Willy de Feber kampioen Evert Cairns zegeviert in 's-Heerenhoek beslissing valt al na YUF kilometer VS versterf i planbur; ZEEUWS-VLAAMSE TRIMFEDERATIE Arjan de Ridder in nationale selectie VIERDE OMLOOP VAN BORSELE VOOR NIEUWELINGEN IN CLUBVERBAND Hard tegen hai Fraaie zege Nieuwdorp in ronde Kwadendai Merijntje DE STEM SPORT 8 MAANDAG 18 ME11987 IJZENDIJKE - Werner Wieme pakte zaterdag in IJzendijke zijn derde bloementuil van dit seizoen. Dit in een spurt met drie waarin hij Antoine Goense en Peter Mol vloerde. Slachtoffers Bedrijvig Fifty grand Advertentie Hardleers I AANVAL OP AMER] Bavel Jittocht dreigt ran directeuren T1 Van onze sportmedewerker WESTDORPE - Willy de Feber is kampioen gewor den van de Zeeuws- Vlaamse Trimfederatie bij de A-trimmers. In West- dorpe toonde hij zich de slimste coureur in de slotfase van dit over 70 kilometer verreden kam pioenschap. De wedstrijd over veertien ronden van vijf kilometer gaf geen echt levendig beeld te zien. Er waren schaarse vluchtpogingen, maar daar straalde weinig overtuiging van af. Een gat van vijftig tot honderd meter was meestal het maximaal haalbare. Zo pro beerde Rudie Lammens uit Oostburg alleen weg te komen en vielen er enkele ontsnap pingspogingen te noteren van de meeste bedrijvige renner, Robert Kloetens uit Brugge. Die renner leek vijftien kilo meter voor het einde bij de goede slag te zitten. Samen met René Heijboer en plaatselijke favoriet Danny Soethaert ging hij aan de haal. Geconfron teerd met de eerdere uitlooppo gingen, die allemaal teniet ge daan werden, was het publiek van mening, dat ook dit weer een speldeprik was. Pas toen het drietal een voorsprong van ruim twintig seconden opge bouwd had leek men enige waarde te hechten aan dit ini tiatief. Het ging plaatselijke renner Danny Soethaert alle maal net iets te hard en hij moest zijn twee medevluchters laten gaan. Het peloton keek niet lijdzaam toe en ontketende 'een verwoede jachtpoging. Vijf kilometer voor het einde, dus bij het ingaan van de laatste ronde, waren de vluchters er aan voor de moeite. Iedereen keek reikhalzend over de afrastering toen het pe loton de finish naderde, want een massapurt zat er dik in. Daar zat Willy de Feber niet op te wachten en hij sprong in die slotfase weg, sloeg een kloof van een dikke vijftig meter en hield die voorsprong vast tot aan de meet. Jan Dubbeldam werd tweede. Ook die renner wachtte de massaspurt niet af en had zich lichtjes los kunnen werken uit de greep van het peloton. Bij de recreanten en vetera nen werd de wedstrijd over 30 kilometer gewonnen door de bijna 60-jarige Belg Charles Declerck uit Brugge. Daar draaide het wel op een massa spurt uit en daarin was de nes tor zijn metgezellen te rap af. Uitslag A-trimmen: 1. Willy de Feber, Hoek; 2. op 8 seceonden Jan Dubbeldam, Sluiskil; 3. op 14 se ceonden Charles Mollet, Hans- weert; 4. Jean-Marie de Roo, Ever- gem; 5. Joop Brandt, Kaprijke; 6. Tonny Veerman, Oostburg; 7. Ro bert Kloetens, Brugge; 8. Ronny Declerck, Brugge; 9. Ronald Bleij- enberg, Sluiskil; 10. René Heijboer, Terneuzen; 11. Rudie Lammens, Oostburg; 12. Danny Soethaert, Westdorpe; 13. Danny de Muynck, Sas van Gent; 14. Bert de Ruys- scher, Aardenburg; 15. Johan Le- poeter, Oost-Souburg. Recreanten en veteranen: 1. Charles Declerck, Brugge; 2. Benny de Ridder, Sluis kil; 3. Antoine Cools, Wachtebeke; 4. Frans Bouchaut, Sluiskil; 5. Os wald van de Bossche, Philippine; 6. Co Riemens, Terneuzen; 7. Bert Begijn, Hoek; 8. Gerrit Bijvanck, Sas van Gent; 9. Piet Hamelinck, Terneuzen; 10. Jean-Paul Vlassen- rood, Koewacht Van onze sportmedewerker GOES - De talentvolle ren ner Aijan de Ridder uit Ar nemuiden, die deel uit maakt van de nationale ju niorenselectie, moet verstek laten gaan in de internatio nale juniorendriedaagse van Groot-Axel, die van vrijdag 29 tot en met zondag 31 mei wordt gehouden. De Ridder zal eveneens niet kunnen deelnemen aan de Zeeuwse districtskampioen schappen die tweede pinkster dag in Hansweert worden af gewerkt. Tijdens het pinksterweek- einde zal Arjan de Ridder uit komen in een driedaagse wie lerwedstrijd in Frankfurt (West-Duitsland) en de natio nale coach van de junioren Piet Kuijs neemt De Ridder ook mee naar Zweden voor een driedaagse etappewedstrijd, die valt in de periode dat de in ternationale juniorendrie daagse van Groot-Axel wordt verreden. Bert van Gils, secretaris van de wielervereniging Zeeland, waarvan ook Arjan de Ridder lid is, hierover: „Het is uiter aard bijzonder spijtig dat Ar jan niet van de partij kan zijn in deze belangrijke Zeeuwse wedstrijden, maar aan de an dere kant is het ook verheu gend dat hij via de nationale selectie veel ervaring kan op doen in het grote werk." Door Fred Ra bout Twee namen die op zuivere snelheid rapper zijn dan de ex-IJzendijkenaar, maar wat is zuivere snelheid na een wedstrijd over 90 kilometer die in twee uur en een kwar tier onder de wielen wordt doorgeschoven. Wieme heeft de vorm, dat be- twijst wel het feit dat hij nu het seizoen amper drie maanden bezig is, al 21 keer bij de eerste vijf eindigde en in IJzendijke kan hij altijd nog wat meer. Traditiegetrouw viel de beslis sing ook nu vroeg. Bij de eerste doortocht al was de zaak in feite beklonken. Zestien lei ders, met natuurlijk Wieme (die ook nog de leidersprijs meepikte), Kees Hopmans, Kurt Leuntjes, Antoine Goense, Karei van Goethem, Erik Ver- eecken, Anton de Bruijn, Heddy Nieuwdorp, Cees Schouwenaar, Hans Oomen, Eddy Cromheecke, Peter Mol, Johan van Schaik, Conno van de Sande, Adrie de Maes- schalck en Ad van de Linde loof. Het was gebeurd voor heel wat bekende namen het in de gaten hadden en er ontspon zich een leuk gevecht tussen deze zestien en een tweede pe loton van 21 man, met mannen als Kees de Nooyer en Ad Po lak. Kilometers lang bleef de kloof overbrugbaar, maar men zat vooraan niet op uitbreiding te wachten. De rest van het 66- koppige deelnemersveld was toen al naar huis gereden, want het ging hard. De kopgroep werd tot vijftien eenheden her leid toen Ad van de Lindeloof letterlijk wegviel, terwijl met nog 35 kilometer te gaan Kees Hopmans gewoon de rol moest lossen. Toen was de achtervolgende groep al geklopt en kon men vooraan de messen gaan slij pen. Eerste slachtoffers van het beslissende spel werden Eddy Cromheecke (knap rijdend als eerstejaars), Erik Vereecken (nog niet helemaal hersteld van een griepje), Adrie de Maes- schalck, Hans Oomen en Conno van de Sande, die zich voor eigen publiek niet onbetuigd liet. Met zijn negenen dus de laatste kilometer in. Het wer den er zes, want ook voor de Belg Kurt Leuntjes, Johan van Schaik en Anton de Bruijn ging het te hard. Een poging van Wieme, die zich in dit gezel schap niet veilig voelde en de lepe Heddy Nieuwdorp bij het ingaan van de laatste toer, werd door Karei van Goethem verijdeld. In het spoort van Van Goethem zaten Peter Mol en Antoine Goense en juist die twee zorgden voor de uiteinde lijke beslissing. Mol ging, Goense volgde, maar Wieme was ook deze keer van de par tij. Hij bleef present ook in de spurt, waarna een moegestre den Peter Mol zich al vrij vlug bij de feiten moest neerleggen. Zij aan zij stoven Wieme en Goense op de streep af, waarbij Wieme het laatste woord had. Van Goethem klopte twaalf se conden later Nieuwdorp in de strijd om de vierde plaats, ter wijl het restant van de 'overle venden' verbrokkeld het einde haalde. Ruim op twee minuten regelde Hans Vis de peloton spurt, dit met een tiende plaats als inzet, want De Maesschalck, Van de Sande, Vereecken, Om men en Cromheecke waren in- Werner Wieme gaat zegevierend over de meet in de amateurkoers van IJzendijke. - FOTO WIM KOOYMAN middels al van het toneel ver dwenen of door dat peloton op geslokt. Uitslag: 1. Werner Wieme, Moer- brugge 90 kilometer in 2 uur, 14 minuten en 10 seconden; 2. Antoine Goense, Ovezande; 3. Peter Mol, 's- Gravenpolder; 4. op 12 seconden Karei van Goethem, Klooster- zande; 5. Heddy Nieuwdorp, Yer- seke; 6. op 30 seconden Cees Schou wenaar, Goes; 7. op 1.30 Kurt Leuntjes, Ursel; 8. Anton de Bruijn, St.-Willebrord; 9. op 1.48 Johan van Schaik, Oost-Souburg; 10. Op 2.15 Hans Vis, Biezelinge; 11. Vester Aarts, Kruiningen; 12. Hans Oomen, Etten-Leur; 13. Guus Bar- horst, Biervliet; 14. Nathan Dahl- berg, Wachtebeke; 15. Harry Ak kermans, Zevenbergen; 16. Matty de Baat, Steenbergen; 17. Cees Vleugel, Wemeldinge; 18. Iman Koeman, Wolphaartsdijk; 19. Niek de Taeye, Eede; 20. Robin van Hec- ke, Sas van Gent Van onze sportmedewerker 'S-HEERENHOEK - Evert Cairns van RWC Ahoy is zaterdag op imponerende wijze winnaar geworden van de vierde Omloop van Borsele, een wedstrijd voor nieuwelingen in clubver band. De 16-jarige Rotterdammer, die rugnummer 1 droeg, ont snapte op iets minder dan één kilometer voor de eindstreep uit een kopgroep van 46 ren ners en slaagde er met machts vertoon in een kleine voor sprong vast te houden tot aan de finish. Achter hem vochten Jeroen Hermes en Jerry van Zoelen een vinnig sprintduel uit om de tweede plaats, dat met mini maal verschil werd gewonnen door Hermes. In die grote groep die op de finish afstoof, bevon den zich onder andere ook de Zeeuwse favorieten Richard Siereveld en Frank Zoetewei. En wel in gunstige positie om op een ereplaats beslag te leg- gea Beiden raakten echter be trokken bij een valpartij, die zich voordeed op enkele tien tallen meters voor de eind streep en daarmee gingen hun kansen in rook op. Peloton op weg in de Omloop van Borsele voor nieuwelingen tijdens een stortbui in de omgeving van 's-Heerenhoek. - FOTO WILLEM MIERAS. Tijdens deze rit in lijn, die weer perfect georganiseerd was door de stichting Wielerco- mité 's-Heerenhoek, moesten de 120 renners die van start gingen, twee omlopen van elk 28,9 kilometer afleggen door de Zak van Zuid-Beveland. Een streek die rijk is aan natuur schoon, maar waarvoor de pe daalridders weinig oog hadden, want uiterste concentratie bleek nodig op de soms smalle polderwegen en dijken. Al kort na de start had een tiental ren ners moeite gekregen met het hoge aanvangstempo (45 kilo meter per uur) en voor de door komst op de Molendijk in 's- Heerenhoek waren er al veel meer afgewapperd. In de frontlijn streden toen al Cairns, Hermes en Van Zoelen, evenals de Zeeuwen Richard Siereveld, Martin van Loo van de wielervereniging Zeeland en de Middelkampers Frank Zoe tewei en Onno Hofstee. Een volggroep van veertien man waarbij John Wiskerke van Middelkamp en Jurgen Pijcke van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, telde na die doorkomst in 's-Heeren hoek slechts geringe achter stand. De bedrijvige John Wis kerke slaagde er na 40 kilome ter in om in zijn eentje de sprong naar de kopgroep van 36 man te maken en niet lang daarna meldden nog negen an deren zich in de spits. Een tweede groep van acht tien renners volgde toen op ruim een minuut en verloor la ter nog meer terrein. Vooraan ontbrandde de strijd in alle he vigheid met nog vijf kilometer te gaan Eerst ging Frank Zoe tewei de ruimte in en pakte twintig seconden, maar hij werd terug gehaald. Ook een sprongetje van Onno Hofstee mislukte, evenals een geza menlijke poging van Rogier van Riet van De Kempen en Paul Konings van Willebrord Wil vooruit. En toen sloeg in de laatste kilometer Evert Cairns op de vlucht en tevens zijn grote slag. Hij kreeg vijftig me ter ruimte in eerste instantie, maar het peloton raakte op drift en men hield de adem in voor de moedige Cairns. De solist trok echter nog eens alle registers open en haalde op zijn tandvlees als eerste de fi nish. Daarmee was zijn eerste grote overwinning een feit En het was er een van allure. Be halve de al genoemde valpartij kort voor de finish, smakten ook drie renners tegen het wegdek bij de binnenkomst in 's-Heerenhoek, namelijk Piet Jacobs van Buitenlust, Jan van Dijk van De Kempen en Ste- phan Verhoosel van De Jonge Renner. De verwondingen van die pechvogels waren gelukkig niet ernstig. Uitslag: 1. E. Cairns, RWS Ahoy, 57,8 kilometer in t uur, 23 minuten en 46 seconden; 2. J. Hermes, WV Schijndel op 1 seconde; 3. J. van Zoelen, Jan van Riebeeck; 4. R. Groenendaal, WV Schijndel; 5. P. van Gestel, Het Zuiden; 6. T. van Meegen, De Zwaluwen; 7. E. On derstal, De Valleirenners; 9. P. Ko nings, Willebrord Wil Vooruit; 9. C. Vink, Het Zuiden; 10. R. van Riet De Kempen; 11. M. Verwijmeren, WV Breda; 12. M. de Kort, RTC Presto; 13. T. Veldhuiven, Presto; 14. H. van Dijk, RTC Buitenlust; 15. M. Bergen, WV Steenbergen; 18. P. Kiela, Trias; 17. R. van Rijn, Wille brord Wil Vooruit; 18. P. den Feij- er, TC Delft; 18. R. Peters, Wind molens op 11 seconden; 20. S. van Veldhoven, Westland Wil Vooruit; 21. R. Bickers, De Jonge Renner; 22. G. Roemhorst, De Zwaluwen; 23. J. Pijcke, Zeeuwsch-Vlaanderen; 24. S. Noordermeer, Avanti; 25. O. Hofstee, Theo Middelkamp. Ploe- genklassement: 1. Westland Wil Vooruit 4.11.48; 2. WC Het Zuiden 4.12.02; 3. Jan van Riebeeck 4.13.23; 4. WV Breda 4.13.23; 5. RTC Presto 4.14.46. OP MAANDAG 0nvei Spurtzege Werner Wieme Eindredactie: Léon Krljnen. Ted Stocker, de vice-presi dent van Coventry City werd zaterdag na de FA- Cup-zege van zijn club 51.000 pond sterling (zo'n 170.000 gulden) rijker. Nog voordat de competi tie in Engeland begon, stapte Stocker naar een bookmaker met de medede ling dat hij wilde wedden dat Coventry de Cup zou winnen. De bookmaker wist (uit zijn hoofd) dat Co ventry in 104 jaar nog nooit in de Cup-finale gestaan had en riep glimlachend 52- 1, waarop Stocker 1000 pond, ofwel een 'grand' neerlegde. Na afloop legde coach John Sivell uit dat Coven try ALTIJD de laatste wed strijd van het seizoen wint „En meestal hebben we de punten nodig om niet te de graderen." Voor de opgetogen spe lers was er na de gewonnen finale nog een reden temeer om 'mr. Fifty Grand' luid keels toe te zingen. Zaterdagmorgen was in elk Engels ochtendblad een pa ginagrote advertentie te vinden van een bedrijf uit Coventry met een simpele tekst: „Are you watching Jimmy Greaves" (Kijk je wel, Jimmy Greaves). Natuurlijk keek Jimmy Greaves. De oud-spits Spurs en het nationale tal die als alcoholist leeg.' eindigen, is thans in r land een zeer gewaar journalist met een veeil keken tv-programma. Greaves doet daa voorspellingen. Bij elke v de vijf FA-Cup-r,^ voorspelde hij dat CoveijJ City zou worden uitge keld. Geen wonder dat] Wembley na afloop dei uit de advertentie zong, De Australische autoi Dennis Firestone is leers. Tijdens de tra voor de 500 mijl van napolis raakte hij voor] tweede keer gewond Na, de 42-jarige Firestone een bocht de controle zijn Lola verloor, doort hij de tot twee keer toe] afrastering. Medici constateerden i halsbreuk. Tien dagen j den had Firestone bij ningen op hetzelfde al een voet gebroken, klassieke 500-mijl strijd wordt op 24 mei houden. Het ongeval vrijdag was het twintig sinds op 2 mei een met de oefenraces werdj maakt. Ook de Ameril Johnny Parsons en Da Onglais en de Brit jj Crawford raakten gewo Bijdrage: Wil Ketter. iet! verloren? Laat dat dan even weten via een ..Kleintje" in De Stem hebt da" een goede kans dat de eerlijke vinder óén van de vele tienduizenden Stem lezers is. die regelmatig onze ..Kleintjes"- rubriek ..Gevonden-Verloren" nasoeurt. j27sté jaargang Kantoren te Br WASHINGTON (AP/RTR) De Amerikaanse marine 2a! op korte termijn nieuwe schepen naar de Perzische golf sturen. Daar is maan dagmorgen een VS-fregat door een Iraaks vliegtuig bestookt, waarbij 28 doden vielen. president Reagan riep gister- I avond de nationale veiligheids- raad bijeen om de gevolgen van I de aanval te bespreken. Daar- J bij zal de bescherming van de I scheepvaart in de Perzische I Golf centraal staan. President Reagan zwoer gisteravond dat hij de nale sc den. Irai over wel i volle van te Iraaks voerd. derzoe Het gerust een E: het za Bahre Iraaks. ket tr ECoo Van onze sportmedewerker KWADENDAMME - Heddy Nieuwdorp boekte zondag! fraaie triomf in de 35ste wielerronde van Kwadend Met nog 17 kilometer voor de wielen ging de kleine c uit Yerseke op de solotoer, en dit uitstapje leverde s op. Want hoewel achter Nieuw dorp nog wel even met de strijdbijl werd gezwaaid, door onder anderen Eric Vereecken en Werner Wieme gaf de kop loper geen krimp meer en gleed met ruim een halve minuut voorsprong ais eerste door de finish. Het wedstrijdbeeld in deze amateurkoers werd lange tijd bepaald door het drietal Ad Po lak, Jaap Maaskant en Jan Schotanus, die na 25 kilometer een bres wisten te slaan en tot een maximale winst kwamen van 45 seconden. Er kwam wel een tegenactie op gang van Kees Vleugel, Hans van Oosten en Dick van Zanten, maar deze jacht kreeg geen effect, mede omdat in de frontlijn vooral Ad Polak het tempo hoog hield. Ook Werner Wieme trachtte daarna tevergeeft het peloton tot meer spoed te manen. Die onvoldoende samenwer king bij de jagers bleef voorlo pig gunstig voor de drie koplo pers, waarvan Ad Polak driftig punten bleef scoren voor de lei dersprijs, die ook door hem zou worden geïncasseerd. Na 65 ki lometer leek het erop dat een inmiddels geformeerde jacht- groep van negen man met in hun midden onder andere Ver eecken, De Taeye, Wieme en Nieuwdorp succes zou boeken. De voorsprong van de mannen vooraan werd teruggebracht tot 25 seconden, maar toen viel het bij de achtervolgers weer stil, en konden de mannen in de spits weer even opgelucht ademhalen. Menens werd het pas toen Harms en Van Zanten uit het peloton sprongen, achterna ge zeten door Nieuwdorp en De Vrieze, terwijl ook de anderen in de groep het op hun heupen kregen. Nu kwam er een een drachtige en serieuze tegen aanval op gang, en die bleek niet meer verteerbaar voor het trio Polak, Schotanus en Maas kant. De mannen die lange tijde de tonen hadden aangege ven, werden na 80 kilometer in de kraag gevat en kort daarop plaatste Heddy Nieuwdorp zijn beslissende demarrage. De moedige Eric Vereecken trachtte nog wel de aansluiting tot stand te brengen, maar slaagde niet Evenmin Werner Wieme en Paul Barten. Heddy Nieuwdorp bleek ge noeg reserves in huis te hebben om de concurrentie op afstand te houden en pakte daarmee de tweede zege in dit seizoen. UITSLAGEN Amateurs: 1. H. Nieuwdorp (Yer seke) 100 kilometer in 2.233: 32 seconden J. de Crom C' heide), 3. P. Barten (Zeve 4. w. Bieme (Oostkamp), 5. i Visser (Goes), 6. M. Remijnf helminadorp), 7. N. Hage Maartensdijk), 8. 1. E. Verat (St Jansteen), 9. C. Vleugel fl meldinge), 10. F. Gommers (R pine) 11. J. van Meel (Etten-I/ 12. L. Noppen (Dordrecht), II Vis (Biezelinge), 14 K var, i them (Kloosterzande), 15. F. K ('s Heerenhoek), 16. P. Mol ('iC venpolder), 17. R. Luijks (st r brord), 18. W. de Krijger (1 vliet), 19. C. Schouwenaar (0 20. J. van Schaik (Souburg). Junioren: 1. J. Schroevers (ll muiden), 60 kilometer in 1231 J. Fortrei (Breskens), 3. R. 41 den (Dussen), 4 H. Roeven (0 hout), 5. C. Oomen (Etten-Iz H. Laterveer (Nieuwerfark IJssel), 7. op 18 seconden J. (Rotterdam), 8. W. van HooNl gerheide), 9. W. Geijs damme), 10. P. van Belzei burg), li. R. van Poortvliet l| Vossemeer), 12. A. van Dijke" len). 13. F. Scheer (Oudenhooit P. Diepstraten (Papendrchl),* Oudshoorn (Sprang-Capelle), Tolhoek (Yerseke), 17.D. SdJ oord (Dordrecht), i8. P. VoetJ wedorp), 19. E. Piekelet r Rodenrijs), 20. F. Verbiest 20. T. Moonen ('s Heerenhoekj Nieuwelingen: 1. P. (Roosendaal) 40 kiloi I.02.10, 2. K Scheer (Oud 3. P. Janssen (Putte), 4 T. I (Rotterdam). 5. A. van der S (Zwijndrecht), 6. R. Kempen1' terdam), 7. M. Bergen (Wou* Kreeft (Zwijndrecht), 9. M«l Holst (Zwijndrecht), 10. (Leidschendam), 11. D. (Zwijndrecht), 12. O. Hofstel delburg), 13. M. Schenk (F" R. Westerbeek (Princenb A. Loonen (Breda), 16. D. (Rijswijk), 17. F. van (Rotterdam), 18. R- Kooit schenhoek), 19. E van (Koewacht), 20. P. T' naart). Profs: 1. Teun van Vliet (1 Hertog) 100 km in 2.20.(6.1 phen Roche (Ier), 3. Willi®] (Belg), 4. Frank Pirard r Hans Daams (Valkensï Alan Peiper (Aus), 7. Doyle (Eng), 8. John Talen nisse), 9. Glen Clark Adrie van der Poel (Hoe 11. Leon Nevels (Thorn),1 Suykerbuyk (Nispen), j van Houwelingen (Opto Cees Priem (Wemeldinge),1' Dierickx (Belg), 16. MarW driks (Assen), 17. Leon r wers (Stein), 18. Jac van (Hoogerheide), 20. Jan (Oud-Gastel), 21. Dan (Eng), 22. Henri Manders 0 23. Phyl Bayton (Eng), Beyers (Eng), 25. Ludo (Belg), 26. Huub Kools I Nassau), 27. Theo Muis 1* burg), 28. Theo Appeldoc ge), 29. Rene Beuker (Nijvl Jan van Houwelingen (H* Liefhebben: 1. A van (Loon op Zand) 50 km 1»" Poortvliet (Dirksland), 3 (Rotterdam), 4 N (Westkapelle), 5. J van t da), 6. J Hanemaaijer (BB-, M Verhoef (Dordrecht), Made (Moerdijk), 9. J vsjj (Wagenberg), 10. C C terdam). ten i Van onze verslaggever BREDA - Als de inkomens van directeuren van Neder- andse bedrijven niet snel Verbeteren staat een uit- cht naar met name de Verenigde Staten voor de Beur. Dat vreest het Nederlands Cen- EU1 van Directeuren en Com- jn garissen (NCD). Vooral bij Nederlandse ondernemingen ^slaagde topfunktionarissen cr Un niet meer te houden. .Jrjt een onderzoek van het D wijkt dat de inkomens w„ directeuren de laatste ja- en wel met zo'n 3,5 procent per 5 C laar zijn toegenomen, maar ook at ze nog steeds een forse ach- ■rstand hebben op hun Ameri- aanse collega's. t Overigens zijn de secundaire rwziwungen, zoaig pensioe- l ln Nederland meestal be- irnJi n in de VS. Maar daar (jJ B den directeuren weer min- belast. Vooral de belasting |P aandelenbezit is daar zeer ^gemiddelde beloning van aw gulden voor een commis- b 44 vvaji ecu cuiiuius- fctf V,°?r Veertien dagen hoog- u iceerd advieswerk Bald °°k sieci1i be- ARJAN DE RIDDER uit Arnemuiden is zaterdag als derde f in de Ronde van Midden-Nederland voor junioren. JACOO* VERS, eveneens uit Arnemuiden, legde beslag op de vijfde plaats werd ROBERT VAN DER VIN uit Valkenswaard Een rare vogel die Braks Vanc WOl RIJ? Wo verd vierl Daal dwo Dat I van I rieell het (DS persd Dq beidf worq sen DaaJ Rije ver aanl

de Stem | 1987 | | pagina 16