ixel winnaar zinderende finale OPEN HUIS Hongarije verstevigt relatie met Oranje Rijkaard heeft geduld Sr-*"3 lEYENOORD PROFITEERT YAN CUP-ROES AJAX Hanau lago Breuk tussen PSV en Van der Gijp definitief )OR 1ÜNEN TACTISCHE TEGENZET HAALT ANGEL UIT HVV'24-TEAM MAANDAG 18 ME11987 00 LEASEN OF AUTO HUREN? ft Wieler-amateur overlijdt tijdens wedstrijd aan hartaanval flSTERDAM - Feyenoord heeft gisteren profijt strokken uit de feestweek, die Ajax er op heeft tonium kubussen üwe Rahn per dag duurder Impulsen Mentaliteit VERENIGDE BEDRIJVEN TANKFABRIEK-K00IMAN N.V. Autoleasing Autoverhuur QlNNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG BOEDAPEST (ANP) - De vriendschappelijke voetbalre laties tussen Hongarije en Nederland zijn zondag in het Nep-stadion van Boedapest verstevigd. Het Hongaarse nationale elftal bewees Oranje in groep 5 van de strijd om de kwalificatie voor de eindronde van het Europees kampioenschap van 1988 in West-Duitsland een uit stekende dienst door Polen met 5-3 te verslaan. Polen is daar door vrijwel uitgeschakeld voor de eindronde, hetzelfde gold al voor de Hongaren na het verlies in Rotterdam. Het duel in het Nep-stadion, waar het grootste deel van de toeschouwers bestond uit in Hongarije werkende Polen, be wees weer eens dat voetbal soms geen logica kent. Het Poolse elftal liet zich in Boeda pest zien als het beste, eigenlijk het enige, team. Het grote ge brek bij de gasten was het be nutten van de mogelijkheden. Anders was het duel al voor de pauze beslist. De Hongaren stelden daar zeker in de eerste fase van het duel weinig meer tegenover dan hun ongekende felheid en hardheid. Verebes' collega Lazarek had Van onze sportredactie AMSTERDAM - Frank Rijkaard is nauwelijks geïnteresseerd in een snelle transfer naar Italië. De in ternational, die voor kort een tweejarig contract bij Ajax tekende, heeft in zijn overeenkomst met de Europa Cup-winnaar een clausule voor een gelimi teerde transfersom laten opnemen. Rijkaard, die vorig jaar ook een later geannuleerd contract met PSV sloot, heeft in zijn nieuwe contract laten opne men, dat hij over twee jaar voor een bedrag van 'ver onder het miljoen' naar het buiten land kan. Zondag gaf Rijkaard voor het eerst bijzonderheden over zijn tweejarige overeen komst met Ajax. zich na het verlies in Athene tegen Griekenland genood zaakt gezien het elftal te wijzi gen. Van het team waren zes basisspelers overgebleven. Maar in tegenstelling tot de gastheren had de Poolse ver antwoordelijk man kans gezien samenhang in het elftal te brengen. Net als in Rotterdam tegen Nederland bleken de Po len zeer gedisciplineerd te kun nen spelen. Zonder Boniek, die het voor dit seizoen bij Lazarek heeft verbruid, hadden de Po len gedurende zo'n tachtig mi nuten het beste van het spel. HONGARIJE - POLEN 5-3 (1-1) - 28. Marciniak 0-1,38. Vincze 1-1,53. Smolarek 1-2, 61. Detari (straf schop) 2-2, 66. Peter 3-2, 75. Detari 4-2, 81. Wojcicki 4-3, 83. Preszeller 5-3. Scheidsrechter: Prokop (OD1). Toeschouwers: 5000. Gele kaarten: Fargas, Preszeller, Garaba en De tari (Hon), Marciniak (Pol). Hongarije: Gaspar; Fargas, Hires, Szalai en Peter (Preszeller); Gara ba, Kiprich, Detari en Rostas (Ke- kesi); Szegeres en Vincze. Polen: Wandzcik; Pavlak, Krol, Wojcicki en Wdowczyk; Pruszik, Matysik, Tarasiewicz (Lesniak) en Urban (Przybys); Marciniak en Smolarek. Stand in EK-groep 5: Griekenland 6 Nederland 5 Hongarije 5 Polen 5 Cyprus 5 4 1 1 9 12- 7 3 2 0 8 6-1 2 0 3 4 7-8 1 2 2 4 5-7 0 14 1 3-10 VELDHOVEN (ANP) - De 25-jarige amateur wielrenner Cees Evers uit Riel is zondag over leden tijdens de Om loop van de Kempen. Twaalf kilometer na de start van deze klassieker voor amateurs kwam Evers te vallen. Hij bleek te zijn getroffen door een hartaanval. Op weg naar het ziekenhuis overleed hij. Hof in Karlsruhe, etekent dat Alkeni Ipig ook niet uit de ekoppen zal verdwij. izarre topper in Amsterdam L Ted van Leeuwen niet alleen Alkera Jvoor tumult: bij Nu- Ibleken, zo werd hal- lege maart bekend, 16 werkers met pluto- in aanraking te zijn est. En dat terwijl et Jlukem helemaal niet Llutonium mag worden Irkt |ndaar dat de pers- lichter Jend drukke h heeft om de stromen ngstellende journalis- vegwijs te maken. De ij ven waren in het vs gekomen. Maar wat urt nu eigenlijk achter I hekwerk? Alkem (en Nukem) was in op- ak gekomen dus was Itijd om er voor te zor- dat het bedrijf van alle §m wordt gezuiverd. firmagroep met als fctste aandeelhouder kiens geeft werk aan mensen. Bij Alkem ken 300 mensen in de puktie die daar de con- sector heet. In die sec- is aan de kleur van de Trail te zien wie wat doet. Jnensen in het groen zijn londerhoudswerknemers feij komen niet in aanra- |jg met plutonium. Zij die wel doen dragen een ,.te overall en hebben een fcber stofmasker bij zich pr het geval ér iets mis fit. Bezoekers krijgen een overall, wittë over- hoenen en een klein ■e tapparaatje waarvan I stralingsbelasting af te en valt. doordat de plutonium- Ireld van Alkem wordt nengetreden gaat men .br een sluis. Niet alleen ent deze cabine als lucht- Tijg vanwege de lichte on- Jrdruk in de produktieaf- fling, maar ook als ver- ikker. Dat laatste is _oral van belang bij het jar buiten gaan. Wie er Vgs komt staat dan even een metaalplaat en laatst de handen tegen een I jrt getralied venster dat entuele straling opspoort I e deuren van de sluis aan pas open als blijkt dat r geen stofje plutonium an de passant kleeft jp de produktieafdeliuê taat een rij stalen kubus- en met kleine raampjes. In ie 'containers' wordt plu mum met uraanoxide ge- nengd en tot kleine stopjes eperst die later in metalen ulzen worden gestopt. Alle ïandelingen in die kubus- en worden vanuit de bui enkant gedaan via dilute ubberen handschoenen die an het venster vastzitten. Aan de laatste kubus ui' le rij registreren medewer- ters van het International \toomagentschap (IAEA) en Euratom het in- en u«- gaande materiaal en het* de opdracht te kijken of niets verloren gaat. Jend zegt dat bij de pr°' duktie 0,5 procent verlor*" gaat Deze hoeveelheid, verzekert hij, wordt een» bij het schoonmaken va containers weer terugg vonden. „Iedere vnj®» wordt hier gepoetst", Jend. :in De maximaal 460 plutonium wordt bewaa in een bunker, maar acn de stalen kluisdeur v deze bunker zijn geen P° tekij kers gewenst Jend laat geen gelege" heid voorbij gaan om te nadrukken hoe veilig 3 is bij Alkem. De metaM brandvaste, stootvrije, ij metisch afgesloten cy ders waarin alles vervoerd. De controles worden uitgevoerd, strenge voorschriften dat incident met dat P1 nium bij Nukem vergissing in het port. Europa Cup II-winnaar kwam kracht én spelers te- Het opmerkelijk geïnspireerd spelende Feyenoord jjÜteerde genadeloos van die Cup-roes. Het werd 1-3, „score die nog te laag uitviel. tweede nederlaag in geregeld met acht spelers voor het doel van Hiele-vervanger Ricardo de Jong. Vooral in de tweede helft speelden de Ajacieden bijna iedere bal in de voeten van een Rotterdammer. Feyenoord, dat de wedstrijd als prestigezaak had opgevat, reageerde zeer geconcentreerd, scherp en alert en had in Been, Troost en de aanvallers Tahamata en Hof man, die in het ontstane coun terklimaat zeer goed gedijden, de uitblinkers. is het spel om de "vrijwel uitgespeeld, "wordt volgende week off i- Icampioen, Ajax mag op- Europa Cup n spelen en ird verzekerde zich via usgeen het verlies van Roda ji PSV) van de derde plaats, rechtstreeks recht geeft op ÏA-Cup voetbal. iMorgen, wanneer Ajax in Wingen de replay van de [ve bekerfinale speelt, kan de beslissing vallen of FC aag Ajax in het EC II- )i mag volgen. [ie 96ste Ajax - Feyenoord I de geschiedenis ingaan als van de merkwaardigste, voerde gisteren, mede de omstandigheden ge- jen, een soort parodie op op. Als topwedstrijd ihetduel niet serieus te ne- Ajax deed alsof het om rijfvoetbal ging en stond IfflCHEN GLADBACH l-liwe Rahn wordt met de duurder. Moest de PSV begeerde mid- svelder aanvankelijk miljoen gulden kos- dit weekeinde is zijn [rijs meer dan verdub- tld. j vroeg zijn hui- i dub Mönchen Glad- nog 'slechts' zeven Biljoen gulden, gisteren ildden enkele Duitse nten dat de Bundesli- iKlub de transfersom tien miljoen gulden 't verhoogd. Cruijff was de vermoeidheid in de benen van zijn mannen, die in de afgelopen dagen van de ene polonaise in de andere gerold waren (voor de wed strijd liep Ajax bovendien nog een ereronde met de Cup) na tuurlijk niet ontgaan. Zijn strategie was heel logisch. Ajax moest Feyenoord verrassen, door van meet af aan met veel mensen op de helft van Feyen oord te gaan spelea „Ze hoef den dan", legde Cruijff uit, „slechts een half veld te bespe len, namelijk de helft van Feyenoord. Het was de bedoe ling dat we snel zouden scoren en ons dan laten terugzakken op eigen helft, zodat de moeie beentjes weer weinig meters hoefden af te leggen". En daar lag precies de oor zaak van het bizarre spel van de Amsterdammers. Toch ging de Amsterdamse tactiek aan vankelijk uitstekend op, maar Van Basten en Van 't Schip misten grote kansen. De spelers renden zo massaal naar voren, dat zij de consequenties er van niet overzagen. Alleen Silooy, Boeve en Verlaat bleven achter om het fort te verdedigen. Om dat de rest zich vödr de bal be vond, was dat natuurlijk dode lijk. Temeer daar Feyenoord uitstekend anticipeerde op het oogkleppen-voetbal. Dat bleek al in de negende minuut. Taha- Een hoogstandje van Witschge in het bizarre duel tussen Ajax en Feyenoord. Troost (op de grond) zou voor deze actie een gele kaart krijgen. - fotoanp mata kreeg na een pass van Monkou, ditmaal linskback, plotseling een zee van ruimte, omdat Silooy aan de verkeerde kant dekte en Verlaat vergeten was voor rugdekking te zorgen. Bovendien liet Menzo zich door Hofman in de korte hoek ver rassen: 0-1. Hoekstra en Molenaar kre gen binnen twee minuten de kans de wedstrijd te beslissen, maar faalden. Ook voor Ajax waren er mogelijkheden, maar De Jong in het Rotterdamse doel bleek een briljante ver vanger van Hiele en pareerde inzetten van Van Basten, Wou ters en Scholten. De 18-jarige UEFA-international had pas kort voor de aftrap gehoord dat hij tussen de palen moest, maar de Hiele-copie bleef er stoïcijns onder en hield zijn team op de cruciale momenten in de wed strijd. Na rust verhoogde Ajax de massale aanvalsdruk, maar miste alle scherpte. Ondanks de slechte vorm regende het corners (12 in totaal) maar de Amsterdamse schutterij faalt al weken. Bovendien boden de Amsterdammers Feyenoord kansen met gulle hand aan, maar de Rotterdammers lieten de meeste cadeau's voor wat ze waren. Het duurde ook tot de 58ste minuut eer het 0-2 werd. Winter gleed een voorzet van Hoekstra in eigen doel, maar achter hem stonden Been en Hofman klaar. Op dat moment was de sta tus van de wedstrijd al af gegleden van 'amusant' naar 'lachwekkend'. Steeds meer Ajacieden holden als junioren naar voren (alleen Boeve en Si looy deden serieus verdedi gingswerk), waar Feyenoord geen grappen duldde. Been, de voor Hoekstra ingevallen Roos (2x) en Hofman imiteerden Van Herpen door vrij voor Menzo te falen. In plaats van een monster- score voor Feyenoord werd het nog even spannend, toen Mole naar Van Basten neerlegde, waarop Van Swieten naar de stip wees. De topscorer scoorde via de vingers van De Jong: 1- 2. Een remise zou de wereld op zijn kop gezet hebben, maar twee minuten na de aansluiting kromde Mario Been een vrije trap over de muur, via de paal in het net: 1-3. AJAX - FEYENOORD 1-3 (0-1) - 7. Hofman 0-1,58. Winter (eigen doel) 0-2,78. Van Basten (strafschop) 1-2, 80. Been 1-3. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 42.000. Gele kaarten: Silooy (Ajax), Troost en Tahamata (Feyenoord). Ajax: Menzo; Silooy, Verlaat, Rijkaard (Sneekes) en Boeve; Scholten, Winter en Wouters; Van 't Schip, Van Basten en Witschge (Bergkamp). Feyenoord: De Jong; Wijnstekers, Troost, Van Herpen en Monkou; Hoekstra (Roos), Molenaar, Elstrup en Been; Hofman (Blinker) en Ta hamata. [ttorRinus Verberkmoes VOGELWAARDE - Door Itch door niets of niemand p de wijs te laten bren- heeft Axel de beslis- lagswedstrijd tegen pV'24 met 2-1 gewonnen, p titel in de vierde klas H i daarmee binnen. |De klassering die Axel van al aan in de competitie [»d ingenomen, werd ook nu uit handen gegeven. De lusie van Axel-trainer «lplansen: „We zijn terecht "Hpioen geworden", bevatte i ook veel waarheid, ■fet behalen van de titel voor de oranje-witte bri- tevens het startsignaal het elkaar bejubelen en worden. De bloe- na het laatste fluit- van arbiter Nerings levens het startsein de te laten Geestrijk vocht voor oranje-witte acteurs op moment dat enkele me- in de HW'24- de tranen de kregen. Een schril dat na deze beslis- verwacht kon was en is nu een- de grote verliezer in de Was H geworden. Dit en voelen, doet pijn. Huls terse suppor- dan ook me- hm» aan bet 'doelpunt' rl«VV24 eerder tegen Koe- scoorde en dat niet de leidsman was gezien. Kostte de equipe van trai lers een punt Een bit- J v°or de geel-blauwe Een 'medicijn' dat Het kampioensteam van Axel, dat feest viert na de overwinning op concurrent HW24. fotowimkooyman doorwerkte en een gevoel van onmacht opriep. Een machte loosheid «ie zich in Vogel waarde uitte in huilend ver zet. Een prijsgeven van onge noegen waartegen niets be stand was. Een zuur prijskaartje dat de Huls terse ploeg in zoet had kunnen omzetten door de Axelse opponent te kloppen. Want dat dit moest kunnen, daar was men in het HW'24- kamp van overtuigd. „Ik denk dat we gaan winnen. De groep ook", liet Zegers vooraf weten. Een gedachte die een zelfverzekerd HW'24 binnen de lijnen bracht. Een formatie die onmiddellijk Axel de duimschroeven aanzette via verrassende aanvallende ac ties. Helaas voor de geel- blauwen was Axel-doelman Gommers in beste doen. Zo wel bij de inzet van de sole rende Angelo Verbraeken, als bij de kopbal van Theo War rens, de inzet van Carlo Blo maart als bij de doorbraak van Nelis de Visser, was hij attent. Het zoekende Axel overleefde op die manier de aanslagen. Aanvallende impulsen, die veelal via Nelis de Visser over links liepen. Lensen onder kende dat gevaar en speelde er goed op in. De snelle Glen Hoffman liet hij verkassen naar rechts, terwijl linker vleugelverdediger Eric Rijc- kaert naar links mocht ko men. Dit stuivertje wisselen hield tevens in dat De Visser aan banden werd gelegd. Meer nog, hij moest zelfs ach ter Hoffman aan gaan ren nen, temeer omdat deze veel sneller was. „Wij hadden toen meer door het centrum moe ten gaan spelen. Dat is nage laten, waardoor Axel het ini tiatief over kon nemen", oor deelde Zegers achteraf. Dit uit handen geven, of over laten nemen van de dwingende impulsen, bete kende een omwenteling in het gebeuren. Axel etaleerde zich meer en meer aanvallend en kwam gevaarlijk door bij voorzetten van De Pooter en Hoffman, die respectievelijk door Verstraeten en Bracke over werden gekopt. Eerder was De Pooter al eens door Verhelst de diepte ingestuurd en mocht HW24 opgelucht ademhalen nadat de voorzet de inkomende Alexander de Visser niet bereikte. Al met al dus een sterk terugkomend Axel dat, zoals al meerdere keren in de competitie, pal v<x>r rust op voorsprong kwam. In de 46ste minuut retour neerde Cees Saman, later uit groeiend tot het werkpaard van de wedstrijd, een afgesla gen aanval. Geheel vrij gela ten reageerde Mels Verhelst gevat om vervolgens 1-0 te la ten noteren. Een reuze opste ker die Axel de kans gaf het geliefkoosde countervoetbal te gaan spelen. Een tactiek waarbij het HW'24 eigenlijk geen kans meer gaf aanval lend gevaarlijk te worden. Stug en met veel inzet verde digend hield Axel de defensie op slot en ontregelde het de HW'24-aanvallen al in een vroeg stadium. Het gevolg was een Hulsterse equipe die niet meer aan op bouw toekwam. „We liepen meer tegen onszelf te spelen dan tegen Axel. De 'kick' was er niet en de wedstrijdmenta liteit liet het afweten", stelde Zegers achteraf. Zijn collega Lensen zag het anders. Im mers, zijn mannen deelden de lakens uit en dat gaf een re delijk gerustellend gevoel. Toch moest Axel nog lange tijd wachten op het tweede doelpunt Eerst knalde Deij, ingevallen voor de gebles seerde Alexander de Visser, te zwak in om kort daarna hoog over te schieten op een voorzet van Hoffman. Pas in de 24e minuut na de hervatting kon het oranje-le gioen weer juichen. Aan de basis lag een ing«x>i van Ver helst tot bij De Pooter. Deze zette de doorgelopen Verhelst weer aan het werk, om ver volgens toe te zien hoe zijn voorzet op maat bij Leo Bracke terecht kwam. Zonder zich <x)k maar een moment te bedenken schoot deze raak. Axel zat met deze 2-0 op ro zen. Dat het daarna toch nog even in moeilijkheden kwam, had het aan zichzelf te wijten. Een misverstand tussen doel man Gommers en voorstop per Van de Broeke was hier schuldig aan. Beiden lieten de bal voor elkaar, de derde man, in dit geval Blomaard van HW'24, profiteerde daarvan door 1-2 aan te laten tekenea „Dat doelpunt tel ik niet eens mee. Dat was een ca deautje. Zelf hadden we moe ten scoren, dan was het an ders geweest", aldus verlie zende coach Zegers. Lensen hoorde dit glimlachend aan. „Kampioen wordt men niet in één wedstrijd. We hebben van de 22 competiteduels er drie verlorea Dat was de basis. Dat je dan uiteindelijk nog een beslissingsduel moet spe len, is jammer. Gelukkig is het goed afgelopen." (ADVERTENTIE) Vanavond tussen 19.00 en 20.00 uur houden wij Van onze sportredactie EINDHOVEN - René van der Gijp heeft van PSV een verlenging van de overeenkomst aangeboden gekregen. Van der Gijp is daar in het geheel niet tevreden mee. Het gaat namelijk slechts over één jaar en kent geen verbetering. De rechtsbuiten houdt in dat soort gevallen zijn onvrede niet voor zich, ze ker niet omdat er veel meer dingen zijn, die hem dwarszitten. „Sinds Kraay weg is, mag ik niet meer rechtsbuiten spelen. Ik vind dat je een man moet laten voetballen op de plaats waar hij het best tot zijn recht komt Ik ben nu eenmaal geen cen trumspits, daarvoor kom ik kwaliteiten te kort. Ik ben niet kopsterk, niet bij de eerste paal, zeker ook niet bij de tweede en el ders op het veld ook niet". „De laatste tijd wordt er slechts met twee spit sen gespeeld, ook in thuis wedstrijden. Dat is bene den het niveau van PSV, dat toch met drie aanval lers kan voetballen. Het lijkt wel of wij in Zeist zijn". „Wat mij betreft is de breuk met PSV definitief. Hiddink zegt dat ik niet scherp genoeg ben. Ik al leen? Dit is geen behande ling na een seizoen, waarin ik goed heb ge speeld. Volgende week ga ik naar Italië, waar een contract ter tekening klaar ligt Ik heb Pisa nog nooit zien spelen, ik ben er nog nooit geweest zelfs, maar ik heb gehoord dat het er aantrekkelijk uit ziet. Het contract bedoel ik". Wij zoeken namelijk enkele goede APPARATENBOUWERS (MONTEURS). EEN WALSER, EEN MEEWERKEND VOORMAN voor de afdeling voorbewerking. Tevens zoeken wij een BEGRO TINGSCALCULATOR en een CHEF-TEKENKAMER. Stationsweg 14931 BX Geertruiden- berg. Tel. 01621-13654.

de Stem | 1987 | | pagina 9