Polen is een buitenkansje' HAROLD CORNELISSENS IS GOED GEPREPAREERD HuZaVo in slotfase Zware onderneming mnaar Gelijk spel duel Spar - PZEM (2-2) Jacky Lensen wint tweede RES-cross esultaten nnisduels TERNEUZENAAR AD BERGS IS OPTIMISTISCH Stal Den Exter slaat weer toe bastien zege i ïrk-Jan Franse nt fïetscross DE STEM SPORT 3 DINSDAG 28 APRIL 1987 T6 KAPELLEBRUG - Roetzwart ziet ie. Komt om half tien 's avonds 'afgebrand' thuis. „Nu moeten de pegulanten verdiend worden, want deze we ken is het voor ons topdrukte," zegt Harold Cor nelissens, werkzaam als loonwerker in het pitto reske Zeeuws-Vlaamse grensplaatsje Nieuw-Na- men. Uitslagen korfbal Sukkelen in ZVA-voetbal Persoonlijk record Ivan Beck Schaakjeugd Terneuzen pakt titel KLoetinge-dames Zeeuws kampioen Dow 1 grijpt titel in eerste klas eugdtennistoernooi de voor zowel Ste- t St.-Jansteen een 1 ook Nathaly Tijs- n eindzege. doverwinning weg- Zonder een game te n inleveren baande l een weg naar de fi- aarin zij Inge Dan- 't Turnhout met 6-3, loeg. van Veldhoven tot de halve finales 14-jarigen, waarin hij r van Tom Naeijaert 6, 4-6, terwijl Marisa nsens bij de oudste in de halve eind- sneuvelde tegen Si- Leurs met 6-1, 6-1. Asselman en Jeroen 'ng manifesteerden ij de oudste jongens, ij Asselman finalist maar in die finale tegenstander Ben te sterk voor hem met Maes had in de finale Terneuzenaar Everling verslagen 0,6-0. voriet Theo Platjouw, enelux-toernooi drie- n kon de eveneens in huis spelende Huntink tunten. Dat deed de wis- llige Ed Horemans-speler n de kruisfinale tegen zijn enoot Platjouw. Hij blok- 'e de weg naar de finale de titelkandidaat door lleszeggende 2-0-cijfers te en. Vooral die ene set te veel indruk. Toen was !nk optimaal op dreef en te de 15 caramboles in ts 9 beurten vol. Dat was genoeg om de eer van de te set voor zich op te eisen. ~r Platjouw, die zo sterk gestart in dit toernooi, alleen de strijd om de ere- n over. Een gebeuren de Axelaar zich niet opti- voor kon motiveren. Hij Je tegen Bakker nog wel emise, maar ging in de he iende set onderuit met 5-3. iinale bracht nooit oogstre- l driebanden. Het spel bleef irkt tot voorzichtigheid en d in het teken van de carot- te spanning vergoedde veel :n goed bezet café Benelux, t Huntink, ondanks dat hij 2-0 verloor, was in beide niet kansloos. De 15-12,15- rinst spreekt wat dat be- voor zich. e eindstand was (respectie- k algemeen gemiddelde en ;ste serie): 1. Louis Dal- 10.865-10; 2. Frans Huntink i-4; 3. Frits Bakker 0.825-8; leo Platjouw 0.953-9; 5. Jo ooghe 0.691-6; 6. Karei de yer 0.544-4. STDORPE - Op het ter- i van de Westdorpse scrossvereniging De ekcrossers opende de TCB het seizoen 1987. openingsrit met 89 deelne- s. Onder de deelnemers en- regionale crossers, die zich prijzen reden, de groep 14-jarigen was Derk-Jan Franse. Deze tdorpenaar eindigde als te. Zijn plaatsgenote Judith Mey won eveneens. Zij im uit in de groep 8-9-jari- Mario de Ritter uit Sluiskil in de jongste categorie. Bij 5-jarigen werd hij win- Arjan de Mey werd bij de arigen vierde. De overige regionale crossers drongen door tot de finalewedstrij- RNEUZEN - In de eerste s van de herentenniscompe- e in het district Zeeland lijkt Ister Ambacht 1 definitief weg naar een eerste plaats, wijl Game'78 1 na de 4-2- ist op Schelde 1 eveneens ;t op een eerste plaats staat, slagen hoofdklas: DOS 1-Bru- 10-6, Souburg 1-Duiveland 1 Halve Maantje 1-Kruiningen Klappers 1-Bongerd 11-5. ■ste klas: Hulster Ambacht imo 1 5-1, Phil ten 1-Drive 1 0-6. arde 1-TVS 1 2-4, Schelde 1- me'78 1 2-4. eede klas: SJEF I-Hulster Art»; ht 2 3-3, Drive 2-Sluis 1 2-4, rvliet 1-Zaamslag 1 6-0, Smasn jcel 1 6-0, Animo 2-Ador 1 3'0' ne'78 2-Yerseke 10-6. ■de klas: Hulster Ambacht r lo et Emergo 1 2-4, Vogelvlucht jcel 2 2-4, Game'78 3-Philten rde klas: TVS 2-Eikenhof 1 ïl 3-Smash 2 1-5, Smash 3-VO" klucht 2 3-3, Bos kreek 2-Sluiskh 0, Con Forza 1-Game'78 4 4-2. Door Ton Koomen TERNEUZEN - „Een buitenkansje. Zo kun je het rustig stellen. De uitno diging rolde totaal onverwacht bij me binnen. Ik had er nooit op gerekend. Toen Jan Murre, de Terneuzenaar die als trainer mee naar Polen gaat, me opbelde, geloofde ik het eerst niet. Ik heb echter graag toegehapt," zegt Ad Bergs, de 27-jarige taxi-chauffeur uit Terneuzen, die met Sandra, een paard van zijn schoonvader Staf de Feber uit Absdale, deelneemt aan het drie daagse internationale concours hippi que in Iwno. „Ik ben blij dat Staf de Feber toestem ming gaf. Die zag het allemaal eerst niet zo zitten. Polen, een hele afstand, wat moet je daar in hemelsnaam zoeken, was zijn eerste reactie. Gelukkig heb ik hem wel kunnen overtuigen," zegt Bergs, die de laatste weken fanatiek in training is, na dat hij lange tijd 'rust' had genomen. Voor Ad Bergs geldt hetzelfde als voor Harold Cornelissens: hij kijkt niet naar de resultaten, is zich goed bewust van het klasse-geweld dat hij in Polen kan ver wachten - er wordt gesprongen over hin dernissen met hoogtes van 1.30, 1.40 en zelfs 1.60 meter - maar is blij dat hij dit kan meemaken. „Zoiets is uniek. Alleen jammer dat er zoveel papieren tramme lant bij komt kijken. Oké, de visa en meer formaliteiten werden voor me geregeld, maar alleen al de flauwekul die je mee maakt voordat je paspoort voor het paard in orde is, daar zou je compleet niet goed van worden. Er moet bloed getrokken worden, je hebt een internationaal start bewijs nodig, toestemming van allerlei in stanties, keuringen en noem maar op. Ze draaien je dol, maar gelukkig is nu alles in orde. Kijk, als je zoiets eerder meegemaakt hebt is het geen punt. Dan weet je precies wat je te doen staat, maar voor zo'n eerste keer is het een drama. Je hebt het idee dat je half Nederland gesproken hebt voordat je met je paard de grens over bent. Toch heb ik het er allemaal graag voor over, want zo'n trip maak je naar mijn smaak maar eens in je leven mee." Bergs is al zo'n twintig jaar in de paar- desport actief. „Vroeger reden we altijd op een magene-paard. Via Walter de Buck mochten we op manege-paarden rijden. Vanaf mijn tiende jaar ben ik al actief be trokken bij de wedstrijdsport. Tot aan mijn vijftiende jaar heb ik alleen manege- paarden bereden. Eerste alleen dressuur. Ik was zestien toen ik verkering kreeg met Lilian de Feber, mijn huidige echtgenote. Haar vader, Staf de Feber is een paarde- sport-enthousiast pur sang en een uitste kend fokker. Door hem mocht ik met be tere paarden in actie komen. Dat was een leuke meevaller." Met Pablo reikte hij de de M-klassen dressuur en springen, daarna volgde Istrid, met wie hij doordrong tot de Z- klasse springen en nu is het dus al ge ruime tijd de beurt aan Sandra, het paard waarmee hij in het Poolse Iwno in actie komt. Sandra is een Z-klasse paard (springen) en rijdt in de L-dressuurklasse. Ook Ad Bergs heeft een indrukwekkende erelijst bij elkaar gereden. „Fraaiste suc ces was in Wouw, waar ik in een deelne mersveld van 150 combinaties zowel de eerste plaats in het springen als dressuur veroverde. Dat vergeet je niet snel," zegt Bergs, die regionaal een prima reputatie heeft opgebouwd, maar nu in Iwno voor het eerst internationaal aan de bak komt. „We gaan er fris en onbevangen tegen aan in Iwno. Niets forceren, maar bezeten van de Olympische gedachte, dat het deel nemen belangrijker is dan het winnen. Voor mij wordt het absoluut een onverge telijke gebeurtenis," zegt Ad Bergs, wiens dochtertje Rachel (4% jaar) ook al ambi ties toont pony te gaan rijden. „De appel valt niet ver naast de boom, zoals je ziet," besluit Bergs, die klaar staat voor de reis naar Polen. Ad Bergs met Sandra, de Terneuzense combinatie die aan het vertrek zal staan in het internationale concours hippique in het Poolse Iwno. fotowimkooyman 'Trip naar Polen grandioos' Door Ton Koomen „Ik ben bijzonder gelukkig met de uitnodiging voor deel name aan het internationale concours hippique in het Poolse Iwno," zegt Cornelissend breeduit lachend. „Een buitenkansje, maar ik ben wel mijn werkgever veel dank verschuldigd. Ik werk al jaren bij Loonbedrijf Baecke in Nieuw-Namen en toen ik met de mededeling kwam dat ik naar Polen kon om daar aan een fantastisch hippisch evenement deel te nemen, zei mijn baas direct ja. Dat was klasse, ondanks dat het zo geweldig druk is momen teel." Harold Cornelissens is 'vol' van Polen. Is er nog nooit geweest, maar kijkt vol verlangen uit naar maandag 4 mei, wanneer de karvaan zich in beweging zet. „Het is voor mij een hele onderneming. Mijn eerste echte buitenlandse trip met paard en al. Zoiets maak je maar eens in je leven mee," stelt Cornelis sens, zelf secretaris van de lan delijke rijvereniging en pony club Hulst, die echtgenote Mary meeneemt naar het Oost blok. „Ook mijn zwager Paul Burm, voorzitter van de lande lijke rijvereniging en ponyclub Hulst en zijn vrouw Anneriet gaan mee. Zoiets maak je ten slotte maar eens in je leven mee. Laten we eerlijk zijn, zulke uitnodigingen rollen niet alle dagen door je brievenbus." De 28-jarige Cornelissens, een noeste werker en sympa thieke paardesport-enthou- siast, is tussen de paarden op gegroeid. „Thuis in Boschka- pelle hadden we een boerderij. Daar leven mijn ouders nog. Heb ik veel aan te danken. Nu ik weinig tijd heb om te trai nen, zorgt mijn vader er voor dat Amon in topconditie blijft." Vader Theo (61 jaar) en moeder Marie (62) zijn ook ieder con cours waarop Harold in actie komt van de partij. „Het zijn mijn trouwste fans," zegt Ha rold Cornelissens. „Zonder die steun zou het moeilijk te reali seren zijn." Al op 8-jarige leeftijd reed Ha rold Cornelissens pony. Reed altijd leuk mee in hippische wedstrijden in de regio en stapt op 13-jarige leeftijd voor het eerst op een paard. „Een Pools Harold Cornelissens uit Kapelleburg met zijn paard Amon. Deze combinatie zal present zijn tijdens het drie dagen durende internationale concours hippique in het Poolse Iwno. - FOTOWIMKOOYMAN paard, Soraya, gekocht van een Limburger, die nu in Absdale woont. Die man handelde in Poolse paarden. Dus helemaal onbekend met Polen ben ik nu ook weer niet, al was het alleen maar door Soraya," lacht Cor nelissens. Met Soraya, een klein paard geraakt hij tot het M-springen, maar daarna raakte het dier kreupel en reed Cornelissens, die al vanaf zijn tiende jaar lid is van de landelijke rijvereni ging en ponyclub Hulst, zes jaar lang op Ramona. Met dit paard bracht hij het tot de Z- klasse springen. „Ik ben gek op springwedstrijden. Dressuur kan me niet boeien. Dat is te saai. In de springsport kun je je lekker uitleven. Met zijn huidige paard, Amon, waarmee hij ook naar Polen trekt, rijdt hij al sinds 1982. „Heb ik gekocht van Jos van Lier, een handelaar uit Huybergen, een man van wie ik ook les krijg. Heb ik veel van geleerd, zoals ook mijn clubge noten Paul Burm en Fons de Vetter, wanneer we in manege Heikant trainen in de winter maanden. In dezomermaanden oefenen we volop op het ruiter sportterrein aan de Water straat in Hulst." Cornelissens heelt inmiddels een indrukwekkende erelijst opgebouwd. Zijn bekerkast puilt uit en de rozetten zijn niet te tellen. „Mooiste overwinning vind ik nog steeds de zege die ik behaalde in de strijd om de NCRV-springtrofee in Axel, toen die voor het eerst verreden werd tijdens het internationale concours hippique in Axel, dat altijd zeer sterk bezet is. Ik heb toen, in 1975, met Soraya sterke ruiters als Anton Hanse, de huidige voorzitter van het dis trict Zeeland van de Konink lijke Federatie van Landelijke Rij verenigingen en de Belg Luc van Mieghem achter me gela ten. Beiden waren toen intern- tionale military-ruiters. Dat deed me veel deugd." Harold Cornelissens, vader van zoon Harvey (3% jaar) en dochter Colinda (1 jaar) kijkt nu alleen maar vooruit. Mijn optreden in Polen wordt mijn eerste officiële internationale debuut. Ik ben wel eens met de Hulsterse ponyruiters naar Frankrijk geweest, met oud burgemeester Lockefeer van Aardenburg, maar dat stelde natuurlijk niets voor in verge lijking met het concours hippi que dat ons in Iwno wacht. Van onze sportmedewerker HULST - Het Hulsterse zaalvoetbal is in de slotfase van het seizoen 1986-1987 aangeland. In deze laatste duels boekte Zilveren Kruis een riante 7-0-zege op Neckermann, Kampioen Vervaet won eveneens. Met 3-2 klopte het De Snor. The Movies versloeg met 3-1 Pierrot. Storm verloor met 6-3 van Klaus/Theo Biesbroeck en degradeert. Stand eerste klas: Vervaet 24-40, The Movies 24-36, Zilveren Kruis 23-32, Pierrot 23-31, Neckermann 24- 19, GTI 23-16, De Snor 24-13, Klaus/Theo Biesbrock 23-12, Storm 24-11. Van onze paardesportmedewerker ARNEMUIDEN - In het schitterende recreatiegebied De Piet nabij Arnemuiden hield de landelijke rijvereniging en ponyclub De Dijkruiters uit Wolphaartsdijk een kringcon cours voor dressuurcombinaties. De familie Den Exter uit Kortgene bleek succesvol tijdens dit con cours. Hanny de Exter reed zich met haar paard Sevenum in de Ml- klas naar het oranjelint. Dochter Sandy behaalde in de B-klas met Sandango de eerste prijs. Zij herhaalde dit kunststukje in de Ll- klas met haar paard Little Boy. In de rubriek bestgaand rijpaard scoorde Sandy den Exter een tweede plaats met. Sevenum. Een kringconcours zonder springrubrieken, wat wel opmerklijk was. „Omdat we een kleine vereniging zijn, geen springmateriaal hebben en de afstand naar De Piet dus in feite een technisch pro bleem is. Alleen daarom hebben we die springrubieken niet ge houden," aldus secretaresse A. Zeeman uit Goes. Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - De uitslagen van de in het afgelopen weekeinde gespeelde wedstrijden in het afdelingskorfbai zien er als volgt uit: Vijfde klas: Zaamslag 2-ONDO 4 6-9. Zesde klas B: Volharding 3-Atlas 3 J-2. Veteranen: Volharding-Olympia 3-4. Junioren 2: Animo 2-Tjoba 2 6- 7 Junioren 3: ON DO 2-KVK 5-4. Junioren 4: Luctor 2-Animo 3 9-1. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - In de derde klas van het Oostburgse recreatieve zaalvoet bal kwam Spar Schoondijke tegen PZEM niet verder dan een gelijk spel. Voor het niet spelende Tem Boys een uit stekende zaak, want de Hoofdplaatse for matie heeft nu aan één punt uit de reste rende twee wedstrijden genoeg om zich kampioen te kunnen noemen. Spar promoveert overigens wel met Tem Boys naar de tweede klas. In die tweede klas gaan Rabo 2 en Musson over. Beide formaties wonnen afgelopen week en met nog één wedstrijd voor de boeg heeft Rabo 2 - één punt voorsprong - de beste titelkansen. Wie er gaat degraderen is hier nog een vraagteken. In de eerste klas moet Aers nog een punt vergaren om zich in veiligheid te spelen. Dat lukte afgelopen week niet, want er werd met grote cijfers (8-1) van Veteranen verlorea Kombuis kreeg ech ter eveneens klop en heeft de slechtse pa pieren om NMS Cadzand naar de tweede klas te vergezellen. Uitslagen eerste klas: Kombuis-Al- bert Heijn 0-5, Aers-Veteranen 1-8. Tweede klas: Musson-De Block 7-2, Leekens-Rabo 2 3-6. Derde klas: Riemens-Omnisport 2-3, Spar Schoondijke-PZEM 2-2, Chez Van onze motorsportmedewerker AXEL - Oud-BLB-crosser Jacky Lensen uit Philippine lijkt dit seizoen in de RES- motorcrosscompetitie voor amateurs een nadrukkelijke stempel op de wedstrijden in de 250/500 cc-klas te zet ten. Nadat hij de eerste wedstrijd winnend afsloot ging hij zaterdag ook in de tweede wedstrijd als afgete kend winnaar over de fi nish. Adwin Cortvriendt uit Axel herhaalde zijn prestatie uit de openingswedstrijd door twee reeksen op zijn naam te schrij ven en gaf die prestatie nog wat meer glans door buiten mede dinging in de laatste reeks van de 250/500 cc-klas vanuit de achterhoede naar een derde plaats op te rukken. Hoewel de overwinningen in de vier inhoudsklassen nog voor de helft naar België gin gen, krijgt de strijd in de RES- amateurcompetitie steeds meer een Zeeuws karakter. De vorig jaar uiterst dun bezette 80 cc- klas staat ineens weer volop in de belangstelling en uit de MC Hontenisse-hoek liet Joost Ser- rarens een uitstekende indruk achter. De 125 cc-klas is op een en kele uitzondering na een com plete Zeeuwse klas geworden met nog altijd het grootste startveld. Achter Adwin Cort vriendt presteerde Werner Rammeloo uitstekend op zijn nieuwe Yamaha. Helemaal een verrassing was het optreden van Fabian Rijckaert uit Ter- neuzen. Uit de 80 cc-klas over gestapt, lijkt de 14-jarige cros ser zich al snel op de 125 cc-ma- chine thuis te voelen. Na me chanische pech in de eerste wedstrijd reed hij in de eerste reeks naar een vierde plaats en met een zesde in de tweede reeks werd Rijckaert vierde in de eindstand. Spektakelman in die 125 cc-klas was ongetwij feld Frank de Zwart uit Hulst, die in de tweede manche knap naar de tweede plaats reed en de gekste sprongen uitvoerde op de 'table-top' Met een totaal van zestig starters afgelopen zaterdag aan het Axelse starthek lijkt de RES-motorcrosscompetitie voor amateurs weer en bijzon der interessante strijd te gaan TERNEUZEN - Nog enkele dagen en het is zo ver. Maan dag 4 mei, 's morgens in alle vroegte, vertrekt de Zeeuwse ruitertop naar Polen. Harold Cornelissens uit Kapellebrug met Amon; Ad Bergs met Sandra uit Terneuzen; Simon den Exter uit Kortgene met Tristan E en Orkaan de Nor mandie; amazone Lenet Sandee met Thyfoon uit Wol phaartsdijk en Eric Swagemakers uit het Brabantse Hoo- gerheide met Valliant S zijn de vijf gelukkigen die deel mogen nemen aan een driedaags internationaal concours hippique in het Poolse Iwno, een plaatsje onder de rook van Poznan. Een internationaal concours hippique, dat van vrijdag 8 tot en met zondag 10 mei duurt, georganiseerd door 'Ludowy klub jezdziecki ABARIA', waarop zo'n twin tig landenploegen vertegenwoordigd zullen zijn. Op deze pagina een interview met de twee Zeeuws-Vlaamse verte genwoordigers in Iwno, Harol Cornelissens en Ad Bergs. Van onze sportredactie TERNEUZEN - De trip van de Zeeuwse ruitertop, aangevuld met Eric Swagemakers uit het Brabantse Hoogerheide, wordt een hele onderneming. Maan dagmorgen 4 mei vertrekt het Zeeuws-Brabantse gezelschap al vrij vroeg richting Polen, zo'n afstand van 1275 kilometer. Maandag zal overnacht worden in West-Duitsland, in Gütersloh in de omge ving van Bielefeld. De paarden krijgen dan de broodnodige rust en het zelfde geldt uiteraard voor de deelnemers en begelei ders. Dinsdagmorgen vroeg vertrekt men via het grens plaatsje Helmstedt door Oost-Duitsland richting Poolse grens bij Swiecko, waarna koers gezet wordt naar Poznan. Dan is het het richting Warschau nog zo'n vijfentwintig kilometer voordat men in Iwno, de plaats waar het internatio nale concours hippique wordt gehouden, arriveert. De afvaardiging bestaat uit: Ton Koomen uit Ter- neuzen, die als chef d'e- quipe fungeert; Jan Murre uit Terneuzen, die als trai ner actief is; de ruiters Si mon den Exter uit Kortgene met Tristan E en Orkaan de Normandie; amazone Lenet Sandee met Thyfoon uit Wolphaartsdijk; Harold Cornelissens met Amon uit Kapelleburg; Ad Bergs met Sandra uit Terneuzen en Erik Swagemakers met Vailliant S uit Hooger heide; de stalknechten Nico de Leeuw uit Goes en Johnny Verbist uit Nieuw- Namen en de supporters Mary Cornelissens, Paul en Anneriet Burm uit Kapel lebrug. Een delegatie van twaalf personen in totaal. Voorts rijden nog enkele Axelaars op eigen gelegen heid naar Polen om het in ternationale concours hip pique mee te kunnen ma ken. Zonder sponsoring zou deze trip uiteraard niet mo gelijk zijn. Voor het ver voer van de paarden kon worden gezorgd door de be langeloze medewerking van Stal Noorzee van Henk van Hanegem uit Water landkerkje, die zijn Merce des hiervoor beschikbaar stelde en door de financiële injectie van landbouwme- chanisatiebedrijf J. J. Rie- mens Zn IJzendijke en Axel en Riemens BV 's- Heer Arendskerke. Voorts verleenden medewerking restaurant Monopol uit Terneuzen en de medica mentenfirma MSD Agvet, divisie van Merck Sharp Dohme BV. Zonder die me dewerking zou het absoluut onmogelijk geweest zijn een dergelijk onderneming op touw te zetten. Van onze sportmedewerker AXEL - In het Axelse zaal voetbal heeft de voorjaars moeheid blijkbaar toegesla gen. Van de acht op de rol staande duels gingen er slechts vijf door. In deze vijf wedstrijden kwam geen van de koplopers tot winst. Leider HCG verloor met 5-4 van Le Feber, De Pooter kwam tegen Dieleman niet verder dan 5 6 en Ratjetoe moest de eer met 4-1 aan Disco Love laten. Riant uithalen deed Moy Fa te gen Den Hamer met 10-2. In de tweede klas klopte Marine'Ser- vice De Meyer met 2-0 en kwam Cito niet opdagen voor het treffen met De Maayer. Stand eerste klas: HCG 20-32, De Pooter 22-28, Ratjetoe 20-25, Groovy 18-24, Le Feber 20-23, Moy Fa 18-21, Disco Love 17-20, Pri mus/Pluym 19-20, Groosman/ Smulders 18-19, Number One 19-18, Dieleman 20-15, Reizende Man 18- 11, De Hamer 20-11, Wapen van Axel/Kesbeke 19-5. René-Rabo 1 3-3. Stand eerste klas: Oud Sluis 17-29, Al- bert Heijn 18-26, De Cocq 17-21, Mijn- ders 17-19, Veteranen 17-19, FC'83 17- 17, OBV 17-15, Aers 17-10, Kombuis 18-10, NMS Cadzand 17-6. Tweede klas: Rabo 2 17-27, Musson 17- 26, Leekens 17-19, OBS Breskens 17- 19, Administratief Personeel 17-16, De Block 17-14, Rode Leeuw 17-12, Van Looy/Groosman 17-12, Gemeente Oostburg 16-11, Telepost 16-10. Derde klas: Tem Boys 16-28, Spar Schoondijke 17-26, Rabo 1 17-21, FNV Houtbond 16-19, Haheti 16-15, ZWN 16-14, Riemens 17-13, PZEM 17-13, Omnisport 16-12, Chez René 16-5. opleveren in de komende tien wedstrijden. UITSLAGEN 80 cc: 1. Jimmy Verburgh, Zelzate; 2. Frans Herwegh, Koewacht; 3. Joost Serrarens, Kloosterzande; 4. Danny Ingels, Clinge; 5. Davy van Hoepen, Kloosterzande. 125 cc: I. Adwin Cortvriendt, Axel; 2. Werner Rammeloo, Philippine; 3. Harm Munter, Middelburg; 4. Fa bian Rijckaert, Terneuzen; 5. Frank de Zwart, Hulst; 6. Mare Tieleman, Kloosterzande; 7. Jacky de Feyter, Terneuzen; 8. Emiel Verheyden, Hulst; 9. John Fassaert, Lamswaarde; 10. Paul Verdegem, Oostburg. 250 cc: 1. Marc van der Plas, Wijne- gem; 2. Johan Schelleman, Axel; 3. Martin Erasmus, Breskens; 4. Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 6. Peter Rijk, Kloosterzande; 8. Marnix Weemaes, Hulst; 11. Jan Maayen, Kloosterzande. 500 cc: 1. Jacky Lensen, Philippine; 2. Eddy Leenknecht, Axel; 4. Chris de Pooter, Axel; 6. Henny Gijsel, Heikant; 7. Carl Hertog, Lams waarde; 8. Piet Jansen, Hoek. Van onze atletiekmedewerker ROERMOND - Tij dens een vier dagen durende trainings stage van de KNAU (Koninklijke Neder landse Atletiek Unie) in het Limburgse Roermond, bracht Ivan Beck van het Hulsterse RKHAV zijn persoonlijk re cord met de kogel op 15.31 meter met een kogel van zes kilo gram. Zijn oude record stond op 14.53 meter. Met de discus bleef hij met 40.93 onder zijn beste presta tie, die op 41.50 stond. Voor deze door Douwe Smit geleide bondstrai- ning waren negen atle ten uitgenodigd. MIDDELBURG - Met de hakken over de sloot is het A-jeugdteam van Terneu zen - schakers tussen de 16 en 20 jaar - Zeeuws club kampioen geworden. In de slotronde, een gezamen lijk treffen in Middelburg, ver loren de Terneuzense schakers met 2 )4 -1 )4 van Goes. Een nederlaag, omdat het eerste bord onbezet bleef en zo doende een nul opleverde. Deze uitslag bleek echter net vol doende om de titel bij de Ter- neuzenaren te brengen. Een half punt bleven ze voor op Goes, dat tweede werd. In de B-groep, 13-16-jarigen, ging Souburg met de titel lo pen. Het klopte tijdens de slot dag Terneuzen met 3)4-1)4. En ook hier was het eerste Ter- neuzen-bord onbezet. In de jongste categorie, tot 13 jaar, was DZD uit Kruiningen de sterkste. Eindstand A-groep: 1. Terneuzen 2-6,2. Goes 2-5 3. HWP 2 2-3%. B-groep: 1. Souburg 8-16, 2. Ter neuzen 6-11%, 3. Goes 4-10,4. Mid delburg 2-7,5. Vlissingen 0-5 C-groep: 1. DZD 8-16%, 2. Oost- burg 6-14%, 3. Terneuzen 4-12, 4. Middelburg 2-5,5. Goes 0-2. GOES - Het zaalvoetbal team van Kloetinge is Zeeuws kampioen gewor den. In Goes klopten de Kloetinge-dames de forma tie van Marine Service in de eindstrijd via een serie strafschoppen. Deze geforceerde beslissing was nodig, omdat Kloetinge met 1-0 won. Een doelpunt dat dertig seconden voor het eind signaal viel. Eerder in de week won Marine Service in Hulst met 3-2. Deze nipte zege was niet genoeg om kampioen te worden. „Achteraf moet ik erkennen dat Kloetinge kwalitatief beter was dan wij. Met man en macht hebben wij getracht onze voorsprong te behouden," aldus Rini Adriaansens, coach van het Marine Service-team. Van de beslissende serie van drie strafschoppen miste Kloe tinge de eerste, Marine Service liet de laatste twee onbenut. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Na winst in een doelpuntrijk duel (8-4) tegen het laag geplaatste Gemeente 2 is Dow 1 kam pioen in de eerste klas van de Terneuzense zaalvoet balcompetitie geworden. Uitslagen eerste klas: Dow 1-Ge- meente 2 8-4, Sporting Van de He- mel-ZPSV'48 3-5, Gemeente 1-Wit- te/Boussen 1-0, OAZ-FSV 1-4, Terneuzen 1-HKC 1-1, W Van Strien-Beldo'7910-6. Stand: Dow 1 20-37, FSV 20-31, Witte/Boussen 20-31, ZPSV'48 20- 22, Gemeente 1 20-21, OAZ 20-20, Terneuzen 120-15, Sporting Van de Hemel 20-15, HKC 20-15, Gemeente 2 20-13, Beldo'79 1 20-12, W Van Strien 20-7.

de Stem | 1987 | | pagina 11