en miljoen voor sporthal krant 5 een ïdvmË tSSEN DUDEF Meikermis Koewacht groot succes rland MS WERI •praookj^ EN W BRESKENS WILLEN IN '88 RIOOLBELASTING INVOEREN |zorg zijn'. #1# .11 velen denke' <ter werkvO] Engelse oudstrijders in Terneuzen voor de dodenherdenking Minder belangstelling voor rommelmarkt Sas PLAATSELIJK NIEUWS Rommelmarkt Kloortje geslaagd )ESTEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 4 ME11987 dse Stichting v rijding/Amsterd traat 135,1097 Dl am. Tel. 020- 93 8S OSTBURG - Het college van b en w van Oost- jurg wil een miljoen gulden uittrekken voor een sporthal bij Breskens. JW bijdrage OP ^schijn moeten komen. 2 PO 50500 of ciën) verwacht dat dat geld ook ifO 70 70 70 929 klaarde hij afgelopen weekein de Films over de posterijen in streekmuseum NOG MEER BEZOEKERS DAN VORIG JAAR ^erk VOÖf Europamars: op aarlijks kunnefnaar Brussel AND gionale /villigers rondo >f als startende jer mogelijk: gen. Want AV i toelaten, waai'. n. Voor iedere Heter af te leggen. Op 9 Aardenburg Breskens Cadzand-Bad IJzendijke Oostburg Snuffelmarkt Oostburg wil meebetalen aan monument T6 Het college heeft al viereneenhalve opzij gezet, zo blijkt uit de eerste herzieningen van het urgentieschema voor dit jaar. Het komende jaar wil het col lege rioolbelasting invoeren. Al eerder hebben B en W laten weten dat die heffing er aan komt. De eerste inkomsten worden gebruikt om het ber gingsriool in Waterlandkerkje aan te passen. Nog dit jaar wordt met dat werk begonnen. In '88 moet het riool daar klaar zijn. Het college wil ook De Veste in IJzendijke laten uitbagge ren. De Veste is namelijk erg ondiep geworden. Voor dat werk is bijna een ton opge voerd. De opgebaggerde grond wordt gebruikt om de begraaf plaats op te hogen. De rest van het benodigde -eid /.al de komende jaren te- 1 r-^7, r Wethouder J. Thomaes (fman- o' w gevonden kan worden, ver- v Eén miljoen gulden is echter te weinig om een volwaardige sporthal te bouwen. De nieuwe ha; bij Cadzand-bad kostte het dubbele. Het college hoopt dan ook dat een particulier samen met de gemeente het project wil aanpakken. B en W ver wachten dat de particulier die het zwembad De Veste bij Ieskens wil overnemen, ook ■eid is om geld uit te trekken ir een sporthal. De gemeente onderhandelt met enkele groepen van pro- jctontwikkelaars die bij Bres kens een elk-weer-voorziening [•willen opzetten. De gemeente raad dringt al geruime tijd aan ,op het opzetten van een sport hal bij Breskens. Het vissers dorp mist zo'n sportaccommo datie De fracties van CDA, PvdA en WD hebben in de be leidsafspraken, opgesteld na de gemeenteraadsverkiezing van vorig jaar, opgenomen dat er men vier jaar een nieuwe irtvoorziening moet komen Breskens. 1 1 SPO: met uw reklameboodschap e lezers voor géén geld! i Van onze verslaggever IJZENDIJKE - In het streekmuseum in IJ zendijke zijn dinsdag 12 mei enkele films over het reilen en zei len van de PTT te zien. De voorstelling begint om 20.00 uur en de toe gang is gratis. De filmavond vindt plaats ter gelegenheid van de expositie 'De Poste rijen in verleden in heden' die momenteel te bezichti gen is in het museum. De directeur van het postkantoor Oostburg, J. de Maat, zal tijdens de voorstelling een korte toe lichting geven. Als afwis seling treedt de Oost- Zeeuws-Vlaamse komiek Frans de Schepper op. Wie de films wil be zichtigen, kan zich telefo nisch aanmelden bij het Streekmuseum, op werk dagen tussen 13.00 en 17.00 uur. Dat moet wel gebeu ren voor 9 mei wegens het gering aantal plaatsen. B en W hebben ook ruim an derhalve ton opgevoerd voor de bodemsanering van het ver vuilde industrieterrein van Cruson te Breskens. De sane ring gaat zo'n anderhalf mil joen kosten waarvan de pro vincie het grootste deel voor haar rekening neemt. Middel burg heeft echter nog steeds niet laten weten wanneer de grond daar wordt geschoond. Alle plannen betekenen dat het beschikbare budget voor de uitvoering van het urgentie schema met vijftig mille wordt verminderd zodat er 325.000 gulden beschikbaar is. De voorstellen komen ter sprake tijdens de vergadering van de commissie financiën op vrijdag 8 mei (aanvang 14.00 uur) in het gemeentehuis. Van onze correspondente KLOOSTERZANDE - En kele honderden kooplusti gen stonden zaterdagoch tend voor de ingang van de tent te wachten om bij de eersten te zijn om rond te snuffelen tussen de enorme hoeveelheid spullen, die was uitgestald in clubgebouw Kloortje en in de daarbij ge plaatste tent. De rommel ging vlot over de toonbank en zaterdag, maar vooral op zondag, was de be langstelling voor het rad van avontuur en de fancy-fair erg goed. Zondagmiddag was er een gratis verloting voor de inwo ners van Hontenisse en zon dagavond werd de uitslag van de loterij bekend gemaakt. Ook financieel gezien is het bestuur van showband Kloortje erg tevreden over het verloop. De club kan er weer een jaartje tegenaan. Burgemeester A. Hack van Axel (midden) bleek de beste UFO-bestuurder. Hij versloeg zijn collega's van Moerbeke en Ste kene - foto de stem cor j. de boer Van onze verslaggever KOEWACHT - De Meikermis in Koewacht, Moerbeke en Stekene trok gisteren weer duizenden be zoekers. Het lukte tijdens deze vierde editie van deze grensover schrijdende feestmarkt het record van het vorige jaar te breken. Toen kwamen iets minder dan 15.000 mensen naar de feestmarkt. De or ganisatie schat dat dit jaar dat aan tal beslist overtroffen is. Burgemeester A. Hack van Axel toonde zich gisteren de beste UFO-bestuurder. In Koewacht versloeg hij zijn collega's van Moerbeke en Stekene, O. Adriansen en A. Heyse, tijdens het UFO-rijden. Gedrieën openden ze de feestmarkt na dat eerst fanfare EMM een kleine show had opgevoerd. Vlak voor de opening vielen er nog enkele druppels, maar nadat Hack ver kondigde dat het weer beter zou wor den, bleef het geruime tijd droog. Later viel nog wel wat regen, maar dat kon de pret niet drukken. „Het is geen weer om naar de kust te gaan, dus straks is het hier gezellig druk", zei de burgemeester bij de ope ning en hij kreeg gelijk. Op dat moment waren de ruim hon derd marktkramen al opgesteld en was de verkoop al begonnen langs het één kilometer lange lint van kramen, 's Middags vond het standwerkerscon cours plaats waaraan twintig mensen deelnamen. De jury, met daarin voorzitter J. van Mele van de Marktkramersvereniging, pastores J. Voet en Tiny Maenhout van de stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaan deren, had het flink moeilijk om de beste aan te wijzen. Dat werd uiteinde lijk mevrouw Van de Ruit die vlekken- zeep aan de man bracht. Zaterdag werd ze nog Europees kampioen bij de vrou wen in Mechelen. Het zilver ging naar De Laere die een kraam snoepspekken had. Op de derde plaats eindigde Boots, die waterkranen verkocht. Na het concours trad het dweilorkest de Sores-Ambrasband op en verzorgden disco El Djedda en dansschool Dekkers enkele shows. Ook was er een demon stratie van sportschool Delta. Bij de Eikenhof streden 32 ploegen met in to taal driehonderd deelnemers, tijdens de open Zeeuws-Vlaamse kamioenschap- pen touwtrekken. De Keizerskroon uit Spaarendan werd algemeen kampioen, gevolgd door Cambrius uit Axel. Heemskerk Orka behaalde de titel bij de competitie Gewest Nationaal, gevolg door Vechtlust uit Muiden. Van onze correspondent ïRNEUZEN - Voor de [ftiende keer wordt deze and de Europamars ge- den. Ook dit jaar fun- 'rde Terneuzen als start- iats. Een internationaal ;elschap vertrok zondag- tend om negen uur van- EiTerneuzenöm de 210ki- mei komen de wandelaars i in Brussel. deelnemers die in Terneu- startten, kregen zaterdag- idag een officiële ontvangst 1 de burgerzaal van het stad- Burgemeester C. Ocke- heette hen van harte wel- „We zullen nog lang bezig in Europa om de grenzen te winnen. De Europamars onder meer start vanuit iterbury, Como, Reims, t, Luxemburg, Nancy, latsburg en andere steden, t in ieder geval een Euro- eenwordig voor ogen." arsleider Roger Slock uit 'endegem roemde de wse bevolking: „De Zeeuw ekomstgericht bezig. Ter- ;en mag een modelstad een nieuw Europa ge- 'd worden." Om zijn woor- kracht bij te zetten over- ligde hij Ockeloen de 'Pose wimpel en bijbeho- !e oorkonde. Lensen, coördinator na- de wandelsportvereni- Zeldenrust, kreeg van het tur van de Europamars de 'r'js van de staatssecretaris de PTT in België. Een zil- 31 medaille was er voor rouwe HM de Koningin Welgemoed op stap naar Brussel Henny Stouten, omdat zij tij dens de tocht voor de verzor ging van de wandelaars zorg draagt. De wandelaars - zes Neder landers, acht Belgen, vier En gelsen en één Duitser - liepen gisteren naar Hulst waar ze om 18.00 uur aankwamen. Daar werden ze ook officieel ontvan gen. Vandaag lopen ze via Zuid- uorpe naar Zelzate. In Brussel wordt een imposant slot gehou den van de Europamars en ko men de driehonderd wande- - foto de stem cor j. de boer laars samen op de Grote Markt in Brussel. Vierduizend Belgi sche schoolkinderen zullen de wandelaars die dag inhalen. Commissie - De Aarden- burgse raadsommissie Alge meen Bestuurlijke Zaken vergadert donderdag 7 mei in het gemeentehuis. De bijeen komst begint om 19.30 uur en de leden bespreken onder an dere de opheffing van de ge meenschappelijke regeling Woonwagenschap Zeeuwsch- Vlaanderen. Vervolgens komt de commissie financiën bij een. Dan komt een verzoek van de Regionale Woning bouwvereniging aan de orde om subsidie om extra voor zieningen aan te brengen aan huurwoningen. Intrede - De kerkeraad van de Hervormde Gemeente Breskens houdt zondag 17 mei een speciale dienst ter gele genheid van de bevestiging en intrede van kandidaat R. Nummerdor. De dienst begint om 14.30 uur en de bevesti ging geschiedt door ds. M. Vrijlandt uit Assen. Na afloop van de dienst is er in het ver enigingsgebouw De Uitkomst gelegenheid om het echtpaar Nummerdor te ontmoeten. Hotel - Het vernieuwde Strandhotel in Cadzand-Bad wordt vrijdag 8 mei officieel in gebruik genomen. Gedepu teerde J. Ventevogel zal de openingshandeling verrich ten. De belangstellenden zijn vanaf 14.45 uur welkom. Een kwartier later begint het offi ciële programma. Na afloop is er een rondleiding en een koud buffet BOLLING - Club Molenzicht hield een bolling waar 108 personen aan deelnamen. Uitslag: 1. Fred Lammens- Frans Ritico-Freddy van Laeke, 2. Rudolf de Baeke- Raf van de Voorde-Herman Verhoosel, 3. Marnix de Clerk-Simone Willems-Wer- ner Rogiers. Bridge - De Oostburgse brid- ge-sociëteit speelde de tiende wedstrijd in het kader van de wintercompetitie. Het duo Arkenbout-Ouweneel werd eerste in groep A, gevolgd door Rosseel-Risseeuw en Van Veen-Van Drom. De eer ste prijs in groep B ging naar het koppel Theunis-Eleveld, gevolgd door Van Opdorp- Fermont en Visser-Van Dronkelaar. Commissie - De definitieve plannen voor de reconstructie van het Oranje- en Spuiplein in Breskens komen woensdag 6 mei aan de orde tijdens de vergadering van de raads commissie openbare werken. De bijeenkomst begint om 9.00 uur in het gemeentehuis. Van onze correspondent TERNEUZEN - Vier Engelse oudstrijders, te weten Tom Webster, Les Bold, Tim Lomax en Harry Gullen, zijn uit Engeland overgekomen om vandaag aan de stille tocht en dodenherdenking in Terneuzen deel te nemen. Alle vier namen zij in 1944 deel aan de bevrijding van een ge deelte van Zeeuwsch-Vlaanderen. Namens de gemeente Terneu zen wordt hen vandaag een rondrit aangeboden door Zeeuwsch-Vlaanderen en be zoeken zij de plaatsen waar destijds hard is gevochten voor de vrijheid. Vanavond leggen zij om 20.02 uur twee kransen bij het monument aan de Mid- densluis in Terneuzen. Dat de vier bejaarde heren er een lange reis voor over heb ben om de dodenherdenking bij te wonen, bleek toen ze uren la ter dan de bedoeling was, in Terneuzen aankwamen. Zij waren met het vliegtuig op Schiphol geland en wilden met de trein naar Terneuzen ko men. Er werden vier kaartjes gekocht voor Kruiningen (op zijn Engels uitgesproken iets als Kreuningen). Groot was dan ook de verbazing van de vier toen zij in Groningen uit stapten en niet in Kruiningen. Van de Nederlandse Spoor wegen kreeg het viertal overi gens een gratis treinkaartje richting Zeeland. Vrijdag avond om tien uur meldden de oudstrijders zich bij het politie bureau in Terneuzen waar zij werden opgehaald door ge- meentevoorlichter Vosveld, die enkele uren in het stadhuis had zitten wachten op het Engelse bezoek. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Harmo nie De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent hield za terdag samen met acht an dere Sasse verenigingen de jaarlijkse verenigingsrom melmarkt op de Markt te Sas van Gent. Hoewel in vergelijking met vorig jaar een merkbare achteruit gang te bespeuren viel in belangstelling en verkoop resultaten, waren de ver enigingen na afloop van de markt toch over het alge meen tevreden. „We mogen niet klagen", rea geerde organisator Robert de la Ruelle van De Vereenigde Vrienden. „Alle verenigingen hebben hun clubkas weer wat kunnen spekken. Kijk, je moet wel veel voor je eentjes doen, maar iedere cent is tegenwoor dig meegenomen". De la Ruelle schreef de wat mindere be langstelling toe aan de op de zelfde dag in de buurt gehou den rommelmarkten en de vo rige week in De Vlaanderen gehouden snuffelmarkt. „Dat doorkruist natuurlijk eikaars paden wat en de mensen zijn op een gegeven moment verza digd". Reeds zaterdagmorgen om zes uur waren de eerste klan ten al present, twee uur voor aanvang van de rommelmarkt. Toen ook gaf het weer geen al te beste indruk, maar dat ver beterde in de loop van de mor gen, waardoor toch wat pu bliek op de been kwam. Hier en daar met een flink afdingen op de vraagprijs verwisselden tal van spullen van eigenaar. Of men volgend jaar op de zelfde voet doorgaat in deze formule is nog niet helemaal zeker. „We gaan binnenkort maar eens samen rond de tafel zitten om te kijken of deze vorm nog langer zinvol is. Wel licht bespreken we ook het voorstel om volgend jaar met de gezamenlijke verenigingen deel te nemen aan de snuffel markt. Je bent dan niet afhan kelijk van het weer en ik denk ook dat de verkoopresultaten hoger kunnen liggen", aldus Robert de la Ruelle. De rom melmarktorganisator schatte de opbrengst van zaterdag op een slordige 5.000 gulden, te verdelen door de deelnemende verenigingen. Van onze verslaggever OOSTBURG - Hoewel geen inwoner van de gemeente Oostburg tijdens de Tweede Wereldoorlog naar het con centratiekamp Vught is ge bracht, wil het college van b en w toch 250 gulden als bij drage geven aan de oprich ting van een nationaal mo nument aldaar. Vught was het enige concentratiekamp in Nederland. De stichting Nationaal Monu ment Kamp Vught wil de Fu silladeplaats en het Cremato rium, zoals die nu nog bestaan, behouden. Ook wil de organi satie een barak herbouwen. Daarin moet een documenta tie- en bezinningscentrum ko men. Het momunent moet een blijvende waarschuwing zijn om te laten zien waartoe een dictatuur kan leiden. Ook moet zichtbaar blijven hoe het leven in zo'n kamp was. Het college wil het geld ge ven omdat het monument een bijdrage kan leveren tot blij vende vrede. Het voorstel komt ter sprake tijdens de vergadering van de commissie financiën op vrijdag 8 mei (aanvang 14.00 uur) in het gemeentehuis.

de Stem | 1987 | | pagina 7