II INOLTA Halve marathon in Axel CULTURELE PRIJS GEMEENTE AXEL 1987 Meimaand actiemaand Streekcentrum Axel Bedrijven tonen belangstelling voor 'Vaartwijk' Stadhuis enkele dagen gesloten Axelse Molen gaat donateurs werven w Expositie van ikonen in streekmuseum ak ins WERKGROEP SPORTIEVE RECREATIE ACTIEF Herdenking doden op 4 mei Geef nu een cadeaukaart Nieuwe gids over Axel verschijnt medio juni ACTIVITEITEN INDE GEMEENTE Oranje-viering zonder optocht Demonstraties Konraad's Ijzerhandel «vak blei jenbergh ENTE OOSTBURG INDMAKING )lan "Kom uzendijke" DE STEM VAN DINSDAG 28 APRIL 1987 A53 ssionele vakfotografie 'traat 32 axel tel. 01155-2093 OOSTBURG Burchtstraat 3 an Oostburg maakt ter voldoe- de in artikel 23. lid 2 van de Wet rdening bekend, dat met ingang gedurende één maand ter ge- sectie Ruimtelijke Ordening), Öostburg voor een ieder ter in- ontwerp-bestemmingsplan "Kom jehorende voorschriften en toe mijn kan door een ieder bezwa- irp-plan ingediend worden bij de bus 27 te 4500 AA Oostburg. 987.' De burgemeester voornoemd, Mr. C.T. Spijkerboer. INFO-AXEL ONDER EINDREDACTIE VAN TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER A54 AXEL - De werkgroep 'Sportieve Recreatie Groot- Axel heeft voor dit seizoen een aantrekkelijk pro gramma op stapel staan. De eerste activiteit van de werkgroep zit er inmiddels op. Dat betrof de trimloop Axel-Graauw, die op 14 maart werd gehouden. Voor vrijdag 22 mei staat de halve marathon op het program ma. De start is om 19.15 uur bij café De Pieper in de Weststraat in Axel. Behalve de halve mara thon staan er trimlopen op het programma over 214, 5 en 10 kilometer. Ook de deel nemers aan deze afstanden starten om 19.15 uur. Gele genheid voor omkleden en douchen is er in sporthal 't Sportuus. Liefhebbers kun- nen zich vanaf 18.15 uur in schrijven in café De Pieper. Voor iedere deelnemer is er een herinnering. Het in schrijfgeld bedraagt vier gulden per persoon en zon der herinnering twee gulden per persoon. Dingeman de Koning van Flandria Sport zal negen stopwatches en een sporttas verloten onder de deelnemers. De halve marathon en de andere af standen worden begeleid door het Rode Kruis. Voor frisdrank onderweg wordt gezorgd, evenals voor een bezemwagen voor de uitval lers. De triathlon staat zater dag 6 juni op de kalender van de werkgroep Sportieve Recreatie Groot-Axel. Om 10.00 uur start de familie- triathlon. Aan deze familie- trlathlon kan door drie ge zinsleden worden deelgeno men. Bijvoorbeeld: vader neemt het fietsen voor zijn rekening, moeder het zwem- onderdeel en zoon het loop- nummer. Men hoeft echter niet persé familie van elkaar te zijn. Het inschrijfgeld mét herinnering bedraagt zes gulden en zonder herinne ring drie gulden per per soon. De kwart triathlon start om 13.30 uur en bestaat uit 950 meter zwemmen, 45 kilo meter fietsen en 10,5 kilome ter lopen. De kwart triath lon telt mee voor de Zeeuwse 'Super Prestige Triathlon Trofee'. Dit betreft een open Zeeuws kampioenschap, waarvoor de beste vier uit slagen in aanmerking ko men voor de eindklassering. De achtste triathlon be gint om 15.00 uur en omvat 450 meter zwemmen, 22,5 ki lometer fietsen en 5,25 kilo meter lopen. Voorinschrij- ven is verplicht. De in schrijftermijn sluit op maandag 11 mei en het ma ximum aantal deelnemers is bepaald op 49. Het inschrijf geld bedraagt tien gulden mét en vijf gulden zonder herinnering. Voorts houdt de werk groep Sportieve Recreatie Axel weer de traditionele serie trimlopen. De deelne mers dienen minstens aan drie van de vier trimlopen mee te doen om in aanmer king te kunnen komen voor een prachtige herinnering. Allereerst is er de Braderie loop op vrijdag 28 augustus, de Bevrijdingsloop op vrij dag 18 september en verder in het jaar de Pieperloop en Axel-Terneuzen-Axel. Succes Roby Bellemans AXEL - In de raadsvergadering van 26 augustus 1986 besloot de Axelse gemeenteraad om met in gang van 1987 een jaarlijks toe te kennen culturele prijs in het leven te roepen. Door het instellen van deze culturele prijs, dit eerste jaar gewonnen door Roby Bellemans, hoopt het Axelse gemeentebe stuur het culturele en maatschappelijke leven te stimuleren en een vorm van waardering te tonen aan diegenen die zich op cultureel of maatschappe lijk vlak in de gemeente Axel actief tonen. De omschrijving van de doelgroep die voor deze prijs in aanmerking komt, wordt bewust heel ruim gesteld. De enige voorwaarde die aan de aanmelding wordt gesteld, is de beperking dat de aan te melden prestatie niet al op een andere wijze gewaardeerd is. Naar aanleiding van diverse oproepen, geplaatst in de re gionale dagbladen en in de ge meentelijke informatieru briek, werden in korte tijd elf kandidaten voor de culturele prijs 1987 aangemeld. Onder deze kandidaten bevonden zich zowel instellingen als personen. De aanmeldingen werden vervolgens beoordeeld door de welzij nscommissie, waarin zowel raadsleden als vertegenwoordigers van het Axelse culturele leven zitting hebben. Deze adviescommissie AXEL - Dit jaar zal op nieuw de nodige aandacht worden besteed aan de natio nale dodenherdenking. Ten einde deze herdenking op maandag 4 mei op een correcte wijze te laten verlopen, nodigt het college van burgemeester en wethouders van de ge meente Axel alle inwoners van Axel uit vanaf 18.00 uur tot zonsondergang de vlag halfstok te hangen op deze dag en van 20.00 tot 20.02 uur vol komen stilte in acht te nemen. Uiteraard is men eveneens van harte welkom bij de te houden herdenkingsplechtig heid bij het Poolse monument aan de Zeestraat. Bovendien nodigt het gemeentebestuur de Axelaars uit, hetzij persoon lijk, hetzij in verenigingsver band, deel te nemen aan de bloemleggingen bij het eerder genoemde Poolse monument. Het programma voor de herdenkingsplechtigheid ziet er als volgt uit: 19.50-20.00 uur: luiden van de kerkklokken. 20.00-20.02 uur: twee minu ten stilte ter nagedachtenis aan allen - zowel burger als militair - die sinds 10 mei 1940, wanneer en waar ook ter we reld, in het belang van het ko ninkrijk zijn gevallen, als mede aan allen die door oor logshandelingen en terreur zijn omgekomen. 20.02 uur: krans- en bloem leggingen; ontsteken van het bevrijdingsvuur door burge meester A. Hack. AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel verzorgt nog steeds de uitgifte van ca- deaukaarten ten bedrage van vijf, tien en vijfentwintig gul den. De cadeaukaarten zijn ver krijgbaar bij de Amro-bank in Axel en te besteden bij alle le den van de Stichting Streek- eentrum Axel. kwam 10 maart in vergade ring bijeen en adviseerde in een bindend advies aan het college van Burgemeester en Wethouders, om de culturele prijs 1987 toe te kennen aan de Axelse boekhandelaar en kin dergalerij houder Roby Belle mans. Dat de keuze gevallen is op de Roby Bellemans, is niet geheel onverwacht. Immers, niemand zal bestrijden dat zijn activiteiten een (al dan niet grote) invloed hebben op de hedendaagse en in dit geval Axelse cultuur. Hoewel sommigen zijn in vloed als minder positief erva ren, zal men pas over enkele generaties kunnen bepalen of zijn functioneren van belang is geweest voor de ontwikke ling van de Axelse samenle ving in deze tijd. Buitenge woon positief is in ieder geval het feit dat Roby Bellemans zijn activiteiten vooral richt op de schooljeugd. Wie de jëugd heeft, heeft de toekomst! Een goed voorbeeld hiervan is het succesvolle verloop van de door Roby Bellemans in 1986 gehouden poëziewed strijd. Hoewel ook een groot deel van de projecten van Bel lemans niet slaagt, moet men niet vergeten dat iedere mis lukking minstens één verdien ste heeft, namelijk dat mensen worden gestimuleerd om aan een project deel te nemen en over cultuur na te denken. Op die manier wordt het totale culturele leven in de gemeente gestimuleerd. Overigens zou het onjuist zijn om in dit verband één succesvol en tevens voor Zeeuwsch-Vlaanderen uniek project niet te noemen, name lijk de kunstuitleen in de gale rij van Roby Bellemans. Hij voorziet hiermee in een onder de bevolking levende, zelfs groeiende behoefte aan kunst. Bovendien fungeert dit kunstuitleen-centrum als ont moetingspunt voor kunstlief- hebbers/sters en kunstenaars. In een tijd waarin privatise ring alom wordt gepropa geerd, moet de door Bellemans nagestreefde benadering van cultuur, vrijwel zonder over heidsinmenging, dan ook ze ker geprezen worden. Als men dit alles op een rijtje zet en beziet dat Belle mans al enkele jaren met groot enthousiasme tracht het Axelse culturele leven te sti muleren met talloze kunstpro jecten, kan men niet ontken- Roby Bellemans, de winnaar van de culturele prijs van de ge meente Axel 1987. nen dat het college van burge- de culturele prijs 1987 aan meester en wethouders van Roby Bellemans, een goede Axel met het toekennen van keuze heeft gemaakt. AXEL - De maand mei is door de stichting Streekcen trum Axel uitgeroepen tot 'ac tiemaand'. Ria Timmermans, woordvoerster van de nijvere Axelse middenstandsvereni ging: „We willen weer eens flink aan de weg timmeren en menen enkele attractieve acti viteiten op het programma te hebben staan." Vrijdag 1 en zaterdag 2 is er een Belgisch weekend in Axel. De Axelse winkelstraten wor den met Belgische en Neder landse vlaggen versierd. Voorts is er vrijdag 1 mei een grote luchtbailonnenshow. Een zevental hete luchtballon nen zal opstijgen vanaf het Szydlowskiplein in Axel. In de eerste ballon zal mevrouw Es ther Maris-Koster, Zeeuws gedeputeerde uit Zaamslag, plaatsnemen, 's Middags om vier uur zal worden begonnen met de show, met het in ge reedheid brengen van de bal lonnen. De eerste ballon met mevrouw Maris-Koster stijgt op om half zeven 's avonds. Vrijdag 8 mei is er de moe derdagactie 'Ontbijt op bed'. Een ludieke actie voor de jeugd met het oog op moeder dag. Aan kinderen worden op scholen en in de winkels gratis deelname-formulieren ver strekt. Op de deelname-for mulieren kunnen de kinderen een opstel maken over hun moeder. De opstellen - die moeten worden ingeleverd bij de winkeliers, herkenbaar aan een 'Ontbijt op bed-affiche' - worden door een deskundige jury beoordeeld. Aan de win nende moeders zal op moeder dag, zondag 10 mei 's morgens om negen uur, een plateau met een compleet verzorgd ontbijt worden gebracht. Vrijdag 15 mei staat de 'Open Huis-actie' op het pro gramma. Die dag zal door me vrouw Mieras uit Koewacht een hondenshow worden ver zorgd. Op Hemelvaartsdag, donderdag 28 mei, zullen de Axelse winkels geopend zijn voor het kooplustige publiek. Die dag is er ook het grootse Oldtimer festival Axel'87. Mevrouw Esther Maris-Koster AXEL - Ondanks de vaak wat slechte landelijke erva ringen met de verkoop van gronden op bedrijventerrei nen, kunnen gelukkig - ook in Zeeland - nog goede berichten worden opgevangen. Een voorbeeld hiervan vormt het bedrijventerrein 'Vaartwijk' te Axel. Dit ter rein, gelegen aan de provin ciale weg Axel-Terneuzen na bij het buurtschap Magrette, beslaat een totale oppervlakte van 10,5 ha. Sinds de vaststel ling van het betreffende be stemmingsplan, in maart 1980, hebben in totaal zo'n tien gro tere en kleinere bedrijven zich op dit terrein gevestigd. Op deze wijze is inmiddels 7,5 ha in gebruik genomen. Van de nog uit te geven gronden is nog 0,8 ha in gemeentelijk eigendom. De overige 2,2 ha is in particuliere handen. Het aanbod van bedrijven is bijzonder gevarieerd. Zo zijn op dit terrein onder andere ge vestigd een timmerfabriek, een constructiebedrijf, een bouwbedrijf, een graanhandel en een aardappelhandel. Nabij tiging in Axel een goede start mogelijkheid bieden. Overigens wijst de wethou der er op, dat ook binnen de kern Axel een bedrijventer rein is gelegen. Dit bedrijven terrein, 'Noordpolder' ge naamd, is volledig bebouwd en voorziet in een duidelijke be hoefte. AXEL - Het is al enkele ja ren geleden dat de laatste, on der gemeentelijke verant woordelijkheid vervaardigde informatiegids over Axel, huis aan huis werd verspreid. In verband met de noodza kelijke bezuinigingen is des tijds besloten om de exploita tie van deze informatiegidsen voortaan over te laten aan het particulier initiatief. Na het verschijnen van de eerste uitgave, die helaas ge paard ging met de nodige kin derziekten, is er nu al weer sprake van een derde infor matiegids die onder verant woordelijkheid van de Stich ting Stadsuitgaven (voorheen firma Stadsperiodieken) in de gemeente Axel verschijnt. De medewerkers van de Stichting Stadsuitgaven zijn op dit moment druk bezig met het verzamelen van de gege- gevens die in de informatie gids 1987-1988 zullen worden opgenomen. Omdat de ruimte ontbreekt om alle informatie van de ge meente Axel te kunnen ver melden, is het vermelde over zicht van instellingen en groe peringen beperkt tot die groe peringen, die in Axel geves tigd zijn of een steunpunt in de gemeente Axel hebben. Voor alle wijzigingen of aanvullingen op de in de gids vermelde informatie dient men steeds contact op te ne men met de Stichting Stads uitgaven. Alleen voor aanvul lingen of wijzigingen betref fende de gemeentelijke infor matie in deze gids 1987-1988 kan men zich in verbinding stellen met het bureau welzijn en voorlichting van de ge meente Axel. AXEL - In verband met de viering van Koninginnedag, donderdag 30 april, zal zowel het gemeentehuis als het kan toor van de afdeling openbare werken op die dag voor het publiek gesloten zijn. Boven dien zullen de gemeentelijke diensten ook vrijdag 1 mei in verband met de arbeidstijd verkorting niet voor het pu bliek bereikbaar zijn. Datzelfde geldt voor dins dag 5 mei wanneer de bevrij dingsdag wordt gevierd. Het Axelse gemeentebestuur ver zoekt met deze sluitingsdata rekening te houden, zodat misverstanden bij een bezoek aan het gemeentehuis of aan het kantoor van de afdeling openbare werken kunnen worden voorkomen. Uitslui tend voor het aangeven van een overlijden kan men te recht op het gemeentehuis op vrijdag 1 mei van 11.30 tot 12.00 uur. dit terrein zijn bovendien een carosseriebedrijf, een tuin- dersbedrijf en een bloemen- kwekerij gelegen. De heer P. T. A. M. R. Apers, wethouder economische zaken van de gemeente Axel, schrijft het succes vooral toe aan de uitstekende ligging van dit be drijventerrein. „Er bestaat niet alleen een uitstekende verbinding met het havenge bied rond Temeuzen, maar ook de veerpont Perkpolder- Kruiningen is via het nabijge legen Zaamslag op snelle wijze te bereiken. Bovendien bestaat er vanuit Axel een di recte, snelle verbinding met de Belgische steden Gent en Ant werpen." Ook de positieve opstelling van de op dit terrein gevestige ondernemers heeft volgens wethouder Apers geleid tot een aantrekkelijke aankleding van het bedrijventerrein, wat zeer uitnodigend werkt ten opzichte van kandidaat-ko pers. Er is nog ruimte voor een aantal kleinschalige bedrij ven. De heer Apers ziet hier vooral mogelijkheden voor startende ondernemers. Hij denkt daarbij aan een particu liere onderneming die een be drijfsverzamelgebouw wenst te vestigen. Vooral voor on dernemers, die niet op zoek zijn naar winkelruimte, zal de komst van een dergelijke ves- AXEL - De stichting Axelse Molen, die zich tot doel heeft gesteld de Axelse molen te restaureren, is in het paas weekeinde begonnen met het werven van donateurs. Tijdens de druk bezochte huishoud- en hobbybeurs op het Szydlowskiplein in Axel werden tekeningen aan de man gebracht. Afdrukken van een tekening van de Belgische tekenaar Lucien van Acker. De kopers van die tekening, die een tientje kost, werden daarmee automatisch dona teur. Op de tekening is een af beelding te zien van de molen in de gloriejaren. De verkoop van de tekenin gen is een vain de vele acties die nog volgen om een startka pitaal van 200.000,- bij elkaar te krijgen. Met dit geld kan de eerste fase van het plan, de aankoop van de molen, wor den gerealiseerd. Dinsdag 28 april: sport- en spelin- stuif geestelijk gehandicapten in christelijke LTS te Axel, aanvang 19.00 uur. Donderdag 30 april: diverse Oranje-activiteiten in de gemeente Axel. Zaterdag 2 mei: weekmarkt kern Axel. Tweedehands boekenbeurs in winkelgalerij Cité aan de Noord- straatpromenade van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 3 mei: internationale Mei- kermis-markt in de kern Koe wacht. Touwtrektoernooi Gewest West in verschillende gewichtsklassen van 11.00 tot 13.00 uur. Open Zeeuws-Vlaamse touw trekkampioenschappen voor lief hebbers en wedstrijdtouwtrekkers op Ruitersportterrein aan de Bes laan, aanvang 14.00 uur. Zondag 3 en maandag 4 mei: ker mis in kern Koewacht Dinsdag 5 mei: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS Axel, aanvang 19.00 uur. Woensdag 6 mei: RES-motorcross- wedstrijden op crossterrein Smit- schorre voor licentiehouders, aan vang 18.00 uur. Woensdag 8 tot en met zaterdag 30 mei: expositie van ikonen, ver zorgd door Elly den Engelse en Marian van Puyvelde, respectieve lijk uit Renesse en Nieuw-Haam- stede in Streekmuseum 'Het Land van Axel' aan de Noordstraatpro- menade. Woensdag tot en met za terdag van 13.30 tot 17.00 uur. Donderdag 7 mei: 'sport-overdag- instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Zaterdag 9 mei: weekmarkt kern Axel. Zondag 10 en maandag 11 mei: kermis in kern Overslag. Dinsdag 12 mei: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS Axel, aanvang 19.00 uur. Donderdag 14 mei: 'sport-overdag- instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Zaterdag 16 mei: weekmarkt kern Axel. Soos voor alleenstaanden in ge meenschapscentrum 'De Vla schaard' in Koewacht, aanvang 20.00 uur. RES-motorcrosswedstrijden voor amateurs op crossterrein Smit- schorre, aanvang 14.00 uur. Triathlon te Koewacht, aanvang 11.00 uur. Organisatie voetbalver eniging Koewacht Dinsdag 19 mei: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS Axel, aanvang 19.00 uur. Woensdag 20 mei: RES-motor crosswedstrijden voor licentiehou ders op crossterrein Smitschorre, aanvang 18.00 uur. Donderdag 21 mei: 'sport-overdag- instuif' in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Vrijdag 22 mei: halve marathon (en 214, 5 en 10 kilometer) in kern Axel. Start om 19.30 uur bij café De Pieper in de Weststraat. Zaterdag 23 mei: weekmarkt kern Axel. Intergemeentelijk zaalvoetbal toernooi van Zeeland in sporthal 't Sportuus van 09.00 tot 17.00 uur. RES-motorcrosswedstrijden voor amateurs op crossterrein Smit- schorre, aanvang 14.00 uur. AXEL - Na de expositie van Joke van Klaveren, die nog te be zichtigen is tot en met zaterdag 2 mei, is het de beurt aan twee dames uit respectievelijk Renesse en Nieuw-Haamstede, te we ten Elly den Engelse en Marian van Puyvelde. Elly den Engelse en Marian van Puyvelde exposeren van woensdag 6 tot en met zaterdag 30 mei namelijk hun verzameling hedendaagse ikonen. Het woord ikoon op zich is schilderen: met recht een afgeleid van het Griekse woord 'eikon', hetgeen 'beeld' of 'gelijkenis' betekent. Door de eeuwen heen zijn, meestal op een houten plank, volgens een bepaald procédé afbeel dingen geschilderd van Chris tus, van de Moeder Gods, Ma ria, van profeten en evangelis ten, van martelaren en heili gen. De ikonen-kunst kwam tot bloei in Byzanthium (het huidige Istanboel). Lang heb ben de westerlingen weinig begrip gehad voor deze Oos terse kunst: het is geen na tuurgetrouwen weergave van mensen en dingen en het zijn geen westerse schilderijen. De laatste jaren is dit in zicht echter aan het verande ren en erkent men de esteti- sche waarde van een ikoon als kunst. Naast een artistieke be tekenis heeft een ikoon ook een religieuze inhoud. Het vervaardigen van een ikoon, zoals dat vandaag de dag ge daan dient te worden, ge schiedt op de authentieke wijze en vereist een artistieke begaafdheid en een volledige concentratie. Als men de expositie be zoekt, zal men zich verbazen over het feit wat een enorm werk het is om een ikoon te monnikenwerk. Tenslotte iets over de expo santen zelf. Maria van Puy velde, zoals gezegd woonach tig in Nieuw-Haamstede, schildert reeds sinds 1978 iko nen en genoot haar opleiding bij De Caluwé uit Finland; Sitnikov uit Paderborn en An- dré Lozin uit Wenen. Zij is al geruime tijd bevriend met de uit Renesse afkomstige Elly den Engelse, die haar oplei ding heeft genoten bij Chabot uit Rotterdam; De Caluwé uit Finland en bij Marian van Puyvelde. Elly den Engelse schildert sinds drie jaar ikonen en sa men met Marian van Puy velde exposeerden zij al eerder in de Agnietenkapel te Gouda, in het Congrescentrum te Den Haag, in Galerie Perlinger in Oostenrijk, in het museum voor Noord- en Zuid-Beve land in Goes en in nog vele an dere gebouwen en bij vele an dere instanties. Deze ikonen-expositie in streekmuseum 'Het Land van Axel' mag terecht een bijzon dere expositie worden ge noemd. Men kan de expositie bekijken gedurende iedere woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. AXEL - De Stichting Oran jeviering Groot-Axel heeft voor dit jaar op Koninginne dag niet de traditionele op tocht op het programma staan. In een gesprek met de scholen in Axel, dat vorig jaar werd gehouden, is gebleken dat het voor de scholen en met name voor de ouders een te zware klus wordt om ieder jaar weer een aantal wagens te maken. De optocht zou bijvoorbeeld plaats kunnen vinden om de vijf jaar. 's Middags van twee tot vijf uur staat er een grote rommelmarkt op het pro gramma, in en rond de Noord- straatpromenade. De stichting Streekcentrum Axel heeft de bedoeling hierop in te spelen met gezellige muziek vanuit de microfoons van de stichting en door de etalages aan te pas sen in de stijl van Koninginne dag. Het geheel wordt opgeluisterd door het dweilor kest 'De Barélen' uit Hulst, 's Avonds van zeven uur tot half negen iets geheel niets in Axel. Toch een optocht, maar dan van allerlei soorten fietsen, versierd, aan elkaar gelast, met vierkante of ovale wielen, met karretjes erachter, alles is mogelijk. De Axelse VW zal hiervoor prijzen beschikbaar stellen. AXEL - Gedurende de za terdagen in mei zullen er in de zaak van Konraad's Ijzerhan del in de Stationsstraat in Axel verschillende demon straties dooor fabrieks-de- monstrateurs worden gehou den. Zaterdag 2 mei zijn er de monstraties van Black en Dec ker met een nieuwe electrische Vijl, tuinmachines en de verti- cuteermachine, een machine voor het verwijderen van mos, dood gras en vlakgroeiend on kruid. De verticuteermachine wordt voorts gebruikt voor het beluchten van de bodem en het schoonmaken van het gazon. Op zaterdag 9 mei is er een de monstratie met de KEW-ho- gedrukreiniger en op 16 mei wordt het WoLf-tuingereed- schap gedemonstreerd, zoals de motormaaier. Voorts is er die dag een show van tuin meubelen. Zaterdag 23 mei is het de beurt aan de fabrieks- demonstrateur van Makita met de luchtkussen-maaier, heggeschaar en accu-boorma chines. Zaterdag 30 mei ten slotte worden de prestaties ge toond van de stationaire ma chines van Dewald.

de Stem | 1987 | | pagina 7