rijving1^— Afwachtingswedstrij den IMLOOP VAN ZEEU WSCH-V LA ANDEKEN VOOR AMATEURS mik op goede klassering' 'Sponsors staan niet te dringen' Erelijst Omloop Jury en comité Voornaamste doorkomsten in de Omloop beker like 2 te Hoe! Imachtij [nderen ïïïïüzïïS* MET LIEFHEBBERS EN NIEUWELINGEN KOESTEM WOENSDAG 6 ME11987 (NEUZEN/OOST- IG - „We hebben nagedacht over Raten doorgaan van ge Omloop van iuwsch-Vlaanderen. ;t is een gok. Hopelijk Iben we goed gegokt. VEREECKEN REVELATIE VAN DIT SEIZOEN T 'oernooi^J De Instuif Stimulans Jury T47 bn zondag te hou-| Ivan Zeeuwsch. e moment nog eej Diana, met ploeglei. y onze sportmedewerker —NEUZEN OOSTBURG |et publiek kan dit jaar ljeuw, in afwachting van [amateurs in de Omloop Zeeuwsch-Vlaanderen, wedstrijden voor lief- fcbers en nieuwelingen eken. „Er is natuurlijk noeg te doen gezien de ac- Iteiten op de Markt van ïiddenstanders uit Ter- izen. Inst, Tonny Zwirs uiitl g^te wielerliefhebber Amsterdam, RortCL. Khter toch meer van een jlde uit Rijsbergene wielerwedstrijd en daarom zijn we blij dit jaar opnieuw een leuk afwachtingsprogramma te kunnen bieden," zegt Piet Roelands. Zaterdag 9 mei beginnen de nieuwelingen in Terneuzen om 13.45 uur voor een koers over circa 40 kilometer. Bij de nieu welingen zijn er 30 inschrijvin gen, waaronder die van Jean- Pierre Fortrei, Michel Zaan, Patrick van de Vijver, John van Cadzand, Ricardo de Smit en Edwin van Alphen. De Zeeuws-Vlamingen heb ben veel concurrentie te duch ten van onder anderen Richard Sierveld, Richard Groenendaal, Henry Loonen en Patrick den Reijer. De liefhebbers komen met 40 man aan het vertrek in Ter- neuzen. De start is om 15.15 uur. Bij de liefhebbers is Frank van Hulle, broer van amateur Patrick van Hulle, de regionale favoriet. T T Leo de Jonge, Sam Broersma en Wil Wielhouwer zijn ook bekende namen in het deelnemersveld. De liefhebbers moeten 50 kilometer afleggen. Zondag 10 mei komen de zelfde categorieën aan bod in Oostburg. Om 14.15 uur ver trekken de nieuwelingen. Zon dag vertrekken er slechts 20 nieuwelingen, maar voor de re gionale renners betekent dat, dat ze zich in de kijker kunnen fietsen. De liefhebbers binden om 15.30 uur de strijd met elk aar aan. Van Laarhoven is de grootste favoriet. In Oostburg komt opnieuw Frank van Hulle aan de start en ook Rudie de Bakker. Hij was vorig jaar nog trimmer, maar maakte de stap naar de liefhebbers en ver huisde van Terneuzen naar Rijswijk vanwege z'n werk. olgorde rijden ze r afdelingsbeker vi IJzendijke 2 vei ke bekert ook vei testdorpse RIA. bdenburg was steil i beperkt tot 2-1. tot winst (1-1), Jischoppen. maar de inzet IN 3 vergoedde frust werd het 0-1 loelpunt van Mike J( fn de tweede helft spelbeeld. Uit I trap kon Rinnie lummer twee in de Dagen. INDIJKE 2 - GRAAW [Bij rust keek de thuist i een 0-1 achterstand i en doelpunt van Eriel halverwege de eerste h ord Binnen tien mini Ie tweede helft was Terstand omgebogen B-l voorsprong door dj ;en van Theo Haver' Kam Aerssens en [re. Graauw probeerde j de bakens te verrel Ir het offensief van del |e kampioen in de van de afdeling f zonder succes. RIJZEN 2 - GOES 2 fold Traas 0-1 (eigen It), André Pieters 2-1 en| de Grip 3-2 en 3-3, ters 4-3. F LAND SPORT - RCS eland Sport wint na loppen. Jan Bil 0-1, ten 1-1. ijftieii ploegen aan de start br Hoek heeft de vol) -beker Zuid 1 bereil liance uit. De zondag ewezen. Jïrug. Hoek-aanvoerde Slock was er als de kipi L-aardoor voor Pops het Jïit halen van deze Hoekj ïlleen nog restte. De dooi Jer Bogaert toegekende i Ichop schoot De Block te In. Pops herstelde zodoer Ichoonheidsfoutje. Alliance haalde dooij nazzel opgelucht adem 4 net beperkte schade Niet voor lang echter, deze maal verleende de ce-doelman, in dit Bruin die Pops was koiro vangen, zijn medewertó vrije trap van Quataertl hij dermate, dat Van Ho nog net bij kon (2-0). B fer die voor de Hoek-s ters het sein was uit vol de vedetten aan te mo Een geste, die zijn kreeg in een derde tri vrije trap van De BK reikte Quataert, die vei de bal over doelman W] kopte. Alliance was definitief geklopt. Een laag die het te wijten een te gezapig bezig zö'j een Hoek, dat naar" p Eddy de Schrijver financiële plaatje is i nog niet helemaal Maar het gat van uizend gulden hopen log te dichten," aldus Roelands, penning- iter van het Omloopco- dat zaterdag 9 en zon- 10 mei weer voor de htproef staat van de [oop van Zeeuwsch- ideren, die al voor de :eer op de wielerkalen- irijkt. iu toe hebben vijftien f or is ingeschreven. Amstel Herman Krott behoort - voorlopig - nog niet bij. man schrijft nooit in, staat elk jaar wel met sHrenners aan de start. Hij elke Omloop nu meege- met zijn ploeg. Het zou ote tegenvaller zijn als 11 niet op het appèl ver- it," ventileert Piet Roe- Deze Omloop wordt overi- in speciale. Het parkoers nogal wat wijzigingen fgaan en die zullen onge- ild het wedstrijdbeeld een aanzien geven. „We in met iets nieuws ko- Het parkoers werd een Ton Koomen, sportre- iur van De Stem, opperde jaar het idee de renners kruit te laten fietsen. Dat rolgens hem wat nieuws, we hebben dat idee half jenomen. De renners rij- m natuurlijk niet achter laar het peloton rijdt de in tegenovergestelde van vorige edities. En :en nu zowel in de eerste irde etappe kasseistroken Jie zullen als scherprech- lienst doen. Daar ben ik van," laat voorzitster Pladdet goedlachs we- Overigens is het lange tijd on zeker geweest waar de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen zou eindigen. De Langestraat en het Croonwijckparkoers waren in de race. Tijdens de perscon ferentie in restaurant De Vij verhof in Terneuzen was daar nog niets definitiefs over te zeggen. „We weten dat de Om loop start, maar waar hij ein digt blijft nog even een verras sing. Als organisatie is dat niet zo leuk. Je moet weten waar je aan toe bent. Maar dat het goed komt staat als een paal boven water," aldus Piet Roelands. Zaterdag 9 mei wordt de eer ste etappe verreden met start en finish op de Markt in Ter7 neuzen. Eerst wordt er een lus van 65 kilometer in zuidweste lijke richting van Terneuzen gereden. Na de doorkomst in Terneuzen rijdt de karavaan richting Zaamslag, Axel, Vo gelwaarde, Kloosterzande, Lamswaarde - voor het eerst opgenomen in de route - Graauw, Hulst, Clinge, St.- Jansteen, Heikant en Koe wacht. Daar wordt een deel van de Wim Hendriks-trofee route gereden met de kasseien op Belgisch grondgebied. Ver volgens rijden de renners rich ting Zuiddorpe, Westdorpe, Axel, Zaamslag om tenslotte naar Terneuzen te stevenen, waar de finish omstreeks 18.00 uur wordt verwacht. Zondag 10 mei wordt 's mor gens de traditionele tijdrit in IJzendijke afgewerkt. De tijd rit is 11,6 kilometer lang en daar zal het klassement wor den opgemaakt. De laatste amateur komt daar om 10.45 uur aan. De derde en laatste etappe leidt de renners ook over de grens. Dat gebeurt na 28 kilo meter wedstrijd in het plaatsje Middelburg. Rond kilometer 80 krijgen de renners enkele kas seistroken te nemen in Water land-Oudeman en het Molle- kot. „Een bijzonder slecht stuk weg. Als de beslissing van de Omloop nog niet is gevallen, kan dat daar wel eens gebeu ren," meent Roelands. Om- Het organisatiecomité van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. Voorste rij van links naar rechts: Roel Ben jamins (vice-voorzitter), Piet Roelands penningmeester Diana Pladdet (voorzitster) en Henk Pladdet (secretaris).. Staande van links naar rechts: Sjaak de Back, Leo van Hijfte en Johny Claeys. Herman Dekker ontbreekt Op de foto. - FOTO WIM KOOYMAN. streeks 17.15 uur komen de eer ste renners aan. Het deelnemersveld mag dan niet zo groot zijn in getal, het peloton herbergt toch genoeg renners om er een zware wed strijd van te maken. Er komen enkele districtsploegen aan de start, zoals die van Friesland. Wiebren Veenstra, vorig jaar strijdend ten onder, is de be kendste renner uit deze ploeg. Van de gesponsorde ploegen lijkt die van Koga Miyata het sterkst vertegenwoordigd te zijn. Thijs de Vries, Eddy Schü- rer, Kees Evers, Theo Akker mans en Jan Hendrik Dekker zijn allemaal namen die be kend in de wieleroren klinken. Jo van Aarle komt met de Zeeuwen Pierre Raas en An- toine Goense, terwijl de win naar van vorig jaar, Frank Kersten, opnieuw klaar lijkt te zijn voor het prolongeren van zijn overwinning van de 23e uitgave. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen geeft met twee ploegen acte de pre sence. Erik Vereecken voert de A-selectie aan met daarbij on der anderen Karei van Goe- them - dit seizoen lijkt hij toch aan kracht wat ingeboet te hebben - Eddy Cromheecke, Niek de Taeye en Peter van 't Westeinde. De B-selectie wordt aangevoerd door Ab Verplan- ke. Cor Verplanke, Guus Bar- horst en Conno van de Sande maken er eveneens deel van uit. De wielervereniging Breda, met Jan Cooremans weer ach ter het stuur, is vertegenwoor digd door Ruud Brouwers, Wies van Dongen, Arjan van de Dries, Niels Schrauwen, Toon van der Steen, won vorig jaar de laatste etappe net voor Karei van Goethem, en nie mand minder dan good-old Wim de Waal. De Heintje Da vids in het amateurpeloton probeert het nog eens en zijn routine moet het mogelijk ma ken een keer te vlammen. De organisatoren zijn bij zonder blij met de komst van een Duitse ploeg. Andreas Bi- letzky is de voornaaste renner uit de Mitsibutshi-kern. Voorts komt er een Amerikaanse ploeg aan het vertrek. De Ame rikanen verblijven in Gent en pakken de Omloop mee in hun trainingsschema. „Het geeft de Omloop een internationaal tintje en dat is altijd meegeno men," verduidelijkt Piet Roe lands. In het team van de Ame rikanen rijdt onder andere Paul Estabrouk mee, een neef van Greg Lemond. ddy de Schrijver -JANSTEEN-Erik Ver ken is tot nu toe de reve- van het wielerseizoen. is nu al verzekerd van rtbewijs voor het na- lle kampioenschap in e, dat zaterdag 27 juni !t verreden. Voor Ver in betekent deelname het Nederlands kam- ichap meer dan alleen ij den in de groep. Ss lijken me wel te liggen, de Hel van het Mergelland dat wel bewezen," aldus iken, die inmiddels al een urn-overwinning op zijn res heeft bijgeschreven W Koewacht net naast de m greep in de Wim Hen- Van onze fr2 sportmedewerker AXEL - Het zaaW balteam De Ins1 Hoek heeft het nooi, dat de farniH( Putter uit Sluis*1 sporthal 't Sporty Axel hield, gewoi De equipe van de f* Jansen uti Hoek, tweede vóór Dr| Zaamslag, De Mol' uit Hoek, DJZ uit slag, Jonge Bruin v' Sassing en het tei de organisator. rofee. „Daar had ik het moeten aanpakken. Ik leerde eerst aan het be ur de kasseienstrook. Van kwam me halen. Die [in dienst van Van de lert. Ik wachtte te lang in Kirt. Had ik wat eerder tet, dan had er misschien ingezeten. Een klassieke ou mooi geweest zijn," al- "ik Vereecken. Vereecken staat zater- >k aan de start van de >P van Zeeuwsch-Vlaan- St.Het wordt de vierde keer BI de kleuren van de wie- iniging Zeeuwsch- Vlaanderen verdedigt. Gezien zijn huidige vorm moet Vereec ken in staat zijn zich in de kij ker te rijden. „Inderdaad. Ik wil dicht eindi gen in'de eerste etappe. Dan rijden we door mijn eigen streek. Dat stimuleert. Ik ben er klaar voor. Het wordt een zware wedstrijd, maar ik kan het wel aan. Meestal rijd ik de tweede dag beter dan de eerste, maar elk jaar vormt de wind de scherprechter en iedereen weet dat ik daar nu niet be paald op zit te wachten," legt Vereecken uit. Ongetwijfeld zullen Vereec ken en Van Goethem als 'be schermde' renners worden aangemerkt vanwege de resul taten. Wat Vereecken betreft liegen die er niet om. In de Hel van het Mergelland was er een vierde plaats voor hem wegge legd. Op twintig kilometer van de streep werd hij ingehaald. Zijn maximale voorsprong tij dens z'n solo bedroeg één mi nuut. „Daar heb ik bewezen ook te kunnen klimmen. Op een gegeven moment waren we met tien man weg. Ik ging in het Vijlerbos als eerste aan en kwam met veertig seconden voorsprong boven. Voor mij het sein om nog extra gas te geven. Jammer dat ik teruggepakt werd. Ook in Affligem-Hekel- gem ging het opperbest. Eerste op de Muur van Geraardsber- gen, de Bosberg en de Ledel- berg. Werd nummer één in het bergklassement. Een bewijs dat ik niet meer hoef af te wachten. Ik rijd voortaan mijn eigen wedstrijd. Schuw het werk niet. Men kan nu niet meer zeggen dat Vereecken een sleper is. Dat predikaat heb ik afgeworpen. Vroeger kreeg ik dikwijls verwijten niet mee te werken in een ontsnapping. Nu toon ik zelf initiatief. Daardoor heb ik iedereen de mond ge snoerd," ventileert de amateur uit St.-Jansteen. De Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen is voor Vereecken een nieuwe uitdaging. „Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Dus er staat niets in de weg om te proberen hoge ogen te gooi en. Het enige zwakke punt is misschien die tijdrit in IJzen dijke. Daar heb ik nog nooit op getraind. Het is meestal ook de enige rit tegen de chrono's die ik individueel rijd. Ik mik op een plaats bij de eerste twintig. Het zijn allemaal gewone jon gens. Het uitgangspunt is het zelfde. Als de progressie zich voortzet, moet ik mijn oogmerk kunnen bereiken. Alleen kun je bij het wielrennen nooit iets met zekerheid plannen. Je bent afhankelijk van de vorm van de dag. Een lekke band kan al fataal zijn," aldus Vereecken. Erik Vereecken, de crack uit St.-Jansteen, heeft zijn zinnen gezet op de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze sportmedewerker TERNEUZEN/OOSTBURG - De 24e Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen was er bijna niet gekomen vanwege financiële problemen. De sponsors staan tegenwoordig niet meer in de rij om een evenement op poten te helpen zetten, maar penningmeester Piet Roelands heeft het toch aangedurfd het sein op groen te zetten. „Op een gegeven moment moet je tot een besluit komen. Onze wedstrijd staat nu al voor de 24e keer op het pro gramma en dan wordt het een deel van je leven. Je zegt dan niet zomaar, we zetten er een streep door. Ik ben toch weer blij dat we draaien," aldus Roelands. Toch is Roelands er met zijn korps in geslaagd een vier tal hoofdsponsors aan te trekken. Dat zijn het Nederlands Verbond voor Ondernemers in de Bouwnijverheid, Inter nationale Publiciteits Diensten BV, die de persmap in een nieuw jasje stak, Skol International in samenwerking met Broer Pluym uit St.-Jansteen en Cok BV. Deze groothan del voorziet de karavaan twee dagen van drank en brood jes. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN/OOSTBURG - De erelijst van de Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen ziet er als volgt uit: 1974: Aad van de Breugel; 1965: Dies Kosten; 1966: Frits Hoogerheide; 1967: Rudi Liebrechts; 1968: Jan van Driel; 1969: Frits Lachterop; 1970: Jules Breusing; 1971: Grant Thomas; 1972: Henk Poppe; 1973: Jan Raas; 1974: Peter Gödde; 1975: Ad Gevers; 1976: Mathieu Dohmen; 1977: Mi chel Jacobs; 1978: William Tackaert (België); 1979: Henk Mutsaarts; 1980: Jacques Hanegraaf; 1981: Theo Hoger- vorst; 1982: Jean-Paul van Poppel; 1983: Nico Verhoeven; 1984: Peter Pieters; 1985: John Bogers; 1986: Frank Ker sten; 1987: Van onze sportmedewerker TERNEUZEN/OOST BURG - De 24e uitgave van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is weer in de organisato risch vertrouwde handen van het 'Omloop-comité'. Eigenlijk een overkoeling van de wielercomité's van Terneuzen, organisator eerste etappe, IJzendijke (tijdrit) en Oostburg. Aan het hqofd van dit Om- loop-comité staat staat nog steeds Diana Pladdet uit Koewacht. „Ik doe dit werk graag en waarom zou je het dan opgeven. Moet wel toege ven dat er een heleboel tijd in gaat zitten, maar je moet in derdaad wel een beetje wie- lergek zijn om dit te doen," aldus Diana Pladdet. Zij krijgt de steun van vice-voorzitter Roel Benja mins uit Oostburg. Secretaris is Henk Pladdet, terwijl de schatbewaarder van de Om loop van Zeeuwsch-Vlaande ren Piet Roelands is. De ove rige bestuursleden zijn: Johny Claeys (IJzendijke), Leo van Hijfte (Oostburg), Sjaak de Back (Oostburg) en Herman Dekker uit Axel. Laatstgenoemde was trou wens tijdens de persconfe rentie niet aanwezig wegens zijn drukke werkzaamheden in verband met de 'blokkade van Borssele'. „Herman werkt elk jaar mee aan de voorbereidingen van de Om loop, maar meestal is hij er op het eindpunt niet bij van wege zijn werkzaamheden. Jammer natuurlijk," aldus Henk Pladdet. Als gastvrouw treedt dit jaar Anita de Ritter op. De charmante schone zal tijdens de drie etappes de bloemen aan de winnaar overhandi gen. Ook zij was niet aanwe zig tijdens de persbijeen komst. Maar dat gemis leek gecompenseerd te worden. „De miss zit zeker in de pers map," aldus Diana Pladdet, waarna iederen driftig op zoek ging naar de gastvrouw. Zij was echter niet te vin den.... De jury tijdens de 24e Om loop van Zeeuwsch-Vlaande ren wordt aangevoerd door N. Roymans uit Bladel. Het jury korps ziet er verder als volgt uit: C. Maas, assistent wedstrijdleider (Hoeven); A. de Winter, wedstrijdcommis saris/secretaris (Oost-Sou burg); J. Martinussen, wed- strijdcommissaris (Maas tricht); W. Luitwieler, aan- komstrechter (Tholen); M. de Pooter, tijdwaarnemer (Axel); A. Coppens, commis saris bezemwagem (Retran- chement); J. Thomassen, mo- torordonnance, (Dordrecht); J. Verschoor, motorrijder (Dordrecht); T. van Oosten, microfonist (Retrenche ment); F. Vermeersch, com missaris (Terneuzen) en P. Tijmersma, fotofinish (Spij- kenisse). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN/OOST BURG - De eerste etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen start om 13.30 uur aan de Markt in Terneuzen. De voornaamste doorkom sten met doorkomsttijden zien er als volgt uit: Hoek: 13.37 uur; Biervliet: 13.50 uur; IJzendijke: 14.00 uur; Philippine: 14.20 uur; Sas van Gent; 14.35 uur; Zei- zate: 14.40 uur; Sas van Gent: 14.45 uur; Sluiskil: 14.50 uur; Terneuzen (doorkomst) 15.08 uur; Zaamslag: 15.20 uur; Axel: 15.30 uur; Vogelwaar de: 15.43 uur; Kloosterzande: 15.54 uur; Lamswaarde: 16.00 uur; Graauw: 16.15 uur; Hulst: 16.23 uur; Clinge: 16.32 uur; St.-Jansteen: 16.36 uur; Heikant: 16.38 uur; Koe wacht: 16.45 uur; Moerbeke: 16.50 uur; Zuiddorpe: 17.04 uur; Westdorpe: 17.15 uur; Axel (Zuidsingel): 17.27 uur; Zaamslag: 17.36 uur; Terneu zen (aankomst) 17.50 uur. De tweede rit bestaat uit een individuele tijdrit in IJ zendijke. Deze start om 08.15 uur. De derde en laatste etappe start in Oostburg om 14.00 uur aan de Kroonwijksingel. De voornaamste doorkom sten: Zuidzande: 14.05 uur; Cadzand: 14.11 uur; Retren chement: 14.20 uur; Sluis: 14.29 uur; Heille: 14.41 uur; Middelburg (België) 14.43 uur; St.-Kruis: 14.51 uur; Aardenburg: 15.00 uur; Wa- terlandkerkje: 15.15 uur; Oostburg (doorkomst) 15.15 uur; Waterlandkerkje: 15.25 uur; IJzendijke: 15.30 uur; Schoondijke: 15.35 uur; IJ zendijke: 15.40 uur; Water land-Oudeman (België) 16.00 uur; Watervliet: 16.05 uur; IJzendijke: 16.07 uur; Bier vliet: 16.15 uur; Hoofdplaat: 16.25 uur; Breskens: 16.30 uur; Groede: 16.46 uur; Nieuwvliet: 16.58 uur; Oost burg (aankomst): 17.15 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 15