Succes voor Paul Konings IN SAAIE PROFRONDE VAN MIDDEN-ZEELAND Wiebren Veenstra niet te stuiten Fignon in de wolken TOEGIFT BONDEN NI »onn lijkt tot dubbelel Merijntje DE STEM SPORT 8 MAANDAG 25 ME11987 AFWACHTINGSWEDSTRUDEN IN GOES Uitslagen GOES - Jeaw-Paul van Poppel, de rasspurter uit de ploeg van Jan Raas, begint warm te draaien. PETER VAN T WESTEINDE NEGENDE BU AMATEURS Kopgroep Uitslag jiODic? Slecht geregeld Latijn Oud vuil Fluit Weerzien Hartstilstand 127ste jaargang Kantoren t( DEN HAAG - Het kabine voor overheidspersoneel nu tafel gaan zitten om te pn voorwaarden van de ambl T1 GOES - Tijdens de Ronde van Midden-Zeeland wer den op het 800 meter lange parkoers op en rondom de Houtkade in Goes afwach- tingswedstrijden gehouden voor nieuwelingen en lief hebbers. Daarna kwamen ook nog skeelers in actie. Bij de nieuwelingen boekte Paul Konings zijn zesde sei zoenzege. De Brabander ver overde eveneens de leiders- prijs. De Zeeuwen Frank Zoe- tewei, Richard Sierveld en Martin van Loo probeerden in deze wedstrijd enkele keren een bres te slaan. Deze pogin gen werden echter steeds ge counterd door een attente Paul Konings en Patrick van Segge- len, die beiden een sterke in druk maakten. De toeschouwers moesten zich dan ook in hoofdzaak ver maken bij het betwisten van de premiesprints, die enkele leuke duels opleverden. Bij het in gaan van de laatste ronde trachtte Randy van Gils nog op de solotoer te gaan, maar ook dat uitstapje duurde slechts kort Een massaspurt moest dan ook de beslissing brengen en daarin toonde Paul Konings zich duidelijk de rapste. Ook in de koers van de lief hebbers was er weinig te genie ten. Leo de Jonge was steeds in de spits te vinden en probeerde enkele keren via een demar rage los te komen van de con currentie. De Brabanders Chris van de Bergh en Johan van Baal reageerden echter telkens attent en verijdelden deze uit looppogingen. Ook Nout Wes- terbeke en Kees Schroevers kregen geen ruimte en Dirk van Duivendijk slaagde er evenmin in een beslissende voorsprong te nemen. In deze wedstrijd werd daarom eveneens om de bloe men gestreden door een grote groep renners, waarbij Leo de Jonge zich niet meer bevond, omdat hij door pech achterop geraakte. De spurt werd van ver ingezet door Kees Schroe vers, die echter werd gepas seerd door Johan van Baal en Chris van de Bergh. Van Baal stoof met miniem verschil als eerste over de streep. Na deze wedstrijden was het de beurt aan de skeelers om het publiek te vermaken via twee manches van 20 minuten. Deze rolschaatsers slaagden er in het publiek te boeien. De meervou dige Zeeuwse schaatskampioen Arjaan van de Kreeke, die met zijn bijna complete schaat- strainingsploeg was komen op draven, won de eerste manche met gering verschil voor Mar tin den Heijer uit Heerenveen. Laatstgenoemde zegevierde in de tweede manche, waarin Van de Kreeke als tweede finishte, zodat beiden eenzelfde punten totaal realiseerden. In overleg met de organisatie beslootde jury toen om via een sprintduel over 150 meter tus sen Van de Kreeke en Den Heijer uit te maken wie eerste zou worden in het totaalklasse ment. Arjaan van de Kreeke, die inmiddels de vier kruisjes is gepasseerd, klopte zijn concur rent in de spurt royaal. Nieuwelingen: 1. P. Konings, Roosendaal 40 kilometer in 1.03.10; 2. R. Siereveld, Vlissingen; 3. C. van der Sluijs, Schijndel; 4. P. van Seggelen, Someren; 5. P. den Reij- er, Den Haag; 6. M. van Loo, Mid delburg; 7. D. Tolhoek, Jaarsveld; 8. P. van Laarhoven, Tilburg; 9. A. den Tek, Nieuwaal; 10. M. Bergen, Wouw; 11. M. Vermaas, Zoeter- meer; 12. J. Kouters, Oud-Gastel; 13. P. Aartsen, Putte; 14. F. van Heeswijk, Schijndel; 15. J. van Cadsand, Westdorpe; 16. E. van Al phen, Koewacht; 17. J. Wiskerke, Kortgene; 18. J. Pijcke, Sas van Gent; 19. W. Bastiaanse, Hooger- heide; 20. R. van der Wolff, Utrecht. Liefhebbers/veteranen: 1. J. van Baal, Breda 47 kilometer in 1.08.15; 2. C. van de Bergh, Oud- Gastel; 3. C. Schroevers, Arnemui- den; 4. P. van Venrooy, Nootdorp; 5. J. Zwaan, Voorschoten; 6. W. Oosse, Middelburg; 7. N. Wester be- ke, Westkapelle; 8. L. van der Wie len, Zierikzee; 9. D. van Duiven- dijk, Bruinisse; 10. F. Meijaard, Wemeldinge; 11. M. Sprinkhuizen, Nootdorp; 12. J. van Dongen, Wa genberg; 13. W. Mayenburg, Gouda; 14. L. Meeuwisse, Fijnaart; 15. P. Timmermans, Oud-Vosse- meer. Skeelers: 1. A. van de Kree ke, 's-Heer Arendskerke; 1. M. den Heijer, Heerenveen; 3. F. Salomé, Bres kens; 4. L. Boucherie, Vlissin gen; 5. A. Wisse, Yerseke; 6. R. Munnikhof, Goes; 7. G. Geerligs, Goes; 8. C. Kortlever, Zierikzee; 9. C. Muller, Bruinisse; 10. C. Hooger- land, Yerseke. Van Poppel draait warm In een massa-sprint bleef Van Poppel met name Eric Vande raerden (tweede) en Wim Ar ras (derde) nipt voor. Zo mi niem zelfs dat Vanderaerden bij de passage van de streep in Goes zijn hand opstak ten te ken dat hij er van overtuigd was te hebben gewonnen. Uit eindelijk besliste de jury, die niet de beschikking had over foto-finish-apparatuur Olympia's ronde kreeg voor rang - in het voordeel van Van Poppel. Jean-Paul van Poppel, die zodra de lente vordert en de temperaturen beter worden (al was daar zaterdag in Zeeland nauwelijks sprake van) zich meer op zijn gemak voelt: „Ik begon even te twijfelen. Ik hoopte dat die hand omhoog van Vanderaerden de jury niet zou beïnvloeden. Tenslotte was het verschil tussen ons nauwe lijks te zien. Gelukkig pakte het goed voor mij uit. Dit bete kent een geweldige opsteker. Zeker met het oog op de Tour, waar ik Vanderaerden en Ar- Door Rob van Deursen Nadat eerder dit seizoen een emmer vol kritiek over het hoofd van de rappe coureur uit Bilthoven werd uitge stort, smoorde hij de laatste weken de critici de mond. Eerst met twee etappe-overwinningen in de Vierdaagse van Duinkerken en zaterdag met zijn zege in de uiterst saaie, 28ste Profronde van Midden-Zeeland. ras zeker weer zal tegenko men". Daar zal echter waarschijn lijk ook de Italiaanse 'buffel' Bontempi zijn opwachting ma ken. „Ja, daar zullen we reke ning mee moeten houden", al dus een nuchtere Van Poppel, die zeker vanaf de laatste twintig meters tot de streep over een schier onmogelijke jump beschikt en die Bontempi vorig jaar in de Ronde van Ita lië tweemaal achter zich liet. Jan Raas: „Ik ben blij voor hem dat hij er nu eindelijk door komt. In het voorseizoen werd hij steeds tweede, derde. Ik wist dat hij altijd wat later in het seizoen op gang begint te komen, maar een coureur met zijn klasse mag daar toch geen genoegen mee nemen. Hij zal zijn aanpak in de winter moe ten wijzigen zodat hij eerder de vorm te pakken krijgt". Van Poppel: „Ik weet van mezelf dat ik in de klassiekers te kort ben geschoten. Mis schien heeft Raas wel gelijk als hij zegt dat ik niet goed over winterde. Maar laat ik eerst af wachten wat de komende maanden zullen brengen. Als ik eventueel in de Tour een paar ritten win, heb ik het ken nelijk toch nog niet zo slecht gedaan". Volgens Van Poppel speel den de weersomstandigheden hem zaterdag wel in de kaart. Vooral het feit, dat Zeeland een van de weinige totaal wind stille dagen in een jaar beleef de, kwam de jonge prof goed van pas. „Normaal blijft het hier van start tot finish nooit bij elkaar. In de finale heeft iedereen zich in dienst van mij gesteld. Het marcheerde per fect. Daarom ben ik zo blij dat ik het werk'van de jongens heb kunnen afmaken", aldus Van Poppel. Dat voordeel voor Van Pop- pel stemde Eric Vanderaerden rustig. De anders na een neder laag in de eindsprint onge naakbare Belg: „Voor mij was deze koers veel te licht. Als er maar een beetje wind had ge staan, was Van Poppel nooit zo ver gekomen. Nu konden wij hem en zijn ploeg niet echt aanpakken. Het was gewoon onmogelijk om een ontspan ning op touw te zetten. Zodra je je kont even oplichtte, zat de hele meute op je achterwiel". Willem Arras kon zich wel van boosheid voor z'n kop slaan. Hij was als eerste de kurketrekkerachtige bochten voor de finish-straat in Goes uitgekomen. „Veel te vroeg. Ik was te nerveus. Ik viel de laat ste 50 meter helemaal stil. Ver schrikkelijk. Dit was een koers op mijn lijf geschreven. Niet zwaar en met zo'n eindsprint. Verdomme, ik zal me toch moe ten leren te beheersen". De eindspurt was het enige hoogtepunt van deze aflevring van de rondtocht van de heren profs over de wegen van Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren. Nogmaals, vooral omdat de natuurlijke 'vijand' van het peloton in Zeeland, de wind, totaal verstek liet gaan. Middelburger Maarten Ducrot: „Ik heb het sinds ik hier woon, nog nooit zo meegemaakt. Er stond zelfs geen zuchtje". In totaal vielen er slechts en kele ontsnappingen te noteren. Na 34 kilometer koers van Frank Pirard, Lloyd, Ducrot, Veldscholten, Doyle, Malfait en Boelhouwers. Dat zevental werd echter al snel ingerekend. Van onze sportredactie GOES - Laurent Fig non, tweevoudig win naar van de Tour de France, heeft zaterdag uiteindelijk niet kun nen deelnemen aan de Profronde van Mid den-Zeeland. De coureur uit Parijs 'hing' wel boven het Zeeuwse land, maar het privé-vliegtuig van zijn vriend kreeg door de laaghangende bewolking en het slechte weer geen toestemming op het vlieg veld Midden-Zeeland te landen. Althans zo luidde de officiële verklaring voor het wegblijven van Fignon. Opvallend was name lijk dat er verschillende verhalen vielen te noteren over de absentie van Fig non. Zo sprak de Belgi sche wielermanager Fir- min Verhelst van een he licopter die niet had kun nen landen. En een ver zorger van de ploeg van Fignon: „Ze hebben wel toestemming gekregen om te landen. Vanuit het vliegtuig heeft die vriend van Laurent ook gemeld dat hij binnen tien minu ten zou dalen, maar hij heeft het vliegveld niet kunnen vinden. Nadat ze een tijdje rond gecirkeld hebben, zijn ze weer te ruggegaan naar hun ver trekpunt in de buurt van het Belgische Ronse". Voor de organisatie be tekende het wegblijven van Fignon en ook van Sean Kelly (nog steeds ge blesseerd aan het zitvlak) een financiële meevaller, omdat het startgeld voor beide renners in kas kon blijvea Voorzitter Piet Louwerse: „Meestal wer ken we met een tekort. Nu spelen we quitte. Dat is een geluk bij een onge luk". Jean-Paul van Poppel (tweede van rechts) ligt nog in volle sprint, terwijl Eric Vanderaerden (links) al zijn ultieme jump heeft ingezet. Te laat zou op de streep blijken. In het midden nummer drie inde uitslag Willem Arras. - foto willem mieras Op weg naar de zak van Zuid- Beveland probeerde Ron Mac- kay alleen iets op touw te zet ten, maar ook dat brak de wed strijd niet open. Evenals de po ging van Ducrot, Hoondert, Dorgelo en Nevels bij de eerste nadering van Goes niet. Achter dit viertal ontwik kelde vooral de ploeg van Hita chi een enorm tempo omdat Adrie van der Poel tweemaal vlak achter elkaar lek reed en door een aantal van zijn ploeg genoten moest worden bijge bracht. Van der Poel had trou wens toch niet zo'n gelukkige dag in Zeeland want niet min der dan vier keer moest hij een ander wiel steken. De PDM- ploeg in totaal reed zestien maal lek. De uitslag: 1. Jean-Paul van Pop- pel (Bilthoven) 221 km in 5.04.01, 2. Eric Vanderaerden (Bel), 3. Wim Arras (Bel), 4. Marcel Arntz (Lo- bith), 5. Frank Pirard (Breda), 6. Jos van de Heyndert (Belg), 7. Jef Lieckens (Belg), 8. Leon Nevels (Thorn), 9. Chris Pools (Belg) 10. Werner de Vos (Belg), 11. John de Keukelaere (Belg), 12. Peter Roes (Belg), 13. Hendrik Redant (Belg), 14. Ferdie Dierickx (Belg), 15. Bert Oosterbosch (Lekkerkerk), 16. Ro berto Gaggioli (Ita), 17. Geert De- corte (Belg), 18. Cees Priem (We meldinge), 19. Rudy D'Haenens (Belg), 20. Jan Jonkers (Oud- Gastel), 21. Jelle Nijdam (Zundert), 22. Eddy van Haerens (Belg), 23. Peter Hoondert (Goes), 24. Etienne de Wilde (Belg), 25. Jos Haex (Belg), 26. Ron Mackay (De Meern), 27. Edwin Baf cop (Belg), 28. Koen- raad van Rooy (Belg), 29. Erwin Nijboer (Emmen), 30. Jan van Camp (Belg). Door Eddy de Schrijver GOES - Wiebren Veenstra was zaterdagmiddag niet te stuiten in de finale van de Ronde van Midden-Zeeland voor amateurs. Veenstra - nog niet eens lid van de wielervereniging Zeeland, maar wel in het shirt van die vereniging rijdend - counterde alle aanvallen van vooral Patrick Tolhoek en won uiteindelijk in de spurt. „Ik reed super. Zat bij elke ont snapping. Ik wilde eigenlijk al leen aankomen, maar telkens ging Tolhoek mee. In de sprint was er niemand tegen me opge wassen," aldus de 20-jarige Veenstra, die ook deel uit maakt van de nationale selec tie. Dinsdag vertrekt hij samen met Tolhoek naar de Ronde van Oostenrijk. Tolhoek kwam in de laatste meters ten val en verspeelde een ereplaats. „Ik ken daar elke steen, maar in eens sloeg m'n stuur weg. Daar lag ik. Niets aan te doen, maar wel frustrerend," aldus een te leurgestelde Patrick Tolhoek na afloop. De Ronde van Midden-Zee land voor amateurs was er een van saai gehalte. In vorige edi ties was de wind een grote spelbreker, maar nu was het windstil. Dat had tot gevolg dat ook de mindere goden konden meepeddelen in het peloton. Het tempo lag hoog. In de eer ste twee uur wedstrijd werd niet minder dan 88 kilometer afgemaald. De beslissing leek bij Vrou wenpolder gestalte te krijgen. Daar gingen zo'n tien renners tegen de vlakte - Van 't West einde krabbelde daar ook over eind - en vooraan was dat het sein om extra gas te geven. Wiebren Veenstra gaat zegevierend over de meet in de Ronde van Midden-Zeeland voor amateurs in Goes. - foto willem mieras Achttien renners kwamen aan de leiding. Dat waren Martin Stroosnijder, Heddy Nieuw- dorp, Patrick Tolhoek, Karei van Goethem, Wiebren Veen stra, Bob Rasenberg, Richard de Vrieze, Willem Jan van Loenhout, John de Crom, Peter van de Klundert, André de Vrie, Jan van Schaick, Marcel Gunst, Kees Jonkers, Toon Vermeulen en de wat minder bekende Martens en Mulders. Deze kopgroep liep uit naar een halve minuut voorsprong en iedereen dacht dat de slag was gevallen. Niets was minder waar. De achtervolgende groep greep de leiders in de kraag in Westkapelle. Van Goethem reed daar lek, maar keerde te rug in de groep. Onmiddellijk gingen tien renners aan de haal, met daarbij onder ande ren Veenstra, de sterk rijdende Biletsky, Duin, Van Loenhout, Schouwenaar en Van Vlimme- ren. De Middelkampers en ren ners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen sloegen de handen ineen en de koplo pers werden in 's-Gravenpol- der tot de orde geroepen. In Kwadendamme ging Pa trick Tolhoek even alleen aan de leiding rijden. Er kwam re actie van Veenstra, Rasenberg, Biletsky, Van 't Westeinde, Nieuwdorp, Brouwers, Heeren, Van der Steen, Van Hall, Goen- se, Van Loenhout, de Belg Bot teldoorn, Kroezen en Mulder. De vijftien leiders verstonden elkaar uitstekend en in een mum van tijd was de marge opgelopen tot meer dan één mi nuut voorsprong. Veenstra probeerde diverse keren aan de haal te gaan. De eerste keer kreeg hij Van 't Westeinde met zich mee. Later was het steeds Tolhoek. Veen stra en Tolhoek gingen er op twee kilometer voor de streep van door en leken met z'n tweeën te duelleren voor de eerste plaats, maar in de laat ste zevenhonderd meter werd het tweetal ingehaald. Op dat moment kwam Tolhoek in een bocht te vallen. Veenstra rea geerde zeer attent en sprong weg. Veenstra werd niet meer bijgehaald door de achtervol gers. Bob Rasenberg werd tweede en Biletsky derde. Peter van 't Westeinde onderstreepte nog maals met z'n negende plaats - „als ik niet was gehinderd door die valpartij zit ik kort in de uitslag," - zijn progressie bij de amateurs. Met respect wordt er nu al naar hem uitgekeken. De spurt van het peloton werd ge wonnen door Jan Goedendorp. In dat peloton zaten ook Erik Vereeken, Niek de Taeye en Karei van Goethem. Ook in het peloton gingen enkele renners in de laatste bocht naar de fi nish tegen de vlakte. 1. W. Veenstra, WV Zeeland, 156 kilometer in 3.23.58; 2. B. Rasen berg, DRC De Mol; 3. A. Biletsky, Viersen; 4. H. Nieuwdorp, ZRTC Theo Middelkamp; 5. R. Brouwers, WV Breda; 6. P. Heeren, WV Oudenbosch; 7. N. Bottelhoorn, WSC Merelbeke; 8. W. van Loen hout, De Zuidwesthoek; 9. P. van 't Westeinde, WV Zeeuwsch-Vlaan deren; 10. T. van der Steen, WV Breda; 11. G. van Hall, De Pedde laars; 12. A. Goense, district Zee land; 13. W. Kroezen, De Pedde laars; 14. P. Tolhoek, ZRTC Theo Middelkamp; 15. R. Mulder, De Peddelaars; 16. J. Goedendorp, Delta; 17. C. Vleugel, ZRTC Theo Middelkamp; 18. M. Middelburg, Westland Wil Vooruit; 19. G. Glo- rieux, WSC Merelbeke; 20. K. Smits, Sauna Diana; 21. E. Bruck ner, Westland Wil Vooruit; 22. P. Haast, Sauna Diana; 23. W. Joos- ten, district Limburg; 24. R. de Vrieze, Sauna Diana; 25. E. Am- perse, WV Zeeland; 26. S. Koole, ZRTC Theo Middelkamp B; 27. W. Lugtenburg, Delta; 28. M. Stein- hauser, Viersen; 29. M. Remijn, ZRTC Theo Middelkamp B; 30. M. Gunst, WV Oudenbosch. OP MAANDAG glom v*r Mm loat i rnct oon ..Ktomti* In de HET ORGANISEREN van twee klassiekers op één dag is voor het organisatieco mité van de Ronde van Midden-Zeeland al jaren kinderwerk. Toch heeft het er alle schijn van dat de amateurklassieker er eigenlijk maar bij hangt. En als men dat dan nog maar probeert weg te ste ken is het nog niet eens zo erg. Maar voor de mensen van de schrijvende pers was het echt huilen gebla zen. Het organisatiecomité had twee prachtige auto's klaar staan, maar deze wa ren bestemd voor het ver slaan van de profronde. Niet getreurd. Het terrein stond immers vol met auto's, maar wedstrijdlei der Adrie de Winter wist drie minuten voor het startsignaal van de ama teurs nog steeds niet waar hij een van de persmensen moest onderbrengen. De 'gastenwagen' leek uit komst te bieden. Voor de bewuste verslaggever be gon toen pas echt de ellen de. Op de achterbank met z'n drieën zodat er 'lekker comfortabel' gewerkt kon worden. Op diezelfde ach terbank ook nog een man die het clubblad van Theo Middelkamp in elkaar moet zetten en die dus voor een dergelijke wedstrijd net zo belangrijk blijkt te zijn als een verslaggever voor een dagblad. Tenslotte moest 'pa' ook nog in de auto om er op toe te zien dat 'zoon lief' niet al te hard scheurde met de nieuwe auto. „Niet zo hard hoor," was een veel gehoorde kreet tijdens de wedstrijd. Enfin, het was heerlijk werken voor de pers in de Ronde van Mid den-Zeeland. Opvallend is overigens wel dat er tijdens de persconfe rentie wel erg veel plaatsen beschikbaar zijn voor die mensen. Dan is het logisch dat een organisatie als die van Midden-Zeeland de verslaggevers de kans geeft hun werk op een normale manier te kunnen doen... nachtmerries heeft van zijn belevenissen nadat het En. gelse schip was omge gen. „Ik zat te eten in een I van de zalea Ineens begon, nen de borden en het bestek enorm te schuddea Direct daarna schoof alles van de tafel over mij heea Toen bleef het schip, ongeveer een minuut schat ik zo, halt I schuin hangen, waarna het j in een ruk opzij tegen de zeebodem sloeg. Hoe ik er- uit ben gekomen, weet ik I niet precies meer. Maar in-1 eens was ik buiten en t ben ik gered". Smith, die voor een be-1 scheiden Engelse ploeg uit. komt, leed naar zijn zeggen door toeval niet zo veel schade. „Ik ben alleen mijn racefiets kwijt geraakt Normaal ga ik met de auto naar Zeebrugge om daar op de Belgische wegen te trai nen om aan het Europese 1 verkeer te wennen. M vrouw reist dan mee achter mij aan te rijden. No kon zij de overtocht niet maken, omdat ze juisti een nieuwe baan was be-1 gonnen. Daarom heb iki mijn auto thuis gelaten ei ben alleen op de fiets ge- gaaa Dus uiteindelijk viel het voor mij allemaal wei mee". Om aan koersen in West-Europa deel te kun nen nemen, moet Smith nog vaak van een van de veerdiensten over het Ka-1 naai gebruik maken. „R wil graag een contract bij een van de Europese fir- ma's. Dus ik zal me moeten I laten zien. Alleen, als ik nu op zo'n veerboot zit, blijf ik aan dek. Voor geen goud waag ik me nog eens in een afgesloten ruimte. Zo geluk als ik op 6 maart het I gehad, krijg ik nooit meer DAT SCHEIDSRECHTER en afdelingsbestuurslid Wim van Broekhoven ver baal aardig uit de voeten kan is bekend. Dat hij een talenwonder is, werd afgelopen zaterdag in de kantine van sportpark Baersande, waar hij de re ceptie van de voetbalver eniging Breskens humoris tisch opluisterde, bekend. Het zat hem in het ge schenk dat hij de Wester- schelde mee had overgeno men, want bij een kam pioenschap hoort nu een maal een geschenk. „Ik heb voor jullie een abor tessera- rum cerevisiarum meege nomen." Verbazing alom wat hij tevoorschijn zou to veren. Het bleek een mini- kratje met consumptiebon nen te zijn, dat hij overhan digde aan Benny Pielaat, aanvoerder van het kam- pioensteam. Overigens was hij wel zo vriendelijke om de vertaling van zijn 'abor' te geven en dat bleek 'con- sumptiebonnenboom' te zijn. „Laten groeien en niet alle vruchten eraf halen," waarschuwde hij de aan- wezigen. HET COMMUNICATIE SYSTEEM van de KNlïl dat tijdens de amateurklas sieker werd gebruikt kan het best bij het 'oud vuil' worden gezet. De meeste ontvangers in dt auto kraakten dat het lust was en er was nauwe-1 lijks wat van de koers in auto te volgen. De bezem- wagen moest halverwege stoppen om een andere ont vanger te laten monteren en zelfs waren er derswagens die niet eens I een ontvanger hadden Zo kon het gebeuren dat renner uit de ploeg Westfrisa enkele kilome-1 ters tevergeefs op hulp za! te wachten. Immers, in die auto zat geen ontvanger. De pers kwam er ook tt niet al te best af, want ver der dan het ontvangen de namen van de eei kopgroep kwam men niet I Na afloop bleek er heel wü meer gebeurd te zijn verondersteld. Geluttl I zorgden Patrick Tolhoek. Peter van 't Westeinde et Karei van Goethem voor 4 broodnodige informatie Het enige opmerkelijke- lachwekkende - dat gen teerd kon worden kwam i de mond van Pierre 1 kers. „Middelkamp, lek rechtsachter...." WIM VAN BROEKHOVEN is zijn fluit kwijt en dat doet hem pijn. Tijdens de kampioensre ceptie van de voetbalver eniging Breskens kwam hij daar op terug. Amper had hij het spreekgestoelte be klommen of hij begon er over. Een fluit die hij in al het tumult na de door hem geleide wedstrijd Bres- kens-BSC verloor. Nie mand van de aanwezigen was 'de fluit van Van VOOR RUGNUMMER 168 in het peloton van de 28ste Profronde van Midden- Zeeland, Richard Smith, le verde zijn deelname een niet zo vrolijk weerzien op. De 28-jarige Engelsman ontdekte tijdens de koers bij passage van een van de zijhavens van Vlissingen de op vrijdag 6 maart net bui ten de haven van Zee- brugge plotseling gezonken en inmiddels gelichte veer boot Herald of Free Enter prise. En op de rampzalige zesde maart behoorde Smith tot de geredde passa giers van de ferry. „Het deed me wel wat toen ik die boot plotseling in die haven zag liggen. Er schoot een brok in mijn keel", al dus Richard Smith, die nog Broekhoven' men. Trouwens, hijzelf wl hem ook niet meteen gel mist „De zondag daaMl moest ik in Vlissingen Cui-I ten en toen pas miste 'J| mijn vriend. Gelukkig »l ik nog een reserve-appel raat, al dateert die nog»! de tijd dat ik nog in Sin-I terklaas geloofde." Vraag! blijft: wie heeft de fluit v® Van Broekhoven, wT Wim zit er erg mee in z maag. Voor de 'opsporing-1 brigade: „Er zat er 1 lange veter aan." KAREL VAN GOETHE"! uit Kloosterzande had min der succes in de Ronde vMI Midden-Zeeland dan vorij jaar toen hij de ronde zij n naam wist te schrijve* „Ik zag het al toen ik vfl ochtend uit het raam keel De bladeren hingen stil het regende. Ik kreeg biW een hartstilstand. Een week heeft het gewaaid als het moet waaien is W windstil. Zo kan ieder het einde halen. Nee, fljl' moraal zakte vanochtend* met vijftig procent D® komt het niet op het fiets® aan, maar heb je geluk"*'! digaldus Van ö*j them. Eindredactie: Ton K00??! Bijdragen: Eddy de Schril ver, Fred Raboud en van Deursen. immers mot minstens van de tien Stemlozere lozeressen die species! pjlanootellino Hebben voor °KiSntJe3"-rubrlek "paraunMl gevraagd" ligt het "-or de hand. d«t er snel en reacties komen. yan onze verslaggevers ETTEN-LEUR/ARNHEM - pe norm voor het havo- examen Nederlands is bij gesteld. Het gevolg daarvan is dat een aanzienlijk klei ner aantal leerlingen een onvoldoende zal krijgen voor de tekstverklaring. Te- gen de vraagstelling bij dat examen-onderdeel zijn in west-Brabant, maar ook in rest van het land, grote I bezwaren gerezen. In West-Brabant leidden die tre bezwaren tot een door de Ka- mi tholieke Scholengemeenschap he Eti tie de br dal we rer ha on rei Her\ Van onze Haagse redactie 1988. De basis van dat overleg moet gulden voor beide jaren samen [ning (toen tijdelijk minister vj ialf maart heeft gedaan, maar i rend en in ieder geval ingetrokk [Dat vindt de commissie Albeda, |de advies- en arbitragecom- nissie die op verzoek van de Ibonden het geschil van kabinet |en bonden over de arbeidsvoor waarden voor dit jaar heeft be- Ikeken. De bonden zijn niet geheel tevreden met de uitspraak van Albeda': ze willen liever eerst esultaten zien over 1987 alvo- ens er ook over 1988 wordt ge lpraat. Minister Van Dijk noemt het [advies 'belangwekkend'. Het al zeker een rol spelen bij de fierdere gesprekken, aldus de 'ewindsman. Hij is van me- fing dat de uitspraak van 'Al- da' op enkele punten wat te icherp is gesteld. Onder meer feeft Van Dijk moeite met de onstatering dat het kabinet tich niet zonder meer mag be- epen op het (ontbreken van nanciële ruimte in het) re- fceerakkoord. Het kabinet wil het in 1987 en zuinig aan doen om te [voorkomen dat er in 1989 en grote gaten in de rijkskas morden geschoten. In totaal |eeft de regering tot en met 1,3 miljard gulden uitge- Irokktn voor het overheidsper soneel. Voor 1987 bood het ka- bir gu vo m; vei mi je ka 27( he de pe he- spr op wa leg en ge\ Ze da int Ne sp; mi he en hë va nis be< ge< da oo (ADVERTEI 30NN (AFP) - De regeringscoalil aar geheel tot aanvaarding a Auoptie te neigen, waarbij alle kl van 500 km uit Europa verdv He liberale FDP van minister ni pan tRutenlandse zaken Hans- ki r'etrieh Genscher was daar al bii poor. Maar bondskanselier o\T peimut Kohl van de christen- vd pmoeratische CDU, de groot- ktj P coalitiepartner, spleet het f|<»oinet een tiental dagen gele- ge pn door te verklaren dat er G| aar rijn persoonlijke mening dJ en di Binnenkort mogen ze in Moskou De Stem ook lezen ni dé zij g<f al

de Stem | 1987 | | pagina 18