CURREN UBISHI itstekende start Iram van de Wege STEEN-veteranen bestaan 20 jaar Dees 1 bekerwinnaar SPORT IORDEEI Verlies van Tim Mayotte en SBC-team in voorronde Juanito studeert psychologie leelt u nog eens a Ji ofwel zo'n tweed las, ofwel zo'n twinf ratis kilometers! bói 12 mei met over te gaan pratj |ok al, omdat uw nie lant naast al dat fi /oordeel net als Mitsubishi's de 2-3 Jaar Garantie me ubishi Galant. Norm! ff 24.345,-. p inklusief BTW[ Lveringskosten en Ihandeling. Wijziginc jiden. Hart Nibbrig Gref "ieim.Tfel. 02522 -6( at ptatiKii (ELIJK MEE TE NEMEN Tweede plaats voor Dighy Sinke oetinge-dames trictskampioen Van Deelnemers zonetoernooi Budel Protest Real Madrid tegen straf Jeugdploeg turnen voor interland Nieuw record wielrennen op de 200 meter Lendl wil op Spelen voor Amerika uitko men Geesink kandidaat voorzitterschap IJF Hilversum wint rugbybeker Tweede plaats Berry Lips bij tandems )E STEM SPORT 2 DONDERDAG 7 ME11987 T14 I ,dberg onderuit tegen Cane ,or Leon Krijnen EDE - Toeval of een cynische grap van de pro- rammamakers van Sky Channel? rrien seconden nadat Stefan Edberg in het invitatietoer- Looi van Ede verloren had van de volslagen onbekende Italiaan Paolo Cane, flitste de eerste reclamespot alweer bver de tientallen monitoren, die her en der verspreid fctaan en hangen in hokken van sponsors en genodigden. cVen Apeldoorn bellen", zelfs niemooidirecteur Gies Pluim [noest er later om lachen. Niet J>m kwart voor acht, want toen Eet hij ongetwijfeld een paar lievige krachttermen klinken. [van Lendl tegen Stefan Ed- jerg. Dat was de finale van de luverture vorig jaar, dat had Lok de finale van Pluims Wede lentefeestje moeten jvorden. Dat was de eerste te- envaller want de Zweedse ster >ek wel door de kou bevangen a bakte er na een voorsprong in 7-5 en 4-0 werkelijk >en hout meer van. Na drie jr, via 36 slechte games en een Jsluitende tie-break vond Ed- jerg zijn Waterloo op de Velu- 7-5,5-7.6-7 (4-7). Na afloop, en dat mag voor ien Zweed toch ook een pri- neur genoemd worden, had idberg zowaar een grap in pet to. „Dit was een perfecte voor- jereiding voor Roland Garros", iprak hij met een flauwe glim- ach. Alsof hij zich wilde ver- ntschuldigen voor zijn start- jeld van een slordige 60 mille. Kevin Curren moet zich op aravel ongeveer hetzelfde voe len als een olifant op ballet- choenen maar toch speelt hij leze week op de door hem ver- oeide gemalen baksteen. Het nige Grand Slam toernooi op iravel, dat van Roland Garros, bat hij aan het einde van deze paand links liggen, omdat hij Jeet dat hij geen kans maakt cm daar enige potten te breken. In tegenstelling tot de meeste schijnheiligen op de Veluwe kan de Amerikaan van Zuid- af rikaanse origine dus moeilijk beweren dat het toernooi van Pluim zo goed in zijn voorbe reiding past Maar ook Curren wilde niet toegeven dat er maar een reden is om in Ede tegen een bal te slaan: het startgeld en het prij zengeld. „Het is een mooie gele genheid om tegen de grote jon gens te oefenen", aldus Curren na zijn eerste gewonnen partij, notabene tegen Michiel Scha pers. Die had na de tweemaal 6-4 ditmaal voor de verande ring niets te klagen, maar dat kwam ongetwijfeld alleen maar omdat hij het verdomde om iemand te woord te staan. Aangenomen mag worden dat de Rotterdammer het niets eens geweest zal zijn met het feit dat hij zijn partij tegen Curren niet op het centre- court, maar op de enigszins af gelegen baan een af moest wer ken. „We hadden nou eenmaal Pernfors op het centre-court gepland", aldus Gies Pluim, „en dan gaan we dat niet meer ver anderen". De tweede reden om Schapers niet voor de tweede keer op het centre-court te la ten spelen, wilde Pluim niet noemen, maar dat was natuur lijk de doorslaggevende reden. Want Sky Channel, dat de uitzendingen van het toernooi verzorgt, had geen zin om de kijkers in zowat heel Europa Stefan Edberg: nederlaag tegen de onbekende Italiaan Paolo Cane. nog een keer het gerecht Scha pers voor te schotelen. Zelfs on danks het feit dat hij tegenover de Wimbledon-finalist van twee jaar geleden stond. Ondanks Currens afkeer van gravel kwam het standverschil toch gauw tot uiting in de cij fers. De legendarische service van de Amerikaan, die op gras het effect van een inslaande granaat heeft, miste gisteren alle snelheid. Dat was ook niet nodig want bij Schapers liep geen enkele slag naar behoren. Curren hoefde zich in het uurtje dat de koude vertoning alles bij elkaar in beslag nam, nauwelijks in te spannen. Twee breaks, beide keren toen Cur ren op 4-3 stond en Schapers kon zijn tien mille op gaan ha len bij de kassier. Pernfors, nog immer uitge dost met het kapsel van een Amerikaanse marinier, ont deed zich gisteren op zijn slof fen van de Nigeriaan Nduka Odizor, ook al kon 'The Duke' in de eerste set het door Pern fors gedicteerde tempo lang volgen: 7-5,6-1. Lendl heeft drukke dagen achter de rug in Catalonië en krijgt vanaf vandaag in Ede een inhaalprogramma voorge schoteld. Gisteren won hij in Barcelona ook nog een demon stratie tegen McEnroe alsvo- rens zich hals over kop naar Nederland te haasten. De num mer een van de wereld, ook hij had een 'bye' in de eerste ronde, speelt zijn eerste wedstrijd te gen de Amerikaan Ben Tester- man. Uitslagen: tweede ronde, enkel spel: Kevin Curren (VSt)-Michiel Schapers (Ned) 6-4, 6-4; Mikael Pernfors (Zwe)-Nduka Odizor (Nig) 7-5, 6-1; Jan Gunnarsson (Zwe)-Ulf Stenlund (Zwe) 7-5, 6-3; Paolo Cane (Ita)-Stefan Edberg (Zwe) 5-7,7-5,7-6 (7-4); dubbelspel, eerste ronde: David Pate/Mike De- Palmer (VSt)-Kevin Curren (VSt) /Ramesh Krishnan (India) 7-6,6-4; Michiel Schapers (Ned)/Tomas Smid (Tsj)-Mikael Pernfors/Ulf Stenlund (Zwe) 6-2,6-0. NEW YORK (SID) - Na twee dagen van bijna voort durende regenval is giste ren het toernooi van de kampioenen in New York eindelijk op gang gekomea De eerste verrassing liet niet op zich wachten. Paul Vojtischek, van geboorte een Tsjechoslo- waak, die sinds eind vorig jaar in het bezit is van de West- duitse nationaliteit, versloeg de als derde geplaatste Ameri kaan Tim Mayotte met 5-7,7-6, 6-2. Vojtischek staat op de we reldranglijst niet hoger dan de 124ste plaats, terwijl Mayotte tiende is. De belangrijkste uitslagen van dit 615.000 dollartoernooi: eerste ron de: Slobodan Zivojinovic (Jsl)- Mark Dickson (Vst) 7-6, 4-6, 7-5; Eduardo Bengoechea (Arg)-Woj- tek Fibak (Pol) 6-7, 6-1, 6-1; Pat Cash (Aus)-Brett Dickson (Vst) 6-7, 6-4, 7-5; Jimmy Arias (VSt)-Jay Lapidus (VSt) 6-4,6-2; Paul Anna- cone (VSt)-Matt Anger (VSt) 6-2,6- 2; Andreas Maurer (WDl)-Christeo van Rensburg (ZAf) 7-5, 6-4; Juan Avendano (Spa)-Bill Scanion (VSt) 6-1, 6-2; Paul Vojtischek (WD1)- Tim Mayotte (VSt) 5-7, 7-6, 6-2; Boris Becker (WDl)-Francisco Ma- ciel (Mex) 2-2 Maciel geeft gebles seerd op. Het tennistoernooi van Mün- chen heeft ook gisteren last ge had van slecht weer. Eén van degenen, die wel op de baan kwam, was Tom Nijssen. De Nederlander verloor met 2-6,1- 6 van de Zweed Stefan Eriks son. Uitslagen: eerste ronde: Cassio Motta (Bra)-Corrado Aprili (Ita) 6- 7, 7-5, 7-5; Stefan Eriksson (Zwe)- Tom Nijssen (Ned) 6-2,6-1; tweede ronde: Sergio Casal (Spa)-Jonas B. Svensson (Zwe) 6-3,3-6,6-2. Van onze motorsportmedewerker ERNEUZEN - Het Europese rallycrossseizoen is voor Iram van de Wege uit Magrette uitstekend begonnen. Tij- ens de opening van de Europese titelstrijd in Oostenrijk (haalde de rallycrosser een dertiende plaats in het to- alklassement van de A-groep en schreef daarmee de eer- punten op zijn conto. dacron vulling, ecru overtrek Inder uitstekende omstandig heden op het Oostenrijkse cir cuit kon Van de Wege zich met zijn Fiat Ritmo zonder al te veel moeite kwalificeren in een onze sportmedewerker pOETINGE - De Zeeuwse itocoureur Digny Sinke Kloetinge is tijdens de alracing te Ingelmunster België op een fraaie 'eede plaats geëindigd in it dagklassement achter Belg Willy Rogiers. ;e, die in de superklas ac tie, was in het internatio- i gezelschap de enige Ne- 'lander. Hij won één man- De volgende race is 7 juni igelmunster. onze sportmedewerker •DELBURG - De Kloe- !e-dames hebben zich 3-1-winst op de dames d'Ouwe Vest uit Breda •laatst als districtskam- pn dameszaalvoetbal, loende moeten de Kloe- r-NaSe zaalvoetbalsters spe len in een poule met de Ifciburgse kampioen en de jjdagavond 8 mei speelt 7tinge om half negen in iw Bergen in Limburg te- Jeans Shop. Maandag II om half tien in Goes tegen uit Rotterdam. Woensdag tói moet Kloetinge dan naar "dingen voor de uitwed- |d tegen HOV (negen uur) ie laatste wedstrijd is thuis *i de Limburgse dames, idag 25 mei om 21.30 uur (rui Goes. deelnemersveld van 44 rijders. Via ene vijftiende, zevende en een veertiende rondetijd in de drie manches plaatste Van de Wege zich voor de C-finale, waarin hij als derde uit de strijd tevoorschijn kwam. Dit kwam in de totaalstand neer op een dertiende plaats. Deze uit stekende start is voor Van de Wege en het Fiat Ritmo-team uit Terneuzen aanleiding om zich ook voor volgende EK- ronden in te schrijven, zoals die van Frankrijk. Van onze biljartmedewerker SLUISKIL/WEMELDINGE - Het driebandenteam van SBC uit Sluiskil, bestaande uit Piet Smulders, Karei de Koeyer en Benny Ramme- loo, neemt zondag 10 mei deel aan de gewestelijke voorronden die in snackbar Micha te Wemeldinge ge houden worden. Op die dag komt het SBC-team in het strijdperk tegen een nog niet bekend team uit Brabant en ONDA uit Krabbendijke, de kampioen van het district Wal cheren/De Bevelanden. Van onze sportmedewerker ST.-JANSTEEN - De ve teranen van STEEN be staan 20 jaar. Een apart team binnen de voetbal vereniging STEEN. Ka rakteristiek daarvoor is de saamhorigheid en de onderlinge sfeer. De oogst van heel wat jaren samen voetballen. „Er staan verschillende spe lers in die 15,16 mogelijk wel 17 jaar in ons team spelen. En daarvoor kenden ze elkaar al van het seniorenvoetbal. Dus de meeste spelers weten pre cies wat ze aan elkaar heb ben," zegt voorzitter Piet Coolegem van de afdeling veteranen. Hij was het die samen me Jo Wesepoel en Gerard Pieters de aanzet gaf tot de oprichting van de vete- ranenafdeling. Dat was in april 1967. De belangstelling tijdens de op richtingsvergadering in café Sport was overweldigend. Liefst 38 leden kwamen zich melden. Er werd dan ook ge start met twee elftallen, die in de beginfase het sportieve gedeelte beperkt hielden tot het spelen van vriendschap pelijke wedstrijden en toer nooien. „Sommige jongens wilden meer in actie komen," gaat Goolegem verder. „Vandaar dat we na een jaar met een elftal in competitieverband gingen spelen." Dat team ging van start in de vierde klas afdeling, behaalde na ongeveer tien jaar promotie naar de derde klas en speelt daar nu nog in. Het had an ders kunnen zijn, als de ploeg in het seizoen 1984-1985 voor promotie gekozen had toen het kampioenschap in de derde klas behaald werd. „Daar kozen we bewust niet voor. Dan ga je op een hoger Een drietal bestuursleden van de jubilerende veteranen- afdeling van de voetbalvereniging STEEN, met van links naar rechts: secretaris Mare Verschueren, voorzitter. Piet Coolegem en penningmeester Jo de Potter. - foto erik ossewaarde. niveau spelen en dat kost ex tra inspanningen, die het ple zier in het voetballen wegne men. Je moet niet vergeten, je praat over een veteranen- elftal met een gemiddelde leeftijd van 40, 42 jaar, waar ook enkele vijftigers in spe len." Voor die vijftigers, al thans de mannen die 50 wer den in het team, zijn al ver schillende Abraham-wed strijden gespeeld. Een sfeer vol gebeuren, waarbij de lol voorop stond. Naast het eerder genoemde competitegebeuren spelen de veteranen ook regelmatig op vriendschappelijke basis. Piet Coolegem: „In de zomer maanden nemen we aan ver schillende toernooien deel en jaarlijks maken we een uit stapje. Zo zijn we al naar Vaals, Gulpen, Rotterdam, St-Willebrord en Kerkrade geweest en speelden dan te gen een veteranenelftal daar. Die toernooien en vriend- schapelijke wedstrijden zijn mooie gelegenheden om de jongens die niet in competi- teverband uitkomen mee te laten spelen. Zo blijft ieder een bij het veteranenvoetbal betrokken." Twintig jaar STEEN-vete- ranen. Het huidige bestuur, waarvan Piet Coolegem al vanaf de oprichting voorziter is en dat verder bestaat uit secretaris Mare Verschueren, penningmeester Jo de Potter en George van Rattingen, heeft in het kader van dit ju bileum enkele activiteiten op touw gezet. Op 8 mei is er om 20.00 uur een reünie in de kantine van de voetbalver eniging STEEN, waarvoor zo'n vijftig oud-spelers uit genodigd zijn. Naast wat toespraakjes, is de opzet van die avond elk aar weer eens te ontmoeten om van gedachten te wiss- leen en herinneringen op te halen. Dan is er, maar dat staat los van het jubileum en is traditioneel al 19 jaar zo, zaterdag 30 mei het Frans Pleunis-toemooi. Een vete- ranentoernooi genoemd naar de oud-voorziter van STEEN. De strijd om de wisselbeker begint dan om 13.00 uur en de deelnemende ploegen zijn: HW'24, Zaamslag, Terneu- zense Boys, STEEN, Deltia uit Gulpen, 't Straatje uit Stekene, SK Beveren-vetera- nen en Vogelwaarde. Het jubileumjaar wordt afgesloten met een jubileum wedstrijd. De STEEN-vete ranen spelen 21 augustus om 19.00 uur tegen een sterke ve teranen-selectie uit Zeeuwsch-Vlaanderen en België. Daarna is er een etentje in de kantine. Dan wordt 20 jaar recreatief voet bal afgesloten en duurt het tot het volgende lustrum voordat de 'oude hap' op nieuw op de voorgrond treedt. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het volley balteam van Dees 1, win naar van de bedrijfsvolley- balcompetitie Terneuzen van dit seizoen, behaalde ook de eerste plaats in de bekerwedstrijden. Een prestatie die voorheen al leen aan Promenade 1, te genwoordig Kramer 1, was voorbehouden. In een ener verende finale, met een 120 toeschouwers op de tribune in sporthal 't Zwaantje, ver sloeg Dees tegenstander Neckermann met 3-1 (9-15, 16-14,15-2,15-12). Neckermann kwalificeerde zich binnen een half uur voor de finale door in de halve eind strijd Kind TC met 3-0 (15-1, 15-3, 15-1) te kloppen. Dees 1 had aan de andere halve fina list V V niet zo'n gemakke lijke tegenstaner en moest de eerste set inleveren met 8-15. Toen Dees echter fijn ritme vond was het ook met V V snel gebeurd en won Dees met 3-1 (8-15,15-8,15-2,15-1). Bleef nog over de finale met Dees dat al een kampioenschap op zak had en Neckermann die nog met lege handen stond en in de competitie tweede was geworden. Een aarzelend begin van beide ploegen in de eerste set, voorzichtigheid was troef. Neckermann kwam direct op voorsprong en liep via 6-1 en 10-8 naar 15-9-setwinst. Eric de Gucht socorde veel voor Nec kermann, terwijl aan de andere kant van het net Jan Schut en Ko Ruyter onzichtbaar waren en alleen Kees Koster een vol- dognde behaalde. De tweede set gaf in deze eindstrijd uiteindelijk de door slag. Via 6-6,11-11 en 14-14 won Dees met 16-14. Een dreun vaor Neckermann, een opkikker voor Dees dat resulteerde in een afstraffing voor Necker- mannn in de derde set: 2-15. Het Dees-team begon er in te geloven. Tonnie Vermeulen kreeg weer zelfvertrouwen en spieede als afmaker ineens de sterren van de hemel. In de vierde en laatste set kwam Neckermann na een 3-10-ach- terstand nog terug tot 12-13 en was de partij ineens weer open. Met een 14-12 voorsprong voor Dees haalde aanvoerder Ko Ruiter nestor André Dees in de ploeg om te serveren en de par tij werd uitgespeeld naar 15-12. Het achttiende BeVoBo-vol- leybalseizoen was daarmee al weer geschiedenis. Theo Reijns, chef van de afdeling Welzijn van de gemeente Terneuzen, reikte na afloop de prijzen uit en sprak met waardering over het recreatieve volleybalge- beuren, wat nu al 18 jaar ge beurt en uit is gegroeid van 6 naar 42 deelnemende teams. In de eerste klas werd Dees 1 kampioen en Neckerman twee de. Beldo 1 en De Hoop degra deren naar de tweede klas. In de tweede klas werd PZEM 1 kampioen en De Meijer tweede. Beide ploegen promoveren naar de eerste klas. Free Lance en Gemeente 2 degraderen naar de derde klas. In de derde klas werd Rabo kampioen en Dow 3 tweede. Beide ploegen promoveren naar de tweede klas. NIEUWSOVERZICHT BUDEL (ANP) - Aan het zoneschaaktoernooi, dat van 19 mei tot en met 2 juni in Budel wordt gehouden, zullen bij de heren vijf Nederlanders, vier Fransen en telkens één speler uit Bel gië, Luxemburg en Monaco meedoen. John van der Wiel is de enige grootmeester van het gezelschap. De andere Nederlan ders zijn Paul van der Sterren, Gert Ligterink, Rini Kuijf en Peter Scheerea MADRID (RTR) - Real Madrid heeft via een brief officieel ge protesteerd tegen het besluit van de UEFA de eerste twee wed strijden in Europees competitieverband zonder publiek te moe ten spelea De UEFA heeft nog geen datum vastgesteld voor de behandeling van het protest. Volgens woordvoerder Rudolph Rothenbuehler is Real alleen tegen de 'supportersstrafin be roep gegaaa DEN HAAG (ANP) - Voor de interlandwedstrijd tussen de meisjesploegen van Nederland en Frankrijk, die zaterdag 16 mei in Lelystad wordt gehouden, zijn de volgende Nederlandse turnsters aangewezen: Simone Veldman (Bato, Winschoten), Miranda Pluk (Olympia, Cuyk), Chantal Bruyn (Bato, Haar lem), Nynke Botterweg, Mireille Lemaire (beiden Delta Sport, Zierikzee), Jani Martodrono (GV Veendam) en reserve Hester Boerma (Bato, Winschoten). TIBLISSI (DPA) - De viervoudige wereldkampioen op de sprint Lutz Hesslich (Oost-Duitsland) heeft gisteren in Tiblissi een nieuw wereldrecord gevestigd op de 200 meter met vlie gende start. Hesslich deed dat in 10,119 seconden. Sinds 1985 was Hesslich al recordhouder met een tijd van 10,190 seconden. ISTANBOEL (DPA) - Ivan Lendl, de nummer één van de ten nis-wereldranglijst, hoopt op de Olympische Spelen van Seoel 1988 voor de Verenigde Staten uit te mogen komen. Die dubbele wensdroom werd naar buiten gebracht door Philippe Cha trier, de voorzitter van de Internationale Tennisfederatie, tijdens de 92ste vergadering van het Internationaal Olympisch Comité in Istanboel. Het Internationaal Olympisch Comité moet nog be slissen of de tennisprofs in Seoel worden toegelaten. Als dat ge beurt, zal waarschijnlijk worden geeist, dat men Daviscup speelt voor zijn land. Dat is althans het voorstel van de toela tingscommissie. Nu wil het geval, dat Lendl het laatste jaar ge weigerd heeft voor zijn vaderland Tsjechoslowakije uit te ko- mea PARIJS (ANP) - Anton Geesink stelt zich kandidaat voor het voorzitterschap van de Internationale Judo Federatie. Geesink zal zijn besluit komende week bekend maken aan de huidige IJF-praeses, de bejaarde Japanner Matsumae. De kandidatuur wordt gesteund door de Judobond Nederland. Vandaag ver trekt de voormalige judokampioen naar het Verre Oosten. In Parijs, waar deze week de Europese titels op het spel staan, is Geesink duidelijk geworden dat de Japanners de voorkeur ge ven aan de Fransman Pfeiffer op de hoogste IJF-post. HILVERSUM (ANP) - Hilversum heeft gisteren in het Hilver- sumse Sportpark op overtuigende wijze de finale van de natio nale rugbybeker gewonnen door de Haagse Rugby Club met 46-9 te vermorzelea De Hagenaars, die in de slotfase van de competitie een stijgende vorm hadden getoond, waren in dit duel in alle opzichten de minderen van de zeer goed gediscipli neerd spelende Hilversummers. Van onze correspondent! BARCELONA - Juanito, de 32-jarige voorhoedespeler van Real Madrid, studeert sinds drie maanden psycholo gie, met speciale belangstelling voor de psychologische reacties van de spelers op het veld. denaar. Zonder die twee secon den was dat niet gebeurd. Het menselijk gedrag is moeilijk te begrijpen. Daarom studeer ik nu psychologie. Of ik er al veel van geleerd heb? Nee, maar ik ben ook pas drie maanden be zig". In een interview met de Ma- drilleense krant El Pais geeft hij deze week toe dat hij er nog niet veel van heeft geleerd. De bekentenis lijkt overbo dig; want vorige week legde de UEFA hem een schorsing op tot 1992 omdat Juanito in de Cup wedstrijd tegen Bayern Mün- chen de op de grond liggende Matthaus tegen het hoofd had getrapt. „Ik had pianist moeten wor den", zo verzekert Juanito aan El Pais. „Ik had een beroep moeten kiezen waarin de ar tiest niet kwaad wordt op zijn instrument In het voetbal wind ik me veel te veel op. Ik had de beste speler van Europa kunnen zijn als ik geen last had van die vreselijke twee secon den dat ik mijn hoofd verlies. Als kind had ik al last van die twee seconden. Bij mij in de wijk deed ik altijd wel mee aan een of andere knokpartij. Ik zat iedere keer in de problemen. Die twee seconden dat ik mijn hoofd verlies, is echt niet ge pland. Als het wel zo was zou ik gek zijn of een potentiële moor- Van onze sportredactie OLDENZAAL - Berry Lips uit Galder bezette bij men wedstrijden in Oldenzaal de tweede plaats bij de tan dems achter de gerenom meerde Tjeerd Velstra. De prestatie van Lips was zeer opmerkelijk, want het betrof pas zijn eerste wedstrijd als tandemrijder. Het betrof in feite zijn examen. (ADVERTENTIE) 10 0 JAAR ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON.

de Stem | 1987 | | pagina 9