René Heyboer oppermachtig Knappe prestatie De Bruijn Rapide-heren goed op dreef Dallinga winnaar 6Polen HAROLD HuZaVo i: TERNEUZEI LAATSTE PLAATS HERENTEAM BC SAS Achtste plaats voor biljarter Bert Timmer in Etten-Leur Stephanie en Sebastien Rottier pakken zege Opening baanseizoen bij AV'56 DE STEM SPORT 2 DINSDAG 28 APRIL 1987 TERNEUZEN - Een spannend basketbalweekeinde. De Voorwaarts-dames konden via winst kampioen worden. Slechts met één punt verschil ging de wedstrijd tegen rivaal Marathon 3 echter verloren. SLUISKILLENAAR SCOORT VIER SERIES VAN 400 OLYMPIA ONFORTUINLIJK TEGEN OUDE MAAS Bl-jeugd Axel goed op dreef Derk-Jan Franse wint fïetscross Resultaten tennisduels DE STEM SPORT KAPELLEBRUG - Roe half tien 's avonds 'afget de pegulanten verdiend ken is het voor ons topd nelissens, werkzaam als reske Zeeuws-Vlaamse men. Stal Den Extei Uitslagen korfba T14 Y oorwaarts mist titel Van onze basketbalmedewerker In de eerste klas heren speelde BC Sas met Dyna- mo'70 2 voor de twee onder ste plaatsen. De Sasse he ren verloren de wedstrijd. Ook hier ging het om slechts één punt. Met een gelijke stand en een gelijk onderling doelsaldo ein digde BC Sas toch als laatste met één punt minder in het scoringssaldo. In de tweede klas heren speelde BV Oost burg 1 om de tweede plaats te gen kampioen Marathon. Het verloor de wedstrijd en is nu afhankelijk van de uitslag Sou burg 3-Matador. Bij een tweede plaats komt er nog een promo tiewedstrijd. Eerste klas dames: MARA THON 3-VOORWAARTS 1 60- 59 - Beide ploegen stonden voor deze wedstrijd op een gedeelde eerste plaats. De winnende ploeg werd kampioen. Deze faire en goed geleide wedstrijd kende een matige start. Mara thon 3 liep uit naar een 11-3- voorsprong. Voorwaarts kwam bij en liep zelfs uit naar 11-23. Door een aantal flaters zag het Marathon dichterbij komen, maar het sloot de eerste helft af met een 26-30-voorsprong. In de tweede helft startte Voor waarts goed, maar zag Mara thon weer naderen. Via 28-38 kwam de tegenstander terug tot 42-42 in de tiende minuut en het werd 52-54 in de vijftiende minuut van de tweede helft. Twee driepunters van Mara thon brachten de stand in het voordeel van de thuisclub. Met de kansen aanwezig voor min stens een verlenging, mocht Voorwaarts op het laatst nog in totaal vier vrije worpen nemen. Helaas werd er maar één benut en de winst ging naar kam pioen Marathon 3. „Het zat er dik in. We hadden het in eigen handen. Het veelvuldig balver lies in de eerste helft en het uit handen geven van de voor sprong in de tweede helft brachten dit nipte verlies tot stand," aldus de Voorwaarts- coach. Linda de Jager en Sonja Geelhoedt werden topscoor- sters. Marathon 3 is kampioen, maar de ploeg promoveert niet. Die plaats wordt ingenomen door de meisjes-junioren hoofdklas. Een vreemde zaak. Voorwaarts 1 heeft met deze tweede plaats ook nog kansen op promotie. Op 17 mei wordt in Vught een toernooi gespeeld. Twee Brabantse, één Lim burgse ploeg en Voorwaarts spelen dan tegen elkaar. Alleen de laatst eindigende ploeg pro moveert niet! Eerste klas heren: DYNA- MO'70 2-BC SAS 80-73 - Een spannende, sportieve en gelijk opgaande wedstrijd. „In prin cipe waren we iets beter, maar we konden niet echt uit de voe ten met hun 2.05 meter lange center. We hebben goed ge speeld, maar kwamen net iets tekort," aldus Peter Vaal na mens BC Sas. Door het verlies van BC Sas hebben beide kemphanen nu zes punten. Een onderling gelijk saldo levert ook geen uitsluitsel op. De droevenis is dat verlies met 80- 73 een verlies van één punt te veel is. Hierdoor wordt Dyna- mo'70 2 dus net voorlaatste. BC Sas moet samen met de numer twee van de tweede klas heren gaan uitmaken of het alsnog niet degradeert of dat de num mer twee van de tweede klas alsnog ook promoveert. Deze ploeg is BV Oostburg 1 of Sou burg 3. Tweede klas heren: MARA THON 3-BV OOSTBURG 1 53- 37 - BV Oostburg reisde in een minimale bezetting af naar Vlissingea De eventuele kans op promotie, door tweede te worden achter de al kampioen zijnde ploeg van Marathon 3, stond op het spel. Helaas kende BV Oostburg een onverzorgd begin. Met een 8-0-achterstand moest het knokken om bij te blijven. Het kwam dus klasse tekort en stond bij rust achter met 29-15. Na de pauze speel den de vijf Oostburgers een fy siek prima wedstrijd. Van onze sportmedewerker ZUIDZANDE - René Heyboer is het trimseizoen uitste kend begonnen. In zijn geboorteplaats Zuidzande, waar hij in het verleden nog nooit kon winnen, liet hij in de slotkilometer zijn vluchtgezel Jean-Marie de Roo in de steek om onbedreigd te zegevieren. Van onze biljartmedewerker ETTEN-LEUR - Bert Timmer van KOT uit Ter- neuzen heeft de succes volle lijn van de laatste ja ren, titels op districts en gewestelijk niveau, niet door kunnen trekken in het kampioenschap derde klas bandstoten van het gewest Zuid-Nederland. In café Arnouts de Etten- Leur moest Timmer met een achtste plaats genoegen ne men. Toch heeft Timmer niet slecht gespeeld. Zeker zijn al gemeen gemiddelde van 2.04 is heel acceptabel. Het ge ringe krachtsverschil tussen de deelnemers speelde hem parten. Waar een ander net dat beetje fortuin had een partij winnend af te sluiten, daar liep het bij Bert Timmer mis. Timmer won twee par tijen en scoorde een hoogste reeks van 19 caramboles. Kampioen werd Chris Schoenmakers uit Loon op Zand met 12 matchpunten, 2.01 gemiddeld en een hoogste serie van 12. Beste Zeeuw was Wim Hansen uit Zonnemaire met een vierde plaats. Zesde werd Aad Weeland uit Vlis- singen. Daarmee kreeg de vijfde uit gave van de Zevendraaiers- ronde en verdiende winnaar, want de 43-jarige Terneuze- naar lag aan de basis van de beslissende vlucht. Met nog acht van de negen tien te rijden ronden voor de boeg ging hij na een premie sprint dusdanig hard door, dat alleen De Roo uit het Belgische Evergem nog kon aanpikken. Dit duo ging onbedreigd de laatste ronde in. Heyboer, we tend met een Belg op stap te zijn die altijd wel kunnen spur ten, nam het zekere voor het onzekere en vluchtte er bij het binnenkomen van Zuidzande alleen tussenuit. Inmiddels had zich nog een zestal renners uit het peloton losgemaakt. Dit jachtgroepje werd bevolkt door Johan Le- poeter, Charles Mollet, Jan Oreel, Henk Dees, Willy de Fe- ber en Ronny de Klerck. Laatstgenoemde won de spurt voor de derde plaats. De re creanten openden de wieier- middag. Zij maakten er een af- valkoers van, tot er drie man overbleven. Dit trio bestond uit Ad de Roo, Camiel de Rooy en Peter van Leemput. Laatstge noemde moest er in de slot- ronde nog af en in de spurt was Camiel de Rooy niet opgewas sen tegen de man uit Zoeter- meer. UITSLAGEN Recreanten: 1. A. de Roo, Zoeter meer; 2. C. de Rooy, Terneuzen; 3. P. van Leemput, Terneuzen; 4. A. Kools, Zuidzande; 5. S. Lijbaert, Sluiskil; 6. A. Herwegh, Heikant; 7. A. de Meijer, Axel; 8. P. van Veen, Zuidzande; 9. A. van der Stoep, Zuidzande; 10. J. van de Velde, Zuidzande. Trimmers: 1. René Heyboer, Ter neuzen; 2. Jean-Marie de Roo, Evergem; 3. Ronny de Klerck, Brugge; 4. Willy de Feber, Hoek; 5. Johan Lepoeter, Oost-Souburg; 6. Charles Mollet, Hansweert; 7. Henk Dees, Terneuzen; 8. Jan Oreel, Vlissingen; 9. Kees Konings, Hoogerheide; 10. Henk Peters, Biervliet; 11. Robert Cloetens, Brugge; 12. Patrick van Straten, Terneuzen; 13. Bert de Ruysscher, Aardenburg; 14. Danny de Munck, Sas van Gent; 15. Benny de Smit, Sluiskil. Door Peter Snelders DEVENTER - „De kapitale fout heb ik in de vierde partij van de poule wedstrijden tegen Wim Maarsman gemaakt. Toen had ik de ballen in vrijwel ideale positie, maar door te nonchalant spel verspeelde ik die kans. Dat heeft me plaatsing voor de finale gekost," zei Jean-Paul de Bruijn na afloop van het voor hem toch succesvol verlopen kampioen schap van Nederland ereklas libre. Een kampioenschap dat hij als derde in de poule beëindigde met een bijzonder hoog algemeen gemiddelde van 183.36. Een knappe prestatie, die nog meer glans had gekregen als hij tot de finaleronde was doorgedrongen. Zoals dat gaat met biljarten op dat niveau en zeker met zulke algemene moyennes, is één foutje vaak beslissend voor plaatsing en zelfs voor de titel. De Bruijn ging niet hoopvol van start Tegen Jac van Peer uit St.-Willebrord noteerde hij twee missers op rij. De week vakantie om extra te kunnen trainen le verde rendement op, want in de daarop volgende derde beurt maakte hij de 400 caramboles in één ruk vol. Dat was de mentale injectie die hij nodig had, want in de volgende partij tegen Jos Goverde maakte hij dat benodigde aantal vanaf aquit. En hij denderde verder. Het vol gende slachtoffer was Piet Adrichem. Opnieuw wees het scorebord voor de 400 caramboles slecht één beurt aan. Toen kwam die vierde partij „In de tweede beurt had ik ze tegen Wim Maarsman bijna in de ideale positie. Juist op dat moment was ik iets te zelf verzekerd en ging in de fout. Maarsman maakte daarop de partij uit. Als ik opge let had en gezien de vorm waarin ik ver keerde, had de partij winst me niet mogen ontglippen. Dat kostte me een finale plaats en wie weet hoever ik dan geko men was." Toch was de mentale weer stand door die misser niet gebroken. Te gen Dick Jaspers moest De Bruijn toezien hoe die speler de 400 caramboles in twee beurten uitspeelde. Op dat moment wees het scorebord 400-1 aan. In de nabeurt legde De Bruijn een serie van 399 in een uitzonderlijk hoog tempo op het biljart en behaalde daarmee remise. Daardoor hield hij de kans op plaatsing toch nog binnen bereik. Hij was toen afhankelijk gewor den van wat Piet Adrichem op de andere tafel tegen Wim Maarsman zou doen. Adrichem kwam toch sterk voor de dag. In twee beurten won hij en dwong plaatsing af. Op de andere tafel deed De Bruijn er ook nog een schepje bovenop en met een opnieuw perfect gespeelde serie d'Americaine maakte hij in twee beurten de partij vol. Het leverde hem het knappe moyenne op van ruim 183, de zekerheid dat hij volgend jaar weer van de partij is en waarschijnlijk ook een stuk zelfver trouwen na de wat mindere resultaten van de laatste tijd. In Deventer werd toch sterk gespeeld, want het toernooigemid- delde van 151.82 kan, al was men daar nog niet zeker van, wel eens een wereld- of zeker een Nederlands record zijn. Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De heren van Rapide deden goede za ken in de hockeycompetitie door de lastige wedstrijd te gen Voorne te winnen. In dezelfde derde klas verloor Olympia ongelukkig van Oude Maas. Bij de dames kwam Olympia goed voor de dag door thuis Teterin- gen met ruime cijfers te verslaan. De dames van Rapide waren minder goed op dreef, want zij verloren kansloos van Goirle. De Goese dames grepen even eens naast de zege. Pelikaan bleek te sterk. De Goese heren deden het beter door van Ze venbergen te winnen. Derde klas heren: RAPIDE- VOORNE 2-0 - Een sterk aan vallend Rapide heeft verdiend gewonnea Toch duurde het tot vlak voor rust voordat Rapide de score opende. Het werd 1-0 door Wim van der Zee, die een goede voorzet van Mario Boon verlengde. Na de hervatting bleef Rapide de sterkste ploeg en het werd dan ook na twintig minuten terecht 2-0 door Peter Bouman. Bij deze score bleef het, omdat Rapide vooral ver dedigend goed speelde. Een verdiende zege. OUDE MAAS-OLYMPIA 1-0 - Olympia speelde vanaf het be gin sterk verdedigend en van uit deze gesloten speelwijze kwamen er verschillende kan sen. Helaas voor Olympia was de keeper van Oude Maas goed op dreef. Na de thee drong Oude Maas sterk aan, maar lang hield Olympia stand. Tien minuten voor tijd moest keeper Ad de Vries toch capituleren. Oude Maas verdedigde de krappe voorsprong met moeite en won deze wedstrijd op ge lukkige wijze. Derde klas dames: RAPIDE- GOIRLE 2-5 - Rapide begon goed en nam via Sabine van Gassen een 1-0-voorsprong. Tien minuten later was het bijna 2-0, maar het schot van Sabine van Gassen belandde tegen de lat. Vlak voor rust kwam Goirle op 1-1. Na de her vatting nam Goirle een 1-2- voorsprong en Rapide wankel de. Goirle rook zijn kans en ging door. Vlot werd het 1-3 en 1-4 en Rapide was verslagen. Via Sylvia de Bakker werd het 2-4, maar de zege van Goirle kwam geen moment in gevaar en in de laatste minuut werd het zelfs nog 2-5. Geflatteerd, maar verdiend voor Goirle. TETERINGEN-OLYMPIA 0-3 - Een bliksemstart van Olym pia, want binnen een kwartier wees het scorebord al 0-3 aan. Twee keer Marianne Dieleman en één keer Yvonne Kooien. Olympia ging vanaf dat mo ment meer het accent leggen op Spelmoment uit de hockeywedstrijd in de derde klas heren tussen Rapide en Voorne. Aan valsopbouw van een Voorne-speler (rechts). - foto wim kooyman de verdediging. Teteringen kreeg wel greep op het duel, maar gevaarlijk werd het niet. De Terneuzense dames hielden dan ook gemakkelijk stand en wonnen dik verdiend. De jeug dige Klaartje Zuiderbaan maakte een knap debuut bij Olympia. PELIKAAN-GO ES 1-0 - Goes was meer in de aanval, maar in de afwerking werd slordig ge speeld. Pelikaan profiteerde daarvan door vlak voor rust op 1-0 te komen. In de tweede helft drong Goes nog meer aan, maar Pelikaan hield stand en behaalde een kostbare zege. Vierde klas heren: GOES-ZE- VENBERGEN 1-0 - Een gelijk opgaand duel. Goes was iets slagvaardiger en greep dan ook de zege, maar het duurde tot diep in de tweede helft voordat Peter Sytstra de winnende treffer op het scorebord kon Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het traditionele jeugdtennistoernooi in het Belgische De Klinge leverde voor zowel Ste phanie als Sebastien Rottier uit St.-Jansteen een klinkende overwinning op, terwijl ook Nathaly Tijs- sen dit paastoernooi besloot met een eindzege. Bij de 14-jarige meisjes overheerste Stephanie Rot tier volledig. Met overwin ningen op achtereenvolgens Tamara de Witte met 6-0, 6-1, Pascal de Ravet met 6- 0, 6-0 en Marion Radema kers met 6-0, 6-0 won zij in de finale van de Hulsterse Franceses Adriaansens met 6-1,6-0. Adriaansens had in de halve eindstrijd gewon nen van Marisa Everling uit Terneuzen met 6-1,6-0. Bij de 12-jarige jongens eiste Sebastien Rottier de eindzege voor zich op. Hij versloeg in de finale Tom Waterschoot uit het Belgi sche Hamme met 6-3, 6-1, nadat hij eerder in het toer nooi op overtuigende wijze had afgerekend met Tijl Garey en René van Gronin- gea Ook voor Nathaly Tijs- sen, evenals Rottier lid van de tenniclub Samsh, was er een eindoverwinning weg gelegd. Zonder een game te moeten inleveren baande zij zich een weg naar de fi nale, waarin zij Inge Dan- neels uit Turnhout met 6-3, 6-4 versloeg. Tim van Veldhoven reikte tot de halve finales bij de 14-jarigen, waarin hij verloor van Tom Naeijaert met 3-6, 4-6, terwijl Marisa Adriaansens bij de oudste meisjes in de halve eind strijd sneuvelde tegen Si- mone Leurs met 6-1, 6-1, Gyon Asselman en Jeroen Everling manifesteerden zich bij de oudste jongens, waarbij Asselman finalist werd, maar in die finale meek tegenstander Ben Maes te sterk voor hem met 6-1, 6-4. Maes had in de halve finale Terneuzenaar Jeroen Everling verslagen met 6-0,6-0. AXEL - Niet de gedoodverfde favoriet Theo Platjouw, maar Louis Dallinga heeft het Benelux-toernooi drie banden gewonnen. Spelmoment uit de basketbaltopper in de eerste klas dames tussen Marathon 3 en Voor waarts. Een Marathon-speelster scoort. Heieen van Espen van Voorwaarts (midden) slaagt er niet in haar af te stoppen. foto willem mieras krijgen. Een moeizame zege voor Goes. UITSLAGEN Derde klas heren: Oude Maas- Olympia 1-0, Tempor-Middel burg 3-1, Rapide-Voorne 2-0, Peli kaan-De Waele 1-0. Vierde klas heren: HCGO-Baren- drecht 1-2, Forcial-Vlissingen 1-6, Goes-Zevenbergen 1-0, Ouden- bosch-HSD 3-0. Derde klas dames: Teteringen- Olympia 0-3, Voorne-Middelburg 3-0, Zevenbergen-Vlissingen 0-0, Rapide-Goirle 2-5, Pelikaan-Goes 1-0. Platjouw, de man die vrijwel alle edities van dit toernooi op zijn naam schreef, moest deze keer genoegen nemen met een vierde plaats. Met Dallinga kreeg dit toer nooi een winnaar van de regel maat. Waar het spel bij de an dere deelnemers gekenmerkt werd door uitschieters naar bo ven en pieken naar beneden, daar bleef de Sluiskilse kaste lein met regelmaat carambole ren. In de kruisfinale klopte bij Frits Bakker met 2-0 (er wer den twee sets van 15 carambo les gespeeld) en diezelfde cij fers behaalde hij ook in de fi nalepartij tegen Frans Hun- tink. Van onze atletiekmedewerker GOES - De Goese atletiek vereniging AV'56 opende het baanseizoen met onder linge wedstrijden voor pu pillen en C/D-junioren. Bij de D-meisjes bleek Lenny Ossewaarde al over een uitste kende conditite te beschikken, getuige haar 8.9 op de 60 gieter en 1.48.5 op de 600 meter. Ook Arjan de Feiter bij de C- jongens bracht al een paar knappe prestaties voor het voetlicht met 12.0 op de 100 me ter en 2.28.8 op de 800 meter. De winnaars van de wed strijden waren: MEISJES: Mini-pupillen: Astrid Pleunis, 40 meter 8.2, balwerpen 5.80 en ver 2.49. C-pupillen: Mieke van Hoven, 40 meter 7.7, balwerpen 13.94 en ver 2.67. B-pupillen: Anne van de Berg, 40 meter 7.54, balwerpen 16.54, hoog 0.80,1000 meter 5.07.2. A-pupillen: Patricia Paauwe, 60 meter 11.7, kogel 3.38, ver 2.58,1000 meter 4.13.5. D-meisjes: Lenny Ossewaarde, 60 meter 8.9, 600 meter 1.48.5, kogel 6.85, ver 3.58, speer 19.30. C-meisjes: Marieke Willemsen, 80 meter 11.9, 600 meter 2.03.4, kogel 5.04, hoog 1.20, speer 18.00. JONGENS: Mini-pupillen: Jasper Nauss, 40 meter 7.8, ver 1.83, bal werpen 14.04. C-pupillen: Peter van Pol, 40 meter 7.9, ver 2.89, balwerpen 21.30, 1000 meter 4.05.7. B-pupillen: Pim Verbeem, 40 me ter 7.3, balwerpen 27.10, hoog 1.05, 1000 meter 4.02.6. A-pupillen: Guido op 't Hof, 60 me ter 9.0, ver 3.57, kogel 6.44,1000 me ter 3.30.2. D-jongens: Richard Koreman, 80 meter 11.5, 1000 meter 3.33.8, kogel 9.31, hoog 1.25, speer 23.14. C-jongens: Arjan de Feiter, 100 meter 12.0, 800 meter 2.28.8, kogel 9.85, ver 5.38, speer 30.58. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de hoofdklas 2 B-junioren leed Terneuzense Boys zijn eer ste nederlaag in deze com petitie tegen Axel BI, dat met 2-0 won. Terneuzen BI bleef met 2-0 baas over Heinkenszand BI en RCS BI was net iets sterker dan Kruiningen BI: 1-0. Stand: Terneuzense Boys BI 8-14, Axel BI 9-12, RCS BI 8-9, Terneu zen BI 8-8, Heinkenszand BI 7-3, Kruiningen BI 8-2. Hoofdklas 1: HW'24 Bi-Middel burg BI 3-2, Kloetinge BI-Vlissin gen BI 4-0 (Kloetinge BI kam pioen). Stand: Kloetinge BI 6-12, HW'24 BI 7-8, Zierikzee BI 6-6, Middel burg BI 5-3, Vlissingen BI 6-1. Toen kon de eveneens in eigen huis spelende Huntink niet stunten. Dat deed de wis selvallige Ed Horemans-speler wel in de kruisfinale tegen zijn clubgenoot Platjouw. Hij blok keerde de weg naar de finale voor de titelkandidaat met alleszeggende 2-0-cijferste winnen. Vooral die ene maakte veel indruk. Toen was Huntink optimaal op dreef maakte de 15 caramboles slechts 9 beurten vol. Dat was goed genoeg om de eer van de kortste set voor zich op te eisen Voor Platjouw, die zo sterk was gestart in dit toernooi, bleef alleen de strijd om de ere prijzen over. Een gebeuren waar de Axelaar zich niet opti maal voor kon motiveren. Hij forceede tegen Bakker nog wel een remise, maar ging in de be slissende set onderuit met 5-3. De finale bracht nooit oogstre lend driebanden. Het spel bleet beperkt tot voorzichtigheid en stond in het teken van de carot- te. De spanning vergoedde veel in een goed bezet café Benelux, want Huntink, ondanks dat hij met 2-0 verloor, was in beide sets niet kansloos. De 15-12,15- 13-winst spreekt wat dat be treft voor zich. De eindstand was (respectie velijk algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Louis Dal linga 0.865-10; 2. Frans Huntink 0.736-4; 3. Frits Bakker 0.825-8; 4. Theo Platjouw 0.953-9; 5. Jo D'Hooghe 0.691-6; 6. Karei de Koeyer 0.544-4. WESTDORPE - Op het ter rein van de Westdorpse fietscrossvereniging De Kreekcrossers opende de BLFCB het seizoen 1987. Een openingsrit met 89 deelne mers. Onder de deelnemers en kele regionale crossers, die zich in de prijzen reden. In de groep 14-jarigen was dat Derk-Jan Franse. Deze Westdorpenaar eindigde als eerste. Zijn plaatsgenote Judith de Mey won eveneens. Zij kwam uit in de groep 8-9-jari- gen. Mario de Ritter uit Sluiskil reed in de jongste categorie. Bij deze 5-jarigen werd hij win naar. Arjan de Mey werd bij de 13-jarigen vierde. De overige vier regionale crossers drongen niet door tot de finalewedstrij den. TERNEUZEN - In de eerste klas van de herentenniscompe- titie in het district Zeeland 1P Hulster Ambacht 1 definitief op weg naar een eerste plaats, terwijl Game'78 1 na de 4-2- winst op Schelde 1 eveneens vast op een eerste plaats staat Uitslagen hoofdklas: DOS 1-BrU' ten 1 0-6, Souburg 1-Duiveland 1 5, 't Halve Maantje l-Kruiningen1 6-0, Klappers 1-Bongerd 11-5. Eerste klas: Hulster Ambacht 1' Animo 1 5-1, Philten 1-Drive 10-e Waarde 1-TVS 1 2-4, Schelde 1' Game'78 1 2-4. Tweede klas: SJEF 1-Hulster Am bacht 2 3-3, Drive 2-Sluis 1 2*J Biervliet 1-Zaamslag 1 6-0, SmasJ 1-Axel 1 6-0, Animo 2-Ador 1 3-4 Game'78 2-Yerseke 10-6. Derde klas: Hulster Ambacht 3* Ludo et Emergo 1 2-4, Vogelvlug 1-Axel 2 2-4, Game'78 3-Philten i 3-3 Vierde klas: TVS 2-Eikenhof Iff Axel 3-Smash 2 1-5, Smash S-VJj gelvlucht 2 3-3, Bos kreek 2-Sluis*» 1 6-0, Con Forza l-Game'78 4 4-2. Door Ton Koomen TERNEUZEN - „Een buit* Zo kun je het rustig stellen. I diging rolde totaal onverwac binnen. Ik had er nooit op Toen Jan Murre, de Terneuz* als trainer mee naar Polen opbelde, geloofde ik het eers heb echter graag toegehapt," Bergs, de 27-jarige taxi-chau Terneuzen, die met Sandra, e van zijn schoonvader Staf uit Absdale, deelneemt aan 1 daagse internationale concou que in Iwno. „Ik ben blij dat Staf de Feber ming gaf. Die zag het allemaal zo zitten. Polen, een hele afst moet je daar in hemelsnaam zo< zijn eerste reactie. Gelukkig he wel kunnen overtuigen," zegt Bei laatste weken fanatiek in traini: dat hij lange tijd 'rust' had genon Voor Ad Bergs geldt hetzelfde Harold Cornelissens: hij kijkt ni< resultaten, is zich goed bewust klasse-geweld dat hij in Polen wachten - er wordt gesprongen dernissen met hoogtes van 1.3( 'Trij Door Ton Koomen „Ik ben bijzonder gelukkig n name aan het internationa Poolse Iwno," zegt Cornells; buitenkansje, maar ik ben w verschuldigd. Ik werk al jar Nieuw-Namen en toen ik m ik naar Polen kon om daar evenement deel te nemen, 3 was klasse, ondanks dat het teel." Harold Cornelissens is 'vol' van Polen. Is er nog nooit geweest, maar kijkt vol verlangen uit naar maandag 4 mei, wanneer de karvaan zich in beweging zet. „Het is voor mij een hele onderneming. Mijn eerste echte buitenlandse trip met paard en al. Zoiets maak je maar eens in je leven mee," stelt Cornelis sens, zelf secretaris van de lan delijke rij vereniging en pony club Hulst, die echtgenote Mary meeneemt naar het Oost blok. „Ook mijn zwager Paul Burm, voorzitter van de lande lijke rij vereniging en ponyclub Hulst en zijn vrouw Anneriet gaan mee. Zoiets maak je ten slotte maar eens in je leven mee. Laten we eerlijk zijn, zulke uitnodigingen rollen niet alle dagen door je brievenbus." De 28-jarige Cornelissens, Van onze sportmedewerker HULST - Het Hulsterse z; van het seizoen 1986-1987 duels boekte Zilveren Kri Neckermann, Kampioen Vervaet won evei Snor. The Movies versloeg m met 6-3 van Klaus/Theo Biesl Stand eerste klas: Vervae Zilveren Kruis 23-32, Pier 19, GTI 23-16, De Snor 24- 23-12, Storm 24-11. Van onze paardesportmedewerker ARNEMUIDEN - In het scl Piet nabij Arnemuiden hield ponyclub De Dijkruiters uit 1 cours voor dressuurcombinat: De familie Den Exter uit Kortgei cours. Hanny de Exter reed zich mei klas naar het oranjelint. Dochter Sandango de eerste prijs. Zij hei klas met haar paard Little Boy. scoorde Sandy den Exter een tv/e Een kringconcours zonder spri was. „Omdat we een kleine verei hebben en de afstand naar De Pi bleem is. Alleen daarom hebben houden," aldus secretaresse A. Ze Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - De uitslagen va gespeelde wedstrijden in het afdf Vijfde klas: Zaamslag 2-ONDO 4 6-i 1-2. Veteranen: Volharding-Olympi: 7 Junioren 3: ONDO 2-KVK 5-4. Jun

de Stem | 1987 | | pagina 10