St.-Aloysius besluit met remise PROF YAN PASSEL GEKLOPT IN KOEWACHT 4Je doet het goed of je doet het niet' ►MLOOP V, mik on A Verrassende bekei zege IJzendijke 2 1| 1X1 Enthousiasme Hoi Alliance te macht] Laatste inschrijving Omloop van Zeeuwsch-Ylaanderei Dames van Schelde in finale MEr VEREECKEN RE: DE STEM SPORT 3 WOENSDAG 6 ME11987 KOEWACHT - Karei van Goethem en Patrick van Passel beheersten gisteravond in Koewacht tijdens de clubkampioenschappen van de wieler verenigingen Zeeuwsch-Vlaanderen en ZRTC Theo Middelkamp volledig de koers. Promotie voor Anoeska Bevin COMEBACK VAN AD WIN CORTVRIENDT 'Oudgediende' I STEM WOENSDAG 6 „NEUZEN/OOST- RG - „We hebben nagedacht over laten doorgaan van ie Omloop van luwsch-Vlaanderen, is een gok. Hopelijk iben we goed gegokt. v°°\h«■»- ToernooLz De Instuif T14 Van onze tafeltennismedewerker GRAAUW - De reeks van veertien wedstrijden die de Zeeuwse topteams het afge lopen seizoen kregen voor geschoteld, werd zaterdag besloten met een uitwed strijd voor het al kampioen zijnde St.-Aloysius-dames- team naar Hoonhorst. Dat het slechts 5-5 werd, lag voor een groot deel bij St- Aloysius aan het feit dat met name Sterra Blanckaert alleen maar op het wedstrijdformu lier als deelneemster voor kwam, want haar armblessure verhinderde haar ook tegen de Overijsselse dames om partij te geven. De vijf tegenpunten kwamen dan ook vooral van Vivian Blanckaert, die het trio Cob- ben, Van der Kamp en Ritsema aan haar zegereeks toevoegde. Anja van de Vijver had het weer moeilijk tegen de verde digers en kon alleen Edith van der Kamp met succes partij ge ven. Ook het dubbelspel was voor de Zeeuws-Vlamingen. Shot werd definitief tweede en gaat nu tegen Avanti spelen om een plaats in de eredivisie. Datzelfde Avanti ving overi gens in de laatste wedstrijd het al veilige MZ goed op door met 7-3 over de Middelburgse da mes te zegevieren. Ingrid van Osselaer zorgde hierbij voor winst op respectievelijk Kante been en Sjaardema en ook hier was het dubbelspel een prooi voor de bzoeksters. In de eredi visie werd Hotak definitief kampioen na de 7-3-score in eigen huis op rivaal Torenstad, dat daardoor zelfs naar de derde plaats zakte. Ook bij de heren werd de eerste divisie afgesloten. De 14- 4-zege van JCV bekende de de finitieve titel voor de Braban ders, die daarmee debuteren in de eredivisie. Of MZ, dat als tweede eindigde en al was uit gespeeld, ook die hoogste divi sie haalt, zal pas blijken na de extra wedstrijd die de Middel burgers in het verschiet hebben tegen de nummer voorlaatst van de eredivisie. Omdat die eredivisie echter pas eind mei is uitgespeeld, zal het Zeeuwse team via vriendschappelijke wedstrijden in de running moeten blijven om met enige succes aan die zware beslis singswedstrijd te beginnen. UITSLAGEN DAMES UITSLAGEN Eredivisie: Amsterdam-Irene 4-6, Avanti-MZ 7-3, Docas-Rollings lust 1-9, Hotak-Torenstad 7-3. Eerste divisie: Shot-Scylla 7-3, Huizen-Megacies 9-1, Vitac- Avanti 2 5-5, Hoonhorst-St.-Aloy- sius 5-5. HEREN Eredivisie: Tempo Team-L T 0- 18, Pelgrim-Scylla 8-10, Avanti- Shot 18-0, Valkencourt-Blaeuwe Werelt 7-11. Eerste divisie: Blaeuwe Werelt 2- Nieuw Vennep 11-7, OTTC-SKF 18-0, BT Lifters-Pelgrim 2 12-6, JCV-BT Lifters 14-4. EINDSTANDEN DAMES Eredivisie: 1. Hotak 14-96, 2. To renstad 14-85, 3. Koningslust 14-83, 4. Irene 14-78, 5. Amsterdam 14-68, 6. MZ 14-63, 7. Avanti 14-57, 8. Do- cos 14-30. Eerste divisie: 1. St.-Aloysius 14- 106, 2. Shot 14-96, 3. Megacles 14-79, 4. Hoonhorst 14-78, 5. Scylla 14-66, 6. Huizen 14-65, 7. Vitac 14-35, 8. Avanti 214-34. HEREN Eerste divisie: 1. JCV 14-179,2. MZ 14-167, 3. BT Lifters 14-152, 4. OTTC 14-142, 5. Pelgrim 2 14-120, 6. Blaeuwe Werelt 2 14-109, 7. Nieuw Vennep 14-104,8. SKF 14-35. Overwinning Van Goethem Door Eddy de Schrijver Na een flitsende demarrage van prof Van Passel kon al leen Karei van Goethem een gepast antwoord geven. Van Goethem versloeg Van Passel in de spurt en werd meteen clubkampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Patrick Tol- hoek werd clubkampioen van ZRTC Theo Middelkamp. Op zich geen verrassing, maar wel voor iedereen die de koers volgde, want in de laatste hmde kwam Tolhoek pas aan sluiten bij de achtervolgende groep. Al vrij snel werd het duide lijk, dat Karei van Goethem een greep wilde doen naar de titel. Hij kwam in de tweede ronde aan de leiding, samen met Patrick Tolhoek en Gerard van Antwerpen. Eddy Crom- heecke zag het gevaar en Sprong naar de leiders toe. Het viertal liep uit naar een halve minuut voorsprong. In de achtervolgende groep kwam prof Patrick van Passel zijn neus aan het venster tonen ën dit was hij aan z'n 'stand' verplicht. Van Passel kreeg Robin van Hecke - bijzonder knap rijdend - en Hans Vis met zich mee. Het achtervolgende trio kwam bij de vier leiders en in de grote groep wilde Erik Vereecken de zaak nog recht zetten. Vereecken probeerde het eerst in z'n eentje, maar zag vrij snel in dat dit onbegonnen werk was. De kopgroep bleef trouwens niet lang samen. Patrick van Passel sprong weg uit de groep en alleen Karei van Goethem kon de kloof dicht rijden. Pa trick Tolhoek reageerde wel, maar zijn poging was weinig overtuigend. Van Passel en Van Goethem verstonden elk aar uitstekend en liepen uit naar één minuut. Robin van Hecke en Gerard van Antwer pen waagden toen een poging TERNEUZEN - De Schelde- dames hebben de finale be reikt van de districts-be- kertoernooi waterpolo door ook het tweede duel van Treffers te winnen. Het werd in Rosmalen tegen de kampioen van de tweede klas 2-3 in het voordeel van Schelde, na een gelijk opgaand duel waarin de Terneuzense meisjes via Coiinda Keesom en Nicole Overdulve de eerste periode 'met 0-2 afsloten. In de tweede periode werd het 1-2, maar in de derde periode zorgde Ria Van der Hooft er voor dat de voorsprong weer op twee doel punten werd gebracht. Een moeilijke laatste periode volgde voor de Terneuzense meisjes. Nadat het vrij vlug 2-3 werd, moest Schelde-doel- vrouwe Rachel Matthijse voor ;45 seconden naar de kant. „Toen was het even paniek," stelde coach Kees Rijnhout na afloop. Zijn pupillen doorston den echter goed deze driekwart minuut en mochten met een knap resultaat terug naar Ter- neuzen. Wie de tegenstander wordt in de finale op 31 mei, is nog 'niet bekend, want Stormvogel- ;*Spio ging niet door omdat Spio niet op kwam dagen. Deze „wedstrijd is alsnog vastgesteld 'op 17 mei. Bij de heren is Stormvogel uitgeschakeld. De Vlissingers, die eerder van BZ&PC verlo ren, zagen nu thuis Merlet met 7-13 zegevieren. Ganze, dat nog uitstekende kansen op een fi naleplaats heeft, moest spelen tegen TZV, maar er kwam geen scheidsrechter opdagen. Ook dit duel is opnieuw vastgesteld - op 17 mei. om voor de meute uit te blijven. Lange tijd leek Van Antwerpen op de Theo Middelkamp-titel af te stevenen, maar een ronde voor het einde werd het tweetal ingelopen door een groep met onder anderen Heddy Nieuw- dorp, Richard de Vrieze, Erik Vereecken, Frank Gommers en Guus Barhorst Als laatste sloot Tolhoek aan. De twee leiders konden on bedreigd onderling uitmaken wie de koers in Koewacht op zijn naam mocht schrijven. In een lange spurt bleef Van Goe them Van Passel ruimschoots voor. Patrick Tolhoek werd in de spurt bij de achtervolgers geklopt door Vereecken, maar dat was toch voldoende om de titel bij ZRTC Theo Middel kamp te winnen. Bij de junioren ging de club- titel van wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen naar Harold d'Hondt. Wilfried Geys schreef de koers solerend op zijn naam en won de titel voor ZRTC Theo Middelkamp. Bij de nieuwelingen ging de clubtitel van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen naar Ricardo de Smit uit IJ- zendijke. Onno Hofstee werd eerste in de koers en pakte meteen de clubtitel voor ZRTC Theo Middelkamp. Wim Wielhouwer won de koers bij de liefhebbers en hij werd kampioen van wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Erik van Nieuwkerk klas seerde zich als tweede en werd kampioen van ZRTC Theo Middelkamp. UITSLAGEN Amateurs: 1. en clubkampioen wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen Karei van Goethem (Kloosterzande) 80 km in 1.45.50 2. P. van Passel (Sluiskil), 3. Erik Vereecken (St. Jansteen), 4. en clubkampioen ZRTC Theo Middel kamp P. Tolhoek (Yerseke), 5, H. Nieuwdorp (Yerseke), 6. R. van Hecke (Sas van Gent), 7. F. Gom mers (Philippine), 8. G. Barhorst (Biervliet), 9. R. de Vrieze (Goes), 10. C. Hoefnagels (Clinge), 11. J. van Baal (Schoondijke), 12. E. Cromheecke (Aardenburg), 13. S. Koole ('s-Heerenhoek), 14. K. Schouwenaar (Goes), 15. C. Vervaet (Walsoorden), 16. J. Koeman (Wol- Van onze sportmedewerker TILBURG - Tijdens pony wedstrijden in Tilburg won Anouska Bevin het M- springen. Haar foutloze rit met Linggast Tyran bete kende promotie naar de Z- klas, aangezien ze daarvoor nog maar één punt nodig had. Een uitstekende prestatie, te meer daar ze haar eerste paard Nelis - met het oog op de selec tie voor het EK over veertien dagen in Wanroy - in de stal liet om risico's te vermij den. Bij datzelfde M-springen werd Ingrid Faes met Lady Rosa vierde. Bij de Z-dressuur ein digde Marian Faes met Parri- dou op een zesde plaats met 119 punten. Anouska Bevin kwam met Nelis wel in actie in de M-dres- suur. Het leverde haar een zesde plaats op met 120 punten. Ingrid Faes eindigde in de zelfde klas met Emmy als ze vende met 117 punten en ver volgens met Lady Rosa als twaalfde met 108 punten. Ro- wena de Pender werd zesde in de B-dressuur met Okemate met 119 punten en Danielle Erasmus met Purdiy achtste met 108 punten. Karei van Goethem maakt zijn toeclips los. Hij heeft Patrick van Passel met gemak geklopt. phaartsdijk), 17. J. Maaskant (Sir- jansland), 18. C. Vleugel (Kapelle), 19. M. Remeijn (Ovezande), 20. H. Vis ('s-Gravenpolder). Junioren: 1. en clubkampioen ZRTC Theo Middelkamp Wilfried Geys (Kwadendamme), 2. en club kampioen wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen Harold d'Hondt (Hulst), 3. R. Tolhoek (Yerseke), 4. R. Ra bout (Zuidzan- de), 5. R. Mobach (Sluiskil), 6. M. Pijpelink (Terneuzen), 7. M. Uitde- willigen (Terneuzen), 8. R. Mat- thijsse (Goes), 9. G. van Dijke ('s- Gravenpolder), 10. P. van Belzen (Middelburg). Nieuwelingen: 1. en clubkampioen ZRTC Theo Middelkamp Onno Hofstee (Middelburg), 2. F. Zoete- wei (Kapelle), 3. en kampioen WV Zeeuwsch-Vlaanderen Ricardo de Smit (IJzendijke), 4. J. van Cad- zand (Westdorpe), 5. J. Pijcke (Sas van Gent), 6. P. van de Vijver (Zuiddorpe), 7. J. Wiskerke (Kort- gene), 8. R. Bogaert ('s-Gravenpol- Door Herman Muller AXEL - Toen het motorcross-seizoen in maart van start ging was hij als toeschouwer misschien nog ner veuzer dan de piloten die zich in het rennerspark ver zamelden voor hun eerste reeks. Gespannen volgde hij de verrichtingen van de mannen die in de loop van het seizoen zijn concurrenten zouden worden. Na een suc cesvolle start bij de amateurs begint voor Adwin Cort- vriendt uit Axel woensdag 6 mei de tweede fase van zijn come back in de motorcrosscompetitie, de eerste confrontatie met de licentiehouders op het RES-Smit- schorrecircuit. Na een afwezigheid van twee jaar uit de competitie is de Axelse crosser gemotiveerder dan ooit om weer terug op zijn oude niveau te komen. Stond hij vroeger bekend om zijn weinig Spartaanse trai ningsschema's, deze keer werden de zaken rigoreus an ders aangepakt. Hij schafte zich de nodige fitness-appa- ratuur aan, werd fanatiek lid van de squaschclub Flying Dutchman en begon te lopen en te fietsen alsof er een nieuwe oliecrisis op komst was. Cortvriend: „Als ik te rug in de competitie van start ga, wil ik niet op één ronde gezet worden. Er zijn in de afgelopen seizoenen weer een heleboel nieuwe gezichten bijgekomen en ik ben eer zuchtig genoeg om die niet voor me te dulden. Daarom ging ik ook niet in de eerste de beste wedstrijd van start, want het zou me een flinke kater geven als ik zoek gere den zou worden. Belangrijker is het om eerst het juiste ritme weer te pakken te krijgen in de wed strijden voor amateurs en een goede conditie is daarbij natuurlijk onontbeerlijk. Toen ik weer voor het eerst op de motor zat kon ik maar vier rondjes voluit gaan en toen was de pijp finaal uit. Nu heb ik me goed kunnen voorbereiden en ik denk dat ik het tempo ook wel aankan. Kijk, als je een jaar of zes achter elkaar competitie rijdt dan blijf je constant in vorm, maar als je er een paar jaar uit bent geweest moet je weer bij nul beginnen en met dat besef ben ik er ook zo hard tegenaan gegaan." Op het Axelse motorcrosscir cuit geldt Cortvriendt dan ook als een 'oudgediende', on danks zijn 25 jaar. Hij begon in 1976 zijn carrière in de NMB tussen bekende namen als Strijbos en Van Doorn, maar koos daarna, net als de meeste Zeeuwse crossers, voor de Belgische Liefheb bers Bond. In de zes jaar dat hij hierin actief was klom hij op van de debutanten naar de 250 cc-klas internationalen en haalde in die periode der mate verdienstelijke resulta ten, dat hij altijd bij de eerste vijf in het kampioenschap geklasseerd werd. Verknocht als hij was aan de 125 cc-klas kwam hij in 1985 noodgedwongen uit in de BVM, maar reed dat seizoen niet uit wegens verbouwings werkzaamheden aan zijn riante onderkomen aan de Axelse Kanaalkade, dat hij deelt met echtgenote Anja. Dat hij weer in de competitie zou terugkeren, was iets dat voor hem als een paal boven water stond, ai speelde hij even met de gedachte om in plaats van een motorcross een enduro-motor aan te schaffen. „Dat kun je nog doen als je vijftig bent. Voorlopig voel ik me nog sterk genoeg om me Adwin Cortvriendt, de Axelse crosser die er op ge brand is goede resultaten neer te zetten dit seizoen. foto de stem/cor j de boer in de motorcrosscompetitie waar te maken. Na tien jaar competitie geniet ik er nog altijd evenveel van, al heb ik toch de mooiste herinnerin gen aan de periode dat Rein Dieleman, Frans Lensen en Jacky Westdorp in de BLB grote successen behaalden. Toen reed je echt met een complete Axel-karavaan naar de wedstrijd toe en werd in het rennerskwartier een 'Axelse wijk' opgezet. De geweldige sfeer die er toen was zal me altijd bijblijven." Ook aan individuele suc cessen denkt Cortvriendt met plezier terug: „In de RES- motorcrosscompetitie van 1984 die ik als kampioen af sloot, raakte ik ook vrij ern stig geblesseerd aan de rug wervels en de vrees erna, om nooit meer te kunnen crossen, is me lang in de benen blijven zitten. Pas maanden later, toen de eerste indooreross in Kortrijk verreden werd en ik in de superfinale met onder ander Jan Blanquaert op het podium eindigde, was die angst verdwenen en had plaats gemaakt voor vertrou wen in eigen kunnen." „Datzelfde vertrouwen be gint na twee overwinningen bij de amateurs eveneens te rug te komen, ook al wordt de competitie bij de licentiehou ders natuurlijk een stuk zwaarder. Ik heb een eigen schap van mijn vader, mijn belangrijkste supporter en sponsor, overgenomen onder het motto: Je doet het goed of je doet het niet. Iets dat ook dit seizoen weer mijn lijf spreuk is." Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Voor de zaterdag en zondag te hoj den wielerwedstrijd De Omloop van Zeeuwsci] Vlaanderen, heeft zich op het laatste moment nog ploeg ingeschreven. Met zes renners neemt nog deel Sauna Diana, met ploegle] der Fred Bos. De renners zijn Henry Nijboer uit Ernst, Tonny Zwirst Badhoevedorp, Bob Ruytenberg uit Amsterdam, RoJ Schootman uit Meede, Theo van de Velde uit Rijsbergent Peter Schuurmans uit Sittard. In die volgorde rijden ze ij i onze sportmedewerker :NEUZEN OOSTBURG [ét publiek kan dit jaar ieuw, in afwachting van imateurs in de Omloop Zeeuwsch-Vlaanderen, -edstrijden voor lief- jibers en nieuwelingen jken. „Er is natuurlijk joeg te doen gezien de ac hten op de Markt van liddenstanders uit Ter zen. echte wielerliefhebber [t echter toch meer van een wielerwd we blij leuk te kunnj Roeland Zaterd nieuwelii 13.45 uu de rugnummers 91 tot en met 96. - foto erik ossewaarde der), 9. M. Zaan (Zuiddorpe), 10. E. Provoost (Zoutelande). Liefhebbers: 1. en clubkampioen WV Zeeuwsch-Vlaanderen Wil Wielhouwer (Sommelsdijk), 2. en clubkampioen ZRTC Theo Middel kamp Erik van Nieuwkerk (We- meldinge), 3. J. de Groot (Vlissin- gen). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de strijd om de afdelingsbekeri zondagteams werd Graauw 1 door IJzendijke 2 veij send uitgeschakeld: 3-1. Schoondijke bekert ook vej door een 1-0 overwinning op het Westdorpse RIA. burg klopte STEEN 3 met 2-0. Aardenburg was st dan Oostburg, maar de score bleef beperkt tot 2-1, land Sport kwam tegen RCS 3 niet tot winst (1-1), i was de beste in het nemen van strafschoppen. SCHOONDIJKE - RIA W1-0 - De thuisclub kreeg voor rust de beste kansen om op voorsprong te komen. Het vizier van de Schoondijkse aanvallers stond echter niet op scherp. Laatste man Bram Hubregtsen moest er aan te pas komen om de score te openen. Dat was tien minuten voor rust. Na de her vatting een gelijkopgaande strijd, waarin beide verdedi gingen stand hielden. OOSTBURG 2 - AARDEN BURG 1-2 - De gasten waren in de eerste helft veruit het sterkst. Paal en lat stonden een treffer aanvankelijk in de weg. Vlak voor rust kwam Aarde- burg toch op 0-1 door een doel punt van Theo de Croock. Na de thee een wat meer even wichtige partij voetbal. Het was opnieuw De Croock die kon scoren en Aardenburg hal verwege die tweede helft een veilige 0-2 voorsprong bezorg de. Een strafschop, benut door Ronald Hinnenman, zorgde voor de 1-2 eindstand. STEEN 3 - OOSTBURG 10-2 - STEEN 3 is in dit spannende en sportief gestreden duel zeker niet weggespeeld. Oostburg was technisch wel iifti beter, maar de inzet STEEN 3 vergoedde Voor rust werd het 0-11 een doelpunt van Mike; sen. In de tweede helft j zelfde spelbeeld. Uit vrije trap kon Rinnie din nummer twee in dei wen jagen. IJZENDIJKE 2 - GRAAll 3-1 - Bij rust keek de thuij tegen een 0-1 achterstar door een doelpunt van EriJ hu, halverwege de eerste] gescoord. Binnen tien in de tweede helft was| achterstand omgebogen een 3-1 voorsprong door] punten van Theo Have] William Aerssens en Boeye. Graauw probeer! wel de bakens te ver maar het offensief van o verse kampioen in de klas van de afdeling bleef zonder succes. PATRIJZEN 2 - GOES Harold Traas 0-1 (eigen punt), André Pieters 2-11 Jan de Grip 3-2 en 3-3,] Pieters 4-3. ZEELAND SPORT - R( - Zeeland Sport wint n, schoppen. Jan Bil 0-1, Nötten 1-1. -m*.* Door Rinus Verberkmoes HOEK - Zaterdag-tweedeklasser Hoek heeft de vol ronde in de strijd om de KNVB-beker Zuid 1 bereil eigen terrein schakelde het Alliance uit. De zonds: steklasser werd met 3-0 teruggewezen. In de volgende ronde komt terug. Hoek-aanvoei Hoek op eigen veld uit tegen Serooskerke. Die wedstrijd wordt waarschijnlijk volgende week dinsdag, 12 mei, gespeeld. Serooskerke klopte Middelburg via strafschoppen. Na de regu liere speeltijd en verlengingen was de stand 2-2. Eddy de Schrijver financiële plaatje is :r nog niet helemaal Maar het gat van luizend gulden hopen log te dichten," aldus Roelands, penning- jter van het Omloopco- p, dat zaterdag 9 en zon- 10 mei weer voor de :htproef staat van de loop van Zeeuwsch- inderen, die al voor de :eer op de wielerkalen- trijkt. iu toe hebben vijftien for ss ingeschreven. Amstel Herman Krott behoort - voorlopig - nog niet bij. man schrijft nooit in, staat elk jaar wel met renners aan de start. Hij elke Omloop nu meege niet zijn ploeg. Het zou Overigen jrote tegenvaller zijn als zeker gei. el niet op het appèl ver- van Zeeil it," ventileert Piet Roe- eindigen! j. het Crool Sze Omloop wordt overi- in de racf en speciale. Het parkoers ferentie nogal wat wijzigingen verhof rgaan en die zullen onge- nog nie1] ild het wedstrijdbeeld een zeggen, „i aanzien geven. „We loop start :n met iets nieuws ko- digt blijfffl Het parkoers werd een sing. Alsf Ton Koomen, sportte- zo leuk. iur van De Stem, opperde aan toe I jaar het idee de renners komt sta] iruit te laten fietsen. Dat water," volgens hem wat nieuws. Zaterd we hebben dat idee half ste etapjj [enomen. De renners rij- en finish iu natuurlijk niet achter- neuzen, laar het peloton rijdt de van 65 in tegenovergestelde lijke ricl tg van vorige edities. En gereden. F ken nu zowel in de eerste Terneuzq trde etappe kasseistroken richting I Jie zullen als scherprech- gelwaarc ienst doen. Daar ben ik Lamswa] van," laat voorzitster opgenor, Pladdet goedlachs we- Graauw,] Jansteen, Hoek-coach Jan Dooms was met de zege op Alliance uiter mate tevreden. „Wij hebben er hard voor geknokt", stelde hij na afloop. Zijn collega Mat- thijssen had minder lof voor zijn formatie: „Ze hebben er niks aan gedaan. De één blun derde nog meer dan de ander. In de tweede helft heb ik zelfs geen schot meer gezien en dan hadden we nog wel wind mee", foeterde hij. Zowel Matthijssen als Doorns waren de mening toege daan, dat Alliance in de eerste helft het beste van het spel had. Ondanks het beter verzorgde voetbal verzuimde het te sco ren. Enerzijds omdat het te weinig kansen creëerde en an derzijds omdat Hoek-doelman Knol reddend optrad. De eerste maal haalde hij spits Van We zel onderuit, toen deze op weg was naar een verlaten doel en de tweede maal kon hij een in zet van Hermans tot hoekschop verwerken. Hoek stelde daar slechts enkele vrije trappen, een kopbal van De Block en een schot van Van Houten tegen over. Al met al geen kansen om wakker van te liggen. Alliance werd daar dan ook niet warm of koud van. Pas toen het besefte dat het tempo omhoog moest, was het te laat. Hoek had op dat mo ment al een veilige voorsprong genomen. Acht minuten na de hervatting tekende Niek van Houten voor 1-0 door uit de re bound raak te schieten. Een buitenkansje, omdat doelman Pops de bal slecht wegstompte op een hoekschop van De Block. Kort na deze treffer ging de doelman samen met vrije verdediger Van de Berg in de fout. Laatstgenoemde tikte de hem toegespeelde bal te zacht Block was er als de kifl waardoor voor Pops heil uit halen van deze HofT alleen nog restte. De dd ter Bogaert toegekend! schop schoot De Block if in. Pops herstelde zode»: schoonheidsfoutje. Alliance haalde d«j mazzel opgelucht ademi met beperkte schade™ Niet voor lang echter, deze maal verleende de ce-doelman, in dit f Bruin die Pops was kot— vangen, zijn medewers® vrije trap van QuatagEddy de Schrijver Vlaande hij dermate, dat Van Hl S1 nog net bij kon (2-0). Er JANSTEEN - Erik Ver- ken in s' fer die voor de Hoek-jken is tot nu toe de reve- ker te rü ters het sein was uit v ie van het wielerseizoen de vedetten aan te rr is nu al verzekerd Stim vrije trap van De E?,» Kampioenschap in gen in reikte Quataert, die verv®aat zaterdag 27 juni rijden J -"T1 verreden. Voor Ver- streek. in betekent deelname net Nederlands kam- tschap meer dan alleen 'ij den in de groep. ICirvwr v^uataci t, un- de bal over doelman kopte. Alliance was I definitief geklopt. Eet laag die het te wij ter.', een te gezapig bezig m een Hoek, dat naarf wedstrijd vorderde, i' thousiaster ging spele»K daa4" zeker goed op hiY1?' De Limburgse -is lijken me wel te liggen. ié Ti van ^et Mergelland ik dat wel bewezen," aldus ■ecken, die inmiddels al een ium-overwinning op zijn ttes heeft bijgeschreven Koewacht net naast de len greep in de Wim Hen- Trofee. „Daar had ik het moeten aanpakken. Ik -reerde eerst aan het be an de kasseienstrook. Van n kwam me halen. Die |m dienst van Van de JY1-1* wachtte teiang in 'Urt. Had ik wat eerder zet, dan had er misschien ingezeten. Een klassieke ou mooi geweest zijn," al- Tk Vereecken. Vereecken staat zater- Jk aan de start van de ■op van Zeeuwsch-Vlaan- IRet wordt de vierde keer U de kleuren van de wie- eniging Zeeuwsch- Van onze fr2 sportmedewerker AXEL - Het zaalj balteam De Instf Hoek heeft het nooi, dat de fam» Putter uit Sluis' sporthal 't Spo: Axel hield, gewoi De equipe van de i Jansen uti Hoek tweede vóór W Zaamslag, De Mok uit Hoek, DJZ uit slag, Jonge Bruin Sassing en het de organisator. er klaarl zware w] het wel tweede t maar el! de scheE weet da] paald on Vereeck] Ongetj ken en schermd aangem] taten. liegen i van het 1 vierde p] legd. Op de streel Zijn ma] dens z'n| nuut. ookteki] gegeven] met tienf het Vijlt] kwam voorsprc sein om l Jammer! werd. O] gem gin] op de gen, de

de Stem | 1987 | | pagina 14