André van Espen op dreef IK HOOP JUNIORENDRIEDAAGSE UIT TE RIJDEN' Rolf Mobach zich snel aan Bilj arttoer nooi in Sas van Gent 'Competitieverloop in ons nadeel' SPORT TWEEDE RONDE RES-MOTORCROSSCOMPETITIE irfschool Vitesse angeboden Voorwaarts [verspeelt ansen op romotie »slist zelf It ontmoeten Philippine blijkt sterkste Sg HAN PETIET VAN LUDO ET EMERGO OOSTBURG: dB STEM SPORT 3 ZATERDAG 23 ME11987 T14 aal Pinkster ïurlarrangement liter jachten |Mg- 8.50 x 2.65 m',Umetr5iSLUISKIL - Rolf Mobach, eerstejaars junior, ïntoonstelling Snel geld nodigt 01860-13055 Winkelpand studentenkamei Café Biezelinge, Hulst KLEINTJE Centrum Europa ng Inter/Relatie Walcheren bekert verder Zeilwedstrijd Dow Terneuzen Biervliet houdt toernooien Surfwedstrijd om Wielingen-bokaal Huldiging Axel in sporthal Succes voor Kramer en Beldo 2 Bekerstrijd verplaatst Sinte Pierloop Titelstrijd CD-junioren Atletiekstrijd voor pupillen Koewacht tegen Vlissingen Zeeuws-Vlaamse overwinning in triathlon A6; T.K. gevr. (besch.) c,r van met dubb. gias 01180-15921. Een KLEINTJE nu TREFZEKERDER danJÏ heen Zundapp GTS 50 fk zeer goede staat Va extra's bj. '83. Te bèvr 18.00 uur 01152-1726 0,1 - In de tweede ronde de strijd om de RES- jiotorcrosscompetitie op het uelse Smitschorre-circuit (aS het dringen geblazen jjhter het starthek. |uet het oog op de komende B-wedstrijd te Kallo, die in het zware zand Itern mogelijk, vanaf 8 jaar 'heden. Vraag info, om 3.2031 verreden, was een groot Belgen naar het Axelse \St getrokken om daar al- in het juiste ritme te ko- pe'iBelgen overheersten dan U in de tweede ronde. Voor de jeuws-Vlamingen was het pokken voor de resterende luminium motorjachten van 8 9 ^lia van afbouw. Tevens repar erwerkzaamheden. Regelmat erdags geopend. Jachtwerf faspik. Tel. 04168-2358. M .1 J.1J"1 motorkruii dieselmotor, pr. Tel. 01680-27532. n.o.t PHILIPS Marifoon te koo 250.-. Tel. 01650-57809 ereplaatsen In de 125 cc-klas was André van Espen uit Axel goed op dreef, maar kon niet evenaren aan de klasse die Luc van Clapdorp tentoon spreidde. Terwijl Van Clapdorp na een kopstart snel uit ieders zicht verdween, moest Van Espen vanuit de middenmoot komen oprukken naar de tweede plaats. Ook Adwin Cortvriendt was slecht vertrokken en kwam na de openingsronde ver in de achterhoede door. Van Espen reed overtuigend naar de tweede plaats ten koste van Martin Boodt, die op zijn beurt weer op het nippertje Adwin Cortvriendt voorbleef op de fi nishlijn. In de tweede reeks liet Van Clapdorp al zijn tegenstanders rustig vertrekken om zo als laatste aan de achtervolging te beginnen. De kleine Belg had zeven ronden tijd nodig om de op kop liggende André van Es pen van die plaats te verdrin gen en had ook in de resterende ronden nog voldoende in huis om opnieuw met een flinke voorsprong op de zege af te gaan. In de 250/500 cc-klas was de afwezigheid van de gebles seerde Bennie Poppe een groot gemis. Peter Dhanis uit Kem- zeke bleef in beide reeksen de sterkste, maar opvallend was opnieuw hoe sterk Jackie Len- sen uit Philippine zich tussen de licentiehouders manifes teerde. In de eerste reeks was Lensen in een fel duel gewik keld om de derde en vierde plaats. Na een kopstart in de tweede reeks bleef Lensen lang aan de leiding en finishte uit eindelijk als vijfde, waarmee hij beslag legde op de derde plaats in de eindstand. Uitslagen 125 cc: 1. Luc van Clapdorp, St.-Niklaas; 2. André van Espen, Axel; 3. Adwin Cort vriendt, Axel; 5. Gerton Traa, Westdorpe; 6. Gianni de Jonghe, Sluiskil; 7. Patrick Piessens, St.- Jansteen; 8. Patrick Sponselee, Kloosterzande; 10. Rob Ploegaert, Terneuzen. 250 cc: 1. Franky van Clapdorp, St.-Niklaas; 3. Ronald Doens, Biervliet; 5. Jaap van Cad- sand, Axel; 6. Sam Jansen, Sluiskil. 500 cc: 1. Peter Dhanis, Kemzeke; 3. Jackie Lensen, Philippine; 5. Jan Jansen, Hoek. )xrEddy de Schrijver Ich-Vlaanderen houdt zaterda iternatlonale .01148-2607. lerij bl. fin), .oe- 1 km P5. up., 52- Et te on- pr- |1 T.K. Rottweilerpups stamboom, ouders HD-vr Boshovensestraat 21 Riethoven. 04902-18407 T.K. langh. teckelpups, uitm. ouders met stami tel. 01663-2661. Wij helpen u gemakkelijk per telefoon. 5000 60 X 111.12,6 10100 60 x 216.110) 23000 72 X 431.11,0 32000 96 X 492.10,9 40000 96 X 610.1 voorschotbank Crefinasj tot 21.00 uur geopend [jkt een echte prijsrijder te worden. Ilobach - pas 17 jaar - reed vorige week z'n eerste junio- lenkoers in België en meteen was het raak met een liende plaats. In de criteria in Zeeland bewees Mobach uit het goede hout te zijn gesneden. De resultaten ireken boekdelen. In Yerseke bolde de Sluiskillenaar sis vierde over de streep. en Wijk dag van een inze ;tein «ging nt u jden weg 1 en >lks- cht- weg icht. Inventaris ter overnam mooie woning en gro tuin. Te bevr: 01140-1261 t.h.a. per 8-6. Inl. 011! 2675. jlet gaat allemaal uitstekend. Spas me snel aan. Klassiekers njden is overigens een andere k. Ik heb er een vijftal gere- jen, In Lek en IJssel werd Ik maar het begin was voor een leerschool," legt Mo- lach uit, die na de jeugdcatego- oe voor het voetballen koos en torna beklom hij opnieuw het ilen ros, „omdat ik weer de jebels kreeg," voegt hij er toe. Niet zo verwonderlijk, want huize Mobach in de Schepe- |ienstraat te Sluiskil is men al- maal zo'n beetje wielergek. |Vader Herman bijvoorbeeld laat geen koers over en oudere Ln Jan is ondergebracht bij te huur. Gemeente Hulst, vrij Van brouwer 'iilonze basketbalmedewerker 1XEL - Vijf damesteams noesten in toernooivorm pelen voor promotie naar Ie overgangsklas in de bas te huur aangeboden, Boa^lcojnpetitie. De ploe- straat 4 hoek Pensiri pi die hiervoor in aanmer- met evt. overname kad ing kwamen waren Vos- shop artikelen te Bergi ^berg en VIDO uit Bra- opZoom. Tel. 01659-354F 0 Hl 1141 oer- geï- rus- iger. 32. vrij- jara- 1880 trum nder t.t.k., hal, iken, iche, en 2 inige >elle- Tel. Te koop v. part. hallvrl huis op 330 m2 grond, goede st.v. onderh. Fr gelegen aan de rand v. Eversdljkseweg 77.000.- k.k. Inl. 01130-3083. «nt, Hoppers uit Limburg, ïoorwaarts uit Zeeland en IRC uit Brabant, degradant fan die overgangsklas. Coach Luc Dierickx van 'oorwaarts werd gecon- inteerd met een flink antal afzeggingen, waar- tor slechts met acht spéél- tos kon worden afgereisd, zat er normaal in om (gen deze ploegen goed te ipelen en te winnen. Nu met a nummerieke minder en eenzelfde lengte te ging dit niet meer. Bo- ..Jdien zagen de speelsters t k. Leeuwenkstr. 16, sa ,f bungalow op 560 611 totaal mei zitten, grond met 4 slpk., gara «s Luc Dierickx. Er cv, 229.000,- 1 noest gespeeld worden voor Miianco Vastgoed, inl- #ee verdelen promotie- 01100-14133. J ,!aatsen Tijdens het toer_ »i veranderde dat in drie. Voorwaarts verloor de «wedstrijden. De uitsla an waren: Voorwaarts- wpers 13-28, Voorwaarts- '0 13-44, Voorwaarts- tosenberg 22-49, Voor- «arts-JRC 14-33. Wildstand was: 1. Vossenberg, 2. VI- Hoppers, 4. JRC, 5. Voorwaarts. Goed, beter iropa brengt u met elkaar in ko wilt. Bel maar met onze uw eving (ook 's avonds/weeker» gesprek en informatie over 0 5000 partnerzoekers, t voor u gereed. 1,1 onze sportmedewerker g076-2116 vr. Daeter01 S vr. Polane0l642"?5t J van Toezicht van het MjPjSj?,! ds grootste relatlebemido®' ar). Ier de kans u te ontmoeten enden ingeschrevenen, deling; 70 consulentes in ratis brochure het la" ente (ook 's avonds) voor inf teloos gesprek bij u thuis. Mevr. Borkes...01693-3891 ji: Mevr. v. Dijk...01640-4438 ivr. Donders...013-684555 Jorritsma...01100-11458 levr. de Jong...01180-3351 or de Raad van Toezicht. Sauna Diana. Momenteel suk kelt hij met z'n knie en zal zich mogelijk onder behandeling stellen van professor Martens. Rolf Mobach is trouwens be zeten van de wielersport. Als hij z'n LTS-diploma - wat kan het anders zijn dan motorvoer tuigentechniek als je vader in een transportbedrijf zit! - dit jaar op zak heeft, vertrekt hij naar Sittard om er de drieja rige ClOS-opleiding te volgen met als bijvak 'wielertrainer'. „In Sittard hoop ik net zoveel trainingsmogelijkheden te hebben als hier," ventileert hij. De driedaagse van Groot-Axel voor junioren betekent voor Mobach een wedstrijd in eigen streek waar hij de nodige erva ring hoopt te kunnen opdoen. „Uitrijden is het eerste devies. Alles wat er meer uitkomt is meegenomen. Deze wedstrijd prikkelt je natuurlijk wel meer dan een andere klassieker. Ik zal mijn huid zo duur mogelijk verkopen," legt Mobach uit. In Axel en omgeving staan twee tijdritten op het program ma. Een onderdeel dat geheel nieuw is voor Rolf Mobach. „Ik heb nog nooit een tijdrit gere den. In de proloog moet je ge woon alles uit de kast rijden. De tijdrit van zes kilometer is natuurlijk andere koek. Die komt op een dag dat je er 's middags nog eens stevig tegen aan moet. Ik ga zeker niet op reserve rijden in zo'n race. Ik wil er altijd het beste van ma ken," aldus Mobach. Tijdens de juniorendrie daagse hoopt Mobach zijn lef te kunnen laten gelden. Mobach: „Ik ben er al lang achter dat je lef moet hebben. Niet te snel in de remmen knijpen. Heb ik meegemaakt in de diverse klassiekers. Bij de start stond ik vooraan en nog niet eens uit de neutralisatie reed ik als een van de laatste renners. Dat kan niet als je prijs wilt rijden. De laatste klassiekers heb ik me zelf doen gelden en de resulta ten waren redelijk. Klassiekers rijden is veel an ders dan een criterium. En in België koersen is weer een an der hoofdstuk. Dat merkte ik vorige week. Daar demarreren ze steeds. Daar kijk je in het begin wel een beetje raar van op. Ik verzeilde namelijk in de laatste groep en zag het niet meer zo zitten, maar ik hield vol, kwam weer vooraan en wipte mee met de beslissende ontsnapping. Zonder interval kun je daar niets gaan doen. In Nederland rijdt men een strak tempo. In België rijdt het peloton met 'snokken'," zegt de Sluiskille naar. VAN GENT - Philippine heeft verdiend de eerste editie van j-burgemeester Dusarduijn-toernooi gewonnen. Die ploeg won wedstrijden en toonde zich technisch de meest vaardige for- i!le' In het slotduel werd het Belgische Assenede met 2-0 ge- p. Het duel Corn Boys-RIA eindigde onbeslist: 2-2 IiIUPPIne.ASSENEDE 2-0 - Philippine was de betere ploeg. technische tekort probeerde Assenede te compenseren door 'W te werken en daardoor kreeg die ploeg ook wel enkele kan ji maar de meeste en beste mogelijkheden waren voor de latere mooiwinnaar. In de eerste helft opende Jan Hamelink de score "a rust kwam de eindstand op het bord door Marcel Meijer. De jmatie uit het mosseldorp mocht na afloop, op een goed bezet «tpark De Valcke, de beker in ontvangst nemen uit handen w??0"!burgemeester Platschorre. ■t B°ÏS-RIA 2-2 - In de eerste helft en ook nog het eerste aitier na rust was de thuisploeg beter. Ricky Hamerlinck mrue voor de pauze en nam daarna ook het tweede doelpunt ;ajn rekening. Hij was dicht bij een derde treffer, maar trof ®klat. Dat had de beslissing kunnen zijn. Nu beet RIA zich 'ton die 2-0-achterstand en toen een steeds sterker wordende ™rpse formatie en kwartier voor tijd op 2-1 kwam door Ma- r^thaert werd de druk op het Corn Boys-doel steeds groter, .resulteerde tijdens de laatste minuut in de gelijkmaker van ™«uw Mario Soethaert. —«uw: 1. Philippine 6 punten, 2. Assenede 3, 3. RIA 2, orn Boys 1 punt. Rolf Mobach hoopt een goede prestatie te kunnen leveren in de komende Internationale Juniorendriedaagse van Groot- Axel. fotowimkooyman Van onze biljartmedewerker SAS VAN GENT - In zaal Reseda te Sas van Gent wordt zaterdag 23 mei de fi nale gespeeld van de strijd om de Moeke Snelders-tro- fee. Voor deze eindstrijd in de spelsoort bandstoten hebben zich acht spelers ge plaatst. Die biljarters komen vanaf 13.00 uur in twee poules van vier in actie. De poulewinnaar speelt tegen de tweede uit de andere poule de kruisfinale en de winnaar daarvan teeedt aan in de finalepartij. Die slotparij wordt omstreeks 18.00 uur ge houden. In de voorronden van dit handicaptoernooi kwamen 24 spelers van de biljartvereni gingen KOT en Het Groene La ken in actie. Daarbij ook titelverdediger Georges Begijn. Hij zal deze keer niet in de finale aanwezig zijn. De titelverdediger had de pech in de meest sterke poule (via loting) te zijn ingedeeld en daarin ontmoette hij André Tacq in de vorm van zijn leven. In slechts drie beurten vol tooide Tacq het aantal door hem te maken caramboles van 26 en mede door die nederlaag zag Georges Begijn de plaat singskansen verkleinen. In de andere poule wedstrijden liet Begijn het in de beslissende fase afweten en kon prolonga tie vergeten. Zeker van plaatsing zijn Carlo en Mario van Dam en Antoine Vermeersch, die alle maal, naar maatstaven van hun capaciteiten, knap voor de dag kwamen. Dat geldt ook voor Adrie van Dorst, die even als eerdergenoemde spelers, ver boven zijn moyenne speel de. Dat was met de vijfde fina list niet het geval. Peter Snel- ders hoefde niet tot het uiterste te gaan om zeker te zijn van plaatsing. De andere drie fina listen worden pas de dag voor de slotpartijen bekend. Door Kees Hamelink OOSTBURG - Ofschoon Han Petiet zich betitelt als 'honkvast' is hij na der tien jaar competitiespelen bezig aan zijn derde club, het Oostburgse Ludo et Emergo. „Ik ben destijds in Vlissingen begonnen bij De Schelde en later naar DOS vertrokken, maar voel me nu zo langza merhand in Oostburg best thuis," aldus Han Petiet, in het dagelijks leven werk zaam als onderwijzer in Goes op een school voor buitenge woon onderwijs, maar de weinige vrije tijd opvullend als tennisleraar. Het is al weer enkele jaren geleden dat de Oostburgse tennisvereniging Ludo et Emergo op competitieniveau een toonaangevende rol speelde, met name in Zeeuwsch-Vlaanderen. Spe lers als Serge Carpentier en Hein Kupfer met aan hun zijde Conny Baarends en Barbara du Fossé tilden het eerste team naar het niveau van de overgangsklas B. De opkomst van de TSI-groep in Goes onder leiding van Hans Felius, was er verantwoorde lijk voor dat Carpentier naar Goes vertrok en de verhui zing van Conny Baarends was er de oorzaak van dat ook zij vertrok. Daar kwam nog bij dat Hein Kupfer wegens studie moest afhaken en in het jaar van degradatie naar de tweede klas zag de Oost burgse equipe Barbara du Han Petiet, de stuwende kracht in het team van het Oostburgse Ludo et Emergo, die een duidelijk voorkeur heeft voor het dubbelspel. - foto de stem/ corj.de boer mag dan wel twee punten voorsprong hebben op het Bredase Markendeel 2, het feit dat het duel tegen Vier- hoeven 1 bij de stand 3-1 werd afgebroken geeft dit duidelijk een vertekend beeld. Han Petiet is na vier competitiewedstrijden dan ook bevreesd dat het Oost burgse team, evenals twee jaar geleden, opnieuw het kind van de rekening zal worden. „Als ook dit seizoen die bewuste wedstrijd na de Fossé naar Middelburg ver trekken. Een fikse aderlating moest men in de loop van de jaren ondergaan. Het waren Patrick Marteijn en Han Pe tiet die de draad oppakten en samen met Mirjam Brakman en Wilma Kupfer dit seizoen moeten trachten Ludo et Emergo in de tweede klas te handhaven. Momenteel ziet de positie op de ranglijst er allerminst rooskleurig uit. Het team competitie moet worden ver der gespeeld, dan vrees ik het ergste. Wellicht is de beslis sing voor het kampioenschap dan al gevallen, zodat die in haalwedstrijd voor ons al leen maar nadelig kan zijn," legt hij uit. Overigens is Petiet minder actief in het competitiege- beuren. Dit jaar verruilde John Dijkman uit Sluiskil het Terneuzense Animo vor Ludo et Emergo en kwam daardoor het eerste team versterken. „Ik heb me be wust wat teruggetrokken en speel vaak alleen maar een dubbel met Patrick, zodat John de enkelpartij voor zijn rekening kan nemen. Per slot van rekening ben ik nu 34 jaar, maar in het dubbelspel sta ik mijn mannetje nog wel," aldus Petiet. Een typische dubbelspeler wil hij zich allerminst noe men, maar hij maakt er ze ker geen geheim van dat het dubbelspel voor hem een be paalde aantrekkingskracht heeft. „Een enkelspeler moet het vaak hebben van de vast heid en de strategie waarmee hij zijn tegenstander wil be strijden. In het dubbelspel gaat het allemaal wat snel ler. Je kunt meer technische variaties toepassen, terwijl men in het dubbelspel over een rijke fantasie moet be schikken." Over die laatste eigenschap heeft hij niet te klagen. Het dubbelspel gaat hem dan ook prima af, het geen in het komende duel te gen Middleburg alleen maar in het voordeel kan zijn van het team van Ludo et Emer ge. NIEUWSOVERZICHT MIDDELBURG - In de kwartfinale van de strijd om de beker voor zondagafdelingsploegen werd Zeelandia uitgeschakeld door Walcheren, dat op sportpark Nadorst met 1-4 won. In de halve finale ontmoet Walcheren nu Oostburg. ZEELANDIA-WALCHEREN 1-4 - Rust 0-2. Noes Leikatom- pessy 0-1, Hans van de Rafelaar 0-2, André Poortvliet 1-2, Hans van de Rafelaar 1-3 en Huib Meerman 1-4. TERNEUZEN - De Dow Zeil Club houdt vandaag zeilwedstrij den op de Otheense kreek. Gevaren wordt in de klassen Laser, Handicap, Partner en Op timist. Er worden drie manches gevaren en de eerste start is om 11.00 uur. Daarna om 13.00 en om 15.00 uur. De briefing is aan de jachthaven, waar men voor 10.30 uur terecht kan. Ook worden er wedstrijden voor surfers gehouden. Aan de wed strijden kan door iedereen worden deelgenomen. BIERVLIET - In verband met de viering van het 60-jarig be staan houdt de voetbalvereniging Biervliet een aantal toer nooien. Zaterdag 23 mei komen vanaf 13.00 uur de teams van Biervliet, RCH '39 uit Limburg, Assenede, Terneuzense Boys en Vlissin gen tegen elkaar in actie. Zondag is er een toernooi voor lagere zondagelftallen. Dan komen Biervliet 3, Sluiskil 5, Koewacht 3 en Axel 4 binnen de lijnen. Zaterdag 30 mei is het de beurt aan de zaterdagteams. Biervliet 1 is dan gastheer van Terneuzen, Spui en AZW 3. Een dag later strijdt Biervliet 2 samen met Axel 2, Terneuzen 2 en Bassevelde 2 om de toernooizege. NIEUWVLIET - De surfvereniging De Verklikker uit Groede houdt zondag 24 mei een surfwedstrijd met als inzet de Wielin gen-bokaal. Afhankelijk van de weersomstandigheden zal een baan wor den uitgezet nabij het strand van Nieuwvliet. Inschrijven voor deelname is mogelijk van 11.00 tot 12.00 uur in het surfcentrum Matour te Nieuwvliet-Bad De start is om 12.30 uur. AXEL - Het selectieteam van Axel, dat afgelopen weekeinde de titel in de vierde klas H binnenhaalde, wordt zaterdag ge huldigd. Dit in de kijker zetten gebeurt in sporthal 't Sportuus te Axel tijdens het zogenaamde top-drietoernooi. Een zaalvoetbalevenement waaraan de teams van Verpoorte, Zeeuws bekerwinnaar door Parbo met 4-2 te verslaan in de fi nale, Audi Poppe en Bunga Melatti deelnemen. Deze drie teams spelen elk twee keer 40 minuten. Tijdens de pauze is er een op treden van showband Thalia en wordt Axel in de bloemetjes gezet. De eerste wedstrijden beginnen om 19.00 uur. De laatste is omstreeks 22.00 uur klaar. Loet Bombeleyn en Willy van Gremberghe, voorzitter van de voetbalvereniging Axel, zijn de arbiters. TERNEUZEN - De afdeling volleybal van de gemeentelijke personeelsvereniging hield in sporthal 't Zwaantje te Terneu zen een volleybaltoernooi voor BeVoBo-pioegen. In totaal na men 16 teams deel, waaronder twee niet-BeVoBo-ploegen, CVC uit Clinge en de Koninklijke Marechaussee. In de A-poule werd Kramer 1 eindoverwinnaar en in de B- poule de ploeg van Belastingen, Beldo 2. De organisatie was in handen van Guus de Waele. De Terneuzense wethouder W. van Walraven reikte na afloop de prijzen uit. UITSLAGEN A-poule: 1. Kramer, 2. Neckermann, 3. Dow 1,4. PSV 1,5. Wiekslag, 6. CVC, 7. Sterbanden, 8. Beldo 1. B-poule: 1. Beldo 2, 2. Koninklijke Marechaussee, 3. Dees 2, 4. PTT, 5. Rabo, 6. Gemeente 1,7. PSV 2,8. Gemeente 2. SCHOONDIJKE - Het bekerduel tussen Schoondijke en Aar denburg in de halve finales voor de afdelingsbeker wordt van daag gespeeld om 19.00 uur op het veld van Schoondijke. Dit in afwijking van de eerder vastgestelde datum zondag 24 mei en dan op neutraal terrein. NIEUWVLIET - De veertiende editie van de Sinte Pierloop staat zaterdag 23 mei op het programma. Deze oudste West- Zeeuws-Vlaamse trimloop gaat over de afstanden vier en acht kilometer. Gestart wordt om 14.30 uur bij de kantine van camping De Pannenschuur, waar men vanaf 13.30 uur kan inschrijven. De organisatie is in handen van AV De Wielingen. GOES - In Goes staan vandaag de Zeeuwse kampioenschappen voor CD-junioren individueel op het programma. Dit met de plaatselijke atletiekvereniging AV'56 als organisator. Op het programma staan de sprintnummers, 1000 meter, hor dennummers, estafettes, kogelstoten, speerwerpen, hoogsprin gen, verspringen en discuswerpen. Ruim 200 inschrijvingen be tekenen dat de toekomst voor de Zeeuwse atletieksport met op timisme tegemoet kan worden gezien. Meer problemen heeft men bij AV'56 om een voltallig jury korps op de been te krijgen, mede door andere wedstrijden in het Zeeuwse. De kampioenschappen op sportpark 't Schenge beginnen om 12.00 uur. TERNEUZEN - De Terneuzense atletiekvereniging Schelde- sport houdt zaterdag 23 mei de tweede wedstrijd in het kader van de Zeeuwse pupillencompetitie. Dit voor de AB- en C-pu- pillen. Naast de gebruikelijke driekamp staan deze keer de estafettes als bij nummer gepland De wedstrijden, waarvoor een kleine 200 pupillen zich hebben aangemeld, beginnen om 12.30 uur op het Zuidersportpark. KOEWACHT - Het eerste team van de voetbalvereniging Koe wacht, uitkomend in de vierde klas H van de KNVB, speelt zondagmiddag 24 mei een vriendschappelijke wedstrijd tegen de kampioen van de eerste klas E, Vlissingen, de ploeg van trainer Cees Vermunt. Het duel op het terrein in Koewacht begint om 14.30 uur. De wedstrijd, waarin Vlissingen op volle sterkste zal aantreden, staat in het teken van het afscheid van René Hazelager van Koewacht. Voorts betekent dit vriendschappelijke duel de 500e wedstrijd van Paul de Gronckel en de 300e wedstrijd van Niki Apers van Koewacht, die hiervoor zullen worden gehuldigd door het Koewacht-bestuur. MIDDELBURG - Het Zeeuws-Vlaamse trio Flip Salomé, Marco van de Meulen en Tonnie Veerman, is winnaar ge worden van een trio-triathlon in Middelburg. Een evenement dat bestond uit 15 kilometer skeeleren, 10 kilome ter lopen en 27 kilometer fietsen, waar op elk onderdeel de specia listen aan het werk gezet konden worden. Onder de deelnemers dan ook aardig wat bekende namen met on der meer de Zeeuwse topatleten Kim Reynierse en John Vermeu- le. Reynierse, gekoppeld aan John Vermeule en Frank Kooman, nam het skeeleren voor zijn rekening, maar verloor uiteraard van de specialisten op de schaats. Flip Salomé bracht zijn formatie na het openingsonderdeel aan kop. Marco van de Meulen vertrok voor het looponderdeel met 100 meter voorsprong, maar werd door John Vermeule, die pas als tiende met het lopen begon, voor bijgestreefd. Uitslag: 1. Flip Salomé/Marco van de Meulen/Tonnie Veerman; 2. Paul van Iwaarden/Rens Bostelaar/Piet Wisse; 3. Cees Hoogerland/Jan van Drongelen/Johan Lepoeter; 4. Frans Provoost/Floris-Jan Koole/Iman Koeman; 5. Jan Goedvolk/Ad Tierie/Geert van de Weijden.

de Stem | 1987 | | pagina 13