aanleunwoningen bij de blaauwe hoeve in hulst HEMA [onge pianist uit Jinge uitstekend In landelijke finale iSTEM Stijging zelfdoding boeren raadsel Veel aandacht kwestie j Isabella Verstraeten i 10r SCHIETINGEN IEÜNIE .EXCELSIOR' RIJEN amse Koerier. A1j [dp, gekleurde drop- ijes, winegums, is, vruchtendrop- ten, Hema-drop, HULST - Bij het verzorgingstehuis De Blaauwe lEoeve in Hulst komen begin juni twintig zoge naamde aanleuningwoningen voor bewoning be- Ischikbaar. De woningen zijn in principe bedoeld U0r bejaarden uit de hele regio. ru NU ■Echt WaarVoorJe Gekl- Profiteren W. DE BLOCK WISSE B.V. Contributie Streekcentrum fors omhoog Greep Niet ongezond Geen onderzoek PLAATSELIJK NIEUWS Clinge St.-Jansteen Hengstdijk Graauw Ossenisse PESTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 19 ME11987 122 Ouderenhuisj es in gebruik lïan onze verslaggever belangstellende krijgen echter wel eerst een bezoek van L opnamecommissie van De Blaauwe Hoeve, die in I 'verleg met de Hulster woningbouwvereniging de wo- Ljngen toewijst. groep huizen, die heel toe- teliik 't Blaauw Hofke als IJjam heeft gekregen, staat er |c wee jaar, maar is tot nu toe verband met de groot- ■icheepse renovatie van De Luwe Hoeve als bivakkeer- Limte voor de bewoners ge- iruiktNu de laaste fsse van de letbouwing is ingegaan, ver lozen de bewoners terug naar Li eigen kamer en komen de luizen vrij voor hun eigenlijke Kiwi salade. Bak|e a 200 gram 3.35 _-T 085| ner aardbeientaart gevuld met ïketbaKKersroom^ '5 J50 Aardbeienvlaai met slagroom en heel veel verse aardbeien I De aanleunwoningen zijn (aar neergezet in samenspraak Jmet de Hulster woningbouw- Brereniging. Directeur H. Hage- Bn noemde de combinatie at het verzorgingstehuis gis- Risico's lien bij de presentatie van de Iplannen een goede zaak. Winkel, postkantoor en biblio theek zijn binnen handbereik, zonder dat aan de zelfstandig heid van de bewoners wordt getornd. De woningen zijn volgens mevrouw Neve van de opna- mecommsissie vooral in trek bij bejaarden die de overgang naar een bejaarden-of verzor gingstehuis nog te groot vinden maar alvast willen wennen aan het idee. „Ze vinden het veili ger als ze in de buurt van een tehuis zitten", aldus mevrouw Neve. De woningen doen het ook goed bij mensen die een fa milielid in het tehuis hebben. 11.75 reünie vanwege haar 30-ja- r oud-leden in okt. 1987 se, bel dan naar de onder- onnummers vóór 14 juni 11612-7487 11612-3501 11612-5077 01623-17238 eken één vakje benutten, de advertentie wordt in een jt. /ertentie met het belangrijkste irt en bondig, iv telefoonnummer in de eert men gemakkelijk en snel. AAN DE ZIJKANT HET BEDRAG et betalen. Voor toezending vin mer dient u f 3,50 extra te ite betaling kunt u een groene n blauwe girokaart (dus géén hrijving) insturen, staling ontvangt u een larvoor wij u echter f 4,— in rekening moeten brengen. iatsing aan Dagblad De Stem, MB Breda. vertenties., of inleveren op onze Prijs incl. 6% f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 r. Telefoon: ((toekomstige bewoners kun- anamelijk profiteren van de «staande voorzieningen in De laauwe Hoeve. Zo kunnen ze Lier meer gebruik maken van j(t alarmeringssysteem en het me maaltijden systeem. Het fenomeen aanleunwoning biedt de garantie voor een grote mate van zelfstandigheid met de minst mogelijke risico's. Directeur Van Veghel van De Blaauwe Hoeve: „Ze zijn recht- steeks aangesloten op het alar meringsysteem. Zodra er hulp nodig is, drukken ze maar op de knop". Van Veghel: 'Zodra hulp nodig is, drukken ze maar op de knop'. Alhoewel de bewoners van 't Blaauw Hofke voor verzorging blijven aangewezen op de ge zinszorg en de wijkverpleging, kunnen ze gebruik maken van de algemene voorzieningen van De Blaauwe Hoeve. Dat geldt zowel voor het spreekuur van de huisarts als voor de apo theek, de ziekenkamer, de pe dicure, de kapper, fysiothear- pie en ergottherapie, logopedie, prikdiensten, de kerkdienst, te lefoon, recreatie, vervoer en de adminstratie. Directeur Van Veghel: „Ze hebben hier alles bij de hand". - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Ondanks de link die tussen het verzorgingstehuis en de wo ningbouwvereniging is gelegd moeten belangstellenden zich laten inschrijven bij de wo ningbouwvereniging. te onze verslaggever [LINGE - De zeventienjarige Harry van Roeyen uit pge heeft zich het afgelopen weekend tijdens het Ne- prlandse Steinway concours in Eindhoven uitstekend an zijn taak gekweten. De mts-leerling, die als enige «uw tot de finales doordrong, eindigde weiswaar ach- sde eerste drie maar zijn virtuositeit dwong alom res- tctaf. lil Roeyen kreeg voor zijn ptatie een oorkonde, een laten een muzikale encyclo- Jfle. Ite jongen leert al vanaf zijn Btstepiano. In zijn vrije uren lieert hij op de muziekschool |3int Niklaas. Na zijn studie 'f, ie mts in Terneuzen gaat oar het conservatorium. |Het Nederlands Steinway pïours is bedoeld om de beste perlandse kandidaten te se men voor deelname aan het Iternationale Steinway con- J-sdat volgend jaar in Eind- I'en wordt gehouden. De be- pnis van de deelname aan f vermaarde concours is dat sjonge en jeugdige musici Iheen vroeg stadium erva- 8 opdoen in het musiceren (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Horen 'meozen, Hulst en Goes. essen en telefoon- iïl8rs op pagina 2. „-rijden: "■12.30/13.30-17.001 suzen: Rein van der Mtie-chef), Joep moetenEmile Calon, 3'nvan Damme, Ton 'Hen (Sp0rt) Cor J. de '(foto). ?lraetenkDeii,Eü9ène r9: Jan Jansen. 'dentie-expioitatie octeur Zeeland: ,„u' Privé tel. 01150- onder ongewone omstandighe den. In huize Van Roeyen was de vreugde na de finale groot. De finalist zelf bleef er echter nuchter onder. Zo nuchter dat hij zondag de cocktailparty in het de Holiday Inn liet voor wat ze was. „Cees van Dronge- len van "jonge mensen op het concertpodium' presenteerde het concours. Met hem kon tij dens de cocktailparty gesprek jes worden gevoerd. Dat is toch leuk om een keer mee te ma ken, maar Harry voelde er niets voor. Hij wilde naar huis om verder te studeren", aldus mevrouw Van Roeyen gister middag. Van onze verslaggever AXEL - Het dagelijks be stuur van de stichting Streekcentrum Axel wil de jaarlijks bijdrage met hon derd gulden verhogen. De contributie komt daardoor op 300 gulden per jaar. De ingreep is nodig omdat de huidige bijdragen niet meer toereikend zijn om de verschil lende promotieactiviteiten te financieren. Die taak wil het bestuur graag naar behoren kunnen blijven uitvoeren. „Axel promoten of helpen pro moten ziet het bestuur als een zeer belangrijke taak. Vooral omdat men nogal eens negatief over Axel wilt schrijven. Op veler gebied kom je vaak te leurstellende publiciteit tegen, terecht of niet, wat toch bij me nigeen een onsmakelijk gevoel geeft. Vandaar dat het bestuur het als een noodzaak ziet Axel zo positief mogelijk naar voren te laten komen", aldus de moti vering van het bestuur om de aangesloten winkeliers ertoe te bewegen de hogere contributie te betalen. Omdat het bestuur niet wil dat de hogere bijdrage tot le denverlies leidt, mogen tegen standers dit aan de administra tie kenbaar maken. Echter: „Het bestuur gaat er van uit dat u als ondernemer in Axel collectief mee wilt blijven doen". „DE MAATSCHAPPIJ houdt niet op bij het hek naar het boerenerf. Wat in de samenleving ge beurt, gebeurt natuurlijk ook bij de boeren". Secre taris A. Heijmans van de Noordbrabantse Christe lijke Boerenbond (NCB) zegt het met nadruk. Heijmans en zijn mede bestuurders zijn de afge lopen week stevig aan de jas getrokken door de media. De aanleiding: rector A. Merkx, geeste lijk adviseur van de NCB, uitte zijn grote zor gen over het stijgend aantal zelfmoorden on der boeren. In 1986 maakten 25 NCB-leden een eind aan hun leven. Door Kees den Exter TERWIJL de rector zijn koffers pakte om naar Lourdes te gaan, trok Jan en Alleman de conclusie dat de maatregelen van landbouwminister Braks en de EEG vorig jaar 25 boeren hebben doen be sluiten de hand aan zich zelf te slaan. Afgelopen weekeinde keerde de rector terug uit het Franse bedevaartsoord. Na spoedbe raad oordeelde het NCB-be- stuur het verstandig om de media maar eens bijeen te roepen, om die conclusie wat nader te nuanceren. Enige wetenschappelijke onder bouwing voor de relatie tus sen overheidsmaatregelen en zelfdoding in de agrarische sector is er in ieder geval niet. De NCB-bestuurders achter de groene tafel weten niet goed wat te denken van de grote opkomst van de media bij de inderhaast bijeenge roepen persconferentie. De kreet, dat overheidsmaatre gelen de boer in toenemende mate tot het uiterste zou drij - ven, is uit zijn verband ge rukt. Zelfdoding blijft bo vendien een uiterst beladen begrip. Rector A. J. Merkx, geestelijk adviseur NCB. - FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Aan de andere kant: dit is tóch een goede aanleiding om burgers er nog maar eens van te doordringen in welke klemmende greep maatrege len als melkquotering en meststoffenwet de boeren hebben. NCB-voorzitter A. Latijnhouwers geeft in zijn inleidend woord dan ook een lange opsomming van zaken die de afgelopen jaren op de boer zijn af gekomen. „Neem de mest. Nu moeten de boe ren duizenden guldens per jaar betalen aan heffingen. Straks worden dat tiendui zenden voor het afvoeren van de mest en komt er eenmaal een uitrij verbod, dan moeten er silo's gebouwd worden en zullen de bedragen nóg hoger zijn. Een koe vervangen door een varken mag nog net, maar grond overnemen van de buurman is er niet meer bij". „Dan is er nog zoiets als een ecologische richtlijn", zo gaat Latijnhouwers verder. „Op 500 meter van een bos of een bosje mag je geen nieuw bedrijf meer beginnen of een bestaand bedrijf uitbreiden. De papierwinkel is gigan tisch geworden, net als de onzekerheid. Nadat het woord deregulering in de mode raakte zijn er in de landbouw alleen maar re geltjes bijgekomen. Investe ringspremies van de over heid zijn afgeschaft. Vergeet niet dat er daarnaast ook nog eens gewoon hard gewerkt moet worden. ATV kennen we bijvoorbeeld niet in de landbouw. Daar bovenop ko men in de landbouw nog eens normale problemen die ieder gezin en ieder bedrijf kent. Ik begrijp, heren, dat er heel wat op u afkomt, maar u moet maar bedenken dat het de boeren niet anders ver- gaat". Toch gaat het de heer Latijn houwers veel te ver om het stijgend aantal zelfdodingen te herleiden tot alleen die nieuwe, beroepsmatige pro blemen: „Zeker in het Bra bantse is de bedrijfsstruc tuur niet ongezond. De liqui diteitspositie is niet slecht en de boeren en tuinders zijn bepaald niet onwillig om zich aan te passen aan de gewij zigde omstandigheden. Tóch realiseren we ons dat herbe zinning nodig is, dat er een nieuw elan moet komen. Dat moet beginnen op de afzon derlijke bedrijven. En ik sluit niet uit dat je in sommige ge vallen tot bedrijfsbeëindi ging zult moeten adviseren". Achter de groene tafel is dan het woord 'zelfdoding' nog niet gevallen. Ook rector Merkx, die vervolgens het woord krijgt, trapt eerst nog een heleboel open deuren in. Over het platteland dat vroe ger zo rustgevend was, waar nog in en met de natuur ge werkt werd, waar spierbal len nog belangrijker waren dan hersens. Nu is dat alle maal voltooid verleden tijd. Jachtige mensen hebben het platteland overspoeld. Nood gedwongen is de boer over gegaan tot specialisatie, maar wedden op één paard brengt risico's met zich mee. De angst om niet bij te kun nen blijven, de onderlinge concurrentie, het vreet aan de boer. De overheidsmaat regelen die daar nog eens overheen gekomen zijn, drui sen in tegen de natuur en de werklust van de boer. De rector praat uit eigen er varing: „Als op grond van nuchtere cijfers geconclu deerd moet worden dat een bedrijfsoverdracht onver antwoord is, dan valt voor ouders én hun zoon of doch ter de wereld in duigen". Maar dan treedt hij toch bui ten het boerenerf: „De ont wikkelingen in kerk en maatschappij hebben van zelfsprekend ook hun sporen achtergelaten bij een per de finitie traditioneel ingestelde bevolkingsgroep als de boe ren. Het begrip overspannen heid kenden we vroeger niet. Nu wel. Als katholieke orga nisatie mogen we daaraan niet voorbijgaan. Wij houden onze leden voor dat werken, het bedrijf, niet het hoogste goed is. Dat ze af en toe af stand moeten nemen. Vakan tie wordt noodzaak. Ze moe ten de zondagsrust in acht nemen. Niet voor de Heer, maar voor zichzelf. De bestu ren van onze plaatselijke af delingen moeten naast tech nische en economische aan gelegenheden ook oog en oor hebben voor menselijke as pecten. Collega's in proble men moeten naastenlievend tegemoet getreden worden". Over de toename van het aantal zelfdodingen in NCB- kring viel gisteren feitelijk geen zinnige mededeling te doen. Er is in ieder geval op geen enkele manier weten schappelijk onderzoek ge daan. „Op grond van wat ik binnen onze organisatie hoor", stelde Merkx dat zich vorig jaar onder de 25.000 NCB-leden en hun gezinsle den 25 gevallen van zelfdo ding hebben voorgedaan. Vijf jaar geleden zou het, volgens Merkx, om vijf tot tien gevallen gaan. Maar over de feitelijke aanleiding voor die afzonderlijke geval len kon gisteren niets zinnigs gezegd worden, net zo min als over de aanleiding voor de stijging. Een ding wist ir. Latijnhouwers wél zeker: „Rechtlijnige verbanden tus sen de zelfdodingen enerzijds en de overheidsmaatregelen voor de landbouw anderzijds kun je absoluut niet leggen". Desalniettemin wil de NCB niet aan de problematiek voorbij gaaa Bestaande in strumenten als de sociaal- economische voorlichting, de eigen sociale dienst en het so ciaal fonds voor leden die in financiële moeilijkheden verkeren worden onvermin derd ingezet. Vorig jaar was er een gespreksgroep voor ouders van kinderen die zich van het leven beroofden, dit jaar is de doelgroep uitge breid met andere nabestaan den. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus werd een kaarting gehouden waar aan 48 personen deelnamen. Uitslag: 1. P. van Itegem, 2. F. Dobbelaar, 3. F. Piessens, 4. R. Linthout, 5. E. van Mullem- van der Ha. Stand kampioen schap heren: 1. L. de Vos, 2. J. van den Hende, 3. J. Govert. Dames: 1. Ph. de Vos-Go- vaert, 2. C. de Burger-van der Ha. EXCURSIE - Leden van de Katholieke Bond voor Oude ren gaan donderdag 21 mei op excursie naar het bedrijf van de Waterleiding Maatschap pij te St.-Jansteen. Zij krijgen een rondleiding van enkele uren. Om 13.15 uur wordt met de fiets vertrokken vanaf de Bisschoppendreef. Zij die met de auto willen, moeten zorgen dat ze om 14.00 uur bij het pompstation aanwezig zijn. ST.-JAN - De strijd om het kampioenschap bij de schut tersvereniging St.-Jan is be gonnen. In totaal worden er elf schietingen gehouden, tel kens op donderdagavond om half acht. Dit kampioenschap staat open voor alle inwoners van de oud-gemeente St.- Jansteen. Het is bedoeld om de inwoners te laten kennis maken met deze sport op de staande wip. Bogen en pijlen worden gratis beschikbaar gesteld. Na één schieting heeft E. Savooy de leiding met 6 punten, gevolgd door J. de Letter en A. van Damme met 4 punten. De volgende schieting is donderdag 21 mei. KAARTING - In zaal 't Ja gershuis werd een kaarting gehouden waaraan 44 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. H. van Waterschoot, Hengstdijk; 2. P. Jonkers, Kloosterzandej 3. R. Imbrecht, Clinge; 4. B. Vos, Terneuzen; 5. J. Pauwels? Kloosterzande. j BINGO - Op recreatiecem trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan 150 personen deelnamen. Uitslag; 1. mevrouw De Kort, Kloosj terzande; 2. mevrouw Schee-j le, Axel; 3. J. Schicht, Hulst; 4 J. van Trommelen, Sas vam Gent. KAARTING - Op recreatief centrum De Vogel werd een kaarting gehouden, waaraaq 54 personen deelnamen. Uitf slag bieden: 1. J. van Dorsse, laer, Hulst; 2. F. Duvivier, 3 mevrouw Lucasse, beideij Kloosterzande; 4. D. Vos Axel; 5. P. Zaman, Vogelj waarde. Jokeren: 1. mevrouvj Van Vooren, Ossenisse; 2. mef vrouw Van Goetheni Hamme; 3. mevrouw Dielej man, Axel. KAARTING - De Bond voor Ouderen hield in het gemeenf schapshuis een kaartini waaraan 28 personen deelna? men. Uitslag: 1. C. Mahu, 2. <1 van Laar, beiden Graauw; J F. Piessens, Kapellebrug; 4. E Dankaert, Hulst; 5. mevrouii Plasschaert, Graauw. De voll gende kaarting is donderda| 21 mei, aanvang 13.45 uur. KAARTING - In zaal Hof tel Nesse werd een clubkaartinf gehouden waaraan 40 perse# nen deelnamen. Uitslag biej den: 1. A. Rottier, 2. E. d| Maat, beiden Ossenisse; 3. P Ivens, Kloosterzande; 4. Th de Rijk, Kuitaart; 5. L. Re- mijn, Kloosterzande. Jokeren 1. mevrouw Reyns-de Kort, 2 mevrouw De Kort-Reyns beiden Ossenisse; 3. mevrouvi Remijn-Van de Balk, Kloosj terzande. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Heike, 43 schutters: hoge en eerste zij vogel: R. Colpaert, Moerbeke; tweede zij vogel: J. de Kindt, Kapellebrug; grootste aantal (6): W. Letens, Heikant. ST.-JANSTEEN - St.-Jan, 66 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: R. Schoonjans, Haasdonk; tweede hoge vogel: E. Maté, Haasdonk; eerste zij vogel: R. Bouwens, Kemzeke; tweede zij- vogel: R. Poels, Graauw; derde zij vogel: E. Veschueren; Vierde zij vogel: H. Merckx, beiden St.- Jansteen. Wip 2: eerste hoge vo gel: J. Sorber, Graauw; tweede hoge vogel: N. Vereecken, Kloos terzande; eerste zij vogel: G. Sa vooy, St.-Jansteen; tweede zij vo gel: J. van Waterschoot, Kloos terzande; derde zij vogel: R. Boel, Gent; vierde zij vogel: E. Segers, St.-Jansteen HULST - Zaal W. Blommaert, 34 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; beide zijvogels: E. de Kort; grootste aantal (6): R. de Rijk, beiden Hulst. TERNEUZEN - De Westerschel- de, 54 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: F. de Cooker, Elver- sele; tweede hoge vogel: O. Saye, Zelzate; eerste zij vogel: G. van Waes, Westdorpe; tweede zij vo gel: E. Inghels, Koewacht; derde zfivogel: D. Herman, Zuiddorpe; vierde zij vogel: S. Lammens, Westdorpe. Wip 2: eerste hoge en eerste zij vogel: A. Herman, Axel; tweede hoge vogel: H. Dellaert, Sleijdinge; tweede zijvogel: J. Bruggeman, Westdorpe; derde zij vogel: J. Verstraeten, Zuiddor pe; vierde zij vogel: G. van Waes, Westdorpe. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 31 schutters: hoge en eerste zij vo gel: E. Janssens, Moerbeke; tweede zij vogel: A. van de Bran den, St.-Jansteen; grootste aan tal (4): R. Baart, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 26 schutters: hoge vogel; A. van Dijk, Vogelwaarde; beide zij vogels: A. Roelands, Os senisse; grootste aantal (5): F. Reunis, St.-Jansteen en Th. Krie- kaert, Kloosterzande. LAMSWAARDE - Bejaarden schieting, zaal De Vier Jaargetij den, 27 schutters: hoge vogel: J. Sponselee, Kloosterzande; beide zij vogels: J. van Kerkhoven, St.- Jansteen; grootste aantal (4): J. van Leemput, Lamswaare. HULST - Zaal De Kroon, 52 schutters: Wip 1: hoge vogel; R. de Sterke, Zelzate; eerste zij vo gel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zij vogel: A. de Waal, Kloosterzande; grootste aantal (6): mevrouw De Vos, Heikant. Wip 2: hoge vogel: J. Verstiggel, Hulst; eerste zijvogel: J. Leer- aert, St.-Jansteen; tweede zijvoj gel: C. van Gassen, Hulst; grootj ste aantal (5): mevrouw Her mans, Ossenisse. PAAL - Zaal P. Verras, 43 schutf ters: hoge vogel: W. Sorber, Paal| eerste zij vogel: A. Roela Graauw; tweede zij vogel: P. dé Koster, St.-Jansteen; grootst! aantal (4)A. de Bruyn, Paal. ZUIDDORPE - Zaal De Herbergj 35 schutters: hoge vogel: F. dq Waal, Koewacht; eerste zij vogel J M. Suy; tweede zij vogel: R5 D'Hondt, beiden Zuiddorpe; grootste aantal (6): R. Ongenaej Koewacht. KOEWACHT - Zaal P. van Stee4 ne, 38 schutters: hoge vogel: Wf Rombout, Koewacht; eerste zijtf vogel: J. Bolleman, Axel; tweedé zij vogel: E. Vervaet, Stekene! grootste aantal (4): R. Sme| Kloosterzande. OSSENISSE - Zaal De Zeel meeuw, 28 schutters: hoge vogelt F. Peyl; eerste zij vogel: R. Buy IJ beiden St.-Niklaas; tweede zijvoJ gel: H. Willems, Burcht; grootsté aantal (6): F. Adriaansens, Ham- me. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 40 schutters: hoge vogel: L. Beel- dens, Heikant; eerste zij vogel: Li Ketels, Kemzeke; tweede zij von gel: L. Cammaert, Kapellebrug-; grootste aantal (5): T. de Bloki Kemzeke. KOEWACHT - Zaal Oude Molenjj 33 schutters: hoge en eerste zijvo| gel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: J. Verschoten, Kloosterzande; grootste aantal (5): W. Groenewegen, Koewacht. LAMSW AARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 38 schutters: hoge en eerste zij vogel: F. de Vos- Kiel dr echt; tweede zij vogel: E» Luykx; grootste aantal (5): J. de Beule, beiden Hulst. HOOFDPLAAT - Zaal D<§ Vriendschap, 62 schutters: eerste hoge vogel: A. Inghels; eerste zijl vogel: A. Wijnsberge, beideil Bouchaute; tweede zij vogel: Eh kersbuik, Hoofdplaat; grootst^ aantal (2): A. Wijnsberge, Bou4 chaute en C. Vereecken, Hoofd-4 plaat. HULST - OZO, 25 schutters: beide hoge vogels: J. Dobbelaar, Boschkapelle; eerste zij vogel: F.' van Swaal, Hulst; tweede zij vo gel: A. de Looff, Boschkapelle;' grootste aantal (6): C. D'Hooghe,- Hulst en R. de Sterke, Zelzate. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 49 schutters: hoge vogel: J4 Leeraert, St.-Jansteen; eerste^ zij vogel: F. Martens, Koewacht;' tweede zij vogel: J. Bollemana Axel; grootste aantal (3): P. vanj Steene, Koewacht. Van onze verslaggever HULST - Het Europees Parlement moet een onder zoek in te stellen naar de omvang van het verschijn sel internationale kinde rontvoering en naar de mo gelijkheden dit zoveel mo gelijk te beperken. Dit heeft het parlementslid J. May- Weggen naar aanleiding van de ontvoering van de twee kinderen van me vrouw Isabella Verstraeten uit Clinge in een ontwerp resolutie aan het Europees Parlement gesteld. Zij vraagt het Europees Parle ment bij het inderzoek speciale aandacht te geven aan de zaak van mevrouw Verstraeten. Mevrouw May-Weggen vindt verder dat bij het regelen' van de voogdij over kinderen en bij het bepalen van om-, gangsrechten bij en na echt-, scheiding met de belangen vanj alle betrokken partijen reke-j ning moeten worden gehouden, maar in de eerste plaats me: het belang van het kind. Ook streeft zij naar bekrach- i tiging door derde landen van' de verdragen van Luxemburg en Den Haag over internatio nale kinderontoveringen zodat een voor alle partijen bevredi gende oplossing kan worden gevonden.

de Stem | 1987 | | pagina 11