Ijzer smeden als 't heet is gemeente VOORZITTER ABOP: IDEE BASISSCHOOL BEGINT TE MISLUKKEN in het Led Landbouw wil ruilverkaveling tussen Hoek en Sas Actie De Grutmoole voor klederdrachten Westdorpe maakt zich op voor de Graaf jansfeesten Scheldefest Terneuzei jazz, kunst en animatie Missiedag van bisdom I Breda in Etten-Leur phowavon DE STEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 23 ME11987 DRIE ZEEUWSE STANDSORGANISATIES OVERWEGEN INDIENEN AANVRAAG Cirkel Basisexamen Rode Kruis Axel Meningsverschil Zeeuwsch - RECTOR AVONDSCHOOL TERNEUZEN MET DE VUT Etappes Afgekraakt Huilen Open dag Jeugdmuziekdag in Nieuw Namen VOORBEREIDINGEN GEREED DË STEM VAN Ruilbeurs Demonstraties I van onze verslaggever SLUIS - Voor een bec gemeente Sluis in het i tie opgezette vogels en hoeve bij Damme. Dat burgemeester J. du Fos »v HUUR EEN BOBCAT ^bobcat 'MISSIE VANDAAG EN MORGEN Gemeentelijke kredietbank in Missing? testgroep T16 Van onze verslaggever SLUISKIL - De besturen van de drie Zeeuwse land bouworganisaties overwe gen bij de de provincie een aanvraag in te dienen voor ruilverkaveling in het ge bied tussen Hoek en Sas van Gent. De Kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de CBTB, de afdelingen Philippine en Sas van Gent van de NCB en de af deling Hoek-Terneuzen van de ZLM willen van hun leden en van andere in dit gebied werk zame boeren weten hoe zij over een administratieve ruilverka veling denken. Maandagavond 1 juni is er daarom een bijeenkomst in ca fé Dallinga in Sluiskil, met als thema de vraag of ruilverkave ling een bijdrage kan leveren aan de noodzakelijke kosten verlaging voor de landbouwbe drijven. De besturen van de landbouworganisaties denken dat de aanvraag voor verkave ling alleen succes kan hebben, als de meerderheid van de landbouwers achter hun voostel staat. De thema-avond begint om 19.45 uur. NCB-voorzitter H. Korst opent 'de bijeenkomst, waarna H. Okma, inspecteur landinrichting in de provincie Zeeland, spreekt over de toe komst van de ruilverkaveling in het gebied van Hoek tot Sas van Gent. Sociaal-economisch voorlichter van de NCB in Zeeuwsch-Vlaanderen, J. van de Aa, heeft het over de betrok kenheid van de landbouwers bij ruilverkaveling. Na de pauze is er een forumdiscussie met beantwoording van mon delinge en schriftelijke vragen van de aanwezigen. In het forum zitten naast de inleiders ook J. Markusse en W. de Wolf namens de sociaal-eco nomische voorlichting van de ZLM en CBTB. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. 'Grote school verliest uren' Van onze verslaggever TERNEUZEN - Basis scholen met meer dan 200 leerlingen raken in het nieuwe schooljaar gemiddeld 25 lesuren per week kwijt. Dat is volgens de voorzitter van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) in Zeeuwsch- Vlaanderen, J. Timmers, het gevolg van de zoge naamde 4-jarigenmaatre- gel van minster Deetman. „De minister laat de scholen nu kiezen uit twee slechte dingen. Of de scholen maken de groe pen groter, of de kleuters gaan minder uren naar school. Dat betekent dat er zogenaamde formatieplaatsen verloren gaan. Daarvoor bestaan be paalde normen. Een leerling staat voor een aantal punten. Pas bij een aantal punten is er plaats voor een leerkracht. Er gaan dus arbeidsplaatsen ver loren. Een krankzinnige zaak", zegt Timmers. Volgens Timmers hebben alle leerkrachten zich vreselijk ingespannen het idee van de basisschool vorm te geven. Sa mengaan van kleuterschool en lagere school zou de overgang voor de kinderen gemakkelij ker maken. Grotere klassen en vooral vermindering van uren tast die gedachte volgens de ABOP-voorzitter aan. „Alles begint te mislukken". Hij voegt daaraan toe dat het grote plichtsbesef van de on derwijzers ervoor heeft ge zorgd dat ze allerlei lapmidde len bedenken om de kwaliteit van onderwijs op peil te hou den. Ze maken meer uren en laten andere taken liggen. „De druk van de basisschool, het grote spanningsveld waarin ze door de niet aflatende stroom bezuinigingen werken en de uren die ze moeten maken zor gen voor een groter ziektever zuim. Daardoor kom je in een cirkel terecht, want les moet er gegeven worden", aldus Tim mers. Het ziekteverzuim onder on derwijzend personeel is tussen '82 en '87 gestegen van 5,1 naar 6,4 procent. „Het wordt tijd dat ook andere takken in het on derwijs in actie komen, zoals medezeggenschapsraden en onderwijsinspecties. Het on derwijzend personeel kan de last niet langer dragen". AXEL - Twaalf cursisten hebben met goed gevolg de basisopleiding van de Rode Kruis afdeling Axel afge rond. Het gaat om de heren L. van Alten en J. Pijpelink, en de da mes P. Meesen, C. Overdulve, A. Verhelst, C. Verdoorn, J. van Drongelen, H. Baart, W. Jon ker, P. Mel, T. Vink wn F. van Schaik. Het examen is afgenomen door dokter Harskamp en ver pleegkundigen C. van Doorn en A. Hobbel. Van het Rode Kruis waren verder bij het examen betrokken J. Risseeuw en gede legeerde M. Boone. Rector A. Verdonk van de Dag-Avondscholenge meenschap 'Zeeuwsch- Vlaanderen' neemt af scheid van het onderwijs. Met gebruikmaking van de VUT-regeling legt hij per 1 augustus zijn func tie neer. Bijna 38 jaar in het onderwijs. Vanaf 1975 is hij rector van de 'avondschool'. Daarvoor was hij werkzaam op het Petrus Hondius-lyceum in Terneuzen. Een gedre ven onderwijsman, die zich met hart en ziel in zette voor het volwasse nenonderwijs. Op het mi nisterie van onderwijs kennen ze hem goed. Hij klopte regelmatig op de deur. Om Zeeuwsch- Vlaanderen aan goede voorzieningen te helpen. Dat is hem uitstekend ge lukt. Straks neemt hij af scheid van een scholenge meenschap die niet meer weg te denken is uit de streek. Door Romain van Damme TERNEUZEN - Rector A. Verdonk heeft er keihard voor gevochten. Voor de avondschool in Zeeuwsch- Vlaanderen. Hij daagde zelfs het ministerie van onderwijs voor de Raad van State. Daar kreeg hij de lachers op de hand en vertrok hij triomfe rend. Dat was in 1976. De Han delsavondschool heette toen al avondschool. Ook daar kan de scheidende rector aardig over verhalen. Maar eerst het proces. „We hadden hier al leen een mavo. De mensen die het diploma haalden, wilden verder. Ze vroegen of er ook een havo kwam. Die havo was er dus niet. Nou is het niet zo gemakkelijk een school op poten te zetten. Het departement van onderwijs zag het niet zo zitten. Er wa ren te weinig inwoners in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat klopt trouwens wel. Je moet qua inwonertal op 120.000 zit ten, geloof ik". Verdonk liet zich echter niet zomaar op een zijspoor zetten. Zeker niet toen een medewerker van de juridi sche afdeling van het depar tement opmerkte 'niet op ieder waddeneiland een havo te kunnen neerzetten'. Dat had de goede man beter voor zich kunnen houden. „Er is ook nog zoiets als een sprei dingsbeginsel", vertelt de rec tor verder, „een evenwichtige spreiding van de onderwijs mogelijkheden in Nederland. En Zeeuwsch-Vlaanderen hoort bij Nederland. Je kunt niet stoppen bij Goes of Vlis- singen". Het meningsverschil liep zo hoog op dat de Raad van State uiteindelijk tussenbeide moest komen. Het departe ment trok aan het kortste eind. Verdonk rekende zich destijds in Den Haag als het ware naar een overwinning. Dat zat als volgt in elkaar. „Iemand uit Hulst wil het ha vo-diploma halen. Hij moet drie avonden per week naar Av - ridscho!engern<:.(.-r,- Verdonk trok desnoods naar de Raad van State om zijn zin door te drijven. En gelijk te krijgen. - fotowimkooyman Vlissingen. Drie jaar lang. Na een half jaar heb ik hem fail liet verklaard en ten dode op geschreven. Daar werd harte lijk om gelachen". De avond school Zeeuwsch-Vlaanderen had zijn havo. Niet veel later werd het pakket uitgebreid met een vwo en een meao. „Je moet het ijzer smeden als het heet is. Ook toen heb ik het sprei dingsbeginsel aangehaald. Problemen leverde dat niet meer op. Het is maar goed, dat we toen gelijk doorge stoomd hebben. Nu zou dat niet meer lukken. Ik geloof dat je nu een kwart miljoen inwoners in de streek moet hebben". De avondschool is in de plaats gekomen van de handels avondschool die door de Mammoetwet (1968) uit de roulatie verdween. In 1973 zwaaide men het laatste klasje uit. „Eén leerling zat er in dat allerlaatste klasje", weet Verdonk nog goed. „Die leerling deed alle vakken. Wel hadden we toen al 273 leerlingen die alleen maar een taal deden. Die zijn on middellijk overgezet naar de mavo. Dat was hard nodig. Officieel had ik maar een leerling. Te weinig om een school op te richten. Daarom werden die 273 leerlingen overgeheveld. Dat kostte nogal wat moeite. Halen die straks wel een diploma, vroeg men. Laat dat maar aan mij over, heb ik toen gezegd". Aanvankelijk moesten de leerlingen van de avond school zes vakken doen. Dat was verplicht. „Ik weet nog goed dat de eerste lichting examen moest doen op het Petrus Hondius. Daar zaten ze soms tussen hun eigen kin deren". Rector Verdonk vond echter dat het anders moest. Als voorzitter van de VAN, Vereniging Avondscholen Nederland, maakte hij zich sterk voor een andere opzet. Diploma's in etappes halen. De eerste stap was twee keer drie vakken. „Je had toen al de moedermavo. Voor die mensen was het een hele op gave alles tegelijk te doen. Je kunt af en toe wel eens oppas vragen voor je kinderen, maar drie jaar lang een paar avonden in de week is wat moeilijker. Daarna was de stap naar de certificaten niet zo groot meer". Later zorgde Verdonk nog eens voor deining op het de partement van onderwijs. „We zijn altijd inwonend op het Petrus Hondius geweest Het PH fuseerde met de mavo die in de Walstraat zat. Ik kende dat gebouw goed. Het werd een puinhoop. We heb ben er als PH toen van alles aan gedaan om de leerlingen daar weg te krijgen. Dat luk te. De brandweer keurde het gebouw af, iedereen werkte mee. Bij het departement had ik het gebouw afgekraakt. Als avondschool huurden we toen overal in Terneuzen lo kalen. Van de gemeente Ter- neuzen hebben we altijd veel medewerking gekregen. Maar we moesten vak door fusies en andere oorzaken regelma tig uitzien naar andere on derkomens. Toen liet ik me ontvallen dat het gebouw aan de Walstraat wel leuk zou zijn voor ons. Toen ik dat ver telde kreeg de directeur van bouwzaken van het departe ment zowat een hartverlam ming". Het plannetje lukte. De avondschool kreeg de ge meente achter zich en sinds een paar jaar huist de avond school in een fraai opgeknapt pand. Het vinden van een ge schikt pand is voor de meeste avondscholen overigens niet zo gemakkelijk. Vandaar dat Verdonk zich richtte tot staatssecretaris Ginjaar- Maas. „Bij het regulier onder wijs loopt het aantal leerlin gen terug. Er komen lokalen vrij. Die kunnen dan bezet worden door de avondscho len. Dat pikte de staatssecre taris op. Sindsdien gaat dat wat gemakkelijker". Als voorzitter van de bestu ren van de VAN is de Zeeuwsvlaming regelmatig elders in het land te vinden. Laatst was hij op een avond school in een grote stad. „Ik dacht toen dat ik weer op het PH was. In de loop der jaren is de gemiddelde leeftijd enorm gedaald. In het begin lag dat gemiddelde tegen de veertig. Mijn oudste leerling was net 65 geworden. Die wilde Frans leren omdat zijn dochter met een Fransman getrouwd was. Hij wilde zijn kleinzoon verstaan". De avondschool heet voluit Dag-Avondscholengemeen schap. Daarmee wordt al aangegeven dat er in de loop der jaren veel veranderd is. Veel leerlingen die in het re guliere onderwijs een onvol doende voor een bepaald vak gehaald hebben, proberen dat op de avondschool recht te trekken. Ongeveer duizend leerlingen, verdeeld over de vestigingen in Terneuzen, Hulst en Oostburg, telt de school nu. „De categorie die wel eens een diploma wil ha len, is kleiner geworden", zegt Verdonk, „Vroeger was dat veel meer. Toen had je veel mensen die eindelijk eens wilden studeren. Die hadden de kans niet gekregen. De eerste lichting was fantas tisch. Het regende negens en achten. Ik heb meegemaakt dat er mensen stonden te hui len omdat ze maar een acht hadden". Toch komt het volgens Ver donk nog voor. „Dat er gezegd wordt, vooral tegen meisjes, ga maar werken voor je uit zet. Die willen dan later gaan studeren. Een diploma halen. En wat ook voorkomt, dat ouders willen bijblijven. Het onderwijs is immers veel ver anderd. Maar de grootste ca tegorie wordt nu gevormd door de mensen die de papie ren nodig hebben voor hun werk. We vangen hier ook drop-outs op. Kinderen die baalden van de school, maar na een tijdje spijt krijgen en toch een papiertje willen ha len". De laatste tijd mag met name de meao zich in een groeiende belangstelling verheugen. „Wat je nu ziet, is veel be langstelling voor de gerichte beroepsopleidingen. Informa tica, computerkunde ja, is ge weldig in trek. We hebben zelfs vorig jaar een leerlin genstop moeten instellen. On langs was het weer open dag. Er zijn ongeveer 300 mensen geweest. Zeker 250 daverden door het lokaal computerkun de. Het komend jaar gaan we korte cursussen houden. Zo als computerboekhouding. Ja, het is een bijscholing. Als ik dat goed inschat, komt daar een geweldige belangstelling voor. We zijn trouwens zelf niet op dat idee gekomen. We werden regelmatig gebeld door bedrijven met vragen over die bijscholing. Een be wijs dat deze scholen, in heel Nederland zijn er 130.000 leer lingen, een belangrijke plaats innemen in het onderwijs". Van onze verslaggever NIEUW NAMEN - Een hele dag muziek maken; dat is het doel van de jeugdmuziekdag die zondag 22 mei in het ge meenschapshuis 'de Kauter' in Nieuw Namen wordt ge houden. De R.K. Muziekbond van West Brabant en Zeeland laat een aan tal jeugdleden van Fanfares en Harmoniën uit Zeeuwsch Vlaan deren werken onder leiding van Anne Marie Jansen-Hoefeijzers. Na een aantal repetities geeft het jeugdorkest een concert dat voor iedereen vrij toegankelijk is. De Scheldezonen uit Nieuw Namen verzorgen het voorprogramma. De uitvoering begint om 19.45 uur. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Volks dansvereniging De Grut- moole uit Sas van Gent be gint zaterdag 30 en zondag 31 mei met de actie 'Histori sche Kleding'. Het doel van deze actie is om de beno digde gelden bijeen te krij gen voor de aanschaf van oude klederdrachten waar mee de groep zich in de toe komst bij het dansen wil presenteren. Een eerste bijdgrage is al bin nen. Van het Anjerfonds ont- ving de volksdansgroep een subsidie van 2400 gulden. De activiteiten vinden plaats tij dens de komende Sasserie, een braderie op touw gezet door middenstandsvereniging Sas'70. De Grutmoole heeft dan op het feestterein in het Sasse cen trum een stand waarin een pop in Axelse klederdracht is opge steld. De bedoeling is het pu bliek de naam te laten raden van de pop. De opbrengst hier van komt vanzelfsprekend ten goede van de actie. Zondag 31 mei om 16.00 uur wordt de naam van de pop -die in een verzegelde envelop zit - bekend gemaakt. De winnaar krijgt de Van onze correspondent WESTDORPE - Circa 25 Westdorpse vereni gingen maken zich sa men met de midden stand op voor de tweede Graafj ansfeesten. De Graafj ansdijk wordt za terdag 13 juni van 's mor gens tien uur tot tot 's mid dags vier uur omgetoverd in een feeststraat, De evenementencommis sie van het dorp heeft kei hard gewerkt aan het feest programma. Enkele voor belden van te houden acti viteiten zijn: tolspelen, piekwedstrijden, fietsen op rollen, een iduisspel en een bibberspel. Maar ook het bekende 'Hoger Lager' wordt gespeeld en er wor den koeien gemolken op het versierde dorpsplein. Er zijn tevens speciale stands ingericht met wafels, olie bollen, ijs en speciale 'Graafjansvla'. Ook heeft men voor een grote barbe cue gezorgd. De Westdorpse clubbe sturen zorgen ervoor dat op de uitgebreide markt van alles te koop is zoals, fruit, bloemen, planten, huishou delijke artikelen en kaas en wijn. De Wewekabogroep laat een springluchtkussen opbouwen om onder meer de verjaardag van 'Lange Doener', de koning van de Bevers, te vieren. Hierbij zullen circa honderd Bevers van diverse groepen uit Zeeuwsch-Vlaanderen aanwezig zijn. Daarvan ne men verschillende groepen gezamelijk deel aan spelea De allerkleinsten kunnen tijdens de feestelijkheden bij 'Doris op schoot', waar. bij presentjes worden uit- gedeeld. 's Middags om één uur be. I gint bij het kerkplein een ruil- en koopjesbeurs voor alle kinderen van de basi- school. Op hetzelfde tijdstip begint in de Molenstraat I een fietscrosswedstrijd dj( meetelt voor het kampioen, schap van België. Men ver wacht zo'n tweehonderd in- schrijvingen van jongens en meisjes in de leeftijds groep van vijf tot zestien] jaar. Het brandweerkorps van Westdorpe zal zowel 'j I morgens als 's middags de. monstraties geven met de hoogwerker van het rayon Zeeuwsch-Vlaanderen. Nieuw is ook de demonstra-1 tie schapen scheren door G f de Smet. Twintig te hebben zich in laten schrij-1 ven voor de touwtrekwed strijden, die om twee uur beginnen. De muzikale c lijsting is in handen van fa-1 nare 'Eikels worden Boo-1 men' en de carnavalskapel 'Tandsjen Bei'. Om half drie begint bij Het Oude Raedhuys een handboogschieting op de liggende wip. Tegen vier uur is de markt afgelopen, maar de feestelijkheden worden om 19.00 uur voort gezet met het oplaten van een hete luchtballon aan de Dekkerstraat. Ter afslui-1 ting is er in zaal Het Oude Raedhuys een bal met me-1 dewerking van het orkest Nico Silvester. QRESKENS/MIDDEL- rURG - Het terrein va Cruson Breskens won hoogst waarschijnlijk pas 1990 gesaneerd. Het is wi door het college van Gede Luteerde Staten (GS) opg< I nomen in het ontwerp-bc demsa neringsprogramma voor het komende jaar. I Aangezien de provinci slechts' 2,65 miljoen krijgt voc sanering in '88 lukt het niet or pet terrein eerder te schonei Lr zijn drie andere vervuild Lrreinen die voorrang hebber f,et benzinestation in de Bosse Elk- Van onze verslaggever De collectie omvat ruim evenals een collectie geraai gentig procent van de die tuurgebied het Zwin. [Ais de gemeenteraad akkoort met de aankoop, gaat di I gemeen te een commissie in he lieven roepen die moet bekijker [wat er met de collectie precies rordt gedaan. |Het ligt in de bedoeling de op gezette dieren onder te brenger een 'educatief centrum' bi imping De Zwinhoeve. D eigenaar van de camping is eventueel bereid het centrun beherea Zo'n centrum is een grote Hens van de gemeente. Men wi lij Het Zwin een soort 'elk wer-voorziening' creëren on i de toeristen en de eigen be- (ADVERTENTIE) J ^»»»>»»»»»»»>>»»»»»»»>»»»»»>>i^ van onze verslaggever TERNEUZEN - Jazz, kunst, straatanimatie en winkel promotie vormen de ingre diënten van het Terneu- zense Scheldefest, dat van vrijdag 12 tot en met zondag 14 juni het straatbeeld van de Terneuzense binnenstad bepaalt. De Stichting Jazz, de werk groep Kunstmanifest en de Stichting Noordstraat Prome nade slaan dit jaar voor de tweede keer de handen ineen. De Stichting Jazz zorgt voor het Schelde Jazzfestival met artiesten van nationale en in ternationale allure. Het Kunst manifest haalt op zaterdag en zondag tal van bekende kun stenaars naar Terneuzen. Vo rig jaar ontbrak het manil| op zondag. Zondagmiddag gaatdeTeJ neuzense kunstenaar Cees vaj Langevelde een door hem i opdracht van de Stichtii Noordstraat Promenade maakt schilderij in het ope baar bij opbod verkopen, opbrengst gaat naar de nieuj bouw van het dierenasiel. De winkeliers bevolken straten tijdens het feestwea end met kraampjes. Zij tél ervoor gezorgd dat straattl teracts het winkelend pub!| naar hun koopwaar lokken 1 komt het komische Canadi duo The Peabody Brothi naar het Scheldefest. Dal naast heeft de stichting r als Exces, de Diepzeeduikefi J Dokus en Whitty teerd. I Smits b.v. Srsda 9modellen* f| met hulpwerktuigen - sloophamer - grondbakdlv. - vork greppel - palen-plantboor - pulnrlek - bezem - palletvork etc. ij MAAK VAN SN MAN EEN TEAM' VERKOOP VERHUUR LEASING Rudonk 21. Breda (076)418000 N\ K I rr Van onze verslaggever BREDA - Het diocesane missiesecretariaat van het bisdom Breda houdt zater dag 13 juni een 'Diocesane dag missie' in Centrum 'De Baai' in Etten-Leur. 'Missie vandaag en morgen' is het motto van deze dag, die loopt van half tien 's morgens tot vier uur 's middags. Het hoofdprogramma bestaat uit een voordracht van Rosalinde Blonde uit Namibië in de och tend en van mgr. Jan van Cau- welaert, emeritus-bisschop van Inongo, Zaïre, in de middag. De rest van het hoofdprogramma bestaat hoofdzakelijk uit op tredens van (muziek)groepen zoals Afrikaanse liederen door een jongerenkoor, de kaanse Vluchtelingen] Breda, jongerenkoor en 'Brasil op Weg', 'Volksmi»] lum' en de Filippijnenf 'ALAB'. Naast het hoofdprograffl is er de hele dag een markt, waaraan onder wordt meegewerkt door de N derlandse Missieraad, de derlandse Zendingsraad^ reldwinkel Oosterhout, pijnengroep Noord-Bral* Amnesty International, motionteam Mill Hill, VlucNJ lingenwerk Nederland Stichting Melania. Verder s er in een aparte zaal klankbeelden te zien en I De dag wordt besloten meH viering met medewerking j de Vlaamse groep 'GeW' voor Vrede'. fraai uitgedoste pop. Wanneer de naam niet gera den wordt, zal de pop bij opbod worden verkocht. In de stand is verder een attractie voor de kinderen, waarbij iedereen prijs heeft. Zoals bekend stelt De Grutmoole zich ten doel de folklore van eigen land uit te dragen. Naast folklore uit de eigen streek komt ook folklore uit de Achterhoek en West- Friesland in het zang- en dans- programma voor. De Grut moole houdt zich overigens graag aanbevolen voor kleder drachten. VLISSINGEN (ANP) - Vlissingen wil toch weer een genie lijke kredietbank, nadat de oude in 1979 werd opgeheven. Da'] beurde omdat toen gedacht werd dat er geen behoefte mee'! stond aan deze instelling en mensen op diverse andere ma# geld konden lenen. I In de praktijk blijkt echter dat uitkeringsgerechtigden gee'j ning via een normale bank kunnen krijgen en verder is der giro minder soepel bij het verstrekken van leningen. Bove» oefent de overheid strenger toezicht uit op het verstrekker. kredieten via de sociale dienst, zodat ook die weg voor veel r sen is afgesneden. Vlissingen meent dat dit zo niet langer kaa Daarom zal d« j meenteraad op 26 mei beslissen over heroprichting van meentelij k kredietbank. De reglementen zullen worden aangW waardoor het maximaal te verlenen krediet 7500 gulden z^j dragen tegen 1500 gulden vroeger. De maximale aflossingste^ wordt 36 maanden, dat was twintig maanden. Als alles meel® zal de nieuwe Vlissingse gemeentelijke kredietbank haar de' op 1 oktober volgend jaar opnieuw openen. |>n onze correspondent )STBURG - Jazzdansgrcx "grid Neve, geeft zondag 1 jeltheater te Oostburg, aa enkele jaren is Release een !riP in de regio. Ingrid Neve st niet alleen haar groep te spireren, maar kan daar- iast op uitstekende wijze iar enthousiasme overbren- *n op het publiek, vorig jaar was de show end in IJzendijke een succes, dit keer staat het pro- imma borg voor een leuke 'Wavond. „Wat is er eigen- spannender dan op te tre- en op een echt podium met ate belichting?", aldus Ingrid sve. fe^an deze avond wordt mede- Perkt door de moderne jazz- "sgroep Ariadne-Eureka uit 'Belgische Anzegem, onder ,®bg van Linda Demeule- ®®ter. Ook het gitaarduo y Blaakman/Bryan de vhe trakteert het publiek enkele hoogtepunten. Dit 'bespeelt klassieke gitaren ■wam met elkaar in contact de muziekacademie in wkke-Heist. taÜ? is er 6611 optreden van .poep, bestaande uit kr se dansdocenten, die dit een specialistiecursus aSser? heeft gevolgd bij Koninklijk Nederlands bastiekverbond. Binnen

de Stem | 1987 | | pagina 20