1 k Ronald Spelbos herstelt snel Meer veiligheid op autocircuits PSV krampachtig op zoek naar titel ÜTEEN pakt laatste strohalm Overeenkomst) Cruijff met Barcelona auto leasen of auto huren? SCHORSING VAN VIER JAAR VOOR JUANITO LANDSKAMPIOEN LOS ZAND DOOR AFFAIRES EN TEGENVALLERS r 4 isaert-Hulst (fflsb eenbreuk voor breskens-doelman rob gruben Amerikaanse zwe: trainen in watertank voor Seoel ers I entie met het belangrijkste SÜRICH (DPA) - Real iladrid moet zijn twee erstvolgende thuis wedstrijden in de ïuropa Cup achter ge- loten deuren en in vol- edige afzondering spe en. ise Koerier. n 3, 4571 CA Axel 5-2109 i verbouwen stoffen - houthandel ANITAIR - OPEN HAARDEN Opleving AXEL ^uwe indruk Herboren Overwicht MAANDAG 4 ME11987 EL PAIS: En één vakje benutten. F advertentie wordt in een In bondig. Ilefoonnummer in de men gemakkelijk en snel. I DE ZIJKANT HET BEDRAG letalen. Voor toezending van 1 dient u f 3,50 extra te betaling kunt u een groene lauwe girokaart (dus géén ring) insturen. Ing ontvangt u een por wij u echter f 4,— I rekening moeten brengen. hg aan Dagblad De Stem, I Breda. enties., of inleveren op onze TOi A3CA Autoleasing kvA9v Autoverhuur GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG DE STEM Prijs incl. 6% BTW f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 ware straf Real Madrid loerder kreeg de Spaanse 'oetbalkampioen een boete jan 40.000 Zwitserse frank (54.000 gulden) opgelegd en tenslotte werd de Real- Janvaller Juan Gomez Juanito voor vier jaar van >lke wedstrijd onder ;FA-vlag uitgesloten. lat waren de voornaamste van ,e uitzonderlijk harde straffen, lie de tuchtcommissie van de iropese voetbalunie (UEFA) lar aanleiding van de dubbele Europacup-veldslag Bayern- Real zaterdag in Zürich bekend maakte. Het spelen van twee duels zonder publiek, tv en radio, hetgeen de club zo'n zes mil joen gulden kost, heeft Real te danken aan het gedrag van het Madrileense publiek bij de re turn van de halve finale tegen Bayern München. Voor en tij dens de wedstrijd werden in het Bernabeu-stadion vuurpij len, donderslagen, stenen, knuppels, ijzeren staven en si naasappels op het veld gegooid. De scheidsrechter, Vautrot uit Frankrijk, en de aanvoerder van Bayern München, Augen- thaler, werden daardoor ge troffen. Het Europacup-duel begon daardoor later en moest om dezelfde reden voor enige minuten worden onderbroken. Voor het 'bijzonder onspor tieve gedrag' van de ploeg van coach Leo Beenhakker bij het eerste bekerduel in München werd Real met 40.000 frank be boet. De club had op dat gebied een voorwaardelijke straf lo pen. Juanito, de speler die in München rood kreeg na het in het gezicht trappen van Mat- thaus, werd wegens 'uiterst grove gewelddadigheid' ten op zichte van een tegenstander (ook een herhalingsgeval) voor vier jaar uitgesloten. Juanito is geschorst voor UEFA-wed- strijden van zijn club en het nationale team tot 31 juli 1992. Hugo Sanchez, de spits van Real, kreeg voor zijn derde gele kaart een schorsing van één UEFA-bekerduel opgelegd. Klaus Augenthaler tenslotte, de aanvoerder van Bayern die in Madrid uit het veld gestuurd werd na het slaan van Sanchez, kreeg vier wedstrijden schor sing. Daarbij werd door de tuchtcommissie in het oordeel meegenomen dat de geprovo ceerde Westduitser al eerder, in de achtste finale tegen Austria Wien, gewaarschuwd was. John Bosman kreeg voor de rode kaart in de eerste halve fi nale-wedstrijd uit de Europa cup, op 8 april in Zaragoza, een relatief lichte straf. De tucht commissie van de UEFA gaf de Ajax-middenvelder voor zijn revanche-actie ten opzichte van de Spanjaard Guerri een schorsing van twee wedstrij den. De provocerende Guerri, die de in Zaragoza twee keer scorende Bosman voor de ogen van arbiter Petrovic tegen de grond sloeg, werd voor vier duels geschorst. De Joegoslavische scheids rechter had na de wedstrijd al laten weten een coulant rap port op te stellen over de actie van Bosman, die twee weken geleden al voorlopig geschorst werd voor één wedstrijd. De Amstelveense international bleef daarom aan de kant in de return van 22 april in het Olympisch Stadion. Na de Europacup-finale in Athene heeft Bosman zijn schorsing reeds uitgediend. John Bosman had zelf nog op een wondertje gehoopt. „Heel diep in mijn hart had ik stille, heel stille hoop, dat ik er mis schien met één wedstrijd schorsing vanaf zou komen. Die scheidsrechter had zich be paald positief uitgelaten. Maar ik moet eerlijk zijn: een straf van twee wedstrijden is rede lijk. In ieder geval ben ik er volgend seizoen in de eerste Europese bekerwedstrijd weer bij. Maar toch, die finale mis sen, dat is verre van leuk", al dus de Ajacied. Aj ax kreeg ook nog een boete van zesduizend Zwitserse frank (8100 gulden) voor de in vasie van supporters op het speelveld na de gewonnen halve finale in het Olympisch stadion in Amsterdam. Eerder dit seizoen was Ajax, na de kwartfinale in De Meer tegen Malmö, ook ai bestraft. Real Zaragoza kreeg overigens een gelijke boete als de Amster dammers wegens vergrijpen van het Spaanse publiek, dat met sinaasappels en andere voorwerpen gooide. Met name doelman Menzo van Ajax moest het in La Romareda ont- geldea Bij de schorsingen, die over totaal dertien spelers werden uitgesproken, was de zwaarste straf niet voor de Madrileen Juanito, maar voor de Alba nees Astritt Ramadani, die voor elf jaar werd geschorst wegens gewelddadig gedrag bij de wedstrijd Jong Roemenië- Jong Albanië, op 24 maart. lefoon: Door Chris van Nij natten EINDHOVEN - De affaire Gullit, het ontslag van debacle in geroep van naar elders onzekerheid het het die de seweg 19. tel. 01140-12455 uw eigen voordeel tevreden klanten ■lijks geopend tot 17.00 u. (ATERDAG en ZONDAG Kraay, Zwolle, spelers willen, rond de aanstelling van een nieuwe technische baas en de geestelijke de pressie waarin doelman Van Breukelen verkeert, lijken PSV momenteel aan het eind van zijn Latijn te hebben gebracht. Als een murw geslagen bok ser wankelt de ploeg in de ring, krampachtig op zoek naar de om commerciële en morele redenen hoogst nood zakelij ke landstitel. De Bra banders wonnen zaterdag avond weliswaar met 4-0 van FC Twente, maar PSV speelde misschien wel zijn slechtste wedstrijd van het seizoen. De aanhang werd ge- tracteerd op ongeconcen treerd, slap, deprimerend en onsamenhangend voetbal. De Tukkers trachtten de Eindhovenaren met technisch zeer verzorgd, maar iets te halfzacht voetbal te lijf te gaan. Daarom viel de winst voor de werknemers van Phi lips nog hoog uit Een zeven minuten durende opleving aan het eind van de eerste helft bracht PSV als een donderslag bij heldere hemel op 3-0. Van der Gijp, Koolhof en Gullit tekenden achtereenvolgens voor de produktie. Vlak voor het eindsignaal prikte de slape rige Van der Gijp nog even 4- 0 in, uit een voorzet van het verdienstelijk invallende jon kie Erik Viscaal. Het vlaggeschip van FC Twente, zaterdagavond spe lend met een gemiddelde leef tijd van slechts 22 jaar, spar telde hartverwarmend tegen, maar kwam niet tot scoren. Dat is een bekend probleem in Enschede, want de club heeft in de eredivisie op Go Ahead Eagles, AZ en Haar lem na het minst aantal doel punten gemaakt (29) tijdens de huidige competie. Vandaar dat hoofdtrainer Kees Rijvers voor zijn club door heel Europa op zoek is naar een goede spits. „En.ik heb al heel wat bruikbaars gezien", aldus de ex-bondscoach, die voorlo pig nog geen nieuwe spelers heeft vastgelegd. In de komende twaalf da gen krijgt PSV tegenstanders waarmee het waarschijnlijk wél kwaad kersen eten zal zijn. De kans is levensgroot aanwezig dat PSV morgen te gen AZ uit (vechtend tegen degradatie), zondag uit tegen FC Groningen (knokkend voor prestigeherstel) en vol gende week zaterdag thuis te gen Roda JC (de runner-up in René van der Gijp (rechts) staat op het punt Fred Rutten te omspelen en het vierde doelpunt van PSV te maken. de eredivisie) het puntverlies oploopt, waarop men bij Ajax zo hoopt. Die omstandigheden maken de spelers van oefenmeester Guus Hiddink zenuwachtig. Bovendien vormt de ploeg op geen enkele wijze nog een eenheid. Twee weken geleden nog, toen thuis FC Den Bosch (5-1) op sprankelende wijze van de mat werd gespeeld, leek alles nog koek en ei. Maar het verlies van PEC en het gezeur rond Van Breuke len hebben PSV alsnog uit het lood geslagen. De achterhoede, op de aan geslagen ex-doelman van het Nederlands elftal na dan, vormt met constant spelende voetballers als Gerets en Heintze, en toch ook Nielsen, nog het minste probleem. Op het middenveld en in de aan val daarentegen wordt het dramatische vormverlies van Gullit hard gevoeld. Waar de rasta-speler ooit in hoog tempo de samba roffelde, ga ten trok, tegenstanders uit speelde, haarzuivere passes verzond en kansen creëerde, daar staat de vedette sinds de ondertekening van zijn ver bintenis met AC Milan te schutteren. Hij werkt nog wel hard, maar houdt het spel van PSV tegenwoordig vaker op dan dat hij er een extra di mensie aan geeft. „Het lijkt wel of ik in een gla zen kastje sta te spelen", sprak Gullit na afloop cryp tisch. „Iedereen (hij doelde op zijn medespelers) staat bo venop elkaar en toevallig ook nog bij mij in de buurt. Ik krijg geen ruimte meer. Alles loopt in het centrum van de aanval". „Wat wil hij dan?", reageerde Koolhof geïrriteerd en voor Gullit duidelijk hoor baar. „Moeten we voor eigen publiek uit het doelgebied van de tegenstander blijven? Wat wil Ruud nou eigenlijk?" Vervolg op pagina 4 lETEN?? OFFEREN BIJ N0ENS rt vakkundig stofferen van Noordpolder straat 13 Tel. 01155-2238 »r Fred Rabout 1ESKENS - Een pijnlijk gisteren van de ieuwsch-Vlaamse derby 'eskens - .STEEN. Twee nuten voor tijd kwamen 'EEN-speler Peter van ffselaar en Breskens- elman Rob Gruben onge- tkig met elkaar in bot- 'g. waarna Gruben met 1 breuk van het scheen- kuitbeen van het linker en moest worden wegge- agen. Een beeld dat niet ste in dit uiterst sportieve el en waarbij Peter van jrselaar geen schuld treft, al van de kaart verliet wenend het veld. Gru- werd per ambulance ir het Oostburgs zieken- s vervoerd. dat moment stond het 1-1 die stand kwam geen ver- N"wer'ng meer. Op het spor- vlak pakte STEEN de de strohalm om aan de de- 'datie te ontsnappen, mede ir "et verlies van Gastel. de eerste helft zag het er overigens niet naar uit dat STEEN in Breskens punten- winst zou en Wilde boeken, want de voor de gelegenheid in het rood gestoken mannen van Peter van de Boogert maakten een lauwe indruk. Het was net of ze zich al met de degradatie hadden verzoend. Breskens, bepaald ook niet sterk gemoti veerd - de titel is immers al binnen - mocht zich met de wind in het voordeel naar har telust uitleven.Desondanks kon de thuisploeg dit overwicht nooit in kansen uitdrukken. Slechts sporadisch kon top schutter Livromento wat ge vaar stichten. In de 33ste minuut gebeurde dan toch waar de thuisaanhang op zat te wachten. Op een in- worp van Hans Ritico bracht Robby de Muynck Livromento in stelling en deze keer was Theo de Bods geklopt: 1-0. Een vijftal minuten later was die zelfde Livromento erg dicht bij een tweede doelpunt, toen hij een voorzet van Henk Ottens boven de geslagen De Bods te gen de lat knikte. Pal voor rust kreeg STEEN een uitstekende mogelijkheid om op gelijke hoogte de rust in te gaan, maar Paul Dobbelaar, weggestuurd door Fons Sturm, miste de kalmte om alleen voor Gruben de zaak af te makea Zijn af druk ging hoog over. Een herboren STEEN na de rust. De mogelijkheden volg den elkaar aan de lopende band op. Na vijf minuten al veerde de STEEN-aanhang op de tri bune recht, maar het schot van Paul Dobbelaar stierf in het zijnet. Vervolgens pakte Gru ben een kopbal van Peter van Dorselaar. Peter van de Boog ert, wetend dat de nederlaag definitief het vonnis voor zijn ploeg zou voltrekken, haalde voorstopper Freddy Boussen naar de dug-out en liet aanval ler Mark Dobbelaar opdraven. Bij Breskens was Ronny de Ruysscher ondertussen al in de ploeg gekomen voor Benny Pielaat en was ook Carlo de Smit al naar de douche. Diens vervanger was Serge Laprade. Het was duidelijk dat uit het overwicht dat STEEN nu aan de dag legde een doelpunt moest komen. Eric Nagelkerke was er dicht bij rond het half uur, maar zag zijn inzet via de vingertoppen van Rob Gruben Door de versterkte aanval was het duidelijk dat STEEN moest oppassen voor de tegenprikken. Er kwamen er drie en die wa ren bepaald niet van gevaar ontbloot. Een poeier van Rudy Snauwaert van op zeker 30 me ter kon maar ternauwernood door De Bods overgetikt wor den. Vervolgens miste Robby de Muynck maar op enkele de cimeters, terwijl Camiel van Rattingen, nadat Hans Ritico de bal had teruggelegd, de paal op zijn weg vond. Gerechtig heid kwam er in de 40e minuut toen Ronny de Ruysscher vol ledig mistastte op een verre uittrap van Theo de Bods en Eric Nagelkerke alleen op Gru ben af kon gaan. Hij behield overzicht, passeerde Gruben en het stond 1-1. in corner verwerkt worden. Drie minuten later dus het eer der omschreven pijnlijke mo ment. Edwin Hofman kwam in de wei voor de aangeslagen Pe ter van Dorselaar, terwijl Rudy Snauwaert het keepersplunje bij de thuisclub aantrok. Veel had dit niet meer om het lijf, want Krijn Wielemaker, die zijn voorlaatste wedstrijd floot, maakte er vlug en terecht een einde aan. Van onze correspondent BARCELONA-Johan Cruijff heeft volgens het gezaghebbende Madrileense ochtend blad El Pais een mon delinge overeenkomst bereikt met enkele vooraanstaande leden van FC Barcelona om manager te worden van de Catalaanse miljoenenploeg, zo gauw als de zwaar omstreden huidige clubvoorzitter Josep Lluis Nunez de laan uit is gestuurd. Het dagblad El Pais ver zekert dat haar informa tie afkomstig is van de zogenaamde Grup d'Opi- nio, een machtige pres siegroep binnen de FC Barcelona, die dit week einde de Catalaanse on dernemer Josep Mas Sala aföciëel als tegen kandidaat van Nunez heeft voorgesteld Cruijff heeft zeer slechte relaties met Club voorzitter Nunez, maar onderhoudt daarentegen uitstekende contacten met de leden van het voormalige clubbestuur van voorzitter Augustin Montal, waardoor Cruijff jaren geleden als speler voor Barcelona werd gecontracteerd. Verschillende leden van dit voormalige club bestuur verlenen nu hun Steun aan de oppositie groep, die Nunez tot ont slag wil dwingen. Het beleid van Nunez wordt zwaar bekritiseerd, om dat hij door zijn arro gante en absoluut ondi plomatieke gedrag onder andere heeft bereikt dat Maradona bij Barcelona is mislukt en dat de on miskenbare talenten van Bernd Schuster niet worden gebruikt. Van onze sportredactie HEERHUGOWAARD - Het herstel van Ronald Spelbos, de aan de rechterknie geblesseerde Ajax-verdediger, verloopt voorbeeldig, maar een optreden van de Heerhugowaarder in de Europacup-finale, over tien dagen in Athene, is nog ver weg. Dat is de mening van fysiotherapeut Pirn van Dord, die gisteren met de international diens eerste looptraining afwerkte. De behandeling van Spelbos was afgestemd op een volledig fit zijn bij de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen komen er eerdere doelen in zicht. Van Dord: „Spelbos gaat enorm goed vooruit. De therapie was op de lange duur gericht, maar nu ko men andere dingen dichterbij. Ik denk nog steeds, dat de finale in Athene te snel komt. Je moet heel voorzichtig zijn met zo'n knie blessure. Ronald moet nog wat jaren mee en dat is belangrijker dan één finalewedstrijd. Voor het eventuele inzetten is vooral de stabiliteit van de knie belangrijk en Spelbos' eigen gevoel. Iemand kan medisch honderd procent zijn, maar als hij zich niet goed voelt, lukt het niet". IMOLA (AFP) - De interna tionale autosportfederatie (FISA) zal nog dit seizoen de veiligheidsmaatregelen verscherpen voor de trai ningen en wedstrijden om het wereldkampioenschap voor Formule 1-wagens. Dat maakte het FISA-bestuur in het weekeinde bekend naar aanleiding van het ongeluk met de Braziliaan Nelson Piquet, wiens wagen vrijdag met hoge snelheid tegen een vangrail was gebotst Details werden niet bekend gemaakt. Maar dat zal waar schijnlijk 14 mei gebeuren op het circuit van Francorchamps in de Belgische Ardennen. Daar komen alle verantwoor delijken van de Formule 1- stallqn bij elkaar, alsmede een afvaardiging van de coureurs. In Imola, waar zondag de tweede Grand Prix-wedstrijd van het seizoen werd gewon nen door de Brit Mansell, ver gaderde FISA-voorzitter Jean- Marie Balestre met onder an deren de coureurs Prost, de we reldkampioen, en de lichtge wonde Piquet. Een STEEN-aanvaller probeen door te breken, maar wordt afgestopt door de Breskens- verdediging (witte shirts). - foto de stem/cor j. de boer iiiii COLORADO SPRINGS (DPA) - De beste zwem mers van de Verenigde Staten zullen zich in een computergestuurde wa tertank voorbereiden op de Olympische Zomer spelen van Seoel, in 1988. In het Olympische trai ningscentrum in Colo rado Springs wordt een supermodern stromings kanaal gebouwd, dat met een gewoon zwem bad nuawelijks iets ge meen heeft Het 25 meter lange 'stro mende bassin' functioneert als een 'watertredmolen'. De atleten zwemmen in de tank tegen een kunstmatig Opgewekte stroom in. Die heeft een maximale snel heid van drie meter per se conde. Computers zorgden voor een gecontroleerde en gelijkmatige stroomsnel heid in het hele bassin. Volgens woordvoerder Jeff Dimond van de Ameri kaanse zwembond hebben Oost-Duitsland, Japan en de Sovjet-Unie al de be schikking over dergelijke trainingstanks. „Met onze technologie zullen wij ech ter de beste ter wereld krij gen", aldus Dimond. Ook kanoërs en roeiers zullen in de tank oefenen. Het 2,2 miljoen gulden kostende project wordt Sn juni gestart In februari moet het klaar zijn voor de afsluitende fase in de voor bereiding op de Spelen. Het bassin wordt gefinancierd uit de winst van de Olym pische Spelen van Los An geles (1984). De bezwaren van een aantal kenners dat de tank uitgerekend in het hoogge legen Colorado Springs moet woren gebouwd, zijn ondertussen ook uitgewist Het zwemkanaal wordt volledig ommanteld, waar door ook de omstandighe den als op zeeniveau kun nen worden nagebootst De drukkamer kan voor de zwemmers zelfs een hoogte van 3600 meter simuleren. „En dat", aldus Dimond, „is goedkoper dan op een der gelijke hoogte een compleet zwembad aan te leggen".

de Stem | 1987 | | pagina 9