ito ner ircross ladsani Nog vier degradatiekandidaten 'Winnende treffers mooiste goals' Oostburg bekert verder via zege SRUSE BOYS KRUGT FORS KLOP IN AXEL Le ZILVEREN STEM-SCHOEN VOOR JOHNNY LIVRAMENTO IJzendijkse D-pupillen naar toernooi in België Formannoy budt NAC overeind Toernooizege Hontenisse liddelburg finale Succes voor Spui-dames Voetballers actief in Toernooien Oostkapelle is kansloos Serooskerke bekert tegen Hoek ppfiTEM SPORT 7 MAANDAG 18 ME11987 VOLOP SPANNING IN TWEEDE KLAS A ZATERDAGVOETBAL _EL - Door een 6-0-zege op degradant Bruse iiys heeft AZW de kans behouden degradatie e ontlopen. Deze forse uitslag kreeg pas in de steede helft gestalte. Uitslagen Problemen T9 uit Vlissingen. Voor turner lag er ede plaats binnen bê- maar opmerkelijk gj. g draaide hij een matige jefening. Opvallend lat dat juist een van zjjn kste punten is. Een le rekoefening zou hem etwijfeld zilver hebben eleverd. Johan Droogem aaide 52.70 punten, npioen van Nederland d Hans Trompert uit selmuiden met 5165 en tweede eindigde Henry er uit Haarlem met 0. !en twaalfde plaats was I voor Sjaak Koole van OR uit Sas van Gent Hij nde bijzonder regelma-1 met een uitschieter I paardspringen. Daarin I orde hij bijna een negen, nals zijn clubgenooi art Vermandel. La roemde werd zestiende I hij presteerde eigenlijk, ien zijn geringe training voorbereiding - boven j wachting. Het puntento- 1 van Sjaak Koole be-1 ieg 47.55 en van Evert] rmandel 45.10. |tan on^ sportmedewerker EUZEN - Met nog één fljietitiedag voor de boeg IjThet aantal clubs dat in de lleede klas A van het ISjjVB-zaterdagvoetbal nog Lor degradatie in aanmer- Le komt, nu gestegen tot rer AZW, Good Luck, SC fverstein en Dinteloord. Ivoor AZW, dat weliswaar int met 6-0 van Bruse Boys blijft het er donker uit- Het moet op bezoek bij het jsteeds niet veilig zijnde SC Good Luck speelt die jn Rotterdam tegen een, zoals het de laatste weken te zien gaf, totaal ongeïnspireerd Zwart Wit'28 en Dinteloord gaat op bezoek bij kampioen Rozenburg. Het duel Good Luck-Din- teloord van afgelopen zaterdag werd in de laatste minuut van de wedstrijd in het voordeel van Good Luck beslist met 1-0. „De gelukkigste ploeg heeft ge wonnen," was na afloop de re actie uit de Good Luck-be- stuurskamer. SC Everstein won overtuigend met 4-0 van het al gedegradeerde Tricht. SSS speelde zich definitief vei lig door met 2-0 van Seroos- kerke te winnen. Arnemuiden kwam opnieuw niet tot scoren en speelde daardoor met 0-0 gelijk tegen SSC'55. Titelhou der Rozenburg won met 4-2 van Hoek. ROZENBURG-HOEK 4-2 - Een voor het publiek aantrek kelijk duel. Hoek wil kennelijk zo hoog mogelijk op de rang lijst eindigen en gaf de kam pioen goed partij. Mark van Vugt en Jan de Blok waren de grote uitblinkers bij Hoek. Dat nam niet weg dat Rozenburg door twee treffers van midden velder Kees van Es halverwege de eerste helft een 2-0-voor- sprong had opgebouwd. Na een half uur schoot in een wirwar van spelers, na een hoekschap, Mark van Vugt de stand naar 2-1. Hoek werd sterker, maar liet enige kansen liggen. Na de hervatting nam Hoek weer het initiatief, maar succes kwam aan de andere kant Na een kwartier vergrootte Henry Heckert de voorsprong voor de thuisclub tot 3-1. Drie minuten voor tijd bracht Adie Meijer Hoek weer wat dichterbij, maar op de valreep scoorde Francis Janse 4-2. SSS-SEROOSKERKE 2-0 - Rust 1-0, Ruud in 't Veld 1-0, Gert Vermaas 2-0. GOOD LUCK-DINTELOORD 1-0 - Rust 0-0, Tijs Kwakker- naat 1-0. TRICHT-SC EVERSTEIN 0-4 - Rust 0-2, John Verschoor 0-1, Andy de Jong 0-2,0-3 en 0-4. SSC'55-ARNEMUIDEN 0-0 - Rust- en eindstand. ZVV nog kans op behoud ,r Peter Snelders lie deze uitslag onder ogen krijgt, is direct van oordeel jat Bruse Boys er met de pet naar gegooid heeft. Een lo uche conclusie in dit stadium van de competitie, bij een tg die niets meer te winnen heeft. de wedstrijden verstek' defecte machine, vierf rentree in de motorcra n klinkende over «circuit werd zaterdag i waalf verreden, waaro' wedstrij dsecretariaat h it het totaal van 24 ogen voor het eim ient de drie slechtste ai worden afgetrokken, x>r Van Cadsand betekent! ij in in de resterende en maximaal resultaat ehalen wil hij kans maken e titel in de kwartliterK uniddels prijkt er dus ééni p zijn conto. Aan zijn sic art in de competitie ladsand werd in de redstrijd van het seizoen eschakeld door een eheurde cilinder) maakte oomlange crosser een overi end einde door de beide n en in de kwartliterklas op aam te schrijven. De ra oncurrentie ondervond bES-bestuurslid van Ji Schelleman, Jaap van Tal love en Martin Erasmus, J an Cadsand allen in ■echts treks duel wist te •laan. In de 125 cc-klas wordt .trijd, naarmate de comi vordert, steeds heviger, ivinnaar uit de voorgi wedstrijden, Adwin vriendt, kreeg er een Elinke concurrenten bij aanwezigheid van Willem de Berg en Jaap Munten Cortvriendt het vuur aan de schenen legden vriendt was trouwens m eerste reeks slecht weg men en ging samen met Tielaman als laatste van Het tweetal werkte zich in luttele ronden naar van het veld en waar Tieie wegens een defecte uit bleëf steken op de vijfde pi stootte Cortvriendt d°°r kreeg zelfs even de 1«< handen. Veteraan Willem de Berg liet zich echter me troeven en pakte voor het len van de geblokte vlagf de kop over en sloot de reeks winnend af. In de tweede mancne Werner Rammeloo als de bocht ia Het duel koppositie werd echt# overgenomen door Con1™ Tieleman en Van de Cortvriendt bleek wel de sterkste en pakte reekszege ook de dagoy ning. Tieleman werö tweede en haalde zo ffl taaiklassement op haf derde plaats. SO cc: 1. Joost SerrarcnsJ terzande; 7. Davy van Kloosterzande; 8. Manue schere, Kloosterzande. Adwin Cortvriendt, lem van de Berg, Gaping^, j Tieleman, Kloosterzande. ner Rammeloo. Philipph%, bian Rijckaert, Terne^jjj Emiel Verheyden, Hulst. Feyter, Temeuzen; J y Booy, Kloosterzande. s, van Cadsand, Axel; 2-J°fY»t leman, Axel; 3. Martin Breskens; 4. Jaap van 1 Terneuzen; 6. Ivan van g Clinge; 7. Marnix Weem*^ 9. Jan Maayen, Klooster»" cc: 1. Jacky Lensen, PhMJ Peter van de Ree, Eddy Leenknecht, Axe'. g Hertog, Lamswaarde; Pooter, Axel; 6. Henn? Hulst; k Piet Jansen, r Jacques Hendriks )A - Met doelman Jan tormannoy voorop heeft IAC zaterdagavond in een lij vlagen best aantrekke- {ke derby tegen Willem II 1 verdienstelijk gelijkspel behaald. NAC houdt (ierdoor zijn (kleine) kans pde vierde periodetitel. i Formannoy keepte zater- igavond, voor een kleine 5000 houwers een wereldpartij, ten al voor rust wist hij vijf s opgelegde kansen voor Wil li H te ontzenuwen. Hoogte- ril was een sfchier onmoge- ie redding op een kopbal van Mdock in de 41-ste minuut. NAC-doelman zweefde in [elucht, leek al geslagen, maar i met een fraaie beweging bal toch nog uit zijn doel elen. Willem II kreeg in het laatste elte van de eerste helft dus dig wat kansen, maar NAC s de ploeg die in die eerste 45 Buten het beste van het spel I De beloning voor NAC kwam pde 21-ste minuut Een voor van de mee opgekomen ijvers belandde op het )fd van Landsbergen. De ije Oostbrabander kopte de 1 keurig voor de voeten van [ffl der Borgt, die Willem II aan Verkerk passeerde en leen zeer moeilijke hoek de in de touwen spoot, 1- |ln de tweede helft werd de s op het doel van Forman- ij steeds groter, zonder overi- "s dat Willem II in het eerste tier voor echt gevaar kon n. De beste kans was nog P NAC. Na goed doorzetten weer Hans van den Dun- 1 belandde de bal bij Rob "Isbergen die de bal tussen nen van Verkerk plaatste, het leder net naast zag Pen minuten later, in de 70- minuut kwam toch de ge kker. Landsbergen ver- zich in een dieptepass Mallien, Maddock rea ve attent, kon rustig om mannoy heen lopen en Ne, 1-1. En daar bleef het Toch was dat maar ten dele waar. Pas toen AZW 2-0 scoorde, gaf Bruse Boys zich over en viel het laatste beetje motivatie weg. Daardoor kon AZW nog vrij simpel naar die forse zege lopen. „Toch hebben we niet lekker in de wedstrijd gezeten. Het ging allemaal net iets te krampachtig. Pas bij het tweede doelpunt viel de span ning weg en begon het te draai en," zei Hans Radt na afloop. Woorden die slechts een ge deeltelijke waarheid in zich droegen. Natuurlijk draaide AZW na die tweede treffer in eens een stuk beter, maar dat was ook te danken aan het toen ontstane gebrek aan concen tratie en inspiratie bij de be zoekers. AZW kwam het best uit de startblokken en Bruse Boys be perkte zich in die eerste helft tot een schaarse counter. Die waren niet zonder gevaar, maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat AZW de betere en ook gevaarlijkste ploeg was, zonder tot oogstrelend voetbal te komen. Wim van Langevelde liet in de beginfase een mooie kans onbenut. Uit een voorzet van Theo Hanny kopte hij bij de tweede paal naast. „We sco ren te moeilijk," een uitspraak van Radt eerder in deze compe titie, leek opnieuw waarheid te worden, toen even later Piet Ruytenburg in goede positie, weer op aangeven van Theo Hanny, zonder overtuiging naast schoot Ook Gerard Maas bekrach tigde die woorden door een bal Spelmoment uit de wedstrijd AZW-Bruse Boys. Een Bruse Boys-aanvaller is twee AZW-verdedigers (gestreepte shirts) te snel af bij een kopduel. - fotowim kooyman. over de deklat te plaatsen. Daar konden de bezoekers slechts één gevaarlijke actie te genover stellen. Peter Cop- poolse en Teun de Ronde ver gaten na een goed uitgevoerde counter het beslissende tikje te geven. Kort voor rust kwam AZW op voorsprong. Een ver schot van Rinus Scheele werd door doelman Jaap Knop gelost en de laatste man van Bruse Boys, Jaap van de Berge, stond er bij en keek slechts toe, waar door Wim van Langevelde de terugspringende bal in kon schieten. Een mooie opsteker om er in de tweede helft tegenaan te gaan, maar in de beginfase van dat bedrijf was het juist Bruse Boys dat de dienst uitmaakte en op zoek ging naar de gelijk maker. Het scheelde slechts en kele centimeters of die was er gekomen. Jos van Unen zag zijn schot door de paal gekeerd worden. „Gaat die er in, dan wordt het moeilijk. We zaten op dat moment vast," gaf Hans Radt na afloop toe. AZW had een steuntje no dig om weer in de wedstrijd te komen. Dat kreeg die ploeg toen Theo Hanny, na goed doorzetten van Wim van Lan gevelde, 2-0 scoorde. Toen was het hek van de dam en kon AZW onbekommerd en zon der al teveel weerstand aan vallen. Een strafschop (doel man Knop liep Antoine Thoen omver) verzilverd door Gerard Maas betekende 3-0 en Antoin Thoen scoorde uit een doelwor- steling, waarbij de bal bleef 'hangen', 4-0. Rinus Scheele nam met een fraaie lob 5-0 voor zijn rekening en Antoine Thoen accentueerde de uitslag door 6- 0 aan te laten tekenen. Een te rugspringende bal, die door Theo Hanny tegen de paal werd gekopt, werd door hem binnen geschoten. AZW heeft daardoor nog een kans degradatie te ontlo pen. Dan moet er minimaal een gelijk spel behaald worden bij SC Everstein volgende week en dan moet Good Luck verliezen. Zeker van een beslissingsduel zijn de Axelaars als ze vol gende week het duel winnen. Bij verlies valt het doek defini tief voor AZW. KLOOSTERZANDE - In het kader van het 60-jarig bestaan had de voetbalver eniging Hontenisse, een jaar eerder dan gepland, de or ganisatie van het Groot Hontenisse-toernooi toege wezen gekregen. Mooier kon dat voor de jubilerende club niet verlopen, want zo wel het eerste als tweede team won dit toernooi. Hontenisse ging goed van start door een 3-1-zege op SDO en zag belangrijkste concurrent Vogelwaarde gelijk spelen te gen Terhole met 1-1. Daar ont stond de kloof die later garant zou staan voor de toernooizege. Vogelwaarde speelde daarna gelijk tegen SDO met opnieuw 1-1-cijfers en Terhole hield Hontenisse in bedwang met 0- 0. De wedstrijd tussen Vogel waarde en Hontenisse moest de beslissing brengen. De thuisploeg had aan een gelijk spel voldoende en toen Jacco Neve, in een gelijk op gaand duel, de score opende voor Hontenisse, leek die ploeg op fluweel te zitten. Van korte duur, want nog in de eerste pe riode van twee keer twintig minuten scoorde Johnny de Kort de gelijkmaker. In die tweede periode hield Honte nisse de verdediging goed ge sloten en stelde het gelijke spel en de toernooizege veilig. Bij de tweede elftallen was de openingswedstrijd van be slissende aard. Daarin traden Hontenisse 2 en Vogelwaarde 2 tegen elkaar aan en kwamen 1- 1 overeen. Door daarna twee keer te winnen met 6-0 en 2-0 van respectievelijk Terhole 2 en SDO 2, eiste Hontenisse 2 de eindzege voor zich op. Eindstand eerste elftallen: 1. Hontenisse, 2. Vogelwaarde, 3. Ter hole, 4. SDO. Tweede elftallen: 1. Hontenisse 2, 2. Vogelwaarde, 3. Terhole, 4. SDO. Door Fred Ra bout BRESKENS - „Mijn mooiste goals zijn die doelpunten die van mijn voet komen en over winst beslissen. Als we met één gaol verschil winnen en ik heb de eer hem te maken, echt dat zijn voor mij de allermooiste," aldus de nieuwe winnaar van de Zilveren Stern-schoen Johnny Livramento op de vraag wat zijn "juweel' was het afgelopen seizoen. Met zestien treffers (één meer dan Danny Elve van Philip pine en twee meer dan Fonny Verstraeten van Axel), plaatste hij zich op kop van de topschutterslij st. WILLEM n 1-1 (l-O) - 21.1- [®&r Borgt, 70. 1-1 Maddock. "filter: Van Ettekoven. were: 4935. Formannoy; Van den Dun- Baardemans, Schrijvers, Koumans, Sweres, Van Hel- i »an der Borgt (71. Van Don- tandsbergen en Gabriëls. "orte sportmedewerker EUZEN - In de strijd afdelingsvoetbalbe- «eikte Middelburg 1 t ®ale door op het terrein ^ooskerke met 4-0 "issenkerke te winnen, ^tinder in de finale Wolphaartsdijk, dat in •^^Brouwershaven met J®LBURG-W1SSENKE- 7" Rust 1-0, Jack Wij- H Henk Willemse 2-0 tnrumiü nands 4-0. jii™ERSHAVEN-WOL- NhfcoM*0-1 Rust Daarmee deed hij waarvoor hij naar Breskens kwam bij aan vang van het vorige seizoen en had hij een groot aandeel in de titel (tie de Bressiaanders na één jaar derde klas weer terug in de tweede klas bracht. Toch vergeet hij in deze zijn mede- maats niet „Om te scoren moet je wel aangespeeld worden. Het kampioenschap hebben we met zijn allen bereikt en verdiend ondanks dat we met name na de winterstop een zwakke pe riode kenden. Van de 22 wed strijden hebben we maar de helft echt goed gespeeld, maar ondanks dat waren we gewoon de beste ploeg." Over het derde klas-voetbal heeft hij overigens geen al te hoge pet op. „Het was vaor het eerst dat ik op dit niveau speel de. Er wordt wat afgeschopt. Onvoorstelbaar," aldus de zwarte parel, wiens wieg dui zenden kilometers vanaf Bres kens stond. Dertig jaar geleden immers mocht hij aan de Afri kaanse westkust op de Kaap Verdische Eilanden het levens licht aanschouwen. Op 14-ja- rige leeftijd trok hij met zijn moeder naar het moederland Portugal met als plaats van be stemming Lissabon. „Ik heb daar nog getraind bij clubs als Benfica en Sporting Lissabon, maar nooit echt serieus. Het le ven had voor mij op dat mo ment andere facetten dan voet bal." Ook toen hij op zijn twintig ste naar Nederland kwam om bij zijn broer in Rotterdam zijn intrek te nemen, was een potje voetbal leuk, maar puur re creatie. Een sollicitatie deed hem als lasser bij De Schelde in Vlissingen belanden en toen pas, op zijn 22e, pakte hij het sporten serieus aan. „Ik stapte naar Cees Vermunt (trainer van Vlissingen, red.) en zei ik ben voetballer, maar dat had den er daar blijkbaar al meer deren gezegd. Ik mocht in het derde beginnen, maar dat duurde maar twee wedstrijden. Toen haalde Vermunt me naar het eerste en pas toen ben ik echt voor het voetbal gaan le ven. Roken was er niet meer bij en ook de drank werd gema tigd." Zes jaar bleef hij bij Vlissin gen. Problemen met het be stuur zorgden voor de verhui zing naar aartsrivaal Middel burg, wat hem niet in dank werd afgenomen. In de provin ciale hoofdstad draaide het eigenlijk nooit goed. Het eerste seizoen ging het redelijk, maar tijdens het tweede seizoen be landde hij in het tweede. „Ik kon totaal niet met trainer Ron Schrier overweg." Johnny Livramento, de "zwarte parel' van Breskens hier in actie in het duel tegen BSC. Li vramento werd in het afgelopen seizoen winnaar van de Zilveren Stern-schoen. foto wim kooyman. spet krijg ik nooit meer." Of hij ooit nog een keer terug gaat naar Vlissingen of Mid delburg? „Dat nooit meer. Die periodes zijn afgesloten. Ik stop nog liever," stelt hij vastbera den, om vervolgens zijn rechter enkel in te pakken (cadeautje van Willy de Jaeger tijdens de training) alvorens het gras van Baersande op te rennen. Die enkel verloste hem overigens van zijn militaire dienstplicht „Ik ben sinds afgelopen winter Nederlander en dus moest ik gekeurd worden voor de dienstplicht Mijn rechter enkel verloste mij ervan om als 30- jarige de wapenrok te dragen," aldus de Portugese, Vlissingse Bressiaander. De contacten met Breskens waren vlug gelegd en het werd de Zeeuwse transfer van het seizoen. Af te wachten viel hoe hij zich in de vissersplaats zou aanpassen. „Ik heb hier geen enkel probleem gehad. Het recht voor zijn raap van de Bressiaanders bevalt me wel. Als ik ergens een hekel aan heb is het geroddel achter iemands rug. Ik speel wel eens slecht en dan mogen ze dat gerust zeg gen. Ik heb daar geen enkel probleem mee, want dat weet je als voetballer zelf ook wel, maar dat gekonkel achter iemands rug, hou er over op." Of hij ooit problemen heeft met zijn zwarte huid? „Inte gendeel, het stimuleert me vaak. Ik herinner me nog goed dat Gé Wolters van Goes me 'zwarte' noemde. Ik knalde er tegen datzelfde Goes twee bin nen. Zoiets doet die zwarte dan goed." Dat hij daar geen pro blemen mee heeft, blijkt als het slechte mei-weer ter sprake komt en Camiel van Rattingen, ook al aanwezig in de kleedka mer voor aanvang van de einde-seizoen-training, stelt dat dat voor hem geen pro bleem is met; „Jij bent toch al bruin genoeg," hij met een harde lachsalvo van repliek dient „Echt, ik heb het hier uitstekend naar mijn zin. Bres kens is een goede vereniging en zo'n begeleider als Rinus Cle ment met de bekende schipper- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de kwartfinales van de strijd om de afdelingsbeker voor zondagteams won Oostburg 1 met 2-1 van Zeeland Sport 1. Aardenburg mag ook verder bekeren door 2-1-winst op IJzendijke 2. Bij Patrijzen 2- Schoondijke (1-1) moesten strafschoppen de beslissing brengen. de paal belandde. Aarden burg werd sterker, maar de jeugdige doelman Ron nie Cammaert verrichtte in het IJzendijke-doel en kele fraaie reddingen. Tien minuten voor tijd moest hij zwichten voor een schot van Sjaak Pelier, die bij een scrimmage voor het IJzendijke-doel 1-2 scoor de. In de halve finale speelt Aar denburg tegen Schoondijke en ontmoet Oostburg de win naar van het duel Zeelandia- Walcheren, dat op 21 mei wordt gespeeld. OOSTBURG 1-ZEELAND SPORT 1 2-1 - Al vier minu ten na de aftrap hadden beide doelverdedigers een keer moeten vissen. Rinnie Boidin opende met een fraaie kopbal de score voor Oostburg. Zee land Sport had het antwoord al klaar en Cecilia trof kort daarna doel. In de eerste helft verder een sterker Oostburg, maar doelpunten bleven uit Na de hervatting een gelijk opgaande strijd met goed voetbal. Twee minuten voor tijd hielp Jurgen Bakker zijn ploeg toch aan de volle winst. IJZENDIJKE 2 - AARDEN - BURG 11-2 - Een wedstrijd met wisselende kansen. Na tien minuten kwam Aar denburg op voorsprong. Ronald Buzeijn schoot een vrije trap door de IJzen- dijkse muur in het net. Na een lange solo liet na een half uur Ronald Boeije de gelijkmaker aantekenen. Kort na de hervatting had de thuisclub pech toen een hard schot van Nico Aers- sens buiten bereik van de Aardenburg-goalie tegen PATRIJZEN 2-SCHOON- DIJKE 1 1-1 - Schoondijke was in de eerste helft wel wat sterker, maar de beste kansen waren voor Patrijzen 2. Dat resulteerde dan ook in een treffer van Renè de Jonge, die een voorzet van Wannus Martens inschoot. De tweede helft begon met een storm loop op het Patrijzen-doel. Succes voor Schoondijke kon niet uitblijven en na een kwartier zorgde Ruud de Smit voor 1-1. Tonny Martens in het Patrijzen-doel voor kwam hierna verder onheil. Nadat André Pieters voor de thuisclub een opgelegde kans had gemist en ook Schoon dijke met de geboden kansen geen raad wist, kwam in de stand geen verandering meer. In het nemen van strafschop pen was Schoondijke de beste ploeg. Van onze sportmedewerker IJZENDIJKE - De spelers van het D-elftal (10-12 jaar) van de voetbalvereniging IJzendijke spelen komend weekeinde in een groot internationaal toernooi in La Louviere. Dit toernooi, dat in het verle den slechts een nationaal ka rakter had, krijgt een interna tionaal tinije in verband met het 75-jarig bestaan van de Belgische voetbalclub, waar onder andere oud-IJzendijke- speler Ronny van Poucke fu rore maakt Dat de organisatoren er iets groots van willen maken blijkt alleen al uit het programma boekje, waar van ieder deelne mer een foto in opgenomen is. Vrijdagavond worden de spe lers en hun begeleiders in het gemeentehuis ontvangen. Voor IJzendijke zal Ronny van Poucke de honneurs waarne men. „Het is voor die jongens natuurlijk een geweldige bele- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de na- competitie om twee plaat sen in de eerste klas, won nen de Spui-dames de eer ste wedstrijd van Jong Am- bon met 1-0. Spui speelde de eerste helft met tien speel sters. Er werd in die periode niet gescoord. Drie minuten na de hervatting scoorde Denise Remijn na een voorzet van Anneke Meeuwse, nadat de bal via de rug van een Jong Ambon-speelster voor haar voeten sprong. In deze na- competitie won Nieuwland met 3-2 van Patrijzen. In de derde klas C van het damesvoetbal werd STEEN kampioen door een 1-0-over- winning op Temeuzen 2. Ter- neuzense Boys speelde afgelo pen week twee keer tegen Phi lippine. Thuis werd met 0-2 verloren en uit bleef het 0-0. In de tweede klas A speelde AZW twee keer tegen Bier vliet De Axelse dames haalden drie punten binnen via 2-1 en 2-2. Hoek-Spui eindigde in 0-0. Uitslagen eerste klas: WIK- Kloetinge 1-1. Derde klas A: Brou wershaven-Vlissingen 3 6-0. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het toer- nooivoetbal begint, nu het competitievoetbal in de meeste klassen achter de rug is, langzaam op gang te komen. Enkele toernooien zijn samengevat in het vol gende overzicht. 'S-GRAVENPOLDER - De voetbalvereniging Apollo'69 hield een toernooi voor eer ste en tweede elftallen. Eind stand eerste elftallen: 1. Apollo'69, 2. Meeuwen, 3. SVD 2, 4. MEVO. Tweede elftallen: 1. Hoofdplaat, 2. Apollo 3,3. Yerseke 3.4. Meeuwen. venis. Dit maken ze misschien maar een keer in hun leven mee", aldus Joop de Witte, die samen met Walter Hamers het team begeleidt. Frank van de Vijver is in verband met zijn studie ver hinderd. Het toernooi begint zaterdagmorgen om negen uur. In poule A spelen'het Franse Saint Omer, Anderlecht, Ham burg uit West-Duitsland en Charleroi, terwijl naast IJzen dijke ook Agropoli uit Italië, KV Oostende en Louvieroise uitkomen in poule B. De IJzen dijkse spelers en begeleiders overnachten, evenals de ove rige deelnemers, zaterdag avond op kosten van de organi satoren in La Louviere. Laatstgenoemde ploeg won de sportiviteitsprij s. AXEL - De voetbalvereni ging AZW hield een ge slaagd jeugdtoernooi. Eind stand B-junioren: 1. AZW B3, 2. AZW B2,3. Terneuzense Boys B2, 4. Terneuzen B2, 5. Hoek B2. 6. Zaamslag B2. D-pupillen: 1. Ter- neuzen, 2. Terneuzense Boys, 3. Hontenisse, 4. AZW, 5. Zaamslag, 6. AZVV D2,7. Vogelwaarde D2. E- pupillen: 1. Zaamslag, 2. Sluiskil, 3. STEEN, 4. AZW. F-pupillen: 1. AZW, 2. STEEN, 3. Zaamslag, 4. Sluiskil, 5. Spui. Van onze sportmedewerker OOSTKAPELLE - In de eerste klas A van het lande lijk zaterdagvoetbal speelde Oostkapelle de wedstrijd te gen DSVP als een verplicht nummer om tot afwerking van de competitie te komen. Een slecht duel, vooral van de kant van de Zeeuwen. Bij de rust keken ze dan ook te gen een 0-3-achterstand aan door doelpunten van Floor Vijfhuizen, Harry Gemaard en Flip Filippo. Ook DSVP wilde in de tweede helft niet meer het on derste uit de kan halen. Het liet een machteloos aanvallend Oostkapelle komen. Pas toen een kwartier voor tijd Marien de Mey voor Oostkapelle een tegentreffer liet noteren, ging DSVP er weer wat aan doen. Dat resulteerde nog in twee treffers van Floor Vijfhuizen en Paul Jensen, die daarmee de 1-5-eindstand op het scorebord zetten. Van onze sportmedewerker HOEK - De vorige week donderdag afgelaste beker wedstrijd Hoek-Seroos- kerke wordt dinsdag 19 mei gespeeld. Het duel in Hoek begint om 19.00 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 15