt u eveneens 2 Itsing naar Postbus 3229, phriftelijke opgaven worden cepteerd indien naam en r», ook indien Uw betaling j behouden ons het recht der opgaaf van redenen te ligeren. jlngsnleuws t kolom op donderdag. Bronwater plots populair 'Van onze verslaggever kelijk 12,6% 11,0% [11,0% 10,9% |10,6% diversen I DEZE MAAND: emengde rten Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS. Bij Albert Heijn in Terneuzen was de voorraad niet-koolzuur- houdend bronwater in grote tweeliter-flessen zaterdag al uitverkocht. „We verkopen van daag wel meer limonade. Het lijkt wel of we te maken hebben met een warme zomerse dag", zegt J. Griep, bedrijfleider van AH-Terneuzen. „We hebben vrijdag ontzettend veel van die tweeliter-flessen verkocht. Er is inmiddels weer een nieuwe voor raad besteld, maar er gaat altijd een dag of drie overheen voordat die arri veert". Griep verwacht dat zijn win kel vandaag weer over water-zonder bubbels beschikt. „De mensen worden toch afge schrikt door de berichten over de be smetting. Het mag dan alleen gevaar lijk zijn voor mensen met een zwak gestel, maar als iemand iets voelt denkt hijhé, het kan weieens daar van zijn. Als je de verhalen in de krant gelezen hebt, drink je niet zo snel water meer. Ik doe het zelf ook niet", zegt hij. Supermarkt Jac Hermans in Oost burg verkoopt ook meer bronwater dan normaal, maar de omzet is vol gens de bedrijfsleider 'niet overdre ven'. „De klanten houden er wel enigszins rekening mee, en wij ook. Maar we hebben geen containers met extra flessen laten aanrukken. Om nou te stellen dat er een stormloop op bronwater is, nee, dat kan ik niet zeg gen", vertelt een woordvoerder van Jac Hermans. Bij de Torro in Hulst is de omzet van bronwater iets hoger dan nor maal. De frisdrankverkoop is nor maal. „We hebben wel wat meer be steld dan normaal, maar het duurt al tijd twee dagen voordat de bestellin gen aankomen. Ik geloof niet dat de mensen zich veel van de besmetting aantrekken", aldus bedrijfsleider Mertens. beschermvrouwe HM de Koningin L~YP Vanaf vandaag gaat rentenieren. „De Mei den". Wij verzoeken adverteer ders, die adverteren me brieven onder nummer ei toezeggen: „foto's retourneren en/of altijd tl zullen antwoorden" hui toezeggingen ook daad werkelijk na te komen. Het hoort inmiddels bij het Clingse dorpsleven. De rollendriedaagse. Donderdag, vrijdag en zaterdag zette de organiserende Stichting voor de zevende keer de deuren van het gemeenschapshuis 'Malpertuus' wijd open. Opnieuw met succes. Toch opmerkelijk, omdat het fenomeen rollendriedaagse enigszins in de vergeethoek dreigde te raken. Niet in Clinge echter. In de grensplaats is het evenement nog altijd in trek. ie café-rest. „De Smickel' op maandag 1 juni, aan vang 20.00 u. 1 op 2 prijs GEZELLIGE vriendelijte jongeman, midden 3( zoekt in Zeeland, liefs Zeeuws-Vlaanderen b iemand inwoning of eei kosthuis met vriendelijk sfeer, tel. 01180-23683. Door Romain van Damme CLINGE - Speaker Ton Koo- men, verbaal nauwelijks te stuiten, hoeft absoluut geen moeite te doen om de lachers op zijn hand te krijgen. Wij zend op een van de renners op de fiets zegt hij voor het begin van weer een serie: „Hij is twee pond afgevallen. Maar zolang zijn broek niet vanzelf naar beneden gaat, is er niets aan de hand". Het is nog vroeg in de avond. Maar de grote zaal in het ge meenschapshuis 'Malpertuus' zit alweer aardig vol. De rol lendriedaagse begint aan zijn laatste avond. Een mengeling van sport en show. Nog niet eens zo gek lang geleden, kende vrijwel ieder dorp in Zeeuwsch-Vlaanderen een dergelijk evenement. „Maar toen was er nog sprake van zesdaagsen", zegt Erwin Groosman. Samen met Kees Huysman is hij in Clinge aan wezig om de fietsen en bijbe horende apparatuur in condi tie te houden. Het duo is lid van de trim- club 'Willem Beukelszoon' uit Biervliet, de verhuurder van de fietsen en alles wat daar aan vast zit. „Nu is er nog één zesdaagse in Zeeuwsch- Vlaanderen. In Biervliet. Die wordt door ons georgani seerd. Nu alweer voor de twaalfde keer. In totaal zijn er nog acht tien driedaag- sen. De belangstelling neemt overigens weer toe". Dat laatste geldt dus niet voor Clinge. Om de doodeenvou dige reden dat de belangstel ling altijd groot geweest is. Ook nu weer. „Ik denk dat we in totaal 1200 mensen binnen hebben gehad", zegt Francois Ferket. Hij is voorzitter van de Stichting die zich bezig houdt met de organisatie. „Ja, in Clinge slaat het nog aan. De formule die wij hanteren is succesvol. De Clingse ver enigingen doen allemaal graag mee". Dat is logisch. Want aan de rollendriedaagse houden de deelnemende verenigingen ongeveer 700 gulden over. Zestien verenigingen hebben een afvaardiging van twee man gestuurd. „Drie vereni gingen staan reserve. Dat zegt wel genoeg. Al die ver enigingen hebben een spon sor. Ja, de animo is groot. Het verenigingsleven in Clinge Alle deelnemers bijeen na de huldiging. Op de voorgrond de grote animator, F. Ferket bloeit", vertelt Francois Fer ket verder. „Om de kosten te dékken houden we bingo's. Zo'n acht per jaar. De eerste avond van deze driedaagse is gratis te bezoeken. De twee andere avonden moet er tien gulden betaald worden. Of vijftien gulden voor die twee avonden. Verder hebben we de verkoop van steunkaarten en snelloterijen. En we heb ben de tap nog". Speaker Ton Koomen heeft dan al voor de tweede keer een pauze aangekondigd. Noodgedwongen omdat een van de renners zoveel kracht gezet heeft, dat een fietstrap- per finaal afgebroken is. Kees Huysman en Erwin Groos man snellen toe. De reparatie duurt niet lang. Er kan weer gefietst worden. De vier fiet sen staan op een podium en zijn verbonden met een ronde bak waarop vier ijzeren fiets jes gemonteerd zijn. Voor de toeschouwers en de twee man sterke jury een aardig hulp middel om alles goed te kun nen volgen. Verder hangt er in een hoek naast het podium nog een bak die electronisch de gemaakte tijden aangeeft. Ook een rollendriedaagse moet mee met de tijd. „Het kan niet kapot. De Rabo-bank smijt er weer tien gulden tegenaan". En: „Wat een enerverende strijd. Hier zal Clinge nog jaren over pra ten". Gezeten achter een tafel die ook gebruikt wordt door de jury en pal voor het po- - FOTO WIM KOOYMAN dium staat, slaagt speaker Ton Koomen erin de stem ming in de zaal op peil te hou den. De deelnemers, aange moedigd door de fel meele vende zaal, fietsen zich de longen uit het lijf. Rond ne gen uur zit het sportieve ge deelte erop. Een half uur later staan ze nog een keer in het middelpunt van de belang stelling. Dan heeft rollendrie- daagsemiss Marina het uiter mate druk. De prijsuitrei king, na het optreden van de Clingse Deurtrappers. „Kijk nog een keer naar deze prachtige afgetrainde licha men", roept Ton Koomen door de microfoon. Applaus, zeker voor Reggy Willaert en Harry van Putte die voor de vierde keer de strijd winnend afslui ten, en het sportieve gedeelte zit erop. „Iedere avond wordt er tot ongeveer half tien gefietst", legt Francois Ferket uit. „Daarna komt het showge deelte". Dat heeft men in Clinge weer prima voor elk aar. Donderdag waren de fanfare 'Weldoen door Ver maak' en de disco-bar 'Orion' aanwezig. Vrijdag gooide Nico Haak heel zijn gewicht in de schaal. Zaterdag treden de Clingse Deurtrappers, het orkest Enterprise met Ella, de zusjes Wouterse met accor deon op. Het geheel wordt overgoten met een exotisch sausje. Rond middernacht treedt Jomo Jones op. De we reldrecordhouder limbo-dan sen die met een aantal danse ressen voor de nodige sfeer zorgt. De stemming zit er dan goed in. De consumptiebonnen wisselen veelvuldig van eige naar. Aan de tap en in de foyer waar allerlei snacks ge kocht kunnen worden, loopt het voortreffelijk. De dans vloer ligt er uitnodigend bij. De mensen die zich ingezet hebben voor het evenement, zijn inmiddels gemakkelijk te herkennen. Als blijk van waardering hangt er een fraaie medaille rond de nek. Zo ook rond de nek van Eduard Bracke, een opval lende verschijning in het ge meenschapshuis. Als enige is hij gekleed in een stemmige zwarte smoking. Zijn uni form. „Je moet dat zien als een grapje", zegt Francois Ferket. „Hij is een beetje de joker van het gezelschap. Hij is overal bij. Het manusje van alles. We hebben toen gezegd, Eduard, jij moet een uniform hebben". fan onze correspondente DE/SLUIS - Het was gisteren precies veertig jaar gele- Jen dat de pastoor van Eede en Sluis, M. P. Janssen, tot Iriester werd gewijd. Dit feit werd zaterdag en zondag in leide parochies gevierd met een muzikale herdenkings- lienst in de RK kerk. De belangstelling was groot. leijnort i Eede vond de viering van dit pJ-jarig priesterjubileum plaats op zaterdagavond met öe gehele parochie van O. L. Vrouw ten Hemelopneming te 5ede. Het kinderkoor en het jemengd koor onder leiding 'an dirigent G. Veraart, met ik organisten Nelly Dhondt en lobbie de Vrieze, luisterden leze bijzondere mis op. Voorgangers waren pastoor Janssen, deken J. Aarts en pastor J. de Kerf. Thema van !je dienst was 'Goede herders, 'at horen wij allen te zijn'. De heer J. van Bellegem, die amens het RK kerkbestuur ie de jubilaris gelukwenste, nemoreerde de vele activitei- en van pastoor Janssen en Hens voortdurend streven aar broederschap en vrede. Pit zelfde gegeven kwam ook jot uiting in de eerste lezing, üe volgens de jubilaris geba- "erd was op de reddingsopera- Pe rondom het rampschip The "erald of Free Enterprise. Deken J. Aarts verwees in Ejn overweging naar sommige 'merkelijke uitspraken van "stoor Janssen, die in enkele avallen zelfs de kranten ge aaid hadden, o.a. in een Stem- 1 terview over zijn 40-jarige priesterloopbaan. „Sommigen verzetten zich tegen pastoor Janssens prikkelende woorden, maar deze dienen slechts om de mensen wakker te schudden, zodat zij het juiste pad kiezen", aldus de deken. „Het christen dom is echter nog niet failliet, al staat dat dan in de krant!" Tot slot riep deken Aarts de kerkgangers op om via eigen inzet de parochie levend te houden. De heer R. A. J. van de Wijnckel vertolkte de mening van de Eedenaren in het alge meen. „U bent er in heel korte tijd in geslaagd om een van de onzen te worden en dat bete kent in Eede heel wat", zei hij. Hij loofde de niet aflatende be langstelling van de pastoor voor de mens als individu. „Middels uw vele flitsende be zoekjes bent u er in geslaagd om het pastoraat van de nabij heid binnen onze gemeenschap opnieuw gestalte te geven, om deze reden bieden wij u na mens onze gehele gemeenschap een fiets aan", zei hij. De jubilaris beloofde nu zelfs over de grenzen heen te zullen gaan kijken. De receptie na af loop van de mis in de Hof van Eede werd zeer druk bezocht. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Een bomvolle feesttent van har monie De Vereenigde Vrienden en een gezellige drukte op het Sasserie-ter- rein. Dat waren afgelopen weekend de graadmeters voor twee festiviteiten in Sas van Gent: het jubileum muziekfestijn van de Sasse Harmonie en de door mid denstandsvereniging Sas'70 op touw gezette Sasserie. Beide festiviteiten vulden elkaar dit weekeinde prima aan, en profiteerden van eik aars programma-onderdelen. Tal van Zeeuwsvlaamse mu ziekkorpsen waren zaterdag en zondag te gast op het muziek festival van de jubilerende Harmonie. In de feesttent op het Keizer Karelplein gaven de korpsen een geod klinkende show, trokken daar zowel op zaterdag en zondagmiddag veel publiek, en maakten rondgan gen over het Sasserie-terrein. Vooral zondagmiddag was het gezellig druk in Sas van Gent. „De muzikanten brengen hun eigen volk mee, en dat maakt het voor ons lekker druk", zo zei secretaris Eddy Kalfsvel van de Vereenigde Vrienden zondagmiddag. „We mogen trouwens spreken van een hartstikke geslaagd mu ziekfestijn". De tent zat ook za terdagavond tijdens de Beierse avond flink vol. Onder het ge not van de muzikale klanken van de diverse blaaskapellen beleefde het publiek een gezel lige avond, en kreeg het mu ziekfestijn steeds meer het ka rakter van een echt volksfeest. Zondagavond sloot de Har- Leden van Thor geven een demonstratie monie de festiviteiten af met een druk bezocht sluitingsbal met medewerking van de Jacky Eddyn Band. Ook de middenstand pakte zaterdag en zondag uit 'met tal van activi teiten. Naast de eigen kraampjes stonden verschil lende kermisattracties in het Sasse centrum. Gymnastiek vereniging Thor gaf turnde- monstraties en men kon zelfs eieren gooien. WN was aan wezig met een botssimulator waarmee het effect van een frontale botsing met gordels om werd nagebootst. Nederlands kampioen stand- werken Peter van der Hooft bleek gistermiddag echter een ware publiekstrekker. Met een FOTO WIM KOOYMAN stortvloed van woorden prees hij diverse kledingkoopjes aan, en gaf fikse kortingen op de nieuwprijs. Ook de inwendige mens kwam tijdens de Sasserie volop aan zijn trekken. Er wa ren wafels en oliebollen te koop. De Sasse cafés deden tij dens de festiviteiten goede za ken. VLAAMSE KERMIS - Niet alleen voor de voetbalactivi teiten, maar ook voor de daarbij georganiseerde Vlaamse kermis bestond af gelopen donderdag en zater dag een overweldigende be langstelling. Deze festivitei ten werden op touw gezet door voetbalvereniging Hon- tenisse in het kader van de viering van het 60-jarig be staan. Er was voor de bezoekers een tiental standjes ingericht, waar ze iets konden doen, wat varieerde van schilderijtjes maken tot prijzen winnen. Voor de kinderen was er bovendien een ballonwed strijd. Wies van Kerckhoven, de voorzitter van W Honte- nisse, toonde zich uiterst te vreden over het verloop van deze Vlaamse kermis. SCHIETING - De karabijnclub De Molenkreek hield een schieting waaraan 32 schutters deelnamea Uitslag wip 1: hoge vogel: P. van Heyste, Nederland; rechter zijvogel: P. van Damme, linker zij vogel: A. Blanchet, beiden België. Wip 2: hoge vogel: E. d'Hondt, België en R. Inghels, Westdorpe; rech ter zijvogel: P. van Puyvelde, Sluiskil; linker zijvogel: J. Cor- nelis, België, Grootste aantal (5): A. Boes, België. GRAAUW - De voetbalvereniging Graauw kan met te vredenheid terugblikken op de festiviteiten die in het ka der van het 40-jarig bestaan gehouden werden. lijke eindstand als de enige juiste werd aangenomen. Die laatste wedstrijd stond in het kader van de jeugddag. Een spelerig gebeuren tussen de jeugd van de voetbalvereniging Graauw en hun ouders. Er moest een heel spelencir- cuit afgewerkt worden en daar werd door maar liefst 160 per sonen gebruik van gemaakt. Minder initiatiefnemers waren er bij de play back-show. Ze ven jeugdigen, zes groepen en zeven volwassenen durfden het aan een nummer te brengen. Daar wilde een volle tent, die voor deze feestelijke gelegen heid op het terrein van de voet balvereniging Graauw was ge zet, getuige van zijn. De wedstrijd tussen het eerste elftal van Graauw en een se lectie van de buurtvoetbalploe- gen Terhole, SDO en Hulster- loo, werd door de thuisploeg, onder het oog van veel belang stellenden, met 2-1 gewonnen. Ook de wedstrijd tussen het bestuur en het dameselftal van Graauw trok, vooral om enige lol en hilaireit te beleven, veel toeschouwers. Het duel ein digde onbeslist: 1-1. Nog een duel dat geen win naar kende, was de ontmoeting tusen de ouders van de B-ju- nioren en het B-juniorenteam. Die bracht een 3-3-eindstand op het bord en zelfs een hele se rie strafschoppen kon geen uit sluitsel brengen, zodat die ge- AARDENBURG - Vijfenzeventig personenwagens met in totaal zo'n 250 deelnemers deden gisteren mee aan de eerste familiale autozoektocht over de zes verbroederde grensgemeenten, over het verkorte traject van de smok kelroute. De routezoekers waren afkomstig uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland, Walcheren en België. De organisatoren, de feestco mités van de zes verbroederde grensgemeenten in samenwer king met de West-Zeeuws- Vlaamse automobielclub, we ten hun succes vooral aan de prima weersomstandigheden. „Een overweldigend succes, dat volgend jaar voor herha ling vatbaar is", aldus E. Cue- lenare en J. van Hanegem, ini tiatiefnemers en woordvoer ders van de verbroedering en de WZA. „De smokkelauto zoektocht is de gehele dag zon der ongelukken verreden". Alle deelnemers spraken na afloop over een fantastische tocht. Deze voerde zestig kilo meter ver over de mooiste smokkelpaadjes van het Ne derlandse en Belgische grens gebied. Vertrek en aankomst waren gesitueerd aan de Kaai te Aardenburg. In iedere verbroederde grensgemeente, te weten Aar denburg, Maldegem, St. Lau- reins, Moerkerke-Damme, Middelburg (Vlaanderen) en St. Margriete, moesten de deelne mers een streekgebonden spel letje spelen, waarmee punten te behalen waren.. Daarna kre gen zij telkens een versnape ring en voor de allerkleinsten was een grabbelton voorzien. Leden van de WZA reden de route mee en maakten er een video-opname van, die na af loop in hotel-café-restaurant De Roode Leeuw te Aarden burg vertoond werd. De zes verbroederde ge meentebesturen hadden spe ciale prijzen voor deze tocht beschikbaar gesteld en verder kregen alle deelnemers een herinneringstegel. De uitslag is: 1. J. de Loos (Ter- neuzen)" 40 strafpunten, 2. F. Tresoni (Breskens) 54, 3. S. Buijze (Groede) 67, 4. team A. Riemens-M. Bouwens (Terneu zen) 97, 5. team Vandecasteele (Zelzate) 139. Van onze correspondent OOSTBURG - De voorspel ling van de voorzitter van de Oostburgse Winkeliers Vereniging Piet Verduin dat de zondagmarkt een klapper zou worden, is uit gekomen. Het was vol zon dagmiddag in het centrum van Oostburg waar achttien standwerkers en 59 ambu lante handelaren hun waar te koop aanboden. Daarnaast zorgde 'Fromstam- pers', een orkest uit Oost-Sou burg en het springkussen op het Ledelplein voor de sfeer, terwiil ook de tweedehands Van onze verslaggever OOSTBURG - De inwoners van Oostburg krijgen op vrij dag 12 juni gelegenheid af scheid te nemen van burge meester C. Spijkerboer, die zo als bekend benoemd is tot bur gemeester van Sliedrecht. Die dag is er van 20 tot 21.30 uur een receptie in de vide van het gemeentehuis, waar het echtpaar Spijkerboer aanwezig is. In verband hiermee is de ge meentesecretarie vanaf 12 uur gesloten. automarkt, eveneens op het Le delplein, een succes was. De zondagmarkt werd door wethouder J. Thomaes staande op het bordes van het belas tingkantoor om 11.30 uur ge opend. Een markt die niet al leen op het gebruikelijke Marktplein plaatsvond, maar ook de Erasmusstraat, Ledel plein en Burchtstraat omvatte. „Kijken of deze opstelling be valt en gezien de belangstelling gebeurt dit naar volle tevre denheid", aldus de wethouder, die vindt dat het herinrich tingsplan in Oostburg er maar vlug moet komen. Een mening die ook winkeliersvoorzitter Piet Verduin deelt. De zondag markt zal overigens een jaar lijks terugkerend evenement worden, als het aan hem ligt. Van onze verslaggever BRESKENS - De Stichting Welzijn voor Ouderen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt woensdag 3 juni een vergade ring van het algemeen bestuur in dienstencentrum Goedertij d in Breskens. Op de agenda staan onder an dere de jaarrekening over '86 en de begroting voor '88. De vergadering begint om 20 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 7