DE STEM 3/ Michels bijna rond met PSV m lONDSCOACH RINUS MICHELS IS TEGENWERKING BEU rriESHow üttiman aan kop in Romandië OERCABAVAr IFK Göteborg komt niet verder dan 1-0 Rit-zege Van Poppel SECTIEBESTUUR WERKT MEE AAN ONTBINDING VAN CONTRACT BONDSCOACH :harade BREJAART NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland Tmi 1000 M* TENTENSHOW I VINTERSPOST DONDERDAG 7 ME11987 Druppel FAARSCHUWING! ZEIST - „Er is geen weg terug. Wie mij kent weet dat ik zo'n stap die grote consequenties voor het Nederlandse voetbal heeft, niet zomaar neem. er moeten minimale condities aanwezig zijn om hier te kunnen werken en die waren er niet meer. Het is jammer, vooral voor het Neder landse voetbal". Thijs Libregts opvolger van Michels VAN FAILLISSEMENT \ER! heer R. Kramei| TE KOOP 4-PERSOONS merk: „Constructam" Vuelta Aude EERSTE DUEL FINALE EUFA-CUP VIERDAAGSE DUINKERKEN Ongeluksrit voor Martin Durant VEEMARKTSTRAAT 12 tel. 076-227000 •c maandaas geopend v.a.~13.00 uur. Donderdag koopavonc r Chris van Nij natten ^EIST/EINDHOVEN - Ri- nus Michels is op een haar na akkoord met PSV. Hij wordt vrijwel zeker met in gang van het volgend sei- [zoen technisch directeur bij ÜeEindhovenaren. Formeel kunnen wij pas nadat ÏJlichels het kennelijk door hem igewenste ontslag gekregen heeft, trachten hem te interes ieren voor de vacature Kraay", stelde de commercieel manager ban PSV, Kees Ploegsma. Volgens het sectiebestuurslid lenze de Vries, belast met Bchnische zaken en in die hoe danigheid gisterochtend woordvoerder namens de CNVB in de 'affaire Michels', al de bondsmanager vandaag lintheven worden van zijn inches. „Het Nederlands elf- J is het vlaggeschip van de >ond. Wie daarmee werkt, moet dat voor honderd procent doen", meende de Groninger. „Dus zal ik adviseren de heer Michels zijn zin te geven". Bij PSV wilde niemand in het openbaar bevestigen, dat Michels de nieuwe technische man wordt bij de landskam pioen. De letterlijke reactie van Ploegsma: „Ik kan niet op de zaken vooruit lopen, maar als Michels zijn ontslag werkelijk krijgt, is hij een belangrijke kandidaat voor ons. Met iemand, die ergens onder con tract staat kun je eigenlijk niet onderhandelen. Hoewel ik nü graag met hem zou willen pra ten. Er is al eerder contact met hem geweest. Onze voorzitter, de heer Ruts, en ik hebben hem pal na het ontslag van Kraay om advies gevraagd. We wil den van hem horen hoe hij de vacature bij ons zou invullen. Meer kan ik daarvan niet kwijt, speculeren doe ik liever niet in het openbaar. Boven dien moet ik wachten op de te rugkomst van Ruts, die is nu voor zaken in Japan". Het 'inwinnen van advies' is bij PSV overigens geen onge bruikelijk scenario om iemand uiteindelijk in te palmen. Op die manier is Hans Kraay ooit ook binnen geloodst. Toen de resultaten onder Reker begon nen tegen te vallen, is Kraay gevraagd zijn mening te venti leren. Het resultaat van Kraay's advies mag bekend he ten. Informeel is men in de boe zem van de Eindhovense club aanzienlijk openhartiger dan de diplomatieke teksten van Ploegsma veinzen. Volgens be trouwbare bronnen steekt de zaak als volgt in elkaar: vlak na de verwikkelingen rond Kraay en Gullit polste PSV Rinus Michels. Deze gaf te kennen in principe interesse te hebben. Michels zag de baan in Eindhoven als een aardig alter natief voor zijn werk bij het Nederlands elftal. Van de aan varingen met Ajax en Cruijff, die de voorbereiding van Oranje ettelijke malen in de war hadden gestuurd, was de bondstrainer moedeloos ge worden. Toen Michels zondag zijn ontslag indiende, werd om ge heimhouding gevraagd. „In de voetballerij houd je kennelijk niets geheim", foeterde Renze de Vries gisteren na. Dinsdag avond lekte de zaak uit in het Ajax-stadion, na de bekerwed strijd tussen Ajax en FC Gro ningen. Ajax-directeur Ar ie van Eijden, mogelijk ingefluis terd door Ajax-voorzitter en sectiebestuurslid Ton Harm- sen, bracht het bericht in de openbaarheid. Daarmee werd het in Eind hoven uitgestippelde voorzich tige strijdplan in de war ge schopt. Dezer dagen onderhan delt Michels met PSV over de financiële aspecten van zijn overstap naar Eindhoven. Daarmee zouden de onderhan delingen tussen hem en de club in de laatste versnelling zijn gebracht. Juist die fase hadden de betrokkenen liever aan het oog van de publiciteit onttrok ken. „Ik vind het jammer, dat het zo loopt met Michels", aldus Renze de Vries. „We begonnen net te oogsten. Maar nu wordt het moeilijk. Formeel zitten we met drie vacatures: voor Been hakker, Advocaat en Michels zou er een opvolger moeten ko men". Gevraagd naar een op volger, toonde De Vries zich strijdvaardig. „We gaan op zoek, ik denk dat ik op dat ter rein volmachten krijg. Cruijff? Nee, dat lijkt me niet haalbaar. Die vraagt te veel geld en Ajax laat hem nooit gaan". Waarmee de bestuurder, opvallend ge noeg, voorbij ging aan het niet onbelangrijke feit, dat Cruijff niet eens over de door de KNVB vereiste trainerspa- piersn beschikt Er is geen weg terug' 150-81150 1173-1901 □AIHATSI gerd over het feit dat hij van uit, wat hij noemt 'Het insti tuut Zeist', geen steun had ge kregen. Anlh. Fokkerstraat E, 4462 ET Goes ewoners van 's Heer Arendskerke, 's-Heerenhoek, Lawedorp, Nleut Iele. (met een uit te voeren repiratie aan een trani rderdag 7 mei 1987 bestat de kans dat mtel J onder een verlaagde druk lis de kans aanwezig dat ijdens en ook de daoj Be uitvoering van de werkei er bruin gekleurd pen komt dat vlekken op let wasgoed kan act pviseren u daarom in die periode voorzichtig til assen van kleding en dergeijke en in geval vair water te laten doorstromen® het weer helden getracht vooraf bedrijven in instellingen ook jaarschuwen. laardt geen enkele vorm vai aansprakelijl I zou kunnen voortvloeien lit het feit dat In of personen niet vooraf ndividueel zijn rmatie kunt u terecht op he distriktskantoot' I Zuid-Beveland te Goes, telefom 01100-27200. N.V. Watermaatschippij Zuid-West-Nederlarrl (WMZ) ir. P. Stoter, direkteir. Door Ted van Leeuwen Eigenlijk wilde bondscoach Rinus Michels gisteren heie naal geen commentaar geven op zijn plotselinge verzoek tot de ontbinding van zijn contract met de KNVB dat een optijd heeft tot 1 juli 1988. I-voorlichter Wim Jesse weerde gistermiddag zelfs t Michels niet in Zeist was. aar op hetzelfde moment :htte de bondscoach zijn as- itenten in. Rinus Michels vindt het kli maat in Zeist 'onwerkbaar'. Voor de wedstrijd van Neder land tegen Hongarije van vo rige week liet Michels zijn moedeloosheid al doorklinken. „Nog steeds zijn de voorwaar den rond het Nederlands elftal niet optimaal en gaan de com- ititie-belangen boven die van anje. En daar zie ik geen irbetering in komen". Vooral het feit dat hij niets kan onder men tegen de macht die hof- Iverancier Ajax in Zeist heeft, :kt hem zeer. Michels schoof de schuld van de treurige opvoering tegen friekenland (1-1) in de schoe- in* van Johan Cruijff. De hnisch directeur van Ajax id, om Jan Wouters een iorsing tegen PSV te laten itlopen, de competitie-wed- ijd tegen Sparta laten inlas- waardoor de voorbereiding van Oranje goeddeels in het iter viel. Michels was geër- „Er is inderdaad een druppel geweest die de welbekende em mer heeft doen overlopen", zuchtte hij gisteren. „Al jaren heb ik signalen gege ven dat het in Zeist zo niet ver der kan. Nu is de grootste hoogte bereikt. De minimale voorwaarden om hier te kun nen functioneren waren niet aanwezig. Dat ik op contract- ontbinding zou aandringen, zat er aan te komen. Ik kan me niet voorstellen dat dit hier als een verrassing komt". Michels aankondiging kwam weliswaar niet als een donder slag bij heldere hemel, maar verraste zijn werkomgeving desondanks. Zijn directe assis tenten Dick Advocaat en Bert van Lingen werden gistermid dag pas ingelicht. Advocaat, die aan het eind van het seizoen overigens óók opstapt: „Ik wist natuurlijk wel dat hij het niet zo naar zijn zin had, maar deze Rinus Michels: terug is". ,Wie mij kent, weet dat er geen weg meer - FOTODESTEM/JOHANVANGURP stap verbaast me. Hij heeft daar nooit met ons over ge sproken. Maar Michels is na tuurlijk wel een zeer gesloten man". Eigenlijk had de hele zaak tot vandaag geheim moeten blijven. Vanmiddag om 16.00 uur namelijk vergadert het sectiebestuur Betaald Voetbal over Michels' verzoek. De sectie geeft vervolgens advies (dat meestal wordt opgevolgd) aan het bondsbestuur. Op een nog niet bekende datum is het het bondsbestuur dat het verlos sende woord mag spreken. Want ook de amateurs dragen een deel bij in de salariskosten van de bondscoach. Het was ook daarom dat Ri nus Michels dit weekeinde bondsvoorzitter Jo van Marie - en niet zijn 'eigen' sectievoor zitter André van der Louw - als eerste in kennis stelde van zijn wens het contract te beëndigen. Van Marie, die gisteren bij een jeugdwedstrijd in Zweden was, seinde de sectie-bestuursleden in. Die spraken af de zaak ge heim te houden tot vandaag. Michels trad op 1 juli 1984 in vaste dienst bij de KNVB als bondsmanager technische za ken en opleidingen. Na het ont slag van Kees Rijvers, op 1 no vember 1984 werd Michels bondscoach. Op 1 februari 1985 staakte Mi chels wegens hartklachten voor drie maanden zijn werk. Beenhakker verving hem. Op 4 april van het vorig jaar nam Michels het weer van Been hakker over. Zijn 'werkvriend' had na het missen van 'Mexico' en het uitblijven van een drin gend verzoek van de KNVB om contractverlenging (hetgeen ook al tegen de haren van Mi chels in was) de benen richting Madrid genomen. Onder Mi chels speelde Oranje elf inter lands, vier overwinningen, vier gelijke spelen en drie verlies- partijen. In het verleden heeft Michels ook al eens aangedrongen op ontbinding van zijn contract. Dat was op 30 oktober 1984. Feyenoord wilde hem als tech nisch directeur. Michels, toen technisch manager bij de bond, zei daar gisteren over: „Dat was om een heel andere reden. Het was om vrij baan te maken voor Kees Rijvers. Wij met ons tweeën, dat ging niet. Dat was toen wel duidelijk". De KNVB weigerde toen het contract te ontbinden. Twee dagen later nam Rijvers ontslag. Nu is een andere club, PSV, hevig in Michels als technisch directeur geïnteresseerd. De bondscoach: „PSV, ja die brug wordt nu natuurlijk snel ge legd. Maar dat heeft niets met de zaak 'an-sich' te maken". Of Michels met PSV geproken had, wilde hij niet zeggen. Toch heeft Michels nooit onder stoe len of banken gestoken het constante spanningsveld te missen. Michels: „Toen ik hier kwam was dat in feite een af rekening met het clubvoetbal. Ha, toen had ik nog goede moed. (Cynisch lachje). Door omstandigheden (Michels doelt op het vertrek van Rijvers- TvL) werd ik weer naar het front geroepen". Michels gaat er niet vanuit dat het sectiebestuur ditmaal zal weigeren zijn contract te ontbinden. Van onze sportredactie ZEIST - Thijs Libregts, te genwoordig in als trainer in dienst van het Griekse PAOK Saloniki, wordt ge noemd als de voornaamste kandidaat voor de opvol ging van Rinus Michels als bondscoach. Libregst voerde veertien dagen geleden een dag na Ajax-Real Zaragozaa al besprekingen op het KNVB-sportcentrum in Zeist. Toen waarschijnlijk voor de functie, die Leo Beenhakker achterliet. Nu echter ook Mi chels opstapt, wordt Libregts waarschijnlijk naar voren ge schoven als hoogste technische baas in Zeist. Libregts was in Nederland trainer van Excelsior, PSV en Feyenoord. is van de Arrondissementen liddelburg d.d. 29 april 1987 isj te 4542 AJ Hoek aan le 75, met benoeming vat. de heer Mr. J.H. Verstegen tot' issaris en van ondergetet |or. itenkantoor iter en de Bliek Pb. 1047 4530 GA Terneuen] i zeer goede staat met grote voortent- Te bevragen: J. EVERMBD Koninginnestraat 17, IJzendljke Tel. 01176-2102 Van onze sportredactie 'MONT - Nikki Rütti- in heeft gisteren de eerste ippe van de Ronde van •mandie gewonnen. De Zwitser nam na de rit over 2^6 kilometer de eerste plaats het algemeen klassement 'er van de Pool Czeslaw Lang, die dinsdag de proloog had ge- pnnen. Nikki Rüttimann heeft de iderstrui in de Ronde van Ro ndje gepakt in het slot van de eerste etappe. In de afslui- *~~de omloop van achttien ki- seter rond Romont vond ittimann als eerste aanslui- g bij Stefan Joho, die bijna honderd kilometer op kop had gereden. Knetemann en De Rocy kwamen ook bij de eer sten, met Daniel Gisiger, Jean- Claude Leclercq, Pascal Ri chard, Erich Machler en favo riet Stephen Roche. In de laatste beklimming van de etappe, toen Joho de Iff voor zijn inspanningen Betaalde, nam Rüttimann af stand van zijn zeven overge bleven vluchtmakkers. „Ik was "'oon de sterkste uit de :p, alleen Daniel Gisiger :ft ook behoorlijk zijn werk kop gedaan. Het was dus niet zo'n wonder dat ik de rit heb gewonnen". De uitslag: 1. Niki Rüttimann (Zwi), 206 km van Bernex naar Ro mont in 5 uur 53 minuten en 52 se conden, met tijdsvergoeding 5.53.42, gemiddelde snelheid 34,045 km/u, 2. Gerrie Knetemann (Ned) op 9 seconden, 3. Theo de Rooy (Ned), 4. Daniel Gisiger (Zwi), 5. Stephen Roche (Ier), 6. Jean- Claude Leclercq (Fra), 7. Pascal Richard (Zwi), 8. Erich Machler (Zwi) zelfde tijd als Knetemann, 9. Jesper Skibby (Den) op 0.19, 10. Bernard Vallet (Fra), 1L Bennie Kuiper (Ned), 18. Henk Lubberding (Ned) zelfde tijd als Skibby. Algemeen klassement: 1. Niki Rüt timann (Zwi) 6 uur en 12 seconden, 2. Stephen Roche (Ier) op 2 secon den, 3. Czeslaw Lang (Pol) op 0.06, 4. Erich Machler (Zwi) op 0.07, 5. Gerrie Knetemann (Ned) op 0.10,6. Ronan Pensee (Fra) op 0.11,7. Dag- Erik Pedersen (Noo) op 0.12,8. Theo de Rooy (Ned) op 0.12, 9. Giuseppe Saronni (Ita) op 0.13, 10. Jesper Skibby (Den) op 0.14,14. Eric Breu- kink (Ned) op 0.18. In een etappe zonder bergen van importantie heeft de Co- lumbiaan Carlos Gutierrez de dertiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Nog op merkelijker was dat Gutierrez van start tot finish het veld heeft geleid. Ongeveer 200 kilo meter samen met de Spanjaar den Rafael Garcia en Ricardo Zuriga, de laatste twintig kilo meter alleen. Het grote veld had niet echt lust in de rit op de kronkelige kustwegen van de provincies Asturië en Galicië. De kwaliteit van het parkoers was dermate slecht dat een krachtige rug- wind de groep niet kon stimu leren. Gutierrez, een van de kleineren uit het veld met zijn 1 meter 65, was gelukkig met die wind en ook met de slechte we gen. Demonstranten langs het traject niet. Hun spandoeken beklemtoonden dat Noord- Spanje geen behoefte heeft aan wielerwedstrijden, wel aan een beter wegennet. Garcia zette zijn aanval in onmiddellijk na het startschot in Luarca. Gutierrez reageerde als enige op slag en een half uurtje later meldde ook Zuriga zich in de eerste lijn. Het drie tal werkte uitstekend samen, beter in elk geval dan het pelo ton dat pas reageerde toen de winst van het trio was opgelo pen tot zeventien minuten. Gu tierrez als 29e uit de algemene rangschikking stond namelijk minder dan een kwartier ach ter op leider Herrera. Voor de tegenaanval uit het veld kreeg Herrera steun van Kelly en Dietzen en hun ploegmakkers. Het verschil werd daardoor te ruggebracht tot een vijftal mi nuten. Uitslag van de dertiende etappe van de Ronde van Spanje: 1. Carlos Gutierrez (Col), 223 km in 5 uur 58 minuten en 33 seconden, gemid delde 37,317 km/u, 2. Rafael Garcia (Spa) op 1 minuut en 10 seconden, 3. Ricardo Zuriga (Spa) zelfde tijd, 4. Jesus Blanco Villar (Spa) op 3,57, 5. Jacinto Paulinho (Por), 6. Pederico Echave (Spa), 7. Pedro Morales (Spa) zelfde tijd als Blanco Villar, 8. Laurent Fignon (Fra) op 4.00, 9. Alfonso Gutierrez (Spa) op 5.04,10. Antonio Esparza (Spa), 11. Sean Kelly (Ier), 12, Sören Lilholt (Den), 13. René Beuker (Ned), 14. Miguel Angel Iglesias (Spa), 15. Martin Early (Ier), 16. Marc van Orsouw (Ned), 17. Manuel Carrera (Spa), 18. Johnny Weitz (Den), 19. Laurent Biondi (Fra), 20. Roberto Cordoba (Spa), 21. Henri Manders (Ned), 22. Erwin Nij boer (Ned), 23. Raimund Dietzen (WD1), 24. Pedro Delgado (Spa), 25. Yvon Madiot (Fra), 30. Luis Herrera (Col), 31. José Luis Laguia (Spa), 84. Moreno Argentin (Ita), 101. Luc Suykerbuyk (Ned), 104. Henk Boeve (Ned) zelfde tijd als Gutierrez, 110. en laatste Vi cente Ridaura (Spa) op 22.11. Mar tin Durant (Bel) staakte de strijd, Israel Corredor (Col) en Karl Ma- xon (VSt) startten niet. Algemeen klassement: 1. Luis Her rera (Col) 64 uur 18 minuten en 44 seconden, 2. Sean Kelly (Ier) op 39 seconden, 3. Raimund Dietzen (WD1) op 0.50, 4. Oscar de Jesus Vargas (Col) op 2.07, 5. Vicente Belda (Spa) op 2.37, 6. Pedro Del gado (Spa) op 2.49,7. Laudelino Cu- bino (Spa) op 3.37, 8. Anselmo Fuerte (Spa) op 3.57, 9. Yvon Ma diot (Fra) op 4.27,10. Laurent Fig non (Fra) op 4.55,11. Angel Arroyo (Spa) op 5.10,12. Inaki Gaston (Spa) op 5.29, 13. Martin Early (Ier) op 5.34, 14. Julian Gorospe (Spa) op 5.35, 15. Jesus Blanco Villar (Spa) op 5.38,16. Henry Cadenas (Col) op 5.55, 17. José Luis Laguia (Spa) op 7.25, 18. Omar Hernandez (Col) op 7.34, 19. Enrique Aja (Spa) op 7.35, 20. Juan Tomas Martinez (Spa) op 7.47, 56. Moreno Argentin (Ita) op 30.11, 68. Erwin Nijboer (Ned) op 41,06, 73. Luc Suykerbuyk (Ned) op 44,47, 85. Marc van Orsouw (Ned) op 51.55, 97. Henk Boeve (Ned) op 1 uur 6 minuten en 11 seconden, 106. René Beuker (Ned) op 1.12.00, 110. en laatste Henri Manders (Ned) op 1.5L23. De Italiaanse Maria Canins heeft gisteren haar leidende positie in de damesronde van de Aude versterkt. Ze won de vijfde etappe Leucate-Leucate over 88 km. In de eindsprint was zij de snelste van een kop- groepje van zeven rijdsters on der wie de Nederlandse Heieen Hage. Uitslag: 1. Maria Canins (Ita) 2.47,05, 2. Irina Zacharova (Sov), 3. Heieen Hage (Ned), 4. Monica Brandini (Ita), 5. Marion Levin (Zwe), 6. Imelda Chiappa (Ita), 7. Lis Luther Branbani (Eng) zelfde tijd als Canins, 8. Monique Knol (Ned) op 52 seconden, 9. Jeannie Longo (Fra), 10. Connie Meier De Colombiaan Carlos Emiro Gutierrez op weg naar de zege in de 13de etappe van de Vuelta. fotoanp (Ned), 18. Cynthia Lutke Schiphalt (Ned), 20. Rita Timpers (Ned), 21. Mieke Havik (Ned) zelfde tijd als Knol. Algemeen klassement: 1. Maria Canins (Ita) 9.40,44, 2. Tamara Pol- jakova (Sov) op 1 minuut en 13 se conden, 3. Irina Koiesnikova (Sov) op 6.46, 4. Jeannie Longo (Fra) op 6.54, 5. Marion Levin (Zwe) op 7.03, 6. Heieen Hage (Ned) op 7.03, 7. Imelda Chiappa (Ita) op 7.04, 8. Lis Luther Branbani (Eng) op 7.05, 9. Monique Knol (Ned) op 7.30, 10. Monica Brandini (Ita) op 7.40, 11. Mieke Havik op 7.51, 12. Connie Meijer op 752,19. Rita Timpers op 758, 35. Cynthia Lutke Schipholt op 18.04. Vreugde bij de spelers van IFK Göteborg na de tref fer van Pettersson. - fotoap Van onze sportredactie GOTHENBURG - Na de eerste wedstrijd is de finale van het toernooi om de UEFA-beker nog volledig open. IFK Göteborgs overwinning van 1-0 van gisterenavond op Dundee United in de thuiswedstrijd biedt weinig garanties, al hebben de Zweden precies dezelfde uitgangspositie als vijf jaar geleden. Toen werd de mini male overwinning uit het eigen Ullevi-stadion ge volgd door een triomf met 3- 0 bij Hamburger SV. Dundee United ver trouwde in de Zweedse ha venstad opnieuw op zijn de fensieve kracht, die in de tien voorgaande wedstrij den uit het toernooi tot slechts drie tegentreffers had geleid. Die instelling kwam het niveau van de wedstrijd niet ten goede, want de Zweden zijn geen meesters in het 'maken* van een wedstrijd. Een speel wijze overigens waar zij tot nu toe zeer wel bij gevaren zijn. In de 22 voorgaande wedstrijden in het UEFA- bekertoernooi werd Göte borg niet een keer versla gen. De opmerkelijkste figu ren in de uiterst sportieve wedstrijd, scheidsrechter Kirschen behoefde nauwe lijks een vermanende vin ger op te steken, waren de beide doelverdedigers. In de eerste helft was de hoofdrol weggelegd voor Billy Thomson, die begon met een schitterende redding tegen over Lennart Nilsson, maar kort voor rust blunderde hij bij een kopbal van Stefan Pettersson. Een fout overi gens die hij na rust meer dan goed maakte. De Zweden hadden ook voor de thuiswedstrijd slechts twee spitsen in stelling ge bracht en dat was nog altijd één meer dan bij hen in uit wedstrijden te doen gebrui kelijk is. Omdat Dundee met slechts één aanvaller begon, Paul Sturrock, werd er voornamelijk strijd gele verd buiten de beide straf schopgebieden. In de tweede helft veran derde dat beeld enigszins, omdat McLean zijn Schot ten iets meer naar voren stuurde. Het leverde een paar kansjes op en evenveel opmerkelijke reddingen van de Zweedse aanvoerder doelman Thomas Werners- son. De iets gegroeide da dendrang van Dundee Uni ted, geanimeerd door de uit stekende middenvelder Jim Mclnally, gaf IFK meer ruimte. Lennart Nilsson miste echter een tweede mo gelijkheid om de uitgangs positie voor de tweede wed strijd, op 20 mei, voor zijn ploeg werkelijk zonnig te maken. IFK GÖTEBORG (Zwe)-DUN- DEE UNITED (Seh) 1-0 (1-0). 38. Pettersson 1-0. Scheidsrech ter: Kirschen (OD1). Toeschou wers: 50.023 (uitverkocht). IFK Göteborg: Wernersson; Carlsson, Hysen, Larsson en Fredriksson; Johansson (68. Roland Nilsson), Tord Holmg ren (90. Zetterlund), Andersson en Tommy Holmgren; Petters son en Lennart Nüsson. Dundee United: Thomson; Malpas, Narey, Hegarty (56. Clark) en Holt; Bowman, Kir- kwood, Mclnally en Bannon; Redford en Sturrock (90. Beau mont). DUINKERKEN (AFP) - Jelle Nijdam heeft de lei derstrui in de vierdaagse van Duinkerken veilig door de eerste etappe geloodst. De renner van Raas kwam bin nen met de groep waar zijn Van onze sportredactie EL FERROL - De dertiende etappe van de Vuelta is voor de Belg Martin Durant een ongeluksrit geworden. Na de twaalfde etappe, toen hij als enige van zijn ploeg nog in de strijd was, besloot ploeglei der Luis Ocana ook hem uit de wedstrijd te halen, omdat er voor een eenling toch weinig eer te behalen zou zijn. De dertig-jarige Belg wilde echter niet van afstappen we ten en meldde zich daarom gis teren toch weer aan het ver trek. Veertig kilometer voor het einde van de rit reed hij lek, maar na de reparatie was hij letterlijk en figuurlijk weer hard op weg naar het peloton. Durant echter lette in zijn ij ver te weinig op de weg en bot ste vol op een geparkeerde auto. Het kostte hem een dub bele beenbreuk, talrijke uit wendige verwondingen en ver moedelijk een hersenschud ding. Durant is opgenomen in het ziekenhuis van El Ferrol. ploegmakker Jean-Paul van Poppel een steentje bijdroeg tot het truibehoud door onder an dere Eric Vanderaerden in de eindsprint te verslaan en de acht premie-seconden in te pikken. De naaste concurrent van Nijdam werd de Noord-Frans man Bruno Wojtinek, die in de sprint net buiten de bonifica tieseconden bleef, maar in de 'bergsprints' in Frans en Bel gisch Vlaanderen wel vier se conden inpalmde. Nijdam ligt nog negen seconden voor op Wojtinek. De vergoedingen, die onder weg op te pikken waren, heb ben de koers niet verlevendigd. Integendeel. Tussen vertrek en aankomstplaats Duinkerken lag een eentonige rit over 188 kilometer, die feitelijk slechts één hoogtepunt kende, de eind sprint. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Jean-Paul van Poppel (Ned), 188 km in 5 uur 22 minuten en 8 secon den, 2. Jef Lieckens (Bel), 3. Eric Vanderaerden (Bel), 4. Bruno Woj tinek (Fra), 5. Eddy Planckaert (Bel), 6. Mare Sergeant (Bel), 7. Malcolm Elliott (GBr), 8. Philippe Lauraire (Fra), 9. Dirk Demol (Bel), 10. Herman Frison (Bel) allen dezelfde tijd als Van Poppel. Algemeen klassement: 1. Jelle Nij dam (Ned) 5 uur 29 minuten en 29 seconden, 2. Bruno Wojtinek (Fra) op 9 seconden, 3. Eric Vanderaer den (Bel) op 0.10, 4. Bert Ooster bosch (Ned) op 0.12, 5. Gilbert Du- clos-Lassalle (Fra) op 0.12, 6. Sean Yates (GBr) op 0.13,7. Thierry Ma rie (Fra) op 0.13, 8. Peter Pieters (Ned) op 0.16, 9. Charly Berard (Fra) op 0.17, 10. Michel Vermote (Bel) op 0.18.

de Stem | 1987 | | pagina 7