Solo Peter Heeren beslissend AFSCHEIDSCADEAU VOOR WIES VAN AVERMAETE oeyer lderken :ert izege Nationaal record voor Ronny Buys Zeges Tim van Veldhoven en Emerence van Wingen Kosters toont klasse Korfbal-toekomst onzeker lOOS op Michel Geijsels tweede RZICHT DE STEM SPORT 7 MAANDAG 1 JUN11987 OOSTBURG - Voor de derde keer in het be staan van de afdelings beker - zij wonnen hem ook in 1981 en 1983 - gaat die cup in de prij- zenkast van SV Oost burg. GELUK SPEL VOOR ZAAMSLAG ERNOOI REÜNIEWEÜSTRUDEiN SCHELDESPORT VOOR ZEGE IN RONDE VAN LEWEDORP ZEEUWSE JEUGDTITELSTRUD TENNIS Jeugd- triathlon in Goes Judith de Mey crosskampioene Poolse zege handbal- toernooi Voorwaarts-dames doen hun plicht jijden in de zaalvoetbalcom- Ijn gespeeld. Etrien-Witte/Boussen 1-3, ^M/Den Engel/Scheele 1-2, Jas poule A: Excelsior-De oote Slock-Terneuzen 2 3- 12 11-2. Poule B: PMZW- jieente 3 3-5, Instuif-Dow 4 22-39, FSV 22-35, Witte/ Jieente 1 22-23, ZPSV'48 22- 19, Terneuzen 1 22-19, HKC f'79 l 22-12, W Van Strien [20-32, EK Yugo 20-29, SV getters 2 20-25, RWS 20-17, p'79 2 20-16, B&M/Den En- j-13, PZEM 20-5. Derde klas |ekse Rakkers 6-8, Sporting UO/DTS 6-6, De Ster/TAS 67-1. Poule B: PMZW 6-10, ente 3 6-7, Atoom Boys 6-5, staat alleen aan de leiding in Itbalrayon Sas van Gent. Door I ongeslagen De Vlaanderen te In op kop. |randering in komen als tegen getreden wordt. Bij eventueel natie komt W 't Polderken l vraag of die ploeg de eerste de'destijds forse 40-0-zege te okeren op doelsaldo bijna niet latste competitieduel, dat na de len volgt, verloren wordt van fc Lokeren de eindzege in deze -Jrab/Adeg 2-8, W 't Poiderken-Corn |r 0-3, CPC-De Crab 2-7, De Vlaanderen- 114, W 't Polderken 7-12, De Vlaanderen J Corn Boys Combinatie 7-5, Corn Boys/ w ICrab 7-3. T9 Oostburg verovert beker Door Fred Rabout Gisteren wonnen de rood zwarten verdiend op eigen veld met 3-0 van Aarden burg, nadat men ook het eerste duel - 0-1 - in winst had omgezet. Het betekende een leuk af scheidscadeau voor Wies van Avermaete, want de 'deken' van de Zeeuwse trainers legt na dit seizoen de riem af, en te vens een leuk cadeau voor het 60-jarige bestaan van de man nen van voorzitter Jean Burlet. Aardenburg kreeg dus na de degradatie uit de eerste klasse opnieuw een kater te verwer ken. Het bezit ongetwijfeld een groot surplus aan talent, maar de jeugd was gisteren nog niet opgewassen tegen het meer ge routineerde Oostburg, dat ove rigens pas diep in de tweede helft de druk op de ketel zag afnemea Dit nadat Aardenburg-trai ner Henk Begijn aan een alles of niets-operatie was begon nen. Met nog een kwartier ge gaan haalde hij de uitstekend spelende laatste man Jacco Le grand (pas 18) uit de wei voor een extra aanvaller, Paul Hu- bregse. Achterin ging men bij Aardenburg een op een spelen, en Oostburg, dat tot op dat mo ment aanvallend ook weinig had laten zien, dook gretig in de enorme gaten die zich toen openbaarden. Twee minuten na die omzet ting was het al prijs toen uit blinker Jurgen de Bakker van op rechts een corner in de strafschophoek liet neerdalen, waarop Erik de Rijcke met een geplaatste man doelman Inias Smit zonder enig verhaal liet, 1-0. Vanaf dat moment dolde Oostburg met de tegenstander, en het was duidelijk dat het niet bij die ene treffer zou blij ven. Jurgen de Bakker, die zijn directe opponent Patrick van Quekelberghe een knap lastige middag bezorgde, bouwde de score in de 40ste minuut uit tot 2-0, toen hij zich op links han dig vrijmaakte, en met een dia gonale schuiver Smit opnieuw het nakijken gaf. Vervolgens was weer Erik de Rijcke aan de beurt, nadat Rink de Houck hem alleen voor Smit bracht, maar nu faalde de grillige Oostburg-spits. Ook Boude- wijn Corijn miste kalmte toen hij door Jurgen de Bakker al leen voor Smit werd gebracht. Toch kwamen de 3-0 cijfers op het scorebord toen de Bak ker een individuele actie in de slotminuut afrondde. Het ve nijn van de wedstrijd zat dus in de staart, want van reëel doel- gevaar was er in de eerste 60 minuten nauwelijks sprake. Oostburg wist zich gesterkt door de 0-1 uitzege, en Aarden burg dat het eerste halfuur ze ker de betere ploeg was, kon aanvallend nooit een vuist ma ken. Pas in de 25ste minuut moest Oost burg-doelman Johnny Moerman een keer echt in actie komen. Dit toen Mario de Vreeze de bal hoog voor de pot bracht, en Patrick de Sutter mistastte, waarna Theo de Croock de bal teruglegde op Corné de Bruyne, die knap uit haalde, maar Moerman bleef bij de zaak en tikte de bal over Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - De laatste korfbal-competitiewedstrijd is voor Zaamslag in een 6-6-gelijk spel geëindigd tegen Olympia uit Wilhelminadorp. Het stond al vast dat Zaamslag het iniatief verder in handen Afdelingstweedeklasser leens met het vertrek van laar Biervliet. „De wijze lis gewoon stijlloos", zegt De betrokken trainer Piet de Koeyer ontkent dat hij al met Biervliet rond was, toen hij bij Groede vertrok. „Ik heb een ge sprek gehad met het be stuur en het medegedeeld dat ik niet weer een seizoen met drie man tijdens de training wilde meemaken. Zij hadden daar op dat mo ment alle begrip voor. Ook zij waren van mening dat de animo bij de spelers voor de trainingen niet bepaald groot was en konden mijn besluit begrijpen. Pas daarna is Biervliet geko men, maar op het moment dat ik bij Groede vertrok, was er van Biervliet nog geen sprake. Moet ik het bestuur hierin betrekken? Aanvoerder Erik van de Hemel beheert de finan ciën, dus heeft dan toch ook met het bestuur te maken, dacht ik. Die heb ik inge licht en daarmee ben ik mijn verplichting tot de laatste snik nagekomen. Tot en met de laatste trai ning odk en bovendien ben ik nog meegeweest naar een toernooi bij Noorman nen. Nu moeten ze achteraf niet met modder gaan gooi en. Ik ben ambitieus en met drie spelers op een training had het voor mij weinig zin om in Groede te blijven". Biervliet-voorzitter Gerard Ingels wilde in dit stadium geen commentaar geven op de gebeurtenissen. op een voorlaatste plaats bleef, zodat het nu afwachten is hoe de uiteindelijke ontwikkelin genzijn. Uit het district komt één ploeg terug naar de afdeling en wellicht twee. Dat hangt af van de nog te spelem beslisings- wedstrijd tussen het Vlissingse Seolto en Bolnes. Als het bij één blijft wordt nog belangrijk of kampioen ONDO 2 promoveert of niet. Die heeft recht op auto matische promotie, maar er zijn geruchten dat ONDO daarvan geen gebruik gaat maken. Navraag leverde geen expli ciet antwoord op. Inhoudelijk zou het verschil dan nul zijn. Volgens promotie/degradatie regeling degradeert dan alleen de nummer acht en zou Zaam slag behouden blijven voor de eerste klas. Als Seolto degra deert is Zaamslag hoe dan ook de klos. Als ONDO geen ge bruik maakt van het recht op promotie, wordt het belangrijk wat voor standpunt het afde lingsbestuur gaat innmen. Fei telijk zou het natuurlijk al te dol zijn als Zaamslag zou moe ten degraderen omdat een an dere ploeg geen gebruik maakt van het recht op promotie. OLYMPIA-ZAAMSLAG 6-6 - De eerste helft was niet zo best, zeker niet van Zaamslag-kant. Olympia kwam op 1-0 en dat kon de bezoekende ploeg pas na een half uur recht trekken. Na de vakwisseling nam Olympa en liep uit naar 3-1 en 4-2 bij de rust. Na de thee kende Zaam slag, dat met een aantal inval lers speelde waaronder coach Henni Minaert, een goede pe riode. Het ging in één stuk door naar 4-5, maar verder liet Olympia het niet komen. Om en om scorend ging het naar het eindsignaal toe. Olympia haalde kort voor dat signaal nog een 5-6-achterstand op. Doelpunten: Pedro van Doorn, Monique de Rooy, Kees Fraan- je, Hennie Minnaert (2x) en Pieter Hamelink. Uitslagen: DISTRICT: Derde klas A: Seolto-Eureka 9-6. Reserve derde klas A: Swift 2-Albatros 3 3- 6. A-junioren: Swift-Snel 4-9. AF DELING: Tweede klas: Tjoba 4- Animo 3 8-14. Derde klas: Tjoba 5- Zuidwesters 2 6-9. Vierde klas A: Olympia 2-Volharding 2 7-4, Animo 5-Zuidwesters 3 8-11. Zesde klas A: Stormvogels 3-Olympia 3 10-3, Zuidwesters 4-TOGO 5 6-5. Zesde klas B: Luctor 3-Atlas 3 6-3, Luctor 3-Blauw Wit 3 8-7. Junio ren 1: TOGO-Luctor 3-3. Junioren 2: Tjoba 2-Zuidwesters 2 11-2. Ju nioren 3: Swift 3-KVK 6-6. Junio ren 4: Seolto 2-Atlas 4-5, Volhar- ding-TOP 0-7. Stand eerste klas: ONDO 2 14- 23, Luctor 14-22, Tjoba 3 14-17, Olympia 14-14, Blauw Wit 14-12, AU Ready 14-10, Zaamslag 14-8, Volharding 14-6. Tweede klas: Swift 3 14-23, TOGO 2 14-19, Stormvogels 214-17, Animo 314-16, Animo 4 14-15, TOP 214-15, Tjoba 4 14-7, Seolto 214-0. Derde klas: Luc tor 2 12-20, Atlas 2 12-16, BKC 12- 15, Zuidwesters 2 12-13, Tjoba 5 12- 9, KVK 12-6, Blauw Wit 2 12-5. Ju nioren 1: Tjoba 12-22, ONDO 12-17, Zuidwesters 12-17, TOGO 12-9, Swift 2 12-8, Blauw Wit 12-6, Luc tor 12-5. derlands record op de 800 kwam tot een tijd van 2.35.9 De reünie wedstrijden werden goed bezocht, want 180 atleten en ex-atleten waren op het Zuidersportpark present. Ook Marjan Olyslager, die overi gens wegens een knieblessure niet in actie kwam. Dat deed wel de ex-nationale damestop per Cora Hofman, nu Cora van de Boog, die bij de dames nog Ie 100 meter won in 13.5. Alfons Frankevijle, niet voluit gaand, von de hectometer bij de heren n 11.3. Henk-Peter de Jonge won het kogelstoten bij de he- "en met 10.37 voor old-star Piet Mnce. de belangrijkste uitslagen van tee wedstrijden waren: DAMES: >00 meter: 1. Cora Hofman 13.5; 2. dorlr^n uit Wpstdoroe heeft dl de Jonge en Marielle Amers- aerKen Uil VVesLUOipe ueeiL leek 13.7. Kogelstoten: 1. Veerle de Zilveren Bierpul-toernooi ge- «ijs 9.49; 2. Renate Bakker 9.213. i,aJa de Jonge 8.69. Hoogspringen: Veerle de Nijs 1.45; 2. DanieUe echt scherp te kunnen staan. "Puessens 1.45; 3, Ankie Lammer- In de finale kwam VV't Polj derken met 1-0 achter door Lru i jris p!.ovoost 2.42.6. heren/ van Poucke (hij werd topscore ÓNGENS: 100 meter: 1. Alfons met acht goals, ondanks dat hi ïïnkevijle ll.3; 2. Roel van Laere slechts drie wedstrijden mee I 7.3. Okke van der Maas 11.7.800 speelde), naar had een antcifT word klaar via Marlon van de: lor»Ir Kpniiti Goes (2x) en Eric Manehou' O J Buitenlust werd derde na eer Tiaar A vpl 4-2-zege op EK Yugo. Grootst pechvogel werd doelman Ruè Van onze sportmedewerker Lijsenaar, veelbelovendste spe ^EL j Renin af„p_ Ier Atilla Pardon, sportiefst comDetitie vriie vfr- speler Peter de Smet, beste ei competitie vrije ver minst gepasseerde doelma Wr en aanvoerder van Frank Holtus en het sportiefst erneuzen, komt het vol- team was Philips Eindhoven. gehde seizoen uit voor de Eindstand.- i w 't Poiderken, 2. c kersverse derdeklasser Zwaantjes, 3. Buitenlust, 4. EK Yugo, Philips Eindhoven, 6. Cok Sluis, 7. V ne^nWfa'-t8i£fdSaerit BiSkeBrldl^ in Terneuzen woonachtige 12. Bogaert fgegijn had het niet meer naar ®jn zin bij Terneuzen. TERNEUZEN - Tijdens de reüniewedstrijden van de Terneuzense atletiekvereniging Scheldesport ter gele genheid van het 25-jarig bestaan, liep Ronny Buys van SVGZ bij de visueel gehandicapten naar een nieuw Ne- meter. De Koewachtenaar meter: 1. Kees Hovingh 2.10; 2. Adri Versluys 2.11.9; 3. Henk-Peter de Jonge 2.13.5. 3000 meter: 1. Pascal de Graeve 9.40.4; 2. Henk Hamelink 9.41.7; 3. Bart IJsebaert 10.10.9. Ko gelstoten: 1. Henk-Peter de Jonge 10.37; 2. Plet Crince 9.98; 3. Luc van Laere 9.78. Hoogspringen: 1. Luc van Laere 1.85; 2. Roel van Laere 1.85; 3. Kees Hovingh, Marnix Bo- chardt en Bertus van Iwaarden 1.80. Thijs Fase uit Oud-Vossemeer aan de leiding van een van de kopgroepjes in de ronde van Lewedorp. fotowillem mieras Van onze sportmedewerker LEWEDORP - Een korte solo van Peter Heeren be sliste de amateurkoers in Lewedorp. Bij het ingaan van de laatste ronde liet Heeren zijn mede vluchters Heddy Nieuwdorp, Jan Goedendorp, Thijs Fase en Peter Mol in de steek en daarmee had de Westbraban der goed gegokt. Genoemd viertal had niet genoeg reser ves meer over om de vlucht van Peter Heeren nog teniet te doen. Bijna honderd vertrekkers hadden zich gemeld, maar velen waren er al afgewap- perd voordat 40 kilometer waren afgelegd. De sterke wind had zijn tol geëist. Na 35 kilometer formeerde zich een hoofdmacht van achttien man met in hun midden de al bovengenoemden en onder anderen ook Ton Akkermans, Peter Hofland, Karei van Goethem, Toine Goense, Ri chard de Vrieze, Cees Vleugel en Cees Schouwenaar. Toine Goense waagde als eerste een poging om uit deze kopgroep te ontsnappen, maar zijn sprong reikte niet ver. Achter de mannen in de frontlijn trachtten Martin Stroosnijder, Erick van Nieuwkerk, Matti de Baat, Harry Akkermans, Ko Harms, Dick van Zanten en Ruud Havermans tevergeefs een vuist te maken. In de spits hield men namelijk het tempo hoog en elkaar tevens goed in de gaten. Het publiek moest het dan ook voorlopig doen met wat speldeprikken van Nieuwdorp en Goense. Met nog 15 kilometer te gaan werd de finale ingeluid door Heeren, Fase en Mol. Een attente Nieuwdorp en Goedendorp pareerden dit offensief net op tijd en kwa men mee vooraan. De rest was gezien, want het kop- groepje van vijf werkte goed samen en bouwde snel een voorsprong op van een halve minuut. Hoewel Peter Heeren als de rapste man beschouwd kon worden bij het leiders kwintet, liet de Westbraban der het toch niet op een eind sprint aankomen. Toen de bel luidde voor het ingaan van de laatste ronde van 2300 meter sprong Heeren de ruimte in en soleerde naar de finish. Heeren pakte daarmee zijn derde zege in dit seizoen. De slag bij de liefhebbers/ veteranen werd na 35 kilome ter gemaakt door Jan Zwaan en de plaatselijke favoriet Leo de Jonge. Na een felle jacht slaagde Kees Heijstek er in zich bij de leiders te voegen en laatstgenoemde was tijdens de eindsprint op permachtig. Uitslagen: amateurs: 1. P. Hee ren, Sprundel, 85 kilometer in 2.03.14; 2. op 15 sec. J. Goeden dorp, Oudenhoorn; 3. H. Nieuw dorp, Yerseke; 4. P. Mol, 's-Gra- venpolder; 5. T. Fase, Oud-Vos- semeer; 6. op 1 minuut T. Akker- mans, Zevenbergen; 7. P. Hof land, Roosendaal; 8. R. de Vrieze, Goes; 9. M. van Vlimmeren, Hoe ven; 10. A. Goense, Ovezande; 11. C. Sihouwenaar, Goes; 12. R. Tak, Oudenbosch; 13. C. Vleugel, Wemeldinge; 14. K. van Goe them, Kloosterzande; 15. H. Oomen, Etten-Leur; 16. J. Bier mans, Hoeven; 17. C. de Nooyer, Aagtekerke; 18. op 2.15 M. de Baat, Steenbergen; 19. H. Akker mans, Zevenbergen; 20. W. de Krijger, Biervliet; liefhebbers/veteranen: 1. C. Heijstek, Willemstad, 55 kilome ter In 1.17.12; 2. L. de Jonge, Le wedorp; 3. J. Zwaan, Voorscho ten; 4. op 28 sec. L. Poortvliet, Dirksland; 5. W. Blok, Lewe dorp: 6. J. Coppoolse, Middel burg; 7. H. van der Sloot, Gouda; 8. A. Tonneman, Puttershoek; 9. W. Wielhouwer, Sommelsdijk; 10. E. Koets, Biggekerke; 11. J. Boshuijer, Zuidland; 12. F. Meij- aard, Wemeldinge; 13. J. de Laat, Moergestel; 14. W. Nieuwenhuis, Nijverdal; 15. W. Oossen, Mid delburg. im iet an ns >at en ïa- an :r- eze en- va- een erd be- na en ed- om Van onze tennismedewerker YERSEKE - De eerste editie van de Zeeuwse jeugdten- niskampioenschappen brachten geen verschuivin gen in de krachtsverhou dingen. Emerence van Wingen voldeed bij de 14-jarige meisjes aan de verwachtingen en kon de titel in ontvangst nemen. Tegelij kertijd vestigde Stephanie Rot tier alle aandacht op zich door Van Wingen te dwingen tot het uiterste te gaan en daarmee hoge verwachtingen koeste rend voor het volgende seizoen, waarin zij in deze leeftijds groep nog van de partij kan zijn. Tim van Veldhoven heer ste bij de evenoude jongens en dat kwam eveneens overeen met de prognoses. Stephanie Rottier' uit Sint- Jansteen bewees al aardig het niveau van tegenstandster Emerence van Wingen te zijn genaderd. Het finale-duel bleek dan ook een boeiend schouwspel met goed tennis, dat evenwel volledig op de base-line werd beslist. Beide meisjes hebben niet de be schikking over een echt goede service, hetgeen ook in het spel tot uitdrukking kwam voor wat betreft het zelfvertrouwen. Emerence van Wingen was de gedoodverfde favoriete, maar de halve finale daags daarvoor tegen Isabelle Leen houwers, moet voor haar een waarschuwing zijn geweest. In drie sets zegevierde zij welis waar, maar tegenover Rottier kon zij zeker meer tegenstand verwachten. Het was een gelijk opgaande strijd en dat resul teerde in een 5-5-gelijke tus senstand in de eerste set. Daarna schreef Van Wingen twee games voorsprong op haar naam en daarmee de eer ste set Hoewel beide meisjes de no dige inzinkingen te boven moesten komen, leek Van Win gen bij 5-3 in detweede set de meeste aanspraak te hebben op de titel. Rottier gaf zich nog niet gewonnen, maar verder dan een tegenpunt kwam zij niet: 7-5,6-4. Tim van Veldhoven legde traditiegetrouw het tempo hoog in het slotduel tegen Bernd van Quekelberghe. Dat tempo werd nog eens gecombi neerd met de nodige druk, waarmee zijn tegenstander de nodige moeite ondervond. Dat het niet eenvoudig is dit tempo een gehele wedstrijd vast te houden, bleek in de tweede set nadat Van Veldhoven de eerste set had gewonnen met 6-2. Ook een 4-1-tussentand leek uit te monden in een snelle beslis sing, maar Van Quekelberghe trachtte met succes de aanval af te slaan. Dat lukte dan ook tot een 4-4-tussenstand, maar verder liet zijn tegenstander het niet komen: 6-2,6-4. De strijd van de teleurgestel- den, zoals de partijen vaak worden genoemd om de derde en vierde plaats, liet niettemin aardige resultaten zien. Zo was het op de banen van tennisclub Yerseke, waar deze kampioen schappen werden gehouden, weer eens de beurt aan Isabelle Leenhouwers om de winst te mogen proeven tegen haar 'ri vale' Manon Kienjet. Met 6-2, 6-1 kon zij de derde prijs in ontvangst nemen. Hetzelfde gold voor Sander Jobse, die niet alleen de hoger geplaatste Ha rold Schipper eerder had uit- geschkeld, maar ook Guido Tolhoek met duidelijke cijfers achter zicht liet; 6-2,6-3. De officieuze leeftijdsgroep tot en met 11 jaar had in Hans Huibregtse een duidelijke win naar. Jacco Filius, zijn tegen stander in de finale, mocht wellicht in de tweede set nog enige illusies koesteren bij een 3-3-stand, Huibregtse klaarde het karwei bekwaam: 6-2, 6-3. Wegens een hersenschudding de dwarslat. Ook een vrije trap van Mario de Vreeze werd door de Oostburgse 'portier' met de vuisten uit het doel gehouden. Aan de andere kant zagen Frank van Veen - kopbal - en Boudewijn Corijn - afstands schot - hun pogingen naast het doel van Smit verdwijnen. Een dubbel blanke stand dus die tot een halfuur in de tweede helft op het scorebord stond, en Henk Begijn met zijn laatste reddingsoperatie begon. De drenkeling verdronk echter, en afdelingsbestuurslid Wim van Broekhoven mocht het feestje van Oostburg starten. De wed strijd werd geleid door Hans Stof fijn vit Terneuzen, die een probleemloze middag had. In het Belgische Moorsele eindige nieuweling JURGEN PIJCKE uit Sas van Gent op een elfde plaats. JOHNNY VAN CADSAND werd 24e in Brielle op ruim 60 deelnemers. De jeugd van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen kwam in actie in Rotterdam, waar RONALD LIJBAERT bij de 14-jarigen een knappe zege behaalde. Bij de 12-jarigen was er een vijfde plaats voor W1LMAR VAN DE BERGHE en een zevende stek voor RICHARD VAN CADSAND. Van onze paardesportmedewerker KORTGENE - In de Spuikom in Kortgene, waar de lande lijke rijvereniging en ponyclub Noord-Beveland een con cours hippique hield voor paarden en pony's, bleek Axe laar Peter Koster van Graeve Jan in goede vorm te steken. Hij pakte met Varant in de M-klas klassiek springen het oranje lint vóór Lauries Boonman met Wildeman van De Schouwserui- ters. In het jachtspringen M-klas sloeg Kosters andermaal toe. Hij reed zo razend snel dat hij, ondanks de negen straf seconden voor die ene balk die hij er af gooide, toch nog op de snelste tijd van 77 seconden kwam. Goed voor goud. Een foutloos parkoers, maar 84.20 seconden, daarmee was het zilver voor To Picavet met Rex van Luctor et Emergo. Sandy den Exter met Orkaan de Normandie van Noord-Beve land zegevierde in de Z-klas klassiek springen, vóór clubgenote Lenet Sandee met Thyfoon, die één balkje meenam. In het jacht springen behaalde Sandy den Exter weer de overwinning, maar nu met haar paard Tristan en ook weer de tweede stek voor Lenet Sandee met Thyfoon. De stijlprijs bij de paarden was voor Han wattel met Theresa van Oranjezon. De rubriek Z-klas pony's werd na barrage gewonnen door Sandy den Exter met Sapai voor Esther van Waetsen met Astrid van Walcheren. Bij de pony's werd de stijlprijs toegekend aan de amazone Sandy den Exter. Uitslagen: L-pony's: 1. Annemarie Visser met Pagita, Gouwe Reyers; 2. Wiima de Visser met Radzin, Oranjezon; 3. Wanda Lauwereins met Scal- dis Country Tamara, Gouwereyers. M-pony's: 1. Astrid van de Veer met Machmoed, Burghtruiters; 2. Janet Tramper met Trader, Noord-Beve land. Z-pony's: 1. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 2. Esther van Westen met Astrid, Walcheren. B-paarden: 1. Sandy den Exter met Fadango, Noord-Beveland; 2. Izak van Yzeren met Zabilette, Weelrui- ters; 3. Dicky Wieringa met Vaandrig, Noord-Beveland, B-paarden: 1. Fons de Vetter met Zandor, Hulst; 2. Sandy den Exter met Fadango, Noord-Beveland; 3. Anja van Doezelaar met Zerline, Weelruiters. L- paarden klassiek: 1. Marc Steyn met Velasques, Vlaandertseruiters; 2. Marleen Sinke met Romanus Paardebloem; 3. Diana Jansen van Roosen daal met Airis, Luctor et Emergo. L-paarden progressief na barrage: 1. Sandy den Exter met Litle Polo, Noord-Beveland; 2. Franciska Bakker met Wendy, Zuid-Beveiand; 3. Albert Vermue met Zeus, Weelruiters. M- paarden klassiek; 1. Peter Kosters met Varant, Graeve Jan; 2. Lauries Boonnman met Wildeman, Schouwseruiters. M-paarden jachtspringen: 1. Peter Kosters met Varant, Graeve Jan; 2. To Picavet met Rex, Luctor et Emergo. Z-paarden klassiek: 1. Sandy den Exter met Orkaan de Nor mandie, Noord-Beveland; 2. Lenet Sandee met Thyfoon, Noord-Beve land. Z-paarden jachtspringen: 1. Sandy den Exter met Tristan, Noord- Beveland; 2. Lenet Sandee met Thyfoon, Noord-Beveland. van de favoriete bij de meisjs Cora Cijvat, onderging het schema een wijziging. Zo kwam Jantien Bremmer als eerste geplaatste uit de bus en bewees dit ook in de finale te gen Marion Copier met 6-0,6-4. Uitslagen jongens tot en met 14 jaar: halve finale: Tim van Veld- hoven-Sander Jobse 6-2, 6-2, Bernd van Quekelberghe-Guido Tolhoek 2-6, 6-1, 6-3. Finale: Van Veldhoven-Van Quekelberghe 6-2, 6-4. Derde en vierde plaats: Sander Jobse-Gudo Tolhoek 6-2,6-3. Meis jes tot en met 14 jaar: halve finale: Emerence van Wingen-Isabelle Leenhouwers 6-2, 4-6, 6-4, Stefha- nie Rottier-Manon Kienjet 6-3,6-0, Finale: Van Wingen-Rottier 7-5,6- 4. Derde en vierde plaats: Leen- houwers-Kienjet 6-2,6-21. Jongens tot met 11 jaar: halve finale: Hans Huibregtse-Patrick Kint 6-1, 6-1, Jacco Filius-Richard van Tuijl 6-2, 6-4. Finale: Huibregtse-Filius 6-2, 6-2. Derde en vierde plaats: Kint- Van Tuijl 6-2, 3-6, 6-3. Meisjes tot en met 11 jaar: halve finale: Jan tien Bremmer-Chantal de Veij 6-2, 6-4, Marion Copier-Mariet Groen- leer 6-4, 6-1. Finale: Bremmer-Co- pier 6-0, 6-4. Derde en vierde plaats: Groenleer-De Veij 7-5,6-0. Van onze sportmedewerker GOES - De jeugdtriathlon in Goes bracht 50 deelne mers langs de inschrij vingstafel. „We hadden er wel iets meer verwacht, maar voor de eerste keer mogen we toch niet kla gen", aldus de stimulerende kracht achter dit evenement, Cees Roose. Ook constateerde hij een aantal schoonheidsfoutjes. Met name het traject langs de Kat- tendijkse dijk was door het vele verkeer niet optimaal vei lig. „We zullen volgend jaar een alternatieve route moeten zoeken", aldus Roose. Uitslagen meisjes 8-9 jaar: 1. T. Gerards, Zierikzee; 2. A. Meijboom, Wilhelminadorp; 3. E. Vette, Goes. 10-11 jaar: 1.- A. Wisse, 's-Heer Hendrikskinderen; 2. M. Geerlings, Goes; 3. C. de Koning, Goes. 12-13 jaar: 1. M. Willemse, Goes; 2. M. Sinke, Vlissingen; 3. M. Groen, Goes. 14-15 jaar: 1. H. Heinsdijk, Goes; 2. C. Meulblok, Hansweert; 3. M. Koole, Goes. Jongens 8-9 jaar: 1. F. Probert, Wissenkerke; 2. R. Gil- lesen, Heinkenszand; 3. M. Ruiten, Goes. 10-11 jaar: 1. D. Pretton, Wissenkerke; 2. R. Raadgever, We meldinge. 12-13 jaar: 1. T. Raadge ver, Wemeldinge; 2. M. Schouwe naar, Goes; 3. T. Roose, Goes. 14-15 jaar: 1. E. Gerards, Zierikzee; 2. J. den Braber, Heinkenszand; 3. R. Kluwen, Goes. Van onze sportmedewerker ST-GILLIS WAAS - Judith de Mey uit Westdorpe heeft het fietscrosskampioen- schap van Vlaanderen ge wonnen. Zij kwam uit in de groep C-meisjes. Bij de jongens was er geen titel voor de regionale renners. Ma rio de Ritter uit Hoek werd tweede bijd e kleinsten. Stefan de Caluwé uit Axel werd hier tweede voor Davy Wieland uit Hoek (zesde) en zijn broer Mi- kel die negende werd. Bij de 13- jarigen werd Aijan de Mey vierde. Deze Westdorpenaar pakte daarmee net naast de medailles. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De Goese handbalvereniging WIK kan terugzien op een geslaagd in ternationaal zaalhandbaltoer- nooi voor heren. Het Poolse KS Pogon werd terecht winnaar. Dit sterke Poolse team bleek een klasse apart. Verrassend werd Tongerle tweede vóór EMM en het te genvallende Olsem Merksem. Deze Belgische ploeg was vooraf getipt om het het Poolse team van KS Pogon moeilijk te maken, maar de heren van de Zeeuwse trainer Cees de Rid der vielen tijdens dit toernooi tegen met een vierde plaats. Van de Voort/Quintus legde beslag op de vijfde plaats en de gelegenheisdscombinatie van WIK/GSC eindigde op de laat ste plaats. De toernooicommis- sie, bestaande uit Mientje Ne- lisse en Marijke Oosthoek, was tevreden over het vlotte en sportieve verloop van dit sterk bezette herentoernooi. Van onze atletiekmedewerker HAARLEM - Tijdens wed strijden om de Coupe der Nationale Nederlanden in Haarlem eindigde Michel Geijsels van het Hulsterse RKHAV op de 400 meter als tweede. Dit met een tijd van 50.98. In de serie eindigde de B-junior als eerste in 51.97. Bij de B-junioren eindigde Ha rold Herrewegh als zesde in zijn serie op de 400 meter met 55.93 en Stefan Praet behaalde een vierde plaats in zijn serie met een tijd van 12.02. Het Hulsterse succes werd compleet door Ivan Beck, die bij de A-junioren met de kogel een derde plaats pakte. Zijn 15.89 meter betekende ook nog eens een persoonlijk record. Het oude stond op 15.86. Van onze basketbalmedewerker AXEL - In de voorlaatste wedstrijd van de basketbalcom petitie heeft het kampioensteam Voorwaarts 2 zijn plicht vervuld. MEVO'80, de nummer drie van de tweede klas da mes, werd met 69-28 gedeklasseerd. Bij de rust was de voorsprong al 34-13. Het gehele duel werd door de Axelse coach en zijn dames gecon troleerd. Alle zeven speelsters namen deel in de score met als top- scoorster Marijke Fakkeldij. Het succesvolle siezoen van Voorwaarts-coach Luc Dierckx, met zowel het eerste als het tweede damesteam, zorgt momenteel voor een reeks aanbiedingen van verschilende zijden. Zo is Dierckx al benaderd door Stone Dunkers uit St.-Jansteen en BC Sas. Dierickx zelf wenst nog rustig af te wachten en de mogelijk heden te overwegen. Zeker is dat hij naast het eerst en tweede da mesteam van Voorwaarts nog een andere ploeg zal coachen en trainen komend seizoen.

de Stem | 1987 | | pagina 15