Goud voor Fassaert en De Mey Raymond Thebes eindwinnaar JACKEY FORTREI WINT ETAPPE IN DRIEDAAGSE TOEGIFT BELASTE Walkman voor Polen Poolse uitnodiging voor WV Zeeuwsch-Vlaanderen DE STEM SPORT 8 MAANDAG 1 JUN11987 [HOR-TURNERS NEDERLANDS KAMPIOEN KOEWACHT/ZUIDDORPE - Raymond The bes, de 17-jarige HAVO-scholier van wielerclub De Zwaluw heeft de internationale juniorendrie- daagse van Groot-Axel op zijn naam geschreven. Fortuna-jeugd geeft voetballes Meeste Beurt Mark van de Voorden komt om tijdens auto-ongeval Ploegleider Politicus Sterk Jong geleerd DEN HAAG - In he miljard gulden aan 3,8 miljard gulden maanden van 1986. Honderd duizend leerkrachten geen salaris Geen speciale postzegel voo Korthals Alte Merijntje T1 Van onze sportmedewerker RIDDERKERK/SAS VAN GENT - Joris Fas- saert en Alexander de Mey van de turnvereni ging THOR uit Sas van Gent zijn kampioen van Nederland geworden. In de sporthal te Ridderkerk maakte Joris Fassaert de fa- vorietenrol waarin hij van start ging, helemaal waar en verraste Alexander de Mey vriend en vijand. Geen spoor van nervositeit viel er op het gezicht van Jo ris Fassaert af te lezen toen hij aan de nummers in de 4A-klas begon. Zelfverze- kerd oogde hij. Meer dan dat, het had er alle schijn van dat hij extra gemotiveerd was. Anders valt het moeilijk te verklaren dat hij zo hoog scoorde. Zonder enige concurrentie, nummer twee kwam op vier punten achterstand, turnde hij zich in een vrijwel vlek keloze stijl naar de nationale titel. De oogst van talent, maar ook van hard werken samen met zijn trainer en THOR-begeleider Benny Vermandel. Met een gemid deld cijfer van 9.15 liet hij dus de concurrentie ver ach ter zich en excelleerde vooral in de ringen met een waarde ringscijfer van 9.65. Alexander Mey stond als derde geplaatste voor deze nationale eindstrijd in de 5B- klas. „Een medaille, dat moet met een beetje meeval haal baar zijn", was de algemene conclusie van de insiders. Alexander de Mey had daar schijnbaar andere gedachten over. Onder leiding van Benny Vermandei had hij naar de juiste vorm toege werkt en dat wierp vruchten af. Sterk en regelmatig tur nen bezorgde hem de titel. Vooral bij het paard voltige en het paard springen kwam hij sterk voor de dag. Met deze titel nam hij de rol over van Martien Kempees van MTV uit Middelburg, die vo rig jaar nationaal kampioen werd, maar nu met een vierde plaats genoegen moest nemen. Uitslagen KA-klas: 1. Tom Cle mens, Jo ure; 11. Martijn Schip per, Volharding; 23. Janot Stroo- snijder, 27. Christian Muller, beiden MTV. 6B: 1. Rene San- gers, Zutphen; 6. Tjeerd Nijssen, MTV; 7. Michiel Ruikes, VTV; 11. Detlef Oreel, Astrow Sou burg. 5A: 1. Jan-Willem van Veen, Oosterwolde; 6. Piet de HaZe, Volharding; 15. Jan-Wil lem Grootjans, 19. Merlijn Meer man, 24. Garid Bouziani, allen Astrow en Dave Fonteine, Vol harding. SB: Alexander de Mey, Thor; 4. Martin Kempees, MTV; 5. Ronny Nuyten, Astrow. 4A: 1. Jaris Fassaert, THOR. 4B: 1. Rob Gilissen, Kuyk. 3A: 1. Kolja Be- chinka, Zutphen. 2A: 1. Alexan der Sellick, Ochten. 2B: 1. Ge- rardo Soto, Alkmaar; 4. René de Feyter, MTV. 2C: 1. Remy Veer man, Zutphen. Heren: 1. Wilco van Luyck, Zutphen. Door Eddy de Schrijver In de individuele tijdrit over ruim zes kilometer legde Thebes de basis voor zijn overwinning. Thebes werd in die tijdrit vijfde, maar dat was genoeg om het leiderstri cot om zijn schouders te hangen en die trui stond hij niet meer af. „Je moet geluk hebben, want ik reed lek op een belangrijk moment. Gelukkig kreeg ik snel een ander wiel en kon ge makkelijk terug aansluiten", aldus Thebes, die ook al na am per één kilometer wedstrijd lek reed. In de laatste etappe was er eindelijk een Zeeuws-Vlaams succes weggelegd voor Jacky Fortrei uit Brekens. Fortrei, lid van de wielervereniging Zee land, was elke dag attent en gistermiddag reed hij zich naar de eerste overwinning bij de junioren. „De mooiste overwin ning tot nu toe. Voor het eind klassement heb ik niet gereden. Deze ritzege is me veel waard", aldus Fortrei na afloop van de driedaagse. Zaterdag won Ar jen Vinke de etappe Zuid- dorpe-Zuiddorpe. Vinke mocht zich als gele truidrager laten huldigen. Nadat zondagochtend de tijdrit was verreden stond Raymond Thebes dus aan de leiding. In die individuele race tegen de chrono was Richard Jansen de snelste. Hij reali seerde een tijd van 8.26.14 min. en dat betekende een gemid delde boven de 41 kilometer. Johan Boxem, ook al eens lei der, werd knap tweede en Pa trick Strouken was opnieuw bij de beste drie in de uitslag in dit onderdeel. De renner uit Mun ster-Geleen - deel uitmakend van de nationale selectie - kon zich echter in de laatste etappe Van onze sportmedewerker HOEK - „We hebben voetballes gehad. We zijn weggespeeld", was de reactie van Jan Dooms, coach van het groot Terneuzen- jeugdteam nadat zowel de B- als A-junioren van Fortuna hadden verloren. „De Fortuna-jeugd traint vier keer per week en dat was duidelijk te merken. Het speelde elkaar de bal beter aan, schermde die beter af en combineerde veel gemakkelijker dan wij. Ze liggen dus een straatlengte voor op voet- balgebied", stelde Doorns. Zoals bekend was de B- en A-jeugd van Fortuna te gast in Terneuzen op initiatief van enige voet balliefhebbers. Dat dagje Zeeuwsch- Vlaanderen begon met een ontvangst in het Ter- neuzense VW-kantoor waar voorlichter Vosveld als gastheer optrad. Na een rondrit door Terneu zen werden de spelers naar Hoek gebracht, waar eerst de B-junioren tegen een regioselectie aantrad. Met 4-1 ging de winst naar Limburg. Bij de A- junioren was de score nog dramatischer. Het werd 0- 4 na een doelpunteloze eerste helft. Toch was het voor het talrijk opgeko men publiek een sportief teffen dat het aankijken zeker waard was. niet waarmaken en verdween uit de klassering. Het is een bekend gegeven dat tijdens de laatste etappe de meeste klappen worden uitge deeld. Vijf keer moest de karavaan over de beruchte kasseien- strook bij de Peerenboom. Vooral de eerste twee door tochten zorgden voor enkele wonderbaarlijke taferelen. De kasseien waren door de regen spiegelglad en dat leverde en kele valpartijen op. Dat er geen zwaar gewonden te noteren vielen was eerder geluk dan wijsheid. De Zeeuwen weerden zich uitstekend in de laatste rit. Toch moest een Zeeuw het strijdtoneel verlaten wegens stayeren. Dat was Jacco Schroevers, die een goede in druk achter liet. Hij stond dan ook tiende plaats in de eind rangschikking. Maar zijn schoonheidsfoutje kon Wim Je- remiasse niet tolereren. Middelkamprenner Wilfred Geys was de eerste Zeeuw die zich in de kijker reed. Hij ging op zoek naar een dagsucces. Voor het algemeen klassement was hij niet van belang. Im mers, hij stond op een respecta bele achterstand (ruim vijf mi nuten). Geys peddelde rustig voor de karavaan uit en reed zo een maximale voorsprong van 35 sec. bij elkaar. Toen kwam er reactie in het peloton. Mar tens van ZRTC Theo Middel kamp reed lek en verspeelde zo een leuke eindklassering. Mas seurs reed ook lek, maar kwam snel z'n plaats terug innemen. Nadat Wilfred Geys in de kraag was gepakt was het de beurt aan Jackie Fortrei. Hij reed gemakkelijk over de kas seien en ging op zak naar de ritzege. Fortrei kreeg 35 seconden voor sprong. Toen gingen Van Hest en Huenders in de tegenaanval. Na een paar kilometer pakten ze Fortrei en gezamenlijk leken ze op de finish af te stevenen. Van Hest dacht daar anders over en sprong weg. Fortrei was attent en pikte met Huen ders aan. Fortrei maakte er een lange spurt van en niemand kon de Zeeuws-Vlaming meer bedreigen. Een opsteker voor de Zeeuws-Vlaamse wieler sport, want de resultaten wa ren in deze driedaagse erg ma gertjes. Rolf Mobach streed elke dag vooraan, maar kon de pechduivel niet van zich af schudden. In elke rit kwam de Sluiskillenaar wel wat tegen. Zondag zat hij in een sterke kopgroep, maar een lekke band velde hem. Zaterdag viel Mo bach en moest zodoende later ook de leiders laten gaan. Zaterdag was voor de junio ren uit eigen streek geen al te beste dag. Harold d'Hondt was de eerste die de pijp aan Maar ten gaf. Later moesten Pijpe- link en Uitdewilligen lossen. Laatstgenoemde toonde over karakter te beschikken door de strijd niet op te geven. Rudie Rabout, als gastrenner in de wielerclub Terheyden onder gebracht, reed zaterdag een goede wedstrijd. Ook hij viel weg vooraan door een lekke band. Zaterdag werd het een spannende finale. Acht renners kwamen op slechts één kilome ter voor het einde bij elkaar. In de spurt toonde Arjen Vinke zich de snelste. Vinke versloeg Van Hooff, Krabbenburg en KOEWACHT - Voor de start van de laatste etappe in de juniorendriedaagse van Groot-Axel werd er een minuut stilte gehouden vanwege het overlijden van Mark van de Voorden uit Hulst. Van de Voorden, zelf actief in het organisatiecomité en zater dag nog achter het stuur van een volgauto, kwam in het Bel gische Damme om tijdens een zwaar auto-ongeluk Bij dat ongeluk werd nog een persoon gedood. Voor Ap den Doelder betekende dit ongeval eten vroegtijdig einde van de drie daagse. Walter van Acker nam tijdens de laatste etappe de honneurs waar van Mark van de Voorden. Eindwinnaar Raymond Thebes krijgt de gele trui van de secretaris van de Poolse ambas sade Wlodek Gzajev. - foto wim kooiman Arjen Vinke (links) schrijft de etappe Zuiddorpe-Zuiddorpe opzijn naam. - foto wim kooyman Van onze sportredactie AXEL - Gistermorgen werd een Poolse delegatie, be staande uit Wlodek Czajer, eerste secretaris van de Poolse ambassade en An- drej Derlatka, attaché, ont vangen door wethouder K. van Schaick van Axel. Dat gebeurde in De Halle. De Poolse delegatie bestond verder uit de echtgenotes van de voornoemde Polen en uit de Poolse wielerafvaardiging. Ton Koomen verwelkomde in on vervalst Pools de delegatie. Koomen kreeg ook nog een Poolse vlag uit handen van ploegleider Barakowksi Zbig- nieuw. Wethouder Van Schaick deelde mee dat Axel op cultu reel gebied een uitwisselings programma gaat opstellen. Van Schaick sprak de delegatie toe in het Nederlands. Rondearts Zwartelé uit 's- Heerenhoek overhandigde de Poolse renners een walkman. Dat werd hem in dank afgeno men. De Poolse delegatie hoopte op een nog nauwer kon- takt met Polen. De delegatie rekent trouwens op een uitno diging voor de volgende junio rendriedaagse. Met de komst van de Polen kende de driedaagse een inter nationaal tintje. De aangekon digde Westduitsers lieten niets van zich horen en de Ieren kwamen niet, omdat ze 'geen centen hadden' voor de vlieg reis. Raymond Thebes. Vinke kreeg de leiderstrui met Thebes in dezelfde tijd op de tweede plaats. Uitslagen: rit Zuiddorpe-Zuiddor pe: 1. Arjen Vinke, 100 km. in 2.11.28, 2. M. van Hooff, district Brabant zuidwest, 3. M. Krabben burg, De Zwaluwen, 4. R. Thebes, De Zwaluw, 5. A. Masseurs, Willi- brord Wil Vooruit, 6. R. Dichthof, Ijsselstreek, 7. M. van Steen, dis trict Brabnt zuidwest, 8. R. Jansen, district Brabant zuidoost, 9. M. Kokkelkoren, WTC Woerden, 10. P. Artz, Kolonel Cole, 11. M. Martens, ZRTC Theo Middelkamp, 12. H. Neus, WV Breda, 13. E. Brauwer, De Mol, 14. L. Dolman, De Mol, 15. R. Otte, De Kampioen. 60. J. Fortrei op 41 sec. 83. R. Mobach, WV Zeeuwsch-Vlaanderen, 88. R. Ra- bout op 4.49 min. 94. M. Uitdewilli gen, WV Zeeuwsch-Vlaanderen op 13.28 min; individuele tijdrit Koe wacht over 6 kilometer: 1. Richard Jansen, 8.26.14, 2. J. Boxem, Em- men op 0.08 sec., 3. P. Strouken, Presto op 1.19 sec., 4. M. Kokkelko ren, Woerden op 5.9 sec., 5. R. The bes, De Zwaluw op 8 sec., 6. J. Schroevers, WV Zeeland op 8.12 sec., 7. M. van Steen, Brabant zuid west op 8.7 sec., 8. T. Moonen, ZRTC Theo Middelkamp op 9 sec., 9. M. Martens, ZRTC Theo Middel kamp op 9.78 sec., 10. J. Kinkelaar, DePeddelaars op 10 sec., 11. P. Bou- ma, Ulysses, 12. E. Brauwer, De Mol, 13. B. Koppen, Westland, 14. R. Dichthof, Ijsselstreek, 15. B. Te- nopver, Pedeelaars, 18. J. Fortrei, WV Zeeland, 53. M. Uitdewilligen, WV Zeeuwsch-Vlaanderen, 58. R. Mobach, WV Zeeuwsch-Vlaande ren, 95. R. Rabout, WV Terheyden; vijfde etappe Koewacht-Koe wacht: 1. Jackie Fortrei, 103 km in 2.37.25, 2. N. van Hest, Pijnenburg, 3. D. Huenders, Ulysses, 4. E. Rene- rink, district Overijssel, 5. A. Arp, De Adelaar, 6. M. Krabbenburg, De Zwaluwen, 7. J. Boxem, Emmen, 8. S. Schilder, De Kampioen, 9. M. Kokkelkoren, Woerden, 10. R. Jan sen, district Brabant zuidoost, 11. M. van Steen, Brabant zuidwest, 12. E. Naberman, Zuidwesthoek, 13. L. Dolman, De Mol, 14. B. van de Aarsen, Willibrord Wil Vooruit, 15. J. Brugmans, Brabant zuidoost, 44. M. Uitdewilligen, WV Zeeuwsch- Vlaanderen, 52. R. Mobach, WV Zeeuwsch-'Sftaanderen, 61. R. Ra bout, WV Terheyden; algemeen klassement: 1. R. Thebes, 2. R. Jan sen op 6 sec., 3. M. Krabbenburg, 4. M. Kokkelkoren, 5. M. van Steen, 6. A. Masseurs, 7. J. Fortrei, 8. D. Huenders, 9. J. Kinkelaar, 10. R. Dichthof, 11. L. Dolman, 12. S. Schilder, 13. J. Viergever, 14. E. Na berman, 15. P. Artz. 44. R. Mobach, 57. R. Rabout, 59. M. Uitdewilligen. Van onze sportredactie KOEWACHT - Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan deren kan op een uitnodiging rekenen voor een meerdaagse juniorenkoers in Polen. Deze koers wordt vanaf 11 september verreden in Torun. Ton van Oosten, voorzitter van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen toonde zich verheugd met deze uit nodiging en gaat alles in het werk stellen om een viermans ploeg te formeren. In deze koers komen renners uit in de leeftijd van 17 tot en met 18 jaar. De uitnodiging is te danken aan de komst van de Poolse afvaardiging in Axel tijdens de juniorendriedaagse. De re sultaten van deze Poolse equipe vielen wat tegen, maar dat was verklaarbaar. De renners die in Axel acte de presence gaven waren 16 en 17 jaar. En 16 jaar betekent in Neder land dat men over de 'status' nieuweling beschikt. OP MAANDAG VIJFTIEN JAAR geleden won hij Olympia's Ronde, de afgelopen week zat Frits Schür opnieuw tussen de wielen in Nederlands be langrijkste amateurkoers. Maar dan wel op vier wie len in plaats van op het smalle racezadel.Als ploeg leider van de Van Aarle/ Ecco-ploeg keek de twee voudige winnaar van Olympia's Ronde (1970 en 1972), waaraan hij liefst zestien keer deelnam, in een keuken die hij als cou reur zo goed heeft gekend. Hij volgde Piet van der Kruijs op, die tegenwoordig als assistent van PDM- ploegleider Jan Gisbers het profmétier leert kennen. Als geen ander kent Frits Schür het wielervak. Meer dan twintig jaar zat de ge boren (Zuidlaarderveen) en getogen (Hoogezand) Drent, die al weer jaren in Didam woont, op de racefiets. Als amateur, want prof heeft hij nooit willen worden. Een opmerkelijk stap voor iemand, die als een van de grootste wielertalenten te boek heeft gestaan. „Ik heb de overstap naar de profs niet aangedurfd", be kent Schür. „Ik vond het ri sico te groot. Ik had plezier in het fietsen, dat wilde ik zo houden. Bovendien stond me steeds voor ogen, dat er maar weinigen zijn die als prof slagen. Ik kende mijn grenzen en de kans dat ik als prof net zo hoog zou rei ken als amateur schatte ik laag in". De zelfkennis van Frits Schür doet misschien wat overdreven aan, wanneer men zijn erelijst eens tegen het licht houdt. Of zou het (valse) bescheidenheid zijn? In ieder geval was de nu 35- jarige Schür in zijn tijd een top-amateur. In zijn loop baan boekte hij niet minder dan 138 overwinningen, nam deel aan 58 étappe- koersen, waarin hij op vijf koersen na altijd bij de eer ste tien in het eindklasse ment eindigde. Vier keer nam Frits Schür deel aan de Tour de l'Avenir, vier keer ook startte hij in de zeer hoog aangeschreven Vredeskoers. Driemaal be hoorde hij tot de deelne mers aan het WK en een maal vertegenwoordigde Schür Nederland op de Olympische Spelen. Merkwaardig genoeg wa ren dat niet de Spelen van 1972 in München. Terwijl Schür juist in dat jaar zijn beste prestaties leverde. „Ik won in het voorjaar de Ronde van Algerije, waar aan werd deelgenomen door alle Olympische selec ties uit het oostblok, won Olympia's Ronde en werd zesde op het Nederlands kampioenschap. Ik had het beste voorjaar van alle Ne derlandse renners". „Nu zat ik wel bij de Olym pische selectie, maar werd op het laatste moment aan gewezen als vervanger van Cees Priem in de 100 km- tijdritploeg die aan een wedstrijd in de DDR zou deelnemen. Dat werd dus een enorme flop. Ik kreeg de schuld van het falen en had een knallende ruzie met Fedor den Hertog". „Goed, ik ga naar de Ronde van Rijnland-Pfalz en rij daar uitstekend, sta zelfs aan de leiding. Toen kreeg ik ineens te horen, dat Jan Aling en ik niet mee moch ten naar de Spelen. Een klap. Ik wilde gelijk met fietsen stoppen, de moraal was helemaal weg. Maar ja, ik kwam er weer overheen en reed later weer als een beer. Dat heeft niet veel pu bliciteit gekregen, begrijpe lijk, want Kuiper haalde goud, net als de 100 km- ploeg. Maar het was na tuurlijk een enorme dom per woor me". Vier jaar later, in Montreal, was Schür wél in het bezit van een Olympisch toe gangsbewijs. Zijn start werd echter geen succes. „Ik was mee gegaan als re serve, maar kreeg op zater dagmiddag te horen, dat ik de volgende morgen moest starten. Dat was te laat voor een goede voorberei ding. Bovendien regende het en kwam ik al snel na de start ten val". „Ineens speelde weer door mijn kop wat ik twee jaar eerder tijdens het WK op hetzelfde parkoers had meegemaakt. Toen kwam ik samen met Raas na een valpartij in een ziekenhuis terecht. Goddank had ik als een van de weinige renners een valhelm op, anders had ik het misschien niet eens naverteld. Na die tijd is de valhelm trouwens verplicht gesteld". In 1985 stapte Frits Schür voorgoed af. Hij kon geen sponsor meer vinden en gaf voorrang aan zijn maat schappelijke carrière. Maar koperslager Schür raakte vanwege de automatise- ringsgolf boven de sterkte. Hij aarzelde dan ook geen seconde, toen hem werd ge vraagd het roer bij Van Aarle/ Ecco over te nemen van Piet van der Kruijs. Wat vindt Schür, die in zijn actieve tijd bekend stond als een echte karakterjon gen van het huidige peil van het amateurpeloton? „De jongeren denken er te gemakkelijk over. Pro beerde je vroeger tien, twaalf keer om weg te ko men, tegenwoordig geven ze het al na twee keer op. Karakter, daar gaat het om Daarom heb ik Kersten van de week ook naar huis ge stuurd. Hij wilde niet luis teren. Er is echter talent ge noeg in Nederland, neem bijvoorbeeld zo'n Johannes Draaijer. Het is alleen jam mer dat de KNWU zo rom melt met de gastrenners- verenigingen. Je weet niet eens of ze er volgend jaar nog zijn. De KNWU moet meer met mensen praten, die ervaring hebben in het peloton. Met een man als Arie Hassink bijvoorbeeld". Of met Frits Schür, als ren ner en als ploegleider een karakterjongen. SPORT EN politiek speelt ook een rol bij het komende toernooi om de Champion's Trophy, dat van 18 tot 29 juni in Amstelveen wordt gehouden. De gelouterde Australische hockeycoach Richard Ag- giss kan voor dit toernooi geen beroep doen op de er varen international Ric Charlesworth. Deze hoc keyende politicus, die 201 interlandwedstrijden heeft gespeeld, bereidt zich voor op de Australische parle mentsverkiezingen van 11 juli. Charlesworth, lid van de Labour partij, verdedigt in het district Perth zijn zetel. Niet alleen de verkiezings strijd heeft Aggiss parten gespeeld. Al eerder moest hij in de selectie afzien van vier andere spelers, onder wie aanvoerder David Bell, die een punt heeft gezet achter zijn hockey loop baan. Ook de uitstekende vleugelspeler Grant Mitton zal er in het Wagener-sta dion niet bij zijn wegens te drukke werkzaamheden. Om echter terug te keren bij Charlesworth: mis schien moet hij een gooi doen naar het premier schap. Is hockey ook niet de favoriete sport van Ruud Lubbers OOIT WAS hij de 'sterkste man ter wereld'. Nu spuit hij sterke kritiek op de be staande verhoudingen in de sport in zijn land. Joeri Vlassov, in 1960 Olympisch kampioen gewichtheffen in het zwaargewicht, kriti seert 'de te grote macht die de ministeries op het gebied van de^port hebben'. Vlassov vindt bovendien, dat 'het beoefenen van prestatiesport door kinde ren moet worden terugge drongen'. Doping kwalifi ceerde hij als 'een misdaad'. In zijn twaalf jaar omvat tende loopbaan als topspor ter verbeterde Vlassov 31 wereldrecords. Ook over het modebegrip 'glasnost' (openheid) heeft Vlassov wel een mening. „Er wordt de laatste maan den aan gewerkt de afzon derlijke sportbonden meer macht te verschaffen", al dus de ex-topsporter. De 51-jarige functionaris doelde op de door partijse cretaris Gorbatsjov be pleite openheid. „Volwasse nen buiten kinderen uit teneinde hun prestatieve doel te bereiken. Helaas zijn nog niet alle bonden daarvan doordrongen". In zijn eigen bond heeft Vlassov een leeftijdslimiet ingevoerd; pas op vijftien jarige leeftijd mag met training voor topsport wor den begonnen. En nu maar afwachten of daar 'sterke' resultaten uit voortkomen. WANNEER JONG geleerd oud gedaan is, dan kunnen we van Paul Stewart nog wat verwachten. De zoon van de drie-voudige we reldkampioen formule I Jackie is zijn loopbaan als autorenner namelijk niet zo jofel begonnen. De 21-jarige Schot verliet tijdens een race al in eerste bocht het circuit van Snet- terton. Zijn voertuig be landde in de vangrail, Ste wart was ongedeerd. Dat was nog een meevaller. Bijdragen: Wil Kester waarvan u vindt, dat er e advertentie voor geplaatst - .Kleintje" dan beslist in De s' advertentie gelezen wor< Stem-lezers en lezeresser onze ..Kleintjes"-rubrieken tienduizenden h 127ste jaargang Kaï Premier Rashid Karami Mei Van onze redactie binnenland De stijging is voor een zigde aanslagregelingen schaps- en vermogens be Door die nieuwe regelin; vloeien belastinginkoms eerder in het jaar in de sch kist. Daarnaast is er spr; van extra opbrengsten van lastingen op auto's en huizer DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd duizend leerkrachten hebben hun salaris over de maand mei en hun vakantiegeld nog niet ontvangen. Oorzaak van de late be taling is een storing in het geautomatiseerde salarissysteem voor de in het onderwijs werk zame mensen, aldus maandagavond een woordvoerder van het ministerie van Onder wijs. Hij verzekerde dat het geld uiterlijk morgen op de giro of bankrekening van de betrokken leer krachten zal staan. Dat betekent dat de uitbeta ling ongeveer een week is vertraagd, aldus de woordvoerder. Het ministerie heeft de verwerking van de salarissen uitbesteed. Op de loonlijst staan on geveer 350.000 leer krachten. DEN HAAG (ANP) - ministerie van justi maakt voorlopig geen ka meer op een speciale post2 gel. Een zegel ter gelegenheid het honderdjarige wetboek strafrecht vorig jaar, dat vo het ministerie van Verkeer Waterstaat wel voldoende. Ook herdenkingszegels vc honderd jaar Hoge Raad of jaar burgerlijk wetboek, kon er niet meer bij. Een wat verdrietige minisi Korthals Altes zei dat hij nu financiën gaat proberen e Penning of munt los te pem ren. Hij gaf zichzelf overige al bij voorbaat weinig kans. Deetman: goed onderwijs is onbetaalbaa,

de Stem | 1987 | | pagina 16