KNAU wil cross attractiever maken IN LANDELIJKE TENNISCOMPETITIE Honteruiters houdt concours Goede prestatie Aiiousclika Bevin Joris Fassaert opnieuw eerste Tweede plaatsen voor De Schelde en ZC Koewacht lPPORT randpost rnield ïel schade DE STEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 28 APRIL 1987 T20 ft-vakbeurs ndhallen ïekoekhuis oewacht NIEUWS EN TECHNISCHE VERGADERING AFDELING ZEELAND TERNEUZEN - Op de eerste wedstrijddag van de landelijke tenniscompetitie startte het Oost- burgse Ludo et Emergo met een fors 1-7-verlies tegen de eerste formatie van het Brabantse Vier- hoeven. Programma in Kloosterzande Marcusse naar tweede plaats Uitslagen Winnaars Zeeuwse turners actief in Olst Tweede plaats voor Vijnckier Marian Faes is op dreef - Van 6 tot en met 8 ordt in de Zeelandhal- Goes de vakbeurs 'On- d en installatie regio- L987' gehouden. Deze loet in de maand mei in drie plaatsen aan- Groningen en Valken- lieer dan 100 bedrijven voor deze beurs inge- en. Een belangrijke tijdens de beurs wordt men door een Infocen- waar voorlichting gegeven door onder <amers van Koophan- transferbureaus van sche Universiteiten >ven en Twente en de lunie. de beursdagen wor- )k op 6 en 7 mei lezingen den. Onderwerpen 'On- nerschap en Milieu- ving' en 'Management watiteitssysteem. Mid- >n kleinbedrijven kun- m licht opsteken tijdens zing op 7 mei, 's mid- >m 15.00 uur, over 'Zin zin rond het exportge- De beurs is geopend .00-22.00 uur. VACHT/'t ZAND - Op ginnedag, 30 april, ope- on en Wil den Hartog in acht, een pannekoeken- De officiële opening plaats om 12.30 uur in ïwerking met de oran- iniging Koewacht. De gasten zijn de leerlin- ran rk basisschool De lar uit de groepen vijf Zij mogen gratis pan- ken eten. en lezing over 'Vogel- s bij kooi- en volièrevo- De lezing, waarbij ook worden vertoond, wordt en in De Speye en be- m 19.30 uur. Van onze atletiekmedewerker KAPELLE - De afdeling Zeeland van de KNAU wil de Zeeuwse crosscompetitie nieuw leven inblazen. Tij dens de technische vergade ring in De Vroone te Ka- pelle kwam het afdelings bestuur met twee nieuwe elementen tevoorschijn om dat doel te bereiken. Men gaat het aantal verplichte crossen om voor het eindklas sement in aanmerking te ko men, van vijf op zes brengen (van de acht die gehouden wor den) en de puntentelling wordt losgekoppeld van het aantal deelnemers. Betreffende het eerste punt ontstond er nogal wat discus sie. Niet iedereen was gelukkig om het aantal verplichte cros sen uit te breiden, omdat er dan door ziekte en blessures wel eens een Zeeuws crosskam pioen tevoorschijn zou kunnen komen, die de titel niet waardig zou zijn. Ook het tegenoverge stelde kwam naar voren. Unie raadslid Ko Roose wilde alle acht crossen mee laten tellen. „Dan is het voor iedereen gelijk en voorkom je dat er atleten zijn die maar net aanwezig zijn om hun prijs af te halen," aldus de Goesenaar. Uiteindelijk werd het voor stel van de afdeling met slechs één vereniging tegen, Zeeland Sport, aangenomen. Iets waar met name de Zeeuws-Vlaamse verenigingen blij mee waren, want het zijn vaak hun crossen die men laat schieten en nu is men in elk geval verplicht één keer de Westerschelde over te gaan. De puntentelling werd door iedereen toegejuicht. Nu er in iedere cross hetzelfde aantal punten is te verdienen, de eerste 150, is men vrijwel verplicht ook naar de minder sterk bezette wedstrijden te komen. Met de twee nieuwe elementen en dankzij een fi nanciële injectie (men heeft de Rabobank als sponsor aan kunnen trekken) geldt het sei zoen 1987-1988 als proefjaar. Het werken met vaste start nummers in de komende cross competitie gaat nog niet door. Het afdelingsbestuur kon hier over nog geen waterdicht plan voorleggen en de aanwezige wedstrijdsecretarissen zagen ook niet zitten hoe dit aange pakt moet worden. Een nieuw in te stellen commissie cross competitie mag dit gaan onder zoeken. Deze commissie, be staande uit P. Pieters van AV'56, E. Vrijenhoek van Zee land Sport, B. de Vos van Scheldesport, D. Scheele van RKHAV, W. Hofman van Ma rathon, T. de Jonge van Delta Sport, P. de Munck van De Wielingen en E. Zoutewelle van Dynamo, komt onder voorzit terschap van technisch com missaris Wil Zweemer op korte termijn bij een. Ook wilde het afdelingsbe stuur een recreatiecommissie in het leven roepen om onder meer de prestatielopen wat be ter te coördineren. Afdelings voorzitter Scheybeler kreeg op dit punt de verenigingen echter niet mee. Men vond dat de in stelling van een dergelijke commissie alleen maar vertra gend kan werken. De vaststel ling van de winterkalender gaf weinig problemen en ziet er als volgt uit: Zaterdag 10 oktober: Boulevard loop Vlissingen; zaterdag 17 okto ber: KMS-cross Vlissingen; zater dag 24 oktober: Singelloop Middel burg; zondag 8 november: Moer- schanscross Hulst; zaterdag 21 no vember: Mosselloop Westenschou- wen; zaterdag 5 december: St-Ni- colaascross Domburg; zaterdag 19 december: Elderschanscross Aar denburg; zaterdag 9 januari: Wal- lenloop Goes; zaterdag 16 januari: Deltacross Westenschouwen; za terdag 23 januari: Indoor Zeeland; zaterdag 30 januari: Braakman- cross Hoek; zaterdag 6 februari: Galgecross Vlissingen; zaterdag 13 februari: Hollandse Hoevecross Goes; zaterdag 20 februari: Oost- burg-Groede-Oostburg; zaterdag 19 maart: Kapelleloop Kapelle. Zwak begin Ludo et Emergo 35-50mm, oogst 1986, wer- 16 contracten verhandeld evering mei tegen 6,90 tot per 100 kg. De stemming prijshoudend. In Bintje oogst 1986, werden 1412 acten verhandeld voor leve- nei bij een prijs van 24,30 23,50 per 100 kg. De stem- was prijshoudend. In Bintje oogst 1987, werden 10 con- n verhandeld voor novem- evering bij een prijs van 0 en 39 contracten levering tegen ƒ29,00 tot ƒ28,90. De nning was kalm. 1 aangehouden. Daarvan n er 48 geen gordel te en. Tegen de overtreders proces verbaal opge let iskil rijksweg N252 nabij de elijke afrit van de brug ikil deed zich gisteravond botsing voor tussen een jagen en een vrachtauto, bleef bij materiële scha- De lesauto, bestuurd door uit Terneuzen maakte uitwijkmanoeuvre naar s om een van de afrit van >rug komend voertuig te rijken. Daarbij raakte hi] ;n slip. De rij-instructeur >p nog wel in doch kan voorkomen dat de lesauto botsing kwam met een :htauto. >nze correspondent UW VLIET - De strand- Nieuwvliet-Bad is aan- lijk beschadigd. Veel lindingen van leidingen er vernield. door is de strandpost on- ikbaar geworden. De vei- •id van strandgasten komt loor in gevaar. De schade aagt vele duizendne gul' De vernielingen zijn ge" pd tussen vorige week don- ag en zondag. De rij ks poli- Oostburg vraagt eventu- mensen die inlichtingen ïen verschaffen zich met n verbinding te stellen on- 11170-3156. Van onze tennismedewerker De andere Zeeuwse gegagdigde in deze poule van de tweede klas, het Middelburgse MLTC 1, hield met de zelfde cijfers Markendaal 2 onder de duim. Het wordt voor de Zeeuws-Vlamingen dan ook zaak in het komende duel tegen de Middelburgers de nodigde punten binnen te halen. Het duel tegen Vierhoeven be gon met nederlagen voor Pa trick Marteijn en Han Petiet. Ook Mirjam Brakman deelde in het verlies. Wilma Kupfer gaf de Oostburgse formatie nog enige hoop via een eerste set winst, maar moest daarna voor haar tegenstandster buigen. Het enige winstpunt behaalde de mixed-combinatie Brak man/ Marteijn. In de eerste klas startte het Goese TSI1 met een 4-4-gelijk spel tegen Rapiditas 1, terwijl het Vlissingse De Schelde 17-1- verlies moest incasseren tegen Topspinners 2. TSI 2, uitko mend in de overgangsklas B, redde het niet tegen Capelle-Y 1. Via zeges van Manfred de Kok, Angela Latuheru en Co- rina van de Borgt strandde het op de stand 3-5. In de tweede klas begon Animo uit Terneuzen met een 5-3-overwinning op MLTC 2. Ondanks goed tegenspel lukte het Tim van Dijk niet om de Middelburgse representant Walter Montenarie te omzeilen, hoewel alle mogelijkheden aanwezig leken in de tie-break van de tweede set. Montenarie maakte het karwei goed af met 6-3,7-6. Mark Albers en Manon Kienjet zetten Animo op voor sprong met overwinningen op Gillis van de Gruiter en Marie- Louise Maasdag. Isabelle Leen houwers redde het niet tegen Ingrid de Vries. De gelijke tus senstand werd via twee over winningen in de mixed-par tijen omgebogen in winst voor de Terneuzense equipes. In dezelfde poule greep Smash 1 uit St.-Jansteen met dezelfde cijfers winst op Hul ster Ambacht 1. Niet Richard Bral maakte deel uit van de Steense formatie, maar Gyon Asselman opende de strijd te gen Coen Dobbeleir, die echter met duidelijke 6-2, 6-1-cijfers de winst naar zich toetrok. Ro nald van Remortel bracht daarna Smash langszij via een zege op Jan Willem Bartz. Jac queline Bral en Stephanie Rot tier bouwden de voorsprong uit via overwinningen op respec tievelijk Chantal Baecke en Marion Schellekens. De Hul- •se formatie haalde nog twee punten binnen via winst in het herendubbelspel en door de mixed-combinatie Schelle kens/Dobbeleir. In de derde klas kwam Axel op eigen terrein niet verder dan 1-7-verlies tegen Smash 2. Het enige winstpunt voor Axel kwam op rekening van Guido Tolhoek en Jan Verschelling, die in het dubbelspel Evert van Kampen en Theo Misseghers met succes bestreden. UITSLAGEN MIXED-COMPetitie: Eerste klas: Rapiditas 1-TSI14-4, Strokei 1-Leeuwenbergh 2 5-3. Overgangsklas B: Oranje TC 1- Blerick 2 7-1, Topspinners 2- Schelde 17-1. Overgangsklas B: SBOZ 1-Oranje TC 2 6-2, Capelle-Y 1-TSI2 5-3. Tweede klas: Vierhoeven 1-Ludo et Emergo 1 7-1, MLTC 1-Marken- daal 2 7-1, Smash 1-Hulster Am bacht 1 5-3, Animo 1-MLTC 2 5-3, BTCI 3-Roosendaal 2 8-0, Pelli- kaan Tennis 4-TSI37-1. Derde klas: De Meet 1-Zierikzee 1 5-3, TSI 4-DOS 16-2, Axel 1-Smash 21-7, DOS 2-Souburg 11-7, Hulster Ambacht 2-Animo 2 5-3, Souburg 2-TSI5 7-1. Vierde klas: Schelde 2-Hulster Ambacht 3 6-2, Ludo et Emergo 3- MLTC 5 3-5, TSI 6-Axel 2 3-5, MLTC 3-Ludo et Emergo 2 8-0, Smash 3-MLTC 4 2-6, Drive 1-Ka- pelle 3-5, De Stoof 1-Schelde 3 5-3, Animo 4-SJEF 1 3-5, Souburg 3- DOS 3 8-0, Sluiskil-Animo 31-7. Vijfde klas: Zierikzee 2-Dauwen- daele 8-0, TSI 8-Hontenisse 1 4-4, Hulster Ambacht 5-Swaecke 2-6, Boskreek 1-Souburg 4 6-2, Con Forza 1-Domburg 6-2, Axel 3- Drive 2 8-0, Sluis-Hoek 1 3-5, Vo gelvlucht 1-Smash 4 5-3, Hoek 2- Hulster Ambacht 4 3-5, DOS 4- Bongerd 21-7. Zesde klas: 't Halve Maantje 2-Zie- rikzee 3 2-6, Schelde 4-Duiveland 8-0, Drive 3-Smash 5 5-3, Animo 6- Tiola 1 3-5, Ludo et Emergo 4- SJEF 2 7-1, Tiola 2-Con Forza 2 7-1, ASOC-Vogelvlucht 2 0-8, Honte- nisse 2-Animo 5 3-5, De Sprink- DOS 5 7-1, Schelde 5-MLTC 61-7. HEKENCOMPetitte: Tweede klas: Tilburg l-'t Halve Maantje 1 5-1, Ypelaar-H 1-DOS 6-0. Derde klas: Animo 1-Duiveland 1 5-1, Zierikzee 1-Noord-Beveland 1 4-2, Ypelaar 1-KapeUe 1 3-3, Bos- schenhoofd 1-Rijsbergen 12-4. Vierde klas: MLTC-Schelde 6-0, Kapelle 2-Animo 21-5. Vijfde klas: Hontenisse-Axel 14-2, Domburg 1-Sluiskil 6-0, Hulster Ambacht 1-Philten 6-0, 't Halve Maantje 2-Mattenburgh 16-0. Zesde klas: Domburg 2-Souburg 2 2-4, Ludo et Emergo-Sluis 4-2, Souburg I-Bongerd 1 4-2, Scelve- ringhe 2-'t Halve Maantje 3 5-1, SJEF-Hoek 2-4, Axel 2-Vogel- vlucht 4-2, Animo 3-Hulster Am bacht 2 1-5, Zaamslag-Axel 3 6-0, Bongerd 2-Vierhoeven 3 1-5, 't Halve Maantje 4-DeZoom 3 0-6. JUNIORENCOMPETITIE: Tweede klas: Kapelle 1-MLTC 1 2- 6, Vogelvlucht-Schelde 14-4. Derde klas: MLTC 2-De Stoof 16-2, DOS-Zierikzee 1 1-7, Hulster Am bacht-Animo 4-4, Schelde 2-Drive 6-2. Vierde klas: Zierikzee 2-De Stoof 2 8-0, Ludo et Emergo 2-Bongerd 0-8, MLTC 3-Ludo et Emergo 1 2-6, Boskreek I-Souburg 2-6. Het bestuur van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Honteruiters bijeen op het concoursterrein in Klooster- zande. - foto wim kooyman. Van onze paardesportmedewerker KLOOSTERZANDE - In Klooster- zande wordt donderdag 30 april, Ko ninginnedag, het traditionele 'Ko- ninginneconcours' gehouden voor paarden en pony's uit de kring Zeeuwsch-Vlaanderen. „In de 21 jaar dat we nu bestaat is dit al het achttiende concours in Kloosterzan- de," zegt Andries aan de Wiel, de nijvere secretaris van de organiserende vereni ging. Hoewel dit het eerste kringconcours is van het groene seizoen in Zeeuwsch- Vlaanderen, staan er toch zo'n 140 combi naties op de startlijsten vermeld. Plaats van handeling is ook nu het terrein aan het Laantje in de omgeving van het his torische Hervormde kerkje, een schitte rend en knus concoursterrein. Bijzonder aan dit kringconcours hippi- que is het betrekkelijk grote aantal Z- klasse paarden in de dressuurwedstrij- den. Maar liefst negen Z-combinaties ko men in de ring, waarvan er zeven uit Zeeuwsch-Vlaanderen afkomstig zijn. Dat zijn: Marleen van Doeselaar met Pe gasus van De Zwinruiters; Renata Mahu met Vumona van De Honteruiters; Bram Cambier met Natache van De Oranjerui- ters; Marc van 't Westeinde met Parona van De Haringruiters; Peter Kosters met Varant van Graeve Jan; Anna Lauret met Uitiandia van De Zwinruiters en Lieveke Goossens met Silven van De Oranjeruiters. Daarbij komen nog twee combinaties van Zuid-Beveland, te we ten Liesbeth Ruisaard met Tamara en Centien Krijger met Urgento. Deze ru briek start 's morgens al om half tien en belooft bijzonder interessant te worden. Het springconcours hippique in Kloos- terzande wordt door Harold Cornelissens met Amon uit Kapellebrug en Ad Bergs uit Terneuzen met Sandra tevens als laatste 'warming up' gebruikt, voordat het duo maandag 4 mei naar Polen ver trekt. Deze twee Zeeuws-Vlaamse top- ruiters maken deel uit van de Zeeuws- Brabantse afvaardiging die van vrijdag 8 tot en met zondag 10 mei deelneemt aan een sterk bezet internationaal concours hippique in het Poolse Iwno. „Ik ga de zaak niet forceren, maar ben wel van de partij in Kloosterzande. Zo vlak voor het vertrek naar Polen mag je geen risico's nemen. Wel is het een mooie gelegenheid wat los te rijden," zegt Ad Bergs. „We hebben het kringconcours even eens opengesteld voor de menners. Om het concours donderdag zo compleet mo gelijk te maken, zijn ook die van de par tij," zegt John de Hullu, de 41-jarige fy siotherapeut en voorzitter van de organi serende club. Omdat het in Klooster zande het eerste buitenconcours van dit seizoen betreft, zijn er nog wat weinig springcombinaties ingeschreven. Zo'n vijftig in totaal. De organisatoren reke nen er echter op dat er nog een aantal bijschrijvingen zal komea Van onze paardesportmedewerker KLOOSTERZANDE - Het programma van het Ko- ninginneconcours hippi que in Kloosterzande, dat donderdag 30 april wordt gehouden, ziet er als volgt uit: 09.00 uur: verkennen parkoers B-klasse springen; 09.30 uur: aanvang dressuur paarden en pony's alle klassen; 10.00 uur: B- klasse springen pony's, B-klasse springen paarden; L-klasse springen pony's en barrage; 11.30 uur: dressuur mennen in ring 8; 13.00 uur: L-klasse springen paarden en barrage; 1-L30 uur: parade; 15JJ0 uur: M- en Z- klasse springen pony's en barra ge; M- en Z-klasse springen paarden en barrage. Na het springen prijsuitreiking van het mennen. De deelnemende verenigingen aan het concours hippique in Kloosterzande zijn: De Zwinrui ters, Nieuwvliet; De Haringrui ters, Biervliet; Graeve Jan, Sas van Gent; De Vossereyers, Abs- dale; Landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst; Luctor et Emergo, Zaamslag; De Oranje- ruiters, Axel; De Kleppertjes, Axel; De Vlaandertse Ruiters, Heinkenszand; Zuid-Beveland, Kruiningen en De Honteruiters, Kloosterzande. Het bestuur van de organise rende landelijke rijvereniging en ponyclub De Honteruiters uit Kloosterzande is als volgt sa mengesteld: John de Hullu, voorzitter; Andries aan de Wiel, secretaris; Hanneke Versol, pen ningmees teresse; Carien van Waterschoot, wedstrijdsecreta resse en de leden Thea Sey, Eddy Weemaes en Dien Mahu. Juryleden in Kloosterzande zijn: Kees Steendijk, Anton Hanse, Suus den Exter, Hanny den Exter, Bram Priester, Chris tian de Feijter, Matthy van Doorn, Ingrid van 't Westeinde, Simon den Exter en Jan de Feij ter. Parkoersbouwer is Bram Wattel en Henk Maljaars fun geert als bondsvertegenwoordi- ger. Van onze paardesportmedewerker ETTEN-LEUR - Tijdens selectieduels sa mengestelde wedstrijd voor ponyruiters in het Brabantse Etten-Leur, heeft de NPC- ■-ombinatie Anouschka Bevin met Lyngast Tyran uit Waterlandkerkje voor een voor treffelijke prestatie gezorgd, door op een vierde plaats in de eindrangschikking be slag te leggen. De drie nationale pony-organisaties, KNF (Ko- Mnklijke Nederlandse Federatie van landelijke ^verenigingen); NPC (Nederlandse Pony Club) en de NKB (Noord-Brabantse Katholieke Bond) '"aren met hun beste ruiters en amazones pre sent in Etten-Leur. Behalve Anouschka Bevin wam ook Nina de Leeuw uit Goes in actie in 'eze Brabantse plaats. Anouschka Bevin startte het onderdeel dres suur zeer matig. Ze moest proberen maar liefst verliespunten weg te werken en dat leek een jjiuiiogelijke opgave. De cross-country, waarin 'e meeste deelnemers in de fout gingen, reed de amazone uit Waterlandkerkje voortreffelijk. Ze reikte op dit onderdeel naar een puike tweede plaats. Het springconcours beëindigde ze fout loos, zodat ze er toch nog in slaagde een uitste kende vierde plaats in de eindrangschikking te bemachtigen, hetgeen een prima uitgangspositie betekende voor de tweede en beslissende selec tiewedstrijd, die op zondag 10 mei in Wanroy zal worden gehouden. Nina de Leeuw met Shariff, een KNF-combi- natie uit Goes, was eveneens uitgenodigd voor deze selectiewedstrijden. Zij had pech in Etten- Leur, want door een valpartij in de cross-coun try, waarbij ze tevens haar pony kwijt raakte, werd ze uit de strijd genomen. Van de 29 combinaties die in deze eerste selec tiewedstrijd in actie kwamen, bleven er elf over voor de tweede en beslissende ronde. Behalve deze selectiewedstrijden was er ook nog een gewone samengestelde wedstrijd, waarin Sandy den Exter, de amazone uit Kort- gene met Sapai winnares werd. Sandy den Exter was niet uitgenodigd voor de selectiewedstrij den, omdat zij dit j aar nog 18 j aar wordt. Van onze motorsportmedewerker WAARSCHOOT - Nu het BLB-motorcross-seizoen inmiddels op volle toeren draait, begint ook Chris Marcusse uit Borssele steeds beter in vorm te ko men in de 250 cc-klas natio- nalen. De drager van de kampioen strui (Marcusse behaalde vorig seizoen de titel in de 250 cc-klas junioren) kampte in het voor seizoen nog met de gevolgen van een zware knieblessure, maar dat vormt inmiddels geen handicap meer om hem van een podiumplaats af te houden. Op het weidecircuit van Waar schoot behaalde de boomlange crosser twee derde plaatsen in de manches en werd daarmee tweede in de eindstand. In Waarschoot herstelde zijn streekgenoot Kees den Dekker zich van zijn tegenvallende uit slagen van de overige wedstrij - den. Den Dekker reed bij de 500 cc-categorie nationalen in de eerste manche naar de zege en behaalde in de tweede reeks en vierde plaats, wat hem net als Marcusse de tweede plaats in de eindstand opleverde. Voor de Zeeuws-Vlaamse crossers waren er alleen podiumplaat sen in de 250/500 cc-klas weg gelegd. Jean Pierre de Bleyser uit Heikant blijft het bij de kwartliters uitstekend doen en behaalde in Waarschoot een tweede en een derde plaats in de reeksen. Bij de halve liters was het en slechte start in de eerste man che die Jan Jansen van een ze kere overwinning afhield Jan sen moest in de openingsreeks vanuit de achterhoede komen oprukken en zag zich in deze inhaalrace alsnog op een ze vende plaats uitkomen. In de MARIO MARTENS uit 's-Heeren- hoek is als zesde geëindigd bij de ju nioren in de Omloop van de Zuid westhoek. Zijn dorpsgenoten TONNY MOONEN en WILFRED RAAS eindigden respectievelijk als veertiende en negentiende. ONNO HOFSTEE uit Middelburg werd vijfde bij de nieuwelingen en FRANK ZOETEWEI uit Kapelle kwam als vijftiende over de streep. MARIËTTE ZOETEWEI uit Kapelle is in Heerenveen als zesde geëindigd bij de dames. Van onze sportmedewerker ALKMAAR - Opnieuw is Joris Fassaert van THOR uit Sas van Gent er in geslaagd een eerste plaats voor zich op te eisen tijdens een bovenbuwwedstrijd in klas 4A te Alk maar. Een zege die de huidige vorm van de THOR-turner onderstreept. Alleen aan de rekstok was er sprake van een iets mindere prestatie van de Sassenaar, maar op de andere onderdelen copmenseerde hij dat ruim door met een negen gemiddeld te draaien. Daardoor kwam hij uit op het fraaie puntentotaal van 53.85 en weet zich, ook aan de hand van de vorige prestatie (eveneens eerste te Eindhoven) geplaatst voor de nationale eindstrijd. Voor die plaatsing tellen de beste twee resultaten mee uit de drie wedstrijden. Joris Fassaert kan dan ook zonder zorgen naar die derde krachtproef, die zondag 10 mei in Zoetermeer wordt gehouden. Ook René de Feyter van MTV uit Middelburg kwam tot een meer dan acceptabele pres tatie. In de klas 2B werd hij vijfde. Dat is één plaats beter dan tijdens de eerste wedstrijd. Hij kwam uit op een puntento taal van 39.55, aanzienlijk min der dan de vorige keer, maar nu werd er ook strenger geju reerd. Van onze zwemmedewerker VLISSINGEN - De zwemploegen van De schelde, Schel- destroom en de zwemclub Koewacht hebben in Vlissingen prima prestaties geleverd in de traditionele zwemwedstrij den met de naam: 'Kilometer van De Stormvogel'. Deze wedstrijden kenden dit jaar alleen maar 50 meter-num mers, waarvoor de vele deelnemers konden proberen him persoonlijke tijden te verbeteren. Bovendien konden er ook officiële Zeeuwse records worden ge broken, hetgeen deze wedstrijd interessanter maakte. Toch ble ven de records uit. Een aantal toppers van De Stormvogel kon niet aan de start komen en dat is toch meestal wel een voorwaarde voor recordverbeteringen. Toch kwamen er wel enkele aspiran tenrecords in gevaar. Slechts tienden van een seconde kwam Mi randa de Zeeuw tekort voor een nieuw vlinderslagrecord. Eelco van Gemert en Marcel van Hese slaagden er bijna in het record van Ronnie Babijn te verbeteren. Dit waren wel aanwijzingen dat er snel werd gezwommen in het Vlissingse bad. De dames/meisjesploeg van De Schelde uit Terneuzen heeft het langst de race met De Stormvogel kunnen volhouden, maar moest in de slotfase toch met een tweede plaats genoegen nemen. De j on- gens/heren van de zwemclub Koewacht, die zonder Anton Thoen aan de start kwam, had na negen onderdelen zelfs een voorsprong op De Stormvogel. Uiteindelijk bleken de Vlissingers toch te sterk voor de Koewachtenaren, waarvan vooral Auk de Maat tot voor treffelijke prestaties kwam. Officiële einduitslag dames/meisjes: 1. Stormvogel A 697,1 seconden; 2. De Schelde 718,4; 3. Scheldestroom 732,5; 4. De Bevelanders 743,8; 5. De Zuidwesters 744,4; 6. Stormvogel B 780,4; 7. ZC Koewacht 801,0. Heren/jongens: 1. De Stormvo gel 658,8; 2. ZC Koewacht 673,3; 3. De Zuidwester 695,8; 4. De Schelde 696,7; 5. De Bevelanders 699,6; 6. Scheldestroom 709,0 seconden. Aarnoudse, ZVS 36.1; 50 meter rug- slag: Katinka Brouwer 36.6. HEREN: 50 meter rugslag: Onno Brouwer, BEV 38.4; 50 meter schoolslag: Wim den Engelsman, ZCK 32.5; 50 meter vrije slag: Wim den Engelsman 26.8; 50 meter vlin derslag: Marcel van Hese, STV 29.6. TOT 16 JAAR: 50 meter vlin derslag: Eelco van Gemert, STV 30.0; 50 meter vrije slag: Eelco van Gemert 26.6; 50 meter schoolslag: Michel Kleiser, STV 33.6; 50 meter rugslag: Eelco van Gemert 31.5. TOT 12 JAAR: 50 meter vrije slag: Maarten van de Zwan, SCH 32.2; 50 meter vlinderslag: Brian Amesz, SCH 36.3; 50 meter rugslag: Stefan Meerman, ZW 40.2; 50 meter schoolslag: Brian Amesz 42.2. TOT 14 JAAR: 50 meter schoolslag: Auk de Maat, ZCK 35.6; 50 meter rug slag: Michel de Voogd, STV 34.5; 50 meter vlinderslag: Auk de Maat 32.9; 50 meter vrije slag: Auk de Maat 28.5. 8 x 25 meter vrije slag meisjes/dames: 1. De Schelde 1.59.7; 2. Scheldestroom 2.00.6; 3. Stormvogel A 2.00.6. Jongens/he ren: 1. De Schelde 1.51.4; 2. De Zuidwester 1.52.3; 3. Stormvogel 1.53.2. DAMES: 50 meter schoolslag: Miranda de Zeeuw, BRU 37.5; 50 meter vlinderslag: Miranda de Zeeuw 30.7; 50 meter vrije slag: Miranda de Zeeuw 29.4; 50 meter rugslag: Miranda de Zeeuw 35.2. TOT 14 JAAR: 50 meter vlinder slag: Joyce de Waal, STV 1.33.8; 50 meter schoolslag: Joyce de Waal 39.9; 50 meter rugslag: Lieke Schouwenaars, SCH 35.7; 50 meter vrije slag: Heieen Ramselaar, SCH 30.7. TOT 12 JAAR: 50 meter vrije slag: Stephanie Juranek, STV 31.1; 50 meter schoolslag: Melanie Bos, STV 36.5; 50 meter vlinderslag: Stephanie Juranek 34.9; 50 meter rugslag: Melanie Bos 34.7. TOT 16 JAAR: 50 meter schoolslag: Ka tinka Brouwer, BEV 38.4; 50 meter vrije slag: Esther van Weele, SCH 30.0; 50 meter vlinderslag: Miranda tweede reeks was er voor de Samen Sterk-piloot uit Hoek weer geen vuiltje aan de lucht en met een overwinning le verde dat uiteindelijk toch nog de tweede plaats op in de eind stand voor Jansen. Junioren 125 cc: 1. Andy Rogiers, België: 8. Patrick Pi esse ns, St- Jansteen; 13. Gino van der Wiele, Hulst; 23. Gianni de Jonghe, Sluis kil. 250 cc: 1. Hendrik Dierkens, België; 3. Jean Piere de Bleyser, Heikant 500 cc: 1. Luc Dauwens, België; 2. Jan Jansen, Hoek. Senio ren 125 cc: 1. Luc van Clapdorp, België; 8. Gerton Traa, Westdorpe; 11. Patrick Sponselee, Kloosterzan de. Nationalen 250 cc: 1. Wil van Hoof, Bladel; 2. Chris Marcusse, Borssele; 10. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 12. Sam Jansen, Sluiskil; 14. Ronald Doens, Bier vliet 500 cc: 1. Herman Lenaerts, België; 2. Kees den Dekker, Goes; 12. Herman van de Bos, Koewacht Internationalen 250 cc: 1. Patrick van Poelvoorde, België; 6. Johan Scheele, Zaamslag; 12. Martien Jansen, Sluiskil. 500 cc: 1. René van der Made, Oosterhout Amateurs: 1. Luc van Roeyén, België; 13. Peter Rijk, Kloosterzande; 33. Henny Gijsel, Heikant SAS VAN GENT - Vier Zeeuwse turnvereniging nemen zaterdag 2 mei deel aan de nationale voorwed strijden onderbouw in de klassen 6A, 6B en 5B te Olst. THOR uit Sas van Gent is die dag met vijf jongens present, maar ook de verenigingen Astrow uit Oost-Souburg, MTV uit Middelburg en Vol harding uit Goes zijn van de partij. Van onze sportredactie SLUIS - Harold Vijnckier, de 16-jarige judoka uit Sluis, is als tweede geëin digd in het sterk bezette Mandel-judotoernooi in het Belgische Izegem. Hij reikte naaf die tweede stek in de categorie beloften tot plus 75 kilogram. Tot aan de eind strijd won Vijnckier al zijn wedstrijden met ippon, maar in de finale werd hij met koka ge klopt door de latere winnaar, de Fransman Nicolaas le Due. Van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - Het tweede buitenconcours hip pique van de NPC (Neder landse Pony Club) afdeling Zuid, dat in het Walcherse Serooskerke werd gehou den, bracht goede resultaten voor de Zeeuws-Vlaamse afvaardiging. De Breskense amazone Marian Faes met Parridou bleek supe rieur in de Z-dressuurklasse en veroverde in die rubriek het oranjelint. Ook haar zus Ingrid kwam aan de start in Seroos kerke. Ingrid Faes eindigde op een zeer verdienstelijke tweede plaats met Lady Rosa in de M- dressuurklasse. Met haar pony Emmy reikte Ingrid Faes in de M-rubriek naar een zevende stek. In de B-klasse dressuur was er een zesde plaats voor Danielle Erasmus met Purdey uit Breskens en Rowena de Pender met Okay Maid finishte in deze klas als zevende.

de Stem | 1987 | | pagina 17