Spaans voetbal in gevaar MICHELS KIEST VOOR AJAX-PATROON Geen bedreiging voor Sean Kelly SPORT Belgisch elftal voor Dublin UITSLAGEN i FRANK FOKKEMA II III SPORTPRIJSVRAGEN Aanhangwagen nodig? DINSDAG 28 APRIL 1987 FIFA DREIGT MET UITSLUITING ZEIST - Sinds 1939 heeft Nederland in eigen land niet meer van Hongarije gewonnen. Conflict Sombere bui Plomp voor Rutten in Jong Oranje Greg Lemond uit ziekenhuis •SS >8: II I II l! I II i i 'Superfan' valt Graf lastig Evert verslaat Navratilova Carl Lewis terug van weggeweest Champions Trophy ook voor dames Jonathan Palmer naar Tyrrell Rentree Ton Sijbrands als dammer FC Porto deelnemer Amsterdam 712 Arnoux: negen maanden van de weg Dan eerst naar de specialist Tevens vertiuur bagagewagens Speelhuislaan 39 Breda -076-710418 Van onze correspondent Paul van der Voort BARCELONA - Het Spaanse nationale elftal, alle Spaanse profclubs en spelers als Hugo Sanchez en Bernd Schuster lopen het risico dat ze binnenkort worden uitgesloten van alle internationale toernooien die de UEFA organiseert. De reden is dat de nieuwe sta tuten van de Spaanse voetbal bond in strijd zijn met het reglement van de FIFA. Het le gale conflict is al vele maanden oud, maar beréikt deze dagen een hoogtepunt, omdat de FIFA een ultimatum heeft gesteld dat afloopt op 15 mei. De nieuwe statuten van de Spaanse voetbalbond werden al in 1985 geformuleerd. Op ge zag van de overkoepelende sportraad CSD - een over heidsorgaan - werd in deze sta tuten de bepaling opgenomen dat de clubs en spelers bij hun eventuele arbeidsgeschillen een beroep kunnen doen op de burgerrechtbank. Volgens de sportraad CSD is deze bepaling volledig in overeenstemming met de Spaanse grondwet die de juridische gelijkheid garan deert. Het reglement van de FIFA bepaalt echter in haar artikel 48 expliciet dat de geschillen tussen clubs en spelers onder geen enkele voorwaarde aan de burgerrechter mogen worden voorgelegd. De FIFA eist dat arbeidsconflicten uitsluitend worden behandeld door de tri bunalen die de FIFA zelf heeft benoemd. In het telegram van 12 de cember afgelopen jaar eiste de FIFA voor de eerste maal dat de Spaanse voetbalbond haar statuten zou aanpassen. Dit is tot nu toe niet gebeurd. Want de Spaanse overheid heeft via haar overkoepelende sportin stituut CSD laten weten dat het gewraakte artikel niet kan worden geschrapt, omdat voor alles de grondwet moet worden gerespecteerd. Op 15 mei loopt nu het ulti matum af dat de FIFA heeft gesteld. In het - moeilijk denk bare - geval dat de FIFA haar dreigementen uitvoert, zullen het Spaanse voetbalelftal en alle Spaanse clubs met onmid dellijke ingang van alle UEFA- toernooien worden geschorst. En ook voor Hugo Sanchez en Bernd Schuster ziet de toe komst er dan somber uit. Beide spelers hebben namelijk hun clubs Real Madrid en FC Bar celona voor de burgerrechter gedaagd met de eis dat hun lo pend contract ontbonden wordt. Er zijn redenen om aan te nemen dat de FIFA de zaak hoog opneemt. De voornaamste van die redenen heet Pablo Porta, de voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond, die na een oppermachtig man daat van bijna tien jaar (1975- 1984) door ingrijpen van de so cialistische regering de laan is uitgestuurd. Porta is tegen woordig chef van de afdeling juridische zaken van de FIFA. En het lijkt niet uitgesloten dat hij de zaak aangrijpt om per soonlijk wraak te nemen op de socialstische regering die hem van de troon gestoten heeft. Oranje met vier spitsen Door Ted van Leeuwen Om die treurige reeks te doorbreken, zal Oranje morgen avond in een waarschijnlijk uitverkochte Kuip nog na drukkelijker volgens het Ajax-patroon spelen. Met maar liefst vier spitsen zal er voor het eerst in de EK-cyclus een thuiswedstrijd in winst omgezet moeten worden. Gedeeltelijk tegen de zin van bondscoach Rinus Michels in, zal Oranje zijn derde thuis- beurt in de stijl van de Amster dammers spelen. Niet alleen omdat Ajax daarmee in de Europa Cup zo'n succes heeft, maar vooral omdat de Ajax- spelers, met acht man bij de se lectie waarvan er zes zeker zul len spelen, in Oranje numme- riek in meerderheid zijn. Michels liet gisteren door schemeren dat hij met Van 't Schip als 'zuivere' links- en Vanenburg als 'valse' rechts buiten wil spelen. Bij balbezit moet er ingedachtig het sys teem van Ajax een tweede cen trumspits (Gullit) naast Van Basten moeten verschijnen. Michels zelf is een voorstander van het minder avontuurlijke systeem met twee centrum spitsen en twee 'hangende' vleugelaanvallers. „Omdat er in Nederland zo weinig tijd tot experimenteren is", zei de wat verbitterde bondscoach, „kan ik de spelers moeilijk van andere principes laten uitgaan dan zij in hun club gewend zijn. Maar we zul len het systeem iets aanpassen, omdat we ook te maken hebben met de kwaliteiten van een aantal niet-Ajacieden". Alle neuzen schijnen weer de zelfde kant uit te wijzen. Vol gens Michels is het conflict bin nen de Oranje-selectie tussen de Ajacieden en de PSV-ers, (na de 1-1 tegen de Grieken vlogen de verwijten over en weer) sinds gistermorgen ver leden tijd. „Er is een gesprek geweest waarin door verschillende spe lers en vooral door mij het één en ander gezegd is. Het kwam er op neer dat een aantal spe lers niet scherp was. Het voor deel van video is, dat je alles nog eens kunt terugzien. We zouden beginnen met een of fensieve opbouw. Doordat er onevenredig veel balverlies was, was er geen sprake van aanvalsdruk. Toch bleef een aantal spelers in die offensieve speelstijl volharden en na af loop schoven zij de schuld op een ander. Nu zij de video beelden gezien hebben, zeggen ze opeens 'Ja, daar zat de fout en niet achterin. Na rust is het dan ook beter gegaan". Michels wilde gisteren niet op een nieuwe botsing met Ajax-coach Johan Cruijfl aan sturen. Hij zei het dus niet met zoveel woorden, maar gaf in principe 'de aankomend coach' de schuld van het falen tegen Griekenland. Oranje had voor die wedstrijd niet kunnen oefe nen omdat Cruijff de competi tiewedstrijd tegen Sparta op een zaterdagavond op een lood zwaar veld te laten spelen, op dat middenvelder Wouters zijn schorsing niet een week later tegen PSV hoefde uit te zitten. Michels: „Tussen idee en uit voering zit nog weieens wrij ving. De voorbereiding op de wedstrijd tegen Griekenland was onvoldoende. Dat heeft zich op het veld gewroken. De spelers beschikten niet over de macht en de kracht die beno digd waren. Bovendien werd Griekenland onderschat. Som mige spelers dachten dat zij wel met 70 procent van hun kracht de zaak konden oplos sen. Met een betere voorberei ding had er een eenheid in het veld kunnen staan die wel ge- funktioneerd had. Maar ach, het is sneeuw van gisteren". De bondscoach was gisteren in een sombere bui. Hij had weer te maken gehad met het 'insti tuut Zeist' en geconstateerd dat „Het een slecht klimaat is waarin het Nederlands elftal moet werken. En ik kan daar niets aan veranderen. En het is niet alleen bij het A-elftal. Als ik de problemen bij Jong Oranje zie. Daar haken zoveel spelers door 'hogere machten' af, dat we dat elftal eigenlijk niet meer aan kwalificatie wedstrijden moeten laten mee doen. Je kunt nauwelijks van een vertegenwoordigend elftal spreken. En ik zie daar voor de toekomst ook geen verbetering in optreden". Op de vraag of Michels over woog om net als zijn assistent Advocaat, voor wie overigens nog altijd geen opvolger be noemd is, de KNVB te gaan verlaten, wilde hij geen ant woord geven. Cynisch merkte hij op: „Laten we ons eerst maar eens op de wedstrijd te gen Hongarije concentreren. Daarna zien we wel verder". Van onderschatting zoals te gen Griekenland, zal geen sprake zijn, meende Michels: „Traditioneel wordt Hongarije als een sterk voetballand ge zien, We weten ook niet zo heel veel van ze. Het is duidelijk dat de kater van Mexico groot was, dat er alweer een andere coach is en dat ze voor hun laatste kans spelen Dat zal in hun op stelling tot uitdrukking komen. In Boedapest tegen ons waren ze bang. Het Hongaarse elftal was toen bezaaid met verdedi gers. Maar één ding is duide lijk, we moeten ze niet in hun spel laten komen, want het Hongaarse positiespel is beter dan het onze". Het Nederlands elftal kwam in zijn twee thuiswedstrijden, tegen Polen (0-0) en tegen Grie kenland (1-1) niet verder dan een remise, Hongarije verloor thuis van Nederland (1-0) en uit van de Grieken (2-1). Mi chels: „In tegenstelling tot wat iedereen vindt, hebben wij te gen Polen goed resultaat-voet bal gespeeld. We verloren niet, ofschoon het niet draaide. Te gen Griekenland hebben we een sterke tweede helft ge speeld. Voor veel mensen is het teleurstellend wanneer thuis wedstrijden niet gewonnen worden. Maar er zijn geen ge makkelijke wedstrijden meer." „Griekenland is een mooi voorbeeld. Ze zijn nu lijstaan voerder in onze groep. Maar kunnen ze het spel ook maken? Polen én Nederland moeten nog in Athene spelea En het spel maken moet je ook kun nen, wil je eerste in de groep worden en naar het EK gaan". De vermoedelijke opstelling van het Nederlands elftal: Van Breu- kelen; Van Tiggelen, Koeman, Rijkaard, Silooy; Wouters, Gullit, Mühren, Vanenburg, Van Basten en Van 't Schip. De selectie van het Nederlands elftal trainde gisteren op de fiets. Ontspannen peddelden Ruud Gullit (rechts) en Marco van Basten over de door coach Michels uitgezette route rond het sportcentrum in Zeist. fotoanp BRUSSEL (ANP) - De 19- jarige Philippe Albert (Charleroi) debuteert morgenavond in het Bel gische elftal, dat in Dublin in het kader yan de voor ronden van het toernooi om het Europees kam pioenschap tegen Ierland uitkomt. Bondscoach Guy Thijs heeft de keuze op de jonge, in de lucht sterke, Waal laten val len omdat hij mede de ver jonging in zijn ploeg, die tij dens het toernooi om het we reldkampioenschap vorig jaar in Mexico werd ingezet, wil voortzetten. In vergelijking met het elftal, dat op 1 april in Brus sel van Schotland won, heeft Thijs drie wijzigingen aan gebracht. De toen gebles seerde Eric Gerets (PSV) en Jan Ceulemans (Club Brug ge) zijn terug en Albert maakt zijn debuut. Zij nemen de plaatsen in van Stefan Demol, die wegens een bles sure niet beschikbaar is, Franke Vanderelst, die zijn plaats moest afstaan omdat Thijs koos voor een vijf mans-verdediging en Erwin Vandenbergh, die gepasseerd Het Belgische elftal speelt in Dublin in de volgende opstel ling: doel: Jean-Marie Pfaff (Bayern München); achter: Eric Gerets (PSV), Leo Clijsters (KV Mechelen), Georges Grün (An- derleeht), Philippe Albert (Char leroi) en Patrick Vervoort (Beer- schot); midden: Enzo Scifo (An- derlecht), Jan Ceulemans (Club Brugge) en Frankie Vercauteren (Anderlecht); voor: Philip Des met (Lille) en Nico Claesen (Tot tenham Hotspur). VILLAREAL - De gele trui van Sean Kelly is in de vierde etappe van de Ronde van Spanje niet in gevaar ge komen. De Spanjaard Alfonso Gutier rez zegevierde in de 169 kilometer lange rit van Valencia naar Villareal. Gutierrez, een van de rapsten van het pe loton hield in Villareal de Belg Werner Devos en zijn landgenoot Jorge Domin- guez op afstand. De Belgische rassprinter Wim Arras was niet present in de maasaspurt. In de tweede van de drie stevige hellingen, die de rit van gisteren telde, was hij de in ge zelschap van onder meer de Nederlanders Henri Manders en Marc van der Hulst als mede Jean-Luc Vandenbroucke, de win naar van de proloog, en Leon Nevels ach terop geraakt. Juist voor de sluiting van de tijdcontrole, met een achterstand van zeventien minuten, passeerden zij de streep. De Spanjaard Vicente Ridaura mocht in de vierde rit zestig kilometer voor de hoofdmacht uit rijden. Enige kilometers voor de tweede col van de derde categorie ondernam Pascal Poisson, vijfde in de al gemene rangschikking, een aanval op Kel- lyé leiderstrui. De Fransman kreeg de Portugees Da Silva mee en als vijftiende en laatste sloot Gert-Jan Theunisse aan. De 24-jarige renner uit Kerkdriel, die ook in Spanje opvalt door zijn sierijke stijl, was veruit de actiefste Nederlander. Ruim voor Villareal werd de kopgroep echter achterhaald. Het valt Theunisse op dat er in de Vuelta anders wordt gekoerst dan het voorgaande jaar. „De finales zijn nog wel zeel snel, maar er is volgens mij meer tac tisch spel dan vorig jaar". In het peloton wordt ranglijstaanvoer der Kelly getipt als winnaar van de 42e editie van de etappekoers. Theunisse geeft zijn ploeggenoot Pedro Delgado niet al te veel kans. „Delgado is een man die één dag heel goed kan rijden. Zoals vorig jaar in de Tour toen hij met Hinault mee ging. Maar zelf de wedstrijd controleren, dat is te veel voor hem". Meer mogelijkheden ziet Theunisse voor de Colombiaan Luis He- rerra. „Hij zit er in de hitte bijzonder fris bij. En vergeet niet dat deze Vuelta vier aankomsten bergop kent. Dat is duidelijk in zijn voordeel". De uitslag van de vierde etappe, Valencia-Vil- iareal over 169 kilometer: 1. Alfonso Gutierrez (Spa) 4.30.32,2. Werner Devos (Bel), 3. Jorge Do- minguez (Spa), 4. Paolo Rosola (Ita), 5. Jean- Jacques Philippe (Fra), 6. Antonio Esparza, 7. Patrick Deneut (Bel), 8. Jesus Suarez Cuevas (Spa), 9. Yvon Madiot (Fra), 10. Sean Kelly (Ier), 11. Laurent Biondi (Fra), 12. Martin Earley (Ier), 13. Pello Ruiz Cabestany (Spa), 14. Christ- ophe Lavainne (Fra), 15. Manuel Carrera (Spa), 23, Erwin Nijboer (Ned), 33. Jose Luis Laguia (Spa), 34. Pedro Delgado (Spa), 57. Renè Beuker (Ned), 66. Laurent Fignon (Fra), 78. Gert-Jan Theunisse (Ned), 105. Moreno Argentin (Ita), 123. Luc Suykerbuyk (Ned), 128. Jörg Muller (Zwi), 152. Henk Boeve (Ned) op 2.00, 155. Mare van Orsouw (Ned), 163. Wim Arras (Bel) op 17.10,164. Henri Manders (Ned), 165. Mare van der Hulst (Ned), 166. Leon Nevels (Ned). Het algemeen klassement: 1. Sean Kelly (Ier) 16.33.43,2. Jesus Blanco Vilar (Spa) op 29 secon den, 3. Pello Ruiz Cabestany (Spa) op 34 secon den, 4. Pascal Poisson (Fra) op 58 seconden, 5. Julian Gorospe (Spa) op 1.05, 6. Raimund Diet- zen (WD1) op 1.16, 7. Federieo Echave (Spa) op 1.29,8. Philippe Bouvatier (Fra) op 1.37,9. Inaki Gaston (Spa) op 1.40,10. Miguel Indurain (Spa) op 1.57,11. Juan Martinez Oliveira (Spa) 1.57,12. Marc Gomes (Fra) op 2.00, 13. Erwin Nijboer (Ned), 14. Jose Recio (Spa) op 2.01. 15. Antonio Coll (Spa) op 2.08, 19. Pedro Delgado (Spa) op 2.23, 22. Laurent Fignon (Fra) op 2.31, 35. Luc Suykerbuyk (Ned) op 3.06, 41. Gert-Jan Theu nisse (Ned)'op 329,44. Jörg Müller (Zwi) 3.38,54. Moreno Argentin (Ita) op 4.02,71. Jose Luis La guia (Spa) op 4.34,90. Henk Boeve (Ned) op 5.33, 93 Bené Beuker (Ned) 343,153 Marc van Or souw (Ned) op 334, 163 Leon Nevels (Ned) op 2338,163 Henri Manders (Ned) 2359,168. Wim Arras (Bel) op 25.08, 169. Marc van der Hulst (Ned) op 2313 ft* ZEIST (ANP) - Fred Rutten (FC Twente) heeft zich als vijfde speler voor Jong Oranje afgemeld. In plaats van Rutten is Gerrit Plomp (FC Utrecht) opgeroepen voor de Europese kwalifica tiewedstrijd van vanavond in Venlo tegen de West- duitse jeugdploeg. Indien vandaag de laatste 34 minuten van Excelsior-FC Den Haag uitgespeeld zullen wor den (door het bekend worden van de speeldatum is het nog onzeker dat het duel doorgang vindt) blijft Joop Lankhaar toch beschikbaar voor Jong Oranje. De bedoeling is de spe ler van FC Den Haag onmid dellijk na de wedstrijd per auto van Rotterdam naar Venlo te brengen. SACRAMENTO (AFP) - Greg Lemond, winnaar van de Ronde van Frankrijk, is zondag ontslagen uit het ziekenhuis van Sacramento. De wielrenner was daar vorige week maandag opgenomen na dat hij tijdens een jachtpartij door een schot hagel in de rug was getroffen. Volgens Linda King, woordvoerster van het Californische ziekenhuis, is de lichamelijke toestand van Le mond goed, maar voegde zij er aan toe: „De artsen hebben hem gevraagd nog wel een aantal keren terug tekomen voor controle". Het is zeker dat het ongeluk, waarbij zijn zwager Patrick Blades Lemond ongeveer 25 loodkorreltjes in de rug schoot, Lemond zal verhinderen te starten in de Ronde van Frank rijk van dit jaar. V.V. §1 iifi V.V 88 X8 .V.V M viv! 88 •8H 88 DUSSELDORP (SID) - De zegetochten van de Westduitse tennisster Steffi Graf zorgen niet al leen voor mooie momenten in haar ouderlijk huis in Baden. De successenreeks heeft voor de nummer twee van de wereldranglijst ook zijn schaduwzijde. Twee weken geleden ondervond zij dat voor de eerste keer toen zij het slachtoffer werd van een poging to vergiftiging. Slechts het feit dat haar vader een toegestuurde cake niet vertrouwde, en naar later bleek terecht, voor kwam erger. Deze week werd duidelijk dat de Westduitse ook lastig wordt gevallen door een een wel zeer enthou siaste fan. In een Westduits familieblad maakte de Amerikaanse miljonair Jim Levee bekend dat hij ten nis de mooiste sport vindt en 'dat Steffi voor mij de absolute koningin is'. De bewondering van Levee gaat verder dan alleen maar woorden. Hij volgt de 17-jarige Graf bij al haar toernooien in de Verenigde Staten. Vorige maand vond hij het de tijd gekomen zijn idool een cadeau te schenken, In Baden werd op een dag een zeer dure sportwagen afgeleverd met de hartelijke groeten van Jim Levee. Niet alleen Steffi vindt de belangstelling vervelend, ook vader Graf is niet opgetogen. „Eigen lijk is Jim gewoon een eenzame man. Maar de manier waarop hij nu bezig is doet ons meer schade dan goed. Die wagen sturen we ook weer terug". .'.V.' V.V, NIEUWSOVERZICHT HOUSTON (RTR) - Chris Evert heeft het enkelspel gewon nen in het damestoernooi van Houston. In de eindstrijd ver sloeg Evert Martina Navratilova in drie sets. In het dubbel spel werd Navratilova wel eerste. Met Kathy Jordan wor. zij van Zina Garrison en Lori McNeil. De uitslagen van de fi- nales zijn: enkelspel: Chris Evert (VSt)-Martina Navratilova (VSt) 3-6, 6-1, 7-6 (7-4); dubbelspel: Martina Navratilova/Kathy Jordar (VSt)-Zina Garrison/Lori McNeil (VSt) 6-2,6-4. WALNUT (RTR) - Carl Lewis heeft bij internationale atle- tiekwedstriden in de Amerikaanse stad Walnut een succes volle rentree gemaakt bij het verspringen. De wereldre cordhouder zegevierde met 8.77 meter voor zijn landgenool Larry Myricks die 8.37 versprong. DEN HAAG (ANP) - Het zeslanden hockeytoernooi voor dames dat in juni in Amstelveen wordt gehouden, heeft de finitief een officieel tintje. Bij een vergadering van de In ternationale Hockey Federatie in Brussel, besloot het be stuur het toernooi, dat gelijk wordt gehouden met de strijd om de Champions Trophy voor de heren, te noemen 'Firsl Women's Champions Trophy'. Het evenement zal om de twee jaar worden georganiseerd met de zes sterkste landen ter wereld als deelnemers. LONDEN (AFP/RTR) - De Tyrrell renstal heeft in Londen de Engelse formule I-coureur Jonathan Palmer een con tract voor de rest van het Grand Prix-seizoen aangeboden. Ruim twee weken geleden eindigde Palmer met een Tyrrell als tiende in de Grote Prijs van Brazilië. De 30-jarige Pal mer was enthousiast over het contract. „Ik kan nu rijden voor een team, dat ik bewonder sinds mijn jeugd". De Brit wordt ploeggenoot van de Fransman Philippe Streiff DEN HAAG (ANP) - Oud-wereldkampioen Ton Sijbrands keert terug in de damwereld. Sijbrands heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Dam Bond (KNDB) ver zocht of hij volgend jaar kan worden toegelaten tot de finale van het Nederlands kampioenschap. Sijbrands, die in 1975 vrijwillig afstand deed van de wereldtitel, had enkele maanden geleden al het besluit genomen om weer aan per soonlijke wedstrijden te gaan deelnemen. Omdat hij al en kele jaren als simultaanspeler in Putten (Gelderland) op treedt, leek hem een rentree in die plaats (waar volgend ar de nationale finale wordt gehouden) zeer aantrekke- AMSTERDAM (ANP) - FC Porto is de vierde deelnemer aan het Amsterdam-712-toernooi, dat op 7 en 9 augustus in het Olympisch Stadion wordt gehouden. Dat maakte orga nisator Jack van Zanten gisteren bekend. Porto werd ver missend finalist van het Europese bekertoernooi door Di- namo Kiev uit te schakelen. In Amsterdam krijgt Dinamo mogelijk een kans op revanche. Naast FC Porto werden eer der de ploeg uit de Oekraïne, Torino en als vanouds Ajax gecontracteerd. NEVERS (SID) - Een Franse rechter heeft Formule-I cou reur René Arnoux voor negen maanden de rijbevoegdheid ontzegd. Arnoux reed in januari met 242 kilometer over een vier- baansweg. De wegpiraat werd betrapt door radarcontrole. Op het betrokken 'circuit' was een maximumsnelheid van 90 kilometer per uur toegestaan. Op de afgesloten circuits van het Formule-I-circuits mag Arnoux deze zomer zijn gang blijven gaan. DEN HAAG (ANP) - De trekking van de cijfers voor lotto 17, heeft een winnaar opgeleverd. De eerste prijs levert een bruto bedrag op van 423.489,50 gulden. Ook de toto kent een deelnemer die voor de eerste prijs in aanmerking komt. Daarbij is echter slechts sprake van bruto 69.693,10 gulden. Lotto 17: eerste prijs: 1 win naar, die bruto f. 423.489,50 ont vangt; tweede prijs: geen win naar; derde prijs: 176 winnaars, die elk bruto f. 1.143,00 ontvan gen; vierde prijs: 5.866 win naars, die elk f. 34,20 ontvan gen; vijfde prijs: 78.301 deelne mers, die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 17: zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: geen winnaar; vier cijfers goed: 13 winnaars; drie cijfers goed: 249 winnaars; twee cijfers goed: 2.474 deelnemers. Toto 17: eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 69.693,10 ontvangt; tweede prijs: 133 winnaars, die elk f. 126,30 ontvangen; derde prijs: 1.660 winnaars, die elk f. 25,30 ontvangen. Toto-gelijk 17: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, die f. 380,20 ontvangt; derde prijs: 13 winnaars, die elk f. 146,20 ontvangen; vierde prijs: 412 winnaars, die elk f. 7,30 ontvangen. EN STANDEN WK ijshockey (Wenen): West-Duitsland-Zwitserland 4-3 (1-1, 2-2,1-0). 3. Kiessling 1-0,15. Boucher 1-1, 23. Lüthi 1-2, 25. Hegen 2-2, 26. Celio 2-3, 29. Roedger 3-3, 42. Steiger 4-3. Scheidsrechter; Lindgren (Zwe), toeschouwers: 5500. Straf- minuten: West-Duitsland 8, Zwitserland 8.

de Stem | 1987 | | pagina 9