Laatse kans voor AZVV VUISTLOOS VOGELWAARDE TERUG NAAR VIERDE KLAS Tim van Veldhoven moeiteloos verder Koers Lewedorp is sterk bezet Fraaie oyerwinnini voor Peter Yan 't Westeinde Goossens in dressuur oppermachtig SYMPOSII NCIV optim Woningbouw Oud-Sluiskil speelt tegen huidig team| DE STEM SPORT 4 VRIJDAG 29 ME11987 BESLISSINGSWEDSTRIJD IN KLOETINGE VOGELWAARDE - Het derde klas-doek is voor Vogelwaarde gevallen. Nadat het eerder in de beslssingswedstrijden van SC Gastel met 1-0 had verloren, kreeg het gisteren met 1-2 klop van Clinge. Inzet Zeeuwen naar NK turnen HAROLD CORNELISSENS TOONT KLASSE Kloetinge-dame tweede van Zuid-Nederland Iets te PVDA-GEDEP TERNEUZEN - Meer kunnen de Nederland dwingen een einde te m kissebis over wie er nu een schone Westerschei Uitwisseling Ï1 Verleden T14 Van onze sportmedewerker AXEL - Het Axelse AZW krijgt zaterdag 30 mei in Kloetinge de laatste kans om tweedeklasser te blij ven. Het treft daar Good Luck als tegenstander. Een formatie die net als AZW eindigde met 20 punten. Dat AZW tegen Good Luck uit zou komen, verwachtte nie mand. „We waren de gedachte toegedaan dat Zwart Wit'28 van Good Luck zou verliezen. Wij moesten dus van SC Ever- stein winnen om zeker van een beslissingswedstrijd te zijn. Tijdens dat treffen werd ons duidelijk dat Good Luck ver loor. En aangezien we zelf op een puntendeling bleven ste ken, hadden we toch nog een beslissingswedstrijd bereikt," aldus AZW-aanvoerder Nico Bouman. Een in Kloetinge woonach tige AZW-er die toch met enig optimisme het treffen met Good Luck tegemoet ziet. Bou man: „Als ik de teams tgee- nover elkaar zet, dan komen wij er als betere ploeg uit Good Luck heeft daarentegen meer werklust in huis en is harder. Wij zullen dus eveneens stevig aan moeten pakken." In Raamsdonksveer verloor AZW met 2-0 in een wedstrijd waarin Good Luck snel twee keer scoorde. AZW kon daarna aanvallen zoveel het wilde, kansen kreeg het niet. Wint AZW, dan is het zeker van behoud. Speelt het gelijk, dan komt er een verlenging. Is dan de score nog altijd in even wicht, dan volgt er een tweede wedstrijd. Krijgt dit treffen eenzelfde verloop, dan is AZW volgend seizoen op basis van het doel- puntensaldo tweedeklasser. Bij verlies wordt het derdeklasser. Al met al dus een magere voor sprong van de AZW-ers. Een formatie die het in Kloetinge moet stellen zonder Frank van Drongelen. Deze voorstopper is op va kantie. „Blijft de verdediging net zoals tegen SC Everstein vorige week bij de les, dan heb ben we kansen. De factor geluk kan dan alleen nog parten spe len," aldus Bouman, die vol gend seizoen (in tegenstelling tot andere geruchten) weer het AZW-shirt zal dragen. Clinge wandelt naar zege Door Rinus Verberkmoes „Een nederlaag die hard aankomt, maar die geen wanklank teweeg brengt," aldus Vogelwaarde-coach Van Duysse na afloop „Vogelwaarde is een fantasti sche vereniging die goed bezig is. Ik ben er dan ook van over tuigd dat we terugkomen. Er is en wordt hard gewerkt en dat zal beloond worden. Vooraf wisten we dat we een moeilijke periode tegemoet zouden gaan," stelde Van Duysse. Toch moet er nuchter gecon stateerd worden dat Vogel waarde geen best voetbal ge speeld heeft. Dat was in het be gin van de competitie al te merken en verbeteren deed het niet. Excuses van geblesseerde spelers en ook nu weer ge schorsten, Collet en Van Bun deren, mogen het een en ander dan wel in een ander daglicht zetten, meer dan een pijn ver- zachter is dat niet. Feit blijft dat Vogelwaarde geen opvol gers voor Bun en De Jonge heeft kunnen vinden. „Het was te zwaar voor de jeugd," moest Van Duysse erkennen. Bij Clinge kwamen andere zaken om de hoek kijken. Het mist de inspiratie om stevig door te gaan en 'pijn' te lijden. „Wie vandaag door de mand valt op inzet, kan beter maar een overschrijvingsformulier halen," liet Clinge-trainer De Block vooraf weten. Een uitspraak die gezien het vertoonde een drukke aanloop bij de secretaris teweeg moet brengen. Want hoe De Block ook riep, Clinge was niet voor uit te branden. Dat het toch won lag voor een fors deel aan het uitstekende keeperswerk van doelman Siegfroed van de Berg. Een goalie die volgend seizoen in Jean-Paul de Keyzer van Hulsterloo een concurrent krijgt Of nu deze overkomst Van de Berg inspireerde, blijft een vraagteken. Feit is dat hij in het duel te gen Vogelwaarde uitgroeide tot Clinge-uitblinker. Een ander aspect waardoor Clinge op ro zen kwam te zitten, was het doelpunt van Geert-Jan Me- chelinck pal voor de thee. Hoog boven iedereen uitspringend kopte hij ern hoekschop van Van de Branden over de net naar voren stappende Vogel waarde-doelman Arens. Een opsteker die niet alleen Clinge nodig had, maar ook de wed strijd. Immers nu moest Vogel waarde komen. Het spektakel kon beginnen. Prima doorgaand drong hij door de Clinge-defensie om vervolgens tegen Van de Berg aan te knallen. Uit de rebound schoot Arno Wauters raak. Binnen een kwartier na de hervatting stond Vogelwaarde dus gelijk en had het nog één doelpunt nodig om derdeklas ser te blijven. Twee minuten na deze treffer leek het zo ver te zijn. Solerend sneed Wauters door de toekijkende Clinge-defensie om vervolgens via verwar rende situaties Clinge uit te zien verdedigen. Acties die in ieder geval enige sfeer in de heersende 'begrafenisstem ming' brachten. Niet voor lang echter. De ommekeer kwam toen Cligne voorin meer en meer ruimte kreeg. Zo kopte Van Craenenbroeck over uit een hoekschop van De Visser en knalde Van de Branden en bijna niet te missen kans hoog over het Vogelwaarde-doel na goed voorbereidend werk van dezelfde Jan de Visser. Deze Clingenaar onderschepte te vens een zwakke uittrap van doelman Arens en zette voor tot bij Van Craenenbroeck, die vervolgens raak kopte. De ge nadeslag voor de gastheren. De wissel in de laatste vijf tien minuten, Van Puyvelde voor Delforge en Van Cauteren voor Mol aan Clinge-zijde en De Kort voor de Rooy aan Vo gelwaarde-kant, brachten daar geen verandering meer in. De beste kansen waren toen zelfs nog voor Clinge. Dat het niet profiteerde had alles te maken met het niet bij de les zijn. Vo gelwaarde was intussen te vuistloos om daar gebruik van te maken. De degradatie werd daarmee een gegeven. Clinge blijft derdeklasser. Eveneens een feit. Dat het ste viger aan zal moeten pakken om dit inderdaad gestalte te geven, is tevens bekend. Een leuke groep is tenslotte nog geen garantie voor prestatie. De verdediging van Vogelwaarde houdt zich een aanvaller van Clinge van het lijf. FOTO W1M KOOYMAN Van onze tennismedewerker YERSEKE - In de aan- vangsstrijd van de district j eugdkampioenschappen tennis, die van start gegaan zijn op de banen van Yerse- ke, bleven verrassingen als nog uit. Dit houdt in dat de favoriet bij de jongens tot en met 14 jaar Tim van Veldhoven zich moei teloos plaatste voor de kwartfi nales. Zonder game-verlies versloeg hij Armand Tournois die daarvoor eveneens weinig problemen had ondervonden in het duel tegen Dennis van 't Westeinde (6-1,6-0). De plaatselijke favoriet Kees Oostrom wordt in de kwartfi nales de tegenstander van Van Veldhoven. Oostrom vesloeg in de eerste ronde Eugène de Kok met 6-3, 6-2, waarna hij ook te sterk bleek voor Boudewijn Zuurdeeg (6-0,6-3). Wie boven in het schema de andere halve finalist wordt moet worden uitgemaakt tus sen Sander Jobse en Harold Schipper. De MLTC-speler Jobse ondervond op weg naar de kwartfinales weinig tegen stand van betekenis. Met 6-1,6- 1 won hij van Joost Rijk om daarna met dezelfde cijfers te winnen van Arno Jongsma. TSI-speler Schipper, als vierde geplaatste ingeloot op het schema, liet zich evenmin verrassen. Met 6-1, 6-1 won hij in de eerste ronde van Pieter Potter, waarna ook Sander de Klerk het onderspit tegen hem moest delven (6-0,6-2). Onder in het schema plaatste de als derde ingeschatte Guido Tolhoek uit Axel zich voor de kwartfinales na afgetekende overwinningen op Arthur Zuurdeeg (6-0, 6-0) en Richard Leijdekker (6-1,6-1). Bij de 14-jarige meisjes ko men de favoreiten eerst van daag in actie. Nathaly Tijssen uit St. Jansteen speelde zich in de tweede ronde na een 6-3,6-4 overwinning op Mirella van Rooijen en wordt hierdoor de tegenstandster van Manon Kienjet. Esther Vervaet uit Kloosterzande overleefde de eerste ronde niet. Zij verloor van Manuela Jille met 2-6,3-6. UITSLAGEN Jongens ttn 11 jaar eerste ronde: J. Steenbergen-A. Draaijer 6-1, 6-1, V. Greeve-P. Filius 6-1,6-2, B. van Steveninck-E. den Broeder 7-5,4-6, 7-6, K. Latuheru-M. Bernard 7-6, 6-1, Chr. van den Branden-J. van de Weele 6-1, 6-0, P. de Wit-J. Rempt 3-6, 6-2, 6-1, R van der Klis-T. Lefèbre 6-3,6-0. Tweede ronde: H. Huibregtse-J. Steenbergen 6-0, 6-1, R. van de Weele-R van Housselt 6-1, 6-3, M. Geels-V. Greeve 6-2, 6-3, P. Kint- B. van Steveninck 6-3, 6-4, R van Tuijl-K. Latuheru 6-3, 6-1. P. van Driel-Chr. van den Branden 6-4,6- 1, E. van de Wiele-P. de Wit 6-0,6- 2, J. Filius-R. van der Klis 6-1,6-3. Met Van der Veecken voor Sponselee begon Vogelwaarde in de tweede helft met offen sieve gedachten. Een pressie uitoefening die met name uit ging van vrije verdediger en aanvoerder Guido Gelderland. SAS VAN GENT - Ver schillende Zeeuwse turners nemen zaterdag 30 mei deel aan het kampioenschap van Nederland turnen in de sec tie topsport. Op die dag komen in de sport hal te Ridderkerk achttien Zeeuwse turners in actie. Dat zijn in de 6A-kIas: Martijn Schipper, Volharding Goes; Janot Stroosnijder en Chnstan Muller, MTV Middelburg en Michel van Tiel van VTV Vlissingen. 6B-klas- se: Michiel Ruykes, VTV; Tjeerd Nijssen, MTV en Detlef Oreels van Astrow Souburg. 5A-klasse: Piet de Haze en Dave Fonteine, Volhar ding; Merlijn Meerman, Garid Bouziani en Jan-Willem Grootj ans van Astrow en Michael Kwakke laar van VTV. 5B-klasse: Alexan der de Mey, THOR Sas van Gent; Ronny Nuyten, Astrow en Martien Kempees van MTV. 4A-klasse: Jo ris Fassaert van THOR, 2B-klasse: René de Feyter van MTV. Van onze paardesportmedewerker AXEL - Dat Harold Cor- nelissens met Amon uit Hulst de laatste tijd in goede vorm steekt, bewees hij weer op het kringcon cours in Axel, dat de rui tersportvereniging Axel, waarin de De Oranjerui- ters en De Kleppertjes sa menwerken, op het fraaie sportterrein hield. Met slechts drie strafpunten zegevierde Cornelissens in de Z-klas springen paarden. Hoewel de rubrieken M en L springen pony's in handi cap matig bezet waren, pakte Jan Martens uit Hoofdplaat met Nancy S van De Zwin- ruiters het oranjelint. Een topprestatie in de Z2-klas dressuur paarden leverde Lieveke Goossens met Silven van De Oranjeruiters om met niet minder dan 136 punten te zegevieren en in de Zl- klas dressuur bleek ook Re- nata Mahu met Vumona van De Hontetruiters in topvorm te zijn, want zij pakte het goud met 133 punten. Twee overvolle rubrieken bestgaand rijpaard en best- gaande rij pony met ruim veertig combinaties. Bij de paarden zegevierde Arna Lauret met Uitlanda van De Zwinruiters vót Debora van Lier met Simson van Graeve Jan met op de derde stek Vi vian Thijs met Oedze van Luctor et Emergo. Manuela Engelbracht met Hartwig van Scheldestad pakte het De winnaar in het Z-springen, Harold Cornelissens op Amon. - FOTO WIM KOOYMAN goud bij de pony's. Zilver was er voor Wendy Hen- drikse met Romano H van De Kleppertjes. UITSLAGEN SPRINGEN: L-paardem: 1. Mia Cambier met Ursus, Oranjerui ters; 2. Diana Jansen van Roosendaal met Aires; 3. Inge borg de Gueht met Coartinus, beiden Luctor et Emergo. M/Z- pony's: 1. Jan Martens met Nancy S, Zwinruiters. M-paar- den: 1. Inge Quist met Wagner, Zwinruiters. Z-paarden: 1. Ha rold Cornelissens met Amon, Hulst. B-pony's categorie B: 1. Krista Pluymers met Silver Night, Kleppertjes; 2. Roland de Hullu met Mariska, Honterui- ters. Categorie C: 1. Ilyo de Loos met Manolito, Luctor et Emergo; 2. Linda Pluymers met Pepper, Kleppertjers; 3. Lenny Boer met Minos, Kleppertjes. L-pony's ca tegorie A: 1. Kim de Loos met Hummel, Luctor et Emergo. Ca tegorie C/D: 1. Petra-Kitty Schaub met Rose, Luctor et Emergo. B-paarden: 1. Ina Nijs sen met Wonja, Luctor et Emer go; 2. Jeanet Murre met Rade- tha, Oranjeruiters; 3. Fons de Vetter met Zandor, Hulst. Best- gaande rijpony: 1. Manuela En gelbracht met Hartwig, Schelde stad; 2. Wendy Hendrikse met Romano H, Kleppertjes; 3. Yvonne Morssink met Grove, Scheldestad. Bestgaand rij paard: 1. Arna Lauret met Uit landa, Zwinruiters; 2. Debora van Lier met Simson, Graeve Jan; 3. Vivian Thijs met Oedze, Luctor et Emergo. DRESSUUR: B-pony's ring 1: 1. Ester Langeveld met Sjifag; 2. Silvia Des met White Feet, bei den Luctor et Emergo; 3. Mi randa Worseling met Ashurst Thora, Graeve Jan. Ring 2A: 1. Carolien Murre met Charly, Zwinruiters; 2. Mariska van Santé met Johnny, Graeve Jan. B-paarden ring 2B: 1. Johan Groosman met Blizzard, Zwin ruiters; 2. Marjon Spruit met Ze- lenza, Luctor et Emergo; 3. Ka rin de Feber met Sjody, Vosse- reyers. Ring 3: 1. Christel Rijks met Bresia, Paardebloem; 2. Syl via Stoffels met Bolivia, Zwin ruiters; 3. Johan Buize met Ru- dolf, Zwinruiters. Ll-pony's: 1. Manuela Engelbracht met Hart wig, Scheldestad; 2. Alma Nijs sen met Look Out; 3. Karina Koole met Polly, beiden Luctor et Emergo. Ll-paarden: 1. Carla Haak met Sjuza, Oranjruiters; 2. Trudy Bom met Urgent, Oost burg; 3. Ineke Cijsouw met Zo- lar, Oranjeruiters. L2-pony'j: 1. Mariek Haak met Bonito, Klep pertjes; 2. Hannelore de Feyter met Gold Star, Kleppertjes; 3. Debby van de Velde met Lard, Graeve Jan. M/Z-pony's in han dicap: 1. Wendy Hendrikse met Romano H, Kleppertjes; 2. Tanja Morssink met Moonraker, Schel destad; 3. Elianne de Feyter met Bres, Luctor et Emergo. Ll- paarden: l. Adrie Hamelink met Emir, Oranjeruiters; 2. Edwin van Dijk met Tosca, Oranjerui ters; 3. Mirande de Jong met No- rano, Zwinruiters. Ml-paarden: 1. Doborah van Lier met Simson, Graeve Jan; 2. Frank Dieleman met Zolden, Oranjeruiters; 3. Jeannet Murre met Radetha, Oranjeruiters. M2-paarden; 1. Mia Cambier met Ursus, Oran jeruiters; 2. Lieveke Goossens met Daktarie, Oranjeruiters. Zl- paarden: 1. Renate Mahu met Vumona, Honteruiters; 2. Anja Bimmel met Prominent, Zwin ruiters. Z2-paarden: 1. Lieveke Goossens met Silven, Oranjerui ters. Van onze sportmedewerker LEWEDORP - In de achtste wielerronde van Lewedorp, die zaterdag 30 mei wordt verreden, komen traditiege trouw KNWU-licentiehou- ders en trimmers in actie. Het omvangrijke pro gramma begint al om half twaalf. Dan vertrekken de liefhebbers, met in hun midden onder andere de plaatselijke favorieten Leo de Jonge en Wim Blok. De afstand bedraagt 55 kilome ter. Om één uur klinkt het startschot voor de ama teurs, die 85 kilometer moe ten afleggen. Bijna honderd renners staan ingeschre ven, waaronder de Zeeuwse favorieten Heddy Nieuw- dorp, Cees Vleugel, Kees de Nooyer, Karei van Goe- them, Erik Vereecken, Kees Schouwenaar, Marcel I Gunst, Richard de Vriezef Marcel Remijn en Vester Aarts. Ook de plaatselijke ren. I ner Robert de Jonge is i de partij, evenals diverse J Brabantse prijsrijders wie we noemen Peter Hee^ I ren, Peter van de Klundert I Tonny Akkermans, Peter I Hofland, Louis de Koning! en Mario van Vlimmeren. Een boeiende strijd igi dan ook in de lijn van de verwachtingen. In de na- middag is het de beurt aan I de trimmers om hun kun-I nen te tonen. Zij rijden on der de vlag van de stichting Trimbelangen Midden-1 Zeeland. Om half vier ver- trekken de C-renners en d veteranen en het laatste I startschot klinkt om tien minuten voor vijf voor c A- en B-renners. WEMELDINGE - Peter van 't Westeinde boekte op Hemel] vaartsdag een fraaie zege in Wemeldinge. In de eindsprin wist hij ex-prof Wies van Dongen gedecideerd achter «i te houden. Het was de tweede overwin ning bij de amateurs van de 20- jarige Zeeuwsvlaming, die in mei vorig jaar naar deze cate gorie overstapte, nadat hij daarvoor bij de trimmers had geacteerd. Van 't Westeinde, die in 1986 ook een keer met de bloemen reed, lijkt volledig geacclimati seerd te zijn in het amateurpe loton. Zijn goede resultaten in dit voorseizoen wezen daar reeds op. De gebrilde coureur uit Biervliet onderstreepte dit nog eens in Wemeldinge. Nadat Wies van Dongen met nog vijf ronden te gaan wist te ontsnappen uit een kopgroep van negentien man, liet Peter van 't Westeinde op zijn beurt het peloton in de steek en voegde zich op imponerende wijze bij de koploper. Met zijn tweetjes hield men toen de concurrentie op afstand en in de eindsprint toonde Van 't Westeinde zich verrassend de snelste. Wies van Dongen trachtte in de laatste meters via een tandje hoger zijn oppo nent nog wel de baas te blijven, maar het was vergeefse moeite. „Ik zat erdoor", gaf Van Dongen na afloop toe. „En ik ben trouwens content met die tweede plaats, want ik ben dit seizoen pas laat begonnen. Het was hier pas mijn zevende koers". Peter van 't Westeinde nam uiteraard dolgelukkig de bloe men en de kussen in ontvangst van de rondemiss en wilde kwijt: „Deze overwinning geeft me nog eens extra veel zelfver trouwen voor de toekomst". Het duurde vrij lang voordat de koers in Wemeldinge wat op gang kwam. Pas na zestig kilo meter staken Wies van Dongen en Toine Goense de lont aan het kruit. Eric Vereecken, Wil- fried de Krijger, Henri Bier mans en Marcel Gunst wipten tijdig in de lift en dit zestal kwam tot de maximale winst van dertig seconden. Die voor sprong begin echter te slinken toen acht jagers eendrachtig gingen samenwerken. Dit dubbel kwartet be staande uit Toon van der Steen, Eddy Nieuwdorp, Peter Mol, Frank Timmers, Kees Vleugel, Mario van Vlimmeren, Karei van Goethem en Peter van 't Westeinde kroop steeds dich terbij en meldde zich met nog een kleine twintig kilometer voor de wielen eveneens in de spits. Inmiddels waren ook Vester Aarts, Marcel Remijn, Richard de Vrieze, Frank Gommers en Dick van Zanten uit het peloton ontsnapt en wisten zich na een felle jacht eveneens bij de hoofdmacht te voegen. Negentien man dus nu aan de leiding maar hiermee was de finale nog niet ingeluid. Daarvoor zorgde Wies van Dongen, die op de solotoer ging, toen nog dertien kilometer moesten worden afgelegd. Als een duveltje uit een doosje glipte daarna ook Peter van 't Westeinde uit de groep, voegde zich bij Van Dongen en maakte later het karwei knap af. Uit de volle groep ontsnapte bij het ingaan van de laatste ronde de plaatselijke favoriet Kees Vleugel, die zich daarmee verzekerde van de derde plaats en de anderen werden over de streep gevoerd onder aanvoe ring van Eric Vereecken. Bij de liefhebbers was Chris van de Bergh de rapste in de spurt. Omdat wat deze catt rie betreft de jury ons t ledige uitslag kon verstrekl volstaan we met het vermeldt van de eerste vijf. UITSLAGEN: Amateurs: a. P. van 't We (Biervliet) 100 km. in 2.19.07,1 van Dongen (Breda), 3. op 15 sect) Vleugel (Wemeldinge), 4. opZirf E. Vereecken (St-Jansteen), S S Aarts (Kruiningen), 6. A God (Ovezande), 7. H. Nieuwdorp (Yej seke), 8. A van der Steen (Brul se), 9. F. Timmers (Prinsenbe 10. R. de Vrieze (Goes), 11. M. R mijn (Wilhelminadorp), 12. PJ ('s Gravenpolder), 13. H. Bierrrj (Hoeven), 14. K. van Goeth (Kloosterzande), 15. M. van Vli meren (Hoeven), 16. M. Gunst(ï#l seke), 17. F. Gommers (Philippial 18. W. de Krijger (Biervliet), 11 j van Zanten (Goes), 20. J. van 1M| ken (Sas van Gent). Liefhebbers: 1. C. van de (Oud Gastel) 60 km. in 1.28.07,2. d Timmers (Drunen), 3. A van Va (Haatten), 4. C. Heijstek (Wil) stad), 5. F. Mei) aard (Wemeldin Van oze sportmedewerker KLOETINGE - Het dames zaalvoetbalteam van Kloe tinge is tweede geworden ii de poule Zuid-Nederlani Door de thuiswedstrijd met) van Jeans Shop uit Limburg winnen eigende Kloetinge die plaats toe. De winnaar van deze HOV uit Rotterdam, finale met als inzet de nati: nale titel. Kloetinge moest 4 geroutineerde ploeg voor li' gaan in de klassering. Tegen Jeans Shop bew Kloetinge duidelijk het twee sterkste team uit de Zuid-Nederland te zijn. De uit] wedstrijd werd eerder wonnen en nu was de thui ploeg opnieuw de gehele s strijd beter en zeker ker dan de Limburgse Bij rust was het 2-0 en na 1 pauze werd ook tweemaal 4 getroffen. Voor Kloet® scoorden Ingeborg Dhondtt en Natalie Maccow. Van onze sportmedewerker SLUISKIL-Het elftal' Sluiskil, dat in pioen werd, speelt zondag mei tegen de huidige sê-Jj tie.Van de huidige zijn nog vier spelers act die ook destijds dat pioenschap meemaakten Zij zullen echter met hun despelers van toen samen len, zodat het huidige elftal van Sluiskil aange' wordt met reserves- Het zal voor trainer Han der Hooft de laatste maal dat hij in actie komt. Hg oude selectie coachen, 1 de nieuwe trainer, Jan hoedt, het huidige team zijn hoede neemt. De wf begint om 17.00 uur sportpark te Sluiskil en is er een gezamelijk koud fet Spedaliteitenre: culinair niveau ^^Josterhouteeweg-Jeter OOSTBURG - PvdA gedi puteerde G. de Vries-Hon mes noemt het conflict ti sen haar en de gemeen Terneuzen 'een misvei stand'. Terneuzen viel over uitlatinge die zij afgelopen maandag de< tijdens een vergadering van provinciale raad voor het M lieu en stuurde een boze brie De Vries-Hommes zou hebbe 'Ken Van onze verslaggever Dat zei C. Heip, directeur Instituut in Yerseke na af sium in Terneuzen. „Wij voelen ons geen Belgen of I* tenschappers", sprak hij. Het twee dagen durende sym posium over de vervuiling var de Westerschelde trok 90 deel nemers, 50 wetenschappers uil België en Nederland en 40 men sen die te maken hebben mei het beleid over en beheer van de rivier. „We zijn er achter ge komen dat er een enorm gebrek aan gegevens is over de Wes terschelde", aldus A. Huiskes van het Delta-Instituut. Er moeten vooral meer studies ko men naar de ontwikkelingen over een langere periode. Het is belangrijk dat België en Ne derland daarbij goed samen werken. Tijdens het symposium werd duidelijk dat er een groot ver schil is tussen de Wester schelde ten westen van Ter neuzen, het stuk tussen Bath en Antwerpen en het deel tussen Antwerpen en Gent. Enkele onderwerpen die de knappe koppen in de twee dagen met elkaar bespraken: de invloed van in het water aanwezig or ganisch materiaal dat licht te genhoudt en de gevolgen daar voor voor de algen en planten in het water, de uitwisseling van vervuilende stoffen tussen de schorren en het water, de Antwerpse haven als vergaar bak voor zware metalen en het idee om op korte termijn een 'Jaar van de Schelde' uit te roe pen. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Organisatie Nederlands Christelijk Inst (NCIV) blijft optimistisch 01 ningbouwvereniging Ternein dure die het bestuur heeft an Engelsma. In 1982 speelde er een zelfde ontslagprocedure, die toen ech ter in het voordeel van En gelsma eindigde. Volgens Steen, die nauw betrokken was "U de reorganisatie van de ver eniging in het afgelopen jaar, is de situatie nu niet te vergelij ken met toen. Woningbouwvereniging B niet terug naar af. Er is nu ®6n Plan, waarin de hoofdlijn de toekomst is uitgestip peld. Het is door het bestuur en door de het personeel goedge keurd. Dus ik verwacht dat ze ?jch daaraan zullen houden. Er nu duidelijkheid, die was er teen niet". "P0 kwestie loopt al een tijdje I h~ heeft te maken met de ge- "durtenissen in het verleden, m is 6611 zaate van het bestuur dat gaat buiten het NCIV I nn 4: waren al wel een tijdje I u* hoogte van de ontwikke- I is ^en"'Steen. Engelsma di 660 van de twee managers e v°lgens de plannen van de

de Stem | 1987 | | pagina 8