Yellow Dot is op weg naar zelfstandigheid Organisatie is op zoek naar toppers 'BV OOSTBURG WERD ONVOLDOENDE INGELICHT' Elfde aflevering van Zilveren Bierpul-toernooi Cees Rijnberg: ^Cowboyverhalen9 Toernooi Luctor in Hulst Basketbalconflict EN RIJPLEZIEI DE STEM WOENSDAG 27 ME11987 VEERTIENDE CPC-PRUS SAS VAN GENT COMPETITIELEIDER REAGEERT LACONIEK Uitzondering Wedstrijden Scheldesport in Terneuzen VAN RIEL Verbroedering Protest I 1531 HA, 150-94055 T47 Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - In Sas van Gent wordt zondag 2 augustus voor de veertiende keer het startschot gegeven van de CPC-prijs voor be roepswielrenners. Ook deze keer wil het organiserend comité zich garant stellen voor een attractief gebeu ren. Vorig jaar bleef die stichting met een ietwat ontevreden ge voel achter. De wedstrijd op zich verliep uitstekend, maar intern waren er enkele pro- bleempjes van bijkomstige aard. „Het enthousiasme," zo deelt secretaris-penningmees- ter Johan de Block mee, „heeft er niet onder geleden. Integen deel, ook déze editie gaan we er weer vol goede moed tegen aan." „We willen er nu weer iets bijzonders van maken, want we bespeurden een zekere stil stand. En stilstand betekent in feite achteruitgang. Daarom doen we nu ons best om een sterk rennersveld aan de start te krijgen, met enkele absolute toppers. We proberen in ieder geval de Zeeuwse renners Hoondert, Ducrot, Priem, de winnaar van vorig jaar en het jonge talent Patrick van Passel naar hier te halen," laat Hilère Coens, de man die de public re lations verzorgt, weten. Voor de absolute toppers hoopt de organisatie, die al vanaf 1968 actief is met het or ganiseren van een jaarlijkse wielerwedstrijd, al bleef dat in de beginperiode beperkt tot amateurs, enkele bedrijven te strikken om via sponsoring een top-renner te adopteren. Naast een deelnemersveld, dat klinkt als een klok, heeft de organisa tie ook aan de omlijsting ge dacht. Zo weet men dat de plaatselijke boerenkapel tij dens de wedstrijden voor het nodige vertier zal zorgen. Het wielercomité heeft een aderlating moeten ondergaan. Eén van de bekende gezichten, voorzitter Willy Colsen, maakt daar geen deel meer van uit. Onlangs legde de voorzitter zijn functie neer, met de mede deling, dat nu maar eens een jongere kracht zijn taak moest waar gaan nemen. „Een groot verlies. Colsen was een echte wielerenthousiast," zo om schrijft Johan de Block het af scheid van Willy Colsen. Het uit het zeven man bestaande bestuur, dat zich jaarlijks ge steund weet door een vaste kern van veertig medewerkers, moet dus naar een vervanger uitkijken. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ook het elfde Zilveren Bierpul-toer nooi belooft weer een happening van de eerste orde te worden. Stuwende kracht achter dit gebeuren, Jan de Wolf, heeft de zaak weer goed voor elkaar. Op zaterdag 30 mei is sporthal 't Zwaantje te Ter neuzen weer het bolwerk van een aantrekkelijk zaalvoet- balgebeuren met hoofdzakelijk regionale zaalvoet balteams. Met veel trots deelt Jan de Wolf via het programma blad mee dat maar liefst twaalf ploegen op die dag in actie komen en dat ook de zaalvoetbalcracks Arie Riedijk en Frans Bouman weer als gastspelers van de partij zijn. „Zij horen zo langzamerhand tot ons ar chief en steeds weer heb ik de indruk dat die jongens graag naar ons toernooi ko men," zegt Jan de Wolf niet zonder enige trots. Titelverdediger W 't Polderken uit Westdorpe is ingedeeld in de A-poule bij clubs als Bliek, Breda; 't Keldertje, Terneuzen; Bui- tenlust, Cadzand; De Maayer, Koewacht en Phi lips uit Terneuzen. In de B- poule komen in actie: Bo- gaert, Hulst; Bliek, EK Yugo, W Van Strien en De Zwaantjes, allen Terneuzen en Cok uit Sluis. Ook nu zijn er tal van waarderingsprijzen te ver dienen. Zo worden er eind standen opgemaakt voor de sportiefste speler, de beste speler, veelbelovendste spe ler, topscorer, grootste pechvogel, maker 400e, 450e en 500e goal, sportiefste team, beste doelman, minst gepasseerde doelman en het beste doelpuntentotaal. Scheidsrechters zijn Johnny Meeusen, Jannis van de Voorde en Wim Boeije. Grensrechters, als vanouds, de gebroeders Van Es. Het fraai uitgevoerde programmablad, dat over iedere deelnemer wel iets persoonlijks te vermelden heeft, geeft aan dat de wed strijden om 10.00 uur begi- nen. De wedstrijdduur is bepaald op tien minuten, de kleine finale (om 16.50) op vijftien en de finale (om 17.10 uur) op twintig minu ten. De organisatie is in handen van de zaalvoetbal vereniging De Zwaantjes. Door Mark Janse OOST-SOUBURG - Cees Rijnberg, de competitieleider van het rayon Zuid, kern Zeeland (sinds jaar en dag) rea geert vrij laconiek op de protesten van BV Oostburg. Hij zegt: „Wie nooit iets doet, maakt ook nooit fouten. Ik kan me voorstellen dat het voor Oostburg een ongelukkige sa menloop van omstandigheden is, maar dat heeft niets te maken met mijn beslissingen. Souburg absoluut kansloos. Slechts met hangen en wurgen heeft Souburg 3 de play-offs gehaald en vanaf dat moment is het goed gaan draaien. Als Oostburg dan vindt dat het niet goed geïnformeerd is, dan is dat het probleem van BV Oost burg. Kijk, als je niet infor meert, dan weet je nooit iets. Je hebt verenigingen die vaak re clameren en nooit informeren en andersom. En als ze dan be weren dat ze pas 30 april op de hoogte zijn van de stand in de competitie, waarom hebben ze mij dan nooit gebeld voor ver dere inlichtingen? Nogmaals, ik vind het sneu voor Oostburg, maar ik pieker er niet over om op mijn beslis sing terug te komen. In ieder geval heeft BV Oostburg 2 nog een kans op promotie, dus dat kan de pijn misschien verzach ten. Het vervelende van deze hele affaire is dat het weer net lijkt alsof de 'overkant' alles wel even regelt. Als dat inder daad zo overkomt, dan wordt het hoog tijd om weer een ge scheiden competitie te starten. En anders moeten maar wat meer Zeeuws-Vlaamse mensen in het rayonbestuur plaatsne men. Dat is toch ook zo in de scheidsrechterscommissie, be sturen is ook vooruit kijken en niet reageren op het moment dat het kwaad al geschied is." Van onze sportredactie HULST - De rijkspolitie- sportvereniging Luctor uit Middelburg houdt vrijdag 29 mei voor de twaalfde keer het zaalvoetbaltoer nooi met als inzet de Zee land-bokaal. Het toernooi wordt gehouden in sporthal Den Dullaert te Hulst en er nemen negen teams aan deel. De wedstrijden be ginnen 's morgens om half ne gen en om 16.45 uur reikt dis trictscommandant J. Veenstra de prijzen uit. De wisselbokaal is nu in het bezit van het team van Wal cheren. Na de poulewedstrijden worden de kruisfinales en de finales gespeeld. De leiding is in handen van H. Maas en G. Verhulst. In poule A komen uit: staf district/recherchegroep, Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, Wal cheren, Noord- en Zuid-Beve land 2 en Schouwen-Duive- land. In poule B spelen Noord en Zuid-Beveland 1, Verkeers- groep, West-Zeeuwsch-Vlaan deren en Tholen. BV Oostburg heeft alles in eigen hand gehad. Als het de wedstrijd tegen Souburg of te gen Marathon had gewonnen, dan was er niets aan de hand geweest. Nu blijkt het ineens op één puntje aan te komen en dan krijg je allerlei verwijten naar je hoofd geslingerd. Kijk, in elke sporttak is het zo, dat nummer twee altijd een promotiekans heeft. Als er een team wegvalt, om wat voor re den dan ook, in de hogere afde ling, dan krijgt nummer twee automatisch een kans, al dan niet via een beslissingswed strijd. Welnu, Dynamo'70 1 promoveert in plaats van Vol harding 1 (dat afziet van pro motie, red.) naar de over gangsklas. Aanzien alle overige Zeeuwse teams zich daar ge handhaafd hebben, degradeert niemand naar de eerste klas kern Zeeland. Omdat ik niet met een oneven aantal teams wil beginnen, komt er dus een extra promotieplaats vrij, die via een beslissingswedstrijd tussen de laagst geplaatste in de eerste klas (BC Sas 1) en nummer twee in de tweede klas (Souburg 3) verkregen kan worden. Het is BC Sas gewor den. BV Oostburg 1 heeft alles in eigen hand gehad, tot en met de laatste wedstrijd tegen Mara thon. Verlies je die, dan ken je de consequenties. Wat die twee punten betreft: die twee beslis singen kunnen best naast elk aar bestaan. Het bestuur be slist over de boetes, ik over de wedstrijdpunten. Ik was die bewuste dag al vanaf half vier aan het telefoneren in verband met de mist en dat bleef zo tot het einde van de avond. De re gel is duidelijk: als de boot vaart, dan moet je mee. Oost burg belde me die avond op met de mededeling, dat het niet over durfde uit angst niet meer terug te kunnen. Ik heb toen duidelijk op de consequenties gewezen en ik dacht dat het zich daar toen ook wel van be wust was. Bovendien blijken andere teams toch naar deze kant ge komen te zijn - Voorwaarts, naar ik meen - dus waarom zou je dan een uitzondering moeten maken voor BV Oostburg? En wat het argument van de aan vangstijd betreft: als ze mij hadden gezegd: Cees, we ko men er aan, maar waarschijn lijk met vertraging, dan had ik gezorgd dat die wedstrijd was doorgedaan, desnoods om 20.30 uur. De competitieleider kan zo'n beslissing nemen en in dat geval heeft zelfs Marathon 3 zich daaraan te houden. Mijn eventuele bevooroordeeldheid als lid van de technische com missie van Souburg heeft hele maal niets te maken met deze affaire. Op het moment zelf was Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De Terneuzense atletiek vereniging Schelde sport houdt donderdag 28 mei, Hemelvaarts dag, reüniewedstrijden en een reünie-avond. Dit ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. De wedstrijden op het Zuidersportpark be ginnen om 14.00 uur en op het programma staan een 100 en 800 meter, kogelstoten en hoogspringen. Toezeggingen zijn er on der meer van de oud- Scheldesport-atleten Hans van Straten, André de Bokx (destijds derde tijdens het Nederlands kampioenschap meer kamp), Cora Hofman (ex- nationaal kampioene op de 100 en 200 meter), Bri gitte de Nijs, Karin de Nijs (ex-nationaal kam pioene op de 800 en 1500 meter), Maja de Jonge, Jolanda de Jong (ex-na- tionaal kampioene op de 100 meter) en natuurlijk Marjan Olij slager, de Europese topatlete op de horden en sprint, nu uit komend voor Sprint Bre da. Cora Hofman, Karin de Nijs en Marjan Olijslager werden tevens uitgezon den naar de Europese kampioenschappen. Na de wedstrijden verplaatst het gezelschap zich naar het Zuidland-theater waar omstreeks 19.00 uur het reüniefeest begint, dat wel eens vroeg de vol gende morgen zou kunnen eindigen. Van onze basketbalmedewerker OOSTBURG/OOST-SO UBURG - BV Oostburg 1, dat als derde eindigde in de tweede klas heren van het rayon Zuid, kern Zeeland van de basketbalcom petitie, op slechts één punt van vice-kampioen Sou burg 3, betwist deze rangschikking. Voorzitter Han Moerman wil zich vooralsnog niet neerleggen bij de beslissingen van competitieleider Cees Rijnberg om niet terug te komen op een eerder genomen maatre gel. Op 28 november 1986 was BV Oostburg op overmacht BV Oostburg 1 wegens de en het rayonbestuur besloot dichte mist niet komen op- de boetes te herzien. Oost- dagen voor de wedstrijd te- burg moest nog slechts de gen de toenmalige mede- helft van de zaalhuur beta- koploper Marathon 3. Dit len. Marathon de andere leverde de Oostburgse bas- helft. Competitieleider Cees ketbalvereniging een forse Rijnberg kwam echter niet boete van ƒ88,- op en tevens terug op zijn beslissing en twee punten in mindering handhaafde de twee min- in de competitie. Han Moer- punten voor Oostburg. Een man beriep zich namens verslag. Ivaartsdag) en ntoren gesloten. in rijdende 3ta te vervallen. Han Moerman ontevreden :da 626 Hatchback is leve Dtor (geschikt voor lood- ijectiemotor, al of niet me 'oeringen van de 5-deurs cunt u in de 626 serie kiezö tijlvolle 4-deurs Sedan, u niet alleen het ongewoi spreekwoordelijke betrou' inckhorst B.V, Den Haag Telefoon: 070 voor Bergen op Zoom e.o. K3EDRIJF -481* ivWO 19 - Bergen op Zoom (Nieuw-Borg' ersonenwagendealer voor Breda e°_JI voor RX 7 sportwagens en E-serie d® izekstraat 8-14, Breda, U76-213025. Van onze squashmedewerker CADZAND-BAD - Yellow Dot bestaat nu officieel bijna een half jaar. In deze periode groeide het ledental van de Cadzandse squash- vereniging van zeventien naar zesentwintig. Voorzit ter Jacky Ghij seis wil zich in de nabije toekomst vooral »P de jeugd concentreren. Samen met Flying Dutch man wordt er momenteel gewerkt aan een groot scheepse jeugdcampagne. Jacky Ghijsels: „We zijn van Plan om samen met Flying Dutchman op scholen informa tie over squash te geven. Het is ie bedoeling dat we de school gaande jeugd op onze kosten aten squashen tijdens de gym nastiekles. Uiteraard onder deskundige leiding. Op die ma- Jier willen we de jeugd laten kennismaken met deze nieuwe 'acketsport. Yellow Dot zoekt tamelijk eerst en vooral tieuwe leden. Een goede jeugd- tegeleiding zorgt voor een ste- wge toekomst," aldus de voor atter. Ghijsels wil dit jaar een eer ste herenteam in de competitie aten uitkomen. „We zijn mgenlijk nog op zoek naar ver sterking. Het is de bedoeling te teginnen in de vijfde nationale divisie van de NSRB (Neder landse Squash en Racket "aad), maar voor die tijd vie- j® we onze eerste verjaardag. VP 14 juni houden we de eerste l .mpioenschappen". Tege- JlKertijd wordt het eenjarig an van sporthal Cadzand wnerd tijdens een week voor «festiviteiten. Op die dag, «nu i?a® veertiende dus, zal S "et eerste herenteam van ying Dutchman aanwezig ■Jn. Er is informatiestand en w°rcit een demonstratiewed- 'rUd gespeeld. libels, „Daarvoor hebben Ui no8 de laatste (Me nwedstrijd in de reeks van drie. In Terneuzen spelen we dan voor de derde keer tegen Flying Dutchman en Campo Sportivo. Vooral tijdens de vo rige gelegenheid, in feite onze thuiswedstrijd, heeft Yellow Dot uitstekend gepresteerd. Ons eerste herenteam boekte een 4-2-overwinning op Campo Sportivo 2. Onze dames verlo ren met 1-3 van hetzelfde Campo Sportivo. In die reeks redde Sar Tazelaar voor Cad zand de eer via een puike par tij." Overigens koestert de voorzit ter van Yellow Dot goede her inneringen aan dit eerste offi ciële internationale toernooi in Cadzand-Bad. Hij zegt: ,,'s Avonds was er een koffietafel en een gezellig samenzijn. Ik had bovendien gezorgd voor herinneringsbordjes voor alle deelnemers. Het was echt een verbroedering. Bovendien zijn dit soort uitwisselingen be langrijk met het oog op de com petitie. Ze moeten het gebrek aan ritme als het ware com penseren. Uiteraard kost de voorbereiding veel tijd. Op dat gebied hebben we veel te dan ken aan Peter van Hee, die met medewerking van Luc de Booij voor de organisatie tekende. Op die manier kon het toernooi probleemloos verlopen." Voor de dames ziet het er vooralsnog iets minder goed uit. Er zijn te weinig competi tiespeelsters om een team te kunnen presenteren. Sinds de oprichting zijn er wel heel wat vrouwelijke leden bijgekomen, maar voorlopig zijn die nog niet klaar voor de competitie. Yellow Dot hoopt eigenlijk op dames met tenniservaring, die hun sport willen inruilen voor de nieuwe concurrent, het squash. Samen met de jeugd campagne vormt de ledenwer ving, met name de werving van vrouwelijke leden, de hoofd moot van het programma van Yellow Dot. Het bestuur van de Cadzandse squashclub Yellow Dot. Rechtsvoor voorzitter Jacky Ghij sels- FOTO WIM KOOYMAN Door Mark Janse OOSTBURG - BV Oostburg-voorzitter Han Moerman is hoogst ongelukkig met deze zaak. Hij zegt: „Op 28 november 1986 zou BV Oostburg 1 om 20.00 uur de belangrijke wedstrijd tegen Marathon 3 spe len in Vlissingen. Een uur eerder moesten de jongens-as piranten aantreden. Aangezien ik de-jongens coach, ston den we om 18.00 uur in Breskens. Op dat moment was er al een wachttijd van drie uur, dus gingen we te voet de boot op. Het reglement van de bond is namelijk ondub belzinnig: als de boot vaart, dan moet je meegaan. Zo niet, dan volgt een boete van twee punten in mindering. De boot vertrok pas rond 18.15 uur en kwam tegen 19.00 uur in Vlissingen aan. Vervolgens met het openbaar vervoer naar de sporthal, wat uiteraard weer vertraging betekende. Inmiddels wist ik al, dat de zelfde boot niet onmiddellijk terug zou varen en dus onmo gelijk om 19.00-19.15 uur terug in Breskens zou kunnen zijn. De overige heren stonden op dat moment wel te wachten in Breskens, maar vernamen dat deze niet voor 19.30 uur zou vertrekken. Dit betekende dat we nooit op tijd in sporthal Baskensburg konden zijn voor een 30-31-nederlaag uit bij Souburg 3 op en een 43-38-ne- derlaag bij Matador. Pas 10 april kreeg ik na op eigen initiatief bij Cees Rijn berg geïnformeerd te hebben te horen dat nummer twee via een beslissingswedstrijd alsnog de mogelijkheid tot promotie zou krijgen. Op dat moment stond BV Oostburg 1 één punt voor op Souburg 3, maar, met nog een wedstrijd tegen koplo per Marathon 3, de toekomstige kampioen, op het programma. Oostburg verloor de wedstrijd en door de winst van Souburg op Matador dezelfde avond, kwam Souburg plotseling voorbij BV Oostburg. Wat kun je nu concluderen: 1. Cees Rijn berg handhaaft een persoon lijke beslissing tegen het oor deel van het rayonbestuur in; 2. Cees Rijnberg verstrekt BV Oostburg niet tijdig de noodza kelijk inlichtingen inzake pro motieregelingen. Wij beschikten slechts over de mededelingen in het bonds blad, dat de nummers een in elke afdeling promoveren en de nummers laatst degraderen. Inmiddels weten we, dat Sou burg wel tijdig op de hoogte ge bracht was van de onver wachte promotiemogelij keh- den. Dat is des te meer opval lend, daar Cees Rijnberg be stuurslid van Souburg is. Ove rigens wist ook Voorwaarts, dat als laatste geëindigd is in de tweede klas, niet dat het via een beslissingswedstrijd tegen BV Oostburg 2 alsnog een kans zou krijgen zich in de tweede klas te handhaven. Dit soort informatie zou toch bekend ge maakt moeten worden, want het is in strijd met de regeling die in het eerste mededelingen blad bekend gemaakt is. Zoals het er nu voorstaat blijft BV Oostburg 1 zeker in de tweede klas, tenminste als het aan Cees Rijnberg ligt." ment samen met ons ongesla gen aan de leiding ging, voelde echter niets voor een regeling. Uiteraard zouden twee min punten voor Oostburg voor Marathon uitstekend uitko men. Cees Rijnberg merkte verder nog op, dat de jongens- aspiranten wel aan de over kant waren geraakt. Ik repli ceerde dat we op dat moment weinig kans gehad hadden om thuis te geraken, maar blijk baar was dit argument slechts voor dovemansoren bestemd. Ik heb daarop namens BV Oostbrug protest aangetekend via een schrijven aan Piere Bollen, de competieleider van het rayon Zuid, met een af schrift aan het bestuur en aan Cees Rijnberg. Iedereen was dus op de hoogte van mijn ac tie. Het bestuur trok daarop de boetes in en halveerde de prijs voor de zaalhuur. 'Een geval van overmacht', oordeelde het rayon Zuid. Uiteraard gingen we er van uit dat ook de twee verliespunten verdisconteerd zouden worden, maar toen ik enkele weken geleden de laat ste standenlijsten ontving, toen pas ja, bleek dit niet het geval te zijn. Ik telefoneerde onmid dellijk naar Cees Rijnberg, die echter zijn beslissing hand haafde. BV Oostburg-voorzitter Han Moerman: „Competitieleider Cees Rijnberg heeft niet correct gehandeld." - FOTODESTEM/CORJ. DE BOER de wedstrijd. Het bezoekende team heeft namelijk officieel slechts een kwartier uitloop tot zijn beschikking. Het risico voor niets te gaan was daarom te groot. Bovendien bestond de kans dat we niet meer terug zouden kunnen en dus in Vlis singen moesten overnachten. Kortom, ik stond alleen in Vlis singen en de rest van het team bleef in Breskens. Ik belde daarop Cees Rijn berg en legde uit dat het hier een geval van overmacht be trof. Hij antwoordde daarop dat de boot wel degelijk ver trokken was en dat er in dat geval wel wat door de vingers gezien had kunnen worden. Met andere woorden, de wed strijd had wat hem betreft ge rust om 20.30 uur mogen begin nen. Marathon, dat op dat mo- Op dat moment was BV Oostburg 1 al uitgeschakeld voor het kampioenschap, dus er stond voor ons niets meer op het spel. Ik liet de zaak dan ook voor wat het was. BV Oostburg 2 kon echter nog steeds kam pioen worden in de derde klas, dus besloten we alle bankspe- lers van het eerste over te he velen naar ons reserveteam om daar alles op alles te kunnen zetten. BV Oostburg 1 speelde de laatste drie wedstrijden dan ook met minimale bezetting en dito motivatie. Dit leverde ons

de Stem | 1987 | | pagina 13