Marijnissen klasse apart Felle strijd in derde klas D om degradatie UITGAVE WIM HENDRIKS-TROFEE Axel blijft in titelrace De Crom voorop in Zuidwesthoek HOEK VOO Verlies Cadzand IN VUFDE Schroevers en Vermaas winnaars in Groede Krap verlie van Sluiski -DE STEM SPORT 6 MAANDAG 27 APRIL 1987 Uitslagen Puntendeling Oostkapelle HOOFDPLAAT TREFZEKER GEKLOPT Hulp BESTEM SPORT7 HOEK - Het verwachtin Hoek en AZW is in een pu KOEWACHT/HULST - Nico van de Klundert - hij had overigens het nummer opgespeld gekre gen van broer Peter, zodat die eerst door de jury als winnaar werd uitgeroepen - toonde zich gis termiddag in de vijfde Wim Hendriks-trofee voor amateurs de snelste van een kopgroep van vijftien renners. Erik Vereecken moest genoegen nemen met de tweede plaats en als derde bolde verrassend Peter van 't Westeinde over de streep. T8 TERNEUZEN - Niek Marijnissen, die eerder dit seizoen al fiets/loop- wedstrij den in Vlissingen en Terneuzen won, bleek ook een klasse te sterk voor de Zeeuwen in de openings-triathlon van de MTS/MEAO in Terneuzen. De 21-jarige MTS-scholier uit Bergen op Zoom kwam al als eerste uit het water ep werd ook tijdens het fietsen en lopen niet meer bedreigd. „Jammer dat een man als Jan Louisse hier niet was, want dan zou er onge twijfeld meer strijd te zien geweest zijn," liet hij zich, zo fris als een hoentje na de kwart triathlon ontvallen, om vervolgens een pluim op de hoed te steken van de organisatoren. Terecht, want was Camiel de Rooy voor het begin nog benauwd dat het wel eens uit de hand kon lopen, na afloop waren er alleen maar positieve dingen te horen. Mede omdat men voor het fietsen naar een grotere ronde - ongeveer twintig kilometer - was uitgeweken. Het veld was na het zwemmen zo uit elkaar geslagen, dat het probleem van het stayeren zichzelf oploste. Achter de ongenaakbare Marijnissen vond wel een leuk gevecht met de tweede plaats als inzet plaats. Dit tussen Adri Flipse en Mario Willems. Laatstgenoemde was na een achil lespeesblessure na een jaar op non-actief te hebben gestaan, weer present. Bijna gelijktij dig arriveerde dit duo na het fietsen, nadat Willems onderweg Flipse toen die een ver keerde weg was ingeslagen, had teruggeroe- pea De man uit Westkapelle bedankte de Terneuzenaar na afloop dan ook voor dit sportieve gebaar. Tijdens het lopen echter kon Willems Flipse niet bijbenen „Normaal is hij sneller dan mij. Dus zeker op dit moment, want ik had nog niet meer dan negen kilometer gelopen," aldus een tevreden Willems na afloop. Minder tevreden was Peter Picavet over zijn loopwerk. „Normaal mijn sterkste punt. Zwemmen en fietsen gingen vandaag lekker, maar met het lopen kwam ik totaal vast te zit ten." Het bewijs lag er, want hij kon Hans Cornelis niet in de kraag vatten. Dit terwijl de Groedenaar normaal gesproken op dit onder deel toch minder goed uit de voeten kan dan Picavet. Bij de dames zegevierde Ria Verstraeten uit Oud-Gastel en Hans Jasperse was de beste veteraan. Mario Rotthier won bij de junioren. Op de achtste triathlon zegevierden respectie velijk Rob le Due bij de senioren; Cees Roose bij de veteranen; Karin Karmelk bij de dames en Tom de Jonge bij de junioren. In totaal wa ren er 70 deelnemers naar het zonnige Schel penhoekje gekomen. Kwart triathlon (950 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 9,4 kilometer lopen) se nioren: 1. Niek Marijnissen, Bergen op Zoom 1.51.26; 2. Adri Flipse, Westkapelle 1.56.25; 3. Mario Willems, Terneuzen 1.57.53; 4. Adri Gerards, Zierikzee 1.58.56; 5. Gerry Boelhou wers, Den Haag 2.01.10; 9. Hans Cornelis, Groede 2.06.03; 10. Peter Picavet, Hulst 2.06.15; 11. Eddy Vink, Westdorpe 2.08.12; 12. Jan van der Linde, Oostburg 2.08.59; 13. Frank Audenaerde, Terneuzen 2.09.53. Vete ranen: 1. Hans Jasperse, Axel 2.07.03; 2. Piet Verhage, Westkapelle 2.07.46; 3. Jan de Jonge, Terneuzen 2.08.58; 4. Joris Wuyts, St.-Pau- wels 2.11.10; 5. Henk Bollebakker, Den Haag 2.21.18. Junioren: 1. Mario Rotthier, De Klinge 2.11.19; 2. Henk van Straten, Best 2.12.01; 3. Dirk Landsbergen, Brussel 2.29.54. Dames: 1. Ria Verstraeten, Oud-Gastel 2.30.59; 2. Nathalie Zuyderveld, Hoogerheide 3.01.55. Achtste triathlon (475 meter zwem men, 20 kilometer fietsen en 4,7 kilometer lo pen) senioren: 1. Rob le Due, Breda 1.06.20; 2. Theo Poppe, Vlissingen 1.06.33; 3. Rob Huys, Oosterhout 1.06.39; 4. Tonnie Strijdonk, Ter neuzen 1.11.26; 5. John Eckhardt, Axel 1.12.52. Veteranen: 1. Cees Roose, Goes 1.06.47; 2. Fons Warrens, Sluiskil 1.07.19; 3. Simon van der Linde, Oost-Souburg 1.13.15; 4. Henk de Jonge, Bergen op Zoom 1.14.01; 5. Tonny Hendriks, Axel 1.15.10. Junioren: 1. Tom de Jonge, Bergen op Zoom 1.04.58; 2. Leon van Halderen, Oosterhout 1.09.38; 3. Ronny de Martelaere, IJzendijke 1.11.57; 4. Erwin Ge rards, Zierikzee 1.13.53; 5. Patrick Overgauw, Terneuzen 1.22.30. Dames: 1. Karin Karmelk, Terneuzen 1.19.34; 2. Sabine Hertogh, Zuid- zande 1.23.58; 3. Nicole Spruyt, Terneuzen 1.29.17. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de hoofdklas 2 A-junioren deelde Terneuzen Al de punten met Axel Al via een 2-2-uitslag. HW'24 Al won met 4-2 van Serooskerke Al. Arnemuiden Al effende de weg naar de titel door met 6-0 van Zeeland Sport Al te winnen. Stand: Arnemuiden Al 7-13, HW'24 Al 8-10, Axel Al 7-8, Zee land Sport Al 7-6, Terneuzen Al 7- 4, Serooskerke Al 6-1. Hoofdklas 1: Kloetinge Al-RCS Al 1-0, Vlissingen Al-Middelburg Al 0-1, Zierikzee Al-Goes Al 1-3. Stand: Kloetinge Al 8-11, Middel burg Al 8-10, Vlissingen Al 8-9, Goes Al 8-8, RCS Al 8-6, Zierikzee Al 8-3. Van onze sportmedewerker ALPHEN AAN DE RIJN - In de eerste klas A van het landelijk voetbal pakte Oostkapelle opnieuw een puntje door ARC op 0-0 te houden. Het was overigens een slechte wedstrijd met twee zwak spelende teams. ARC was nog niet helemaal ze ker van behoud van een plaats in de eerste klas, speelde terug houdend en Oostkapelle was kennelijk bang voor een neder laag. Vijf minuten voor tijd scoorde ARC, maar de aanhang juichte te vroeg, want het doel punt werd wegens buitenspel afgekeurd. Door Peter Snelders AXEL - De 4-0-zege van Axel doet vermoeden dat die ploeg heer en meester was tegen Hoofdplaat. Toch was dat slechts ten dele waar, want Axel mocht wel op de meeste en beste scoringskansen bogen, in het veld bood Hoofdplaat redelijk tegenstand. Slechts een tiental minuten in de tweede helft was Hoofdplaat de kluts even kwijt. Toen lukte er niets bij die ploeg en sloeg Axel gretig toe om de verwor ven 1-0-voorsprong uit te bou wen tot 3-0. Daarmee was het duel beslist en ondanks dat Hoofdplaat zich via een risico vol offensief nog enkele goede kansen wist te scheppen, twij felde niemand er aan dat de winst Axel nog zou ontglippen. Dat het op de valreep nog 4-0 werd vloeide voort uit die aan vallende speelwijze van de be zoekers, waarop Axel knap counterde. De openingsfase gaf een ge lijk opgaand spelbeeld te zien en in dat begin was zelfs de beste scoringskans voor Hoofd plaat. Een voorzet van Stanny Soulimans werd verkeerd be oordeeld door Jacky Jacobse en de forse voorstopper zag de bal over het doel van Tonny Gom- mers verdwijnen. Die doelman moest in de eerste helft toch enkele keren handelend optre den om Hoofdplaat-gevaar te bezweren. Een constatering die aangeeft dat de bezoekers niet kansloos waren. Axel had wel iets meer in huis en vooral qua opbouwend voetbal, kwam die ploeg beter voor de dag. De beste kans kreeg Cees Sa- man. De man in vorm, want hij heeft de laatste weken al bij zonder sterke wedstrijden ge speeld voor Axel. Geen man die de wedstrijd even beslist, maar wel het toonbeeld van nut. Overal is hij aanwezig door zijn grote actieradius om bal len op te pikken en verdedi gend houdt hij zich ook knap staande op het Axelse midden veld. Het zou een bekroning voor zijn goede vorm zijn ge weest als hij de openingstreffer had gescoord. Uit een voorzet van de knap opkomende Leo Bracke kopte hij vrij voor doel man Mark Pielaat voorlangs. Niet lang daarna zag Fonny Verstraeten een verdwaalde bal tegen de deklat belanden en schoot Dikky de Pooter voor langs. De beste kansen waren dus voor de thuisploeg. Spelmoment uit de wedstrijd Axel-Hoofdplaat. Axel-aanvaller Jan van de Broeke kopt een voorzet door. Dikky de Pooter van Axel (tweede van links) kijkt gespannen toe. FOTO WIM KOOYMAN. Toch had die ploeg de hulp van Hoofdplaat nodig om voor de pauze op voorsprong te komen. Werner Temmerman verde digde fraai uit door zich van drie spelers te ontdoen, maar maakte daarna de kapitale fout die tegenstanders nog eens op de zoeken en een foutieve te rugspeelbal, noodgedwongen, naar doelman Pielaat te spelea Dikky de Pooter onderschepte die bal en de Hoofdplaat-doel man kon niets anders doen dan de Axel-aanvaller neerleggen. 'Strafschop', zei de gedecideerd en knap leidende arbiter Van Wanrooy uit Roosendaal. Mels Verhelst maakte dat karwei bekwaam af. Na de pauze trok Hoofdplaat het initiatief naar zich toe, maar dat hield automatisch in dat de Axel-aanvallers en mid denvelders door snel uit te ko men meer ruimte kregen. Fonny Verstraeten zag een kopbal door Mark Pielaat overgetikt worden en diezelfde doelman had wat geluk toen een goed schot van Leo Bracke rakelings voorlangs ging. Het was Alexander de Visser die de voorsprong uitbouwde. Duide lijk op de weg terug, na een langdurig ziekteproces, scoorde hij met een fraai schot 2-0. Dat luidde de periode van een Axel-overwicht in. Kort daarna schoot Alexander de Visser van dichtbij tegen de Hoofdplaat-doelman op en en kele minuten later werd het 3-0 door Dikky de Pooter, die een voorzet van Mels Verhelst van dichtbij binnenschoot. Hoofd plaat herstelde zich daarna, verhoogde de druk op de Axel goal, zag Jan van de Broeke bijna in eigen doel scoren en even later een bal op het nip pertje voor een inkomende Hoofdplaat-aanvaller wegwer ken, maar kon de weg naar het net niet vinden. In de slotse conden werd het zelfs nog 4-0. Een snel uitkomende Glen Hoffman, ook een van de betere Axel-spelers de laatste weken, bediende zijn voorstopper Jan van de Broeke op maat en kort bij doel, met een onverwacht technisch hoogstandje, wist Van de Broeke Pielaat op het verkeerde been te zetten: 4-0. Van onze sportredactie BERGEN OP ZOOM - John de Crom heeft zaterdag Omloop van de Zuidwesthoek, een wielerklassieker voc- amateurs, gewonnen. De Crom, uit Hoogerheide, legt de 160 kilometer af in 3 uur. 58 minuten en 10 seconden, Het parkoers was zo zwaar, dat niet meer dan 28 van de 128 gestarte renners de streep in Bergen op Zoom bereikten. Tot het traject behoorde een stuk van dertig kilometer, dat over kasseien ging. Uitslag: 1. John de Crom (Hoo gerheide) 160 kilometer in 3.58.10 2. Patrick Tolhoek (Yerseke), Daan Luyks (St-Willebrord), Heddy Nieuwdorp (Wemeldingf' 5. Nico van de Klundert (Hoogs, heide) op 0.20, 6. Peter Heee (Sprundel), 7. Peter van de Kin. dert (Hoogerheide) op 0.50, t Harry Deelen (Dordrecht), 9. Ar' gel Povorosa (Roosendaal), Kees Hopmans (Hoogerheide), Van onze sportmedewerker GROEDE - R. Schroevers bij de liefhebbers en M. Verma; bij de nieuwelingen zijn winnaar geworden van de opa ningskoers in West-Zeeuwsch-Vlaanderen te Groede. Wedstrijden die op het 1200 meter lange, bochtig rondje werden ontsierd door valpar tijen met als ergste slachtoffer Rudy de Bakker. Dit met nog een tiental kilometer te rijden bij de liefhebbers. R. van der Wielen en De Bakker sloegen tegen het wegdek. Eerstge noemde kwam er vanaf met een aantal snij wonden in het bovenbeen, maar De Bakker werd na eerste hulp naar het ziekenhuis in Terneuzen ver voerd, waar de eerste berichten over een hersenschudding spraken. Ondertussen was de koers bij de liefhebbers gelopen. Na een uitstapje van H. Vermeulen en K. Coppoolse, die halfkoers werden ingerekend, ging R. Schroevers aan de haal. Hij kreeg eerst Leo de Jonge als gezel mee, terwijl vervolgens ook P. Burgers en Wim Oele aansloten. Dit kwartet bleef bijeen, waarna Schroevers over de snelste benen bleek te beschik ken. R. van Hoek regelde de pe lotonsspurt voor de vijfde plaats. Bij de nieuwelingen lag het tempo dusdanig hoog, dat er geen enkele ontsnapping geno teerd kon worden en het op een massaspurt uitdraaide. M. Ver maas en P. Kila gingen vrijwel gelijktijdig over de streep, waardoor er wat discussiewerk aan te pas kwam, maar de jury bleef bij Vermaas als winnaar. Richard Siereveld uit Vlissin gen was de eerste Zeeuw, op een vierde plaats. UITSLAGEN Nieuwelingen: 1. M. Vermaas (Zoe- termeer) 40 kilometer in 1.01.50, 2. P. Kila (Leidschendam), 3. A. van der Struis (Vlaardingen), 4. R. Sie reveld (Vlissingen), 5. O. Hofstee (Middelburg), 6. R. de Smit (IJzen dijke), 7. E. van der Kley (Gorkum), 8. F. Zoetewei (Kapelle), 9. M. Ber gen (Wouw), 10. J. van Cadzand (Westdorpe), 11. J. Wiskerke (Kort- gene), 12. J.P. Schrauwen (Hooger heide), 13. P. van de Vijver (Zuid- dorpe), 14. E. van Alphen (Koe wacht), 15. R. Boogaard ('s Graven polder), 16. E. Provoost (Biggeker- ke), 17. M. van Loo (Middelburg), 18. R. van Gils (Vlissingen), 19. J.P. Fortrei (Breskens), 20. M. Zaan (Zuiddorpe). Liefhebbers: 1. R. Schroevers (Ar nemuiden) 60 kilometer in 1.25.40,2. L. de Jonge (Lewedorp), 3. W. Oele (Kapelle), 4. P. Burgers (Moerge stel), 5. R. van Hoek (Den Bosch), 6. W. Osse (Middelburg), 7. P. Sager (Zuid-Beijerland), 8. F. Meyaar- (Wemeldinge), 9. M. Dij kwel (Y® seke), 10. W. Blok (Lewedorp), 11,5 Broersma (Zoutelande), 12. R. Hertgg (Biggekerke), 13. W. W:e houwer (Sommelsdijk), 14. K Co;, poolse (Middelburg), 15. J. de Grw (Vlissingen). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Sluislt heeft zich nog niet in veilig heid kunnen spelen in tweede klas B. Op ei| veld ging het met 0-1 onder tegen Boeimeer. Zie rikzee speelde gelijk tege Taxandria met 0-0 en derde Zeeuwse tweedeklas ser, Middelburg, deelde vi: een 1-1-eindstand de ten met SCO. SLUISKIL-BOEIMEEK 0-1 De eerste helft ging gelijk Sluiskil had in deze period pech, omdat een inzet Mark de Kunder via de bint: kant van de paal terug het vel insprong. In de tweede hel kwam het daarentegen weg bij een achterwaarts Boeimeer-kopbal die tegen lat spetterde. Eveneens kwa: het goed weg bij een handsit van Herman Saveneye. De a: biter zag deze over het hoofde zodoende bleef een strafs* achterwege. De beslissende viel omstreeks de 65e minui Dennis Wijnands haalde toe uit voor een verwoestend sefc 0-1. Sluiskil kwam niet mee aan doelkansen toe. TAXANDKIA-ZIERIKZFi 0 - Zierikzee had het beste ve het spel, maar kon evenals i tegenstander de weg naarl* doel niet vinden. De score blei zodoende onaangeroerd. SCO-MIDDELBURG 1-1 -3 een doelpuntloze eerste hei opende Schrijder na de fe score: 0-1. In de zeventigsteïr. nuut maakte Van Wanrooy ge lijk. Een unieke kans in deslo: minuut liet SCO onbem: Vanaf elf meter werd te zacl ingeschoten, waardoor de delburg-keeper de bal pakken. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de derde klas D heeft Breskens door met 1-0 van BSC te winnen de kampioenstitel binnen. Onderaan duurt de strijd om degradatie nog in alle hevigheid voort. Vogel waarde en STEEN, die gis teren tegen elkaar in het veld stonden en met 1-1 ge lijk speelden, blijven daar voor de belangrijkste kan didaten. SC Gastel haalde een puntje uit het duel tegen Clinge, eveneens via een 1-1-eindscore. MOC'17 versloeg Goes met 3-0. Cluzona bleef met 3-1 baas over Inter nos en Roosendaal haalde fors uit tegen Moerse Boys: 5-1. SC GASTEL-CLINGE 1-1 - Het is in deze competitie al meer gebeurd dat Clinge zich in de slotfase van een wedstrijd de winst alsnog zag ontgaan. Gisteren leek het team te gaan winnen, maar in de allerlaatste minuut kreeg het een straf schop tegen en dat betekende 1- 1. SC Gastel-speler Willy Mol werd in het strafschopgebied onderuit gehaald en het was Sjaak Takx, die het vonnis vol trok en zodoende een kostbaar puntje voor de thuisclub in de wacht sleepte. Overigens een juiste uitslag, want zeker in de eerste helft was SC Gastel de ploeg die de toon aangaf. T« kwam in die periode Clinge' 0-1 door een doelpunt van 1* cas van de Voorde. Een v»' sprong die lange tijd met s; ces werd verdedigd, tot1 voor Clinge fatale moment de laatste minuut van dit spo' tief gestreden duel. MOC17-GOES 3-0 - Een i verdiende overwinning, ploeg uit Bergen op Zoom veel sterker. Alleen dankt doelman Ronald Kole van G" bleef de schade tot drie treffc' beperkt. Halverwege de eer: helft moest hij toch zwictó voor een doorgebroken H® Hagenaars, die MOC'17 op 1' bracht. Vlak daarna werd Ij 2-0 via Wilbert Bennaars.y keihard inknalde. Na de vatting zag het er even naai - dat Goes de zaken anders aanpakken. Het Goese oi sief leverde echter niets op MOC'17 nam het initiatief in handen. Door Wilbert naars werd het tenslotte nc 0. CLUZONA-INTERNOS 3 Rust 0-0, Pierre van Broek)" ven 1-0, Dré Maas 2-0, Pi8® van Broekhoven 3-0, Ric^ Prins 3-1. ROOSENDAAL-MOERSE BOYS 5-1 - Rust 1-0, 1 Swinkels 1-0, Jeroen van B 2-0, Thijs de Jong 2-1, Ted« Eek 3-1, Dennis Rijthoven Rob Swaans 5-1. Ir Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Nu de kam pioen in de derde klas A van het landelijke zaterdag voetbal bekend is, richt de belangstelling zich geheel 0p wat onderaan nog gaat gebeuren. pe beide Zeeuws-Vlaamse ver tegenwoordigers, Temeuzense Boys en Zaamslag, hebben in feite niets meer te winnen of te verliezea Terneuzense Boys verloor met 1-0 van Nieuwdorp, dat evenals Kapelle, dat met 3-0 van Zaamslag verloor, nog Derb Door Rinus Verberkmoes Beide formaties scoorden zow keer en stopten zodoende bij ee die AZW-coach Radt 'terec Doorns deelde deze mening. „Na de eerste gelijkmaker zijn we teruggevallen. AZW kon daardoor het spel gaan ma ken," stelde hij. De uitlatingen van beide coaches geven duidelijk aan dat de derby geen echte win naar kende. In eerste instantie leek Hoek daar het meeste recht op te laten gelden. Nadat Quataert voorlangs het doel van Verpoorte had besloten, ging dezelfde keeper in de fout bij een hoekschop van De Block. Onnodig uitlopend stompte hij de bal terug tot bij De Block, die vanaf de zijkant onmiddellijk uithaalde voor een prima inzet. AZW-verde diger Scheele restte toen niets anders dan de bal uit het doel te slaan. Met de toegekende strafschop belastte De Block zich. Een meevallertje zoals la ter bleek. Wim Verpoorte: „Ik weet hoe en waar Jan zijn h strafschoppen neemt." Deze d kennis was voldoende om de gi bal uit de hoek te ranselen. De U Block over deze unieke sco- ai ringsmogelijkheid: „Dat Wim T dat wist, was geen probleem. Ik schoot gewoon te zacht in." H Lang moest Hoek echter niet v< treuren. Vijf minuten later k< zond Guido van Boom met een te magnifieke dieptepass Mark PJ van Vugt de diepte ia Recht- V streeks op Verpoorte afstui- tv vend zette hij op het laatste v£ moment voor richting Van den dl Houte. „Buitenspel", oordeelde T] AZW-grensrechter Theo van lij Altea Arbiter Heyboer floot A echter niet. Aangezien de bal ee Van den Houte niet bereikte, h£ leek het een prooi voor Ver- te poorte te wordea „Los," riep te hij dan ook. Te laat echter voor ce de in beweging zijnde Jan van ui Drongelen, die ongelukkiger- hi wijs de bal naast zijn doelman b« tikte. Van Vugt was er toen als in de kippen bij om te scoren. Al thans, deze vergelijking wordt nogal eens getrokken. De drie Di kippen die de Hoek-H-side k« even later losliet, waren min- st< der actief. Wereldvreemd zaten hc zij in het AZW-strafschopge- ve bied rond te kijken, gezapig nc wachtend op verlossende spe- m lers-handea pl R£ Van onze sportmedewerker CADZAND - In de tweede klas van het Zeeuwse afde lingsvoetbal verloor Cad zand zaterdag met 1-2 van WIK Daar zag het in het begin niet naar uit, want Cadzand was vrijwel de gehele eerste helft bet meest in de aanval. Een yeldoverwicht dat echter niet m doelpunten kon worden uit gedrukt Tegen de verhouding in - kwam WIK na ongeveer een v half uur op voorsprong. Een Jdtval over rechts luidde de treffer in, gevolgd door een voorzet die door spits Ad den Soer werd ingekopt. In de tweede helft waren de bordjes verhangen en nam de ploeg uit Kerkwerve het heft in handen, t-adzand werd teruggedrongen en weer Ad den Boer tilde de jjwnd naar 0-2. Het laatste kwartier was voor Cadzand en een in het nauw gedreven ver dediger van WIK werkte de bal aehter zijn eigen doelman. putte hieruit moed, jfaar de tijd om de gelijkmaker 16 scoren was tekort Wil nei sla ver din Zege Nico van de Klundert Door Eddy de Schrijver Nico van de Klundert won vrij gemakkelijk. „Op de twaalf was er niemand tegen me opgewassen. Ik stond er wel van te kijken, want ik had de Ronde van de Zuidwes thoek (zaterdag, red.) nog in mijn benen", aldus de geluk kige winnaar, dLie eerder dit seizoen Gent-Staden op zijn naam schreef. Erik Vereecken was ook te vreden, al had hij graag de eer ste klassieke zege op zijn naam geschreven. „Ik heb me bewust de hele koers rustig gehouden. Toen de slag viel, was ik erbij. Ik dacht echter dat de finish verder lag en begon daardoor te laat aan m'n spurt", aldus Vereecken. De wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen won overigens het ploe- genklassement. De vijfde Wim Hendriks trofee kende een merkwaardig verloop. Allereerst reed de hele meute in Graauw de verkeerde kant op: richting Paal in plaats van richting Emmahaven. De koersdirectie laste daarop een neutralisatie in van tien kilo meter. Arjan van de Dries trok daarna ten aanval. Zijn maxi male voorsprong bedroeg der tig seconden. Hans Vis en Ab Verplanke reden lek in die fase en voor Ab Verplanke bete kende dit een vroegtijdig einde van de wedstrijd. De Engelse ploeg liet tijdens deze Wim Hendriks-trofee van zich spreken. Rooney ging na bij St. Jansteen in de aanval en pakte zodoende enkele vette premies. Voor het binnenrijden van Koewacht reed Guus Bar- horst, een beetje kwaad omdat hij niet voor de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen mocht uitkomen, maar in de districtsselectie was opgeno men, lek. Barhorst reed het gat uitstekend dicht, maar op de kasseien van de Peerenboom moest hij deze inspanning on middellijk bekopen. De eerste kasseienstroc bracht zeven renners aan de leiding. Dat waren Van Goe- them, Bijvank, Nico van de Klundert, Kant, Raas, Leijs en De Maesschalk. Deze renners werden echter snel in de kraag gepakt. Raas verdween even later van het strijdtoneel met knieklachten. Nabij Axel gingen Niek de Taeye, Arjan van den Dries en Richard Bradley in de aanval. Zij kregen twintig seconden voorsprong, maar vlakbij de Kijkuit konden zij een kruis maken over deze vlucht. Daarna was het de beurt aan Frank Timmers van de wieler vereniging Breda. Hij kreeg Marcel Gunst mee en zij liepen 35 seconden uit. In Ossenisse ging Cor Ver- vaet, hij reed een verrassend sterke eerste seizoenwedstrijd, in de aanval. Hij rook de pre mie in Kloosterzande en streek die ook op. Van Goethem kwam daar als tweede door, de Engelsman Bradley als derde. De drie kwamen samen, maar nog voor het binnenrijden van Rapenburg was het gedaan met hun vlucht. Op 50 kilometer van het Nico van de Klundert gaat zegevierend over de eindstreep in de vijfde Wim Hendriks Trofee voor amateurs. Erik Vereec ken wordt tweede. einde kozen Frank Geensen en Rob Bijvank de aanval. Het duo kreeg gezelschap van Niek de Taeye en Timmers, maar het laatste tweetal ging tegen de vlakte. Bijvank en Geensen bleven fier overeind en liepen tot 1.30 minuut uit. Toen kwa men er enkele reacties los, maar het duurde tot tien kilo meter voor de streep eer het tweetal werd ingelopen. Peter van 't Westeinde leek gedoemd tot een klassering in de achter hoede, toen hij lek reed vlak voor de kasseienstrook in Bel gië. Maar Van 't Westeinde reed berestefk en kwam vrij snel terug. Op acht kilometer van de fi nish viel de beslissing. Zestien renners maakten zich los van de rest van het peleton. Die zes tien waren Anton van Putten, André de Vries, Twan van Loon, Arjan van de Dries, Jan Goedendorp, Ben van Duin, Wim Lugtenburg, Chris Maas, Cees Vleugel, Ceriel Hoefna gels, Ruud Brouwers, Peter Kant, Heddy Nieuwdorp, Peter van 't Westeinde, Erik Vereec ken en Nico van de Klundert. Die groep bleef bijeen en in de eindsprint toonde Nico van de Klundert zich de sterkste. Uitslag: 1. Nico van de Klundert, Hoogerheide, 165 km. in 3.52.03; 2. E. Vereecken, WV Zeeusch-Vlaan deren; 3. P. van 't Westeinde, WV Zeeuwsch-Vlaanderen; 4. H. Nieuwdorp, ZRTC THeo Middel kamp; 5. P. Kant, Willibrord Wil Vooruit; 6. R. Brouwers, WV Breda; 7. C. Hoefnagels, WV Zeeuwsch-Vlaanderen B; 8. C. Vleugel, ZRTC Theo Middelkamp; 9. C. Maas, DRC De Mol; 10. W. Lugtenburg, PRC Delta; 11. B. van Duin, HSK Trias; 12. A. van de Dries, WV Breda; 13. J. Goeden dorp, PRC Delta; 14. T. van Loon, WV Oudenbosch; 15. A van de Vries, districtsploeg Zeeland; 16. A. van Putten, WV Zeeland; 17. A. van der Steen, WV Breda; 18. K. van Goethem, WV Zeeuwsch- Vlaanderen; 19. P. van de Klun dert, WV Zeeland; 20. M. Gunst, WV Oudenbosch; 21. L. Groenen boom, De Hoekse Renners; 22. S. Koole, ZRTC Theo Middelkamp; 23. J. Leys, Willibrord Wil Vooruit; 24. A. Polak, WV Oudenbosch; 25. E. Cromheecke, WV Zeeuwsch- Vlaanderen; 26. J. Oerlemans, De Jonge Renner; 27. T. Kayen, De Jonge Renner; 28. L. van Mook, Barhopoort; 29. R. Wennekes, Trais; 30. A. Franken, WV Ouden bosch. lkktr.3"'

de Stem | 1987 | | pagina 14