Cabaretfestival zonder spetters VOORZITTER B. SCHMTTZ WUKT NIET VOOR DRUK BISSCHOPPEN De vervreemdende wereld van de macht Veronica weer met ontbijt-tv Prince geeft extra concei T2 Slechts na aarzeling geeft Schmitz toe aan het verzoek om een interview. De uitspraken van de KRO-voorzitter worden door zijn tegenstanders op een goudschaaltje gewogen. Geen ruzie Kentering RKO AD VAN HAANDEL MAAKTE MAP JUSTITIE-TEKENINGEN iflSTEM GIPS 2 D nftïï Tjfl Duizenden reacties op 'TévéKont 20.15 DANSACADEMI'I BRABANT SB \arnbone DE STEM llllflBWildM? 4KRO wijzigt beleid niet' De druk van behoudende katholieke zijde op de KRO wordt steeds sterker. Bisschop Gij sen van Roermond noemde de K van de KRO onlangs een relict uit het ver leden, de Limburgse dekens weigerden in meerderheid met de omroep te praten, bisschop Bomers van Haarlem gispte in Kevelaer, twee jaar na dato, nog eens de manier waarop de KRO het bezoek van de paus aan Nederland begeleidde en als klap op de vuurpijl lanceerde miljonair P. Derksen uit onvrede met de KRO het plan een ortho doxe katholieke omroep, de RKO, op te richten. Redenen te over voor een interview met KRO-voorzitter mr. B. Schmitz over de positie van de KRO in katholiek Nederland en de koers die de KRO moet varen om haar taak als omroep voor alle katholieken te kunnen vervul - Mart van der Sanden Schmitz formuleert zijn antwoorden dan ook bedacht zaam, beducht als hij is door ondoordachte zinswendin gen de critici van zijn omroep van nieuw voedsel te voor zien. „Aan het beleid van de KRO", zegt hij, „verandert door de kritiek geen tittel of jota. In ons beleidsplan staat heel uitdruk kelijk dat we onder bepaalde voorwaarden aandacht schen ken aan orthodoxe kerkelijke standpunten. Misschien moeten we er met grotere nauwkeurig heid dan voorheen op letten dat dat ook inderdaad gebeurt. Het kan best zijn voorgeko men dat we in een aantal ge vallen niet of onvoldoende het behoudende standpunt hebben belicht. Maar, eerlijk gezegd, is het niet altijd aantrekkelijk om extreme geluiden, van rechts óf van links, in je programma's op te nemen. Het lastige is ook dat die groepen niet willen com municeren en zichzelf van de discussie uitsluiten. We moeten er preciezer op letten dat ook de behoudende stroming aan bod komt. Dat is geen bijstel ling van het beleid onder druk, maar het getuigt van wijsheid om niet onnodig en door het maken van fouten verwijten op te roepen die je had kunnen voorkomen. Je moet verhinde ren dat men zegt: 'Ja, de KRO heeft een mooi beleidsplan, al leen wordt het niet uitge voerd'". „Maar de kern van wat de KRO doet, moet gericht zijn op de grote groep van katholieken, die gematigd open is en in ieder geval geen ruzie wil, ook niet met het leergezag. Die groep, zo is uit onderzoek na het pausbe zoek in 1985 gebleken, beslaat 85 procent van de katholieken. Ter rechterzijde is er een uiterst strijdbare groep katho lieken, voor wie de orthodoxie voorop staat en die desnoods kiest voor een kleine kerk. Die groep, ongeveer 10 pro cent, is zeer sterk in de publici teit aanwezig. Ter linkerzijde bevindt zich een groep van 5 procent maatschappijkritische katholieken, die weinig bood schap meer heeft aan de kerk. Wij rekenen het uitdrukkelijk tot onze taak er voor die 85 pro cent te zijn. Dat betekent niet dat wij geen aandacht zouden moeten schenken aan andere opvattingen, mits bepaalde grenzen niet worden over schreden. Op het moment dat men ter linkerzijde het kerke lijk ambt gaat ontkennen en men de eenheid in de kerk niet meer belangrijk vindt, trekken wij de streep. Als men aan de andere zijde mensen uit de kerk wil zetten, omdat zij niet orthodox genoeg zijn, ligt voor ons aan die kant de grens". Mr. B. Schmitz: „De groep ter rechterzijde, oneveer tien procent, is zeer sterk in de publiciteit aanwezig - FOTO'T STICHT „Overigens moet mij van het hart dat door het aanblazen van die affaires, van die dis cussie of alles nou wel even or thodox is de kentering tot meer religiositeit, die in Nederland duidelijk bespeurbaar is en waarvoor de KRO zich de laat ste jaren ook heeft ingezet, dreigt te worden verstikt. Jonge mensen haken af op grond van kerkelijke uitspra ken die hun leven direct raken. De mate waarin en de toon waarop die uitspraken door sommige kerkelijke leiders worden gedaan, zijn voor veel mensen een last". Hoe waardevol is de kri tiek van de bisschoppen Gij- sen en Bomers voor de KRO? „De kritiek van mgr. Gij sen en die van mgr. Bomers zijn van geheel onderscheiden aard. Gijsens opmerking heeft de hele KRO-gemeenschap diep geraakt. Zijn kritiek doet niet alleen tekort aan onze intentie, want je kan het allemaal heel goed bedoelen en toch verrekte fout doen, maar doet ook tekort aan wat de KRO feitelijk in zijn programma's brengt. Daarover zijn we even boos en dan zeggen we: 'Dat is jammer, maar dan scheiden onze wegen zich'. Bij Bomers ligt dat anders. Ik heb daar intussen met hem een gesprek over gehad, waarin hij zijn kritiek voor een deel relativeert. Hij noemt zijn opmerkingen 'plaagstoten', hij wil laten zien dat hij er is. Hij confronteert de KRO met een duidelijke stellingname en wil door helderheid druk uitoefe nen. Bomers' kritiek komt uit twee dingen voort. Allereerst danige teleurstelling, zo niet frustratie over de gang van za ken tijdens het pausbezoek in 1985. Maar me dunkt, die mag je ons niet aanrekenen. De stemming werd bepaald door Pope Jopie, door de benoeming van mgr. Ter Schure, door de ijzig koude ontvangst van de paus in Den Bosch en door de rellenschoppers in Utrecht. Het tweede punt was dat Bo mers vond dat de KRO de pa neldiscussie op tv, waarin de negatieve kanten in eerste in stantie werden overbelicht, dan maar niet had moeten uitzen den. Maar dan kom je op jour nalistiek terrein. Het spijt ons erg, maar de stemming was op dat moment zo in Nederland. De werkelijkheid gaat vooraf aan wat de media laten zien. De journalistiek heeft eerst te kijken naar de wereld zoals die is en pas daarna komt de vraag aan de orde hoe de wereld be hoort te wezen. En als de KRO de journalistieke benadering moet laten varen, kunnen we er beter mee ophouden. Ik vind. het trouwens onzin dat Bomers na twee jaar nog met zijn kri tiek komt". P. Derksen, ex-eigenaar van Center Pares, heeft het plan ge lanceerd om een tweede katho lieke omroep op te richten om de opvattingen van het Vati- caan kritiekloos aan de gelovi gen te kunnen doorgeven. In hoeverre zou die RKO een be dreiging vormen voor de KRO? Schmitz: „We zouden het in ieder geval overleven, net als de NCRV de komst van de EO heeft overleefd. De KRO zou het wel op een aantal punten moeilijker krijgen, we zouden harder moeten knokken. Maar het belangrijkste punt is dat er met de komst van de RKO twee omroepen zouden zijn die pre tenderen namens de katholieke gemeenschap te spreken. Ik blijf onderstrepen dat het niet katholiek is om je bij verschil van opvatting af te splitsen. Daarmee geef je vorm aan de tweespalt in de kerk - schisma is een zwaar woord, maar eigenlijk is het dat wel - en daar verzet ik me fel tegen". Hoe reëel is de kans dat de RKO ooit daadwerkelijk uitzendt? „We wisten al lang dat de bungalow-miljoenen klaar la gen. Bij dit initiatief combi neert god zich met geld, een combinatie waar je wel even u tegen moet zeggen. Tot de op richting van de RKO kan het dan ook best komen, hoewel de initiatiefnemer door een verge lijking te trekken met de EO een aantal mensen zeker niet bemoedigt. Maar of die organisatie ook zendtijd krijgt hangt af van de vraag of de overheid vindt dat een deelgroepering uit de ka tholieke kerk recht heeft op een eigen omroep. Daarover durf ik geen kansberekening te wagen. Daarvoor is de zaak nog te vers". De bisschoppen hebben meer zeggenschap gekregen over de RKK-zendtijd. Geeft de KRO op die manier toch toe aan de druk? „In het verleden werd de RKK-tijd door de KRO inge vuld met een hoogst bescheiden vorm van verantwoording af leggen aan de bisschoppen. De vraag van de bisschoppen om meer invloed op die zendtijd is rechtmatig. Zij komt voort uit de grotere aandacht van het Vaticaan voor de media. Van uit het Vaticaan kregen de na tionale episcopaten de aanwij zing waar mogelijk gebruik te maken van televisie om het ge loof te verkondigen. Daar kwam voor de Nederlandse bisschoppen nog bij de dat de situatie in de kerk hier behoor lijk lastig is geworden. Wij hebben vorig jaar met de bis schoppen een keurige overeen komst gesloten. Die houdt in dat de bisschoppen eens per jaar thema's aangeven die zij belangrijk vinden. De KRO bekijkt dan hoe die wensen in RKK-programma's gestalte kunnen krijgen. Daar mee gaan we terug naar de me diabisschop, mgr. Bar, die al dan niet het groene licht geeft. Achteraf bekijken we dan sa men wat de KRO ervan heeft gebrouwen. Het heeft zich nog niet voorgedaan, maar ons kan door de bisschoppen een vraag gesteld worden waaraan we niet kunnen voldoen. Dan ont staat inderdaad een moeilijke situatie. We kijken een a twee seizoenen hoe het loopt. Overi gens vind ik dat we ook over programma's in KRO-zendtijd die met het kerkelijk ambt te maken hebben, vrijelijk ver antwoording aan de bisschop pen moeten afleggen". Er is ook sprake van ge weest dat de bisschoppen een eigen orgaan in het le ven zouden roepen om de RKK-tijd te vullen. „De verwachtingen van de bisschoppen gingen eigenlijk verder dan de overeenkomst die er nu ligt. Ze hebben ruimte gevraagd om zich zelfstandig, zonder tussenkomst van de KRO, tot het volk te kunnen richten. De mogelijkheid van een apart bisschoppelijk or gaan voor de RKK-tijd is in het begin inderdaad ter sprake ge weest, maar in de loop van de discussies van tafel verdwenen. Aan zo'n orgaan zit ook een hele hoop werk voor de bis schoppen vast in de vorm van nazorg. Daar willen ze mis schien liever niet aan. Overi gens gaan de bisschoppen vol gend jaar meewerken aan een reeks radioprogramma's, waarin ze in de vorm van een column bespiegelingen wijden aan kerkelijke zaken. Dat vind ik redelijk en eigenlijk nog wel aardig ook". Hoe gaat de KRO de ver stoorde relatie met de Lim burgse dekens herstellen? „De KRO-contactgroep in Roermond is aan het bekijken wat ze eraan kan doen, maar ik denk dat het weinig zin heeft. De meeste dekens willen het gesprek niet. Als ze niet willen praten, moet je er ook niet om gaan zeuren. We gaan in ieder geval niet om een gesprek be delen". Door Henk Egbers „Nee, ik voel me geen echte cartoonist. Maar ik heb nooit nagedacht over een naamgeving aan datgene waarmee ik bezig ben". Dat zegt beeldend kunstenaar Ad van Haandel uit Breda bij het verschijnen van zijn port folio met twaalf grote (35x50 cm) 'cartoons'. Het zijn snedige tekeningen, die laten denken over het justitie-apparaat met zijn rechters, advocaten en 'boeven'. Deze prenten hebben vooral van doen met zijn tekenwerk voor het tijdschrift KRI van de Nederlandse reclasseringsin- stellingen, waarvoor hij al een jaar of tien regelmatig werkt. Ad: „Ik wil niet zeggen dat ik in mijn tekeningen commen taar lever - dat vind ik te pre tentieus - maar ze hebben wel altijd met mensen te maken." Hij wordt niet kwaad als ik hem zeg dat hij van nature 'een priegelaar' is. Nadat deze uit Helmond stammende kunste naar zijn opleiding in de grafi sche technieken gehaald had aan Sint Joost in Breda en de Vrije Akademie in Den Haag - begin van de zeventiger jaren - begon hj in zijn eigen atelier in Breda met tekenen en etsen op een typisch eigen manier. Zijn handschrift vulde bladen met een mozaïek aan kleine voor werpen. Daaruit ontstonden 'landschappelijke' situaties; te keningen met bijvoorbeeld wel zeven horizonnen met zeven verschillende gebeurtenissen. Het blad van de hogeschool in Tilburg zag in Van Haandels tekeningen iets. Al een jaar of tien inmiddels vraagt de redac tie van het blad van deze Bra bantse universiteit hem in zijn eigen tekentaal de zeer uiteen lopende thema's met zijn artis tieke oog te bekijken. Ad: „Voor hen ben .ik cartoonist, maar zelf voel ik me niet meer als een tekenaar die de dingen van het leven wat relativeert." Het weekblad De Groene Amsterdammer trok hem aan als medewerker. Zelf zegt hij daarvan: „Opland hebben ze voor de politiek. Tja, waarbij ik teken heeft te maken met psy chologie, psychiatrie met mensen." Waarmee heeft poli tiek dan van doen, vraag je je af. Een rechter met een kop van een wolf. Een 'boef' met de kop van een slang. Achter de rech- terszetel staat de te berechten figuur in streepjespak te luis teren. Dat zijn wat gegevens op een tekening van Van Haandel (zijn signering) in het boekje met 'cartoons' met de titel 'Wraak - recht getekend'. Dat verscheen in 1984 bij de Bre dase uitgeverij De Papieren Tijger. Onlangs kwam er een herziene herdruk uit. Een serie inleidingen over 'Straf en Recht' op de universi teit in Tilburg was aanleiding voor een expositie met werk van Ad en de Bredase fotograaf Piet den Blanken. Daarbij werd genoemde 'sjieke black box' met twaalf tekeningen van Van Haandel uitgeveven. De Papieren Tijger zegt: 'Aan bevolen voor de wachtkamer, het advocatenkantoor, de rechtszaal, de celvleugel, de celmuur en thuis aan de muur'. De meeste tekeningen zijn re plica's van KRI-tekeningen of uit het boekje Wraak. Ad van Haandel: „Justitie is een vorm van wraak. Als ik er als ondertitel bij zet 'recht ge tekend' dan heeft dat inder daad een dubbele bodem. Ik kijk vanuit de situatie van het slachtoffer. Dat wil niet zeggen dat ik vind dat degene die te recht staat steeds het slachtof fer is. Ook degenen die functio neren in de justitionele molen (rechters, advocaten e.d.) kun nen slachtoffer zijn van het systeem. Ik betrap mezelf op tegen strijdige gevoelens bij het teke nen. Ik sta bij de slachtoffers. Dat wil zeggen dat ik aan beide kanten sta. Ook besef ik steeds meer dat het hele systeem van opsluiten niets oplost. Dat is mogelijk de belangrijkste kri tiek die je kunt hebben, maar tegelijk besef ik dat ik geen bij drage lever aan mogelijke al ternatieven." De manier waarop hij vorm geeft aan zijn gevoel bij het be grip justitie' noemt hij zelf 'zeer grafisch'. Ad: „Ik denk en handel in lijnen en niet in vlak ken. Maar die lijnen hebben een zeer open karakter. Herha len kan ik moeilijk; van lijnen trekken in series tegen elkaar aan word ik gek." Van die jus titionele wereld waarmee hij bezig is, wordt hij dan wel niet direct gek, maar Ad ondergaat deze wel als een 'vervreem dende wereld'. „Ik ben enkele keren naar een rechtbankzitting geweest. Dat kwam op mij als zeer ver vreemdend over. Het is echt onwerkelijk wat daar gebeurt. Een ritueel na de arrestatie. Hier staan twee totaal ver schillende werelden tegenover elkaar. Zoiets kom je ook tegen tussen de wereld van de burgrs en de belastingambtenaren. Waarschijnlijk is dat soort ver vreemdingen een goede karak teristiek voor mijn tekenin gen", aldus Ad van Haandel. Haandel: Twaalf penteke ningen'. Oplage: 50; genum merd en gesigneerd. Ten dele in kleur. Prijs: 250,-. Haandel: "Wraak, recht gete kend'. Meer dan negentig teke ningen over goed en kwaad, straf en recht. Tekeningen om te lachen, als een boef met kies pijn. Prijs: 11,-. Uitgaven van uitgeverij Papieren Tijger Bre da. HILVERSUM (ANP) - Veronica wil bij de start van het drie-net- tensysteem (Nederland 1, 2 en 3), in april vol gend jaar, beginnen met ontbijttelevisie op de zaterdagmorgen. Volgens Veronica-direc- teur Rob Out zal de orga nisatie daarvoor een deel van de eigen zendtijd op de avond- of middaguren beschikbaar stellen. Voordat het zover is wil Out echter eerst 'het groene licht' hebben van de betrokken program macolleges en omroepbe- sturen. Zoals bekend zal Veronica bij de start van het derde net samen met TROS, AVRO en VPRO Nederland 2 gaan 'bespe len'. Tevens wil hij weten of de belangstelling voor ontbijttelevisie daadwer kelijk aanwezig is. Zelf sluit Out niet uit dat het publiek meer gechar meerd zal zijn van een ontbijtshow dan van middagtelevisie. In dat geval vindt Out dat er naar toe moet worden ge werkt dagelijks een ont bijtshow op het scherm te brengen. Morgen zal Veronica haar tweede experiment met ontbijttelevisie op het scherm brengen. In december '85 werd een rrm 22.47 Het concert Simone Wiegel senteert morgenocu tend samen met Harrl Vermeegen de ontbij'f show van Veronica. FOTO* eerste poging gewaagj Het wordt nu een echlej experimentele uitzendi® die gepresenteerd worden door Simowi Wiegel en Harry V< meegen. De uitzendt duurt drie uur en 1 om 07.00 uur. Het programma bevit] een mengeling van s verkeersinformatie, mode, cosmetica- nen, joggen en een wed strijd bikinibreien. I uitzending zal word samengewerkt met de n dio-afdeling van Vero nica die op dat moma>| op Radio 2 een uitzending heeft. AVRO brengt vanavond get concert* van Mini en d, de Zilveren Roos-win- r van Montreux. Het pro- na komt in de plaats 'Music Hall', dat naar i* nader te bepalen datum £ordt verschoven. In 'Het picert' steken Mini en Maxi e draak met gangbare con- rtpraktijken, zij worden -geleid door het Nederlands dentenorkest oXv. Louis Ij. Het concert werd op- oen in het Concertge- üw van Amsterdam en _j in 1986 reeds tweemaal ij de AVRO te zien. [20.20^ Allemans- Recht (oor de NOS-rubriek 'Alle- Tt' betekent deze jtste uitzending een defini- sf afscheid. Na zestien afle- ïgen houdt het pro- ia op te bestaan. In af- ig van vorige afleve- ;en wordt vanavond tot luit een discussie georga- ;rd over de macht van de iter. Drie rechtbankpre- iten, onder wie mr. B. J. ler uit Amsterdam, be rken dit thema met drie iten. Maria Van onze rtv-redaetie Ruim 15.000 mensen hebben zich laten inschrijven als deelnemer aan het pro gramma 'TévéKontakt', dat tot nu toe drie keer op de NCRV-zondagavond is uit gezonden. Dat is veel meer dan de samen stellers hadden verwacht. De helft van de deelnemers is op zoek naar een duurzame rela tie. „We hadden gerekend op zo'n 25% aanvragen voor vaste part ners", zegt samensteller en pre sentator Hans Sleeuwei „Nu het er zo veel zijn,) het nieuwe programma lijk voldaan aan een doelstellingen: de vrlagen voor relatiebem ling via een bureau". Ook voor de categorieën breiden vriendenkring' 'reisgenoten' bestaat langstelling. Mensen die aanmelden krijgen na adressen van gelijkgesti Bij de verwerking van aE-| gevens krijgt de NCRVi van 15 erkende relatiebmJ en de Raad van Toezich'J door de overheid is ingesta c derde aflevering van de _rie 'Maria' gaat vanavond her 'de zwarte madonna'. In pverse landen in Europa en k in Mexico worden zwarte idonna's vereerd. De ge- den zijn het er nog niet rer eens, hoe deze Maria- lorskllingen zijn ontstaan, ard Reve gaat echter op i naar de diepere beteke- j dan de meest voor de ind liggende verklaringen d fysiologische aard. Kapltan ROTTERDAM (ANP) - De Anmerikaanse popster geeft op dinsdag 23 juni een extra concert in ons landl heeft organisator Mojo Concerts bekend gemaakt. Het extra concert houdt verband met het feit dat de 45.000 i voor drie andere concerten die Prince in Nederland geeft, en 21 juni, zeer snel waren uitverkocht. De voorverkoop veel vierde concert begint vandaag. Alle vier de concerten words] geven in het Utrechtse Galgenwaard-stadion. tor het ZDF wordt van- Irond de filmklucht 'Der fipitan' van Kurt Hoff- 9 uitgezonden. Hoff- i was jarenlang een van prominentste filmregis- rs van Duitsland. In de i speelt Heinz Rühmann hoofdrol van kapitein bs. Hij is gezagvoerder 9 een bouwvallige vracht- it, maar Ebbs kan niet iger voor de veiligheid van bemanning instaan, neer de kapitein ontslag fflt, biedt de reder hem under commando aan. lis moet met de luxe 'Julia' zeshonderd passagiers n boord op een cruise door I Middellandse Zee. Nt 09.: sle 13.1 sle A\ 14J ser 16.< 17J 17.4 18.1 Ba: 19.( 19.1 19.; Spc 201 20.2 pro Bo» 221 22.4 th^ en me Mo a 23.4 Ha: 00.0 NO! 10.0 dier 10.31 11.01 en 1 13.01 slee 141M telel 14.31 Dag 17.4< Unh Nati de O 18.15 slecl 18.31 18.45 19.00j IKO 19.12 film 19.37 NOS 20.00 20.20 21.00 21.30 Mari Made 22.30 22.45 23.00 slech 23.05 sport opbo team Door onze kunstredactie LEIDEN - „Het duo 'Verreck Pleijsier' zal met hetj gramma 'Ze is er vandoor met een yup' geen aardvers ving in het hedendaagse cabaret teweegbrengen. )uske en Wiske: „De Maar het tweetal heeft wel zo veel eigen gezicht, muzikaliteit, inhoud en groeimogelijkheden lat het zich terecht winnaar mag noemen." Zo omschreef de jury de winnaars van het negende Leids cabertfestival bekend. De Hagenaars Marcel Ver reck en Paul Pleijsier krijgen met deze overwinning een duwtje in de richting van een carrière in het vaderlandse ca baret. De reputatie van het fes tival staat hoe dan ook garant voor de nodige aandacht vanuit de cabaretwereld. De prijs die het publiek ge woontegetrouw uitdeelt, ging naar het trio 'Truus'. Het mengsel van close harmony en visuele humor viel bij het grootse deel van de vijfhonderd toeschouwers in de beste aarde. De jury had eerder over deze drie uit het hoge noorden af komstige cabaretières opge merkt dat ze weliswaar muzi kaal bijzonder fraaie kunsten vertoonden, maar dat de in houd van hun programma wel al te luchtig was. Derde finalist was 'Domi en Basbartoets', bestaande uit drie muzikanten en 'leading lady' Dominique Engers. Uit de voorronden kwamen deze 'lek kere kwek' en haar begeleiders als gedoodverfde winnaar te voorschijn, maar in de grote Leidse zaal lukte het Domini que niet om echt contact met het publiek te maken. Haar op treden kreeg daardoor volgens de jury iets verkrampts. Overi gens was de cabartière slacht offer van een volstrekt falende geluidstechniek, een euvtJ alle drie de finalisten parten speelde. In hun slotbeschouwing het gehele festival stel: drie juryleden Ank Groot Penders en Karei Verdor" vast dat echte verr: waren uitgebleven, naleerden ze met enige stelling dat gedrevenfej] engagement door de ta® nomen ontbraken. Vis® en een hoog muzikaal noemden zij de meest in springende elementen va»1 negende aflevering vl" festival. (ADVERTENT® Audities Opleiding Toneel] (studiedifferentiatie jad® of> zondag 24 mei en zondag 31 mei. De opleiding kent een met Maria Mort Dynamisch Dr r en Broadway Dance Theatre. Vertegenwoordigers van deze zijn bij de audities betrokken. Toelating tot 4-jange vakopleiding indien voortgezet onderwijs per I s /femelHu til mei z'n htoli m it buit fthiemi 0*4^0 Toelating tot 2-\ange vooropleiding indien men per I september deel de twee hoogste leerjaren vooftgtte^J Aanmeldingen oixktes vóór 20 mei Administratie Darmcademie BioW Kempenboon 27. S022 KC Tilburg. 013 - 367755 Hogeschool Katholieke Leergangen. Dansacademie Brabant 1 M! 3SC.H!EN\ Dfitr zE et J-KUI6

de Stem | 1987 | | pagina 14