WEIGERING VERGUNNING ALLEEN OP ETHISCHE GRONDEN Nertsfarm niet tegen te houden Sfeer van weleer herleeft tijdens het Old Timerfestival in Axel Schilderij-actie voor Kunstmanifest H.F. VAN 00STERH0UT Groot succes Steense postduivenhouders in wedvlucht uit Orleans Zeeuwsvlaamse selectie in slotfase onderuit POLITIERAPPORT SCHIETINGEN Volvo 340 DL vanaf 21.995.-incl. BTW PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 29 ME11987 KLOOSTERZANDE - De vestiging van een nertsfokkerij aan het Mis- pad in Kuitaart is op formele gron den niet tegen te houden. Op basis van de Hinderwet kan geen be zwaar gemaakt worden. Alsnog subsidie voor muziekschool Portemonnee Hoek Koewacht AUTOMOBIELBEDRIJF T22 Van onze verslaggever De aanvraag van de familie Van Hoof valt ook verder binnen de regels die daarvoor gesteld zijn. Dit meldde het Hontenisser college van B en W tijdens de maandelijkse raadsvergadering. Daar brachten de wethouders J. Joosen en P. Mangnus bovendien verslag uit van hun bezoek aan enkele nertsfokkerijen in Brabant. „De overlast van dit soort bedrijven valt mee", moesten de wethouders melden. Intensieve veehouderij (varkens, kippen) brengt meer stank met zich dan een nertsfarm. „De enige mogelijkheid de gevraagde vergun ning te weigeren kan volgens ons zijn de ethi sche bezwaren tegen dit fokken", aldus de wet houders, hierin bijgevallen door burgemeester A. Kessen. Laatstgenoemde zei persoonlijk te gen de komst van de nertsfarm te zijn. „De nertsfokkerij is bijna uitsluitend bedoeld voor de export. Laat men dan ook maar in het bui tenland de dieren fokken", was zijn mening. Raadsleden W. Gelderland en A. Roctus pleit ten er niettemin voor bij de vergunnigverlening serieus rekening te houden met de inmiddels in gediende bezwaren van omwonenden en andere inwoners van Hontenisse. Gesuggereerd werd nog vanuit de raad om van Hontenisse een 'pelsdiervrije' gemeente te maken. Uitvoerig stond de raad stil bij de notitie over de kleine kernen. Hoewel niet alle raadsleden voldoende voldoende tijd gehad te hebben het lijvige stuk uitvoerig te bestuderen kwamen toch diverse suggesties op tafel. H. Bruggeman had zich gestoord aan de uitdrukking 'kwij nende kern'. Hij vond het denigrerend voor de betrokken kernen zoals Terhole, waar men alles in het werk stelde de kern leefbaar te houden. Burgemeester Kessen zei dat op Terhole niet al les in orde is. „De gebreken moet je juist opzoe ken om daarop te kunnen reageren", zei hij. „Al is er dan een goed voetbalveld, de mensen trek ken er toch weg". Positief nieuws was er voor de kernen Vogel waarde, Lamswaarde en Hengstdijk. Raadsle den A. Sponselee, die vroeg om de gemeentelijke service in deze kernen uit te breiden, werd im mers op zijn wenken bediend. Het college kon meedelen dat met de Rabo-banken in die plaat sen overeenstemming was bereikt voor het ver lenen van gemeentelijke diensten, zoals ver strekking van bootkaarten en dergelijke. Voor de andere kernen wordt momenteel overlegd met andere banken. Ossensse tenslotte krijgt misschien weer een winkeltje terug. Een aanvraag om een café te vestigen is momenteel in behandeling en er heeft zich een gegadigde gemeld daar ook een winkeltje te willen begin nen. Hiertoe moet een ruimte gecreëerd worden naast de toekomstige café. B en W voelen er wel voor dit met gemeentegeld te doen en vervol gens de ruimte voor winkelnering beschikbaar te stellen. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De eerste provinciale wedvlucht in dit sei zoen, gehouden vanuit Orleans, is een ware triomf gewor den voor de deelnemende postduivenhouders uit St.-Jan- steen. zoon, 3. J. Dhont, 5. Cl. de Wever, 6. J. Buijze, 10. J. Pijcke. De Reisduif Philippine, 250 duiven, 1201,45 mpm: 1 en 10. A. Rammeloo, 2 E. en L. Breepoel, 3. W. Lauret, 4 en 6. combinatie Wiskerke, 5 en 8. J. de Mul en zoon, 7. A. van de Bos sche, 9. F. Dieleman. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 97 jaarlingen, 1165,22 mpm: 1,5 en 6. r. Herman, 2. L. Kerkhaert, 3 en 8. J. de Rijk, 4. J. de Klerk, 7. D. Dobbe laar, 9. F. Dobbelaar, 10. Th. Dob belaar. Met 85 oude duiven, 1164,24 mpm: 1,4,6,9 en 10. L. Kerkhaert, 2 en 8. D. Dobbelaar, 3. A. Nicolaas, 5. Th. Dobbelaar, 7. F. Dobbelaar. De Vrede Sas van Gent, 233 dui ven,1179,53mpm: 1 en 8 Th. van Zeeie, 2,6 en 9 Combinatie Elegeert, 3. Th. Kox, 4 en 5 B. van de Berghe, 7. C. van Dam, 0. G. Begijn. Volharding Westdorpe, 91 oude duiven, 1196,73mpm: 1,2,4,6 en 7 P. Baecke, 3. A. de Krijger, 5. A van Paemel, 8. C. van Acker, 9. W. Ver- haegen en zoon, 10. E. Doolaege, 74 jaarlingen; 1,3 en 9 A. van Paemel, 2,4,5,6 en 8 P. Baecke, 7. E. Doolae ge, 10. C. van Acker. De Reisduif Sluiskil, 157 duiven, 1178,26 mpm: 1,6 en 8. J. Picavet, 2,3,4 en 7. gebroeders Visser, 5 en 10. A. Bouchaut en zoon, 9. B. de Koeijer. De Eendracht Terneuzen, 270 dui ven, 1173,02 mpm: 1. J. de Smidt, 2 en 4. Joh. Zegers, 3. A. Arens, 5. C. Oppeneer en zoon, 6. R. de School meester, 7. A. Verpoorte en zoon, 8. P. de Blaeij, 9. Jos Koch, 10. A van Houdt. De Snelle Duif Clinge, 76 oude dui ven, 1184,1 mpm: 1 en 5. E. van Heese, 2. B. van van de Branden, 3. R. van Gaever, 4. J. Willaert. Met 69 jaarlinge, 1176,3 mpm: 1 en 4. J. Koolmees, 2. J. Willaert, 3. S. van Duyse, 5. E. van Heese. Vanuit Quievrain met 33 oude duiven, 1273,7 mpm: 1. S. Bolsens, 2. J. de Wit, 3,4 en 5. Ch. Willaert. Met 22 jaarlingen, 1243,9 m pm: 1 en 3. R. Pilaet, 2. J. de Wit. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, vanuit Chartres, 174 duiven, 109132 mpm: 1,4,5,9 en 10. gebroe ders Scheele, 2. J. Bareman, 3. A. Simonse, 6. D. Deurwaarder, 7. De Bruijne-Zegers, 8. P. de Vos. Van uit Tours met 74 duiven, 1023 mpm: 1 en 8. D. Deurwaarder, 2. gebroe ders Scheele, 3,5 e 9. W. van Hoeve, 4,6 en 10. P. de Vos, 7. J. Bareman. De Reisduif Breskens, vanuit Chartres, 62 duiven, 1091,49 mpm: 13,3 en 4. G. Scheele en zoon, 5. R. Daansen. Vanuit Tours met 30 dui ven, 1052,94 mpm: 1 en 2. J. Bakker, 3. R. Versaevel, 4. P. de Jonge, 5. Ch. Ras. Vijf liefhebbers uit het grens- plaatsje legden beslag op de eerste zes prijzen. Daarbij de overwinnaar van dit concours Johan van Spaandonck, die verder bijna alles behaalde wat er te verdienen viel. Namelijk de hoofdprijs, heeft-wie-heeft, de eerste extra prijs, de eerste ploegenprijs en eerste bij beide series aangeduid en onaange- duid van twee duiven. De eer ste koningspoule was voor zijn plaatsgenoot Ch. de Beule en zoon. Uitslag: in concaours 4837 duiven, hoogste snelheid 1302,54 meter per minuut: 1,3 en 12. Joh. van Spaan donck, 2. P. Rottier, 4. Freddy Thijs, 5 en 16. Lex Thijs, 6. Ch. de Beule en zoon, allen St-Jansteen; 7 H van de Veeke, Westdorpe; 8,11 en 18. W. van de Bilt, Koewacht; 9. Ed. Willaert, Hulst; 10. J. en P. No- let, Axel; 13. J. Verheijden, 14. Jo Rottier, 15. A. de Meijer, allen St- Jansteen; 17. J. de Waard, Hulst; 19. P. d'Hondt, 20. L. de Windt, St.- Jansteen. Compiegne Recht voor Allen Sluis, 100 duiven, 1209,48 mpm: 1,6 en 7. F. Baas en zoon, 2. P. Pilaet, 3 en 9. Van Dam- me-Verheule, 4,5 en 10. Coppens- Focke, 8. P. Groosman. Eerste de Beste Schoondijke, 150 duiven, 1183,41 mpm: 1 en 8. J. de Poorter, 2,4,7 en 9. A. de Wever en MIDDELBURG - De Zeeuwse Muziekschool zal waarschijn lijk geen nadelige gevolgen on dervinden van een vorig jaar begane administratieve slor digheid. Toen werd verzuimd bij de provincie subsidie aan te vragen in de opleidingskosten van jeugdige leden van harmo nieën, fanfares en brassbands. Gedeputeerde Staten vergeven de muziekschool het verzuim en willen het bedrag -in totaal 42.000 gulden- toch uitbetalen. Door Fred Rabout BRESKENS - De Zeeuwsvlaamse selectie ging gisteren te gen de kersverse hoofdklasser Vlissingen pas in de slotfase roor de knieën. Na een 1-1 ruststand haalden de Vlissin- gers een 1-3 zege.' Het initiatief van het trainers- Han van der Hooft en Cor 'an de Velde om een Zeeuws- 'laams elftal te formeren, beeft duidelijk zijn waarde be lezen. Ruim 600 toeschouwers *aren gisteravond naar 'Baer- sande' gekomen en zagen een J1 ia tekende wedstrijd waarin ®et name de in het blauw ge stoken Zeeuwsvlamingen in de Wrste helft voor een positieve 'errassing zorgden. Het was ten ook verdiend, dat ze na een bartier op voorsprong kwa- Jen' Een voorzet van Fonny •trstraeten werd door Vlissin- Kn-doelman Ron van Huizen Klost en Gijs Lokhorst stond fP de juiste plaats om de bal in «et doel te deponeren 1-0. Bij deze actie raakte Van wazen dusdanig aan zijn hand geblesseerd dat hij zich moest aten vervangen door Han de hoover. Vlissingen kon daar in a«e wedstrijdfase weinig te genover stellen. Luc Rombout «nap spelend in de eerste helft, vijf minuten voor de Pauze zelfs een uitstekende ge- «teid om de score op te oeren. Diezelfde Rombout lag n de basis van de gelijkma ker in de 45-ste minuut. Bij het uitverdedigen speelde hij de bal in de voeten van de beste man van Vlissingen, Paul Schipper, die zich niet bedacht en het hoofd van Eric Aarden vond. Stan van de Vijver keerde met een knappe reflex in eerste instantie het gevaar, maar Jaap Kense knalde in de rebound onhoudbaar binnen 1- 1. Johan van Leeuwen en Paul van der Hooft kwamen in de tweede helft Gijs Lokhorst en Dennis Rieijens vervangen, terwijl Rob Wieland onder de lat de plaats van Stan van de Vijver innam. Aan Vlissingen- zijde werden Werner Blanc- kaert en Kees Houtepen ingezet voor Aad de Jong en Geert Bouman. Een tweede helft die Vlissingen steeds meer naar zich toe trok. Paul de Schipper vertrok van eigen helft, la veerde tussen alles wat Zeeuwsch-Vlaanderen was door en scoorde, 1-2. Vlissingen kon het overwicht niet in doelpunten omzetten, mede doordat Willy de Jaeger naar grote hoogte groeide. Het werd toch 1-3. Ron van Dam scoorde uit een strafschop. Bezoekers vergapen zich aan de bejaarde automobielen - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze verslaggever AXEL - Het eerste Old Timer Festival in Axel is gisteren een groot succes geworden. Zo'n honderd dertig oude auto's zorgden voor een nostalgische sfeer. Rondom het Szydlowskiplein ronkten de oudjes er levens lustig op los. Lilian de Poor ter, van organiserende stich ting Old Timer Festival Axel, was zeer te spreken over de kwaliteit van de wagens. „Er zitten ontzettend veel 'beau ties' tussen", sprak zij haast lyrisch. Het zit er dik in dat het festival volgens jaar een vervolg krijgt, ondanks en kele schoonheidsfoutjes in de organisatie, zoals het aan vankelijk ontbreken van be manning van de toegang- sposten en een te klein po dium in de grote tent op het plein. „Al doende leert men", aldus een optimistische Li lian de Poorter. Rond half drie 's middags waren er naar schatting 5000 mensen op de been in het Axelse centrum. „Dat valt ons ontzettend mee. Maar het weer werkt natuurlijk goed De old timers die meede den aan het Concours d'Ele- gance over een parcours in het Axelse centrum waren onderverdeeld in acht cate gorieën, in leeftijd en type. Er deden ook legerwagens en motoren mee, en speciale gasten was de Volvo Club Nederland en België, die toe vallig een kampeerweekend had in België en de moeite nam even langs Axel te rij den. De winnaar van dit con cours werd J. Vermeersche. Hij was in het bezit van een Vincent HRD. Hij verwierf de trofee, een antieke kaar senlantaarn uit 1900 en een oorkonde. Rondom het autogebeuren speelde zich een zeer aan trekkelijk amusementspro gramma af. Belangrijke gas ten waren The Dutch Swing College Band, de Drie Jac kets, de klederdrachtgroep Het Land van Axel, en de straatanimators Frans de Schepper en Lex Maas. Mien Wijffels overhandigt een vertegenwoordiger van de bejaardentehuizen een repro van het schilderij Van onze verslaggever FOTO WIM KOOYMAN TERNEUZEN - Voorzitter Mien Wijffels van de Stich ting Noordstraat Prome nade overhandigde woens-. dagavond een kopie van een schilderij van kunstenaar Cees van Langevelde aan de Ter Schorre en de bejaar dentehuizen De Blide en Bachten Dieke. Het gaat om een schilderij dat het profiel van de stad Ternu- zen voorstelt, gezien vanaf de pier van de voormalige veerha ven. Het origineel is te winnen tijdens een winkeliersactie in het kader van het Scheldefest. Reproducties van het kunst werk worden verkocht ten bate van het Kunstmanifest, dat een onderdeel vormt van het Schel- defeest. Zij zijn te koop bij boekhandel Ververs, schoen- handel Wim Riemens, café De Vriendschap en Du Commerce. Cees van Langevelde is mo menteel druk bezig met het maken van een zelfde profiel, maar dan met de voltooide plannen voor de Scheldeboule- vard erin verwerkt. Dat schil derij wordt eveneens tijdens het Scheldefest per opbod ver kocht, ten bate van het nieuw te bouwen dierenasiel. TERNEUZEN - In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in de woning van de familie E. aan de Jaco bus van Looystraat te Ter- neuzen. Meegenomen werd een tas waarin zich een porte monnee bevond met een be drag van ongeveer 170 gulden en enige bankcheques. Men is binnengekomen door het ver nielen van een keukenraam. HENGELEN - Leden van de Hengelaarsvereniging Sport en Ontspanning visten de tweede wedstrijd in dit mee tellend voor het clubkam pioenschap. Gevist werd in de Westerschelde nabij Ter Schorre. Er waren 33 deelne mers (sters). De vangsten be stonden voornamelijk uit on dermaatse vis. De uitslag was als volgt: 1. A. de Bie 744 pun ten, 2. mevrouw Van de Berge 606, 3. J. Bakker 533, 4. P. van de Berge 461, 5. A. Buijze met 399 punten. MUZIEK - De muziekvereni ging EMM speelt zondag mei tijdens de Heilige Mis in de parochiekerk. De leden bren gen vijf composities ten geho re, waaronder werken van Mozart en Chopin. De mis be gint om 9 uur. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schutters: hoge vogel: E. Luykx; eerste zij vogel: E. de Kort, beiden Hulst; tweede zijvogel; J. Leer- aert, St-Jansteen; grootste aan tal (4): C. D'Hooghe, Hulst. KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 36 schutters: hoge vogel: R. van Steene; eerste zijvogel: P. de Vlieger; tweede zij vogel: J. de Waal; grootste aantal (4): P. van Steene, allen Koewacht. WESTDORPE - St.-Sebastiaan, 75 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: B. Herman; tweede zij vo gel: S. Michielsen, belden Zuid dorpe; eerste zijvogel: M. Ver- vaet, Bassevelde; tweede zijvo gel: E. Bakker, Graauw; derde zijvogel: L. Lecluse, Saffelare; vierde zij vogel: R. Baes, Puyen- burg. Wip 2: eerste hoge vogel: P. de Ruyter, Tilburg; tweede hoge vogel: B. Alcaar; eerste zij vogel: B. Boelaard, beiden Doornzele; tweede zij vogel: A. de Beleir, Westdorpe; derde zijvogel: L. de Ruyter, Tilburg; vierde zijvogel: R. Leenman, Appels. Wip 3: eer ste hoge vogvl: R. Leenman, Ap pels; tweede hoge vogel: R. Baes, Puyenburg; eerste zij vogel: L. Lecluse, Saffelare; tweede zijvo gel: A. Suy, Koewacht; derde zij vogel: L. de Ruyter, Tilburg; vierde zijvogel: J. Bruggeman, Westdorpe. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 45 schut ters: hoge en eerste zijvogel: L. van Meelen; tweede zij vogvl: J. van Meelen, beiden Kloosterzan- de; grootste aantal (4): E. Baart, Koewacht en J. Blommaert, St- Jansteen. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal De Kastanje, 32 schutters: hoge vogel: R. Ver meulen, Verrebroek; eerste zij vogel: J. van Kerkhoven, St- Jansteen; tweede zijvogel: D. Guytenaer, Kloosterzande; grootste aantal (5): G. Mayer, Kieldrecht. ZUIDDORPE - Bejaardenschie- ting, zaal De Herberg, 23 schut ters: hoge en eerste zij vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede zij vogel: E. Janssens, Moerbeke; grootste aantal (4): J. Suy, Koe wacht en E. van Hoeke, Westdor pe. BOSCHKAPELLE - Bejaarden- schieting, zaal J. van Schaick, 7 schutters: hoge vogel: D. de Guy tenaer; eerste zijvogel: P. D"Hondt, beiden Kloosterzande; tweede zijvogel en grootste aan tal (5): R. de Guytenaer, Vogel waarde. NIEUW-NAMEN - Zaal Picavet, 15 schutters: hoge vogel: A. Cap; eerste zijvogel: G. de Maayer, beiden Kieldrecht; tweede zijvo gel: A. Tieleman, Verrebroek; grootste aantal (4): A. Roels, Graauw. TERNEUZEN - Zeeuwse Bonds- chieting, staande wip, 60 schut ters, 15 pelotons van 4 schutters: Terneuzen 32 punten, Westdorpe 32 punten en Gilze-Rijen 31 pun ten. OSSEN1SSE - Zaal De Zee meeuw, 26 schutters: hoge vogvl: H. Willems, Burcht; eerste zijvo gel: F. Peyl, St.-Niklaas; tweede zijvogel: R. D'Hondt, Burcht; grootste aantal (4): L. van Eek hout, Londerzeel. HULST - Jubileumschieting, zaal De Kroon, 51 schutters: Wip 1: hoge vogel: F. Cellis, De Klinge; eerste zijvogel: C. van Gassen, Hulst; tweede zijvogel: E. Baeke, St-Jansteen; grootste aantal (6): Th. Asselman, Kloos terzande. Wip 2: hoge vogel: E. Bakker, St-Jansteen; eerste zij vogel: R. de Sterke, Zelzate; tweede zijvogel: C. van Gassen, Hulst; grootste aantal (5): A. Herwegh, Meerdonk. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 38 schutters: hoge vogel: L. de Guchteneire; eerste zijvogel: P. Martens, beiden Koewacht; tweede zij vogel: E. Fierens, Lo keren; grootste aantal (4): F. Martens, Koewacht. WALSOORDEN - Zaal R. de Jonge, 11 schutters: hoge en eer ste zijvogel: J. der Weduwe; tweede zij vogel en grootste aan tal (17): P. Neve, beiden Klooster zande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 33 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: E. Janssens, Moerbeke; tweede zijvogel: mevrouw Van Meelen; grootste aantal (6): A. de Waal, beiden Kloosterzande. TERNEUZEN - Westerschelde, 45 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: R. de Wispelaere, Aarden burg; tweede hoge vogvl: M. Wisse, Terneuzen; eerste zijvo gel: B. Goethals, Gilze-Rijzen; tweede zijvogel: W. Landsman, Terneuzen; derde zijvogel: H. Lintjes, Gilze-Rijen; vierde zij vogel: B. Verberkmoes, Terneu zen. Wip 2: eerste hoge vogel: E. van Eetvelde, Westdorpe; tweede hoge vogel: W. van Drongelen, Gilze-Rijen; eerste zijvogel: J. Fopma; tweede zijvogvl: D. Don- ze, beiden Terneuzen; derde zij vogel: B. Goethals, Gilze-Rijen; vierde zijvogel: J. Verberkmoes, Terneuzen. KOEWACHT - Zaal P. van Stee ne, 26 schutters: hoge vogel: F. Martens; eerste zijvogel: P. Mar tens, beiden Koewacht; tweede zijvogel: J. Bolleman, Axel; grootste aantal (5): J. van Hove, Koewacht en A. Janssen, St.- Jansteen. GRAAUW - De Friezen, 54 schutters: wip 1: eerste hoge vo gel: J. de Bakker; tweede hoge vogel: G. Savoye, beiden St.-Jan steen; eerste zij vogel: F. Her wegh, Hulst; tweede zijvogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; derde zij vogel: P. Steyaert, Graauw; vierde zij vogel: L. Ver meulen, Nieuw-Namen. Wip 2: eerste hoge vogvl: J. Hoop, Kloosterzande; tweede hoge vo gel: E. Verschuren, St.-Jansteen; eerste zijvogel: A. de Baar, Graauw; tweede zijvogel: G. van Kemseke, Beveren; derde zijvo gel: A. Vermeire, Koewacht; vierde zijvogel: A. Bruggeman, Graauw. WESTDORPE - St.-Sebastiaan, 60 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: F. de Dijker, Axel; tweede hoge vogel: G. de bruyne, Wach- tebeke; eerste zijvogel: H. van Hijfte, Ertvelde; tweede zijvogel: H. van Iwaarden, Aardenburg; derde zijvogel: J. Verberkmoes, Terneuzen; vierde zijvogel: R. Schoonjans, Sinaai. Wip 2: eerste hoge vogel: S. van Hijfte, Ertvel de; tweede hoge en vierde zij vogvl: D. de Vrieze, Westdorpe; eerste zijvogel: P. Ducheine, Til burg; tweede zij vogel: P. Koster, Gilze-Rijen; derde zij vogel: J. Verberkmoes, Terneuzen. Wip 3: eerste hoge en eerste zij vogel: E. Uytendaele, Zelzate; tweede hoge vogel: G. de Bruyne, Wachte- beke; tweede zijvogel: K. de Waale, Tellegem; derde zijvogel: G. de Munk; vierde zijvogel: G. Suy, beiden Zuiddorpe. HULST - OZO, 30 schutters: eer ste hoge en eerste zij vogel: J. van Zeele, Meerdonk; tweede hoge vogvl: J. Dobbelaar, Boschkapel le; derde hoge vogel: mevrouw Hulshout, Lamswaarde; tweede zij vogel: E. Hulshout, Lams waarde; grootste aantal (5): A. Impens, St.-Jansteen en A. Leer- aert, Graauw. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 21 schutters: hoge en eerste zij vogel: J. van Kerkho ven, St.-Jansteen; tweede zijvo gel: G. Herwegh, Hulst; grootste aantal (5): F. de Block, Koewacht. WALSOORDEN - Zaal R. de Jonge, 32 schutters: beide hoge en eerste zijvogel: H. van Rijt, Kloosterzande; tweede zijvogel: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (4): A. de Waal, Kloosterzande. GOES - St.-Andries, staande wip met 87 deelnemers en liggende wip 61 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; tweede hoge vogel: A. Rijk, ADLM; eerste zijvogel: L. Rentmeeser, Willem Teil; tweede zij vogel: P. Stouthamer, Zorg- vlied; derde zijvogel: B. Glerum, Diana; vierde zjjvogel: W. Soep, Zorgvlied; grootste aantal (4): J. de Koeyer, Diana en M. Repkes, Victoria. Wip 2: eerste hoge vo gel: C. Stouthamer, Zorgvlied; tweede hoge vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid: eerste zij vogel: J. Traas, Eensgezindheid: tweede zij vogel: J. van Steenber gen, Willem Teil; derde zijvogvl: J. van de Dries; vierde zijvogel: J. Goense, beiden Eensgezind heid: grootste aantal (11): J. en K. Schipper, beiden St.-Andries. KWADENDAMME - Verenigse sociëteiten, pyramideschieting, 41 schutters: M. Verdonck, Con cordia en H. Koens, Spes Nostra, met 3 blokken; A. Dekker, Doei naar Hoger; W. Nije, Zorgvlied; M. Steenbakker, Victoria; J. Rijk, ADLM; B. Meijer, St.-Andries;, J. Platschorre, Zorgvlied; B. de Jonge, Spes Nostra; L. Rentmees ter, Willem Teil en Jac. Doense, Victoria, allen één blok. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Wisse, Con cordia; tweede hoge vogel: P. Repkes, Victoria; eerste zijvogel: M. Verdonk, Doel naar Hoger; tweede zij vogel: mevrouw De Jonge, ADLM; derde zijvogel: C. Westdorp, Eensgezindheid; vierde zijvogel: L. de Wilde, Ju liana; grootste aantal (6): M. Steenbakker, Victoria. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 - HULST - Tel. 01140-13191-11489

de Stem | 1987 | | pagina 11