A'S AJAK Olympia viert tiende lustrum TE BEWAREN lOPLUCHTING NA ONTLOPEN DEGRADATIE w* Select deelnemersveld in ronde IJzendijke SPORTAGENDA Jeugdtoernooi RIA X JUBILEUMWEDSTRUD SPORTIEF HOOGTEPUNT Fiks programma voor 60-jarig Hontenisse ZILVEREN SCHOEN WIELERKLASSEMENT pflSTEM SPORT 2 VRIJDAG 15 ME11987 ïlanchard uit elkaar ice-toto ïers onzeker ?nham Irennen )SA 1992 bij iest oefenserie ixtra bijlage over in Athene. s en prachtige foto's- .0OSTERZANDE - „Het zou sportief gezien kleine ramp zijn als we degraderen. Natuur lijk houden we er rekening mee, maar laten we toen dat het niet zover komt," verwoordde Hon- Liisse-voorzitter Wies van Kerckhove de angst gevoelens die voor het duel HW'24-Hontenisse efden binnen de vereniging bij de voorbeschou wing op het 60-jarig bestaan. [oernooi Torro stuur Hontenisse I^ketbaltoernooi Kringconcours in Oostburg Hontenisse- toernooi OVER BELANGSTELLING NIET TE KLAGEN Niet cadeau Parkoers AZVV zwaar in problemen STEM-KLASSEMENT Strijd gestreden VAN VANDAAG T14 -w Iruikelijk is, echter op Igen. Volgens Ruhlingu let het duel Blanchard i belangstelling trekt. J ónzekerheid over het tij IWestduitser Rocchigia 1 viel door een blessure t uciani aan, maar dielie en voor een ontmoetin iomineerde de EBU Toi ]i Arnhem in een geve van Blanchard. Jl in juni in Parijs zijn til I de Fransman Ruf ino Ai ■dat de Amsterdammer pj willige titel verdedig hia. Ook in Engeland Jramma willen hebben, |met als inzet de Eurof I technisch directeur HarJ (ar. Donderdag kwam c I overeenstemming overd It nog een looptijd hadti 7-1988. Over de inhoud v partijen nadere mededelin] aangekondigde rechtzaal kg Nationale Sporttotalis o, voetbal toto, cijferspele oto. De deelneming is sin bn briefkaart, voorzien val f alleen maar de tijd radej zijn er prijzen in de von nen en transistorradios.l etappes dingen mee ind It van minimaal 25.0001 iit het betaald voetbal KNVB gestraft voor uitli Van Veen, de trainer vi |recht ontzegd als trainer en geldstraf van 300 guld In (Heerenveen) kwamen! ke schorsing van één w«' In jaar, en een boete vanr (één wedstrijd geschorst,01 Brazilianen stokstijf volhcul ba van Sao Paulo naar Napi dat van een contract nog g |rlo Juliano: „De zaak is r i overeenstemming tussen^ ^temming tussen ons en C agen geen verandering gekt |n Osvaldo Ardiles (34) zal a Jur met een jaar verlengend Jelopen seizoen door vele tófj ehoort zaterdag in de F""" li van de Spurs. ge Zwitserse wielrenner J® ag besloten met wielrennen] i het ontbreken van klinker 'het talent van Zwitserli Iventig overwinningen benr erde opvallend met de viet [bardije van 1981 en de twee leen bedrag van 3,7 miljoen!1 Inancieel gat gedicht bij de, Jating Olympische Spelen' pet eindrapport van SOSA i. Premier Lubbers had eer cent meer in het project .oasketbalploeg heeft de oef® Lren (1-2). In het derde dueif in Urk wederom naar Gr»^ |e Nederland nog met zeven p eerste wedstrijd gewonnen! p3). pENTIE) hockeymedewerker In-ffiNEUZEN - De Terneu- Tdje hockeyvereniging nlvmpia viert zaterdag 16 zondag 17 mei het 50-ja- bestaan met een grote Ltavond in De Vlaande- f en een jubileumwed- 'kd zondag 17 mei om 15(0 uur op sportpark Oude jart. Dit duel, dat op spor- vlak het hoogtepunt l'oet zijn, gaat tussen de |Lren van Olympic en het Reeuwse herenteam. lik het aan het bestuur ligt zal jubileum weinig nostalgie lljien. Het staat meer in het van de toekomst. Voor later Everaert is daar duide- f (ii over: „Natuurlijk zullen we Jichtig de historie van onze Lub memoreren, maar wij als Ltuur gaan het accent vooral op de toekomst. Onze ier'eniging leeft, want in de gtste twee jaar zijn er ruim teventig leden bijgekomen. Een positieve ontwikkeling, die echter geremd wordt door een groot gebrek. Momenteel lopen we achter bij de ontwikkeling in de hockeysport, want we be schikken niet over een kunst grasveld". Tachtig procent van de te genstanders heeft volgens Eve raert de beschikking over een kunstgrasveld. „Dat breekt ons op in de competitie. Het is niet voor niets dat zowel ons da mes- als herenteam volop in degradatiestrijd was gewik keld. Spelen op kunstgras is duidelijk anders dan op een ge woon veld. Onze wens als be stuur, maar zoals ik inmiddels heb vernomen ook die van het grootste deel van de club, is een kunstgrasveld op korte ter mijn. Dan kunnen we als hoc- keyverenging volwaardig mee blijven doen". „Tijdens dit jubileum willen we als het ware het startschot geven naar onze leden toe om als totale vereniging aan de verwezenlijking van dit object te komen. De gemeente is ak koord, mits we het als vereni ging zelf financieren. Een voor deel is dat het huidige trai ningsveld al een goede onder grond heeft om direct de kunst- grasmast er op te kunnen leg gen. Dat scheelt aanzienlijk in de kosten. Een ander voordeel is dat er al verlichting staat. Toch blijft er nog een groot be drag open staan om het totale project te kunnen bekostigen. Een bedrag dat door gezamen lijke inspanning bij elkaar moet komen," aldus Everaert. Tijdens de feestavond wordt gestart met de verkoop van het veld. Het totale veld bestaat uit 5000 vierkante meter. Nu is het de bedoeling dat de club elke vierkante meter gaat verkopen. Het team dat de meeste meters kunstgras verkoopt, speelt de openingswedstrijd. Verder hebben we een club van hon derd opgericht. Elk lid doneert 100 gulden als sponsoring voor het veld. Daarnaast hoopt men op een gunstige respons vanuit het bedrijfsleven. De hockey club presenteert zich bij het be drijfsleven met een boekwerk, waarin alles over het kunst grasveld en zijn voordelen staat. Everaert: „Voor de regio is het ook een goede zaak dat er een kunstgrasveld komt, want momenteel is Zeeuwsch- Vlaanderen de enige regio waar nog geen kunstgrasveld is. Daarbij zien wij dit veld ook in ruimer verband. Wij spelen er onze competitiewedstrijden op en natuurlijk wordt er door ons op getraind, maar ook an dere verenigingen moeten er gebruik van kunnen maken. Ik denk daarbij aan korfbal, onze buurman, maar ook aan voet bal". De club is dus al in een ver gevorderd stadium. Na een uit gebreid onderzoek is gebleken dat een kunstgrasveld een goede investering is voor de vereniging, maar ook voor de regio. „Het enige probleem is nu nog de kostprijs en daarom willen wij als bestuur dit jubi leum aangrijpen om niet alleen aan het verleden terug te den ken, maar vooral naar de toe komst toe te werken, want als we er als totale vereniging met zijn allen achter gaan staan, dan moet dat kunstgraveld er op korte termijn kunnen ko men. Wij als bestuur zien het als van levensbelang voor de club. Tenminste als je op ni veau wilt blijven hockeyen. We hebben vertrouwen in een goede afloop en grijpen dit ju bileum aan om te starten met de actie voor het kunstgras veld," besluit Everaert. Een voordeel voor Olympia is dat het college van burge meester en wethouders van Terneuzen er positief tegen over staat. Voor de regio zou het zonder meer een aanwinst zijn. Het is te hopen voor het Olympia-bestuur dat men op korte termijn een prachtig jun- bleumgeschenk krijgt in de vorm van een kunstgrasveld. ontenisse viert jubileum |in onze sportmedewerker Ifttnu we in ons jubileumjaar degradatie moeten knokken en (an kunnen we een degrada- e niet gebruiken. Niet alleen dat jubileum, maar Ëk gezien de aanbouw van een tuwe kantine, de trouwe toe supporters en de jeugd, nklas lager spelen betekent «inder toeschouwers, minder toteer en dus minder inkom- Zo'n stap terug werkt wi in alle geledingen." iVan Kerckhove en zijn me- bestuurders kunnen gerust ipen. Hontenisse blijft vier- klasser en speelt volgend sei- lenweer tal van derby's. Daar bmen intens gelukkig mee in iet blauw-witte kamp, want jen stap terug na veertig jaar MVB-voetbal en met het ju- feum voor de deur valt niet ,In het seizoen 1947-1948 zijn e in de derde klas van de [SfVB gekomen. Dat was des- Is de laagste amateurklas en fedsdien zijn we nooit uit het piateurvoetbal weggeweest. werd de derde klas de ge vierde klas en daar taaien we nu al heel wat s in mee," weet ex-voor- i en trainer Cor Schelfhout vertellen. De laatste jaren 't Hontenisse steeds tegen |ULST - De zaalvoetbal- iging Torro uit Hulst zaterdag 16 mei een alvoetbaltoernooi in Mhal Den Dullaert in 1st. het toernooi, dat om Puur begint, wordt deel nomen door de voetbal- Taelman, GeWe, p'Bilderbeek, Torro, de ïe Bisschop en de for- ptievanBogaert. OSTERZANDE - Het be- r van de jubilerende voet- Jjveteniging Hontenisse is als samengesteld: voorzitter s van Kerckhove, secretaris p van Kerckhove, penning- fester Jo d'Hooghe, vice- jwzitter Willy de Rooze, be- psleden Bert Kint, Fons p°el, George Kint, Johan S®sen, Jo Burm, Piet de [Waar, p(et van Water- lot, Paul van Waterschoot, Fjnen-voorzitter Lucien uieijm, jeugdvoorzitter H van Pamelen, jeugdse- pns Paul de Kort en tweede J8®ecretaris Jos de Waal. VAN GENT/ZEL- [1E - In het weekeinde zaterdag 16 en zondag Rei houdt men in het St.- Vensinstituut te Zelzate ®iek basketbalgebeu- 'dag 16 mei komen vanaf aur acht damesploegen uit l .nand en België tegen elk- •n actie en zondag maken i teren niet minder dan 32 hun opwachting in de L®?'Die dag beginnen de "Wden om 09.00 uur. De van beide toernooien 18.00 uur gepland. De wt! i 's in banden van de '«Dalvereniging Silaba en i™ toernooi nemen ook s" Vlaamse dames- en teams deel. KLUTS-I-B van die spannende slotfases wil men in het komende seizoen bevrijd zijn in Kloosterzande. Deze laatste jaren steken schril af tegen de roemrijke periode van de club. „In het seizoen 1961-1962 pro moveerden we naar de tweede klas," verduidelijkt penning meester Jo d'Hooghe, daarmee aangevend dat Hontenisse ook nog wel iets anders gepresteerd heeft dan degradatievoetbal spelen. „Dat was onder leiding van trainer/voorzitter Cor Schelfhout Een man met enorme verdiensten voor de vereniging, want hij heeft naast dat trainerschap 27 jaar de voorzittershamer gehan teerd." Een gegeven dat teke nend is voor de standvastigheid binnen deze vereniging. In heel het 60-jarig bestaan stonden er slechts weinig voor zitters en ook niet veel trainers aan het roer. Ook opmerkelijk is de clubgebondenheid van de leden. Verloop, ook niet bij eer ste elftalspelers, is er nauwe lijks en dat heeft er toe geleid dat de voetbalvereniging Hon tenisse, ondanks de huidige wat minder sportieve succes sen, in de breedte een kernge zonde vereniging is. Men heeft jeugd in alle categorieën, bij de B-junioren zelfs twee elftallen, zes seniorenteams en een vete- ranenafdeling. Van die vetera nen vormen Ben Neve en Ferry van Kruyssen een mooi voor beeld: zij voetballen al meer dan 35 jaar voor deze vereni ging. „En daarnaast kunnen we bogen op een trouwe suppor- tersschare," beklemtoont Wies van Kerckhove. „Ik durf gerust te stellen dat er weinig vereni gingen zijn die op zo'n trouwe grote groep supporters kunnen rekenen." De toekomst ziet er goed uit voor Hontenisse. De- gradatiezorgen zijn voorbij, een nieuwe kantine is in aan bouw en het maakt zich op voor de festiviteiten in het kader van het 60-jarig bestaan, die zaterdag 16 mei van start gaan met het Groot Hontenisse-toer nooi. Tien dagen later (26 mei) volgt de klapper met het duel tussen het Zeeuws elftal en de Belgische eersteklasser Loke ren. Bij die festiviteiten heeft de vereniging vooral aan de eigen leden gedacht. Die kun nen vanaf 16 mei aan de bak tot 31 oktober. Dan hoopt men de jubileumreceptie in de nieuwe kantine te kunnen houden. „Dat lijkt geen probleem te zijn. De bereidheid om de han den uit te mouwen te steken is bij onze leden groot en daar door liggen we nu al voor op het geplande schema," zegt Van Kerckhove. Daarmee zou een hartewens in vervulling gaan, die Jan Boogaart, al vanaf het begin lid van de club, ook graag zal bele ven. Hontenisse is er klaar voor. Tot 31 oktober staat het programma bol van de activi teiten (zie elders op deze pagi na) en een dag later, 1 novem ber, bestaat de voetbalvereni ging Hontenisse precies 60 jaar. Ward Steijns, afkomstig van een familie die door de jaren heen nauw verbonden is ge weest met Hontenisse, had dat allemaal niet kunnen voorzien toen hij 1 november 1927 in zijn keukentje de aanzet gaf tot de voetbalvereniging Hontenisse. Bestuur en feestcomité van de jubilerende voetbalvereniging Hontenisse. FOTO WIM KOOYMAN. Van onze paardesportmedewer- ker OOSTBURG - Op de terrei nen van hippisch centrum De Brugse Vaart in Oost burg wordt zaterdag een kringconcours hippique voor paarden en pony's ge houden, georganiseerd door de landelijke rijvereniging en ponyclub Oostburg. Alle wedstrijdcombinaties dressuur en springen uit de kring Zeeuwsch-Vlaanderen zijn hiervoor uitgenodigd. „Het is ons eerste kringconcours en daarom zijn we blij dat er maar liefst 130 combinaties aan de start zullen verschijnen," zegt Alex de Vos, de sympa thieke voorzitter van de orga niserende vereniging. Als extra rubriek in het mid dagprogramma is het best- gaande rijpaard en bestgaande rijpony voorzien. Altijd een aantrekkelijke rubriek voor veel deelnemers. Opvallend voor de kring Zeeuwsch- Vlaanderen is dat er in de B- klassen, zowel dressuur als springen, enorm veel deelne mers aan de start verschijnen. In de Zl- en Z2-dres- suurklasse paarden komen zes combinaties in de ring. Er is een open strijd te verwachten tussen Peter Kosters met Va- rant van Graeve Jan; Bram Cambier met Natache van De Oranjeruiters; Arna Lauret met Uitlanda van De Zwinrui- ters; Ingrid Beens met Silves ter van De Vossereyers; Lie- veke Goossens met Silven van De Oranjeruiters en Renata Mahu met Vumona van De Honteruiters. In de M-dressuurklasse po ny's slechts drie combinaties. Favoriete Wendy Hendrikse met Romano van De Klep- perljes krijgt hier af te rekenen met Esther de Kok met Soraya van De Zwinruiters en Job van Drongelen met Alarda van De Klepperljes. In de springrubriek klasse M en Z in handicap komen uit: To Picavet met Rex van Luctor et Emergo; Inge Quist met Wag ner van De Zwinruiters; Mare Broodman met Thelma van De Zwinruiters; Peter Kosters met Varant van Graeve Jan en Luc Cornelissens met Vazal van Hulst. Z-klasser Luc Cornelis sens is de grootste kanshebber. Hij is uitstekend in vorm en onderstreepte dat nog eens met een fraaie overwinning in het kringconcours in Kloosterzan de. De eerste dressuurwedstrij- den beginnen 's morgens om half tien. De parade is gepland om 14.30 uur en de springru- brieken M-klasse pony's met barrage en springen klasse M en Z paarden met barrage be ginnen om 15.00 uur. KLOOSTERZANDE - De voetbalvereniging Hontenisse bestaat dit jaar 60 jaar. In het kader van dat jubileum heeft de vereniging, een jaar eerder dan gepland, de organisatie op zich ge nomen van het gemeen telijke Groot Honte- nisse-toernooi. Dat toernooi, waaraan de eerste en tweede elf tallen van de voetbal verenigingen Vogel waarde, Terhole, SDO en Hontenisse deelne men, wordt zaterdag 16 mei op het sportpark van Hontenisse gehou den. De wedstrijden be ginnen om 13.00 uur met de duels: Vogelwaarde 2-Hontenisse 2 en SDO 2-Terhole 2. Om 13.45 uur komen de stan- daardteams voor het eerst in actie. Dan staan de duels Vogelwaarde- Terhole en SDO-Honte- nisse op het programma. In tegenstelling tot voorgaande jaren, toen dit toernooi op verschil lende dagen via regu liere wedstrijden be twist werd, wordt deze keer de titelstrijd in toernooivorm afge werkt. Van onze sportmedewerker IJZENDIJKE - Het organiserende Snelle Wiel heeft over belangstelling van rennerszijde nog nooit te klagen gehad. Ook dit jaar weten de amateurs IJzendijke te vinden, de plaats waar zaterdag 16 mei 90 kilometer parkoers op hen ligt te wachten. Het is een koers die vaak door de wind hard wordt gemaakt en waar de beslissing al in een vroeg stadium valt. Een kleine negentig voorin schrijvingen rolden bij secreta ris Alex Claeys in de bus. De beide plaatselijke favorieten, Conno van de Sande en Ab Verplanke, zijn weer van de partij en natuurlijk niet te ver geten ex-IJzendijkenaar Wer ner Wieme, die sinds zijn hu welijk in het Belgische Oost kamp woont, maar graag zijn oude regio weer opzoekt. Dit trio zal het uiteraard niet cadeau krijgen, want de con currentie is groot. Karei van Goethem groeit naar zijn beste vorm toe, Peter van 't West einde reed een schitterende Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren, de Belg Danny Lippens is tot veel in staat en zal ook zijn landgenoten Kurt Leuntjes en Geert de Buck aan de start zien verschijnen. Heddy Nieuwdorp, Erik Ver- eecken, Anjo van Loon, Ad Po lak, John Leijs en Kees de Nooyer, om maar een greep te doen, kunnen eveneens worden verwacht. Voorts komt ook de fietsende ploegleider Hans Moens in actie. Het parkoers is identiek aan dat van de vorige edities toen men op de vrijdag avond draaide. Start en aan komst zijn in de Koninginne straat en achtttien ronden van vijf kilometer door de polders rondom 'Petit Paris', dat nog altijd het wielerstadje in het West-Zeeuws-Vlaamse land is en waar zelden een onver wachte winnaar werd ge kroond. Het startschot wordt om 19.00 uur gegeven. Van onze sportmedewerker AXEL - Met nog twee com petitiewedstrijden te gaan pakken donkere wolken zich samen boven tweede klasser AZW. In eigen huis krijgt het Br use Boys op be zoek. Hoek reist af naar kampioen Rozenburg. „Ik hoop op een Bruse Boys dat net zo ongeïnspireerd speelt als Hoek tegen Good Luck vorige week deed," luidt de aanval van AZW-coach Hands Radt op buurtgenoot en concurrent Hoek. Een stuk kritiek gaat samen met een stuk teleurstelling, omdat Good Luck eerder van Arnemuiden won, nadat de Walcherse ploeg AZW had ge klopt. „Op hulp van onze Zeeuwse broeders moeten we niet rekenen. Onze 'dank' gaat dan ook naar hen uit," aldus Radt, die mede door het zwakke presteren van de eigen formatie nog steeds de derde degradatiestek in handen heeft. Radt verwacht door de opgedane ervaring met zijn provinciegenoten dan ook een Bruse Boys dat de mouwen nog wel eens op wil stropen. Met andere woorden, AZW zal er stevig tegenaan moeten om de punten in eigen huis te houden. In feite een normale zaak. Over deze kansen zegt Radt: „Wij moeten winnen. Nu en volgende week om zeker te zijn van een beslissingswed strijd. Verliezen we dan zijn we verloren." AZW zit met name in de degradatieslag met Good Luck en SC Everstein. Good Luck krijgt Dinteloord op be zoek en pakt tegen die club twee punten, aldus Dinteloord- spits De Graaf. SC Everstein komt uit tegen Tricht en is ver uit favoriet zodat het minimaal zijn twee punten voorsprong op AZW blijft behouden. In het slotduel komt AZW uit tegen SC Everstein en kan dan bij winst een extra duel afdwin gen. Of deze berekeningen ook in werkelijkheid zo uit gaan pakken zal zaterdag al voor een deel bekend zijn. Hoe men het ook draait of keert, AZW zit in een moeilijk parket en moet waarschijnlijk voorstopper Frank van Drongelen missen wegens zijn derde boeking. Zijn vervanger is Johnny Moes. Programma tweede klas A: AZW-Bruse Boys, Tricht-SC Everstein, SSS- Serooskerke, SSC'55-Arne- muiden, Rozenburg-Hoek, Good Luck-Dinteloord. Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - De voetbalvereniging Hontenisse heeft in het kader van het 60-jarig jubileum een flink programma samengesteld waarbij vooral de leden van die vereniging be trokken worden, maar waarbij ook aan de inwo ners van Kloosterzande is gedacht via een wij- kentoernooi. de leden van W Hon tenisse. Inschrijven van 18.30 tot 19.00 uur. Zaterdag 30 mei: wij- kentoernooi. Gestart wordt om 13.00 uur en de finale is gepland omstreeks 17.00 uur. Er hebben zich reeds tien teams opgegeven. Van 28 tot en met 30 mei: Vlaamse kermis op het terrein van W Honte nisse. Zaterdag 13 juni: E- en F-pupillen ma ken uitstapje naar pro vinciaal domein Puyenbroek te Wach- tebeke België. Van 19 tot 20 juni: kampeer- weekeinde voor de B- en C-junioren en D-, E- en F-pupillen op het terrein van W Honte nisse. Vrijdag 31 juli tot en met maandag 3 augustus: deelname A- junioren Hontenisse aan internationaal en sterk bezet (300 ploe gen) Holland-toernooi. Zaterdag 22 augustus: veteranentoernooi. Zondag 23 augustus: toernooi voor derde, vierde en vijfde elftal. Zaterdag 31 oktober: jubileumreceptie in de nieuwe kantine. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 16 mei: Groot Honte- nisse-toernooi met deelname van de eerste en tweede elftallen van de voetbalvereni gingen Vogelwaarde, Terhole, SDO en Hon tenisse. Aanvang 13.00 uur op het Hontenisse- terrein. Zaterdag 23 en zondag 24 mei: Jeugd- weekeinde. Zaterdag komen de F-pupillen vanaf 10.00 uur in actie en vanaf 13.00 uur de C-junioren en D- en E- pupillen. Zondag de A- en B-junioren vanaf 13.00 uur. Dinsdag 26 mei: wedstrijd Zeeuws elftal tegen de Belgi sche eersteklasser Lo keren, aanvang 19.30 uur. Donderdag 28 mei: Klutstoernooi. De zes seniorenteams (vijf zondag- en één zater dagteam) en de A-ju- nioren worden gemi- xed en de dan samen gestelde ploegen spelen vanaf 13.30 uur een toernooi. Inschrijven vanaf 12.30 tot 13.00 uur. Vrijdag 29 mei: jubileumschieting lig gende wip. Alleen voor Bij de amateurs is de strijd weer gestreden. Johhny Li- vramento van Breskens is de topscorer van het seizoen 1976-1987 geworden. Zestien maal wist de spits van Bres kens de vijandelijke doelman te verschalken. Danny van Elve van Phi lippine volgt hem op de voet met slechts één doelpunt min der. Fonny Vertsraeten van Axel werd een goede derde. Hij scoorde 13 maal. Kloe- tinge is het productievste team van het afgelopen sei zoen geworden. Het team scoorde 46 doelpunten. De eindstand: 1. J. Livramento, Breskens 16 doelpunten; 2. D. El ve, Philippine 15 doelpunten; 3. F. Verstraeten, Axel 13 doelpunten; 4. ex aequo A. den Dekker, KLoe- tinge en P. van der Hooft, Sluis kil 12 doelpunten; 6. C. Blom- maert, HW'24 11 doelpunten; 7. ex aequo G. Maas, AZW; M. Verhelst, Axel; A. de Visser, Axel; E. Duyserinck, Biervliet; B. van Craenenbroeck, Clinge; !T. Warrens, HW'24 en A. Schillj'- mans, Kloetinge 10 doelpunten; 14. ex aequo E. Nagelkerkt-, STEEN en G. Lokhorst, Zaarn- slag 9 doelpunten; 16. ex aequotF. van Cauteren, Clinge; N. van Houten, Hoek; R. Bun, Kloetinge en J. Scheele, Terneuzense Boys' 8 doelpunten; 20. ex aequo R. Krij ger, Goes; G. Buysrogge, Honte nisse; P. van Eekelen, HVV'24; H. de Waard, Kapelle; H. Rentmees ter, Patrijzen; J. Lambert, Vogel waarde; R. Scheele, Terneuzense Boys 7 doelpunten; 27. ex aequo A. Thoen, AZW; H. Ottens, Breskens; H. Rietico, Breskens; G. Wolters, Goes; J. de Block, Hoek; S. Soulimans, Hoofdplaat; J. Kole, Kloetinge; W. Corijn, Philippine; M. de Kunder, Sluis kil; F. Storm, STEEN; P. Dobbê- leir, STEEN; J. Huisman, Ter- neuzen en J. Haak, Zaamslag{6 doelpunten; 40. ex aequo D. de Pooter, Axel; R. Snouwaert, Breskens; M. Quataert, Hoek; G. Klaassen, Koewacht; E. de Block, Koewacht; A. de Krijger, Lewt- dorpse Boys; C. Bal, Patrijzen; H. Westdorp, Patrijzen; P. Ploeé- aert, Philippine; W. Paardekp- per, SSV'65; P. Valk, SSV'65; P. van de Hemel, IJzendijke en J. de Zwarte, Zaamslag 5 doelpunten! Clubscore; 1. Kloetinge 46 doel punten; 2. ex aequo Axel én HW'24 46 doelpunten. Amateurs: 1. K Jonkers, Oud- Gastel 110 punten; 2. J. de Crom, Hoogerheide 104; 3. P. van de Klundert, Hoogerheide 69; 4. N. van de Klundert, Hoogerheide 68; 5. J. Melsen, Roosendaal 61; 6. K. Hopmans, Hoogerheide 60; 7. R. Sienders, Zevenbergen 59; 8. P. van Est, Fijnaart 57; 9. ex aequo H. Rovers, Roosendaal; T. Ak kermans, Zevenbergen en P. Barten, Zevenbergen 56; 12. R. Ansems, Chaam 54; 13. N. Hage, St.-Maartensdijk 51; 14. R. van Hooydonk, Roosendaal 48; 15. H. Akkermans, Zevenbergen 47 punten. Junioren: 1. V. Timmermans, Hoogerheide 166 punten; 2. R. van Kappel, Made 85; 3. D. de Jong, Raamsdonksveer 83; 4. J. Valentijn, St.-Willebrord 82; 5. R. Sestig, Oosterhout 81; 6. W. van Hoof, Hoogerheide 74; 7. C. Wou- J ters, Zevenbergen 70; 8. C. Oomen, Etten-Leur 64; 9. A. Mas seurs, St.-Willebrord 53; 10. ëx aequo R. van Wezenbeek, Heerle en F. van Son, Zevenbergen 4&; 12. H. Roeven, Oosterhout 43; 1)3. J. van de Boom, Roosendaal 44; 14. A. Roks, Breda 38; 15. M. va'n Steen, Dongen 37 punten. Nieuwelingen: 1. P. Konings, Roosendaal 189 punten; 2. P. Aartsen, Putte 80; 3. P. Loonen, Dongen 67; 4. ex aequo L. Ma- chielse, Fijnaart en M. Verwij- meren, Prinsenbeek 64; 6. J. Kou ters, Oud-Gastel 59; 7. E. van Al phen, Koewacht 45; 8. J. Blij le vens, Rijen 44; 9. A. Krol, Rijen 40; 10. P. Kannekens, Fijnaart 38; 11. R. de Smit, IJzendijke 26; 12. R. Diepstraten, Gilze 25; 13. ex aequo H. Loonen, Breda en P. Jansen, Putte 23; 15. J. van Cad- zand, Westdorpe 22 punten. KORFBAL District: Tjoba-ODO (tweede klas D), aanvang 16.00 uur. Sportief- TOGO (derde klas B). Afdeling: Luc- tor-Olympia (eerste klas), aanvang 16.00 uur. Zaamslag-All Ready (eer ste klas), aanvang 16.00 uur. BKC- Atlas 2 (derde klas), aanvang 15.00 uur. TENNIS Mixed-competitie: Eerste klas: TSI 1-Rapiditas 1. Overgangsklas B: TSI 2-Capelle-Y 1. Tweede klas: Ludo et Emergo 1-Vierhoeven 1, Hulster Ambacht 1-Smash 1, TSI 3-Pellikaan Tennis 4, MLTC 2-Animo 1. Derde klas: Smash 2-Axel 1, Animo 2-Hul- ster Ambacht 2, TSI 5-Souburg 2. Herencompetitie: Tweede klas: 't Halve Maantje 1-Tilburg 1. Derde klas: Noord-Beveland 1-Zierikzee 1, Kapelle 1-Ypelaar I. Vierde klas: Animo 2-Kapelle 2. BASKETBAL klas heren), sporthal Van Duyven- voorde Oost-Souburg, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 16 mei: Pinkstertoer- nooi dames in St-Laurensinstituüt Zelzate, aanvang 13.00 uur. Zomdag 17 mei: Pinkstertoernooi heren fn St.-Laurensinstituut Zelzate, aan vang 09.00 uur. VOLLEYBAL Morres-Odulphus (opvullingswed strijd derde divisie F dames), sport hal 't Sportuus Axel, aanvang 16.00 uur. Dynamo-Minenco (opvullings wedstrijd derde divisie F heren), ge meentelijke sporthal Middelburg, aanvang 13.00 uur. Van onze sportmedewerker WESTDORPE - De jeugdcommissie van de Westdorpse voetbalvereniging RIA houdt komend weekeinde toerr nooien voor jeugdelftallen op de velden aan de Kapittel^ straat. Zaterdag 16 mei zijn de D-, E- en F-pupillen aan de beurt en zom dag 17 mei komen de A- en B-junioren in actie. Op beide dagen wordt om elf uur 's morgens begonnen en is de prijsuitreiking gee pland om 17.00 uur. Scheidsrechters zijn: W. Roegiest, P. Boogaerf, L. Seyssens en H. Nooteboom. I

de Stem | 1987 | | pagina 7