KNVB houdt Michels nog Vast' BIJ RENTREE IN TOERNOOI VAN EDE Gehoorzame Beuker tweede in Vuelta FC Den Haag beroep tegen hoge geldboete SCHELD SPORT UITSLAGEN 7HNO/ Becker hapt naar adem in New York Jelle Nijdam verspeelt leiderstricot Tl felgische «sssaasEr 49.- DROOMKRULLEN COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 8 ME11 ESTEMSPO EDE - Toernooidirecteur Gies Pluim hoefde gis teren zijn voorraad krachttermen niet aan te spreken. Weer renner positief Romandië Trento Burgemeester Kessen opent toernoo )verwinnin acqueline Esch Vaessen weg bij motorsportbond Napoli: 45 miljoen aan inkomsten Joegoslavië: clubs gerehabiliteerd Euwe-vierkamp: prestige-strijd van voor Bisschopshoeve 12 - Brabantplein 5 - Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 DE STEM Van onze sportredactie ZEIST - Technisch direc teur Rinus Michels heeft van het bestuur Betaald Voetbal van de KNVB nog geen groen licht gekregen om zijn contract met de bond voortijdig te verbre ken. De overeenkomst van Michels met de voetbalbond loopt door tot 1 juli 1988. De bondscoach, die verant- woordelijk is voor het totale se lectievoetbal van de KNVB, had zondag bondsvoorzitter Jo van Marle verzocht van zijn verplichtingen te worden ont heven. Het bestuur van de sec tie Betaald Voetbal, dat giste ren vergaderde, stelde in een eerste reactie, dat eerst alle fi nanciële consequenties van een voortijdige verbreking van het contract uitvoerig dienen te worden onderzocht. Sectie-voorzitter André van der Louw: „Vooralsnog zeggen we als bestuur Betaald Voetbal geen ja. Bij een eerder vertrek is de KNVB namelijk genood zaakt op korte termijn voor een gelijkwaardige opvolger te zor gen. Deze categorie trainers zit momenteel contractueel vast bij zusterbonden of clubs. Zo eenvoudig ligt het allemaal niet om op korte termijn een vervanger te vinden". Overigens is het bestuur Be taald Voetbal niet de enige in stantie binnen de bond, die over een eerder vertrek van Michels kan en mag besluiten. Binnen de KNVB is het bonds- bestuur het hoogste orgaan. Waarschijnlijk in de tweede helft van mei zal het bondsbe- stuur bij elkaar komen om zich' over deze zaak te buigen. In het bondsbestuur heeft zowel het amateurvoetbal als de betaalde sectie vier zetels. Voorzitter Jo van Marle com pleteert het college tot negen. „Daar vooral zal dus het defi nitieve standpunt worden be paald", aldus Van der Louw gisteravond. Lendl doet zijn plicht Door Leon Krijnen W Door Leon Krijnen Een tweede bittere pil, een dag na de uitschakeling van Stefan Edberg, bleef hem bespaard, al zag het er aanvan kelijk naar uit dat ook titelverdediger Ivan Lendl de Zweed achterna zou gaan. Maandag, dinsdag en woens dag versloeg hij achtereenvol gens Wilander, Leconte en McEnroe in een exhibitie in Barcelona. Wilander moest er in de Catalaanse hoofdstad zelfs met tweemaal 6-0 aan ge loven, dus de vorm was er wel. Toch stond de nummer een van de wereld gisteren bij zijn ren tree in Ede in de eerste set te klungelen als een beginneling, zodat de Amerikaan Ben Tes terman die set in de schoot ge worpen kreeg (2-6). Tot groot chagrijn van Pluim, die op dat moment toch een spookbeeld in de vorm van een finale tussen Fleurian en Pate, om maar wat te noemen, voor ogen gehad moet hebben. Gelukkig deed Lendl daarna, net als een jaar geleden, keurig wat er van hem verwacht werd. Via 6-3 en 6-1 stelde de man uit Ostrava orde op zaken en kon het beademingstoestel voor Pluim in de kast blijven. Het mag overigens niet aan nemelijk worden geacht dat Lendl binnen afzienbare tijd af zal reizen naar zijn geliefde Ostrava, want gisteren onder nam hij monderling andermaal een frontale aanval op zijn ge boorteland. „Of ik in Seoel op de Olympische Spelen zal spe len? Natuurlijk niet, want voor Amerika mag ik nog niet spe len, omdat ik het staatsburger schap nog niet bezit en voor Tsjechoslowakije speel ik abso luut niet. De regering en de tennisbond hebben me te vaak slecht behandeld". John McEnroe verkondigde onlangs in Rotterdam nog dat hij en de andere tennisprofs niets op de Olympische Spelen te zoeken hebben omdat dat een onderlinge bezigheid van de amateurs moet blijven. Lendl is het met die gedachten- gang hartgrondig oneens. „Wat nou amateurs zei hij, „de profvoetballers van Nederland mogen niet naar de Olympi sche Spelen, maar de zoge naamde amateurs van Rusland en Tsjechoslowakije wel. Laten we eerlijk zijn, de Oostbloklan den bedonderen de zaak. Geef dan alle profs maar een kans. Maar nogmaals, of de tennis profs nou wel of niet mogen spelen ik speel niet voor Tsje choslowakije en het duurt nog een paar jaar voor ik Ameri kaan ben. Ik heb het staatsbur gerschap wel aangevraagd maar dat duurt vijf jaar. Geen Seoel voor mij dus". Lendl is de afgelopen weken uit vrije wil van hot naar her gevlogen om zijn bijverdien sten in exhibities wat bij te spijkeren. Desondanks be klaagde hij zich gisteren eens te meer over het overladen Grand Prix programma. Hoe zit dat dan? „Omdat ik zelf wil bepalen waar ik speel", aldus Lendl. „De MIPTC (het overkoepe lende orgaan van de tennis profs) verplicht mij om veer tien toernooien per jaar te spe len. In die zin bekleden ze een monopoliepositie, maar dat is tegen de Amerikaanse wetge ving. Jullie moeten verder niet te veel zeuren over exhibitie- tennis want juist in die toer nooien wordt door de topspe- lers vaak hun beste tennis ge speeld. Er is geen sprake van stress, er moet niets, dus ieder een staat ontspannen op de baan. En dat er in die toer nooien afspraken gemaakt zouden worden is een fabeltje. Kijk maar naar mijn 6-0, 6-0 tegen Wilander in Barcelona. Die heeft me al te vaak dwars gezeten in Parijs. Waarom zou ik dan in Barcelona cadeautjes weg gaan geven?". Uitslagen: enkelspel, tweede ron de: Anders Jarryd (Zwe)-Dan Gol- die (VSt) 6-2, 4-6, 6-4; Ivan Lendl (Tsj)-Ben Testerman (VSt) 2-6, 6-3, 6-1; Jean Fleurian (Fra)-Ramesh Krishan (Ind) 3-6, 6-2, 7-6; dubbel spel, tweede ronde: Michiel Scha pers (Ned)/Tomas Smid (Tsj)-Da- vid Pate/Mike DePalmer (VSt) 6-1, 7-5; Stefan Edberg/Anders Jarryd (Zwe)-Jan Gunnarsson/Michael Mortensen (Zwe/Den) 6-3,7-6. Ivan Lendl tijdens de tweede ronde van het herenenkelspel van het tennistoernooi in Ede in actie. - FOTO ANP NEW YORK (SID/DPA) - Boris Becker moest gisteren in New York naar adem happen. De negentienjarige Westduit ser plaatste zich voor de acht ste finales van het 'tennistoer nooi voor de kampioenen' na een zware strijd met de Span jaard Juan Avendano, 140e op de wereldranglijst. Na drie urn en veertig minuten won Becker met 7-6,5-7,6-2. In de volgende ronde ont moet Becker de Argentijn Ho- racio de la Pena. De tweevou dig winnaar van Wimbledon ondervond nog steeds hinder van de virus-infectie, die hem de laatste weken heeft ge kweld. Hij won van Avendano op doorzettingsvermogen. Bec ker heeft zich vlak voor het toernooi op Forest Hills aan zware conditietraining onder worpen. Zijn uithoudingsver mogen hield hem op de been te gen de zeven jaar oudere Span jaard, die later zei: „Dit was de partij van mijn leven. Ik heb het lang volgehouden, maar kreeg in de derde set telkens kramp in de benen". Uitslagen: tweede ronde: Boris Becker (WDl)-Juan Avendano (Spa) 7-6, 5-7, 6-2; achtste finales: Paul Annacone (VSt)-Andreas Maurer (WD1) 6-4, 6-4; Yannick Noah (Fra)-Guy Forget (Fra) 6-1, 6-1; Andres Gomez (Ecu)-Barry Moir (ZAf) 6-3, 6-4; Martin Jaite (Arg)-Jay Berger (VSt) 6-3, 6-3; Aaron Krickstein (VSt)-Jakob Hlasek (Zwi) 6-3,6-4; Slobodon Zi- vojinovic (Joe)-Martin Wosten- holme (Can) 6-3,6-0; Guillermo Vi las (Arg)-Marty Davis (VSt) 7-5,7- 6. Tennistoernooi Rome: uitslagen derde ronde: Gabriela Sabatini (Arg)-Mary Joe Fernandez (VSt) 6- 1, 6-3; Claudia Kohde-Kilsch (WDl)-Nathalie Tauziat (Fra) 6-2, 6-1, Steffi Graf (WDl)-Sandra Cec- chini (Ita) 6-1, 7-5, Arantxa San chez (Spa)-Isabel Cueto (WD1) 6-3, 6-1, Bettina Fulco (Arg)-Katerina Malejeva (Bul) 6-4, 7-6 (7-4), He lena Sukova (Tsj)-Hana Bikova (Sov) 7-6 (7-0), 6-0. LA CORUNA - De Ronde van Spanje be leefde gisteren het tweede dopinggeval. Na de veertiende etappe lekte het nieuws uit, dat de Spanjaard Felipe Yanez zaterdag positief was bevonden bij de controle op het gebruik van verboden stimule rende middelen. De Co lombiaan Israel Corre- dor werd begin deze week al bestraft wegens doping. Yanez moest zich na de negende etappe, van Zaragoza naar Pamplo na, bij de dopingcontrole melden. Daar werd ont dekt, dat hij testosteron had gebruikt Het merk waardige is, dat Yanez die etappe had gewon nen in de wetenschap, dat de nummer één zich altijd bij de doping-arts moet melden. Van onze sportredactie LA CORUNA - René Beu ker werd gisteren in de Ronde van Spanje beloond voor zijn gehoorzaamheid, al bereikte hij niet de eerste plaats. De tweede-j aarsprof uit de wielerploeg van Jan Gisbers verloor in de veertiende etappe van El Ferrol naar La Coruna na 152 kilometer de eindsprint van de Spanjaard Juan Fer nandez, met wie hij een ruime voorsprong had op twee ach tervolgers en het peloton. De kopmannen, onder wie gele-truidrager Herrera, Kelly en Dietzen, lieten Fernandez en Beuker rustig hun gang gaan. De vlucht was immers onge vaarlijk. Beide renners hadden in het algemeen klassement een veel te grote achterstand. In de algehele rangschikking veranderde bijzonder weinig. Beuker klom door zijn tweede positie tien plaatsen. De 21-ja- rige coureur uit Bussum staat nu 96e op ruim een uur van Herrera. De langdurige ont snapping van Beuker en Fer nandez kwam tot stand in een rit zonder obstakels. Gisbers had zijn renners de avond voor de rit eens goed de les gelezen. „We moeten nu toch echt eens in de aanval gaan of ten minste op een de marrage reageren", sprak de ploegleider, snakkend naar een zege. Er was echter een 'maar' verbonden aan Gisbers' op dracht; niemand mocht mee springen als er een concurrent voor kopman Delgado demar reerde. Beuker, één van de ac tievere Nederlandse renners, knoopte de boodschap goed in zijn oren. Hij werd zaterdag in de negende etappe nog vijfde. Toen Fernandez in de 54e kilo meter aan een solo dacht te kunnen beginnen, kreeg hij Beuker mee. Het duo werkte eendrachtig samen. De grootste voorsprong bedroeg ruim vijf tien minuten. In het zicht van de finale en zijn eerste prof zege begon Beu ker zich te roeren. Op een lichte helling, tien kilometer van de streep, probeerde hij de Span jaard van zich af te schudden. Dat werkte echter averechts. De dertigjarige Fernandez rea geerde fel en sloeg zelf aan het demarreren. „Maar ook hij kwam niet weg. Toen begrepen wij beiden, dat we het op een sprint moesten laten aanko men", vertelde Beuker. Fernandez, vorig jaar in Co lorado Springs vierde bij de wereldtitelstrijd op de weg, stond in zijn jongere jaren be kend als een goede sprinter. Beuker ging achter hem rijden en drong hem de spurt op. Even leek die tactiek succesvol, maar op de streep kwam Beuker een halve lengte te kort. Uitslag van de veertiende etappe: 1. Juan Fernandez (Spa) de 152 ki lometer van El Ferrol naar La Co runa in 3 uur 52 minuten en 42 se conden (38,693 km/uur), 2. René Beuker (Ned) zelfde tijd, 3. Roberto Pagnin (Ita) op 5.58, 4. Eric Guyot (Fra) z.t, 5. Manuel Carrera (Spa) op 6.24, 6. Sean Kelly (Ier), 7. Johnny Weltz (Den), 8. Miguel-An gel Iglesias (Spa), 9. Alfonso Gu tierrez (Spa), 10. Antonio Esparza (Spa), 11. Sören Lilholt (Den), 12. Jesus Suarez-Cuevas (Spa), 13. Ro berto Cordoba (Spa), 14. Yvon Ma- diot (Fra), 15. Henri Manders (Ned), 27. Laurent Fignon (Fra), 29. Marc van Orsouw (Ned), 31. Pedro Delgado (Spa), 37. Luc Suykerbuyk (Ned), 76. Erwin Nijboer (Ned), 78. Henk Boeve (Ned), 103. José Luis Laguia (Spa), 106. Moreno Argen- tin (Ita) allen in de zelfde tijd als Carrera. Algemeen klassement: 1. Luis Her rera (Col) 68 uur 20 minuten en 51 seconden, 2. Kelly op 39 seconden, 3. Raimund Dietzen (WD1) op 0.50, 4. Oscar de Jesus Vargas (Col) op 2.07, 5. Vicente Belda (Spa) op 2.37, 6. Delgado op 2.49,7. Laudelino Cu- bino (Spa) op 3.37, 8. Anselmo Fuerte (Spa) op 3.57, 9. Madiot op 4.27, 10. Fignon op 4.55, 11. Angel Arroyo (Spa) op 5.10,12. Inaki Gas ton (Spa) op 5.29, 13. Martin Early (Ier) op 5.34, 14. Julian Gorospe (Spa) op 5.35, 15. Jesus Blanco Vil- lar (Spa) op 5.38, 16. Henry Carde nas (Col) op 5.55,17. Laguia op 7.25, 56. Argentin op 30.11, 68. Nijboer op 41.06, 72. Suykerbuyk op 44.47, 85. Van Orsouw op 51.55,96. Beuker op 1.0526, 97. Boeve op 1.06.11, 109. en laatste Manders op L54J23. Rolf Jarmann is pas een maand beroepswielrenner. De Zwitser behaalde gisteren een overwin ning in de Ronde van Roman dië. Door zijn overwinning kreeg de tweede etappe, door het Zwitserse landschap over 184 kilometer van Romont naar Le Locle, toch nog enige glans. De rit had, mede door de snijdende tegenwind, een vrij saai ver loop gehad. De foto van finish moest er aan te pas komen om Jarmann als winnaar aan te wijzen. Jar mann behoorde tot een kop groep van 24 man, onder wie Roche, Winnen, Rooks, Millar en Kuiper. In het algemeen klassement leidt Jarmanns landgenoot Niki Rüttimann met geringe voorsprong op de Ier Roche en de Fransman Pensee. Uitslag tweede etappe: 1. Rolf Jar mann (Zwi), 184 km van Romont naar Le Locle in 5 uur 18 minuten en 22 seconden, 2. Ronan Pensee (Fra), 3. Richard Trinkler (Zwi), 4. Stefan Mutter (Zwi), 5. Stephen Roche (Ier), 6. Bernard Vallet (Fra), 7. Peter Winnen (Ned), 8. Ste ven Rooks (Ned), 9. Dag-Erik Pe- dersen (Noo), 10. Daniel Gisiger (Zwi), 11. Gilles Mas (Fra), 12. Bruno Cornillet (Fra), 13. Robert Millar (GBr), 14. Jean-Mary Grezet (Zwi), 15. Hennle Kuiper (Ned) al len dezelfde tijd als Jarmann. Algemeen klassement: 1. Niki Rüt timann (Zwi) 11.18.34, 2. Stephen Roche (Ier) op 0.02,3. Ronan Pensee (Fra) op 0.06, 4. Dag-Erik Pedersen (Noo) op 0.12, 5. Jean-Claude Le- clercq (Fra) op 0.15, 6. Rolf Jar mann (Zwi) op 0.20, 7. Bruno Cor nillet (Fra) z.t., 8. Daniël Gisiger (Zwi) op 0.22, 9. Richard Trinkler (Zwi) op 0.25, 10. Denis Roux (Fra) op 0.26. De veteraan Francesco Moser leidt in de wielerronde van Trento, die wordt verreden in zijn geboortestreek. De Italiaan, winnaar van de proloog, werd gisteren tweede in de eerste rit. Hij liet de etap pewinst in Predazzo na vier uur, 53 minuten en negen se conden aan de Mexicaan Raul Alcala. In het klassement heeft Moser een voorsprong van achttien seconden op zijn land genoot Baronchelli en van 24 seconden op de Zwitser Romin- ger. ARMENTIERES AFP) - De Fransman Patrice Esnault heeft de leiderstrui in de tweede etappe van de Vier daagse van Duinkerken overgenomen van Jelle Nij dam. Esnault arriveerde gisteren sa men met Herman Frison, die de sprint won, in Armentières met een voorsprong van meer dan zes minuten op de eerste groep, waarin Eric Vanderaerden sprintwinnaar werd. De beslissing in de tweede rit van Ghyvelde naar Armentiè res viel na negentig kilometer in de afdaling van de Mont Cassel. Slechts Herman Frison reageerde op de aanval van Patrice Esnault. Het peloton liet de koplopers rustig hun gang gaan, waardoor de voor sprong opliep tot elf minuten. Pas in de laatste 25 kilometer zette de grote groep de gemak zucht van zich af. Het kostte de koplopers bijna de helft van hun voorsprong. Uitslag tweede etappe: 1. Herman Frison (VBel), 164 km in 4 uur en 32 seconden, met tijdsvergoeding 4.00.24, gemiddelde snelheid 36,176 km/u, 2. Patrice Esnault (Fra) 4.00.32, met tijdvergoeding 4.00.28, 3. Eric Vanderaerden (Bel) 4.06.44, met tijdsvergoeding 4.06.44, 4. Jef Lieckens (Bel) 4.06.44, 5. Malcolm Elliott (GBr), 6. Koen van Rooy (Bel), 7. Eddy Planckaert (Bel), 8. Jean-Francois Rault (Fra), 9. Mare Sergeant (Bel), 10. Michel Vermote (Bel) allen in dezelfde tijd als Liec kens. Algemeen klassement: 1. Esnault 9 uur 30 minuten en 10 seconden, 2. Frison op 1 seconden, 3. Vande raerden op 6 minuten en 10 secon den, 4. Bruno Wojtinek (Fra) op 6.11, 5. Sean Yates (GBr) op 6.15, 6. Peter Pietera (Ned) op 6.18, 7. Charly Berard (Fra) op 6.19, 8. Charly Mottet (Fra) op 6.20, 9. Mi chel Vermote (Bel) op 6.20,10. Mare Sergeant (Bel) op 6.22. VOETBAL - Waldhof Mannheim heeft zich ver sterkt met Peter Lux van Hamburger SV. De club be taalde 900.000 gulden voor de 24-jarige middenvelder. Lux tekende een verbintenis voor twee seizoenen. VOETBAL - In groep D van de kwalificatie-ronde voor de Olympische Spelen in Seoel hebben de voetbal teams van Noorwegen en Turkije in Moss gelijk ge speeld (1-1). De stand was bij rust al bereikt. n.,n onze lotorsportmedewerker EL - In de eerste ro in de RES-motorcr Van onze sportredactie iu uc* - -v - ZEIST-De tuchtcommissie van de KNVBk ;en kwam ^oor FC Den Haag fors gestraft wegens de ong lenk Buys, ae g geldheden tijdens het duel tegen Ajax in het in derpark. Die wedstrijd werd op 1 maart halverwege ge staakt door scheidsrech ter Van Ettekoven bij de stand 0-2, omdat de poli tie verder spelen onver antwoord achtte wegens het wangedrag van sup porters. FC Den Haag werd daarvoor gisteren in Zeist als 'hoofdschuldi ge' aangewezen. Wegens het niet in acht nemen van de veiligheidsmaat regelen kreeg de club voor voorzitter Dé Stoop een boete opgelegd van 10.000 gulden. Bovendien werd Den Haag voorwaardelijk veroordeeld tot het spelen van één competitie- of bekerwedstrijd zonder aanwezigheid van pu bliek en persmedia met een proeftijd van een jaar. Mochten zich tussen nu en volgend jaar mei opnieuw incidenten voor doen in het Haagse sta dion, dan kan de KNVB besluiten deze straf om te zetten in een onvoor waardelijke. Ook Ajax werd schul dig bevonden aan het sta ken van het duel wegens de misdragingen van zijn fans, maar kwam er aan merkelijk gemakkelijker van af. De Amsterdamse vereniging kreeg alleen de voorwaardelijke wed strijd zonder publiek, eveneens met een proef tijd van een jaar. Het bestuur van FC Den Haag toonde zeer teleurgesteld oi uitspraak van de commissie en zal tej straf in beroep Voorzitter Stoop zich gisteren opnii het standpunt, dat FC Den Haag al daan is wat in het gen lag om incidej voorkomen en datd daarom onschuldig „Het staken wedstrijd is gebeuj invloed van buiteni zeker niet te wijte FC Den Haag", commentaar van „Verder is het I van mening, d KNVB op de ver weg is om clubs te fen, die op dergelij beurtenissen vloed kunnen hebte KNVB gaat zitten stoel van de reek heeft daarmee een ingezet, dat zal leit willekeur en oi vaardigheid. In het lopen weekeinde zich rond wedstriji het betaald voetbi aantal incidenten v daan. Het is onm: en onredelijk alleI betrokken clubs it van beschuldiging) len". FC Den Haag w< schriftelijke formi van het vonnis af zich bij de coi beroep door een laten bijstaan. lo ,mpetitie voor licentie [ers werd op het Ax imitschorrecircuit are slijtageslag ui kochten. Al voor de ,ang van de wedstrijd en de eerste uitvaller ioteren. Tijdens de trai ampioen in de 125 cc- en val en gaf na een m ame eerste reeks de s' Van onze biljartmedewerker GROENENDIJK - Burg meester A. Kessen v~ Kloosterzande opent va daag om 19.00 uur h Schelde Top Toernooi. D~ gebeurt via de beken openingsstoot van acqui Daarna beginnen de we strijden. Zaterdag en zon dag start men om 14." uur. De finalepartij wor zondag om 18.00 uur g speeld. NIEUWSOVERZICHT ARNHEM (ANP) - Jos Vaessen, de gezichtsbepaler tionale motorsportbond KNMV (Koninklijke Nederland torrijders Vereniging), vertrekt aan het eind van het jaa] het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).1 (46) is sinds 1969 in dienst bij de KNMV, sinds 1975 als al| secretaris/penningmeester. Hij wordt opgevolgd Martens, momenteel chef de bureau van het KNMV-t Den Bosch. Diens plaats wordt ingenomen door Leo het moment sportsecretaris in Arnhem. NAPELS (SID) - De eerste landstitel van Napoli, die liaanse club zondag tegen Fiorentina veilig kan stelle; de club dit seizoen een vermogen opgeleverd. De compel: bekerwedstrijden (Napoli plaatste zich woensdag ook halve finales van het bekertoernooi) brachten bijna 451 gulden in het laatje. Het duel tegen Fiorentina, al maant- te voren uitverkocht, is goed voor een record-opbren ruim drie miljoen gulden. BELGRADO (SID) - De voetbalbond van Joegoslavië i twaalf voetbalclubs de zes minpunten teruggeven, waa aan de competitie zijn begonnen. Dat heeft de rechttj Belgrado bepaald. De bond moet de stand op de rar nen twee weken hebben aangepast De clubs werden vo na afloop van het seizoen bestraft wegens een omkoop| daal, dat de uitslagen danig zou hebben beïnvloed. AMSTERDAM (ANP) - De eerste ronde van de schaak vierkamp ter nagedachtenis van Prof. Dr. Max Euwe stond gisteren in Amsterdam in het teken van prestige en rivaliteit. Tussen de 'erfvij anden' Viktor Kortsjnoi (foto) en Anatoli Karpov zijn die componenten al haast spreek woordelijk geworden. Ook bij het treffen tussen Jan Tim man en John van der Wiel stond veel op het spel. Beiden staan met 2590 punten gelijk op de ELO-lijst. Timman heeft echter dit jaar aanzien lijk betere resultaten bereikt dan zijn nationale tegenstre ver. Ook deze keer had de Amsterdammer zich heilig voorgenomen te bewijzen, dat hij hoger moet worden inge schaald. Dank zij een gedegen voorbereiding slaagde Tim man er inderdaad in Van der Wiel de oren te wassen. De met wit spelende Leidenaar kreeg geen enkele kans en in 32 zetten. Kortsjnoi en Karpov hielden elkaar ruin; een half uur aan de praat. In een eindspel, dat al heel li mise stond, weigerden beiden weer eens het vredesaai Van onze badmintonmedewe jXOES- In het Sportcen Goes is het laatste rictsbadmintontoernoo |espeeld. De organ ras in handen van de G badmintonvereniging Brie. In de categorie A2 |e eerste prijs naar jfijhof uit Enschede, di lorig jaar het toernoo" fijn naam schreef. In d ategorie werd Jacqu Ban Esch van het purgse Sjuttul winnare le dames. Imke van Cl lutte van BC Terne- aaide een eerste prij et damesenkel in de C pgorie. UITSLAGEN FINALES 2-groep: HE: Nijhof-Nuijte I, 15-8, 15-6. DE: 1. Verv' öerop HD: j. Schipper/Nij Vyling/Nuijten. DD: 1. Ba uppers, 2. Vervest/Lierop. tippers/Schippers-Bakker 18-17,156-4. fgroep: HE: De Haas-B I n ^an Esch-Sloo f.8, 11-4. HD: De Haas/K' bll/Saya 12-15, 15-8, 15-2. n.Esch/Slootmans, 2. Ma /Soil. GD: Kühnen/Ma -Slootmans/Peters 15-8,1 ^froep: HE: Kühnen-Veraa 5-15. DE: Van Cleemputte- 'man 12-10, 11-3. HD: K raart-Briët/Kempees 5-1 '-15. DD: Paul/Smit-Van opmeijer 15-12,17-14. GD: s/Veraart-Contant/Van 13,15-9. Igroep: HE: Ouwerkerk-V Te 15-9,14-17,15-9. DE: Sw- wdhart 11-3, 11-7. HD: Di aassens-Kühen/ Lisapali .10, 17-16. DD: Snee pnens/Baanvinger 15-12, o9D: 1- Sneering/Van Lambertus/ Kühnen. doen totdat Karpov uiteindelijk met een vaag gebaJ—, - Br richting van scheidsrechter Geurt Gijssen aangaf, dati j gr*"2 - Rudi de Leijser- anders meer opzat dan remise te geven. Jvan Paemel' nterrF kas" Pascal Piers Vl, Peter Mare de Meijer 3-1, B kwerLPatrick Gobert v is-Yves de Rudder 3-0. EK-judo Parijs: dames: boven 72 kg: Angelique Seriese verslaat van Irina Goesjina (Sov), chui; Seriese verslaat Claudia Medina (Spa), ippon; tot 72 kg: Irene de Kok (Ned) verslaat Annamaria Colagrossi (Ita), chui; De Kok verslaat Ljila Benderac (Joe), ip pon; 66 kg: Chantal Han (Néd) verslaat Michèle Lionnet (Fra), yuko; tot 61 kg: Chita Gross (Ned) verslaat Agneta Billby (Zwe), beslissing; Gross verslaat Gabi Ritschel (WD1), beslissing; heren: boven 95 kilogram: Hans Buiting (Ned) verslas) Orgarin (Tur), ippon; i slaat Bi •lidze (Sov) vers] pon; tot 95 kg: Theo verslaat Sigurour (IJsl), koka; Meijer vers Lind (Fin), ippon; Robert Walle (Bel) verslaat slissing; tot 86 kg: Ben (Ned) verslaat Daniel (Zwi), wazari; Spijkers Gheorghi Petrov (Bul) sing; tot 78 kg: Peter Be: verslaat Rob Henne' beslissing. i onze squashmedewerker 3ZAND-BAD - In -Bad werd de tweede ^wedstrijd gehouden Yellow Dot, Flying Du n en Campo Sportivo. prnationale squash-s 1 weken geleden gesta Pkke, wordt 23 mei in zen afgesloten. HEREN DUTCHMAN 2 PO SPORTIVO 5-0 - N u„3n^,ImPens 3"°. Lucien «ark-Gunter van Paemel w n-Philip Cambi «o Peeorao-Roger Lierm Knook-Jacques Fleur Low DOT 1 - CAMPO SP IPO idbent- DUTCHMAN 1 SPORTTVO 11-4- Pauwaert 1-3, pat1de Mark-Peter Hoest p.Knook-Bernard B l^f (te Soever-Chris F1 s 0-3.' Peter Olyslager-O" M7 P°ï*-CAMPO S •vel Jicke r golaere °-3. Caro

de Stem | 1987 | | pagina 6