Champagne geen reden tot vrolijkheid WK-schaaktweekamp in Sevilla PSV dissonant op eigen feest SPORT ONVREDE EN SLECHTE SFEER VERGALLEN PLEZIER PSV Boem is ho Sörensen naar Ajax iNLAND T WEER OVERZICHT |p in Parijs XI Waarom laten toch zoveel mensen hun haar verzorgen bij COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 29 ME11987 I christen-democraten [Labour vergissing mag terug naar Chili I volledig gerehabiliteerd VENLO - Geen toespraken, geen bloemen. Onder dat motto heeft PSV donderdag zijn 'feest' inge zet. Huldiging zonder incidenten Conflicten Ongeconcentreerd Sovjet-renners mogen prof worden Voller drie jaar naar AS Roma Mansell snelste in training Sugar Ray Leonard kapt ermee Dubbel voor Aarhus Willaarts naar Mönchengladbach ukgebied - 1010 -1020 enz Isobaren ofwel lijnen van gelijke lucnt- de richting aan m m - de koude lucht die achter een depressie (slecht weerge- eett ingehaald ...13gr ...14gr ...13 gr i12 gr 26 gr 22 gr ir12 gr ...20 gr ....18 gr ....15 gr .17 gr ...17gr ir16 gr i18 gr ....21 gr 9 gr t24 gr v23 gr ....19 gr ....15 gr t25 gr Malagaonbewolkt Mallorcalicht bew. Bisschopshoeve 12 - Brabantplein 5 - Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 publiek weg van de ministers. - fotoap lan de Franse minister van Binnen ksqua, is gisteren in Parijs de eerste Jsme top' gehouden. Daaraan weri ers van Binnenlandse Zaken van d flen plus die van België en Denemar- vertegenwoordigd. Aan het einde van fgheidsmaatregelen omgeven bij een- schappelijke verklaring uitgegeven. |t weten dat was besloten de samen- j van terrorisme te intensiveren. Het jdergelijke top werd gehouden. liepeilingen gaan de Italiaanse chris- (rkiezingen van 14 juni een zware ne- nunisten, die ook verliezen, zouden 'tij van het land worden. Door de so- 1 Battino Craxi wordt een bescheiden yerkiezingsonderzoek in opdracht van (blijkt dat de christen-democratische |nt, tegenover 32,9 bij de verkiezingen vier jaar geleden was al een klap voor pog nooit zo weinig stemmen behaald ek verliest ook de andere grote partij nunista Italiano. De PCI zou 3 pro lan van 29,9 naar 26,9 procent. De so- kar 12,7 procent. Hoe de uitslag er uit- 1, wordt bepaald door de twijfelaars. ER) - De Amerikaanse president, Ro- Ifensieplannen waarmee de Britse La- Igen is ingegaan een droevige vergis- lei dit in een vraaggesprek met Euro- l>r de Amerikaanse televisie werd uit- Jr zijn mening over de plannen van de zijdige nucleaire ontwapening en nerikaanse nucleaire bases in Groot- lik zal alles doen om zo'n regering er- ke droevige vergissingen te begaan", dat de Amerikaanse president zich i abour-plannen uitsprak. P) - Me- Allende, 11973 ver- Por Allen- Ehileense i die toe- igen naar I Dit blijkt |t Hof van Under de figen, zijn nator Ma- ex-afge- ko en Fi- Ires Isabel Mevrouw Allende. Inegri, de fotoa» |jas Denegri, die vorig jaar tijdens een sitie door politiemannen met benzine ld verbrandde. ïussische schrijver en Nobelprijswin- volledig gerehabiliteerd, zo meldde het In Peredelkino waar Pasternak ge- frnak-museum worden gesticht en naar ek gestuurd om 1990, de 100ste geboor- ptorven schrijver en dichter, tot Paster- Voorts zal zijn volledige oeuvre in de rd worden. Het persbureau herinnerde f maanden geleden de bond van schrij- besluit om Pasternak uit de organisa- paakte. Hij is sindsdien postuum lid. J EUROPA I van onze sportredactie VENLO - De kurken knal den van de champagnefles sen in de kleedkamer van PSV, maar een spontaan feest bleef uit. Vorig seizoen vierden de spelers het beha len van de landstitel uitge laten, de prolongatie ver oorzaakte echter geen vreugde. Van der Gijp maakte weliswaar grappen, Van Breukelen schoor zijn baard af, maar de stem ming, die de afgelopen we- ken daalde tot het nulpunt, bleef gespannen. Ruud Gullit, de man die het ge zicht van PSV het afgelopen seizoen in meerdere opzichten bepaalde, had een verklaring voor de matte sfeer tijdens en na de wedstrijd. „Iedereen loopt hier rond met zijn eigen problemen. De een wil weg, de ander moet waarschijnlijk weg, maar niemand weet waar hij aan toe is. Normaal rondt een club de contract-bespre kingen met zijn spelers in maart of april af. Hier wacht men tot het einde van het sei zoen. Iedereen is het seizoen beu. Niemand heeft zin in de trip naar Thailand, China en Indonesië". Eén van de spelers die het bij PSV voor gezien houdt is René van der Gijp. Na het missen van een riante kans werd hij in de tweede helft gewisseld voor Koolhof. Eerder trok hij de kwaliteit van trainer Guus Hiddink in twijfel. „Honderd procent zeker dat ik vertrek. Naar Pisa, misschien naar een andere club". Ook de Canadese international Randy Samuel, vaste kracht op de reserve bank, en Michel Valke kondig den aan te zullen vertrekken. Jurrie Koolhof, wiens con tract afloopt, hoopt te kunnen blijven. „Ik hoor elke week iets anders. Gisteren werd mij ver teld, dat de club hoopt dat ik een nieuw contract bij PSV zal tekenen, omdat men denkt dat ik goed met Lerby zal kunnen samenspelen. Hoe ze daar bij komen, weet ik ook niet. Ik was geen vaste keus, maar deson danks heb ik zeventien keer gescoord". Ronald Koeman, maker van twee doelpunten, verloor na de wedstrijd op weg na de kleed kamer bijna al zijn kleren. Zijn schoenen, sokken en shirt wer den hem van het lijf gerukt. „Over mezelf ben ik tevreden. De sfeer binnen de ploeg was niet optimaal. Daarom zal het kampioensfeest ook niet fan tastisch worden. Maar ik heb geen spijt dat ik bij Ajax ben vertrokken". Grote afwezige was Hallvar Thoresen. Tekenend voor het gebrek aan teamgeest was het feit dat hij vrijaf vroeg en kreeg voor de vriendschappe lijke interland Noorwegen - Italië. Felicitatiekaart met rouwrand Van onze sportredactie Nog nooit liet het behalen van een landstitel spelers, sup porters en het bestuur van een club zo onberoerd als op Hemelvaartsdag in Venlo, waar PSV na een overwinning op Excelsior (3-2) het kampioenschap van de eredivisie prolongeerde. De affaires Kraay en Gullit, de onvrede bij een groot aantal spelers en de slechte sfeer bin nen de groep vergalden het ple zier al bij voorbaat. Doorgaans is het aan degra danten zoals Excelsior voorbe houden de uitdrukking 'uithui len en opnieuw beginnen' te ge bruiken. Merkwaardig genoeg was deze gedachte het best van toepassing op de oude en de nieuwe kampioen, PSV. De rijkste club van Nederland - mede daardoor al niet zo ge liefd in den lande - zag zijn po pulariteit het afgelopen seizoen haast tot het nulpunt dalen. PSV zou, na zich te hebben ver sterkt met Ronald Koeman, Gerald Vanenburg en Randy Samuel, eindelijk ook buiten de grenzen gaan scoren. De zege tocht door Europa was al voor bij, voordat deze goed en wel begonnen was. Na een blamage voor eigen publiek tegen Bayern München in de eerste ..31 9' 209' Maltazwaar bewt Moskouzwaar bew1 u s. MünchenregenbuiJ?j![ Niceregen'A Oslozwaar bew'Jijt Parijszwaar bew<°A Praaglicht bew'At Romezwaar bewff t Splitzwaar bew4»s Stockholmonbewolkt1", Warschauzwaar bewfit Wenenhalf bewju» ZurichregenbuiVA Casablanca.... halt bewjzt Cyprusonbewolkt Istanbulonbewolkt%t LasPalmasonbewolkt Tel-Avivhalt bew Van onze sportredactie EINDHOVEN - Lands kampioen PSV is don derdagavond door het Eindhovens gemeente bestuur gehuldigd. Dat gebeurde op het bordes van het stadhuis in aanwezigheid van en kele duizenden fans. Op een enkele aanhou ding na, verliep de hul diging zonder inciden ten. Het kampioensteam maakte voor de huldiging met een open wagen een rondrit door de Eindho- vense binnenstad. In de huldiging werd ook het jeugdteam van PSV be trokken, dat donderdag eveneens kampioen werd door een overwinning op Ajax. Het Stadhuisplein bood donderdagavond de te verwachten aanblik: veel rood-witte vlaggen en shawls, vuurwerk en fans die zich niets aantrokken van het frisse weer en bo venop de fontein waren geklommen. Alle spelers van PSV kregen de sport penning van de stad Eind hoven. De Eindhovense ge meentepolitie had don derdag 80 manschappen uigezet. Van hen zijn er 30 meegereisd naar Venlo. Loco-burgemeester P. van den Baar liet donderdag Weten dat het gedrag van de supporters later op de avond bepalend zal zijn voor de beslissing die het gemeentebestuur nog moeten nemen over de be kerfinale tussen FC Den Haag en Ajax. De KNVB heeft aan het Eindhovens gemeentebestuur ge daagd of die wedstrijd in het PSV-stadion mag Worden gespeeld. ronde van het Europacup-toer nooi voor landskampioenen, kreeg het bezoek aan de Beierse hoofdstad het karakter van een dagtochtje. De Eindho- venaren misten al direct hun hoofddoel en bleken niet eens pijlen op de boog te hebben. Tot januari bleef het rustig in de Lichtstad. In de winter stop werden de schijnwerpers op Ruud Gullit gericht. De ve dette zou bij AC Milan een me dische keuring hebben onder gaan. De aanvoerder ontkende aanvankelijk, zag in dat hij de gevolgen van het leugentje had onderschat en ging vervolgens te biecht bij commercieel ma nager Ploegsma. Toen de over gang naar Italië niet vlotte, stak Gullit de lont in het kruit vat en maakte in een weekblad technisch directeur Hans Kraay belachelijk. De echo van de knal weerklonk tot de dag van de kampioenswedstrijd. Kraay eiste maatregelen en luidde daarmee zijn ontslag in. Andere spelers namen vervol gens ook geen blad meer voor de mond, uitten luidkeels hun onvrede en bezorgden trainer Guus Hiddink, tijdelijk gepro moveerd tot technisch verant woordelijke man, nachtmer ries. Arnesen, Koolhof, Van der Gijp, Valke en Samuel voelden zich miskend en gaven te ken nen te willen vertrekken. Van Breukelen kreeg een inzinking na het poUetjes-incident in De Kuip en werd gepasseerd voor het Nederlands elftal. Tot over maat van ramp werd PSV in de achtste finales van het KNVB- bekertoernooi uitgeschakeld door FC Den Bosch. Hiddink: „Ik ben meer bezig geweest met het oplossen van conflicten dan met voetbal. Het was een praathuis waarin iedereen het woord wilde heb ben". Ploegsma kijkt evenmin met plezier terug: „Nog zo'n seizoen zou ik niet overleven". Het PSV van volgend seizoen krijgt een heel ander gezicht dan de kampioen van 1986/'87. Door schade en schande wijs geworden, heeft de clubleiding gekozen voor 'karakter'. Lerby werd woensdag binnengehaald als opvolger van Gullit Gill- haus (FC Den Bosch) werd aangetrokken ter versterking van de aanval. Want op de ver dediging na kan het team op veel plaatsen veranderen. Veel spelers weten niet waar ze aan toe zijn; sommigen zijn onzeker of ze mogen vertrekken, ande ren over de vraag of ze moeten vertrekken. De individuele kwaliteit van de spelers bleek voldoende het internationaal wel succesvolle Ajax voor te blijven in de com petitie. Zou ook de landstitel naar Amsterdam zijn gegaan, dan was het leed in Eindhoven helemaal niet te overzien zijn geweest „We hebben in elk ge val de titel, dus het seizoen is toch niet voor niets geweest", zei voorzitter Jacques Ruts blijmoedig. De vreugde bij het behalen van de achtste titel, ruim een jaar geleden, contras teerde echter met de gemaakte blijdschap van donderdag. De Philips-dochter werkt het feest af als een formaliteit en kijkt vooruit naar het volgende sei zoen. Dan zal PSV, zo is weer eens aangekondigd, echt iets laten zien. Van onze sportredactie VENLO - De verwende vedetten van PSV hebben donderdag het feest, waarvan zij het middelpunt waren, grondig bedorven. De landskam pioen prolongeerde de titel in geheel eigen stijl. In een duel dat niet om aan te zien was, wonnen elf indivi dualisten met 3-2 van het al gede gradeerde Excelsior. Drie minuten voor tijd was Ruud Gullit de maker van het winnende doelpunt. Op slag werd het veld in De Koel over stroomd door honderden supporters, die eerder tijdens de wedstrijd de hekken al hadden gesloopt. De vreugde deed vreemd aan. De naar Venlo gereisde PSV-fans, 6000 van de 8500 toeschouwers, lachten. Ze lachten omdat ze geen tranen meer hadden om te huilen. In de kleed kamer werden de champagneflessen ontkurkt, maar het geknal was geen startsein van iets dat op een feest kon lij ken. Bedrukt keken de dure profs voor zich uit Blij dat een naar seizoen toch nog met een prijs werd afgesloten, maar ontmoedigd door de manier waarop dat moest gebeuren. Negen van de tien Nederlandse voet balliefhebbers zien PSV graag verliezen van een armetierig clubje. Een nederlaag tegen het nederige Excelsior zou op het moment dat één punt genoeg was om kampioen te worden, helemaal een la chertje zijn. Deze schijnbaar onmoge lijke situatie diende zich toch bijna aan in Venlo, waar de degradant een 'thuis wedstrijd' speelde, omdat burgemeester Peper een kampioensfeest van PSV op Woudestein had verboden. PSV speelde vanaf de eerste tot de laat ste minuut ongeconcentreerd en gemak zuchtig. Excelsior, de club van liefde werk en oud papier, bleek in de voorlaat ste wedstrijd in de eredivisie nog ambi tieus genoeg om de miljoenenploeg uit Eindhoven weerwerk te bieden. Na 21 se conden spelen gebeurde, waar eigenlijk niemand rekening had gehouden. Direct na de aftrap kon Van Bremen aan de lin kerkant de bal meenemen. Onder het motto 'niet geschoten is altijd mis' zette hij voor op Beukers, die zich verbaasde over de lege ruimte om hem heen en uit haalde: 1-0. De selectie van PSV, door trainer Hiddink het 'praathuis' genoemd, stond er verdwaasd bij. Van de tribunes kwamen lachsalvo's, door ongeloof en leedvermaak. Zo produktief als Excelsior in die eer ste minuut was, zo slordig waren de Eindhovense topverdieners als ze in de buurt van het doel van l'Ami kwamen. Van der Gijp en Gullit misten met alleen de keeper voor zich. Vanenburg drib belde niet door maar voor de muur van Rotterdammers en schoot een paar keer naast. In de fase waarin de misère de kampioensploeg leek te verlammen, tilde Koeman, een van de weinige PSV-ers die een voldoende verdiende, naar een min der belachelijke stand. Gullit zette voor op rechts, waarna de verdedigende mid denvelder de hoek kon uitkiezen. Het doelpunt was het startsein voor PSV-aanhangers de hekken achter het doel van 1'Ami neer te halen en het veld op te lopen. Vroeger had de club uit de Lichtstad een keurige aanhang, waaron der een supportersclub van lagere- schoolkinderen. Die zijn echter opge groeid en willen niet onder doen voor de F-side. In eerste instantie de politie met honden en in tweede instantie VW-trai- ner Jan Reker, in Eindhoven veel popu lairder dan Hiddink of manager Ploegs ma, slaagden erin de Brabanders in het gareel te krijgen. Het doelpunt had geen effect op de verziekte sfeer in het kampioenselftal. In het vervolg van de eerste en ook in de tweede helft bleek de meest scorende eredivisieploeg niet creatief genoeg door de meest gepasseerde verdediging te prikken. Scheidsrechter Blankenstein, bepaald geen thuisfluiter, hielp PSV aan de voor sprong. Gerets struikelde in de 68ste mi nuut over de knie van André Wasiman. Blankenstein oordeelde dat die valpartij een strafschop waard was. Koeman mocht nog eens scoren en deed zijn werk. Met Koolhof voor Van der Gijp en Van de Kerkhof voor Arnesen moest PSV nog eens proberen op voorsprong te komen. Want in de 73ste minuut mikte de nieuwe Ajacied Sörensen de bal op het hoofd van Schapendonk (2-2). PSV bleef apatisch spelen en uit balo righeid stroomden honderden kijkers zes minuten voor tijd het veld op. De 22 spe lers vonden het allemaal best, maar Blankenstein wilde de negentig minuten voltooid zien. Nadat het veld na tien mi nuten ontruimd was, verloor Excelsior schlemielig. Gullit zette zijn afscheid drie minuten voor tijd luister bij met een doelpunt. Het publiek was daarna niet meer te houden en ook de arbiter ge loofde het wel. Het feest, al verpest door de gefeteerden, kon beginnen. EXCELSIOR - PSV 2-3 (X-X). 1. Beukers 1-0, 14. Koeman X-X, 68. Koeman 1-2 (strafschop), 73. Schapendonk 2-2, 87. Gullit 2-3. Scheids rechter: Blankenstein. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Gerets (PSV). EXCELSIOR: l'Ami; André Wasiman, Clum- per, Steve Wasiman en Snoei; Van Bremen, Meijer en Latuheru; Beukers, Schapendonk en Sörensen. PSV: Van Breukelen; Gerets, Nielsen, Koe man en Heintze; Arnesen (Van de Kerkhof), Koot, Vanenburg en Valke; Gullit en Van der Gijp (Koolhof). LUZERN (Rtr) - De Inter nationale Schaak Federatie (FIDE) heeft de tweekamp om de wereldtitel tussen kampioen Gari Kasparov en uitdager Anatoli Karpov aan de Spaanse stad Sevilla toegewezen. Sevilla had een bod gedaan van 2,85 miljoen Zwitserse francs (ongeveer 3,8 miljoen gulden) voor de tweekamp, die in totaal 24 partijen omvat en 10 oktober begint. FIDE-voorzitter Flo- rencio Campomanes noemde het prij zenfonds een record voor een dergelijke tweekamp. Volgens Campomanes had de 36-jarige Karpov zijn voorkeur uitgesproken voor de Ver enigde Arabische Emiraten, dat een bod had gedaan van ongeveer 3 miljoen gulden, het op een na hoogste bedrag. Drie andere steden, Madrid, Seattle en Sotsji (Sov) hadden zich eveneens kandidaat gesteld. Kasparov had verklaard overal te wiUen spelen met uitzonde ring van de VAR Een maand geleden, tijdens een demon stratiepartij in Zürich, zei Kas parov, dat hij de schaakoffi cials van de Verenigde Arabi sche Emiraten als 'pro-FIDE en pro-Campomanes' beschouw de. „De Arabieren kunnen me geen goede omstandigheden garanderen", aldus de wereld kampioen. „Ik wil graag in een vrij land spelen met normale condities". De openingsceremonie van de vierde tweekamp tussen Karpov en Kasparov is in Se villa op 10 oktober, de eerste partij is voor 12 oktober vast gesteld. Als de stand na 24 par tijen gelijk is behoudt Kaspa rov de wereldtitel. Wat geforceerd lachen de PSVers in de kleedkamer na het behalen van de titel, v.l.n.r. Heintze, Valke, Gullit, Van der Gijp en Arnesen. - fotoanp Er moet heel wat gebeuren voordat een Ameri kaanse honkballer, die in het verreveld gestatio neerd is, een poging om een bal te vangen op geeft. Jeff Simmons van de Mount Saint Joseph High School in Baltimore levert hier het bewijs nog maar eens. De homerun van tegenstander Don Nance, goed voor drie punten, wist hij niet meer te voorkomen, maar zijn coach kan hem niets kwalijk nemen. De linksvelder vloog dwars door het hek en landde op enkele geparkeerde auto's. Na behandeling in het ziekenhuis mocht Simmons weer terug naar het veld om daar te vernemen dat zijn team alsnog met 7-5 gewonnen had. - fotoap NIEUWSOVERZICHT FRANKFORT (AFP) - De beste wielrenners van de Sovjet unie mogen na dit jaar prof worden. Dit heeft de nationale coach en trainer Aleksander Goesjatnikov verklaard in een interview in de Westduitse krant Frankfurter Algemeine. Deze coureurs, staatsamateurs, worden in principe onder contract genomen door een Italiaanse firma, die hierover tot overeenstemming dient te komen met de wielerbond van de Sovjet-Unie. Goesjatnikov weigerde de naam van de ploeg bekend te maken. „Alle renners van de Sovjet-Unie hebben het recht van hun sport hun beroep te maken", zei hij ver der. Dit is een gevolg van de veranderde opstelling door de komst van partijleider Gorbatsjov. De nationale coach hoopt binnen niet al te lange tijd met een Sovjet-ploeg deel te nemen aan de Ronde van Frankrijk. Dit jaar gebeurt dat nog niet. In het programma is wel de Ronde van de Euro pese Gemeenschap opgenomen. ROME (ANP) - De Westduitse international Rudi Voller speelt de komende drie seizoenen voor AS Roma. Dat heeft de Italiaanse club bekendgemaakt. De 27-jarige speler van Werder Bremen werd gecontrac teerd tegen een vergoedingsom van ongeveer acht miljoen gulden. Voor Werder Bremen, waarmee hij nog een contract had tot 1990, scoorde Voller dit seizoen negentien keer. Hij kwam 41 keer uit voor het Westduitse elftal. Voller is de derde buitenlander bij de hoofdstedelijke formatie. Ook de Pool Zbigniew Boniek en de Deen Klaus Berggreen maken deel uit van de selectie. MONTE CARLO (DPA) - Nigel Mansell heeft donderdag de snelste tijd neergezet in de eerste training van de Grote Prijs van Monaco, die zondag op het circuit van Monte Carlo wordt gehouden. Christian Danner moest de eerste training grotendeels aan zich voorbij laten gaan. De Westduitser botste met zijn Zak- speed bij het verlaten van de pits op de Ferrari van Albore- to. De wagen van de Italiaan brak daarbij in tweeëa Beide rijders bleven ongedeerd. Uitslag eerste training: 1. Nigel Mansell (GBr) Williams 1 minuut en 24,514 seconden, 2. Ayrton Senna (Bra) Lotus 1.25,255, 3. Alian Prost (Fra) McLaren 1.25,574, 4. Nelson Piquet (Bra) Williams 1.25,917,5. Riccardo Patrese (Ita) Brabham 1.261)57,6. Michele Albo- reto (Ita) Ferrari 1.27,017. WASHINGTON (AFP/Reuter) - Ruim zeven weken na zijn imponerende overwinning op Marvin Hagler heeft Sugar Ray Leonard, de wereldkampioen boksen in het middenge wicht volgens de versie van de WBC, bekend gemaakt niet meer in de ring te komen. „De motivatie ontbreekt mij", aldus Leonard die voor zijn partij tegen Hagler in totaal ruim 10 miljoen gulden rijker werd. KOPENHAGEN (SID) - Na het landskampioenschap heeft Aarhus woensdagook de Deense beker veroverd. De club versloeg in de finale te Kopenhagen Aalborg met 3-0. Via een strafschop nam Aarhus via Dartram vlak voor rust de leiding. In de tweede helft stelden Lauridsen en Christensen de zege veilig. Het was de zesde bekertriomf van Aarhus in de clubgeschiedenis. UTRECHT (ANP) - Erik Willaarts speelt de komende drie jaar voor Borussia Mönchengladbach. De 25-jarige topschutter van FC Utrecht tekende woensdag een overeenkomst met de Bundesligaclub. Over de hoogte van de transfersom werd niets bekendgemaakt. FC Utrecht had ruim een miljoen gulden gevraagd. Met 22 doel punten bezet Willaarts achter de Ajacied Marco van Basten de tweede plaats op de topscorerslijst van de eredivisie. Vorig sei zoen kwam Willaarts nog uit voor de amateurclub Woudenberg. AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Deen Jan Jan Sörensen gecontracteerd. De 32-jarige middenvelder, die halverwege dit seizoen op huurbasis van Feyen- oord overkwam naar stadgenoot Excelsior, is trans fervrij. Johan Cruijff, de technisch directeur van Ajax. zegt Sö rensen te hebben aangetrokken als extra-middenvelder om problemen zoals hij dit seizoen heeft gekend, te voorko men. "olgens het Franse persbureau AFP zou Ajax bij de En- gt -te divisie club Luton Town hebben geinformeerd naar u. ernationaal Ricky Hill, die een contract bij zijn club heeft geweigerd. Luton Town zou een transferbedrag van 500.000 pond, ruim anderhalf miljoen gulden, voor Hill vragen. 1

de Stem | 1987 | | pagina 5