ZEELAND voor bende Zeeuwse Babbels Technisch Grote dorst, helemaal geen probleem Koninginnedag Hoek met Windlustrally eskens ilate in ndijke ZUKKEN IJ'R OOK! PC KERKDIENSTEN RK KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN inginnedag ardenburg DE STEM VAN ZEELAND 5 ZATERDAG 25 APRIL 1987 knock-out rg Free van de Schoofkas Meester trainer aan het werk zaterdag 25 april ZEVENDEDAGS TEN ADVENTIS- Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. H.v. Rijn. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. J. Termate. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. J. Termate. zondag 26 april HERVORMDE KERKDIEN STEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 9.30 u. ds. R. Hartog. Biervliet: 9.30 u. ds. Meeuse. Breskens: 9.30 u. dhr. D. van Es. Cadzand: 9.30 u. dhr. Kruidenier. Groede: 9.30 u. ds. A. Allan. Hoek: 10 u. ds. C. Hoogendoorn. Hontenisse: 9 u. ds. J. van der Hoek. Hoofdplaat: geen dienst Hulst: 10.30 u. ds. J. van der Hoek. Nieuwvliet: 9.30 u. dhr. Ende. Oostburg: 9.30 u. ds. J. Paksy. Philippine: geen dienst. Retranchement: dienst te Cad zand. Sas van Gent: 9 u. ds. I. Lodewijk. Schoondijke: 9.30 u. dhr. W. Jan sen. St.-Anna te Muiden: 11 u. ds. W. van Wijngen. St.-Kruis: geen dienst. Sluis: dienst te St.-Anna ter Mui den. Sluiskil: 10.30 u. ds. I. Lodewijk. Terneuzen: Grote Kerk; 9 u. ds. M. van der Meer; Goede Herder kerk: 10 u. ds. G. Vijzelaar; Op- standingskerk: 10.30 uur ds. M. van der Meer en 16 u. Ds. C. Hoo gendoorn. Waterlandkerkje: Hu. dhr. W. Kruidenier. IJzendijke: 11 u. mevrouw Taal man. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 11 u. dhr. Ende. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 u. ds. M. de Craene, Mid delburg. 17 u. ds. A. Lunshof, Sliedrecht. Hoek: 10 en 15 u. ds. J. Jurjens. Terneuzen (Opstandingskerk): 9 en 17 u. dhr. D. de Best. (Noord- straatkerk): 10.30 u. dhr. D. de Best. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. E.v.d. Weide, Axel. Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk (HA).(dienst in St. Baafskerk). Breskens: 9.30 u. ds. H.v. Tilburg, Brussel. 17 u. drs. E.v.d. Weide, Axel. Oostburg: 10 u. ds. J. Paksy (ge- zam. dienst in N.H. Kerk). Schoondijke: 9.30 u. kand. W. Jansen (gezam. dienst in N.H. Kerk) 14.30 u. ds. H.v. Tilburg, Brussel. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. M. Brandes, Groningen. Terneuzen: 10 u. ds. C. Mewe. 15 u. ds. A. Kruizinga. Zaamslag: 9.30 u. ds. A. Kruizin ga. 15 u. ds. C. Mewe. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. leesdienst. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dienst. PINKSTERGEMEENTE Terneuzen (Nieuwstraat): 10.30 u. broeder Oudeman. LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst. 17 u. evang. dienst o.l.v. kol. Heijnsdijk. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdale- na: zat. 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zat 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat 17 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Pau- lus, Lombardstr. zat 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Rozenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11.15 u. en 19 u. Lieve Vrou- wekerk, Singel: zat. 19 en zond. 10 Souburg - Martinuskerk. zond. 10.30 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zond. 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zat. 17 u. en zond. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. en zond. 9.00 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat., 18.30 u. zond. 10 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zat. 17 u. zond. 9.00 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onderstaande pastorie te berei ken. OOST ZEEUWS VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Past. E.v. Acker, Hulst, tel. 01140- 13167, ofwel Ziekenhuis Hulst, tel. 01140-12651. Van onze verslaggever HOEK - De traditionele 'Windlustrally' moet het hoogte punt worden van de festiviteiten op koninginnedag in Hoek. De Terneuzense burgemeester C. Ockeloen geeft 's morgens om 9.15 uur vanaf het bejaar dencentrum Vremdieke het startsein voor het koninginne- feest. Onder begeleiding van een koperensemble is er een aubade en de aanwezigen zin gen het Wilhelmus en het Zeeuws-Vlaamse volkslied. Daarna is er een balonwed- strijd. Kinderen die buiten Hoek naar school gaan, kunnen dinsdag 28 april een kaartje voor deze wedstrijd afhalen op het adres Lijsterbesstraat 14. Om 9.30 uur doen de spelers van Boerengat en Instuif de af trap van de voetbalwedstrijd die ze tegen elkaar spelen. Iets rustiger gaat het er aan toe tij dens het koffieconcert van 10.00 tot 10.30 uur in Vremdieke. Om 10.30 uur staat er een wedstrijd tussen de teams van Hoek en Purperen Hei op stapel. Tevens is er dan een verloting aan de hand van de papierkalender die huis-aan-huis is verspreid. De Vlaamse Kermis op het Mo lenplein, georganiseerd door het buurthuis 'De Hoekse Rak kers', duurt van 11 tot 17 uur. Om 11 uur kunnen de deelne mers aan de windlustrally zich inschrijven in het buurthuis. Deze rally vin< t plaats onder toezicht van de Zevac en er is ook een 'kinderrally' met hin dernissen en veel sportieve at tracties. De eerste auto van de rally vertrekt om 13 uur. 's Morgens is er ook een op tocht met versierde wagens, waarbij showband Irene zich van zijn beste kant laat zien. Van 13 tot 17 uur is de compu terclub 'All Systems Allowed' aanwezig in het buurthuis. Het buurthuis is tevens de plaats waar om 13.30 de scholenquiz begint, de strijd om de jaar lijkse wisselbeker. Op de Markt begint dan een Brom- fietstrial. Op het Molenplein is 's middags een springkussen voor alle kinderen gratis toe gankelijk. Om 15 uur is er een touw trekwedstrijd op het veld naast het buurthuis. De winnaar mag Hoek vertegenwoordigen op de Zeskamp in Spui. Om 17.30 is de prijsuitreiking van de Windlu strally in het buurthuis. Na een pauze voor het avondeten gaat het feest om 20.30 uur verder met het Oranjebal met de Lou Nielsen Band en Mieke. Een dag later, vrijdag 1 mei, is er nog een disco-avond voor de Hoekse tieners in het buurt huis, met disco 'Eldorado'. De aanvang is 20.00 uur. de eis van de officier Roosendaal vrijdag inéén jaar. .at M. dwangmatig tot chüng kwam telkens de problemen hem et hoofd groeiden. e correspondent ENBURG - Ook iburg is er voor i°' jeugd als volwas#' t een en ander te be- net koninginnedag- igramma voor die dag 8.00 uur geopend woroj ikgelui, ziet er als volg1 10 uur: receptie voor 6e' •rden op het stadhui ur: klokgelui; 13.15 uur: t met versierde fiets®1 ie Markt naar het spoiy 3.45 uur: opening van of door burgemeester ans; 14.00 uur: bolW e Ware Vrienden' en ge' ig start van de ëT°w ng op de liggende wip °P rtpark; 19.QP uur: koW1' chieting; 19.30 uur: coh' x>r de Koninklijke MJJ* nëteit Aardenburgsc*1 en op de kiosk, aansla1' muzikale rondgang doo ïburg. Als die Hulster flipperaars maar niet op tilt gaan. Niet de autotelefoon maar de chauffeur is gevaar voor het verkeer. Ook zo benieuwd hoe dat tentenkamp bij Borssele verlicht wordt? Dagverblijf zet deuren open. Als het maar niet gaat tochten. Nieuwe plaat Piet Brakman. Hoezo nieuw? Panda's moeten 200.000 bezoekers trekken. Daar kunnen ze beter tractors voor nemen. Zon op Koninginnedag is te begrijpen, maar in IJzendijke brengen ze ook regen. Doens-Vermue mag van Raad van State naar Oranjestraat. Maar daar zijn ze toch al bezig?. Boersma: Na-aperij. schap, B. Daalder 'ng op de visserij-' k. De bijeen- t om 14.30 uur. In Axel gebeurt het weer niet. Dat paardrijden had die Belg zeker bij Bobbejaan Schoepen geleerd. Strand Cadzand moet opgehoogd worden. Laat al die toeristen een emmertje zand meebrengen en het is snel gefikst. Echt gastvrij ziet de kerncentrale er niet uit. Toerist in Axel: Ik sla hier maar een tent op. Thomaes kan nu tussen de autochtonen blijven. Duitsers mogen bij Cadzand geen kuilen meer graven. Van Rie: 't blijft stinken in Aardenburg. Eerst sociale zaken onder vuur. Dan de gemeentepolitie. Wie trekt volgende keer de aandacht van Van Himme. Acties in Borssele. In ieder geval een stralend zonnetje. Die Belgische autodief heeft geluk. Vroeger hingen ze paar dendieven op. Als die linkse koren morgen maar geen toontje moeten zingen. TEGENWOORDIG wordt her en der nogal eens gemopperd over de betrokkenheid van mensen bij hun werk. 'Om vijf uur trek ik de deur dicht en dan ben ik het bedrijf vergeten' is een opermerking die op verjaardagspartijtjes nog wel eens valt te noteren. Nee dan deze onderwijzer. Zijn betrokkenheid bij het schoolgebeuren laat zich niet afremmen door einde werktijd, bezuiniging en onheil, waarmee het onderwijs momenteel te kampen heeft. Tijdens het school voetbaltoernooi in Oostburg deze week was hij in eerste instantie de enthoussiaste trai ner/begeleider, die zich soms van krijtlijnen niets aantrok om zijn pupillen naar de overwinning te koersen. En toen een van de voetballertjes wat ongelukkig in aanra king kwam met een tegenstander en kennismaakte met de hardheid van het veld, was hij er in een mum van tijd bij om de 'gewonde' op te beuren en zo snel mogelijk speelklaar te maken. - foto de stem cor j. 0e boer - Aan de laatste van Molenzicht Uers deel. De uit- Ronny du Pon, 2. 'co, 3. Marinus Fred Lammens den Bunder. RS - De verken- Sint Paulus heeft actie Heitje voor eitje in totaal n 'gekarweid'. P - De IJzen- voetbalvereniging t koninginnedag, presatieloop in en orp. De afstanden Azijnloop zijn 2,4 - n 16 kilometer. De e finish is aan de an het voetbalveld, "ven is vanaf 13.30 k om 15.00 uur. - De Bridge Socië- urg speelde in het 1 Chez René een 'd. Uitslag: 1. Verstraeten-de 2. dames Rosseel- 3. de heer Gijs-me- aditie hersteld. Dit ag reveille gebla- ds hervormde kerk elijk het Wilhel- insdag 5 mei is er om een bevrijdingsloop ugd en om 19.00 uur deren. Start en finish njeplein. rrespondent JKE - Jubilate, het iig gemengd koor urg, is vanavond bij de avondmis kerk te IJzendijke. t voor de eerste "n veertig-jarig be- IJzendijke en heeft 55 leden. 'en komen uit de ge en gezien de samen- n het repertoire kan ele jaren sprake zijn interkerkelijk karak- programma van van- caan onder meer het ius Israël van D. S ski'j en het Agnus De Hassler. Het gehee Ier leiding van Jaal Brugge. IN VEEL gemeenten is het een goed gebruik dat er na de raadsvergadering achter pot en pint nog eens uitgebreid wordt nagekaart in een plaatselijk horeca-etablisse- ment Zo ook in Hontenisse, waar de dorstige raadsleden na de beraadslagingen maar de straat moeten oversteken. Het spreekt voor zich dat naarmate er meer consump ties door het keelgat glijden de discussies al heviger wor den. Naor Paosen zijn'k niemer t'ouwen, dan moen'k, weer of nie, de polder in. Ik pak mij fietsken en ik zijn weg voor 'n uur of drie of langer, want ik rai zomaor op goed valle't uit en 't neuk mij nie ofk op Kreveril terecht kom of op de Kij kuit. Passeede week maokteken mijnen draoi over de Vits'oek en Rozenberg en mee volle fos deurfietsend kwam'k eigeluk totaol zonder erg last Ko, daor enk nog mee in dienst gelegen, lank gelejen en ik docht: „Ik stap 's af en ik zak 's naor benejen." IJ sting over 't ekken van zijnen of zomaor wa te schuipogen, want om 'm onder zaoi te doen - zijnen of - most 't nog eel wa drogen. Oe't kwam durf k niemer zeggen, maor we kwaomen te prao- ten over koneginnedag. Nu waren de gemoederen tijdens de laatste raadsver gadering toch al wat verhit, zodat er niet al teveel voor nodig was om later aan de stamtafel de vlam in de pan te doen slaan. Met name de raadsleden uit Vogelwaarde hadden zich nogal geërgerd aan de uitspraken van het Kloosters raadslid Camiel Roctus, dat Hontenisse Vo gelwaarde maar snel moet afstoten. Immers, dat dorp wordt door de Kloorianen als boosdoener aangewezen voor de tegenvallende uitslag van het referendum over een sporthal. Bovendien zijn de mannen van Vogelwaarde ook nog in de oppositie ge drongen, waardoor ze de strijd in de politieke arena vaak vergeefs vechten. Van het een komt het an der en aan de stamtafel bor relden het oud zeer van de gemeentelijke herindeling en de tegenstelling tussen de dorpen Vogelwaarde en Kloosterzande al snel weer op. Een zeer getergde Leo Mangnus zorgde uiteindelijk diep in de nacht voor een verrassende wending. Een ferme kaakslag deed Roctus tussen het cafémeubilair be landen. Uiteindelijk dan toch eens een overwinning voor de oppositie in de politieke boksring. Via een technisch knock-out nog wel. „Ik durf te wetten," ze'k zo tegen Ko, „ik durf te wetten dagge gij ook vlag!" „Nee, die enk nie," zegtij, „Da d'ijje elegans verkeerd voor Free." „Alla kjèrel," ze'k, „zijj'r nie voor of waorom doeje nie mee?" „Nee, ik zien't eel gjern, zeker op zonen dag, maor ik en gene mast en zomaor uit.de vuister angen, ik vin datta nie past." „Mao Ko, da's toch geen mal'eur? Ne vlaggestok is toch gauw gekocht! E zone kwieke vent as gij daor nog 's nooit nie om gedocht?" „Makkeluk Free, makkeluk, maor 't prebleem is wa moen'k'r mee aonvangen? 'k En ommerst, da zeej'k, toch al, geen vlag om d'r aon t'an- gen!" Ik von 'm veel veranderd Ko, vroeger wast'r goe mee te prao- ten, maor nou! Ik docht bij mijn eigen: „Ik gaon't zo maor laoten, want tot ammen 'n ons wegen keumen gaon zitten straien, da za'k aon zijn wezen. Ik zee maor gauw: „Ko, ik deenk dan'k's wijjer gao raien." DE OMZET van het Sasse café Schippershuis vertoont kennelijk een flink stijgende lijn. Tot nu toe werd ten dele gerstenat getapt uit de ge bruikelijke vaatjes. Het werk van de kastelein zal binnenkort aanmerke lijk verlicht worden. Niet om de haverklap weer een vat aansluiten dat binnen de korste keren leeg is. Nee, daarvoor is een rigourueze oplossing gekozen. Een keldertapin stallatie, volgens de eigenaar de eerste in zijn soort in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Gaan er uit een vat van vijftig liter - globaal gesproken - en kleine tweehonderd pinten, bij de kelderinstallatie wordt uit een ander vaatje getapt. Een grotere om precies te zijn. Enkele duizenden pinten zijn dan continue te tappen. Overigens had het plaatsen nog wel enkele voeten in de aarde. Een grote kraan moest eraan te pas komen om de vaten op de juiste plaats te bestemder plaatse te brengen. Door de deur ging het niet. Na afloop van dit karwei smaakte een pintje - uit de straks afgedankte 'ouderwetse' - overigens uitstekend. f0t0 de stem cor j. de boer

de Stem | 1987 | | pagina 23