d iron 299 m Twee keer geel is geen I 79 100 399 159 99 179 199 149 259 499 149 149 149 II BREUKINK VERLIEST IN PLOEGENTIJDRIT Strafschop fataal voor Vogelwaarde Breukink verliest roze trui en nervositeit Boete voor Anderson 'een slag in de lucht' ig. ïrgcmak. Borussia aast op Willaarts Moser denkt aan Tour Joop Zoetemelk definitief niet naar Tour de France Kelly zegt af voor Dauphiné iing is en toch de 'k bij over kunt 7 een Plus- inleg van e Postbank euwe reke- 1e over de Girosparen önisch aan- bereikbaar >t 21.00 uur AUTO LEASEN OF AUTO HUREN? I \RNHEM - Twee gele I jcaarten in één wedstrijd le- I veren niet altijd een rode I kaart op. Dat ondervond Vi- I jsse-spits Rick Talan gis- l teren. I Talan kreeg in de wedstrijd te- 1 J® Heerenveen twee keer geel voorgehouden door scheids- I vechter Slikkerveer, maar I mocht de negentig minuten l jjch uitspelen. Slikkerveer had Log niet zo lang geleden een specialiteit; nu kennelijk leen zwakte. Niemand Goed MAANDAG 25 ME11987 DONDERDAG TEGEN CLINGE ALLES OF NIETS dodelijk ongeval Jij GP Italië Jvoof Bf jir y*i 30 mei 1987. et versafdeling 22 I Q9CO Autoleasing kC(«9v Autoverhuur GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG DESTF I van onze sportredactie O O namelijk na het uitdelen van de eerste kaart niet Talan's rugnummer genoteerd, maar alleen de minuut waarin de overtreding was begaan. In Slikkerveer's boekje stond dus een 10. „Maar ik wist in ieder geval zeker dat Dick Schoenaker die eerste kaart niet gekregen had", zei een zichtbaar aangedane arbiter na afloop van de wedstrijd. „Om dat ik twijfelde ben ik bij de grensrechters gaan informe ren, maar zij konden me niet verder helpen. Dan kan ik moeilijk tegen die Talan zeg gen dat hij moet vertrekken, al had ik m'n vermoedens". Slikkerveer lichtte gister avond nog de scheidsrechters- commissie van de KNVB in. Die was overigens al deels op de hoogte, omdat ex-scheids rechter Ben Hoppenbrouwer, lid van die commissie, bij het duel aanwezig was. „Ik zal de commissie boven dien meedelen dat ik na deze blunder stop met fluiten in het betaalde voetbal", aldus de 37- jarige arbiter uit Slikkerveer, die aan zijn derde jaar bezig is. „Dit soort stomme fouten zijn onvergeeflijk, stel je voor dat het om een beslissingswed strijd was gegaan". Heerenveen-manager Schul- ting liet na de wedstrijd weten geen protest in te zullen dienen bij de KNVB: „Dat is het alle maal niet waard". Specialiteit wordt zwakte I Tan onze speciale verslaggever IcAMAIOREr Dl LIDO - De geschiedenis her- I haalde zich in de Ronde van Italië. Net als vorig Ijaar werden de wielrenners van Peter Post ge held door de ploegentijdrit. Let kostte Eric Breukink gisteren op de boulevard van Lamaiore di Lido, juist boven Pisa, de rose trui van de leider. Hij moest het tricot afstaan aan Stephen Roche. De Ier dankte zijn riante po litie in het klassement voor de Leede keer dit seizoen recht- Istreeks aan zijn ploeggenoten. een perfecte samenwerking I raasden de renners van Da vide lüoifava over de vlakke brede Kustweg, waarboven een don der wolkendek lag. De sporadisch verschijnende lion zorgde desondanks voor lsen drukkende temperatuur, Iraarvan de Carrera-trein in leenstelling tot de concurren tie geen last had. De negen ren ters van Boifava kwamen in lesloten formatie aan na 47 mi- fiuten en 22 seconden, ofwel een niddelde snelheid van ruim li kilometer. Boche en zijn collega's zetten e andere kopmannen op grote Itchterstand. De werkelijke tij- llen werden immers doorbere kend naar het individuele, al- Kemene klassement, waarin Breukink na de zaterdag door lïereldkampioen Argentin ge wonnen rit veertien seconden voordeel had op Roche. Van onze sportredactie VENLO - Lonkte een Ne- j derlandse club (PSV) de afgelopen weken vergeefs naar Uwe Rahn, sterspe- Ier van Borussia Mön- chengladbach; sedert en kele dagen richt de West- I duitse Bundesligaclub haar blikken begerig op een Nederlandse voetbal- j 'er. Borussia is namelijk zeer geïnteresseerd in öic Willaarts van FC Utrecht Zeife zouden FC Utrecht en Borussia Mön- ehengladbach al tot een akkoord zijn gekomen. Maar verwacht zal de transfer op korte termijn I worden afgerond. Gister- i middag zagen afgevaar digden van Borussia de «-jarige Willaarts in de Venlose Koel tegen WV ajn 22ste doelpunt scoren. I Up de nationale toscorers- 'hst neemt de Utrechtse [spits achter Marco van I Basten (Ajax) de tweede Saronni, tweede in de ploe gentijdrit, hield de schade be perkt. Maar de vierde plaats voor de Post-brigade deed Breukink zakken naar dezelfde klassering op de algehele rang lijst Erger voor Post was, dat de klassementsrijder Anderson een dreun kreeg. De Australiër, zelf in topconditie, zag alles- kunner Roche een voorsprong van bijna anderhalve minuut nemen. „Ach, we hebben pas tien procent van de Giro gehad", trachtte Anderson zichzelf moed in te spreken. „Er waren een paar jongens van ons niet goed vandaag. We konden niet beter". Dat zei Post met een weemoedige blik in de ogen ook. In het verleden was zijn ploeg de schrik van het peloton in de race tegen de klok. Nu moest hij toekijken, hoe de sa menwerking niet vlotte: „Ze begonnen zelfs met verschil lende versnellingen te rijdea Dat was een slecht teken. Maar als iedereen zich goed voelt, doe je er verder weinig tegen". Niemand van de Nederlandse formatie wilde later namen noemen van degenen met slechte benen. De negende renner, De Rooy, had al na de derde kilometer afgehaakt Hij kon geen kop- werk meer verrichten. De Rooy was in de eerste etappe op zijn stuitje gevallen en ondervond daarvan nog veel hinder. Lub- berding, Planckaert en Talen kwamen iets later over de streep dan hun vijf ploeggeno ten, die ruim een minuut op Roche toegaven. De Rooy arri veerde pas tien minuten later. Post zocht niet naar excuses voor de slechte prestatie. Dat zijn ploeg in tegenstelling tot die van Roche met open voor- Van onze speciale verslaggever LIDO Dl CAMAIORE - Francesco Moser is met zijn gedachte een beetje bij de Tour de France. Dat ver telde de Italiaanse wielrenner gisteren in Lido di Ca- maiore. Moser, vlak voor de Giro tijdens een training over de kop geslagen, zei zich goed te voelen. „Het etappeschema van de Tour spreekt mij aan. Door de individuele tijdrit vroeg in de wedstrijd kan ik wellicht in de gele trui komen". Moser wilde in de zomer eigenlijk naar de overdekte baan in Moskou voor de verbetering van het werelduurre cord, dat met 49.672 km in handen is van de Rus Ekimov (Moskou, 27 oktober 1986). Moser is zelf al houder van de werelduurrecords op de onoverdekte baan: 49.801 op zeeni veau en 51.151 boven de zeshonderd meter. Stephen Roche zwaait gelukkig naar het publiek nadat hij vooral dankzij zijn ploeggeno ten Eric Breukink uit de rose leiderstrui van de Ronde van Italië reed. - foto anp wielen reed, deed er volgens hem niets toe. In de Giro 1986 werd de ploeg Post tiende, waardoor de toenmalige kop man Van de Velde minuten in leverde. De ellende binnen de blauw witte formatie bleek gisteren al uit de tussentijd op 22 kilome ter: 26.08, 27 seconden langza mer dan Roche en de zijnen. Met helpers als Leali, Bontem- pi, Cassani en feitelijk ook Vi- sentini heeft Roche het goed getroffen. In het voorjaar droeg zijn ploeg hem naar de toppositie van Parijs-Nice, op de slotdag van deze etappe koers werd Roche geveld door een lekke band. Na een jaar van twee knie operaties, met opgave in de Gi ro, moet 1987 voor de duurbe taalde Ier een topseizoen wor den. De Rondes van Valencia en Romandië staan al op zijn erelijst Hij moet in de Giro na- tabene het meeste gevaar ver wachten van Visentini, die uit is op zijn tweede achtereenvol gende zege in de Italiaanse top wedstrijd. Visentini staat in het klassement tweede voor Cassani, ook al uit dezelfde ploeg. Zaterdag zag het er nog alle maal zo goed uit voor Breu kink. De 242 kilometer lange rit langs de baaien aan de Golf van Genua, onder een azuren hemel van Imperia naar Borgo Val di Taro, stond in het teken Van onze sportredactie GOES - Joop Zoetemelk zal definitief niet deel nemen aan de Tour de France van dit jaar. De 40-jarige prof uit het Franse Germigny l'Eveque heeft dat intern aan zijn ploegleider Jan Raas laten weten. De Zeeuw, zaterdag na afloop van de prof ronde van Midden-Zeeland: „Hij heeft mij verteld dat het over is. Zoetemelk trok zich in onze ploeg ook te rug voor de Midi Libre en de Ronde van Zweden. Hij gaat nog wel mee naar de Dauphiné Libéré, maar daarna wil hij het echt rustiger aan gaan doen". Volgens Jan Raas moet het voornemen van Zoete melk om niet in de Ronde van Frankrijk aan het ver trek te staan, serieus genomen worden. „Ik weet wel dat hij vorig jaar ook eerst vertelde dat hij niet zou deelnemen, maar nu is het toch anders. Dat merk je aan alles. Vorig seizoen twijfelde hij constant Dit keer niet Volgens mij staat zijn besluit vast". Overigens bereikte Zoetemelk tijdens de profronde van Woerden vorige week al een akkoord met de or ganisatie van het Internationale Wielergala van Ul- venhout, dat op woensdag 22 juli tijdens de Tour de France wordt verreden. Jan Raas heeft inmiddels zes coureurs uit zijn equipe aangewezen die zeker zijn van deelname aan de Tour. Dat zijn de Westduitser Rolf Gölz, Jean-Paul van Poppel, Maarten Ducrot, JeUe Nijdam, Gerrit Solleveld en de Belg Luc Roossen. De ontbrekende drie renners worden na het Nederlands .kampioen schap op de weg in Geulle aangewezen. Van onze speciale verslaggever LIDO DI CAMAIORE - Eric Breukink verloor in Lido di Camaiore niet alleen de roze leiderstrui, maar ook zijn nervositeit. „Ik wist toch al, dat de trui bijna niet te verdedigen was", vertelde de uitgeputte Breu kink na de ploegenrit. „Ik heb dit weekeinde onder hoogspan ning gestaan. Nu kan ik mij in een vrij rol bewegen". Ook al zakte hij in de rang schikking, Breukink bleef po pulair bij het publiek. Zijn tri cot werd bijna uitgetrokken door oude dames en kinderen, die zijn handtekening wilden hebben. Breukink, na Wim van Est (1953), Gerrit Voorting (1954) en Jean-Paul van Poppel (1986) de vierde Nederlander in 'La Maglia Rosa', kwam in de lange rit van zaterdag maar moeilijk mee. Zondag deed hij zijn werk naar behoren. „Ik heb gedaan wat ik kon. We gin gen gewoon niet haTder, wat we ook deden". Overleg tussen Peter Post en Phil Anderson nadat de Australiër gisteren op een gevoelige achterstand in de rangschikking werd gezet. - foto ap van de mislukte ontsnappin gen. De Schot Millar, nam na een klim van twintig kilometer als eerste de bijna duizend meter hoge Passo del Bocco. Hij was de aanvoerder van de groep, die vele renners had gelost Breukink kon volgen, al kostte hem dat moeite. In de afdaling gingen tien man weg, onder wie Van de Velde, Wyder en Nulens. De Italiaan Cenghialta was de laatste die het probeer de. In de wetenschap dat Bon- tempi stuk zat, zette wereld kampioen Argentin alles op al les. Hij wilde zijn landgenoten, die hem nooit op handen heb ben gedragen, in de eerste lange rit imponeren. Dat lukte hem goed. De 26-jarige Argen tin, die de Giro twee achtereen volgende jaren heeft gemist, boekte na Luik-Bastenaken- Luik zijn zesde zege van het seizoen. Voor uitslagen zie Sport 4. Van onze speciale verslaggever LIDO DI CAMAIORE - De eerste straffen in de ze ventigste Ronde van Italië waren voor Phil Ander son ën Stefaiïo Colage. Zowel de Australiër uit de ploeg Post als de Italiaan kreeg een tjoete van 100.000 lire (ruim 160 gulden). Klassementsrijder Anderson was zaterdag al uit op de zege in de tweede etappe. In de finale van de rit over 232 kilo meter wilde Anderson zich naar voren werken voor de eindsprint, aangezien de pure spurters te zwak waren of in de voorste groep ontbraken De sterke Italiaan Pagnin trok een sprint aan voor zijn kopman, de wereldkampioen Ar gentin. Bij het ingaan van de laatste bocht liet Pagnin Anderson niet binnendoor gaan Pagnin week uit om Argentin er door te laten Tegelijkertijd drukte hij Anderson bijna in de hekken. Terwijl Argentin het duo voorbij snelde, maakte Anderson voor de ogen van de televisiecamera's een stompende beweging, zonder Pagnin overigens te ra ken De jury van de Giro vond Andersons actie ontoelaat baar, net als het feit dat Colage in de finale gevaarlijk van zijn lijn week. PARIJS (AFP) - Sean Kelly verschijnt vandaag in Greno ble niet aan de start van de Ronde van de Dauphiné. Hij ondervindt nog te veel last van zijn gekwetste zitvlak. Dit heeft de Ierse wielrenner in Spaanse dienst zijn ploegleider Faustino Ruperez zaterdag la ten weten. Kelly staakte op 12 mei zijn deelneming aan de Ronde van Spanje, hoewel hij het alge meen klassement aanvoerde. Hij werd gedwongen tot af stappen wegens pijnlijke won den aan zijn achterwerk. De Ierse kampioen had zaterdag nog vijf hechtingea Doktoren verwachten dat de training niet voor woensdag zal kunnen hervatten. J0NZA (TRR) - De 23-ja- 'f>e Italiaanse motorcou- i;jr Mauro Ceccoli is giste- tijdens de openingsrace de de Grote Prijs van Ué, bij zijn debuut in de ■r|sport, op het circuit van 'Wjza om het leven geko- i°U verloor in de eerste Kwl6 van.de race om de Su- rwophy (je bocht ,je macht rijn machine. De renner °P slag dood. Door Chris van Wijk OUD GASTEL - Eindelijk kwam de verlossende treffer! Negen minuten voor tijd konden de Gastelsupporters juichen in de belangrijke degradatiewed strijd tegen Vogelwaarde. Hans Vos werd in het beruchte ge bied gepakt door Vogelwaarde-ver dediger Werner Crombeen en de scheidsrechter Van Grinsven uit 's- Hertogenbosch wees gedecideerd naar de witte stip. Frans de Weert wist zijn zenuwen in bedwang te houden en schoot oerhard in de bo venhoek, onhoudbaar voor de ta lentvolle doelman Mark Arens, die vooral in de tweede helft een ver bluffend sterke wedstrijd speelde. De sportclub slaagde er daarna in die voorsprong vast te houden. Het woord is nu aan de twee Zeeuwse ploegen Vogelwaarde en Clinge, die op Hemelvaartsdag tegen elkaar uitkomen. De uitslag van die wed strijd is bepalend of zondag SC Gastel naar Clinge moet. Laat Vo gelwaarde donderdag een punt lig gen, dan is aan degradatie niet te ontkomen en moeten STEEN en Vo gelwaarde volgend seizoen een trapje lager spelen. Belangrijke winst dus voor de sportclub, die wel over het ongun stigste doelsaldo beschikt. En in het geval dat de drie ploegen met twee punten gelijk eindigen, gaat het der deklasserschap voor Gastel verlo ren. Niet een van de elf thuiswedstrij den kon Gastel in deze competitie winnend afsluiten. In dit meest be langrijke duel werd de eerste thuis zege een feit. Het draadje, waarmee SC Gastel met de derde klas verbon den was, is nu plots van betere kwa liteit geworden. Gastel-trainer Frie Verstraete: „Het was om kapot te gaan. Wat hebben we, vooral na rust kansen laten liggen. De ploeg was wel goed gemotiveerd. De twee ex tra trainingen deze week met veel overleg hebben toch geholpen. Dat we in deze na-competitie terecht zijn gekomen, hebben we trouwens aan ons zelf te wijten en daar hoor ik ook bij". Vogelwaarde-oefenmeester Wal ter van Duijse: „In de eerste helft hebben we enkele mooie kansen om zeep geholpen. De strafschop was in mijn ogen terecht. Donderdag is het voor ons alles of niets". Het was puur degradatievoetbal. Wie had trouwens anders verwacht! Slecht plaatsen verlamde het combi natiespel. De verdedigingen van beide ploegen konden het brei- en verstelwerk redelijk goed aan. Maar de nervositeit stak regelmatig de kop op. Uit een vrije trap Van de Weert schoot Hans Vos naast Wel dra bleek dat Michael Pieters de meest gevaarlijke aanvaller bij de bezoekers was. Pieters schoot uit een voorzet van De Kort over. Een actie van Ger Sponselee verdween over het Gastel-houtwerk en een poging van Winfred van Waterschoot ging centimeterijes naast de paal. Willy Mol - hij was ziek, had koorts, maar wilde kost wat kost spelen - kopte naast. Het felle sprintje van Vos reikte net niet ver genoeg. Plots een levensgrote kans voor Vogelwaarde. Een onnauwkeurige terugspeelbal werd door Frans de Rooij in handen van Gasteldoelman Rini Rokx geplaatst. Op de eerste goede aanval hebben de negenhon derd kijkers een half uur moeten wachten. Maanders en Van Duij- venbode strandden op weer Arens. Ook drie Gastel-hoekschappen wist de Vogelwaarde-defensie te pare ren. Na rust kwamen er goede kansen voor het thuisfront Willy Mol ma- noevreerde zich in vrije positie, maar Arens stopte in een woord Moment uit het treffen tussen Sportclub Gastel en Vogelwaarde. - foto de stem/dick de boer mesterlijk. Uit die hoekschop van kwam de voor Voglwaarde fatale dat de kans voor behoud van de Mol liet De Weert een stuitende bal seconde. Crombeen deponeerde Vos derde klas met sprongen omhoog los, die rakelings over ging. Toen op de grasmat en De Weert maakte, ging.

de Stem | 1987 | | pagina 11