Dave Strijbos heerst ook in België Nederlandse succesjes in Vuelta SPORT MORRES KOPMAN PLOEG RAAS WINT KAMPIOENSCHAP YAN ZÜRICH UITSLAGEN Th»^7^ KQ4iF0KïïaT^r Topprestatie Myricks vanuit de kruipruimte TER/MO., DE STEM SPORT 4 MAANDAG 4 ME11987 PSV-Twente ZÜRICH (ANP) - Winnaars in de wielersport hebben 'altijd' lucht over om honderduit over hun geluk te vertellen, het 74ste Kampioenschap van Zürich kreeg echter voor één keer een spra keloze triomfator. Wereldtitel ijshockey voor Zweden Nieuwe leiders in WK zijspancross Cordes soleert naar zege Zege Bérard in Klimmers-trofee Volleybalteam verliest finale PE STEM SPORT 5 IJZENDIJKE - Op de v Zeeuwse volleybalcompet eerste klas dames een 3- namo 2. ?^?^Sannu^(Kf^t°p/n de slotfase kwam het ^fdelingsteam >ereidt zich foor op NK Hoeft niet meer. Bel Termokomf<S^VDietem^r;^e^n: Isolatiewerken P. Hoedemakers Zn. b.v. Rosmalen 073-410814 T12 Door John van Dinther GERONSART - Dave Strij- bos heeft afgelopen maand zijn aartsrivaal John van den Berk op de Nederlandse circuits opnieuw zand in de ogen gestrooid. De wereld kampioen in de 125cc-klasse blijkt niet alleen een bege nadigd motocrosser, maar óók een goed toneelspeler. Precies een week nadat Strij- bos in Apeldoorn tijdens een kampioenscross door Van den Berk een figurantenrol was op gedrongen, sloeg de 19-jarige Brabander meedogenloos toe. Terwijl iedereen uit het Van den Berk-kamp dacht dat Strijbos op de sukkeltoer was. Met een ongekende supre matie schreef hij de tweede Grand Prix - in België - van het seizoen op zijn naam. Even als een maand geleden in Val- kenswaard vergaarde Strijbos het maximale aantal punten (40) uit twee manches en heeft na twee wedstrijden om de we reldtitel een voorsprong van zestien punten op zijn vroegere speelkameraadje Van den Berk. Het heeft er alle schijn van dat voor Strijbos de Neder landse titel van ondergeschikt belang is, ook al geeft hij dat niet openlijk toe. „Bij de NK- wedstrijden geef ik ook gas", antwoordde hij laconiek na zijn triomf op de hellingen van 'Ferme Delobbe'. „Ik ben vlug ger tevreden in de kampioens- crosses. Dat wil niet zeggen dat ze bijzaak zijn". Toch staat de nationale titel voor Strijbos op het tweede plan. Zoveel waarde Van den Berk verleden week aan zijn zege hechtte, zo weinig interes seerde Strijbos de nederlaag. Hij werd er warm noch koud van. Evenals Gerrit Wolsink jaren geleden heeft ook Strij bos zijn seizoen op de WK- crosses afgestemd. Een juiste keus, want in het buitenland telt een Nederlands kampioen schap niet En zeker in de Ver enigde Staten, waar veel start- geld te verdienen is, ligt er nie mand van wakker. Gisteren in Géronsart, een negorij met één straat en en kele boerderijen in het zuiden van België, toonde Strijbos een betere professional te zijn dan Van den Berk. Kennelijk wordt hij geplaagd door invloeden van buitenaf, zoals zijn suppor tersclub. Waarschijnlijk een grotere belasting dan hem lief is In tegenstelling tot Strijbos, die de fans al jaren op gepaste afstand houdt, ook al wordt hem dat niet in dank afgeno men. Gisteren stak Strijbos wel met kop en schouders boven de rest van het mondiale 125cc-pe- loton uit. „Ik reed gewoon har der dan de rest. Nou ja, dan Van den Berk", zei Strijbos, die nauwelijks vermoeid was. „Het was gemakkelijker dan ik had verwacht. Dit circuit ligt mij goed. Je moet wel geconcen treerd blijven tot de laatste meters. Je mag geen fouten maken". Van den Berk maakte zelfs een ontredderde indruk. Hij probeerde zich groot te houden en bestreed te vuur en te zwaard, dat Strijbos in de na tionale wedstrijen verstop pertje speelt en hem om de tuin heeft geleid. „Dat geloof ik niet. In Apeldoorn had Strijbos een slechte dag. Vandaag ik. Na tuurlijk had ik het liever an dersom gezien, want het WK is belangrijker. Maar ik had in de eerste manche het nadeel, dat verkeerde schokbrekers waren gemonteerd en de motor niet goed was afgesteld. Dat was deels mijn fout en deels van de monteurs", zocht Den Berk naar verklaringen voor de ge voelige klap. Strijbos heerste als een vorst op de heuvels vlakbij de Franse grens. In beide manches voerde hij het veld vanaf start tot fi nish aan en duldde, ondanks een val in de eerste reeks, nie mand bij zich in de buurt UITSLAGEN Eerste manche: 1. Dave Strijbos (Ned) Cagiva, 2. Didi Lacher (WD1) Honda, 3. John van den Berk (Ned) Yamaha, 4. Massimo Contini (Ita) Cagiva, 5. Corrado Maddii (Ita) Honda, 6. Peter Dirkx (Bel) Hon da), 7. Jean Michel Bayle (Fra) Honda, 8. Bob Moore (VSt) Honda, 9. Thierry Godfroid (Bei) Kawasa ki, 10. Patrick Perrier (Fra) Honda, 11. Petr Kovar (Tsj) Kawasaki, 12. Pedro Tragter (Ned) Honda, 13. Rudy van Leeuwen (Bel) Kawasa ki, 14. Jacky Westdorp (Bel) Kawa saki, 15. Dick Pettersson (Zwe) Ka wasaki, 16. Erik Stuurman (Ned) Yamaha, 21. An toon Pruymboom (Ned) Kawasaki. Tweede manche: 1. Strijbos, 2. Van den Berk, 3. Lacher, 4. Contini, 5. Dirkx, 6. Maddii, 7. Tragter, 8. Bay le, 9. Patrick Demaria (Fra) Yamaya, 10. Allesandro Puzar (Ita) KTM, 11. Kovar, 12. Marnicq Ber- voets (Bel) Yamaha, 13. Arto Pant- tila (Fin) KTM, 14. Godfroid, 15. Moore, 16. Stuurman, 19. Al win van Asten (Ned) Kawasaki. WK-stand na twee Grand Prix*: 1. Strijbos 80 punten, 2. Van den Berk 64, 3. Tragter 45, 4. Maddii 42, 5. Bayle 36,6. Lacher 32,7. Dirkx 29,8. Contini 26. Gölz sprakeloos na zege Vervolg van Sport 1 De spelersgroep van PSV ligt momenteel in brokstukken uit een. Dat wordt niet alleen dui delijk uit de grimmige reactie van Koolhof op Gullit. Op Van Breukelen zijn veel spelers uit gekeken. Dat bleek na het 'graspol-incident' in de Kuip, toen niemand van de PSV'ers de doelman in bescherming nam. Valke, die gisteren van wege een lichte blessure niet kon spelen, wil absoluut weg uit Eindhoven, omdat hij het er niet meer naar zijn zin heeft. Arnesen wacht in spanning op de nieuwe trainer en de nieuwe aanwinsten, om daarna te be slissen of hij wil blijven. Gul- lits vertrek staat al vast, Van der Gijp heeft volgens Appolo- nius van Konijnenburg, een Nederlandse voetbalmakelaar in Italië, een voorcontract bij Pisa getekend. Koolhof loopt inmiddels ook al te mokken. „Ik heb nog hele maal niets gehoord van PSV. Echt niks, ik weet niet wat ze met me willen. Daarom heb ik mijn conclusies getrokken. Ik heb vergaande contacten met een paar buitenlandse clubs. Je moet toch wat Het lijkt zeer de vraag of het Eindhovense gezelschap de spanning van de laatste duels om de landstitel kan dragen. Met een over zijn eigen toe komst bij PSV twijfelende Guus Hiddink en een door het zoeken naar nieuwe spelers en een nieuwe technisch directeur overbelaste commercieel ma nager Kees Ploegsma aan het roer, maakt het roodwitte ge zelschap in Oost-Brabant een wat overspannen indruk. PSV - FC TWENTE 4-0 (3-0). 33. Van der Gijp 1-0, 36. Koolhof 2-0, 41. Gullit 3-0, 85. Van der Gijp 4-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 19.500. PSV: Van Breukelen; Gerets, Niel sen (Van de Kerkhof), Koeman en Heintze; Arnesen (Viscaal), Koot en Vanenburg; Van der Gijp, Gul lit en Koolhof. FC TWENTE: Snelders; Bosch, Hutten, Freddy ten Caat en Paus; Bleuming, Wilson, Willems, Pouls; Groeleken (Theo ten Caat), Lippo- nen (Brilhuis). De Westduitser Rolf Gölz uit de ploeg van Jan Raas had zich in de laatste voorjaarsklassieker zo leeg gereden, dat hij bij de huldiging geen woord kon uitbrengen. Eigen teksten waren overbodig bij de bijzondere prestatie, die de ex-baanrenner in Zwitser land leverde. Hij verscheen na tweehonderd kilometer in de spits van de wedstrijd en fietste de laatste drie kwartier alleen op de eindstreep af. Het Kampioenschap van Zü rich werd in dermate slechte weersomstandigheden verre den, dat Gölz' gebrekkige koersinzicht niet onoverkome lijk was. Zijn talent en vorm brachten zijn naam van begin februari in de uitslagen. Hij won de Ruta del Sol en de Ronde van Haut Var en werd derde in de Waalse Pijl. Het Westduitse wielervolk ver wachtte van hem een overwin ning in Rundum den Hennin- ger Turm. Op de dag van de ar beid werkte Gölz zich danig in het zweet. Hij miste echter de slag op het beslissende moment en werd overladen met kritiek. In het Kampioenschap van Zürich trok hij zich op aan de kritische kanttekeningen. De temperatuur was plotseling ge daald tot acht graden en de koude regen daalde onophou delijk op de ruggen van de ren ners neer. De selectie op het parkoers rond de Regensberg, die vijf keer beklommen diende te worden, begon al vroeg. Peter Post bijvoorbeeld zag geen en kele renner van zijn ploeg, toch eerste in het wereldbekerklas sement, over de eindstreep ko men. De eerste aanval werd na 110 kilometer ingezet door de Liechtensteiner Sigmund Her mann. Hij nam twee minuten en bleef voorop tot de 162ste ki lometer. Na tweehonderd kilo meter formeerde zich een kop groep van vijf renners onder leiding van Zundertenaar Jan Siemons. De groep werd een elftal onder impuls van Gölz. Na 230 kilometer demar reerde Gölz. Flup Vanden- brande sloot aan. De Belg bleef maar vijf kilometer in het ge zelschap van de Westduitser. Hij gleed onderuit in een bocht voor de laatste beklimming van de Regensberg. Gölz be sloot daar alles te geven. Van- denbrande, die bloedde uit een wond bij zijn oor, had elf se conden achterstand op de top. In de afdaling groeide het gaatje, waarna hij zich liet in lopen door een achtervolgend groepje met de Mexicaan Al- cala en de Italiaan Passera. De Belg Edwig van Hooydonck, ploeggenoot van Gölz, deed bij dat duo het noodzakelijke rem mende werk. Uitslag: 1. Roll Gölz (WDl/Raas) 273,5 km. in 7.03.40 (gem. 38,733 km/u), 2. Raul Alcala (Mex/Neal) op 1.00, 3. Camillo Passera (Ita/ Franchini), 4. Flup Vandenbrande (Bel/De Kimpe), 5. Edwig van Hooydonck (Bel/Raas), 6. Jiri Skoda (Tsj) allen dezelfde tijd als Alcala, 7. Dag Otto Lauritzen (Noo) op 1.31, 8. Othmar Haflinger (Zwi), 9. Jan Siemons (Ned) beiden de zelfde tijd als Lauritzen, 10. Steve Bauer (Can) op 3.48,11. Rolf Sören- sen (Den), i2. Maurizio Rossi (Ita) beiden dezelfde tijd als Bauer, 13. Claudio Corti (Ita) op 3.59, 14. An- dré Meeuwissen (Bel) op 4.05, 15. Jef Lieckens (Bel), 16. Niki Rütti- mann (Zwi), 17. Ludo Peeters (Bel), 18. Gerrit SoUeveld (Ned), 19. Bruno Hürlimann (Zwi), 20. Hu- bert Seiz (Zwi), 21. Stefan Mutter (Zwi), 22. Jörgen Pedersen (Den) allen dezelfde tijd als Meeuwissen, 23. Adrie van der Poel (Ned) op 423, 24. Angel Hernandez (Spa) op 8.02, 25. Patrick Versluys (Bel), 26. Giu seppe Manenti (Ita), 27. Richard Trinkler (Zwi), 28. Gilbert Glaus (Zwi), 29. Silvestro Milani (Ita) al len dezelfde tijd als Hernandez. Gestart 213 renners, gefinisht 29. Klassement Super Prestige-trofee: 1. Eric Vanderaerden 320 punten, 2. Teun van Vliet (Ned) 300,3. Claude Criquielion (Bel) 270, 4. Sean Kelly (Ier) 265,5. Stephen Roche (Ier) 250, 6. Rolf Gölz (WD1) 180, 7. Steven Rooks (Ned) 165, 8. Yvon Madiot (Fra), 9. Dag Otto Lauritzen (Noo) 150,10. Mare Sergeant (Bel) 145. Tussenstand wereldbeker merken ploegen: 1. Panasonic 72 punten, 2. SuperConfex 49, 3. Hitachi 43, 4. Carrera 39, 5. PDM 32, 6. 7 Eleven 28,7. Systeme U en ADR 17,9. Kas 16,10. Lotto en Ecoflam 13. Na een solo van drie kwartier steekt winnaar Rolf Gölz blij, maar vermoeid de handen in de lucht. - fotoanp DEN HAAG (ANP) - Het internationale atletieksei- zoen, met als hoogtepunt het tweede toernooi om de we reldtitels van 29 augustus tot en met 6 september in Rome, begint langzaam op gang te komen. Bij wedstrijden in het Japanse ALTO DE CAMPOO (ANP) - De mini-afvaardiging van Nederland naar de Ronde van Spanje vierde in het weekeinde twee succesjes. Zaterdag sprintte René Beuker in Pamplona naar de vijfde plaats, zondag bekroonde Er- win Nijboer in Alto de Campoo een lange vlucht met de tweede plaats. Een dissonant was de opgave van Gert-Jan Theunis- se. De Spanjaarden gingen door met winnen in de personen van Felipe Yanez en Enrique Aja. De Westduitser Raimund Diet- zen bleef leider in het algemeen klassement. Genoten de renners in de Vuelta tot en met zaterdag in Pamplona van zomerse om standigheden, voor de tiende etappe over drie cols naar Alto de Campoo werden ze plotse ling geconfronteerd met een staartje van de winter. De tem peratuur daalde met twintig graden, de regen bij de start ging later over in hagel en stuifsneeuw om in Alto de Campoo uit te monden in een heuse sneeuwstorm. In die om standigheden vond Gert-Jan Theunisse het overantwoord door te rijden. Hij had al enkele dagen last van een voorhoofds holte-ontsteking. Erwin Nijboer voelde zich in zijn element. Zaterdag had hij zijn 23ste verjaardag opgeluis terd met een valpartij, kort na een mislukte aanval. Zondag moesten drie bergen beklom men worden. De Spanjaard Antonio Coll was voor de eerste beklimming al vertrokken, na dat bij een wilde rennerstaking een verruiming van de tijdsli miet tot tien procent was afge dwongen. In de afdaling van de Puerto Trueba formeerde zich onder impuls van Pello Ruiz- Cabestany een achtervolgend groepje met ook Kelly, Pagnin, Guyot, Aja en Nijboer. Het zestal werd al snel gesplitst. Pagnin, Aja en Nijboer kregen de zegen van het peloton, waarin de kanshebbers op de eindzege knus bij elkaar kro pen. Pagnin viel, bevangen door de kou, op de tweede col, de Es cudo, terug. Twintig kilometer voor het einde passeerde Aja en Nijboer de uitgebluste Coll. In de beklimming van Alto de Campoo moest Nijboer de Spanjaard laten gaan. „Ik koos voor mijn eigen tempo", aldus Nijboer, „Aja is veel meer ge bouwd voor het klimwerk dan ik. Deze tweede plaats telt voor mij als een overwinning", zei de Tukker uit de wielerschool van Albert Stofberg. Van de kanshebbers op de eindzege verroerden in het weekeinde alleen Kelly en Fig- non zich. De Ier deed dat zon dag kortstondig in een vlucht- groepje, de Fransman sprintte weer mee bij de tussensprints en knabbelde zo weer wat se conden van zijn achterstand af. Hij waagde zondag ook nog een keer een demarrage, maar dit had een directe reactie van de Colombiaan Herrera en de Spanjaard Delgado tot gevolg. Uitslag negende etappe: 1. Felipe Yanez (Spa) de 180 kilometer van Zaragoza naar Pamplona in 4.17.15 (41,983 km/uur), 2. Antonio Esparza (Spa) op 2 minuten en 20 seconden, 3. Roberto Pagnin (Ita) zelfde tijd, 4. José Recio (Spa) z.t., 5. Bené Beu ker (Ned) z.L, 6. Nestor Mora (Col) z.t, 7. Henri Manden (Ned) op 223, 8. Alfonso Gutierrez (Spa), 9. Ma nuel Jorge Dominguez (Spa), 10. Raimund Dietzen (WD1), 11. José Luis Navarro (Spa), 12. Sean Kelly (Ier), 13. Guido van Calster (Bel), 14. Henk Boeve (Ned), 15. Martin Durant (Bel), 16. Gert-Jan Theu nisse (Ned), 41. Marc van Orsouw (Ned), 45. Moreno Argentin (Ita), 47. Pedro Deigado (Spa). 59. Laurent Fignon (Fra), 79. Erwin Nijboer (Ned), 82. José Laguia (Spa), 126. Luuk Suykerbuyk (Ned) alien in de zelfde tijd als Manders. Uitslag tiende etappe: 1. Enrique Aja (Spa) 213 km in 6.27.49,2. Erwin Nijboer (Ned) op 1.17, 3. Luis Her rera (Col) op 4.18, 4. Jesus Blanco- Villar (Spa), 5. Martin Earley (Ier), 6. Yvon Madiot (Fra), 7. Sean Kelly (Ier), 8. Federico Echave (Spa), 9. Vicente Belda (Spa), 10. Inaki Gas ton (Spa), 11. Raimund Dietzen (WDi), 12. Juan Tomas Martinez (Spa), 13. Acacio da Silva (Por), 14. Laurent Fignon (Fra), 15. Pablo Wilches (Col), 16. Angel Arroyo (Spa), 17. Laudelino Cubino (Spa), 18. Anselmo Fuerte (Spa), 19. Pedro Delgado (Spa), 20. Julian Gorospe (Spa), 25. Jose Luis Laguia (Spa) allen dezelfde tijd als Herrera, 27. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) op 5.08, 41. Luuk Suykerbuyk (Ned) op 5.54, 69. René Beuker (Ned) op 7.03, 86 Moreno Argentin (Ita) op 8.55, 94. Mare van Orsouw (Ned) op 9.35, 106. Henk Boeve (Ned) op 13.17,114. Henri Manders (Ned) op 1523. Af gestapt: Gert-Jan Theunisse (Ned/Gisbers). Algemeen klassement: 1. Raimund Dietzen (WDI) 49.23.29, 2. Sean Kelly (Ier) op 0.02,3. Pedro Delgado (Spa) op 0.27, 4. Luis Herrera (Col) op 0.49, 5. Julian Gorospe (Spa) op 1.07,6. Oscar Vargas (Col) op 1.28,7. Vicente Belda (Spa) op 2.00,8. Mar tin Earley (Ier) op 2.05,9. Yvon Ma diot (Fra) op 2.19,10. Laudelino Cu bino (Spa) op 2.29, 11. Anselmo Fuerte (Spa) op 2.44, 12. Laurent Fignon (Fra) op 2.57,13. Inaki Gas ton (Spa) op 3.30, 14. Enrique Aja (Spa) op 3.33, 15. Henry Cardenas (Col) op 3.39, 19. Jose Luis Laguia (Spa) op 4.36, 34. Pello Ruiz-Cabe stany (Spa) op 10.30,62. Moreno Ar gentin (Ita) op 22.46, 77. Erwin Nij boer (Ned) op 31.23, 83. Luuk Suy kerbuyk (Ned) op 37.11, 93. Mare van Orsouw (Ned) op 40.44, 105. Henk Boeve (Ned) op 48.05,119. Re né Beuker (Ned) op 57.37, 126. en laatste Henri Manders (Ned) op 1.32.44 Shizuoka zorgden Larry My ricks en Said Aouita voor de hoogtepunten. De Amerikaan Myricks, die begin maart in In dianapolis de eerste officiële wereldkampioen verspringen (indoor) werd, liet bij het ver springen een afstand van 8,61 meter opmeten. Myricks nestelde zich daarmee op een gedeelde derde plaats op de wereldranglijst aller tijden, achter wereldrecordhouder Bob Beamon (8,90 m) en Carl Lewis (8,79 m). Ook de Russi sche Europese recordhouder Robert Emmijan heeft 8,61 me ter achter zijn naam staan. Toch voert Myricks niet de we reldranglijst van het nog jonge seizoen aan. Die eer is wegge legd voor viervoudig Olym pisch kampioen Carl Lewis, die vorige week zondag 8,77 meter sprong. Myricks zegevierde ook op de 100 meter in 10,26 secon den. Said Aouita, de tweevoudige wereldrecordhouder op de 1500 en 5000 meter, deed in Shizuoka een vergeefse aanval op zijn wereldrecord op de vijf kilo meter (13.00,40). De Marokkaan, die zich enkele weken op hoogte in Mexico had voorbe reid, zegevierde in 13 minuten en 19,97 seconden, een tijd die hem de eerste plaats op de we reldranglijst van dit seizoen opleverde. De strijd om de wereldbe kers snelwandelen in het Cen tral Park in New York leverde op twee afstanden nieuwe offi cieuze wereldrecords op. De Russische wereldkampioene indoor Olga Krisjtop won de tien kilometer in 43 minuten en 22 seconden. De Mexicaan Carlos Mercena- rio won de twintig kilometer in 1 yur, 19 minuten en 24 secon den. WENEN (ANP) - Het ijs- hockeytoemooi om het we reldkampioenschap in de A-groep heeft zondag een ontknoping gekregen, die paste bij de chaotische toe standen van de afgelopen week. Niet twintigvoudig kampioen de Sovjet-Unie, maar Zweden eindigde op de eerste plaats. De Scandinaviërs wonnen in Wenen met maar liefst 9-0 van het uitgebluste Canada, dat echter nog wel voldoende ener gie had om 26 strafminuten op te lopen. De Russen versloegen Tsj echoslowakij e moeizaam met 2-1, door twee treffers in de slotfase van de derde perio de. Het team van coach Ticho- nov werd echter slachtoffer van het gehanteerde systeem, want als enige bleef de Sovjet- Unie ongeslagen UITSLAGEN Finalegroep: Zweden - Canada 9-0 (3-0, 2-0, 4-0), Sovjet-Unie - Tgje- choslowakije 2-1 (0-1,0-0,2-0). Eindstand: 1. Zweden 3-4 (14-5), 2. Sovjet-Unie 3-4 (4-3), 3. Tsjeeho- slowakjje 3-3 (8-7), 4. Canada 3-1 (2-13). Degradatiegroep: Verenigde Sta ten - Zwitserland 7-4 (2-0,2-3,3-i), West-Duitsland - Finland 2-2 (1-2, 1-0,0-0). Eindstand: 5. Finland 10-11 (32-34), 6. West-Duitsland 10-9 (31-37), 7. Verenigde Staten 10-8 (38-49), 8. Zwitserland 10-0 (26-71). Zwitser land gedegradeerd naar B-poule. HALLE (ANP) - De zijspan- crossers Rijn van Gastel en Eric Hurkmans hebben zondag de Nederlandse Grand Prix aangegrepen om zich aan de kop van de strijd om de we reldtitel te nestelen. Het duo was in het Gelderse Halle in beide manches oppermachtig. Voor van Gastel kwam de da verende overwinning ook als een verrassing. De Eindhove- naar scoorde de afgelopen ja ren slechts één manche-over winning in de strijd om de we reldtitel. In Halle rekende hij echter af met de pechvolle pe riode uit het verleden. UITSLAGEN Eerste manche: 1. Rijn van Gastel/Eric Hurkmans (Ned) EML-KTM, 2. August Muller/ Henk van Heek (Ned) VMC-Hon- da, 3. Hansi Bachtold/Fritz Fuss (Zwi) EML-Jumbo, 4. Benny Jans sen/Frans Geurts Van Kessel (Ned) EML-Jumbo, 5. Paul Mil lard/Mark Millard (GBr) EML- Jumbo, 6. Johan Smit/André Vis ser (Ned) EML-Jumbo, 7. Hans van Goch/Sies Hurkmans (Ned) EML- Jumbo, 8. Christoph Hüsser/And reas Hüsser (Lie) VMC-KTM, 9. Herbert Huwy Ier/Hansruedi Hu- wyler (Zwi) EML-KTM, 10. Eim- bert Timmermans/Eric Verhagen (Ned) EML-Kawasaki. Tweede manche: 1. Van Gastel/ Hurkmans, 2. Van Goch/Hurk mans, 3. Janssen/Geurts Van Kes sel, 4. Muller/Van Heek, 5. Huwy- ler/Huwyler, 6. Bens/Bijvelds, 7. Hugo de Vries/Ron Verwey (Ned) EML-Maico, 8. Henk Schrijver/ Pierre van der Venne (Ned) EML- KTM, 9. Karl Mathis/Tiny Janssen (Oos) EML-Mat, 10. Doug Fox/ John Cooper (GBr) Wasp. Dagklassement: 1. Van Gastel/ Hurkmans 40 punten, 2. Muller/ Van Heek 30, 3. Janssen/Geurts Van Kessel 28, 4. Van Goch/Hurk mans 26,5. Huwyler/Huwyler 18,6. Bachtold/Fuss 15. WK-stand: 1. Van Gastel/Hurk- mans 65, 2. Muller/Van Heek 61, 3. Bachtold/Fuss 45, 4. Hüsser/Hüs- ser 38,5. Millard/Millard 36, 6. Hu wyler/Huwyler 29, 7. Janssen/ Geurts Van Kessel 28, 8. Van Goch/ Hurkmans 26. NIEUWSOVERZICHT RIJSSEN (ANP) - Tom Cordes heeft zaterdag in de langste amateurklassieker van Neder land, de 223 kilometer tellende Ronde van Overijssel, zijn in dividuele kracht weer getoond. De oud-wereldkampioen bij de junioren en regerend wereld kampioen ploegentijdrit so leerde in de slotfase van de koers naar de zege. Cordes ontsnapte acht kilometer voor het einde uit een kopgroep van acht renners, die na 204 kilo meter was ontstaan. Dertien kilometer eerder hadden zes renners, Ottevanger, Legrand, regionaal favoriet Harmeling, Theo Akkermans, Van Rijer Wopereis de beslissende vlucht geplaatst. Bij de tweede klimming van de Holterberg kwam dat zestal los. Cordes Zanoli, beiden woonachtig in Wilnis, sloten aan in de afdal Cordes besliste met zijn solo, die 32 seconden voorsprong o| verde, de onder regenachtige omstandigheden begonnen klassieker. Arno Ottevanger won de spurt van de achten gers, voor Legrand. Uitslag: 1. Tom Cordes (Wilnis) 223 km. in 5 uur, 17 minuten en conden, 2. Arno Ottevanger (Vught) op 0.32,3. Pierre Duin (Upend 4. Rob Harmeling (Nij verdal), 5. Theo Akkermans (Nieuw-Vossee, 6. Corné van Rijen (Hoeven), 7. Godfried Wopereis (Lichtenvoord Michel Zanoli (Wilnis) allen dezelfde tijd als Ottevanger, 9. Erwin tenmaker (Oldenzaal) op 1.05,10. Nico van de Klundert (Hoogerht z.t CHANTELOUP-LES-VIGNES (AFP) - Charly Bérard was terdag in de omgeving van Parijs de beste 'klimmer' in heuvelllandschap van Les Yvelines. De Fransman uit de p! van de uitgeschakelde Amerikaan Greg Lemond won dei tiende editie van de Klimmers-trofee, waaraan ook amate wielrenners deelnamen. Uitslag: 1. Charly Bérard (Fra) 123 km. in 3.14.09, 2. Gilles San (Era) op 0.57, 3. Denis Leproux (Fra) op 0.59, 4. Luc Leblanc (Fr; 1.13,5. Philippe Leleu (Fra) op 1.25,6. Rêgis Simon (Fra) op 1.43,7.) tial Gayant (Fra) op 1.45,8. Gilles Mas (Fra) op 2.11,9. Christian D (Fra, amateur) op 2.19,10. Christian Chaubet (Fra) z.t, 17. Joop h. melk (Ned) op 3.05. BOTTROP (ANP) - Het Nederlands heren-volleybalteam 1 het goede optreden bij het zeven landen-toernooi in Bo niet met de eindzege kunnen afsluiten. Nadat Oranje zate West-Duitsland met 3-1 (15-11,15-4,12-15,15-11) had verslui was zondag de finale tegen Finland, de negende weds tri tien dagen, te veel van het goede. De Finnen wonnen me (16-14,15-8,15-9) en bevestigden daarmee het beeld, dat zij week van zichzelf opbouwden. Uitslagen: poule A: Nederland - West-Duitsland 3-1 (15-11,15-4, 15-11), Joegoslavië - Zuid-Korea 3-0 (15-10, 15-3, 15-9); poule B land - Westduitse jeugdploeg 3-0 (15-6,15-8,15-12), Polen - Tsjech wakije 3-0 (17-15,15-13,15-12); finale: Nederland - Finland 0-3 8-15,9-15); om de derde plaats: Polen - West-Duitsland 3-1 (15-9,! 9-15, 15-11); om de vijfde plaats: Joegoslavië - Tsjechoslowakiji (15-8, 15-8, 15-2); om de xevende plaats: Zuid-Korea - Westó jeugdploeg 3-1 (15-7,15-12,11-15,15-7). Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - De lande lijke volleybalcompetitie loopt ten einde. Er moeten alleen nog promotie-degra datiewedstrijden en enkele bekerronden worden afge werkt. Voor Morres bete kende de wedstrijd tegen De Blaakse/VCS het laatste bekerduel. De Hulstenaren gingen met 3-1 ten onder, waardoor het sei zoen, naast de degradatie uit de ee lei Dl 3- M BI st< D EN STANDEN Ge Van onze volleybalmedewerker Morres 2 won geflatteerd met tieklas dames zegevierde SC het gedegradeerde Ardito, te men kende met E WC 2. Promotieklas dames: SC MOR- RES-ARDITO 3-1 (15-11, 9-15, 15-6,15-7) - Ardito behaalde tot voor deze wedstrijd slechts één punt. Ook tijdens deze partij bleek dat dit zeker niet onte recht was. Morres kon vrij sim pel een voorsprong nemen en deze steeds verder uitbouwen. In de tweede set kende de thuisploeg even een terugval, maar de Hulsterse stoomwals denderde door vanaf de derde set. Vooral de service lag goed, zodat de aanval eveneens wei nig problemen opleverde. Ook volgend seizoen zal SC Morres van de partij zijn. MORRES-EWC 2 3-1 (15-7,11- 15, 15-1, 15-6) - Voor beide TRAMPOLINESPRINGEN NK ln Paterswolde Dame*: 1. Mariska van der Sman (Pro Patria Zoetermeer) 91,70 punten, 2. Diane Wong (Pro Pa tria) 89,80, 3. Leona Commissaris (Pro Patria) 86,10; synchroon: 1. Dorothea Kek (GVAV Gronin- gen)/Monique Kerlot (Sparta Ermelo) 117,60, 2. Jacqueline Maasen/Ellen Musters (Olympia Aalsmeer) 104,50, 3. Diane Wong/Mariska van der Sman 89,70. Heren: 1. Bert Dammers (Pro Pa tria) 93,50, 2. Frits Wiedenhoff (Sparta) 91,10, 3. Aart Bosch (Sparta) 89,80; synchroon: 1. Frits Wiedenhoff/Aart Bosch 119,70, 2. Jerry van Vliet/Bert Dammers (Pro Patria) 119,00. Jeugdturnsters: 1. Monique Ker lot 87,20, 2. Brenda Noppert (WIK/FTC Heerenveen) 83,00, 3. Corina van Stein (TV LTmuiden) 81,40; synchroon: 1. Angela Schuiling/Gerda Marks (GVAV) 109,40. Jeugdturnere: 1. Sacha van Vliet (Pro Patria) 82,70,2. Lennart Vil- lafuerte (Pro Patria) 78,50, 3. Mare Dammers (TV Dmuiden) en Boris Guit (Bato Haarlem) 76,90; synchroon: 1. Patrick Kas- lander/Edwin van der Wiel (Olympia) 101,90. Meisjes: 1. Bianca Feller (Pro Pa tria) 77,10; synchroon: 1. Monique Bolleboom/ Bianca Feller (Pro Patria) 108,50. Jongens: 1. Alan Villafuerte (Pro Patria) 73,80. ROLHOCKEY WK in Oviedo Eindstand: 1. Portugal 8-16, 2. Spanje 8-14, 3. Italië 8-12, 4. West-Duitsland 8-10, 5. Neder land 8-6, 6. Zwitserland 8-5, 7. Engeland 8-4, 9. België 8-3, 9. Frankrijk 8-2. PAARDESPORT Menwedstrijd Oldenzaal Vierspannen: 1. IJsbrand Char- don (Schipluiden) 111 punten, 2. Theo Weusthof (Rossum) 132, 3. Leo Kraayenbrink (Doornspijk) 134,5, 4. Ad Aarts (Beekbergen) 166, 5. Arie Vastenburg (Putten) 170. Tweespannen: 1. Hans Ditzel (Velp) 114 strafpunten, 2. Philip Ruppert (Putten) 122, 3. Frans Stroet (Bredenbroek) 125. Tandems: 1. Tjeerd Velstra (Deurne) 125 strafpunten. van Malsen (Hoogerheide) E - 48,89, 3. Lansink Let it Bi 40,75. Jachtspringen: 1. Wout-Jan der Schans (Lunteren) Pree 72,65 seconden, 2. Henk Hul: (Zelhem) Husar 79,42, 3. Laseur (Soest) Tobias C 81 jl Tabel A, L30 m: 1. Jovanó Wit (Rotsterhaule) Witte Ve strafpunten, 33,49 seconden! barrage), 2. Huize bos Grand 0 - 36,30, 3. Lansink Liben 36,55. Tabel A, L30 m: 1. Uriël 1 Voila T 0 strafpunten, 42,1 conden (in de barrage), 2. van den Broek (Sevenum) Mexico 0 - 44,13, 3. Rene Si' (Wekerom) Diamonds Dream 0 - 45,72. DRESSUUR Grand Prix: 1. Bert Ruttem sel) Olympic Garibaldi, 14® ten, 2. Ankie van Grunsven Prisco 1478, 3. Atie Spijker ren) Nicara 1471. Prix St. Georges: 1. Anna Sanders (Zaandam) Vincer punten, 2. Wilco Boumans hel) Thomas 705, 3. Rien vi teams bekende dit het laatste competitieduel. Een belangrijk slot trouwens, Morres moest met 3-0 of 3-1 winnen om even tueel nog in aanmerking te ko men voor een tweede plaats achter EWC. Deze plaats geeft recht op een aantal opvullings- wedstrjjden. Het werd geen probleem. Alleen in de tweede set kon EWC 2 nog even te gensputteren, maar de Hul sterse equipe maakte verder weinig fouten. Hierdoor bleek dat de Hulsterse ploeg, na het afzeggen van Dynamo voor een aeslissings wedstrijd tegen Morres, volgende week plotse ling toch een opvullingswed strijd moet spelen tegen VCE/ PSV 2, de nummer tien van de derde divisie. Promotieklas heren: EWC 2- SAVOK 3-2 (15-10, 15-9, 12-15, '■15,15-3) - Savok behaalde in zijn laatste competitiewed strijd zijn derde punt van dit seizoen. Zonder trainer-coach was het toch wel even wennen laghan (Oss) Rostana 757 2. Spijker Nicara 746, 1 Grunsven Prisco 742. daal) Tabats 501 punten. ROEIEN Randstadregatta Dames: skiff: 1. Valeria va: ningen (Die Leythe) 8.21 Marieke van Droogenbroe Concours hippique van Baarlo SPRINGEN Grote Prijs van Baarlo: 1. Ket Raymakers (Asten-Heusden) Jogger 0 strafpunten, 30,23 secon den (in de tweede barrage), 2. Ad van de Wetering (Heesch) Al Ca- pone 3 - 39,75, 3. Rob Ehrens (Weert) Olympic Sunrise, 4 - 29,44, 4. Jos Lansink (Weerselo) Bedjaz 4 - 31,43, 5. Wiljan Laar akkers (Gennep) Olympic up to Date 7 - 38,83 (allen in de tweede barrage). Tabel A, 1.40 m: 1. Ehrens Olym pic Sunrise 0 strafpunten, 41,27 seconden (in de barrage), 2. Tanja J oor de Sasse heren. EWC nlm^? naar gretig vanQen nam een 2-0-voorsprong. Sa vok schakelde over op legbal- en dat leverde twee setze- echter teveel in de problemen. CVC-DE POLDER 1-3 (0-15, 15-6,7-15,4-15) - Een wedstrijd tussen twee uitgebluste team. moest Patric van Goe- king) 8.42.27,3. Marjan pai«hem aan de kant latea De nos/Rijniand 7.11.53,3. Lagifuurna bleef de wedstrijd be- iKf tot 'lief' volleybal. Pass en blind inslaan zwolle (Okeanosn .05.83blok of net, leverden Göbei <De Hoop) 7.09.87; p-vL alleen maar tegenpunten ï^?er:,1i«e?«r/,PT0CasuKp: De Polder was ook niet v^r-mndeu i i^g? con:*elnsb'reerd, maar pakte wel 6.33.02, 2. Nereus/Het 6.47.02, 3. Proteus/Triton f dubbel-twee: 1. Okeat» 6.55.40, 2. Okeanos/Triton 3. Die Leythe/Isala 7.04.35. BRIDGE EG-kampioenschappen 1 Eindstanden parenwedsttjERNEUZEN - Het ZeeilWS Jreer voorbereiden3op "et kampioenschap van Neder- dat op zaterdag 30 mei 1 Hoorn in toernooivorm 'erspeeld wordt. te technische commissie van -. afdeling Zeeland (Fra) 61.90, 2. Kccalugsjeeit de volgende spelers uit- (Ita) 61,65, 3. Elzer-Vogt Benodigd' keenerc i„knnv 60,08,8. Vriend-Maas Roer ma Johnny j rman van Oostburg en Ben tennis geirnaert van Zeelandia, ver- Damestoernooi in Largo Ber Niek Corné Huib Meerman Fhuac: Chris Evert (VSt,fi Hans Hack dre Tange en Bram Balke inde van Bevelanders Peter (ADVERTENTIE) fatsburg van O^tburg" 'hnny Dane en Dennis Lint- Dvan GPC, Martin Quist brouwershaven, Frank de rJj 111i j 11 i>iMebor en Frank Hemelsoet :n c°m Boys, Wim Goedege- heren: 1. Duboin-Ferrart fdelinvcteam 59,25 procent, 2. Rebattu-Vi CUI'gSteam pen 59,06,3. Schreuder-Vo» (WDI) 58,09, 13. Van der Westerhof (Ned) 55,47, 17 kens-Westra (Ned) 54,# Tammens-Kirchhoff (Ned) dames: 1. Lise-Delor (Fra) 2. Shaufelberg-Fishpool 55,84, 3. Kalkerup-Palme 55,61, 5. Vriend-Erich (Ned gemengd: 1. Nhannei- Gompert (VSt) 6-3,6-2. „j „en Mark Roose van Zee na Sport. Coach is Ben Pau- uw dealer els, verzorger Bram de Blaey begeleider Lau Traas, «et afdelingsteam speelt aandag 11 mei tegen Kloe- 'ke.

de Stem | 1987 | | pagina 12