DE STEM^ Hartstocht contra starre moraal O] id. J W-f. 'Mishima' gecompliceerd, maar overtuigend 'Round Midnight4: ontroerende film voor jazzliefhebbers A ROOM WITH A VIEW' VAN JAMES IVORY r KLOKKEN VAN DE MAAND t2 LEVEN VAN JAPANSE SCHRIJVER DOOR PAUL SCHRADER VERFILMD UCEOT 2C' •k nummer via. nooit eerder zijn SPEELFILMS OP TV ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG 2S=£Z=£ •rifttiti Il I A Vï l .7Q( AI)KlKK.l lt> Vl KDi poor Matjan Mes j ONDANKS DE complexi- I tóit van het onderwerp en j je veelgelaagdheid van het 'verhaal' is 'Mishima' j van Paul Schrader een op- j merkelijk heldere en be- I grijpelijke film. Het intel ligente scenario werd door Schrader en zijn broer Leonard - die in Japan woont - geschreven op ba sis van leven en werken van de Japanse schrijver I Yukio Mishima. [la 1970 pleegde deze grote kunstenaar op rituele wijze lellmoord in het hoofdkwar- I ver van het Japanse leger. I Tevoren had hij een bewogen J toespraak gehouden over de noodzaak om de verwording van de Japanse cultuur een halt toe te roepen. Hij was een controversiële figuur die vooral op he eind van zijn le ven (hij werd maar 45) geken merkt werd door een vreemde gespletenheid, welke zich uitte in enerzijds schitterend geschreven romans en ander zijds bizar uiterlijk vertoon met de nadruk op een ultra rechtse houding. Hij was de leider van een privé-legertje en had zijn aanvankelijk schriele en zie kelijke lichaam tot de propor ties van een body builder we ten uit te bouwen. Een nareist met homoseksuele neigingen, hoewel hij volgens de Ja panse traditie getrouwd was en zijn echtgenote in ere hield. Hij bewoonde, ondanks zijn felle kritiek op de ver westering van Japan, zelf een protserige villa met het uiter lijk van een Spaanse hacien da. Ook dat was een vreemd contrast met zijn grote intel lectuele vermogens. Allengs maakte Mishima zichzelf steeds meer tot een openbare, theatrale persoonlijkheid, wat uiteindelijk resulteerde in de bloedige zelfdoding voor het front van de Japanse troepen. De fantasie in zijn kunst was hem niet voldoen de. Hij wilde die fantasie in werkelijkheid omzetten door een heroïsche dood te enscè- neren, die publiekelijk de aandacht vestigde op zjjn verlangen naar de terugkeer van de traditionele Japanse waarden. Paul Schrader wil in zijn film vooral laten zien hoe de zelfmoord ('seppuru') uitein delijk een levensvervulling werd van de schrijver. Ook hij beschouwt deze door velen in Japan als weerzinwekkend ervaren daad als een heroï sche. De gebroeders Schrader, streng calvinistisch opgevoed, hebben zich altijd aangetrok ken gevoeld tot personages met onderdrukte hartstoch ten, die uiteindelijk in geweld een uitweg zochten, zoals films als Taxi Driver' en 'American Gigolo' bewezen. 'Mishima' is in vier hoofd stukken opgedeeld: 'Schoon heid', 'Kunst', 'Actie' en 'De harmonie van Pen en Zwaard'. In de eerste drie worden Mishima's laatste dag, een zwart-wit terugblik op zijn leven en episodes uit drie van zijn romans gedra matiseerd. In het laatste deel valt de gewelddadige afloop uit de romans samen met de zelfmoord van de schrijver. De prachtige aankleding door Eiko Ishioka van de ver filmde romanfragmenten en de intelligente samenhang tussen de verschillende ver haalniveaus maken 'Mishima' tot een bewonderenswaardige film, die echter nauwelijks weet te ontroerea Het onder werp werd daarvoor te af standelijk behandeld, terwijl de hoofdrolspeler, Ken Ogata, met zijn felle en grimmige uitdrukking weinig overeen komst vertoont met het zachtmoedige uiterlijk van de echte Mishima. Op aandrang van diens weduwe werd bovendien de homoseksualiteit van de schrijver en zijn ultra rechtse politieke stellingname niet expliciet behandeld, het geen een werklijke identifi- Ken Ogata als de schrij ver Yukio Mishima in 'Mis hima' van Paul Schrader. - foto concorde catie in de weg staat en het fenomeen Mishima onvol doende verklaart. De opzwe pende muziek van Philip Glass zorgt voor een boeiende begeleiding van deze intellec tueel schitterende film. 'Mishima' van Paul Schra der draait tot en met 20 mei in Filmhuls Concordia in Breda. ■Goor Matjan Mes ■Aantrekkelijke publieksfilm met artistieke kwaliteiten tomen de laatste jaren opvallend veel uit Engeland. algt: u betaalt van de nieu :l:f 7.03 5,-.Daarvoor kun (waarde van uw huidige au ir is een groot potentieel goede acteurs, regisseurs scenarioschrijvers en bo- «idien een vruchtbare sa- werking met de BBC, de |tslevisie-omroep. 'A Room ith a View' van de van oor- Amerikaanse regisseur lames Ivory is opnieuw zo'n lie film, waarin schitterend stukje Brits verleden is ge- jstreerd. Behalve de prijs de Amerikaanse filmkri- tiek won de film drie Oscars; ooi de beste artistieke direc- ie, de beste kostuums en het ite scenario. k Room with a View' is ge- ird op de gelijknamige ro- vanE. M. Forster wiens 'A ige to India' eerder met werd verfilmd. Opnieuw it het over de botsing tussen stijve Victoriaanse moraal de natuurlijke instincten. De rigide omgangsvormen van Iritten uit de betere standen niet zelden een humo- istisch accent it verhaal is gesitueerd aan begin van de eeuw, maar de ilitiek ontbreekt ditmaal, aardoor spectaculaire scènes, ils die in India, niet voorko- ii. De nadruk ligt helemaal de karaktertekening van de ranages, die overigens sterk n denken aan die uit 'A to India'. Ook hier ut een jonge vrouw op reis 'leen familielid, dat als haar iperonne fungeert En ook in prachtige en amusante wordt het beschermde le itje van die jonge vrouw «oord door een geweldda- incident en een verboden ilt u gedurende 481 Dij de effectieve rente pis 11.3% bedraagt (dier scaal aftrekbaar!) Na vierjaj i f 4.500,- te betalea it dan drie dingen doen: (n keer betalen, de lening vl 205 Junior inruilen voord laatste kan een goed plat alle kans dat uw 'Junior i enior' is en nog meer opkv betaling, 'n Prima manier ng plezierig te rijdea Datge oor alle 30 uitvoeringen' ummer. Wat let u om 'ns rw dealer. tze aanbieding geldt tt >7. De lening wordt verst ot Talbot Financiering onoöj ce voorwaarden van een l11"] enkomst Het meisje Lucy Honey- church (Helena Bonham Car ter) logeert met haar nicht gouvernante Charlotte Barüett (Maggie Smith) in Florence. De twee vrouwen vormen een le vensgroot contrast De een mooi, jong, levendig en geneigd tot opstandigheid. De ander stijf, conventioneel en bange lijk; een oude vrijster. Char lotte Bariett wil graag een 'ka mer met uitzicht', aangezien zij die in hun hotel niet hebben ge- kregea Maar ze vindt het van onbetamelijkheid getuigen wanneer zij die aangeboden krijgen door een aardige vader en zijn zoon in ruil voor hun eigen kamer zonder uitzicht Met haar verdrongen seksuali teit gescherpte intuïtie voelt ze feilloos aan, dat die jongeman, George Emerson (Julian Sands) 'gevaar' voor haar bescherme linge betekent. En inderdaad zal George Emerson, vrij opgevoed door zijn goedhartige, liberale vader (Denholm Elliott), Lucy op een ongebruikelijke manier het hof maken. Hun eerste samenzijn wordt bepaald door een ingrij pende gebeurtenis wanneer Lucy op eigen houtje een wan deling langs de historische mo numenten van Florence is gaan maken. George duikt op wan neer zij ongewild getuige is van een brute moord. Zij valt flauw en George draagt haar een ge bouw binnen, waar de eerste vonk overspringt De trotse Lucy laat overigens weinig merken van haar ook nog niet geheel ontwaakte gevoelens. De hartstocht wordt pas ge wekt wanneer George, een Maggie Smith (midden) als de gouvernante en Helena Bonham Carter als haar nichtje in 'A Room with a View'. - fotoconcoroe rlm dichterlijke onstuimige figuur, haar onverwachts heftig op de mond zoent Haar preutse gou vernante is hiervan getuige en dringt aan op absolute geheim houding. Later blijkt zij echter deze ongepaste daad te hebben overgebriefd aan een landge note, een schrijfster, die deze opbloeiende liefde later in een roman zal verwerken. Deze vrouw wordt geestig gespeeld door Judi Dench. Ironisch levert zij onge vraagd haar pseudo-wijsgerige kritiek op haar medetoeristen. Dan is er ook nog een aardige dominee (Simon Callow), die ondeugende trekjes heeft en in stilte verliefd is op Lucy. En twee lieve oude dames. Bij al deze mensen is de neiging tot het doorbreken van de conven tie aandoenlijk aanwezig. Him gedrag weet ook menigmaal een glimlach aan de kijker te ontlokken doordat het botst met de omgangsvormen. Terug in Engeland, Surrey, kondigt Lucy als verantwoor delijk lid van haar klasse van verloving aan met een jonge rentenier (Daniel Day Lewis); een arrogante, kille man, die zelfs niet weet hoe hij haar moet kussen. Maar de gebeur tenissen in Florence hebben hun schaduw vooruit gewor pen. Bovendien worden vader en zoon Emerson toevallig de nieuwe buren van Lucy's fami lie, waardoor het contact tus sen de twee verliefden wordt hersteld. Uiteindelijk beseft Lucy dat haar verloving een vergissing is en heeft zij de moed om die te verbreken. Zelfs haar moeder voelde die vergissing aan. Op het eind van de film bevinden Lucy en George zich, nu als getrouwd paar, in hetzelfde hotel in Flo rence waar zij elkaar hadden ontmoet Een beetje gemakke lijk slot van een verder verruk kelijke film, waarin de psycho logie van de personages, de stad Florence en de natuur in Italië en Engeland schitterend tot hun recht komen. De leuk ogende Helena Bon ham Carter is een overtuigende Lucy; een weerbarstig meisje, dat de intelligentie bezit om de étiquette te durven negeren. Alle rollen worden prachtig ge speeld, maar Maggie Smith - een gevierd toneelactrice in Engeland - munt uit door haar rake typering van de blauw kous Charlotte Barüett, de on getrouwde gouvernante, die de onwelvoeglijkheden van haar omgeving met ontzetting gade slaat. Maggie Smith laat de on derdrukte gevoelens van deze oude vrijster en haar lichte af gunst op andermans geluk in iedere vezel van haar perso nage tot uitdrukking komen. NCL. BTW. EXCL AREVEWNGSKOSTEN' I VOORBEHOUDEN! PEUCEOTTALBOl EASEN TEGEN EEN AANTREKKELIJKE "ïïj C VANAE f474,- l'ER MAAND (EXO- VAN +8 MAANDEN EN 20.000 KM PEK VT;4I| iOT NEDERLAND NV, URANIUMWEG UTRECHT. TEL: 030-455911. wiNSCI BRUIk (ECE NORM A70): BIJ 120 KM/U l" IP 17,2 EN IN STADSVERKEER I OP 17.7. por Marjan Mes filmkunst en jazzmuziek po harmonisch met elkaar [vervloeid als in 'Round Midnight' van de Franse t Bertrand Taver- [mer. p een interview heeft deze K-jarige intellectueel opge- 1 merkt, dat voor hem film en I te hetzelfde zijn. „Er is een Ipofdthema, maar daar kun r °°k op improviseren. Je |®oet natuurlijk wel de tech- I helemaal beheersen; al- J'~ weten van de camera, ge- I,',montage, maar dan kun |,e filmen als Lester Young L£o°hsh things' inter- J°hn Ford, dat is J001 mij Louis Armstrong". speelfilm 'Round Mid- Id» '?.e Is ontleend aan Sriijknamige compositie 1 Thelonious Monk) werd «respect opgedragen aan p Powell en Lester Young'. 'ar hen werd de hoofdper- Dole Turner gemodel- a: een Amerikaanse te- L^fonist, die in de jaren 'jog gastvrij onthaal vindt .,,,ariis en daar meer wordt Ktai dan in zijn eigen Wat de film zo eerlijk en Tenorist Dexter Gordon als de tragische jazzmuzi kant Dale Turner in "Round Midnight'. - fotowarner bros authentiek maakt, is het feit dat een echte jazzmusicus de hoofdrol vertolkt: Dexter Gordon, 62 en verslaafd aan alcohol, maar van top tot teen jazz, bebop, al speelt hij die dan misschien wel tamelijk langzaam Centrale thema van deze muzikale film is de vriend schap tussen Dale Turner en een jonge Parijse bewonde raar, Francis (Francois Clu- zet). Deze vriendschap werd ontleend aan die tussen pia nist Bud Powell en dienst be wonderaar Francis Paudras, hoewel de echte Paudras geen dochtertje had zoals in de film en evenmin gescheiden leefde van zijn vrouw. Dat is na tuurlijk ook van geen enkel belang. Waar het om gaat is of een film over jazz ook het jazzgevoel kan overbrengen. En dat doet hij op voorbeel dige wijze, zodat het er weinig toe doet, dat het dochtertje van Francis zich wel erg ge makkelijk verzoent met haar vaders jazz-gekte en extreme bewondering voor die be- j aarde tenorist Dale Turner. We maken kennis met Francis als hij in de nachte lijke regen bij een luchtkoker van de Parijse jazzclub, de Blue Note, gehurkt zit om de muziek van zijn idool op te vangen. Geld om naarbinnen te gaan heeft hij niet Zijn be zetenheid gaat zover, dat hij zijn dochtertje 's nachts alleen thuis laat Het contact met de bewonderde muzikant is gauw gelegd; Turner - voort durend op zoek naar geld voor drank - vraagt hem na een optreden of hij een biertje voor hem wil kopen. Zo komt Francis in het trieste leven terecht van Dale Turner, wiens vrouw Butter cup na elk concert de verdien sten opstrijkt om te voorko men dat haar man ze meteen in glazen wijn omzet Een weemoedige man met droge humor, die zich met moeite op de been kan houden en tijdens de slecht bezochte concerten in de Blue Note dan ook op een stoel zit te spelen. Die concerten nemen een kleine driekwart van de film in be slag. Overbodig te zeggen, dat 'Round Midnight' aan kijkers, die niet van jazz houden, slecht is besteed. Francis haalt Dale bij zich in huis, waar hij - na nachtelijke om zwervingen langs politiebu reaus en ziekenhuizen - weer wat opbloeit en minder drinkt Uitermate ontroerend is de wijze waarop Dexter Gordon - helemaal zichzelf - de ge drevenheid van een jazzmuzi kant in zijn totale wezen uit drukt en verwoordt. Tegen een arts die hem na het zo veelste dilirium opvangt, zegt hij„I am tired of everything except my music. My life is music, my love is music and that 24 hours a day". Op dat moment stroomden mij de tranen over de wangen van aandoening. De wankele gang van Gordon, zijn praten (al leen maar wanneer strikt noodzakelijk) en zijn muziek zijn onverbrekelijk de uit drukking van één en dezelfde emotie; jazz. Tavernier heeft die met prachtige, eenvoudi ge, filmische middelen getrof fen. 'Round Midnight' gaat evenveel over jazz als over film. De beelden van nachte lijk Parijs, de Blue Note, Ta- verniers geboortestad Lyon en Gordon's New York vor men een eenheid met de mu ziek; iets wat nog zelden is voorgekomen. Dat Dale Turner er uitein delijk de voorkeur aan geeft om terug te keren naar New York, al is hij geliefd in Pa rijs, wordt alleen door zijn houding en één enkel under statement aannemelijk ge maakt Daar in zijn eigen stad ziet Dale zijn volwassen doch ter terug; een teleurstelling, want ze zijn van elkaar ver vreemd. Zo blijft deze muzi kant een ontheemde tussen twee werelden waar hij zich nooit helemaal thuis kan voe len; Europa en Amerika. Al leen zijn muziek overleeft, zo als de slotbeelden (na zijn dood) van een groot concert imposant laten zien. 'Round Midnight' is in meer dan tech nische zin een Frans-Ameri kaanse coproduktie. Hij is het ook qua mentaliteit Twee culturen worden vermengd. De film is zowel een ode aan de jazz als aan de Ameri kaanse film, die in de jaren vijftig en zestig de Franse cultuur zo sterk beïnvloeden. Het is niet voor niets dat Ta vernier de rol van de manager van de Newyorkse jazzclub Birdland laat spelen door de Amerikaanse cineast Martin Scorsese. De muziek van Her- bie Hancock - met name ook het leidende thema met de ti- telmelodie - werd inmiddels bekroond met een Oscar. Hound Midnight' van Ber trand Tavernier draait in Ci- nésol 2 in Breda. Zij werd voor deze rol genomi neerd voor een Golden Globe Award. In 1969 won zij al een Oscar voor de hoofdrol in 'The Prime of Miss Jean Brodie' (naar Muriel Spark). Ook werd zij in 1981 bekroond voor haar spel in een andere film van Ja mes Ivory, 'Quartet', gebaseerd op .een roman van Jean Rhys. In Londen is zij momenteel de meest gevraagde actrice voor grote toneelrollen. Regisseur James Ivory vormt samen met de producent Ismail Merchant en de scena rioschrijfster Ruth Prawer Jhabvala al 25 jaar een creatief filmproduktieteam. Veel van hun films spelen zich af in In dia, aangezien de schrijfster, sinds haar huwelijk in 1951 met een Indiase architect in dat land woont In 1983 kregen zij ruimere bekendheid door 'Heat and Dust' met Julie Christie als een jonge Engelse die in India het spoor terugzoekt van haar oudtante. Hun voorlaatste film was The Bostonians' in 1984, gebaseerd op een roman van Henry James. In 1979 zond En geland een andere Henry Ja- mes-verfilming van hun hand, The Europeans', uit naar het Filmfestival van Cannes. Alle maal respectabele films, die echter thans in kwaliteit zijn overtroffen door hun nieuwste gezamenlijke werk, 'A Room with a View', dat niet alleen li teraire kwaliteiten bezit, maar tevens lichtvoetig en geestig is. Om de relatie met de gelijkna mige roman te benadrukken werden zelfs hoofdstukken met opschrift tussen de scènes inge last Wat overigens vrij over bodig is. 'A Room with a View* van James Ivory draait in Cinesol 3 in Breda. 'A Nightmare on Elmstreet 2' is een spannende en niet al te weerzinwekkende griezelfilm over een aardige tiener die de gedaante aan neemt van de moordenaar met de ijzeren mesnagels uit deel één. Hij wordt van zijn aanvankelijk als nachtmer rie beleefde gruweldaden gered door zijn trouwe vriendinnetjes, dat het monster op de mond durft te kussen. Regisseur Jack ISholder gaat net niet tè ver in de gruweldetails. In Ca sino 2 in Breda. De Naam van de Roos' van Jean-Jacques Annaud naar het boek van Umberto Eco is geprolongeerd in Grand Theater in Breda. Duistere horror-story in middeleeuwse klooster met een rommelig scenario. 'Platoon' van Oliver Stone blijft in Casino 1 in Breda en draait ook in Roxy 1 in Bergen op Zoom. Veel- bekroonde Vietnam-film met een ongeromantiseerde, documentaire aanpak. The Color of Money" gaat verder in Cinesol 1 in Breda en Cinem'actueel 1 in Ber gen op Zoom. Martin Scor- nsese voldoet niet aan de ver wachtingen in deze overi gens vlotte film over de ri valiteit tussen een oudere en een jonge professionele bil jarter (Paul Newman en Tom Cruise). 'Over the top' gaat verder in Mignon in Breda, City 2 in Roosendaal, Roxy 2 in Bergen op Zoom, Luxor in Terneuzen en De Koning van Engeland in Hulst. Met Sylvester Stallone als vrachtwagenchauffeur, armworstelaar en toegewijd vader in een geheide smart lap. 'Children of a leser God' gaat door in Casino 3 in Breda en The Golden Child' met Eddie Murphy in Ca sino 4 in Breda, Cinem'actu eel 3 in Bergen op Zoom, De Koning van Engeland in Hulst en Luxor in Terneu zen. De Disney-tekenfilm 'Bambi' blijft in de Casino matinees. De Nederlandse film Iris' met Monique van de Ven en John Kraaykamp is te zien in Centraal in Geertruiden- berg en De Konign van En geland in Hulst Cinem'ac tueel 2 in Bergen op Zoom brengt The Voyage Home', het vierde deel van Star Trek. Ruimte-avonturen tussen 1987 en de 23e eeuw, waarin getracht wordt wal vissen te redden. Met Wil liam Shatner en Leonard Nimoy. 55 Days at Peking (USA 1962, Ned. 1, 20.28 uur). Spektakel film van Nicholas Ray over opstand van Chinese Boxers in 1900, die hun land van vreemdelingen wilden bevrijden. Met Charlton Heston en David Niven. Le ruffian (Fr.-Canada 1983, Ned. 2, 23.40 uur). Avonturier in een Noordcanadese goudmijn in de slag met bandieten. Met Lino Ventura en Claudia Cardinale. The abominable Dr. Phibes (Engeland 1971, Did. 1, 22.05 uur). Horrorfilm met Vincent Price, die een reeks gruwe lijke moorden pleegt op artsen. Call Northside 777 (USA 1948, Did. 1, 23.40 uur). Journalist trekt zich het lot aan van een schoonmaakster, die probeert de onschuld van haar van moord verdachte zoon te bewij zen. Met James Stewart. Einer zuviel an Bord (Duitsland 1935, Did. 2,16.00 uur). Ka pitein van een schip verdwijnt tijdens een stormnacht, waarna de eerste officier van moord wordt verdacht. Piedone a Hong Kong (Italië 1975, Did. 1, 20.15 uur). Bud Spencer als politiecommissaris Rizo, die een drugshandel op het spoor is en passant een weesjongetje onder zijn hoede neemt. The young doctors (USA 1961, Did. 3 WDF, 23.10 uur). Melo drama over een oudere dokter, die opgejaagd wordt door een jongere collega. Met Fredric March en Ben Gazzara. Reisebekanntschaft (Oostenrijk 1943, Did. 1,15.35 uur). Pn- vé-detective wint een hoofdprijs in de loterij, maar het geld wordt ontvreemd, voordat hij het krijgt uitgereikt Met Hans Moser. Jack and the beanstalk (USA 1967, Did. 2,14.15 uur). Muzi kaal sprookje over een jongen, die dankzij toverbonen de opwindendste avonturen beleeft. Parceiros da aventura (Brazilië 1980, Did. 2, 23.00 uur). Groepje underdogs in Rio de Janeiro probeert armoedig be- gke The warriors (USA 1979, Ned. 1, 20.40 uur). Gewelddadige film van Walter Hill over de jeugdbenden van New York, die besluiten zich te verenigen om de macht over te nemen. Huang tudi (China 1985, Did. 1,23.00 uur). In de jaren dertig krijgt een soldaat van het Volksleger onderdak bij een arme boerenfamilie. Beide partijen leren veel van elkaar. Der Kapitan (W.-Duitsland 1971, Did. 2, 20.15 uur). Heinz Rühmann in de rol van een vrachtboot-kapitein, die plotse ling op een cruise-schip wordt geplaatst. Klucht van Kurt Hoffman. A star is born (USA 1976, Ned. 1,22.00 uur). Kris Kristoffer- son is zanger op z'n retour, die met een onbekend talent - Barbra Streisand- trouwt Terwijl haar ster stijgt, gaat hij de vernieling ia Bobby Deerfield (USA 1977, Did. 1,10.03 uur). Gevoelige film van Sydney Pollack over een autocoureur. De liefde voor een vrouw, die later ongeneeslijk blijkt te zijn, maakt weer een mens van hem. Met Al Pacino en Marthe Keiler. Allons z'enfants (Frankrijk 1980, Did. 2,22.55 uur). Zoon van een oorlogsveteraan wordt een militaire opleiding te volgen. Anti-militaristische film van Yves Boisset Komedie om geld (Nederland 1936, Did. 3 WDF, 22.30 uur). Bankloper Herman Bouber maakt carrière, dankzij het ver liezen van zijn geldtas. Duitse emigrant Max Ophüls maakte deze film in Nederland. Die Ehe der Maria Braun (W.-Duitsland 1978, Did. 1, 23.00 uur). Rainer Werner Fassbinders visie op het naoorlogse Wirtschaftswunder aan de hand van de lotgevallen van een soldatenvrouw. Met Hanna Schygula. 99 River Street (USA 1953, Did. 3 WDF, 20.15 uur). Een vroe gere profbokser ziet zijn huwelijk mislukken, omdat hij als taxichauffeur te weinig verdient Uit hang naar luxe en comfort pleegt zijn vrouw een juwelenroof. (ADVERTENTIE) I De grootste koiiektie klokken en barometers Mooi massief eiken staande Mok met Westminster Kieninger uur- -"TT~-v werk in <11 f* lie tl metbim- bam-sfag ieder half uur, in eiken uitvoering..^-~2- Mok met harp-KV slinger en origineel uurwerk.' Fraaie originele TericeUl kwik- baro- Beneluxstraat Oisterwijk, 04242-88565, vrijdag koopavond. Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 30-05-1987 Ifftfófe

de Stem | 1987 | | pagina 21