Teams van Olympia spelen zich veilig eestjaar bu de rood-zwarten f TSI stuit op sterk Leeuwenbergh SPORT abauders winnaars trimkoers Kapelle 'ISIE i GEN ieuwse turners naar NK fegTEM SPORT 2 WOENSDAG 13 ME11987 T14 dammen lam heren derdeklas olympia-middelburg 3- vierdeklas goes-oudenbosch 0-1 - In dames derdeklas olympia-middelburg 3- epinch plen onzeker Lenland erlingen Mentaliteit TENNISTEAMS SMASH EN ANIMO SPELEN GELUK Kloetinge klopt afdelingsteam Gaerhoudt kampioen JBH Trimlopen van RKHAV Vergadering zaalvoetbal Sas van Gent Sinte Pierloop verplaatst Hieronymus-aspiranten winnen Marc Willaert vijfde Angelo Obrie snel op 800 m Goed optreden Suzanne Visser theo van de brande pakte bij de VWB een tweede en vijfde plaats in respectievelijk Wilrijk en Malderen. i deel aan het ee: kms, dat van 11 tot (eisen wordt npioen Ton Sijbr; bord blinddammen, Jirtijen bracht, (de Sovjet-Unie, toegezegd. Nederig waaronder een regj» litief hebben ingescfej boslavië, Senegal Seh°U(ie, 'ani dai ei volleybalteam, dat (ietoernooi in Hongaiij fen serie van vijf waar 1000 mensen tót duidelijk: 9-15,7-15 l onze hockeymede werker hmEUZEN - Succes was .oor de ploegen van het Luzense Olympia in de eycompetitie. Op de jag speelden zowel de ,n als de dames zich vei- heren wonnen verdiend met reaMne cijfers van Middelburg, door dit resultaat degra- naar de vierde klas. De wezen ook Middelburg „met duidelijke cijfers, heren van Rapide wonnen Qe Waele en zijn door dit htaat veilig. De Rapide-da- honden een aanvallend on- |htig Pelikaan aan de zege kar. De dames van Goes speel den gelijk tegen Zevenbergen. De heren van Goes sloten de competitie af met verlies tegen Oudenbosch. 0 - Olympia was de betere ploeg. Na vijftien minuten werd het 1-0 door Roger van de Sande. Dezelfde speler zorgde tien minuten later voor 2-0. Na rust drong Middelburg wel aan, maar echt gevaarlijk werd het niet In de slotfase schoot Cees Delzenne Olympia defini tief in veilige haven. rapide-de waele 4-1 - De Waele kwam sterk uit de start blokken en stond al na vijf mi nuten op 0-1. Rapide was niet aangeslagen en enkele minuten later stond het 1-1 door Joep Fassaert Die score werd een kwartier later door Rapide- speler Wim van der Zee uitge bouwd naar 2-1. Na rust be sliste Frank Schellekens de strijd door uit een strafbal 3-1 te scoren. Twee minuten later stond het 4-1 en was Rapide in veiligheid. Een verdiend resul taat. de eerste helft veel midden veldspel. Een terechte 0-0-rust- stand. In de tweede helft was Oudenbosch de betere ploeg. Tien minuten voor tijd beslis ten de Brabanders de strijd, 0- 1. 0 - Olympia begon goed en had pech dat Ine Bekkering na tien minuten een strafpush miste. Toch werd het vijf minuten la ter 1-0 door een treffer van Marianne Dieleman. Dezelfde speelster scoorde vlot daarna 2- 0. Na de hervatting drong Mid delburg aan, maar via een strafpush halverwege de tweede helft kwam Olympia op 3-0. Trijntje Zuiderbaan be nutte die kans koelbloedig. In de slotfase controleerde Olym pia bekwaam de voorsprong. rapide-pelikaan 3-0 - Een regelmatige zege voor een veel sterker Rapide. Na tien minuten werd het 1-0 door Sa bine van Gassen. Vijf minuten later zorgde Anniek Herman voor 2-0. Na de hervatting con troleerde Rapide de wedstrijd. Drie minuten voor tijd legde Dianna van Damme de 3-0- eindcijfers vast. UITSLAGEN HEREN Derde klas: Olympia-Middelburg 3-0 (Middelburg degradeert), Rapi- de-De Waele 4-1, Souburgh-Peli- kaan 5-1. Vierde klas: Barendrecht-Vlissin- gen 1-3, Forcial-Zevenbergen 2-3, Spijkenisse-HSD 4-00 (Spijkenisse kampioen), Goes-Oudenbosch 0-1. DAMES Jerde klas: Olympia-Middelburg 3-0, Teteringen-Vlissingen 0-0, Voorne-Goirle 5-0 (Voorne kam pioen), Zevenbergen-Goes 2-2 (Ze venbergen degradeert), Rapide- Pelikaan 3-0. ernational Klaus Allo»-m Ititie. De 30-jarige spetMN W M tov Oostburg zestig jaar jong I pees door plastische t Lmmenigge maandenk; loorspoedig verloopt, t 3 ten. FtedRabout ISTBURG- De jubilea bij de Zeeuws-Vlaamse jtbalclubs volgen elkaar in een kort tijdsbe- k op. SV Oostburg ontbreekt niet in dit rijtje. 4juni van het jaar 1927 immers legde een vijftal he te weten P. van de Sande, A. Maat, J. Maat, A. van de 1st en Ph. de Vuijst, de basis voor het voetbal in de it-Zeeuws-Vlaamse centrumgemeente. In café De alte van Luteijn werd Exelsior geboren. lit de Sovjet-Unie heeft (ou het honderd kilomete één van de weinige wa- teiten die zijn overgeble- want vanuit de vooroor jaren is bijzonder weinig ard gebleven. „In die da- had men wellicht nog nooit notulen en andere admini- handelingen ge- .anen verbeterd. De rijd. Jj» probeert Leo Fokke A" n"nV00T jg stellen. Wellicht de tweede wereldoorlog, bij zoveel verenigingen in zwaar geteisterde gebied, een rol gespeeld in het ver- nen van gegevens uit die r, 14 minuten 43,022 secoi lond sinds 13 mei If" r Vassekine. club van trainer Aad al Eli Ohana van BetarJi nperiode. krder van Mechelen, dati ej ^uo Herman van de it met landskampioen A en Lggn -wille, dat ter Dhana kost. Hi] zei sleet van het 60-jarig Israëliër, die 22 keer in t Jan in het verte ook Liverpool belangsie doen frank (ruim 1 mi ernee, die het Braziliaai ropa wil maken, staat Plamengo, Guarini en ng te geven mee lale basketbaiploeg Ltrijd geopend met een ovi rste van drie wedstrijden I J Harrewijn dinsdagavond (se juist een punt over vai ouwde voorsprong vanvi van de vereniging is gedo- heeft dan ook menige des- :ie moeten doorstaan. Toch ift het tweetal het voor elk een ter gelegen- van het feest speciaal uit- ichte editie van 'De Inzet', clubblad, goed te vullen. huidige SV Oostburg heeft Alberto Silva zou de m ug wat andere namen ge- ly met een ontmoeting teg - - iFlamengo mogen om final lallers van Guarini en S van voetbalbond un arbeid voor de nations 6t S6i2oen 1929.1930 ineens Paulo zijn de Braziliaan teeuws-Vlaamse Boys te- ii om de ZuidameriKaas Qnder die naam werd in petitieverband gestart 'oetballers werden toen in dzaak geleverd door leer- van de kweekschool 'onderwijzers die Oostburg rijk was. De naam Oost- duikt pas voor het eerst iket seizoen 1934-1935. Pas in 1966 kwam het huidige SV Oostburg tot stand. Het hoogste doel dat de club op sportief ge bied ooit bereikte was de tweede klas van de KNVB, maar dat zijn al lang vervlogen tijden. Sinds het seizoen 1970- 1971 kwam men nooit meer in de KNVB-regionen. Het bleef bij afdelingsvoetbal, met als absoluut dieptepunt de degra datie naar de tweede klas afde ling in het seizoen 1971-1972. Pas in 1978 kon men weer op klimmen naar de hoogste klas van de afdeling Zeeland. De laatste jaren waren er wel suc cessen aan het bekerfront, want zowel in 1981 als in 1983 werd de afdelingsbeker mee naar Oostburg genomen. Wa ren op sportief gebied de zesti ger jaren die van dalen en hoogtepunten, ook op bestuur lijk gebied waren er tijden van problemen. Een zwarte blad zijde is ongetwijfeld het sei zoen 1962-1963, niet alleen ge kenmerkt door de strenge Pa- ping-winter, maar ook door het feit dat het gehele Oostburg- bestuur door de bond werd ge schorst en het crematorium zijn poorten voor Oostburg al opende. Aanleiding tot dit minder heuglijke feit was het keepen van Chris Francke. Niet dat hij het onaardig deed, maar wel het feit dat hij ongerechtigd onder de lat stond. De burger vader uit die dagen, de heer Van Leeuwen, moest zelfs op stap om Oostburg te redden. Men stond opnieuw op en op dit moment draait Oostburg goed. ixcelsior V Eagles Sparta pronlngen ten Bosch 1 5 2 5 2 5 2 5 2 5 1 2 3 3 3 3 3 2 3 IAZ-FC UTRECHT 1-1 (0-0) 59. VWJ I 70. Visser 1-1. Scheidsrechter: van® I Toeschouwers: 2.000. Gele kaan, 1 Hengst (AZ). AZ: De Koning; Goulooze, Battus Vonk en Oosterveer. Van Haastrecni, Van der Hengst; Loggia. Visser I Ham. a toeschouwers: (VW). 4700. iwyuuwcii, nuuwi, nierse, Valckx; Verbeek (Burtienn ij. en Berghuis. ap.. 6*. FC DEN HAAG: Stam; Van AJpW® en bij (Van Oosten), Purvis; Danen. ™rs ging <je overwm- (Groenendijk); De Roode, Bouwe® r Cees Tak. Bij de A- vw: Roox; Nijssen, verhagen, ontstond in de tweede negouwen. Rutten; RiWlsJ"^ Valpartij. De koers 'half uur stil gelegd. 6-0, Aaron Kriekstóin 9 Guillermo Vilas (Arg) Andres Gomez (Ecu) Canter (VSt) 6-2 2-6 6-3. SCHAKEN Eu we-vierkamp in An» Vijfde ronde: John van (Ned) - Anatoli Karpov l Jan Timman (Ned) Kortsjnoi (Zwi) %-«• Va!é\ Stand: 1. Timman en„ j v^l punten, 3. Kortsjnoi Wiel 1. Im ?traten uit Terneu- observatie naar •kenhuts gebracht. Nadat was vertrokken, jfoand erin weg te ia.^dot het tempo rolhnek aeindSprÜlt W3S L °ek de voornaamste loioest riJan Verhaëen> lrlftAleer aan de Bra- Kn'0ok in de andere 00 ..n„Werden de prijzen een massa-aan- fTS LAGEN Jlorie* i rilVerhagen, J' molhoek, Yerseke; 3. J. De jubileumcommissie van de voetbalvereniging Oostburg met van links naar rechts: Jack Monteau, Rink de Houck, Leo Fokke, Ronald Hinneman (staande) en Piet Versluys (staande). fotogerahd blaakman Het is duidelijk op de weg te rug. Een uitstekende jeugd commissie beheert de kweek vijver, terwijl een schitterende accommodatie met de onlangs in gebruik genomen kantine en kleedaccommodatie zeker ge zien mag worden. Toch blijft de jeugd altijd een beetje hangen. „Een mentali teitskwestie," weet Leo Fokke, die samen met Ronald Hinne man, Piet Versluijs, Rink de Houck en Jack Monteau de feestcommissie vormt, te mel den. Een feestcommissie die be paald geen half werk heeft af geleverd en met een beperkt budget het 60-jarig bestaan ze ker niet onopgemerkt voorbij laat gaan. Het begon al met de nieuwjaarsloop, gevolgd door de nieuwjaarsreceptie. Vervol gens droppingen, jeugdtoer- nooien in de zaal, disco, spel- middag en jeugdtoernooi op het veld op 23 en 24 mei. Op 5 juni staat dan de recep tie van 19.30 tot 21.00 uur ge pland in een speciaal ge plaatste feesttent. „We hebben niet alle oud-leden kunnen achterhalen, maar hopen dat ze via de media toch op komen draven," aldus Fokke. Een tweedaags toernooi op 6 en 7 juni vormt de officiële afslui ting van het feestgedruis. De reserve-elftallen komen de zaterdag in actie met daar naast ook een wedstrijd tussen de veteranen van Oostburg en Aardenburg. Het eerste elftal komt twee dagen in de wei in een internationaal getint toer nooi, met naast Woenselse Boys uit Brabant ook twee Britse teams. Na inspanning ontspan ning wordt waargemaakt met een groots opgezette barbecue om inwendig gesterkt aan de volgende zestig jaar te kunnen beginnen. MAN GENT - Enkele Zeeuwse turners nemen zater- w mei deel aan het kampioenschap van Nederland, p wedstrijdsport, te Krimpen aan de IJssel. [THOR uit Sas van Gent komen die dag Sjaak Koole en Evert r™, 'n actie bij de heren en VTV uit Vlissingen wordt in ptegorie vertegenwoordigd door Johan Droogers. P'genoemde turner moet als een serieuze medaillekandidaat Fuwd wordea Voor Sjaak Koole is een plaats in de sub-top paar. Evert Vermandei zal hoogstwaarschijnlijk, vanwege te ^8 hainingsarbeid, met een plaats in de middenmoot genoe- peten nemen. Zekere kanshebber voor eremetaal is Patrick p Volharding uit Goes in de categorie junioren. Hij wordt S&ien als een kandidaat voor de titel. (Young). Allien (Van der Horst). Kruys en wiiiaarts. - De Brabanders gingen met de beste prijzen FC DEN HAAG-VW 1-1 (1-0). tl'imk0erS ifi KaPelle 62. Burhenne 1 -1Scheidsrechter. «erhagen won in de A- van 't Westeinde, 's-Heerenhoek; 4. wne, m de B-eroeD 7p?e- C. Mottet, Hansweert; 5. W. Hoon- e - - - dert, Heinkenszand; 6. R. Meijer, Putte; 7. D. Verhulst, Waarde; 8. C. Raats, Nispen,- 9. J. Rombouts, Hoogerheide; 10. J. Schrijver, Ka pelle. B-categorie: 1. P. van Eekelen, Nispen; 2. J. Gijsel, Yerseke; 3. J. de Punder, Heinkenszand; 4. H. Boonman, Goes; 5. A Tramper, Goes; 6. D. van Vliet, Kapelle; 7. T. Verhulst, Bossenhoofd; 8. J. Smet, Nisse; 9. B. Rens, Steenbergen; 10. A Brinkman, Bruinisse. C-categorie: 1. C. Tak, Oud-Gastel; 2. M. de Geus, Ossendrecht; 3. S. Balleur, 's-Heerenhoek; 4. K. Ver hulst, Roosendaal; 5. C. Zweedijk, Oostdijk; 6. J. Verkerke, Wouw; 7. A Zuidweg, Biezelinge; 8. T. van Camp, Halsteren; 9. A Kuzee, Sou burg; 10. H. de Bree, Terneuzen. Veteranen: 1. P. Wisse, Souburg; 2. J. van Dalen, Goes; 3. H. Vreke, Krabbendijke; 4 T. van Poucke, Hoogerheide; 5. H. van Kampen, Oude-Tonge; 6. G. Lagers, Sou burg; 7. P. Jopse, Kruiningen; 8. J. Heerentals, Terneuzen; 9. J. van Stel, Kruiningen; 10. C Traas, Ka pelle. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het venijn zat dui delijk in de staart in het duel in de eerste klas van de landelijke tennis- competitie tussen Leeuwenbergh uit Leidschenhoek en het Goese TSI, dat eindigde in een 7-1-overwin- ning voor eerstgenoemd team. Het venijn bestond voor de Zeeuwen al leen uit het redden van de eer, want de winst van het mixed-duo Annemarie Verrijzer/Serge Carpentier leverde voor de Goese formatie niet meer op. Daarvoor hadden Hans Felius en Serge Carpentier in het enkelspel nederlagen geleden in drie sets van respectievelijk Joop Driessen en Ruud Thijssen. Ook Annemarie Verrijzer en Emerence van Wingen kwamen dit keer niet tot winst. In de overgangsklas A eindigde het duel tussen het Vlissingse De Schelde en Blerick 2 in een 4-4-puntendeling. In de tweede klas stond de derby tus sen Smash uit St.-Jansteen en het Ter- neuzense Animo op het programma. Ge zien de twee overwinningen van de Ter- neuzense formatie in de voorgaande wedstrijden was een overwinning op de Steense equipe welkom geweest, maar zover liet de tegenstander het niet ko men. Met 4-4 op het wedstrijdformulier werd de wedstrijd afgesloten. Animo kwam overigens goed uit de startblok ken met winst voor Tim van Dijk en Mark Albers op respectievelijk Jeroen Verstraeten en Ronald van Remortel. Dank zij zeges van Stephanie Rottier en Jacqueline Bral kwam de thuisploeg langszij. Hetzelfde beeld in de dubbel spelen, waarin ook de punten broeder lijk werden gedeeld. In deze poule blijft de spanning dan ook volop aanwezig. Te meer daar MLTC 2 uit Middelburg met 6-2 Hulster Ambacht terugwees, waardoor de strijd volop open blijft. Het Hulsterse team zag Coen Dobbeleir verliezen van Wal ter Montenarie met 6-4, 6-3, hetgeen al leszins in de lijn van de verwachting lag. Het verlies van Jan Willem Bartz van Gillis van de Gruiter in drie sets zal wellicht niet tot het verwachtingspa troon hebben behoord. Zowel Barbara du Fossé als Ingrid de Vries eiste daarna een overwinning op, op respec tievelijk Monique Begijn en Marion Schellekens, waarna Hulster Ambacht uiteindelijk via het herendubbel en het mixed-duo Begijn/Bartz twee punten bemachtigde. In het Oostburgse kamp heerst een wat optimistischer stemming na het 4- 4-gelijke spel dat Ludo et Emergo be haalde tegen het Bredase Markendaal 2. Patrick Marteijn verkeerde in goede vorm. Met 6-4, 6-0-winst op Jef Stevens gaf hij de goede richtng aan, maar toch kwamen John Dijkman, Mirjam Brak man en Wilma Kupfer niet tot winst. De Oostburgers moesten wachten op het duo Marteijn/Petiet, dat met 6-3,6-2 het koppel Breijaart/Stevens verschalkte. De beide mixed-partijen eindigden in zeges voor Ludo et Emergo, waarmee de 4-4-stand was bereikt. In de derde klas van de herencompe titie blijft het een race tussen Animo 1 en Zierikzee 1, die in een rechtstreeks duel met 3-3 elkaar in evenwicht hiel- dea Ronnie de Jong kwam als enige met winst uit het enkelspel, maar dank zij twee overwinningen in het dubbelspel kwamen de Zeeuws-Vlamingen ver diend langszij. UITSLAGEN MIXED-COMPETITIE Eerste klas: Rapiditas 1-Strokei 11-7, Leeu wenbergh 2-TSI17-1. Overgangsklas A: Oranje TC 1-Topspinners 2 6-2, Schelde 1-Blerick 2 4-4 Overgangsklas B: SBOZ 1-Capelle-Y 5-3, TSI 2-Oranje TC 2 2-6. Tweede bias: Vierhoeven 1-MLTC 1 2-6, Markendaal 2-Ludo et Emergo 1 4-4, Smash 1-Animo 1 4-4, MLTC 2-Hulster Ambacht 1 6-2, BTCI 3-Pelikaan Tennis 4 5-3, TSI 3- Roosendaal 2 4-4. Derde klas: De Meet 1-TSI4 5-3, DOS 1-Zie- rikzee 1 3-5, Axel 1-DOS 2 5-3, Souburg 1- Smash 2 5-3, Hulster Ambacht 2-Souburg 2 2-6, TSI 5-Animo 2 6-2, Bongerd 1-Marken- daal 4 6-2, Oudenbosch 1-Huybergen 17-1. Vierde klas: Schelde 2-Ludo et Emergo 3 8-0, MLTC 5-Hulster Ambacht 3 7-1, TSI 6- MLTC 3 3-5, Smash 3-Drive I 4-4, Kapelle- MLTC 4 4-4, De Stoof 1-Animo 4 3-5, SJEF 1- Schelde 3 6-2, Souburg 3-Sluiskil 4-4, Animo 3-DOS 3 7-1. Vijfde klas: Zierikzee 2-TSI7 6-2, Noord-Be- veland-Dauwendaele 0-8, TSI 8-Hulster Ambacht 5 4-4, Swaecke-Hontenisse 1 4-4, Domburg-Souburg 4 4-4, Axel 3-Sluis 7-1, Hoek 1-Drive 2 6-2, Vogelvlucht 1-Hoek 2 8- 0, Hulster Ambacht 4-Smash 4 3-5, DOS 4- TSI91-7, 't Halve Maantje 1-Bongerd 2 0-8. Zesde bias: Zierikzee 4-Schelde 4 0-8, Drive 3-Animo 6 5-3, Tiola 1-Smash 5 6-2, Ludo et Emergo 4-Tiola 2 4-4, ASOC-Hontenisse 2 0- 8, Animo 5-Vogeivlucht 2 5-3, DOS 5-Bos- kreek 2 5-3, Schelde 5-Lewedorp 2 7-1, Yer seke-MLTC 6 6-2. IIERENCOMPETITIE Tweede klas: Tilburg 1-Ypelaar-H 1 2-4, DOS-'t Halve Maantje 11-5. Derde klas: Animo 1-Zierikzee 1 3-3, Noord- Beveland l-Duiveland 1 4-2, Ypelaar 1-Bos- schenhoofd 13-3, Rijsbergen 1-Kapelle 14-2. Vierde klas: MLTC-Kapelle 2 5-1, Animo 2- Schelde 5-1. Vijfde klas: Westerschouwen-Zierikzee 2 3- 3, Hontenisse-Domburg 10-6, Sluiskil-Axel 1 2-4, Hulster Ambacht l-'t Haive Maantje 2 3- 3. Zesde klas: Sluis-Souburg 2 3-3, Souburg 2- Scelveringhe 2 3-3, 't Halve Maantje 3-Bon- gerd 10-6, Duiveland 2-Kapelle 3 4-2, Animo 3-Zaamslag 2-4, Axel 3-Hulster Ambacht 2 0-6, Bongerd 2-'t Halve Maantje 4 4-2. JUNIORENCOMPETITIE Tweede klas: Kapelle 1-Vogelvlucht 7-1, Schelde 1-MLTC 10-8. Derde klas: MLTC 2-DOS 7-1, Zierikzee 1- De Stoof 17-1, Hulster Ambacht-Schelde 2 6- 2, Drive-Animo 1-7. Vierde klas: Zierikzee 2-Noord-Beveland 2- 6, Kapelle 2-TSI 6-2, Ludo et Emergo 2-Yer seke 1-7, Boskreek 2-Bongerd 0-8, MLTC 3- Boskreek 1 5-3, Souburg-Ludo et Emergo 1 0-8. NIEUWSOVERZICHT KLOETINGE - De kerverse kampioen van de derde klas zater dagvoetbal, Kloetinge, versloeg op eigen terrein het Zeeuws af delingsteam met 3-2. Na een matige eerste helft, die in 1-1 ein digde, trok de thuisploeg na rust de winst naar zich toe. Een met enkele invallers spelend Kloetinge kwam in die eerste helft op voorsprong door Arjo de Dekker. Dennis Lindveld maakte gelijk. Na de pauze werd er beter gespeeld. Toen kwam naar voren dat Kloetinge een betere eenheid was. Door Ronald Bun werd het 2-1. Jacco de Zeeuw besliste de wedstrijd door 3- 1 te scoren. In de slotfase werd het toch nog even spannend, toen Dennis Lindveld 3-2 liet noteren. Maandag 18 mei speelt het afdelingsteam in en tegen Seroos- kerke en vrijdag 22 mei in en tegen Graauw, waarna 30 mei het kampioenschap van Nederland vaor afdelingsteams volgt. HULST - In huize Claerhoudt te Hulst kan gefeest wordea Na de eerste plaats van vader Rob Claerhoudt in het invitatietoer- nooi driekamp, werd Robin Claerhoudt kampioen van de jeugdbiljartvereniging JBH. Het was cijferen geblazen na afloop van dat clubkampioen schap. Drie deelnemers eindigden met tien matchpunten op de eerste plaats en omdat er door de deelnemers naar verschil lende partijlengten gespeeld werd, moesten de moyennes pro centueel berekend worden. Daarmee scoorde Robin Claerhoudt net iets hoger dan Edwin Picavet en Patrick Verstiggel. Toch lagen de kansen van de latere kampioen helemaal niet zo hoog voordat de slotpartijen in 't Houtenkwartier van start gingen. Hij was uitgespeeld, had tien matchpunten, maar wist dat Edwin Picavet ook op tien matchpunten stond met nog één partij te spelen en dat Renata de Smet bij winst hem procentu eel kon passeren. Het verliep gunstig voor Robin Claerhoudt. Edwin Picavet verloor van Peter Mortie en Renata de Smet in casseerde verlies tegen Patrick Verstiggel. Daardoor werd hij op zijn stoel kampioen. Eindstand (respectievelijk aantal matchpunten, algemeen gemiddelde en percentage): 1. Robin Claerhoudt 10-2.01-125%; 2. Edwin Picavet 10- 2.11-117%; 3. Patrick Verstiggel 120-2.91-116%; 4 Renata de Smet 8- 1.13-126%; 5. Peter Mortier 6-1.68-105%; 6. Imke Mortier 4-0.89-112%; 7. Jean-Pierre Vermeulen 4-0.97-107%; 8. William Brand 4-1.43-86%. HULST - De Hulsterse atletiekvereniging RKHAV houdt mor gen drie trimlopen. De afstanden zijn 3,5 en 10 kilometer. Start en aankomst zijn op de atletiekbaan van het Hulsterse sportpark. Gestart wordt om 19.00 uur, terwijl de inschrijving om 18.00 uur in de kantine van RKHAV open gaat. SAS VAN GENT - De zaalvoetbalcommissie van het rayon Sas van Gent houdt morgen de algemene ledenvergadering in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. Tijdens deze avond, die om acht uur begint, wordt naast de be kende agendapunten ook het verloop van de afgelopen compe titie ter sprake gebracht en komt de begroting van de afgelo pen en de komende competitie aan de orde. Uiteraard gaat men ook niet voorbij aan de kanaalzone-competitie. Een teer agen dapunt lijken de ongeregeldheden en het niet opkomen van teams in de afgelopen competitie te worden. NIEUWVLIET - De Sinte Pierloop, de oudste trimloop in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die gepland stond voor zaterdag 16 mei, is verplaatst naar morgen. De afstanden die dan op het programma staan zijn 4 en 8 kilo meter. De aanvang is 14.30 uur met als startplaats de kantine van camping De Pannenschuur, waar tevens kan worden inge schreven. De organisatie is in handen van AV De Wielingen. TERNEUZEN - Hieronymus uit Roosendaal is winnaar gewor den van het aspiranten-waterpolotoernooi dat het Terneuzense Schelde hield. De formatie uit Roosendaal haalde uit vier wed- stiijden zes punten. Evenveel als DIO uit Etten-Leur, maar het pakte de toernooi winst op doelsaldo. Naast de aspiranten was er ook een poule voor beginners. Hier ging de zege naar het Breskense Scheldestroom, dat in de finale met 6-0 van Schelde won. EINDSTANDEN Aspiranten: 1. Hieronymus, Roosendaal; 2. DIO, Etten-Leur; 3. Zuid westhoek, Hoogerheide; 4. Schelde, Terneuzen; 5. Krabben, Bergen op Zoom. Beginners: 2. Scheldestroom, Breskens; 2. Schelde, Terneuzen; 3. Ganze A, Goes; 4. Ganze B, Goes. ANTWERPEN - Mare Willaert van RKHAV liep tijdens een halve marathon in Antwerpen naar een knappe vijfde plaats met een tijd van 1.13.50. De zege was voor de Belg Drik van Hijfte. Zijn winnende tijd was 1.10.44. VLISSINGEN - Tijdens de eerste wedstrijd in het kader van de competitie voor AB-junioren op het Vlissingse kunststof, zette Angelo Obrie van Scheldesport een knappe 800 meter-tijd neer: 1.56.3. Tevens konden er twee baanrecords worden opgetekend. Moni que van der Meijden van Thor liep de 400 meter in 1.00.1, ter wijl de 2.14.2 van Siegried Schellenberg van Spark op de 800 meter eveneens de beste tijd was die op het kunststof van Bas- kensburg is gerealiseerd. UITSLAGEN AB-JONGENS Eerste klas: 1. Spark 13.581 punten, 2. Thor 13.781, 3. Spirit 13.489, 4. Spado 12.262. Tweede klas: 1. Delta Sport 6713, 2. Spirit 6678, 3. Achilles 6656, 4. Dy namo 6511,5. Scheldesport 6186,6. Marathon 5945,7. DJA 4120,8. Spado 3924,9. Diomedon 2803. AB-MEISJES Eerste klas: 1. Thor 12.272, 2. Sprint 11.863, 3. Spark 11.099, 4. Schelde sport 10.177,5. Marathon 9921,6. Spado 9337. Tweede klas: 1. Spirit 5478,2. Dynamo 5321,3. DJA 5191,4. Sprint 5165, 5. Thor 5143,6. Diomedon 4705,7. Delta Sport 3935 punten. NIEUWVLIET - Tijdens het B-kringconcours van De Zwin- ruiters in manege Riemens te Nieuwvliet reed Suzanne Visser uit Oostburg met haar pony Chibbey een uitstekende dressuur. Met een puntentotaal van 138 pakte zij de zege vóór Lenny Boer met Minos van De Kleppertjes die met 130 punten even eens goed uitpakte. Bij de paarden leverde Jacqueline Wiemes van Luctor et Emergo ook haar visitekaartje af. Bij het springen in de B-ca tegorie bleef Ilia de Loos van Luctor et Emergo als enige fout loos. Het springen bij de pony's werd gewonnen door L. Caste- leyn. UITSLAGEN PAARDEN Dressuur: 1. Jacqueline Wiemes, Luctor et Emergo; 2. Nancy Aarsen met Vitaal, Oranjeruiters; 3. Sylvia Stoffels met Bolivia, Zwinruiters. Springen: 1. Ilia de Loos, Luctor et Emergo; 2. Mare Merk met Urba- nus, Zwinruiters; 3. Johan Buize met Rudolf, Zwinruiters. PONY'S Dressuur: 1. Suzanne Visser met Chibbey, Oostburg; 2. Lenny Boer met Minos, Kleppertjes; 3. Dio de Loos, Luctor et Emergo. Springen: 1. L. Casteleyn, Oostburg; 2. Silvie Dees met White Feet, Luctor et Emergo; 3. J. Bakker, Oostburg. Bij de junioren was er in Maria Aalter een zestiende plaats voor jacky fortrei. De jeugd van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen kwam in actie in Delft. Bij de 12-jari- gen was er een elfde plaats voor danny schout, terwijl wilmar van de berghe in dezelfde categorie als acht tiende eindigde. Bij de WAOD was er een zege voor wim de waal in Moerze- ke. In Anzegem eindigde hij als vijfde.

de Stem | 1987 | | pagina 9