T cmwtrekseizoen 2VTB gestart Weer De stoo] geleden NIEUW GEBOUW BEANTWOORDT GEHEEL AAN VERANDERDE EISEN SCHIETINGEN Trimtocht van NSM GEEN VOO: ZAKENNIEU W S eikanter Baert Zeeuws kampioen topbiljarten aan populariteit te winnen in Westdorpe PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN DE STEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 5 ME11987 T16 TERNEUZEN - Het nieuwe, drie verdiepingen tellende verzorgingstehuis Bachten Dieke stroomt vol. Verouderd V erpleegaf deling Aanleunwoningen Botenrace afgelast Sluiskil Westdorpe Zandstraat DE STEM VAN ZEEll OOSTBURG - Het is [juridisch onmogelijk de inwoners van de ge- ieente Oostburg een ager bedrag te laten Ibetalen dan de dagtoe- isten voor het gebruik an de parkeerplaatsen iangs de kust. Moederdag actie Terneuzen Moederdag actie in Oostburg Rijwiel handel Terneuzen 25 jaar Livera ook in Hulst Streekcentrum reikte prijzen uit Nico Moskie heropent donderdag Van onze correspondent WESTDORPE - Th. Baert uit Heikant werd zaterdag na een urenlange strijd in 't Oude Raedthuys te Westdorpe Zeeuws kampioen topbiljarten. In totaal namen dertien spelers deel aan de finale. Van tevoren zijn in verschillende dorpen in de regio schiftings- toernooien gespeeld waarvoor elke keer veel belangstelling was. Zo ook in Westdorpe. De dertien finalisten ontliepen elkaar niet veel waardoor het soms geruime tijd duurde voor de partijen wa ren uitgespeeld. In het begin leek het er op dat de kampioen van het vorige jaar, Westdorpenaar P. de Smet, deze maal weer een greep naar het goud deed. Twee achtereenvolgende nederlagen maakten hem echter kansloos. De strijd ging vervolgens tussen Th. Baert en P. Verstiggel. Tot de tiende ronde bleef Baert het klassement aanvoeren, ge volgd door De Smet. Tijdens de elfde partij viel de beslissing en kon Baert zich de nieuwe kampioen noemen. Hij werd nog wel verslagen door De Smet maar dat had geen gevolgen voor de titel. Het volgende jaar vindt de titelstrijd plaats in de woonplaats van de nieuwe kampioen. Uitslag: 1 Th. Baert, Heikant; 2 P. de Smet, Westdorpe; 3 A. Thijs, St. Jansteen; 4 A. Verstiggel, Hulst; 5 E. Maenhaut, West dorpe. De deelnemers aan het kampioenschap topbiljarten - foto oe stem cor j de boer Bachten Dieke stroomt vol Van onze verslaggever Vorige week gingen de bewoners van het oude Bachten Dieke 'over'. Vandaag neemt een groep uit Scheldeoord zijn intrek. Het gebouw beantwoordt vol ledig aan de veranderde eisen. Er is een centraal computerge stuurd oproepsysteem bij de balie aan de ingang. Op elke afdeling is er een aparte zus- terpost. De liften zijn voorzien van visuele én geluidssignalen. Omwille van de hygiëne zijn de vloeren naadloos. In de gangen zijn automatische brandmel ders aangebracht. Het bestuur van de Stichting Protestantse Bejaardenzorg Oost Zeeuwsch-Vlaanderen is uitermate tevreden met de uit voering van het gebouw. Voor zitter D. van Es: „De architect - Jobse uit Vlissingen - heeft onze filosie goed vertaald: één zijdige bouw, dus geen kamers tegenover elkaar. Anders krijg je al gauw een 'kliniekachtige' indruk Verder heeft iedere af deling een gesloten galerij die baadt in een zee van licht." Het gebouw heeft inclusief in richting 11 miljoen gulden ge kost. Hoewel het vroegere ge bouw slechts tweeëntwintig jaar oud is, is het totaal verou derd. „Technisch is het nog in uitstekende staat, maar qua behoefte en ten aanzien van behoeftigheid voldoet het niet meer. De kamers waren veel te klein. Kitchenettes, douches en eigen toiletten ontbraken", al dus Van Ei. „Er is ook een groot verschil met vroeger. Toen mocht je als aspirant bewoner niets manke ren. Nu is het net andersom. Er is een grotere verzorgingsbe hoefte, niet alleen maar onder dak, drinken en eten", zegt di recteur K. de Zeeuw. Het nieuwe tehuis heeft 95 wooneenheden. Die zijn onder verdeeld in achtentachtig ver zorgingsplaatsen en zeven ziekbedden. De Zeeuw: „Zo kunnen we inhoud geven aan het flankerend beleid: zo min mogelijk heen en weer ge sjouw. Als iemand ziek is, kan hij in zijn eigen omgeving, bij zijn eigen meubels blijven." Er zijn tweepersoons kamers en aangepaste kamers voor ge handicapten. Het grootste deel van de apartementen is even wel éénpersoons. Enkele daar van kunnen zodanig worden geschakeld dat ze zowel door alleenstaanden als door echt paren kunnen worden be woond. De stichting is momenteel bezig mogelijkheden te onder zoeken om te komen tot een eigen verpleegafdeling. „Dan hoeven mensen die hier al ja ren wonen niet nog eens over geplaatst te worden naar een verpleegtehuis en gescheiden worden van hun partner", al dus De Zeeuw. Over enkele weken wordt het oude Bachten Dieke gesloopt. Op die plaats zullen later onge veer dertig aanleunwoningen verrijzen. Met de bouw wordt nog dit jaar begonnen. In die woningen kunnen ouderen zo lang mogelijk zelfstandig blij ven wonen. Ze kunnen gebruik maken van de voorzieningen in het tehuis, zoals pedicure, kap salon, maaltijden en aange paste hulpmiddelen In Scheldeoord blijven voor lopig nog zeventien kamers be woond. De bewoners verhuizen op een later tijdstip in één keer, zodra er voldoende kamers vrij zijn in Bachten Dieke. Wat er daarna met Scheldeoord gaat gebeuren is nog onzeker. Van onze correspondent SLUISKIL - De door de ge zamenlijke Zeeuws- Vlaamse touwtrekvereni gingen gekozen touwtrek- bond ZVTB, heeft tijdens de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen de touw trekkalender 1987 aan de aangesloten verenigingen overhandigd. Eerder dit seizoen in een eerste vergadering hadden alle ver enigingen hun datum doorge speeld aan het bestuur. Tevens werd tijdens die ver gadering besloten dat alleen op zand wordt getrokken, dit in tegenstelling tot overig Neder land. Voor de minimumeisen betreffende zandbaan, veilige afzetting en geluidsinstallatie werden regels vastgesteld. De organisatie van de eerste wedstrijd van dit seizoen was in handen van touwtrekvereni ging In 't Zicht der Schelde uit Paal. Voor deze wedstrijd Mevrouw Riddering kreeg op de eerste dag van haar verblijf in het nieuwe Bachten Dieke bezoek van directie en bestuur van het bejaardenoord foto oe stem cor j de boer Van onze correspondent WESTDORPE - De op de sportvelden gehouden zes kamp tussen een aantal plaatselijke verenigingen in Westdorpe, groeit uit tot een feestelijke traditie. Veel publiek bezocht ook nu het sportieve evene ment, dat door F. Dierickx en C. de Hulsters van res pectievelijk RIA en de brandweer voortreffelijk was georganiseerd. Tijdens de wedkamp moesten de ploegen onder meer een bandenspel uitvoeren, lat lo- pen, trouwtrekken en er was ook een zogenaamde blinde manrace. Voor alle deelne mende verenigingen was een beker beschikbaar, terwijl vaor het onderdeel touwtrek ken door carnavalsvereni ging De Zuipcilinders een mooie wisselbeker was ge schonken. Door de mannen van het brandweerkorps was een leuk waterspel bedacht, dat bij het publiek in de smaak viel. Ook waarnemend bur gemeester J. Platschorre was naar het Westdorpse sport complex gekomen om deze zeskamp bij te wonen. Helaas moesten de leden van het brandweerkorps het strijd perk kort na het begin van de zeskamp verlaten, omdat men een riet- en bosbrandje van zo'n 150 vierkante meter moest blussen nabij de Mo lenkreek. De vakbekwame pompiers waren de brand, met gebruikmaking van twee hogedrukstralen, binnen een half uurtje meester en keer den terug naar het strijdto neel. Uitslag zeskamp: 1. touw trekvereniging Raedhuys, 2. De Zuipcilinders, 3. Groos- man/Smulders, 4. RIA, 5. bil jartclub Raedhuys, 6. De Ca- luwé, 7. De Koeters. schreven vijftien teams uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Bel gië in. Tevens was de goede pu blieke belangstelling opval lend. Uitslag A-groep: 1. Pon- derosa, Kieldrecht; 2. In den Herbergh, Zuiddorpe; 3. 't Oude Raedhuys, Westdorpe. B- groep: 1. De Kombuis, Kloos- terzande; 2. In 't Zicht der Schelde, Paal; 3. De Bull's, Wachtebeke. De organiserende vereniging In 't Zicht der Schelde, door ve len geprezen om de perfecte or ganisatie, had voor ieder deel nemend team een beker of standaard. Na afloop kon er nog worden gedanst op muziek van disco Erik. Ook België be gint warm te lopen vaor de touwtreksport, getuige de vele verzoeken om ook daar wed strijden te houden. Zaterdag al is de eerste wedstrijd op Bel gisch grondgebied. De organi satie is dan in handen van de MC Surrvivors in Overslag. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. STOPPELDIJK - Dorpscentrum, 9 schutters: hoge vogel: P. de Kort, Stoppeldijk; eerste zij vo gel: J. Mei; tweede zijvogel: J. van Dijk; grootste aantal (4): R. Guytenaer, allen Vogelwaarde. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 35 schutters: hoge en eerste zij vo gel: G. Cocqheyt, Kapellebrug; tweede zij vogel: R. de Kint, Kemzeke; grootste aantal (4): L. Cammaert, Kapellebrug. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 20 schutters: hoge vogel: A. de Munck, Zuiddorpe; eerste zij vo gel: J. van Damme, Moerbeke; tweede zij vogel en grootste aan tal (8)F. de Waal, Koewacht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 44 schutters: hoge vogel: E. Luykx, Hulst; eerste zij vogel: J. de Waal; tweede zij vogel: L. Dul- laert; grootste aantal (6): P. de Caluwé en J. Martens, allen Koe wacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 49 schutters: Wip 1: hoge en beide zijvogels: G. Her- wegh, Hulst; grootste aantal (15): P. Neve, Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zij vogel: G. Herwegh, Hulst; tweede zij vogel: P. Pauwels, Kloosterzande; grootste aantal (6): J. Hulshout, Lamswaarde. HULST - Zaal W. Blommaert, 21 schutters: hoge vogel: C. van Gassen; beide zijvogels: G. Her wegh; grootste aantal (8): W. de Kuyper, allen Hulst. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 34 schut ters: hoge vogel: A. de Koning; eerste zij vogel: A. Ferket; tweede zij vogel: A. de Smet, allen Koe wacht; grootste aantal (4): R. Maas, Stekene. HULST - Bejaardenschieting, zaal De Blaauwe Hoeve, 32 schutters: hoge vogel: P. Stevens; beide zij vogels: F. Reunis; groot ste aantal (4): J. van Kerkhoven, allen St.-Jansteen. HULST - Zaal W. Blommaert, 19 schutters: hoge en eerste zij vogel en grootste aantal (5): J. van Kerkhoven; tweede zij vogel: E. Bakker, beiden St.-Jansteen. KOEWACHT - St.-Sebastiaan, 69 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: J. Carteyns, Doomzele; tweede hoge vogel: P. Kerkhaert; eerste zijvogel: H. de Waal, bei- den Koewacht; tweede zij vogel: G. de Klerk, Beervelde; derde zij- vogel: M. Matthijs; vierde zijvo gel: P. Martens, beiden Koe wacht. Wip 2: eerste hoge en derde zij vogel: F. Verbeeke, Merksem; tweede hoge vogel: P. Kerkhaert, Koewacht; eerste zij- vogel Th. van Damme, Karina; tweede zijvogel: P. Freyser, Koe wacht; vierde zij vogel: P. Sa- mijn, Zuiddorpe. Wip 3: eerste hoge vogel: M. van Hoeke, Doornzele; tweede hoge vogel: J. de Bakker, St.-Jansteen; eerste zij vogel: A. de Baar, Graauw; tweede zijvogel: M. Mathijs, Koe wacht; derde zij vogel: Ch. de Maurichy, Sinaai; vierde zij vo gel: J. de Bakker, St-Jansteen. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 35 schutters: eerste hoge vogel: H. D'Hondt; tweede hoge vogel: M. Suy, beiden Zuiddorpe; beide zijvogels: mevrouw Bil, Terneu- zen; grootste aantal (6): R. Mi- gom, Zuiddorpe en M. Hamers, Westdorpe. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 24 schutters: hoge vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; eerste zij vogel: E. de Kort, Ter- neuzen; tweede zij vogel: P. de Kort, Vogelwaarde; grootste aantal (5): Th. Dierikx, Walsoor den. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 28 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede zijvogel: F. Martens, Koewacht; grootste aantal (4): mevrouw Groenewegen en A. de Block, Koewacht. HULST - Zaal De Kroon, 44 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: a. de Loof, Boschkapelle; tweede hoge en eerste zij vogel: C. van Gassen; tweede zij vogel: G. Herwegh, beiden Hulst; grootste aantal (5): mevrouw De Bin, De Klinge. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: L. van de Stoel, De Klinge; eerste zij vogel D. Pen- neman, Beveren; tweede zij vo gel: mevrouw De Loof, Boschka pelle; grootste aantal (5): me vrouw Verstiggel, Hulst. KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 39 schutters: hoge vogel: E. Saegers, St.-Niklaas; beide zij vo gels: R. Smet; grootste aantal (4): D. van Steene, beiden Koewacht. OSSENISSE - Zaal De Zee meeuw, 39 schutters: hoge vogel: Mario, Antwerpen; beide zij vo gels: L. van Eekhout, Londerzele; grootste aantal (6): A. de Waal, Ossenisse. ZUIDDORPE - St-Sebastiaan, 98 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Bruggeman, Westdorpe; tweede hoge vogel: M. de Cock, Zuiddorpe; eerste zij vogel: C. de Meurichy, Sinaai; tweede zij vo gel: A. Arens, Moerbeke; derde zijvogel: F. de Bruyn, Wachtebe ke; vierde zij vogel: J. Ducheine, Tilburg. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Sa mijn, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: A. Suy, Koewacht; eerste zij vogel: W. Verhoeke, Wachtebeke; tweede zijvogel: C. van Acker, Lochristie; derde zij vogel L. Ducheine, Tilburg; vierde zij vogel: B. van de Steene, Moerbeke. ZUIDDORPE - Kampioenschap St.-Sebastiaan, 30 schutters: kampioen: J. Verstraeten, Axel. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo» lenhof, 18 schutters: hoge vogel: R. Herwegh, Heikant; beide zij- vogels: P. Neve, Ossenisse; groot ste aantal (6): T. Asselman, Kloosterzande. HULST - OZO, 35 schutters: eer ste hoge vogel: J. Dobbelaar; tweede hoge vogel: M. Dobbe laar; eerste zij vogel: A. de Looff, allen Boschkapelle; tweede zij vo gel: J. de Waal, Koewacht; groot ste aantal (9): A. de Waal, Kloos terzande. WESTDORPE - Zaal 't Oude Raedhuys, 60 schutters: eerste hoge vogel: E. Bakker, St.-Jan steen; tweede hoge vogel: W. Vermouvert, Philippine; derde hoge vogel: F. Dobbelaar; eerste zij vogel: mevrouw Dobbelaar; tweede zij vogel: J. Dobbelaar, al len Boschkapelle; grootste aantal (4): M. Suy, Zuiddorpe. Van onze correspondent SLUISKIL - Zaterdag houdt de toerclub NSM uit Sluiskil een toertocht over 70 kilometer. Inschrijving vindt plaats in de kantine van voetbalvereniging Sluiskil vanaf 8.00 uur. De clubs die met het grootst aantal deelnemers komt, krijgt een fraaie beker. Tevens wordt een vrije toer tocht voor beginners gehouden. Daaraan kunnen ook ouderen en gezinnen meedoen. De af stand is 30 kilometer. Men kan zelf de snelheid bepalen. Van onze correspondent TERNEUZEN - De voor van daag geplande botenrace op de Oostkolk in Terneuzen is afge last De organisator, schippersin- ternaat Juliana uit Terneuzen, vond het vanwege de weers verwachtingen niet verant woord de botenrace door basis scholen uit Terneuzen plaats te laten vinden. De wedstrijden zullen op een nader te bepalen woensdag middag gespeeld worden. VOORJ AARS REIS - De stichting Welzijn vor Oude ren afdeling Sluiskil houdt maandag 18 mei de voor- jaarsreis. Na een bezoek aan Gent volgt een twee uur lange tocht op de Leie. De boot legt weer aan in St.-Martens-La- tem, vanwaar een toeristische tocht wordt gemaakt. De reis begint om 13.30 uur vanaf De Sterre. Om 18.00 uur wordt de dag besloten met een koffie tafel in ditzelfde gemeen schapscentrum. Opgave kan in De Sterre tot en met dins dag 7 mei. SPORTDAG - De gezamen lijke basisscholen St.-Anto- niusschool, de Oranje Nas- sauschool en de Vrije Vlucht houden 22 mei een sportdag. Deze dag duurt van half ne gen tot half vier. 's Avonds is er een zeskamp voor alle ouders. Ouders die aan de or ganisatie mee willen werken, kunnen zich opgeven bij de leerkracht van hun kind. JAARVERGADAERING - De vrouwenbeweging VNKV houdt woensdag 6 mei de jaarvergadering. Om 19.00 uur wordt een eucharistievie ring gehouden voor levende en overleden leden van de be weging. Daanar wordt in De Ark de vergadering met be stuursverkiezing gehouden. Na afloop wordt bingo ge speeld en wordt een verloting gehouden. GAAIBOLLING - Tafelten nisvereniging 't Oude Raed huys hield in Het Oude 1 huys een gaaibolling was aan 57 personen deelnam Uitslag: 1. C. Kuhn, 2. G. laert, 3. M. van Hooije, 4 Meeuse, 5. E. van AvermaeJ FEESTAVOND - In zaal J Oude Raedhuys hield buil vereniging De LindenM een gezellige feestavond] werd bingo gespeeld en! was een leuke prijskamp verscheidene behendigheij spelen. HANDBOOGSCHUTTEB Leden van schuttersgilde Sebastiaan zijn maandag mei met hun dames te gasl| de zustervereniging Ware Vrienden in Gent, j Zeeuws-Vlaamse gezels wordt om tien uur 's morgj verwacht voor een rond door Gent Men vertrekt I negen uur vanaf het het! kaal bij J. van der Goes. deelname kan men zich t mei opgeven bij het van St.-Sebastiaan. KAARTCLUB - Kaart De Straete beëindigt het» zen 1986-1987 met een fej avond zaterdag 9 mei in hl buurthuis. Om half acht] gint de prijstuitreiking, S bieden zonder roem: Warrens, 2. R. de Wit, 3 Cousmaker, 4. A. Verscl gen, eerste dame: A. Deurzen. Stand jokere Th. Allonsius, 2. mevrouw! Wit, 3. mevrouw Kettinj mevrouw Wegman, 5. vrouw Smulders. Par Van onze verslaggever 'ot die conclusie komt het Door Emile Calon TERNEUZEN - Zaterdag houdt de stichting Noord- straatpromenade voor de tweede keer in successie een moederdagactie die samen valt met 24e uitgave van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. Vanaf 10.00 uur wordt een twintigtal kramen opgesteld op de Terneuzense Markt, tussen de Kersstraat en hotel Centraal. Op de andere helft van de Markt komt een springkussen voor de jeugd. Het was de Terneuzense winkeliers tot vorig jaar een doorn in het oog dat in af wachting van de doorkomst van de omloop de Markt was afgesloten. Woordvoerder Joop Korstanje van de stich ting Noordstraatpromenade: „We hebben het vorig jaar getracht het programma op te vullen omdat het in feite in afwachting van de Omloop een hele dode boel was. Ge- bleker* is dat dit gewaardeerd werd". OOSTBURG - De Oostburgse winkeliersvereniging pakt het komend weekeinde op nieuw uit met een moeder dagactie. Zaterdag krijgt iedereen die bij de deelne mende zaken (herkenbaar aan een affiche) vijftien gul den besteed gratis een plantje. Zondag 10 mei zijn er meer winkels in Oostburg open dan op een gewone zondag in ver band met de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen die dan weer neerstrijkt op Oostburgse bo dem. De winkels zijn zondag van 14 tot 18 uur geopend. TERNEUZEN - Vijfentwintig jaar geleden begon Pierre Wijffels z'n rijwielzaak aan de Zuidlandstraat in Terneu zen. Donderdag aanstaande wordt dat feit gevierd. Te vens wordt dan de opnieuw verbouwde zaak aan belang stellenden getoond. De dag voor de feestelijke heropening, woensdag, kun nen belangstellenden al een kijkje komen nemen. Klan ten, en mensen die gewoon willen kennismaken zijn] welkom vanaf op woen mei vanaf 15.00 uur. Toll met zaterdag wordt ven] gens een open huis gehoi waarbij de bezoek(st)ers« den verwelkomd met i drankje en een hapje. HULST - Verleden opende Livera Schoonen tweede vestiging. Wero| maart in Terneuzen de opgebouwde winkel feestelijk in gebruik gen: en nu kunnen ook deii ners van Oost-Zeeu: Vlaanderen bij Livera voor foundations, nacht badmode. De nieuwe zaak is gev< in de Gentsestraat 11 in en mikt op een breed pul BRESKENS - Werd de Breskense kottervloot vorig jaar verrijkt met de BR 57 van Henk Fenijn, eind dit, begin volgend jaar heeft zijn broer Jaap een nieuwe boot. Hij bezit nu de Br 14 die 2700 pk sterk is en 40 ïeter meet. De nieuwe leeft straks 3600 paarde- trachten onder het dek en is j44 meter lang. '„De grootste van Nederland wordt het", zegt een Breskense ïollega over het nieuwe schip ^an Fenijn. Zelf haalt hjj zijn :houders op als hij die uitroep loort. „Valt wel mee hoor, het |s gewoon een nieuwe boot, iets meer maar ook niets min der". In deze tijd dat de Neder- indse visserman meer dagen op de wal doorbrengt dan op ie en allerlei beperkende re- ils het ooit zo vrije beroep sranderd heeft in een leven iet vangstbeperkingen, con- AXEL - De stichting Stil centrum Axel hield inj band met het dertig) arij] staan een actie. De bezi konden via geschenken] loppen meedoen en du mensen maakten hiervai bruik. De enveloppen i ten gedeponeerd wordes Wikkerink-Esselbrugge Noordstraat. Notaris trok vorige week de nende enveloppen. De prijswinnaars werd: de bloemetjes gezet en k een waardebon van hc: gulden uit handen vanl voorzitter W. DielemarJ het Streekcentrum. De f winnaars zijn: E. van| Bergen, Axel; M. Heyi Axel; P.C. Ammers Hoek; B. Vermeire, Ammeelsen, Axel; J. ders, Axel, W. Kapiteinl neuzen; K. van Bunt] Vogelwaarde en de Koekkoek uit Axel. SCHOONDIJKE - Nil zeer ingrijpende, en gef tijd durende verbot] heropent apparaten' Nico Moskie in Scha donderdag weer zijn De officiële openings^ ling van de totaal verni] zaak wordt 's midd 15.00 uur verricht door li meester mr. C. Spijk van Oostburg. De openingsbij eenkort van 15.00-17.00 uur. V houdt het bedrijf voor al| langstellenden tot 22.1/ open huis. OP 7 MEI is het honden jaar geleden dat de tra] van de SBM, de StoorJ tram Maatschappij Brea kens-Maldegem, officie in gebruik werd genome Vele problemen moeste voordien opgelost wordel boeren wilden geen groni afstaan, vreesden dat doe het lawaai van de tra] hun paarden op de w 1 zouden schrikken en op 1 slaan, vrachtrijders n» paard en wagen vreesdij concurrentie en zo meJ Maar op die eerste zatel dag in mei 1887 was dan zover. Een aantal hoge gasten hal den zich ingescheept op boot te Vlissingen. Onder ha bevonden zich de ministj van buitenlandse zaken Vf Karnebeek, de commisal van de koningin in Zeelal )hr. De Brauw, leden van eerste en tweede kamer van gedeputeerde staten v» Zeeland en zo meer. Bij hl aankomst in Breskens werd ze opgewacht en welkom neten door burgemeester G™ ritsen, die wel de motor vl de tram werd genoemd. I? had er veel toe bijgedrag^, om dit project tot stand brengen. Het moest die zate dag een zegetocht met de trï worden. Breskens, Schoond Ke, Oostburg, Sluis, Aarde ."f®, en Maldegem hada zich feestelijk uitgedost. In Breskens was de fe* viering eigenlijk al vrije begonnen. Toen had er a jUitdeling van voedsel en vl AMSTERDAM, 4 mei - Aardap pel termij nma r ktIn Bintje 50mm, oogst 1986, werden 210 contracten verhandeld voor leve ring mei bij een prijs van ƒ23,30 tot ƒ22,50 per 100 kg. De stem ming was prijshoudend. In Bintje 50mm, oogst 1987, werden 5 con tracten verhandeld voor levering april bij een prys van ƒ29,00 tot ƒ28,80. De stemming was even eens prijshoudend. GOES, 4 mei - Bloemkool I st.: kil GR 150-260. Bloerö st.: kil GR 110-260, kl2 G 160, MI 80. Rabarber 110| 14-16. Radys 660 bos: kll| 23-41. Spinazie 130 kg: kT Rode kool 20 kg: kil A» bos 180 kg: kil 13-16. Selfl 50 bos: kil 31. AardbeienH x 150 gr. 1030 doos: kil Sfli Late aardappelen 170 kgT Opbreken van de tramrd

de Stem | 1987 | | pagina 12