"A Rode Kruis wil door actie leden werven in Hontenisse EIND AAN JARENLANG SLEPENDE KWESTIE IN HULST ER RJASSEN >K HOUDEI ïer dan velen donj^ MEDERLAwerk' JNONSWERl Interessant toernooi in Nieuwdorp EMM wil muzikanten SV Schutterij Clinge wint eigen wedstrijd LEGENHEID )E stem Canadese stad noemt straat naar Hulst Promotieklassers niet langer meer in gymzalen SCHIETINGEN Wereldwinkels verkopen produkten uit Nicaragua PLAATSELIJK NIEUWS Ilieve oma pffSTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 16 ME11987 [ONOPOLE 42.50 dverteren opent deuren, makelaar. oektwerk voor jaar. Jaarlijks kunnen -DERLAND )edrijf of als startende nog meer mogelijk: Dassingen. Want AV( ddelen toelaten, waar! schieten. Voor iedere juro, regionale )00 vrijwilligers rondoj] ledewerking \vondvierdaagse linDullaert-wijk Weekend dienst I Stem-redactie Twee jaar Van Remoortere koning van Sint-Sebastiaan Jaarvergadering gehandicapten Heikant Koewacht Clinge Heikant Hulst Kloosterzande Koewacht Lamswaarde DAG MAAKT DEEL UIT VAN ACTIEWEEK Ik om te zoenen [particulieren rdankje, jubileum, receptie, Jte, verloving, overwinning, l, Abraham, openbare dank, Idoor, mag best eens in de Jde pagina familieberichten, liet en duur hoeft het niet te fels kosten een tientje). Prijs lom 2,00. Eén grote regel |5. Voor het plaatsen van een Teling met een formaat van Jkenen wij 14,05 toeslag, iven op aanvraag. Bij niet Tig wordt 4,00 adm.kosten t worden niet geretourneerd. £2 of geef uw tekst 2 dagen kf bij één van onze kantoren, bgaven stuurt u eveneens 2 Jaatsing naar Postbus 3229, ISchriftelijkeopgaven worden laccepteerd indien naam en ■zijn, ook indien Uw betaling Wij behouden ons het recht onder opgaaf van redenen te weigeren. renlglngsnleuws jp 2 kolom op donderdag. elijk gefeliciteerd f uw verjaardag. Van glansbeekjes en Heijzers. T22 |- CAFÉ - RESTAURANT hlichtingen: De Stem, 076-236911 Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De afdeling Hontenisse van het Nederlands Rode Kruis pro- Urt de komende weken de bewoners van de gemeente tenisse warm te krijgen het werk van het Rode Halve kreeft of Krabcocktail Voorjaarssoep gasjes met knoflookroomsaus groentekrans of piepkuiken abayon met liefdeslikeur of (parfait met Grand Marnier Kruis. te afdeling telt 320 leden Dat Tjntal steekt schril af tegen het ledental van het Rode Kruis juist dat op 1800 leden kan bo gen In het kader van de leden werfactie worden vier infor matie-avonden in achtereen volgens Vogelwaarde (19 mei), Lamswaarde (1 juni), Terhole (2 juni) en Kloosterzande (3 ju ni) belegd die een tweeleding doel hebben. Leden werven en de mensen op de hoogte bren gen van de veranderingen bin nen de organisatie. De bijeen komsten zijn telkens tussen 19.30 en 21.30 uur. Directe aanleiding vormt de opheffing van de BB. Het Rode Kruis zag daardoor het taken pakket drastisch uitgebreid. Op de avonden wordt door de diverse vrijwilligers in ruimte mate aandacht besteed aan de verschillende facetten van het Rode Kruiswerk. Bijzondere aandacht gaat uit naar het colonnewerk dat in Hontenisse nauwelijks leeft. Het is om die reden dat aan sluiting bij Hulst is gezocht. Bij een korte presentatie gister middag in het gemeentehuis in KLoosterzande deed H. Fas- saert van de staf van de co lonne Hulst de tot stand geko men samenwerking uit de doe ken. Om de zaak goed op poten te zetten gaat hij als contact persoon tussen Hulst en Honte nisse functioneren. H. Hame link uit de afdeling Hontenisse gaat op zijn beurt wat meer in de keuken kijken bij Hulst. Op de bijeenkomsten, waar de informatie via stands naar buiten wordt gebracht, ver schaft de afdeling Hontenisse duidelijkheid over de volgende onderwerpen: het colonne- werk, vakantieprojecten, wel fare-werk, Jeugd Rode Kruis, de jaarlijkse inzameling, zwemmen voor gehandicapten, bloedtransfusiedienst en hulp verlening. De welfare groep van de af deling grijpt de gelegenheid meteen aan om de gevoelens voor een basiscursus welfare werk onder de belangstellen den te peilen. De welfare groep, in tegenstelling tot het colonne- werk, floreert. In 1971 is die groep opgezet. Nu telt de groep vijftien vrijwilligsters. Zij zijn allemaal afkomstig uit de kern Kloosterzande. De afdeling wil een uitbreiding naar de kernen. Het welfare werk bestaat grotendeels uit het isolement halen van alleenstaande oude ren, mensen met een ziekte of een handicap. Belangstellenden moeten echter wel eerst een cursus van elf lessen volgen. Zij moeten zich daarvoor opge ven bij Jenny de Kock-Ringoot. Pand Seydlitz verkocht Vun onze correspondente HULST - Met de ondertekening in de trouwzaal van het historische stadhuis van Hulst van een jrkoopacte is een eind gekomen aan de jaren- ,jig slepende kwestie rond het historische Seyd- iüzpand op de Grote Markt. Sinds gisteren mag de Rabo-bank zich eigenaar noemen J;5n pand en onderliggende grond, zij het dat formeel de ■verkoop nog door de Hulster gemeenteraad moet worden [goedgekeurd. je RABO telde voor het object IjffiOOO exclusief btw neer. ■doeling is ter plekke een Eeuw bankkantoor te vestigen uwen, zij het dat zoveel als jgelijk is van het historische ,ind gehandhaafd (c.q. geres- l'tiureerd) moet worden. litogemeester F. Jacobs bena- liukte het belang van de ver- Lp in een korte maar krach tje toespraak. „De rechtsban- in deze trouwzaal ge- [Van onze correspondente ST - De buurtvereni- l Den Dullaert uit Hulst eeft weer twee aantrekke- wandelroutes uitge speld. De negende avond vierdaagse wordt, volgens le organisatoren, een klap- 19 tot en met 22 mei kun- i de liefhebbers de stevige toppers weer aantrekkea Men i zich dan wagen aan een «fe van 10 kilometer of gezel- I met het gehele gezin de cht van 5 kilometer wande- De sportie velingen kunnen Toaandag 18 mei inschrijven in It hal van Den Dullaert tussen 5 en 20.00 uur. Inschrijven nook nog dinsdgavond voor It start J Het inschrijfgeld bedraagt |125 per persoon. Gestart Mt iedere avond om 19.00 t vanaf Den Dullaert en alle Inemers krijgen na afloop n de vierdaagse een medail- t Indien het nodig zou zijn Nt er een inhaaldag inge- '''oor redactionele zaken, ®t voor advertenties of jezorgklachten, kunt u weekeinde contact epnemen met Smile Ca- 01150-17132. B.g.g. 3-1534. Zondagmid- 1)1 1 CA 4 PIAAA jo VOOR ZUIDWEST NEDERLAND [rr^erwerk. beschermvrouwe HM de Koningin oren Ftouzen, Hulst en Goes. Fessen en telefoon- jromers op pagina 2. Wngstljden: "•12.30/13.30-17.00 uur. tim,uzen: Rein van der (editie-chef). Joep J^melen, Emile Calon, vnvan Damme, Ton y (sport), CorJ.de (foto). Frank Deij, Eugène straeten. burg: Jan Jansen. "tle-exploltatle i Jc,6ur Zeeland: lgnu. privé tel. 01150- sloten worden, daarvan hopen wij dat er iets moois uit voort mag komen". Aan de gemeente zal het niet liggen want die wil alle medewerking verlenen bij de (ver)bouw. Rabo-voorzitter Th. Mang- nus zei blij te zijn met de aan koop. Drie jaar geleden had de bank al belangstelling getoond maar pas anderhalf jaar gele den zijn de onderhandelingen voor de aankoop serieus aange pakt „De bank heeft nu ook een zorg van de gemeente over genomen. Wij proberen er weer iets moois te maken. Achter de monumentale gevel realiseren wij een kantoorgebouw waarin efficiënt gewerkt kan worden en dat aan de moderne eisen voldoet". Verantwoordelijk wethouder G. van de Voorde memoreerde het feit dat in februari dit jaar met Monumentenzorg overeen stemming bereikt kon worden. „Het dak en de voorgevel moe ten volgens de regels gerestau reerd worden, maar u kunt uw gang gaan in de rechtervleugel en het koetshuis. Die mogen volledig worden afgebroken". De bijdrage die Monumenten zorg betaalt in de restauratie kosten (dertig procent) wordt door de gemeente doorgesluisd naar de bank. Verwacht wordt dat de bank over twee jaar zijn nieuwe onderkomen kan be trekken. Van onze correspondent KOEWACHT - Aan de jaarlijkse koningsschieting van Sint-Sebastiaan deden 24 schutters deel. De via loting als laatste aange wezen schutter L. van Remoor tere wist al in de eerste ronde de koningsvogel naar beneden te halen. In de daarop volgende ver plichte tweede en derde ronde deed niemand hem dat nog na, zodat zijn laatste schot in feite overbodig was. Hij schoot toch en opnieuw was het raak. De koningstitel kwam dus ver diend bij hem terecht. De 'koning' kreeg van de wetho'-.J.er van sportzaken en in bijzijn van oud-burgemees ter De Kam en echtgenote de medaille van de gemeente Axel omgehangen. Daarna bracht de muziekvereniging Eendracht Maakt Macht een serenade aan de nieuwe koning. De feestdag werd afgesloten met een koud buffet en een gezellige avond met dans en muziek. Burgemester F. Jacobs van Hulst - midden - en Rabo-voorzitter T. Mangus ondertekenen het koopcontract. foto erik ossewaarore Van onze sportmedewerker NIEUWDORP - De voetbalvereni gingen Nieuwdorp en Lewedorpse Boys, waartussen al jarenlang een uitstekende samenwerking bestaat, hebben een interessant voetbaltoer nooi op poten gezet. Het wordt gehou den op het sportcomplex in Nieuw dorp op vrijdag 31 juli en zaterdag 1 augustus. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door de eerste divisieclubs Helmond Sport en RBC uit Roosendaal en de Zeeuwse ver enigingen Arnemuiden (tweede klas za terdag), Patrijzen uit 's-Heerenhoek (vierde klas zondag), Nieuwdorp (derde klas zaterdag) en Lewedorpse Boys (vierde klas zondag). Op vrijdagavond begint men om zes uur en dan worden de poulewed strijden afgewerkt. De speeltijd is dan twee keer dertig minuten. De volgende dag speelt men vanaf half drie de finalewedstrijden, die twee keer 45 minuten duren, 's Avonds om zeven uur wordt geduelleerd om de eerste en tweede plaats. De beide organiserende clubs heb ben contractueel vastgelegd dat de deelne mers met hun eerste selecties verschijnen. Dat betekent onder andere dat bij Hel mond Sport René van de Kerkhof acteert en bij RBC de ex-Feyenoorder Ruud Brood. Het kan dus voor de Zeeuwse voet balfans een leuke voetbalhappening wor den tijdens dit tweedaags toernooi en de organiserende clubs willen daar jaarlijks mee terugkomen. Het streven is daarbij om al volgend jaar een club uit de eredivi sie aan te trekken. Dan zal het toernooi worden gespeeld op het terrein van Lewe dorpse Boys. Als attractief element verleent ook het blad Voetbal International zijn medewer king aan het toernooi in Nieuwdorp en wel op de zaterdag. Dan wordt het een hele dag dollen met de VI-sporttoer, via di verse spelletjes voor jong en oud. Op ho metrainers kunnen wellicht nieuwe talen ten worden ontdekt voor de wielersport. De liefhebbers van autosport kunnen deelnemen aan races op computers en mi- ni-motortrikus. Er is een voetbalkanon en ook wordt een play back-soundmix-show gehouden. Er zijn prachtige prijzen te winnen en de deelname is gratis. De twee daagse happening in Nieuwdorp wordt ge sponsord door veertig zaken en bedrijven op De Bevelanden en Walcheren. Ex-Feyenoorder Ruud Brood - rechts - acteert bij RBC tijdens dit toernooi. - foto de stem/ ben steffen Van onze correspondent HULST - De gehandicap tenorganisatie Nederland afdeling Zeeland houdt op 23 mei aanstaande de jaar lijkse algemene ledenverga dering in de kantine van de scholengemeenschap 'De Rietvliet', aanvangende om 14.00 uur. Tijdens deze vergadering ko men de diverse verslagen aan de orde en zijn bij de bestuurs verkiezing aan de beurt van af treden dé heren G. Mechelinck en G. Verstraeten. Een aantal jubilarissen zal tijdens deze vergadering nog in de bloemetjes worden gezet. Na afloop van het officiële gedeelte zal door de heer Steijns als ontspanningsge deelte van deze middag gespro ken worden over Zeeuwse dia lecten. De jaarvergadering wordt afgesloten met een kof fietafel voor de gasten. van onze verslaggever BRADFORD (Canada) - De stad Bradford in de Cana dese staat Ontario gaat bin nenkort een straat vernoe men naar de gemeente Hulst. Het idee is afkomstig van ex-Hulstenaar Ferry Pica- vet die in 1956 naar Canada emgreerde. Ferry Picavet heeft in Canada een flink wegenbouwbedrijf opgebouwd, eveneens getooid met de naam Hulst. Hij is in Bradford ook politiek actief ge weest en dank zij de daarmee verbonden relaties heeft hij kans gezien het plaatselijk ge meentebestuur warm te maken voor de door hem voorgestelde straatnaam. De Hulster burgemeester Ja cobs heeft inmiddels blijk ge geven van de waardering in zijn gemeente voor dit idee. Toon Biesbroeck, die een reis naar Canada maakt, heeft van hem een Delftsblauw wand bord meegekregen voor de bur gemeester van Bradford als mede een persoonlijk schrijven waarin hij de Canadese plaats feliciteert met dit initiatief. Vermeld zij dat de Hulster- street geen doorgaande weg is. Wel wordt er volop woning bouw gepleegd. Van de Brad- fordse bevolking is vijf procent Nederlands emigrant. IJZENDIJKE - „De wedstrijden van de promotieklassers mogen niet meer in gymzalen gespeeld worden, ook niet op velden in grote hallen, waar de ruimte naast het veld te be perkt is. Dat geldt voor het komende seizoen," aldus een voorstel van de sectie technische zaken aan de Zeeuwse districts- raad van de NeVoBo. De districtsraad behandelt dat probleem maandag 1 juni. Voor enkele verenigingen betekent dit slecht nieuws. Er zijn binnen het Zeeuwse volleybaldistrict enkele vereni gingen die in kleine gymzalen spelen. Een vertrek naar een sporthal, meestal buiten het dorp, valt deze verenigingen dan ook zwaar. Ze zijn vooral bang om de binding met de woonplaats te verliezen. Aan de andere kant zijn er ook voorstanders, van het voorstel. Zij menen dat het niet al leen het spel, maar ook de veiligheid ten goede komt. De sectie technische zaken van het district Zeeland heeft alle zalen bekeken en goedgekeurd. De verenigingen die naar aanleiding van het voorstel, dat trouwens nog moet wor den besproken binnen de districtsraad, actie moeten on dernemen, krijgen apart bericht van de sectie. „Er zijn in ons district een stuk of vijf van deze zalen. We zullen toch nog soepel moeten zijn, omdat sporthallen soms een jaar van tevoren besproken moeten worden," al dus secretaris Louwerse. „Het gaat om de veiligheid, niet om de verenigingen te nekken. De clubs die door over macht gedwongen zijn om van deze regel af te wijken en dit aan kunnen tonen, kunnen dispesatie krijgen. Deze dis pensatie moet ieder jaar met een motivatie aangevraagd worden." BEDEVAART - De Katho lieke Bond voor Ouderen maakte met een volle bus een bedevaart naar het Belgische Oostakker. Daar werd de mis opgedragen door pastoor Van Leemput en het bejaarden koor van Heikant onder lei ding van L. Ferket verzorgde de gezangen. Na de bedevaart genoot men nog van koffie met een warme wafel. PRIJSKAARTING - Zater dag 16 mei organiseert de bil jartvereniging TOVAK een prijskaarting bieden met roem voor vleesprijzen. In schrijven om 19.30 uur, aan vang 20.00 uur. De kaarting vindt plaats in café Wilton op 't Zand. GEZELLIGE MIDDAG - De Katholieke Bond voor Oude ren houdt dinsdag 19 mei een gezellige middag voor oude ren in het gemeenschapshuis Malpertuus. Conferencier Frans de Schepper, die be kend is van zijn optreden in het spel van „De vos Rey- naert", zal de ouderen gedu rende enkele uren amuseren. De middag begint om 13.30 BEJAARDENSCHIETING - In café 't Helleken wordt woensdag 20 mei een bejaar- denschieting gehouden. Aan vang 13.30 uur. GROENTENSHOW - De Ka tholieke Bond voor Ouderen houdt in samenwerking met de Stichting Propaganda Groenten en Fruit een groen- tenshow op maandag 18 mei. Die middag wordt gehouden in het gemeenschapscentrum 't Heike en begint om 14.00 uur. Er worden verschillende demonstraties gegeven waar bij men gratis kan proeven. KAARTEN EN BINGO - Iedereen boven de 50 jaar is welkom in 't Heike op don derdag 21 mei. Dan houdt men een kaart- en bingomid dag, die om 13.30 uur begint. BRIDGE - De bridgeclub Hulst hield de veertiende wedstrijd van de voorjaars competitie. Uitslag groep A: 1. mevrouw Van de Wielen-de heer Van Leeuwen, 2. heren Biesbroeck-Beuzenberg, 3. dames Mast-Kint. Groep B: 1. mevrouw Baggen-de heer De Jonge en heren Burggrave- Snuverink, 3. dames Snuve- rink-Beuzenberg. Groep C: 1. dames Allaert-Van Dorse- laer, 2. mevrouw Sonies-de heer Boddaert, 3. heren Tiele- man-de Deckere en mevrouw Snoodijk-de heer De Leeuw. Groep D: 1. dames Van Es- broeck-Hillege, 2. dames De Maagt-Perdaen en Seydlitz- Holtz. OUD PAPIER - Zaterdag 16 mei, vandaag, halen leden van de voetbalvereniging Hontenisse oud papier op in Kloosterzande. Men begint om 9.00 uur. ZAALVOETBAL - De zaal voetbalploeg Wilton hield een toernooi. De uitslag was: 1. Dax, 2. Primus, 3. Van A^n, 4. De Maayer, 5. W wacht, 6. Wilton. BILJARTEN - In café Wilton werd een prijskamp topbil- jarten gehouden. Uitslag: 1. H. de Vliegher, 2. J. de Cock, beiden Koewacht; 3. W. van Acker, Heikant. BRIDGE - In café De Vier Jaargetijden speelden leden van de bridgeclub de twaalfde wedstrijd in de voorjaarscompetitie. Het was een draaiende Mitchell met 12 paren. Uitslag: 1. heren De Waal-Van der Wielen, 2. me vrouw Kint-de heer De Booy, 3. dames Smulders-Van Puy- velde. ST.-JANSTEEN - Zaal De Kroon, bejaardenschieting van Groot- Hulst, 48 schutters: hoge vogel: G. Blommaert, Clinge; eerse zij vogel: P. de Kindt, Kapellebrug; tweede zijvogel: A. van de Branden, St.- Jansteen; grootste aantal (6): A. Boussen, Kapellebrug. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Wereld winkels in Terneuzen, Bres- kens en Koewacht gaan aanstaande zaterdag, 16 mei, de straat op om pro dukten uit Nicaragua te verkopen. Het is dan voor de derde maal 'Nicaragua Produktendag'. Dit jaar maakt de verkoop van on der andere koffie, rietsuiker en bananen deel uit van de actie week 'Werk aan de platte landswinkel. Deze actie steunt de Nicaraguaanse boerenbond UNAG om in heel het land een keten van plattelandswinkels op te richten. In Terneuzen gaan mensen van de Wereldwinkel met fietskarreljes de straat op om in het centrum en in de Bomen- buurt hun waren te slijten. De produkten zijn tevens te koop in de winkel aan de Walstraat. In Breskens gaan zij ook met karretjes de straat op en is de winkel aan de Van Zuijlen- straat open. Hetzelfde gebeurt in Koewacht. De verkoop moet Nicaragua helpen aan meer deviezen te komen. Op iedere banaan zit een solidariteitsheff ing van een stuiver voor de winkelactie. De koffieverkoop van vorig jaar bracht ove heel Nederland 41.737 op. Van onze correspondent KOEWACHT - Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht uit Koewacht wil het aantal muzikanten uitbreiden. Daarom wil men iedereen van negen jaar en ouder de gelegenheid geven een opleiding te volgen. Na de zomervakantie start er een opleiding voor het bespelen van een blaasinstrument. De opleiding wordt gegeven in Koe wacht door een docent van de Zeeuwse Muziekschool. Deze leidt de leerlingen op voor een landelijk erkend muziekdiploma. Belangstellenden kunnen inlichtingen krijgen bij de voorzitter van de muziekvereniging W. Pilaet, Wouterij 53. Van onze correspondent CLINGE - De SV De Schut terij uit Clinge werd eerste tijdens een Olympia-match voor klein kaliber geweer, die deze vereniging op de eigen fraaie accommodatie te Clinge hield. Maar liefst 124 schutters waren naar deze open wedstrijd geko men om elkaar in vijf verschil lende klassen te bekampen. In de C-klasse werd C. van Kruit uit Hoek winnaar. In de hoogste klasse, de H- klasse, schoot R Bultinek uit het Belgische Wilrijk een uit zonderlijk hoog aantal punten. Op een totaal van 600 scoorde hij maar liefst 591 punten. In die klas werd toch opmerkelijk sterk geschoten, want zijn naaste belagers kwamen tot een totaal van 585 punten. Uitslag H-klasse: 1. R. Bultinek, Wilrijk 591 punten; 2. P. Luijten, Borgerhout 585; 3. H. Stevens, Den Haag 585. A-klasse: 1. J. van Maa- ren, Middelburg 573; 2. J. de Jonge, Lewedorp 564; 3. L. de Putter, Ter neuzen 560. B-klasse: i. P. Evers- dijk, Goes 568; 2. A. de Klerk, Ka- pelle aan de IJssel 567 3. A. van Ammers, Rotterdam 566. C-klasse: 1. C. van Kruit, Hoek 564; 2. A. Brouwer, Grijpskerke 560; 3, J. van de Ven, Oostburg 546. D-klasse: 1. D. Touw, Breda 559; 2. C. van de Berge, Koudekerke 546; 3. J. van Sabben, Borsele 530. Korpsen: 1. SV Schutterij, Clinge 2314; 2. COM SV 1, Rotterdam 2284; 3. Nimrod SV, Goes 2269; 4. COM SV 2, Rotterdam 2221; 5. SV Dow, Terneuzen 2212 punten.

de Stem | 1987 | | pagina 19