Braakman dit seizoen flink uitgebreid Drugs overspoelen West-Brabant Huisdieren in Aardenburg en Eede vergiftigd Y oorwaar delij ke celstraf innen gestolen cheques ZICHT Hoofdverdachte gepakt van kraak in Vlaanderenhal [EEUWSCH-VLAANDEREN REAGEERDE MASSAAL OP OPROEP Speeltoestellen St Bavoschool Oostburg Wapenvondst: politie arresteert Sluizenaar Vader en drie zoons gaven vals geld uit te VRIJDAG 8 ME11987 EIGENAREN: OPMERKELIJKE BELANGSTELLING VOOR PASTORAAT TUSSEN DE 150 EN 200 HANDELAREN ACTIEF 'GEVAAR VOOR KINDEREN' POLITIERECHTER MIDDELBURG 1NIEK ZONDER GREf venstraat 53, Tel.: 016594350 mhoek 64, Tel.: 01620-31054. Beatrijsweg 63, Tel.: 01682-22'; d 74, Tel.: 076-225705. HULST - Eind deze maand vertrekt het grootste hulptransport tot nu toe vanuit Hulst naar Polen. Al meer dan 300 kubieke meter spullen liggen te wachten om naar verschillende kindertehuizen en hospitaals gebracht te worden. BIJ BENZINESTATIONS HULST MAN UIT PHILIPPINE Grote vleeskaarting I stands voor HOLLANDSE asperge-specialiteiten )groep Reper- uit D. Duran, s e.v.a. Aovies, it, 01140-14485. *f van morgen. in een primitief onderkomen was gevestigd. Volgens J. van den Bosch is het opmerkelijk dat er zoveel belangstelling is voor de activi teiten van het pastoraat, in te genstelling tot in de overige de len van Nederland. In het ka pelletje zullen katholieken en protestanten samen vieringen houden. Naast grondig renovatie werk op de camping heeft De Braakman dit seizoen een aan tal nieuwe activiteiten. De ko mende zomer kunnen gasten een rondvaart maken in het natuurgebied. Het strand is uitgebreid. Voor de surfers is er inmiddels een opslagplaats voor surfplanken in gebruik genomen. Volgens Van den Bosch om te voorkomen dat er gevaar lijke situaties ontstaan als jeugdige plankzeilers met de plank achter hun fiets de weg voor De Braakman oversteken. „De opslagplaats is nu al een succes", zei hij. De familie gaat ook werken aan een trimbaan in het bos. Het recreatieteam op de cam ping krijgt uitbreiding en er zal Daarnaast is er veel vervoer tussen Antwerpen en Rotter dam. De Rijkspolitie traceerde enkele honderden kilo's hard drugs, maar nam er slechts en kele tientallen in beslag. De fabrikage van amfeta mine is speciaal bedoeld voor Amsterdam en omgeving en Scandinavië. In eigen gebied is het gebruik in wielerkringen verontrustend groot, aldus het Openbaar Ministerie. De handel in harddrugs wordt zowel door de Officieren van Jusitie als door rechters de laatste tijd harder aangepakt. Handelaren worden beduidend zwaarder gestraft dan voor heen. Het oplossingspercentage van met het druggebruik sa menhangende delicten is laag. Een nog intensievere en har dere aanpak van de drughan del ten spijt staat een aantal belemmerende factoren specta culaire verbeteringen in de weg. Dat zijn de bezuinigingen en de inconveniëntenregeling. Daarnaast het feit dat het openbaar ministerie geen be slissingsbevoegdheid heeft over inzet en beheer van de po litie. Verder de omstandigheid dat bovenlokale politiesamen werking alleen na veel overleg en onder veel beperkende voor waarden en op basis van vrij willigheid van korpsleiding en burgemeesters tot stand kan komen. Organisatorisch is er in elk geval wel vooruitgang geboekt Ter bestrijding van de steeds beter georganiseerde zware criminaliteit is het 'Druwa'- overleg ingesteld. Daaraan wordt meegedaan door beleids- vertegenwoordigers van alle betrokken opsporingsinstan ties, inlichtingendiensten, douanediensten en marchaus- see, recherche informatiedienst en - als waarnemer - Belgische De stichting had onder andere tot taak het in stand houden van het jeugd huis Maris Stella in Aardenburg. Dat huis is echter verkocht en daarna be sloot de stichting zichzelf te liquideren. Het bestuur besloot het geld dat nog in kas was, beschikbaar te stellen aan de Katholieke basisschooljeugd in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Per kind 40,-. Van onze verslaggever AARDENBURG - In Aardenburg en Eede woedt momenteel weer een vergifti- gingsgolf. Honden en katten verdwijnen en worden later dood te rug gevonden. Volgens dierenarts E. Bruinessen-Kapsenberg worden de beesten hoogst waarschijnlijk vergiftigd met strichni- ne. Dat gif is ook levens gevaarlijk voor kinde ren. Ze wijst er op dat re gelmatig beesten vergif tigd worden, maar dat er nu weer een extra ople ving is. „Ik zit hier nu vijf jaar en het valt mij op dat men hier vaak zeer onzorgvuldig om gaat met gif. Ook opzet telijk vergiftigen komt regelmatig voor". Tot nu is is nooit duidelijk ge worden wie de veroorza ker is. Geruime tijd geleden werden zelfs een vergif tigd lapje gebraden var kensvlees en een stukje gekookte ham gevonden. „Dat is werkelijk levens gevaarlijk", aldus de die renarts. „Met name voor kleine kinderen". maanden later vertrok deze dochter en schoonzoon voor de naar Putte, waar hij bij een politierechter in Middelburg, bank 8000 gulden beurde, waar het drietal volhield niet waarvan hij de helft aan zijn geweten te hebben dat de che- schoonzoon gaf, die het geld ques niets met zwart geld te vervolgens weer doorspeelde maken hadden, maar begin naar zijn oom. 1985 bij een bedrijf in Venlo ge stolen waren van een Duitser. Donderdag stonden vader, Gezien eerdere verklaringen rootste transport Polen De 12 kleppen "cross-flow" motor en het geavanceerde Double-Wishbone wielop hangingssysteem zorgen voor, sportieve rijprestaties en een zeer stabiele wegligging. De Aero Deck bieat u alle ruimte en wij geven u graag ruimte voor een proefrit. HOIUDA' PEiaO DECK 4.500,- over. Dit restbedn fit u dan afbetalen, of u milt us] i in. Daarbij kunt u er van i _.i dat de waarde van uw Ibiz f merkelijk hoger zal liggen dal restbedrag. Van deze financieringsvon nt u niet alleen gebruik makeij |de Ibiza serie, maar bij alle Sea dellen. U kunt dus ook beslui] om voor een bijzonder lai maand in een Marbella, Rond| jte stappen. Zo kunt u voor Seat rijden en tegelijkertijd gel En voor andere zaken. Bijvo Vakantie naar Ibiza. Feest voor de kinderen ter gelegenheid van de ingebruikname van de nieuwe speeltoestellen Van onze verslaggever De stichting had onder andere tot OOSTBURG - Met het oplaten van ballons werden gisteren in Oost burg de nieuwe speeltoestellen van Be St. Bavo-basisschool in gebruik genomen. De toestellen zijn een ca- peau van de katholieke stichting Maris Stella. FOTOWIM KOOYMAN De ouderraad van de St. Bavoschool gebruikte het geld voor de inrichting van de speelplaats. Voor de leerlingen van de onderbouw is een wip gekocht, evenals kruiptunnels. Voor de oudere kinderen staan er nu een klimtoestel, speelplastiek en twee picknick-sets; reft hier een huurkoopovereenkomst in san end bij aanschafvóór 31 meien registratie dl onze correspondente 'DELBURG - Een oom de 26-jarige J. van H. Kortgene kwam in no- iber 1985 bij zijn neef de vraag of hij bereid cheques te verzilveren —traan 'een luchtje' zat. ^cheques zouden afkom- "g zijn van een fraude- Brie boekhouder uit Venlo, op deze manier zwart hoopte te kunnen 'wit- IH. voelde hier niets voor, ir zijn echtgenote (de 27-ja- I A. K.) die het gesprek hij gde, merkte op "wel iemand pen', die op dat moment in financiële nood verkeer- I' belde haar vader (de 52- Ie P- K uit Goes) en enkele - verslaggever - In West-Brabant [tussen de 150 en 200 ug-handelaren ac- jroot deel van hen is zelf paid. Het aantal verslaaf- ian heroïne, cocaine en amine in dit gebied be- zeker duizend. Zij zijn ^woordelijk voor een 4 deel van de woninginbra- *o winkeldiefstallen in het dissement Breda, lijkt uit het jaarverslag jyan het Openbaar Minis- I* in Breda. K handel in harddrugs is in weer toegenomen. Breda, Maal en Tilburg zijn re- le drugscentra. Hij is vooral zeer tevreden met de bijdragen van de bedrijven uit de Kanaalzone. „Die zijn erg groot Men heeft niet alleen veel goederen verzameld maar ook een groot geldbedrag op ta fel gelegd. Hiermee kunnen medicijnen en fruit gekocht worden. Dingen waaraan een schreeuwend gebrek is in Po len". Woensdag 27 mei vertrekken in alle vroegte vijf grote vrachtwagens, twee bestelau to's en een luxe wagen met aanhanger vanuit Hulst naar de grens met Oost-Duitsland. De chauffeurs van het konvooi verwachten deze keer weer net al andere jaren een tijdrovend oponthoud asm deze grens. Een verlies aan uren dat aan de Poolse grens vaak nog eens dunnetjes wordt overgedaan. De deelnemers verliezen door dit onnodige wachten echter niet de moed. Zij weten beter dan het thuisfront hoe dank baar de mensen zijn waar ze de goederen naar toebrengen. „Elk jaar weer, als je na een doodvermoeiende week terug in Nederland komt, denk je 'dat nooit meer'. Maar als je dan weer eens goed geslapen hebt en de voorbereidingen voor het volgende transport beginnen, dan ben je die opmerking al weer vergeten", geeft Bies- broeck, die de laatste jaren geen enkele reis gemist heeft, toe. Dit jaar is de hoeveelheid me dicijnen extra groot Apotheker Klaassen uit Terneuzen draagt de zorg voor dit onderdeel van het transport, dat naast medi cijnen en fruit ook een grote hoeveelheid kleding naar Polen brengt De tocht door dat land wordt in tegenstelling tot voorgaande reizen begonnen in het zuiden. Vanuit Chescacowa rijdt het konvooi naar Krotyzin, Klo- buck, Konin en Warschau. Het eindpunt is Ollstein. De organi satie denkt vijf dagen nodig te hebben voor de reis en de afle vering van de goederen bij zie kenhuizen, pastories en kin- derverblijven. waren de dochter en haar echt genoot echter wel degelijk van dit feit op de hoogte, terwijl de vader in ieder geval wist dat er met de cheques iets niet in orde was, aldus de officier van justi tie mr. Nijmeijer. Hij eiste tegen de vader en zijn schoonzoon een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie weken plus een boete van respectievelijk 2000 en 1000 gul den. Voor haar aandeel m de zwendel vorderde de officier tegen de dochter een week voorwaardelijk en een boete van 300 gulden, welke straf door politierechter mr. Nomes conform werd overgenomen. Gezien de financiële omstan digheden van de beide mannen verlaagde mr. Nomes in zijn '--mis de tegen hen geëiste jtes met de helft, met daar naast de voorwaardelijke ge vangenisstraf. Bij die kraak in Sas van Gent, waarbij een complete brand kast werd gestolen met onder meer de opbrengst van een amusementsavond, werd voor enkele tienduizenden guldens buitgemaakt. Die bestond uit baar geld en betaalcheques. De buit op Schoneveld bedroeg on geveer een halve toa Voor beide inbraken was eind maart al Oostburger P.P. (24) aangehouden, die bekende beide brandkasten te hebben gekraakt Het exemplaar uit Sas werd later aangetroffen in het kanaal Gent-Terneuzea Eerder zijn in deze zaak al mensen uit Breskens, Grijps- kerke, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen aangehouden, verdacht van heling van de ge stolen cheques. Een deel hier van, ter waarde van enkele duizenden guldens, werd inge wisseld bij banken. De helers hadden de cheques gekocht van P. van V. uit Sas, die ook werd aangehouden Het onderzoek in de kraak van Sas van Gent vordert ge staag, aldus de rijkspolitie. Verwacht wordt dat andere aanhoudingen zullen volgen Niet uitgesloten wordt dat naast de inbraken in Sas en Breskens nog andere zaken kunnen worden opgelost. politie-instanties. Zij richten zich speciaal op drugs en ille gale vuurwapens. Het 'Druwa'-overleg moet uitmonden in een flexibel sa mengesteld rechercheteam voor het arrondissement Breda dat zich met de zware crimina liteit gaat bezighoudea De chefs van de zeven betrokken politiekorpsen hebben dit on langs in een intentie-verkla ring vastgelegd. Het is niet de bedoeling hiervan een super- korps te maken. 1986 heeft een flinke toename van het wapengebruik bij overvallen en geweldsdelicten te zien gegeven, terwijl ook steeds vaker illegale wapens bij drugshandelaren zijn aan getroffen Van onze correspondente „Nog nooit was de respons op onze oproep zo groot en zo massaal", zegt Theo Biesbroeck, die het coördinatorschap van het Polentransport Zeeuwsch-Vlaanderen op zich heeft genomen. Van onze verslaggever AARDENBURG - Naar eerst gisteren bekend werd is woensdag bij huiszoeking in Sluis opnieuw een ge weer met munitie aange troffen. Het ging hierbij om een hagelgeweer met een hoeveelheid patronen. De eigenaar van het illegale wapen, de 25-jarige J.S., werd in verzekerde bewa ring gesteld. Deze inval is een gevolg van eerdere huiszoekingen deze week, waarbij erg veel wapens werden aangetroffen. De toen aangehouden Van C. (die onder veel meer een machinepistool bleek te hebben) en Van V. zijn inmiddels op vrije voeten ge steld. De politie verwacht ove rigens nog meer aanhoudingen te kunnen doen. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - In Philippine is maandag aangehouden de 34-jarige A.R uit die plaats. Hij wordt door de politie gezien als een van de hoofdverdachten in de geruchtma kende brandkastenkraak bij De Vlaanderenhal in Sas van Gent. R. wordt er ook van verdacht betrokken te zijn bij een inbraak in Park Schoneveld in Breskens. Een rechercheur van de Hulster politie toont de aangetrof fen valse honderdjes. - FOTO WtM KOOYMAN Van onze verslaggever HULST - Vader P.M. (41) en zijn zoons P. en H. (17) en B. (21) uit Hulst hebben tevergeefs geprobeerd met valse hon derdjes benzine te betalen bij de garages Mangnus in Ka- pellebrug en De Block in Hulst. Door oplettendheid van het personeel mislukten deze pogingen. Op 1 mei werden de vier ver dachten aangehouden, maar tot op heden is niet bekend van wie zij de de valse honderdjes hebben gekregen Wel werd gisteren J.P. (27) uit Sluiskil aangehouden, bij wie de M.'s valse honderdjes in bewaring hadden gegeven Bij P. werden in totaal negen briefjes aange troffen Een tiende biljet kwam boven water bij een garage in Heikant. Eerder waren in Hulst nog twee valse bankbiljetten in beslaggenomen, die werden aangetroffen bij de plaatselijke NMB-bank. In de loop van gisteren zijn de vijf aangehouden verdach ten weer op vrije voeten ge steld. Het onderzoek heeft zich inmiddels uitgebreid naar Noord-Brabant en meer aan houdingen worden door de po litie verwacht. _-jr- op zaterdag 9 mei ■met aanvang 14.00 uur Y en d te ■hun de Kroon te St. Janste Noge enkele vrij op de braderie in winkelcantrum ,x Haagse Beemden te i zaterdag 20 juni. Or viatel. 076-410040. Specialteitenrestaurant Qosterhoutseweg - Teteringen L 076-713381 _j Het recreatieschap bestaat 9 juli en het is dit jaar 35 geleden dat de Braak- ingepolderd werd. De van het recrea- de familie Van Bosch, heeft voor dit een aantal flinke verricht. Pinksteren opent de fami- kapelletje van het toe dat tot nu toe DE STEM VAN ZEELAND een aantal vaste aanstellingen op personeelsgebied komen. Het team zal ook activiteiten organiseren voor mensen die niet op de camping verblijven. Hij wil tevens een grote wa terglijbaan aanleggen. De nachtwaker die de afgelopen winter voor het eerst op De Braakman opereerde is volgens Van den Bosch een groot suc ces. Van twee inbrekers op het terrein schreef hij het kente kennummer van de auto op en de politie kon de dieven daarop snel inrekenen.

de Stem | 1987 | | pagina 9