pagne wedstrijd Yerminder omvang subsidies' PINKSTER AANBIEDING 10% KORTING Stagnatie in vraag naar volkstuinen TOPAMBTENAAR VOOR DE RIJKSBEGROTING: faillissement van Wijsmuller aan Werkwijze energiebedrijven vaak slecht lil Massaal een dagje erop uit Lubbers en CDA verrast door stemgedrag WD E STEM COMMENTAAR Onverantwoord voorschot BINNENLAND DE STEM BINNENLAND VRIJDAG 29 ME11987 DEN HAAG - Het mes moet drastisch in het in gewikkelde stelsel van subsidies. Niet alleen moet het stelsel worden vereenvoudigd, ook de omvang moet worden verminderd. Ziekenfonds hoeft IVF niet te vergoeden Op onze gehele uitgebreide zomercollectie (behalve op reeds afgeprijsde artikelen) ONDERZOEK KONSUMENTEN KONTAKT: NIEUWSOVERZICHT Opnieuw diamantsmokkel in anus Voormalig KRO-voorzitter overleden Veiligheidsdienst voor grote bedrijven Komend studiejaar tien studentenstops Utrecht moet ontslagen CP-leraar betalen Scherpere eisen aan begrip bestelauto PvdA: achtergesteld in omroepland Student wil geen baan bij overheid Na uur uit wrak bevrijd Zon en maan Hoogwater TS Kamer gevraagd onderzoek naar de kosten van de verzui ling in het onderwijs. Dat on derzoek, in dit geval van het Instituut voor Onderzoek van de Overheidsuitgaven, werd eerst zo uitgekleed door mi nister Deetman, dat er van alles uit bleek behalve wat de verzuiling kostte. Vervolgens werd het gebagatelliseerd door zijn staatssecretaris Van Leijenhorst en daarna restte slechts vergetelheid. In wetenschappelijke kring wordt nu gevreesd, dat het onderzoek naar de tweefa sen-structuur na wat sput- terwerk in de Kamer even eens maximaal de status 'bu reaulade' zal kunnen berei ken. Dat het ministerie nu geen commentaar geeft, zou een aanwijzing kunnen zijn, dat er door ambtenaren drif tig wordt gespeurd naar fou ten in het rekenwerk van de onderzoekers. Dan kan in de zomer de minister of zijn rechterhand, topambtenaar In 't Veld losjes meedelen dat de onderzoekers -van de ver keerde veronderstellingen zijn uitgegaan. En dat de uit komsten en verwachtingen dus te somber zijn. En vervolgens kan dan ge heel in- de stijl van premier Lubbers meegedeeld worden 'dat we straks zullen ontdek ken dat we in 1987 te pessi mistisch zijn geweest'. Daar mee kunnen de rimpels, die door dit onderzoek veroor zaakt zijn, worden glad ge streken. En tegen de tijd, dat blijkt dat de tweede fase in derdaad geflopt is, is iedereen al lang weer vergeten dat er een onderzoek is geweest. Zou h dat de bedoeling zij n, dan kan g de minister maar beter blij ven zwijgen. Op grond van het toene mende socialistische opti misme en de mislukking van hun eerste campagneweek proberen de Britse conserva tieven nu van hun partij leid ster een echter superster te maken. Zij lanceerden een videoca- sette die Maggie Thatcher, onder begeleiding van een nieuw deuntje, gecomponeerd door Andrew 'Evita en Cats' Lloyd Webber, schaamteloos voorstelt als „de grootste sinds Churchill." De Britse premier treedt uit deze video collage naar voren als een echte patriot en internatio nale staatsvrouwe van het beste kaliber. Kinnocks wrevelige reactie hierop is dat Thatcher en de conservatieven het altijd en overigens geheel ten onrechte verkondigen, dat zij de enige goede patriotten zijn. De con servatieve partij verkoopt de muziek die bij deze 'P M Vi deo' hoort op een apart bandje j voor 1,40 pond. Premier That cher zei zondagmiddag al op de radio, dat zij Lloyd Web bers jongste muzikale oeuvre 'geweldig' vindt. T28 jlLMERE (ANP) - Er is een vrij plotselinge stagnatie opgetreden in de vraag naar volkstuinen. Vermoedelijk zijn mensen die er eventueel belangstelling voor hebben, terughoudend ge worden omdat ze zich zorgen maken over de kwaliteit van het geteelde produkt en uit mi lieubesef. Dit heeft de directeur Open- luchtrecreatie van het ministe rie van Landbouw en Visserij, mr. W.R.J. van den Hende, ge zegd bij de opening van een permanente expositie voor volks- en moestuinders over onder meer de teelt van groen te, kruiden, fruit en siergewas sen op het buitencentrum De Kemphaan in Almere. Volgens Van den Hende moeten verhalen als zou het consumeren van zelf geteelde produkten ongezond zijn, in woord en daad worden bestre den. „Volkstuinieren hoeft geen ongezonde bezigheid te zijn, ais het maar verantwoord en op goede gronden wordt gedaan", zo zei hij. Gebleken is, aldus van den Hende, dat de volkstuinwereld het gemis aan structurele in formatie als een probleem ziet. Bij rampen, zoals vorig jaar in Tsjernobyl, wordt de gegeven informatie als te algemeen of te specifiek beroepsmatig erva ren. Van den Hende zei dat het daarom de bedoeling is dat het centrum De Kemphaan in Al mere een algemeen landelijk voorlichtingspunt wordt ten behoeve van alle niet-beroeps- matige tuinbouw. Er kan schriftelijk en mondeling in formatie worden ingewonnen over zaken als gezondheidsa- pecten, bemesting, bestrij dingsmiddelen, biologisch-dy- namische produkten, ras- en soortenkeuze, bewaarmetho den en water- en bodemkwali teit. Aan de ene kant gaat het daarbij om het effect maar ook om de doelmatigheid en om het rechtmatig gebruik van subsidies. Aan de andere kant gaat het erom de bezuini gingen, die in het regeerakkoord zijn vastgelegd niet te overschrijden. Dat zei de plaatsvervangend directeur generaal van de rijksbegroting van het ministe rie van Financiën drs. G.H.O. van Maanen tijdens het sympo- sium 'Subsidie in revisie'. De laatste 15 jaar vormen I subsidies een steeds groter deel Ivan de overheidsuitgaven. In I de periode 1970 tot 1985 zijn de I totale subsidie-uitgaven ge- I groeid van 17 tot 34 procent van I het totaal van de overheidsbe- I stadingen. De groei van de uit- 1 gaven aan subsidies noemt Van Maanen typerend voor de uit- bouw van de verzorgingsstaat. In geld uitgedrukt zijn in de I periode 1970-1985 de subsidie- I uitgaven gegroeid van 4,8 mil- Ijard tot 37,8 miljard gulden. In 115 jaar betekent dat zeven maal Van Maanen wijst erop dat I de meeste subsidieregelingen maar door een klein deel van de bevolking worden gebruikt. Subsidies hebben zo een groot I belang voor een kleine minder heid. Een grote meerderheid, aldus Van Maanen, heeft dus maar een klein belang een sub sidieregeling op te heffen of te rug te dringen. Hele bedrijfs takken zijn volgens de plaats vervangend directeur-generaal inmiddels afhankelijk gewor den van subsidies. Van Maanen pleit ervoor dat regelmatig wordt geëvalueerd wat er met de subsidiegelden wordt gedaan. Dat gebeurt tot nu veel te weinig, waardoor veel subsidieregelingen onbe heersbaar zijn geworden. Goede uitvoering en controle op de regelingen zijn belang rijk. Maar dan moet binnen een ministerie wel de informatie over en weer duidelijk zijn ge regeld. In de praktijk blijkt vaak, aldus Van Maanen, dat binnen een ministerie de be leidsafdeling die de uitvoering van de regeling tot taak heeft, gescheiden opereert van de fi- nancieel-economische afdeling, die het geld beschikbaar stelt en het budget bewaakt. I Schuldeisers vragen IJMUIDEN (ANP) - De Nationale Investeringsbank en de Scheepshypotheekbank hebben bij de Haarlemse recht bank het faillissement aangevraagd van zeven vennoot schappen van de Wijsmuller-groep. gering mag verwachten. Van Dijk zelf lijkt desondanks weinig te voe len voor deze laatste oplossing. Hij vindt een nieuwe gespreksronde op basis van 795 miljoen gulden zinloos. Van een kale kip kun je nu eenmaal toch geen veren plukken, is zijn stel ling. Het ligt dus voor de hand dat het kabinet uiteindelijk zal vasthouden aan zijn eigen bod van 270 miljoen gulden voor 1987. Gaan de bonden daarmee niet akkoord dan zal het kabinet de arbeidsvoorwaarden op nieuw eenzijdig vaststellen. Albeda heeft dan voor niets gewerkt. Een nieuw gesprek met de bonden zou daarentegen wel recht doen aan j de uitspraak van Albeda, maar ove rigens weinig opleveren. Want beide partijen willen het liefst zo snel mo- gelijk afstand nemen van het boa van 795 miljoen gulden. De bonden omdat ze het absurd laag vinden, het kabinet omdat het 't bod onverant woord hoog vindt. Zo'n nieuw gesprek zou dus slechts voor de schijn zijn en uiteindelijk ook uitmonden in 270 miljoen gulden voor 1987 en geen cent meer. Omdai dat geld vrijwel geheel opgaat aan een eenmalige verlaging van VUT-leeftijd en aan scholing is da voor de bonden onvoldoende. Ju)sl daarom zijn ze naar Albeda gestapt- De cirkel is rond. De bonden heb ben het gelijk aan hun kant, het ka binet heeft de macht en de centen. Het woord is nu aan de Tweede Kamer. Die roept immers al jaren i dat er een betere overlegstructuur moet komen voor bonden en kabine1 De hele gang van zaken rond de ad viezen van de commissie Albed heeft eens te meer bewezen dat be niet bij roepen moet blijven. ROTTERDAM (ANP) - De [ziekenfondsen hoeven een reageerbuisbevruchting (in Intro fertilisatie ofwel IVF) [niette vergoeden. [Het besluit van staatssecretaris [Dees van volksgezondheid om [leze behandeling niet in het |iiekenfondspakket op te nemen lis niet in strijd met de zieken fondswet en het daarop geba seerde verstrekkingenbesluit. Dit heeft de president van de Rotterdamse rechtbank be id in een kort geding. pEN VAN DE CONCLUSIES van de commissie-Dekker was dat "et marktmechanisme in de gezondheidssector niet functioneer de De organisatie was zodanig vastgeroest, er zat zo weinig be- peging in dat er een verstikkend effect begon op te treden. Ook pe gezondheidszorg moest vanuit de zo vaak gepropageerde ™euwe zakelijkheid' worden benaderd. Op zich een gedachte waar weinig tegen in te brengen is, hoe pel bij de manier waarop de commissie haar doel meende te poeten bereiken menige kritische kanttekening kon worden ge- paatst. Premier Lubbers bijvoorbeeld was een van degenen die pat deed. Hoewel Lubbers gematigd positief was in zijn oordeel Nr de voorstellen, kleefde er naar zijn mening toch één groot pazwaar aan. Als alle maatregelen zouden worden uitgevoerd zo- as in de eindrapportage werd voorgesteld, dan zouden de kleine '"-omens er ongeveer vijf procent op achteruit gaan. Lubbers zei psvoelig te zijn voor de bezwaren die hiertegen werden aange pord. Het invullen van de bezuinigingen zou niet eerder kunnen pinnen, dan nadat die nadelige inkomensconsequenties zou- 'sn zijn geëlimineerd. Dat uitspraken van politici niet altijd evenveel waard zijn, is nu Paar weer eens gebleken. Het kabinet is niet alleen van plan om p' tandartshulp voor volwassenen uit het ziekenfondspakket te ['-'rappen en een eigen bijdrage voor specialistische hulp in te Oren, maar het wil ook de ziekenfondspremie met 0,6 procent «hogen. Over een nieuwe structuur die de solidariteit tussen hoonden en zieken, tussen armen en rijken in tact zou moeten pden, is nog met geen woord gesproken. Ook niet door pre fer Lubbers die tijdens de bekendmaking van de plannen in alle p'sn zweeg over de indertijd door hem geopperde bezwaren. Geconstateerd moet worden dat het kabinet een onverant woord voorschot heeft genomen op de toekomstplannen van de poimissie Dekker. Lubbers en de zijnen hebben zich opnieuw "ten leiden door pure bezuinigingsdrift zonder acht te slaan op [o'clraagkrachtprincipe. [En over marktmechanisme gesproken. Welke zakenman zou F' zich kunnen veroorloven om zijn pqkket van diensten kleiner ■oiaken en tegelijkertijd de prijs omhoog te doen. Minder waar l-°°r meer geld! Zelfs zakelijk gezien deugen de plannen van het "net niet. Hemelvaart, een dag om erop uit te trekken. Dat be gint 's morgens vroeg al als muziekgezelschappen gaan dauwtrappen. Iedereen op de route is verplicht wakker te worden. Vervolgens komt het autoverkeer op gang. West gaat naar oost, noord naar zuid en om gekeerd om eikaars bijzonderheden te bekijken. Er ontstaan files als op werkdagen, maar dan om er ple zier aan te beleven. Overal was het druk, behalve aan het strand. Badpakken bleven thuis. In dikke kleding ging men wel naar onder andere Hoorn, waarop op bevel van de ANWB van de nationale stoomtreindag kon worden genoten. Massaal genieten gaat nog even door, want velen hebben een 'weekeinde' tot zondag avond. FOTO ANP (ADVERTENTIE) Woordvoerders van de Haar lemse rechtbank en van Wijs muller bevestigden desge vraagd dat de rechtbank de aanvragen heeft aangehouden in afwachting van nader over leg tussen Wijsmuller en de twee schuldeisers. Volgens Wijsmuller-woord voerder E. van Oosten gaat hem om een vordering van minder dan vijf miljoen gulden ten laste van drie B.V.'s waarin transportschepen zijn onderge bracht en vier beheers-B.V.'s, waaronder het sleepbedrijf Goedkoop, dat voornamelijk op het Noordzee-kanaal opereert. Van Oosten kon niet mede delen hoe ernstig de situatie voor het gehele Wijsmuller- concern is. w gm A mmm modehuis BREDA-TILBURG-ROOSENDAAL-GOES DEN HAAG - De spanning in de regeringscoalitie van CDA en WD is daags voor Hemelvaartsdag ineens toege nomen. De plotselinge steun van de WD-fractie aan een motie van de oppositie met het verzoek om openbaarmaking van cij fers van het Centraal Planbu reau (CPB) over de sociaal-eco nomische ontwikkelingen is bij het CDA als een bom ingesla gen. In CDA-kringen verluidde woensdagavond dat 'de WD er nog wel achter komt als ze zo nodig speldeprikken wil uitde len'. Enkele CDA-kamerleden staken hun woede niet onder stoelen of banken, temeer daar de WD het CDA niet had ver teld hoe haar stemgedrag zou zijn. Premier Lubbers reageerde uiterst verrast op de steun van de WD voor de motie van de PvdA'er Meijer. WD-fractie- voorziter Voorhoeve ver klaarde zijn sympathie voor Meijers motie door op te mer ken dat de premier niet goed heeft duidelijk gemaakt waarom de CPB-cijfers niet di rect in de openbaarheid kun nen. Premier Lubbers liet daarop geïrriteerd weten dat hij mi nister De Korte (Economische Zaken, WD) eerst moest vra gen of hij instemde met open baarmaking. „Want u denkt toch niet dat ik op eigen houtje besloten heb de cijfers geheim te houden,aldus Lubbers. Later op de avond probeerde Voorhoeve het belang van het stemgedrag van de WD te re lativeren. „De sop is de kool eigenlijk niet waard," meende Voorhoeve die daarin werd bij gevallen door premier Lubbers. Lubbers zei zelfs dat het best mogelijk was geweest dat hij de cijfers ook zou hebben vrij gegeven als de motie geen meerderheid had gekregen. In het debat over openbaar making van de CPB-cijfers kwamen alleen PvdA, D66 en premier Lubbers aan het woord. CDA en WD bleven aan de zijlija DEN HAAG - Dertig pro cent van de bezoekers van een energiebedrijf is slecht te spreken over het functio neren van dat bedrijf. Dat blijkt uit een onderzoek dat Konsumenten Kontakt en de Stichting Gaslicht hebben gehouden onder 'klanten' van dertien gemeentelijke energie bedrijven. Ook hebben beide instanties bij de verschillende bureaus voor rechtshulp hun licht opgestoken. De meest voorkomende klachten: veel energiebedrijven maken administratieve fouten, die ze vervolgens, uit een misplaatst gevoel van onfeilbaarheid, vaak weigeren te herstellen; sommige bedrijven sturen in timiderende aanmaningsbrie ven in de incasso-procedure; er is veelvuldig sprake van te hoge boetes; veel bedrijven schromen niet om hun klanten af te sluiten als ze hun rekening niet snel beta len; geen enkel energiebedrijf doet moeite de klant op de mo gelijkheid van de klachtenpro cedure bij de Geschillencom missie Openbare Nutsbedrij ven te wijzen; de consumentenvoorlichting, de telefonische bereikbaarheid en de privacy van de consu ment op het kantoor (klachten van klanten worden in aanwe zigheid van andere bezoekers opgenomen) laten te wensen over; sommige energiebedrijven hanteren 'klant-onvriendelij ke' openingstijden; ze zijn bij voorbeeld alleen maar in de ochtenduren voor het publiek geopend. Konsumenten Kontakt en Gaslicht hebben verder nader onderzocht of de klanten tevre den zijn over de door hun ener giebedrijf getroffen betalings regeling. Ook daarover kunnen de beide organisaties niet erg enthousiast zijn: de belangrijk ste conclusie uit dat onderzoek is dat de klant die een conflict heeft of een betalingsregeling wil treffen, in de regel aan het kortste eind trekt. „Slechts 35 procent van de ondervraagden vindt de getroffen regeling goed. Een even groot percen tage is van mening dat die on redelijk is", aldus KK-voorzit- ter Donia. Uit het onderzoek komt het Gemeentelijk Energie Bedrijf van Rotterdam als met afstand het slechtste naar voren. In Rotterdam is maar liefst ze ventig procent van de klanten ontevreden over de handels wijze van het GEB. „Bij geen enkel energiebedrijf in Neder land worden zoveel admini stratieve fouten gemaakt als in Rotterdam", aldus de consu mentenorganisatie. Konsu menten Kontakt spreekt verder van 'lange wachttijden en een vaak onbeschofte behandeling, die uitermate consument-vij andig is'. Relatief weinig klachten zijn geconstateerd bij het GEB in Eindhoven en Fri- gas in Leeuwarden. KK zal in onderhandelingen met de energiebedrijven sterk pleiten voor verbetering van de dienstverlening van de ener giedistributeurs. SCHIPHOL (ANP) - Een 29-jarige vrouw uit Antwerpen is op Schiphol tegen de lamp gelopen met in haar vagina en anus circa 5.000 diamantjes ter waarde van een half miljoen gulden. De diamantjes zaten verpakt in dun papier. De opdrachtgever van de vrouw heeft een boete op tafel gelegd van een ton. De diamantjes zijn weer terug naar waar ze oorspronkelijk van daan kwamen: Hong Kong. De smokkelaarster is vrij. NIJMEGEN (ANP) - De oud-voorzitter van de KRO, pater drs. F.E.H.J. van Waesberge o.p., is deze week op 75-jarige leeftijd in Nijmegen overleden. De in Rotterdam geboren Van Waes berge trad in 1931 toe tot de Orde der Dominicanen, waar hij vervolgens filosofie en theologie studeerde. Hij werd in 1937 priester gewijd. Na studies aan de Economische Hogeschool en de theologische faculteit van de universiteit in Nijmegen werd Van Waesberge in 1946 benoemd tot magister (begeleider) van de fraters studenten van de dominicanen. Van 1953 tot 1959 was hij prior van het dominicanenklooster in Zwolle. Na twee jaar voorzitter van de KRO en twaalf jaar provinciaal overste van de Nederlandse Dominicanen te zijn geweest, was Van Waes berge van 1973 tot 1976 pastor in een klooster in Venlo. DEN HAAG (ANP) - Voor bedrijven en instellingen met 500 en meer werknemers, waar in hoofdzaak industriële arbeid wordt verricht, wordt een veiligheidsdienst verplicht gesteld. Hiertoe heeft het kabinet besloten. Ongeveer 300 bedrijven en instellin gen, met in totaal 350.000 werknemers, zullen onder deze ver plichting vallen. De aanwijzing van de categorie bedrijven waaraan een veiligheidsdienst moet zijn verbonden, hangt sa men met de invoering in de loop van 1987 van de tweede fase van de Arbeidsomstandighedenwet (Arbowet). ZOETERMEER (ANP) - Minister Deetman (onderwijs) heeft voor het studiejaar 1987/'88 voor 10 (vorig jaar 14) universitaire studierichtingen een stop vastgesteld. De toelatingsbeperkin gen gelden voor bedrijfskunde, medicijnen, diergeneeskunde, de experimentele studierichting medicijnen van de Leidse uni versiteit, algemene gezondheidszorg (Rotterdam), gezond heidswetenschappen (Nijmegen), medische biologie (Utrecht), Japankunde, Chinese taal- en letterkunde, en industrieel ont werpen (Delft), aldus O en W. UTRECHT (ANP) - De centrale raad van beroep heeft het col lege van burgemeester en wethouders van Utrecht veroordeeld tot het treffen van een financiële regeling voor de eind 1984 ontslagen geschiedenisleraar, tevens Centrumpartij-bestuurs lid H. de Wijer. De raad heeft daarmee een eerdere uitspraak van het ambtenarengerecht in hoger beroep bevestigd. Het ambtenarengerecht verklaarde eind 1985 het ontslagbesluit on geldig, omdat de gemeente geen financiële regeling voor De Wijer had getroffen. Het ontslag is als zodanig wel gehand haafd vanwege de onherstelbaar verstoorde verhoudingen tus sen De Wijer en zijn collega's. DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft besloten scherpere eisen te stellen aan een auto wil deze fiscaal nog aangemerkt worden als een bestelauto. Aan de laadruimte worden mini mumeisen gesteld en bovendien mag de laadruimte aan de lin kerkant niet zijn voorzien van een zijruit. De regering hoopt hiermee misbruik van het grijze kenteken tegen te gaan. Nu worden veel personenwagens zonder achterbank en met laad vloer als bestelwagen met grijs kenteken verkocht, waardoor geen bijzondere verbruiksbelasting hoeft te woren betaald. Bo vendien hoeft geen dubbele wegenbelasting te worden betaald voor diesel of LPG-motoren. DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartners CDA en WD hebben samen de belangrijkste posten in omroepland verdeeld. Er is geen enkele rekening gehouden met de verschillende politieke stromingen in Nederland. Dat zegt een woordvoerster van de PvdA in een reactie op het door de ministerraad genomen be sluit oud-staatssecretaris Van der Reijden voor te dragen als voorzitter van de nieuwe omroep programmastichting. Het ka binet heeft verder voormalig WD-Tweede Kamerlid Geurtsen voorgedragen als voorzitter van het commissariaat Media, oud-vice-voorzitter van de raad van bestuur van Unilever Goudswaard als president-commissaris van het Nederlandse Omroep Produktiebedrijf NV. DEN HAAG - Jongeren die afstuderen aan universiteit of hbo- instelling hebben nauwelijks belangstelling voor een baan bij de overheid. De overheid is de concurrentieslag met het be drijfsleven volledig aan het verliezen. Dit concludeert het bu reau Lagendijk na een onderzoek waaraan het directoraat-ge neraal voor overheidspersoneelsbeleid en een aantal departe menten meewerkten. Als onaantrekkelijkheden van een baan bij de overheid wor den genoemd: laag salaris (34 procent), bureaucratisch (19 pro cent), minder carrièremogelijkheden (17 procent) en geen ruimte voor creativiteit (14 procent). Degenen die eventueel bij een ministerie zouden willen werken wijzen dit toch af van wege de veronderstelde bureaucratie (54 procent). Twee volwassenen en een kind raakten in Rotterdam met een auto beklemd tussen een tram en een verkeers- paal. Het kind kon al snel door de brandweer uit het wrak worden bevrijd. Beide volwassenen waren pas na een uur uit het verwrongen blik gezaagd. Een chirurgisch nood team verleende eerste hulp. - FOTO ANP VANDAAG/ Zon op: 05.28. Zon onder: 21.47. Maan op: 05.58. Maan onder: MORGEN/ Zon op: 05.27. Zon onder: 21.48. Maan op: 06.49. Maan on der: 00.23. VANDAAG/ Bath; 05.09-17.30. Hansweert: 04.42-17.03. Terneuzen: 04.08- 16.31. Vlissingen: 03.49-16.12. Wemeldinge: 05.45-18.05. MORGEN/ Bath: 05.46-18.06. Hansweert: 05.19-17.38. Terneuzen: 04.46-17.08. Vlissingen: 04.27-16.49. Wemeldinge: 06.25-18.35.

de Stem | 1987 | | pagina 3