SSEN UDER j£> SWERK Tweede dartstoernooi Sluiskil groot succes \RIJ WILLIGER VAN BUURTHUI DE BOLSTER IN BLOEMENBUURT: 'Snel beginnen met Raad van State in provincie' Hector Marquinie 50 jaar secretaris kaartclub Amicitia Eis zes weken en ontzegging tegen man uit Zaamslag H. van Yooren wint internationale zeehengelwedstr ij d PLAATSELIJK NIEUWS eien denken Wedstrijd met historische wapens groot succes Tobbedansen DE STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 27 APRIL 1987 k voor rlijks kunnen .D Is startende r mogelijk: n. Want AVO- elaten, waar Voor iedere nale ligers rondom GING IERNEUZEN - Binnen nu en vijf jaar heeft Ter neuzen een ontmoetingscentrum voor tieners no- jig. Een vloeroppervlak van minstens 250 vier kante meter is dan nodig om iedere zaterdag avond, tijdens een disco-avond, zo'n kleine vier honderd jongeren te herbergen. Brommers Feest KVS-VOORZITTER KAPTEYN: Breskens Groede Oostburg IJzendijke Sluiskil Zandstraat A3 HMdeKoningin _3V0 houders van Hulst maken epaalde in artikel 19 van ikend dat zij bij Gedepu- eland te Middelburg een ben ingediend voor het Iwater aan de bodem ten gening van de sportveld gen aan de Zandstraat te te St. Jansteen, de Mal de Kauterstraat te Nieuw- kweg te Hulst lagen liggen met ingang ïei 1987 tijdens kantoor- er inzage op de gemeen- Algemene Zaken, Grote mijn bestaat voor een )en het verlenen van de elijke bezwaren bij ons dag 3 juni 1987 om 15.45 ran het gemeentehuis al- n gedeputeerden J.D. de s zitting worden gehou- r de gelegenheid bestaat hun gevoelens kenbaar ïouders voornoemd, De burgemeester, Mr. F.A.W. Jacobs De secretaris, Mr. H.J. v. Geesbergen. ngt u een deelnemersbewys. :ers invullen) ran girorekening egging machtiging aan SUFA, j dam om van bovenvermeld'' maal per 2 maanden f 10,-1® rij "uw gironummer is uw 'ol' i jn onze correspondent •A'ISKIL - Het tweede in- jrnationale dartstoernooi p de Zwartsnuvers-voor- aarstrofee is een groot suc- geworden. De organisa- je was in handen van car navalsvereniging De jyartsnuvers. Aan het ^rnooi namen ruim vijftig aiensen deel, waaronder een iantal dames. Ray Mack, organisator en zelf ook een fervent beoefenaar van de dartssport, liep stralend rond. Tenslotte was hij de ini tiatiefnemer van dit toernooi, dat gezien de geweldige be langstelling ongetwijfeld een vervolg krijgt. Op acht borden werd gespeeld volgens het 501- systeem met herkansing. Rond half acht werd begonnen met de finales. Bij de heren werd het een spannende strijd tussen Tony Hall, winnaar van het eerste toernooi en William Lie- vens, vorige keer tweede. In deze finale kwam William Lievens als overwinnaar te voorschijn. Op de derde plaats eindigde Van Eenaeme, terwijl de prijs voor de hoogste uit worp naar Ad Buit ging. Bij de dames ging de overwinning naar Linda Hall. 2. Vivian de Koeyer, 3. Lia Weemaes. Zij kreeg ook de prijs voor de hoogste uitworp. Ray Mack: „Dit tweede dartstoernooi is geslaagd te noemen. Een leuk bijverschijn sel is de vraag naar de oprich ting van een dartsvereniging in Sluiskil. Die komt er aan, let maar op." Een pamflet waar je bij binnenkomst niet omheen kon, zette de woorden van Ray kracht bijleden gevraagd voor onze dartsvereniging. Frans Bouchaut, voorzitter van De Zwartsnuvers, was in zijn nop jes met dit succes. „Een vervolg komt er ongetwijfeld. We moe ten ons alleen gaan beraden over de manier waarop. Het liefst zouden we de volgende keer al willen samenwerken met de dartsvereniging Sluis kil." Tienerhuis Ter neuzen nodig Van onze correspondent Behalve voor dansavonden kan een dergelijk centrum x>k gebruikt worden voor allerlei speelse activiteiten. Door de situering van een dergelijk centrum goed uit te oenen kan voorkomen worden dat overlast wordt be- :okkend in een drukbevolkte woonwijk. Dit zei zaterdagavond Cor Ver sprille, vrijwilliger van buurt- liuis De Bolster in de Terneu- sense Bloemenbuurt, tijdens de nering van het vijftienjarig testaan. „Tieners in Terneuzen zijn een vergeten groep. Ze hebben je reputatie niets te Willen, zo- iat voor hen georganiseerde activiteiten bij voorbaat ge- ioemd zijn te mislukken". Versprille wees op de ont- mkkeling van de disco-avon- den in De Bolster. „Begonnen met misschien zes bezoek(st)ers is onze disco uitgegroeid tot een begrip in Zeeuwsch-Vlaande ren. Gemiddeld hebben we zo'n 120 bezoek(st)ers over de vloer. De dansvloer in De Bolster blijkt dan natuurlijk veel te ilein te zijn", aldus Versprille. De vrijwilliger is dan ook vast ran plan bij de nieuwe stich- ling voor Sociaal en Kultureel Werk in Terneuzen aan te Hoppen om een nieuw ontmoe tingscentrum voor tieners van de grond te krijgen. Versprille sluit de ogen niet voor de overlast die de disco in een woonwijk kan geven. „Als om 23.00 uur de disco de deuren sluit vertrekken er zo'n vijfen twintig ronkende brommers. Hoewel wij erop toezien dat de jeugd niet rond De Bolster blijft hangen zijn er toch al verschillende keren klachten bij de politie binnengekomen". Zaterdag was het in ieder geval groot feest in De Bolster. Een twaalf uur durend disco-festijn trok vanaf het begin op het prille uur van 11.00 uur al de nodige danslustigen Hard roc kers, soul- en new wave-aan hangers kwamen in de loop van het halve etmaal wel een kijkje nemen. En disc-jockeys Michel van der Dunne, Rober Dey en Peter Faas zorgden er voor dat tijdens de marathon disco steeds een nieuwe schijf op de draaitafels lag. „Een ge slaagd feest", werd zaterdag avond om 23.00 uur vastgesteld. Van onze verslaggever HOEVEN - Het kabinet zou op zeer korte termijn tien re gionale Arob-kamers in het leven moeten roepen. Gekop peld aan de Raden van Beroep zouden die kamers alvast kunnen beginnen met de snelle afwikkeling van de 13.000 asiel-verzoeken die dit jaar worden verwacht. Op dat pleidooi voor regionale 'filialen' werden de leden van de Nederlandse Bond van Ge- neente-ambtenaren onthaald tijdens hun bondsdag in Hoe ven. Voorzitter mr. P. Kapteyn van de afdeling rechtspraak van de Raad van State stelde ach vierkant achter eerdere Van onze correspondent CLlNGE - De actieve schietvereniging SV Schut terij uit Clinge hield een ge slaagde en goed bezochte schietwedstrijd voor histo rische wapens. Maar liefst 137 enthousiastelin gen waren naar de fraaie ac- jwnmodatie van de SV Schut terij gekomen om elkaar te be kampen. be uitslagen waren: Vrij ge neer: 1. F. Hautphenne 94 pun 's. 2. M. Buts 90, beiden Bel- 'e; 3. W. Kamoen, Terneuzen Dienstgeweer: 1. F. Hau- Wienne 94, 2. W. Lauwers, ^"nge 92; 3. M. Buts 92. Revol- ,er: I- A. Arnoutse, Arnemui- jf1 92; 2. W. Kamoen 91, 3. F. jautphenne 84. Pistool: 1. W. ^moen 93, 2. J. de Loos, Hulst v. 3. L. Kint, Kloosterzande 76. 2^les: Loos. Hulst 80; M. Heynemans, Axel 71; 3. L. J«mvert, St-Jansteen 68; 4. A j 5>met, Vrasene 61 punten. Op j en 8 mei houdt deze vereni- open wedstrijden voor em kaliber geweer. adviezen, onder andere van de commissie De Gaay Fortman op. Naar zijn mening zouden de vijf tot tien miljoen die de re gionale Arob-kamers kosten, zeer goed besteed zijn. Er komt in de oplossing die Kapteyn voorstaat, een behandeling in eerste instantie (voor Brabant in Den Bosch) van beroepen op grond van de administratieve rechtspraak op overheidsbe schikkingen (Arob). „Dat komt de kwaliteit van de recht spraak ten goede. En het recht komt dichter bij de burger", somde mr. Kapteyn als voor deel op. Hij maakte de ambte naren lekker met de voorspel ling dat bij de nieuwe opzet de soms jaren slepende RvS-pro- cedures 'aanmerkelijk' zullen worden bekort Eerste taak voor de Arob-ka mers in de provincie zou de enorme stroom asiel-aanvra gen kunnen zijn van de 13.000 vluchtelingen. Het kabinet wil dat in de toekomst binnen 48 uur een antwoord op tafel ligt Volgens Kapteyn zouden de Arob-kamers straks ook die zaken kunnen afwerken waar bij het tot een zitting komt Voor de afdeling rechtspraak zijn er dat 4.000 per jaar. Alle aanvragen zouden, net als nu gebeurt, vooraf centraal bij de Raad van State in Den Haag moeten worden beoor deeld. Snel contact tussen 'hoofdkantoor' en filiaal' zou mogelijk worden door alle stukken in een computer in te voeren. Woensdag presenteert een ambtelijke werkgroep de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie het prijs kaartje dat aan de decentrali satie hangt. Nog deze zomer zou het kabinet dan een voor stel naar de Kamer sturen. Allemaal Terneuzense tieners zoals ze zaterdagavond in De Bolster aanwezig waren FOTO W1M KOOYMAN Van onze correspondent SAS VAN GENT - Secre taris Hector Marquinie van kaartclub Amicitia uit Sas van Gent is zater dagavond door zijn club eens extra in het zonnetje gezet. Reden hiervoor was dat de 77-jarige Sassenaar vijftig jaar secretaris is van de kaartclub. Bovendien viel dit gouden clubjubileum voor Marquinie samen met het behalen van het kampioenschap seizoen '86-'87. De huldeblijken von den zateragavond plaats in hotel De La Bourse tijdens de sluitingswedstrijd van Ami citia. De kaarters waren best bereid om hun boom bieden even te onderbreken voor hun jubilerende secretaris. Deze werd door voorzitter Josef de Puy - de vierde voorzitter die Marquinie al weer verslijt - kort toege sproken en gelukgewenst na mens de club met zijn jubi leum en overwinning. Uit handen van mevrouw De Puy ontving Hector Marqui nie een fraaie beker. Hector Marquinie is reeds 52 jaar lid van Amicitia. In die tijd wist Mevrouw De Puy over handigt de heer Marquinie de fraaie beker. - FOTO WIM KOOYMAN hij het te presteren vier keer kampioen te worden. Daar naast was hij door zijn be stuurswerkzaamheden een druk bezette man. „Hector is voor velen een markant figuur en daarnaast een prima secretaris. Zeer punctueel maakt hij steeds onze verslagen", aldus een van de bestuursleden zater dagavond. In een besloten gezelligheid - Amicitia telt slechts veertien leden - zette de kaartclub de festiviteiten zaterdagavond voort. 1 MEI-VIERING - De 1 mei viering voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen wordt in De Uit komst in Breskens gehouden. Het programma ziet er als volgt uit: 19.30 uur: opening; 19.40 uur: P. Lodiers van de Voedingsbond gaat in op de actuele situatie; 20.10 uur: thema van deze avond Nica- raqua; 20.45 uur: de interna tionale; 20.50 uur: pauze met verloting; 21.15 uur: mei-bal met orkest The Apollo's. KONINGINNEDAG - In Groede begint koninginnedag om negen uur met klokgelui. Verder is er om tien uur een rondgang door muziekvereni ging Breskens/Groede met een kinderoptocht, verkleed of op versierde fietsen. Om half twee 's middags zijn er kinderspelen op het sportveld en bij slecht weer in de gym zaal. Na afolop volgt de prijs uitreiking waarna alle kinde ren nog een tractatie krijgen. Om half zeven nemen tien ploegen deel aan een zeskamp op het sportveld. Bij slecht weer wordt de wedstrijd ver plaatst naar zaterdag 2 mei. Markt met als thema Zon en Regen. Verder is er een vosse- jacht, kinderspelen en be jaardenmiddag. In de avond uren is er nog een bolling op de banen van bolclub Molen- zicht. KONINGINNEDAG - Het oranjecomité IJzendijke is er opnieuw in geslaagd een leuk programma voor koninginne dag samen te stellen. Om half tien beginnen de festiviteiten. Dan worden de kinderen van de basisscholen opgehaald door muziekvereniging Ge duld Overwint en showband Jeugdbelang voor een optocht met versierde fietsen, gevolgd door een ballonnenwedstrijd. Om tien uur volgt de ope ningsceremonie. Na het spe len van het volkslied door Geduld Overwint worden de ballonnen opgelaten. Om streeks kwart over tien volgt de nieuwe show van show band Jeugdbelang op de VROUWEN VOOR VREDE - De West-Zeeuws-Vlaamse werkgroep Vrouwen voor Vrede houdt dinsdag 28 april de maandelijkse bijeenkomst, aanvang 09.00 uur. Er wordt onder andere gesproken over de 4 mei-herdenking, handte keningenactie tegen atoom- proeven en de komende acti viteiten in de zomermaanden. OUDEREN - De evenemen ten voor ouderen op konin ginnedag worden gehouden op het terrein van gemeen schapscentrum De Sterre. De opening is om 13.00 uur en wordt ingeluid door het zang koor De Nachtegalen. Daarna kan men meedoen aan ver- schilledne spelen als kaarten, sjoelen en biljarten. Buiten word gebold. KONINGINNEDAG - Wijk- vereniging De Straete en het oudercomité van de basi- school Het Zand houden 30 april veel activiteiten voor jong en oud. Programma: 09.30 uur: play back-show voor kinderen in De Straete; 13.00 uur: inschrijven kinder spelen; 13.30 uur: kinderspe len, ballonnenwedstrijd, in schrijven gaaibolling; 14.00 uur: gaaibolling; 17.00 uur: prijsuitreiking kinderspelen en gaaibolling; 18.30 uur: op treden Showband Sas van Gent; 21.00 uur: koninginne- bal met orkest. Tijdens dit bal wordt een rad van avontuur gedraaid. Van onze correspondente MIDDELBURG - Met een alcoholpromillage van 2.68 raakte W. van de W. uit Zaamslag op 21 september op de rijksweg bij Hulst met zijn auto van de weg, waarbij een passagier zwaar gewond raakte. Vrijdag eiste officier van justitie mr. Beaumont voor de rechtbank in Middelburg te gen de automobilist een gevangenisstraf van zes weken plus een rijontzegging van 18 maanden. Van de W. was die dag al vroeg op stap gegaan, 's Morgens had hij in een Terneuzens café een zestal pilsjes gedronken, waarna hij in de loop van de middag een vriend ophaalde met wie hij in Hulst nogmaals een café bezocht. Rond half zes besloot het tweetal naar huis te gaan en, zo verklaarde de vriend later, „ik merkte wel dat Van de W. eigenlijk niet meer in staat was om te rijden". Getuigen zagen hoe Van de W. buiten de bebouwde kom gas gaf en inzittenden van een tegenligger schatten zijn snel heid op meer dan 80 km per uur. Zij zagen ook hoe de auto plotseling na een slinger naar links met de rechterwielen in de berm terecht kwam, waarna Van de W. de macht over het stuur verloor. Via een fietspad en een sloot sloeg de wagen over de kop om tenslotte in een weiland tot stilstand te komen. De passagier kwam onder de auto terecht en in het zieken huis werd onder meer een ge broken nekwervel geconsta teerd. Ook Van de W. zelf raakte bij het ongeluk gewond. Volgens Van de W. zou hij, verspreid over de hele dag, zo'n 'vijftien biertjes' hebben ge dronken en 'de hoogte van het alcoholpromillage kan dan ook beslist niet kloppen', aldus de verdachte. Voor de rechtbank werd hem voorgehouden dat dit promillage door het gerech telijk laboratorium was vast gesteld en de officier van justi tie achtte een en ander dan ook wel degelijk bewezen. De rechtbank doet over veer tien dagen uitspraak. Van onze correspondent ZAAMSLAG - De zaterdag gehouden internationale zee- hengelwedstrijd georganiseerd door de hengelsportvereni ging Sport en Ontspanning te Zaamslag is gewonnen door H. van Vooren uit Kloosterzande. Aan de op het parkoers nabij de Terneuzense watertoren ge houden viswedstrijd namen 135 hengelaars deel. De vangsten waren zeer goed en de winnaar slaagde erin 3910 gram vis op het droge te slaan. Na afloop werden in het verenigingsge bouw De Poort te Zaamslag de prijzen aan de winnaars uitge reikt. Uitslag: 1. H. van Vooren van De Vogel te Kloosterzande, die tevens de overwinnaarsbeker in ont vangst mocht nemen. 2. J. van Hoye (De Vogel) met 3353gram. 3. J. Lepoeter (HVKK) Kapelle 3174gr. 4. L. Vandedriesche (CCB) Blan- kenberge 2822gr, tevens beker voor de eerstgeplaatste buitenlander. 5. L. Lair (Noordzeevissers) Knok- ke/Heist, 2560gr. 6. D. Slabbekoorn (EGHV) Goes 2498gr. 7. G. Ver- sluis(EGHV) Goes 2405gr. 8. W. Rijsdijk (Edelkarper) Bergen op Zoom, 2312gr. 9. P. Lair (O.F.C.) Oostende 2310gr. 10. J. van de Velde (ZCS) Sluiskil 2223gr. De be ker voor de bestgeklasseerde Ne derlandse dame werd gewonnen door mevrouw Van Hoye van De Vogel te Kloosterzande. De beker voor de best geplaatste buiten landse dame ging naar mevrouw De Poorter van TVW te Wenduine. Als eerste junior plaatste zich Er- win de Zutter van HVSO te Zaam slag en de beker voor het eerste se niorenlid van de organiserende vereniging ging naar J. de Blaey te Zaamslag. Van onze verslaggever WILLEMSTAD - Laatste jaars studenten van de Agrarische Hogeschool in Dordrecht houden ter gele genheid van de afsluiting van hun studie op 20 juni een wedstrijd tobbedansen in de oude Haven van Wil lemstad. De wedstrijd wordt gepresen teerd door Jack van Gelder.

de Stem | 1987 | | pagina 7