Sanering Cruson pas in 1990 )e maakt oor de sfeesten ^bobcat I! Showavond Release het Ledeltheater Waterlandkerkje vecht weer voor school Freewheel winnaar van eerste proef Griffier J. de Doelder weg bij het waterschap Bestuur PvdA is ook niet blij met uitspraken wethouder Terneuzen: en animatie] van bisdom Itten-Leur JEMEENTE KOOPT COLLECTIE OPGEZETTE DIEREN STOCKMANSHOEVE GEN GEREED Ruilbeurs Demonstraties LG EN MORGEN' rn STEM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 23 ME11987 Leskens/middel- LjiG - Het terrein van json Breskens wordt jogst waarschijnlijk pas in gesaneerd. Het is wel jor het college van Gede- "uteerde Staten (GS) opge- Len in het ontwerp-bo- Ltsaneringsprogramma |oor het komende j aar ■ingezien de provincie liechts' 2,65 miljoen krijgt voor snering in '88 lukt het niet om i.it terrein eerder te schonen. J. zijn drie andere vervuilde Crreinen die voorrang hebben: ijt benzinestation in de Bosse- PROVINCIE KOMT GELD TE KORT VOOR BIJDRAGE AAN GEMEENTE HUUR EEN BOBCAT II II Houthuis wint wisselbeker edietbank in Missing# rugroep LEEFBAARHEID DORP IN HET GEDING, ALS BEZUINIGING DOORGAAT Stijging Belangrijk Onrust Een berg Test Geen paniek Spannend Tegendeel Zondagmarkt in Oostburg NA DIENSTVERBAND 21 JAAR 'ZONODIG LEDEN RAADPLEGEN Strijdig bij 'Doris op schoot', waar bij presentjes worden uit gedeeld. 's Middags om één uur be gint bij het kerkplein een ruil- en koopjes beurs voor alle kinderen van de basi- school. Op hetzelfde tijdstip begint in de Molenstraat een fietscrosswedstrijd die meetelt voor het kampioen schap van België. Men ver wacht zo'n tweehonderd in schrijvingen van jongens en meisjes in de leeftijds groep van vijf tot zestien jaar. Het brandweerkorps van Westdorpe zal zowel 's morgens als 's middags de monstraties geven met de hoogwerker van het rayon Zeeuwsch-Vlaanderen. Nieuw is ook de demonstra tie schapen scheren door G. de Smet. Twintig teams hebben zich in laten schrij ven voor de touwtrekwed strijden, die om twee uur beginnen. De muzikale om lijsting is in handen van fa- nare 'Eikels worden Boo- men' en de carnavalskapel Tandsjen Bei'. Om half drie begint bij Het Oude Raedhuys een handboogschieting op de liggende wip. Tegen vier uur is de markt afgelopen, maar de feestelijkheden worden om 19.00 uur voort gezet met het oplaten van een hete luchtballon aan de Dekkerstraat. Ter afslui ting is er in zaal Het Oude Raedhuys een bal met me dewerking van het orkest Nico Silvester. rig jaar ontbrak het manifej op zondag. Zondagmiddag gaat de Ter! neuzense kunstenaar Cees va' Langevelde een door hem opdracht van de Stichtin 1 Noordstraat Promenade gej maakt schilderij in het open 1 baar bij opbod verkopen. i opbrengst gaat naar de nieuw bouw van het dierenasiel. De winkeliers bevolken straten tijdens het feestweeltj e end met kraampjes. Zij hebbel ervoor gezorgd dat straattaal e teracts het winkelend publief t naar hun koopwaar lokken. 2 r komt het komische Canades ft duo The Peabody Brotal] naar het Scheldefest. Daal] naast heeft de stichting nan n als Exces, de Diepzeeduikers a Dokus en Whitty gecontracj teerd. T20 IfoflOl ,nze verslaggever straat in Vogelwaarde en de gasfabrieken in Yerseke en Tholen. Die terreinen komen alle in aanmerking voor een bijdrage uit het budget dat de provincie voor het komende jaar van het Rijk ontvangt voor bodemsa nering. Als vijfde staat het op slagterrein voor conserverings middelen te Goes. Volgens een woordvoerder van de provincie is er een zeer kleine kans dat Cruson in '89 wordt geschoond. De gemeente Oostburg moet ook een deel van de kosten van de schoonmaakoperatie van Cruson dragen. Volgens wet houder j. Thomaes (milieu-za ken) ongeveer 4,5 ton. Hi is blij dat Cruson op de lijst voor '88 staat, maar betreurt het dat de sanering niet eerder wordt uit gevoerd. „Die sanering moet zo snel mogelijk worden uitge voerd. Hoewel er geen direct Revaar is voor de volksgezond heid vindt ik dat voor de Bres- kense bevolking dat zaakje daar zo snel mogelijk schoon moet worden". GS wijzen er op dat waar schijnlijk niet alle vijf de ter reinen kunnen worden schoon gemaakt, omdat er niet vol doende geld is. Bij het bepalen van de urgentie-volgorde, Cru son staat op de vierde plaats en het benzinestation in Vogel waarde op de eerste, zijn GS uitgegaan van de milieu-hy giënische noodzaak Financiële en bestuurlijke argumenten, zoals de wens om woningen te bouwen op grond die nu nog vervuild is, speelden een klei nere rol. Er komt, aldus GS, een on derzoek naar de mogelijke ver ontreiniging van het terrein van de suikerwerkenfabriek aan het Spuiplein te Breskens. Ook komt er een nader onder zoek naar de vervulingsgraad van het sloopterrein van De Schrijver in Hulst. lk-weer-voorziening in Sluis L onze verslaggever «LUIS - Voor een bedrag van 47.000,- kan de |emeente Sluis in het bezit komen van de collec tie opgezette vogels en vissen van de Stockmans- loeve bij Damme. Dat verklaarde gisteren loco- |urgemeester J. du Fossé. collectie omvat ruim driehonderd opgezette dieren, Evenals een collectie geraamten van vogels en vissen. Ne- intig procent van de dieren leeft of leefde in het na- brgebied het Zwin. i de gemeenteraad akkoord fat met de aankoop, gaat de ineente een commissie in het [ven roepen die moet bekijken h: er met de collectie precies Eordt gedaan. p ligt in de bedoeling de op lette dieren onder te brengen fceen 'educatief centrum' bij mping De Zwinhoeve. De Ijenaar van de camping is nentueel bereid het centrum Ibeheren. 1 Zo'n centrum is een grote )ens van de gemeente. Men wil i Het Zwin een soort 'elk- fcer-voorziening' creëren om de toeristen en de eigen be- (ADVERTENTIE) |#>>»»»»»»»»»»»»»>»»>»»»»»»»>4 _^>»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»1 i Smits b.v. Breda 9 modellen met hulpwerktuigen - sloophamer - grond bak dlv. - vork greppel - palen-plantboor - pulnrlek - bezem - palletvork etc. II i I 5 s 2 'MAAK VAN SN MAN EEN TEAM' VERKOOP VERHUUR LEASING Monk 21, Breda 076)418000 "lUUUU<««««t«MM««««UU«3 volking wat meer te Dieden dan alleen het strand en de zee. Sluis zal financiële steun ?an de provincie vragen voor het opzetten van het centrum. De collectie koopt de gemeente al leen aan. Sluis heeft wel samen met Aardenburg en Oostburg getracht om de oude land bouwwerktuigen van de Stock manshoeve te kopen. Omdat'de prijs plotseling tien procent steeg, is die koop niet doorge gaan. Om de collectie onder te bren gen moet Sluis ook nog flink wat uitstalkasten kopen. Du Fossé denkt niet dat dat een groot probleem zal opleveren. De loco-burgemeester heeft ook al contact gehad met de West-Zeeuws-Vlaamse na- tuurbeschermings-organisatie 't Duumpje. Die organisatie is gevraagd om in het centrum ook spullen onder te brengen, zoals haaietanden, schelpen en planten. „Op die manier krijgt de toekomstige bezoeker een compleet beeld van de flora en fauna van Het Zwin", aldus Du Fossé. Ook de VW's worden bij de opzet van het centrum betrokken. KOEWACHT - De LM- Hondentrainingsschool te Koewacht hield onderlinge wedstrijden. Bij deze laast- ste van een serie van vier wedstrijden in gehoorzaam heid en behendigheid, werd gestreden voor de wisselbe kers 1986-1987. De wisselbeker voor gehoor zaamheid werd gewonnen door A. Houthuis uit Terneuzen met een Duitse herder. De wisselbe ker voor de behendigheid ging naar K. Jansen uit Waterland- kerkje met een briard. een jongerenkoor, de Aft kaanse Vluchtelingengroe ie Breda, jongerenkoor en coffljL et 'Brasil op Weg', 'Volksmuze 08 r_ lum' en de FilippijnengW1 at, atv ïf Naast het hoofdprograr. is er de hele dag een wl markt, waaraan onder me wordt meegewerkt door de NJ is derlandse Missieraad, de N4 lie derlandse Zendingsraad, ;ns reldwinkel Oosterhout, FiLB fet pijnengroep Noord-Bratwr uit Amnesty International, Ff® 'de motionteam Mill Hill, Vlucn» ;h- lingenwerk Nederland fj iu- Stichting Melania. Verder w an er in een aparte zaal e"11 De klankbeelden te zien en hor aia Dg dag wordt besloten rnet >p- viering met medewerking >en de Vlaamse groep 'Getuig aor voor Vrede'. isingen wil toch weer een gemeef1! oude in 1979 werd opgeheven. Da'F werd dat er geen behoefte meer mensen op diverse andere mata ;r dat uitkeringsgerechtigden gee" kunnen krijgen en verder is de Pf verstrekken van leningen. Boverw r toezicht uit op het verstrekken nst, zodat ook die weg voor veel m zo niet langer kan. Daarom zal dei issen over heroprichting van de I reglementen zullen worden aangep verlenen krediet 7500 gulden zal oeger. De maximale aflossingstern twintig maanden. Als alles mee'® meentelij ke kredietbank haar de inieuw openen. n onze correspondent pSTBURG - Jazzdansgroep Release, onder leiding van ff id Neve, geeft zondag 7 juni een showavond in het deltheater te Oostburg, aanvang half acht. Mrele jaren is Release een Wp in de regio. Ingrid Neve W niet alleen haar groep te feren, maar kan daar- t op uitstekende wijze enthousiasme overbren- N het publiek. °rig jaar was de show- id in IJzendijke een succes, dit keer staat het pro- ®na borg voor een leuke •"avond „Wat is er eigen- spannender dan op te tre- P °P een echt podium met R belichting?", aldus Ingrid Te. |fsn deze avond wordt mede- Wtt door de moderne jazz- %oep Ariadne-Eureka uit P Belgische Anzegem, onder ®>g van Linda Demeule- Ook het gitaarduo fy Blaakman/Bryan de Wne trakteert het publiek (enkele hoogtepunten. Dit F bespeelt klassieke gitaren |*wam met elkaar in contact de muziekacademie in ke-Heist. s is er een optreden van ffoep, bestaande uit dansdocenten, die dit een specialistiecursus ^en heeft gevolgd bij Koninklijk Nederlands 'stiekverbond. Binnen Ingrid Neve in actie FOTO W1M KOOYMAN deze cursus heeft de groep naast het trainen van eigen vaardigheid, met gastdocenten een project gemaakt. Een dans voorstelling van twintig minu ten met als thema: de dag. De presentie van deze avond is in handen van Jacqueline Oost hoek. Kaarten voor de showavond zijn verkrijgbaar bij verschil lende verkoopadressen in IJ zendijke, Aardenburg, Bres kens, Sluis en Retranchement. De kleuterklas in Waterlandkerkje. Wat moet er van het dorp worden, als de school zou verdwijnen? FOTO DE STEM/COHJ DE BOER Door Romain van Damme WATERLANDKERKJE - Tijdens het speelkwartier in de ochtenduren wan delde Jacob Schilleman het plein van de school in Waterlandkerkje op. Geschrokken was hij. In de krant stond dat de school waarschijnlijk dicht moet omdat er te weinig kinderen op zitten. Jacob, woonachtig in de straat waar ook de school staat, zei tegen meester Ted de Blieck: „Het zou toch jam mer zijn als ik straks de kin deren niet meer langs mijn huis zie komen". Die uit spraak typeert de stemming in het dorp. De school dicht? Dan 'sterft het dorp'. Cijfermatig gezien heeft de Inspecteur Leenhoutsschool in Waterlandkerkje geen schijn van kans. Tenminste, als het plan van staatssecre taris Ginjaar-Maas in de Tweede Kamer geen averij oploopt. Drie jaar lang bleef de school onder de norm, der tig leerlingen. Dat is gemak kelijk te zien op een door Ted de Blieck gemaakte grafiek. In 1984 telde de school veer tien leerlingen. Een jaar later achttien. In '86 was dat aantal gezakt met één. Dit school jaar zijn er weer achttien leerlingen. Voor hen staan drie leerkrachten klaar. Ted de Blieck heeft zes groepen onder zijn hoede. De kleuters zitten bij Petra Kruidenier en Anneke Verstraete. Petra en Anneke zijn goed voor één vaste formatieplaats. Drie basisscholen in Zeeuwsch-Vlaanderen worden bedreigd met sluiting, door bezuinigingen van het Mi nisterie van Onderwijs. Staatssecretaris Ginjaar- Maas wil dat basisscholen die driejaar lang minder dan dertig leerlingen in de banken hebben, de deuren sluiten. Dat is van toepassing op gemeenten met min der dan 18.000 inwoners. Eind juni, dit jaar, valt de beslissing. De Christelijke Basisschool in Spui, 'Ter- vliet' uit Terhole en de Inspecteur Leenhoutsschool uit Waterlandkerkje volgen de politieke debatten op de voet. Zij zijn in gevaar. Maar dat niet alleen. „Het dorp verliest bij een eventuele sluiting meer dan een school", wordt er gezegd in Waterlandkerkje. De school als bindmiddel in het sociale leven. Dat ziet er dus somber uit, ware het niet dat de grafiek nog wat anders laat zien. Want de grafiek is niet zo maar gemaakt. Vanaf vol gend jaar is er namelijk sprake van een spectaculaire stijging. Ieder jaar komen er leerlingen bij. Bij het jaartal 1991 staat 39. Bijna net zoveel leerlingen als tien jaar gele den. Toen waren er 41. „De komende twee jaar verlaat er niemand deze school", zegt Ted de Blieck. „Dat is in feite uniek. De getallen, die stij ging, kunnen we waarma ken". Een dreigende sluiting van de school is niet nieuw in het dorpje 'langs de weg naar Oostburg'. Het dieptepunt was 1984 toen de meester slechts veertien leerlingen kon verwelkomen. „Dat was veel te weinig", zegt De Blieck nog eens terugkijkend op die spannende periode. „De provincie wilde echter van geen sluiten weten. Dat deze school de laatste school op het dorp was, telde erg zwaar. Dat er te weinig leerlingen waren, was niet doorslagge vend". Niet alleen de provincie stond achter de school. Ook de ge meente Oostburg. „Altijd is er gezegd dat niet alles negatief bekeken moet worden. De school heeft een belangrijke functie in het dorp. Dat er kennen gemeente en provin cie. Maar blijkbaar zit er een gat tussen Middelburg en Den Haag". Iedereen in Waterland- kerkje weet het. Cijfers liegen niet. Drie jaar lang een onvol doende bezetting. Daar is niets tegenin te brengen. „Maar het zou toch wel heel jammer zijn als er nu niet ge keken wordt naar de toe komst", vindt Herman Maen- hout, voorzitter van de mede zeggenschapsraad die samen met Els Clement, lid van die raad, het gesprek bijwoont Ook zij benadukken dat slui ting van de school Water landkerkje duur zal komen te staan. „Er is weer onrust bij de ouders", weet de meester te vertellen. „Dat is heel jam mer. Want eindelijk was er weer vertrouwen. Sommige ouders moeten gaan beslissen. Naar welke school sturen we de kinderen. Mensen die in Waterlandkerkje willen wo nen, zullen langer nadenken". „Ik heb begrepen dat er straks nog een andere vuist regel gehanteerd wordt. De betrokkenheid van het dorp bij de school. Dan wordt er gekeken hoeveel school gaande kinderen er in het ge bied wonen en hoeveel van die kinderen deze school be zoeken. In Waterlandkerkje wonen ongeveer veertig schoolgaande kinderen. Op deze school zitten er achttien. Dat is nog geen vijftig pro cent. Maar je moet niel verge ten dat Wateriandkerkje uit gestrekt is. Als je op de grens woont, onder de rook van Oostburg, laat je de kinderen daar naar school gaan. Christelijk gereformeerde ouders sturen hun zoon of dochter meestal naar Terneu zen. Dat speelt allemaal mee en op een dorp is dat onmid dellijk te merken". terschool ter ziele gegaan. Wegens gebrek aan leerlin gen. „In '83 hebben we gezegd, we moeten de kleine kinderen op het dorp houden. Toen is die peuterspeelzaal opgericht. Zonder subsidie. De ouders betaalden. Kinderen van twee tot zes jaar konden terecht. We hadden het zo geregeld dat de oudste kleuters de hele week aanwezig konden zijn. We werkten met leidsters die werkloos waren. Het enige nadeel was het grote verloop in de leiding". „Het was een test voor de be trokkenheid van de ouders", vult Els Clement aan. „Toen de peuterspeelzaal er kwam, was er niets. Geen bestuur, geen raden, niets. Maar ieder een werkte mee. De ouders voelden zich betrokken bij het project". Het was een van de redenen dat de school mocht blijven als basisschool. De peuterspeelzaal bleef ook. Daar zit nu weer groei in. Ted de Blieck zegt dat hij het ziet als een bergexpeditie. „De bergbeklimmer zoekt spon sors, zoekt middelen en traint drie jaar lang. Hij zegt nog een jaar nodig te hebben. Maar dat jaar krijgt hij niet. Nou, onze berg is 39 leerlin gen". Nog een aspect. Vanaf '85 is er veel geld in de school ge stoken, 75.000 gulden. De school is helemaal opgeknapt. „Er is veel begeleiding ge weest, veel deskundigheid", voegt de onderwijzer daar nog aan toe. En Herman Maenhout zegt: „Er moet be zuinigd worden. Daar wordt over gepraat. Maar dan be grijp ik niet waarom er 75.000 gulden in een school gestoken wordt als die school toch dicht moet. Dat noem ik geen bezuinigen". Van paniek is nog geen spra ke. De school is belangrijk voor het dorp, wordt met na druk gezegd. De Sinterklaas viering, Koninginnedag, de jaarlijkse toneelvoorstellin gen, de avondvierdaagse, de dorpskrant, het Meerminne- feest en de kinderclub. De school heeft er direct of indi rect mee te maken. Als de school er niet meer is, zullen ook die activiteiten verdwij nen of op een lager pitje ko men te staan. En wie wil er dan nog 'op 't Kerkje' wonen?' Nog eens terugkijkend naar '83 wordt het in het leven roe pen van een peuterspeelzaal een gouden greep genoemd. Drie jaar eerder was de kieu- Desondanks worden het weer spannende tijden voor Wa terlandkerkje. De gemeente en de provincie staan achter de school. Iedere kern moet een school hebben. „Maar of dat voldoende is, ik weet het niet", zegt Ted de Blieck, „ik ben wel eens bang dat de po litieke druk van bovenaf naar het provinciebestuur toe te groot wordt". Dan zouden be grippen als leefbaarheid en toekomst niet meer meetellen. „En dat zijn twee belangrijke punten", vindt Herman Maenhout, „de leefbaarheid en de gunstige prognose. Daar kun je niet zomaar aan voor bij gaan". De hoofdonderwijzer, sinds 1979 verbonden aan de school in Waterlandkerkje, denkt nog eens na. „Nee, er valt weinig aan toe te voegen. Misschien nog wel dat er op een school als deze een gewel dige integratie is. Dat was in de jaren zeventig toch het modewoord. Nou, hier speelt alles door elkaar heen. Een betere integratie is niet denk baar. Trouwens, toen ik hier kwam, werd er al gezegd dat het dorp snel vergrijsde. Het was een aflopende zaak. Maar het tegendeel is waar. In de bejaardenwoningen wonen jonge mensen. Die grafiek laat het zien. Over vier jaar hebben we weer 39 kinderen op de school. Het zou ver schrikkelijk zijn als Water landkerkje dat niet mag mee maken". OOSTBURG In Oostburg wordt op 31 mei de tweede zondagmarkt gehouden. Zeven jaar geleden werd de eerste gehouden. Dat was meteen een groot succes. Na een lange onderbre king heeft Oostburg de zondagmarkt terug. Driehonderd meter marktkramen met als speciale 'trek kers' 25 standwerkers 'bevolken' de zondagmarkt. Zij zul len proberen hun waar op een zo origineel mogelijke ma nier aan de man te brengen. Daarnaast is er een show van gebruikte auto's. Voor de kinderen wordt een springkussen opgesteld, waar ze gratis hun toeren op mogen uithalen. De muzikale omlijsting komt voor rekening van het Middelburgse 'dweilorkest' de Vrompestompers. P. Verduijn, voorzitter van de winkeliersvereniging, is overtuigd van het welslagen van de zondagmarkt. „In 1980 was het zeer druk. Ik verwacht nu een zelfde succes". Van onze correspondent TERNEUZEN - Veel wind en guur lenteweer kenmerk ten deze week de opening van de Zeeuwse sterritten- competitie. De Terneuzense toerclub PZEM nam de organisatie van deze openingswedstrijd voor zijn rekening. Freewheel Schoondijke, ook al winnaar van de twee voorgaande edities, nam direct weer de kop van het klassement. De opkomst bestond uit 42 deelnemers, wat gezien het weer en de concurrentie van de avond-fietsvierdaagse in Oostburg redelijk te noemen was. Komende woensdag staat de tweede rit op het programma met de Verhulst-sterrit van TC De Griete in Terneuzen. Niet meetellend voor de competitie staat op 24 mei de Maoneblussersrit in Schoondijke gepland en op dezelfde dag êen vrije toertocht over 35 of 90 kilometer in Kapelle. Uitslag: 1. Freewheel, Schoondijke 7 punten; 2. TC Breskens en TC PZEM, Terneuzen 6; 3. TC De Griete, Terneuzen 5; 4. TC Sas van Gent 4 punten. Van onze correspondent SLUIS - Tijdens een speciale bijeenkomst in café-restau rant De Lindenhoeve te Sluis werd heeft het waterschap Het Vrije van Sluis afscheid genomen van griffier J. de Doelder. Die gaat, nadat hij ruim veertig jaar in over heidsdienst is geweest, per 1 juni gebruik maken van de VUT-regeling. Dijkgraaf Th. Cambier ging in zijn afscheidsrede in op de vele verdiensten die de heer De Doelder in ruim 21 jaar, waar van bijna zestien jaar als grif fier, heeft gehad voor het wa terschap. Zo was hij hoofd van de administratieve dienst. Hij toonde zich ook steeds geïnte resseerd in de technische uit voering van de vele werken die door het waterschap werden uitgevoerd. „De heer De Doelder", zo zei de dijkgraaf, „heeft in de meer dan 21 jaar mede aan de basis gestaan van de grote werken die het waterschap een geheel ander gezicht hebben gegeven. Het is niet alleen de heer De Doelder die bij het waterschap vertrekt, maar met hem een grote dosis kennis en geschie denis". Namens het waterschap bood de dijkgraaf aan de schei dende functionaris een rijwiel aan, terwijl mevrouw De Doel der bloemen kreeg. De nieuwe griffier van het waterschap, de heer B. Wete- rings, momenteel met zieken verlof maar desondanks toch aanwezig, wees op het mense lijk functioneren en de goede contacten die zijn voorganger steeds met het personeel heeft gehad. De griffier van het water schap Het Hulster Ambacht, de heer Ch. IJsebaert, sprak na mens de Zeeuwse collega's. Hij dankte de heer De Doelder voor de prettige samenwerking en liet deze dankwoorden verge zeld gaan van een geschenk on der couvert, bestemd voor de aankoop van een valies voor de reis, die het echtpaar De Doel der aanstaand najaar naar In donesië hoopt te maken. Daar heeft de heer De Doelder als sergeant-majoor administra teur namelijk zijn militaire dienstplicht vervuld. De afscheid nemende griffier dankte tenslotte alle sprekers voor de lovende woorden aan zijn adres gesproken en voor de aangeboden blijken van waar dering. Hij sprak de hoop uit dat het op 6 februari 1987 door de Provinciale Staten van Zee land genomen besluit om niet tot fusie van de Zeeuwse wa terschappen over te gaan, geen politieke stunt zal blijken te zijn en dat Het Vrije van Sluis zal kunnen blijven voortgaan met het belangrijke werk dat voor West-Zeeuwsch-Vlaande ren en zijn inwoners werd en wordt verricht. Na afloop volgde een geani meerde receptie waar velen van de gelegenheid gebruik maakten om van de heer De Doelder afscheid te nemen. Van onze verslaggever OOSTBURG - Ook het bestuur van de West-Zeeuws- Vlaamse PvdA-afdeling is niet blij met de uitspraak van wethouder J. de Vries dat hij voor realisering van een kuuroord is. Dit deelde gisteren voorzitter A. Termont desgevraagd mee. Vorige week maakte De Vries (PvdA) bekend dat het college van Oostburg de plannen van een projectontwikkelaar steunt Die wil bij Cadzand- Bad een kuuroord met daarbij 250 huisjes opzetten. Dat plan is zowel in strijd met de beleidsafspraken als met het verkiezingsprogramma van de PvdA. Deze week liet ook frac tievoorzitter J. Wielakker we ten dat hij niet echt blij was met de uitspraak van De Vries. „De wethouder heeft voor zijn beurt gesproken", verklaarde Wielakker. Het bestuur, de fractie en de wethouder bespreken komende vrijdag de kwestie. Dan hebben ze tevens de beschikking over de beleidsnotitie van het col lege van B en W, waarin alle plannen voor het kustgebied staan. Niet alleen het kuuroord en de vergroting van de jachthaven inclusief de bouw van een to renflat, maar ook andere hoog- bouwplannen langs de kust staan daarin vernoemd. Vol gens de beleidsafspraken is hoogbouw uit den boze tussen Breskens en Cadzand-Bad. De Vries wilde niet reageren op de opmerkingen van zijn voorzitter. „Ik wacht de discus sie van vrijdag af", zei hij. Wanneer bestuur en fractie die dag overeenkomen om de be leidsafspraken te herzien, wordt dat eerst voorgelegd aan de leden van de partij. „Die moeten akkoord gaan met de verandering", aldus Termont. Hij wees er op dat het ook mo gelijk is dat de uitkomst van het overleg kan zijn dat er geen veranderingen plaats vinden. „Dan hopen wij dat de andere fracties zich daar ook aan hou den". WD en CDA hebben al laten weten dat ze voor wijzi gingzijn.

de Stem | 1987 | | pagina 21