Een jaar cel voor leider videobende tingt Studiefinanciering voor alle studenten in België GEEN SUBSIDIE VOOR GELUIDSWERENDE MAATREGELEN Laatste schooldag van eerste leerlingen 'Provincie moet agressiever naar buiten treden' PLAATSELIJK NIEUWS st)er ndige m n DE STEM Eerste steen kantine VV Hontenisse Raad Hulst dag eerder DE STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 25 APRIL 1987 terhole/kuitaart - De inwoners van de dorpen Terhole en Kuitaart voelen zich tekort gedaan. Ze krij gen namelijk geen subsidie voor het aanbrengen van geluidswerende maatrege len aan hun huizen. Dodenherdenking in Hontenisse Man verduistert voor 150.000 aan documentatie Weekenddienst Stem-redactie BOERTIEN; 'HOE MAAK JE DE BURGER DUIDELIJK WAT WE ALLEMAAL DOEN' Charmes Aapje Kap op school in Clinge is onmogelijk Clinge Kloosterzande Lams w aarde Hulst Sint-Jansteen KORT ZEEUWS Provinciegeld voor gesproken weekblad B EN W HULST AAN MINISTER: Al? Medisch Centrum de Klokkenberg is een ziekenhuis met 650 medewerkers en beschikt over een er kende capaciteit van 308 bedden, verdeeld over een centrum voor hart en longchirurgte een eprlepsiecentrum een long-en astma- centrum, een centrum voor kinder- en jeugd psychiatrie en een centrum voor aller gologie-immunologie n wij kandidaten op T22 ouden van de nder het distribueren, men en opslaan van ide functie-informatie enomen met mevrouw e dienst. rwacht dat zij een au hebben, met admi- ennis van of interesse dienen te beschikken erlening en bereid te erken. zijn conform de GA.O. en, waarbij het salaris, g en ervaring, mini- aal 1 2.864,- bruto per groep 25). ie en Immunologie allergologie en immu- idaten op voor de rden in dagdienst ver- klinische gedeelte van I volwassen patiënten worden. Voor uitge- ie kan contact worden Pelikan, allergoloog en verwacht dat zij in het ma verpleegkunde-A, of 'ding. Enige jaren - of interne afdeling n zijn conform de GA.O. en, waarbij het salaris, ing en ervaring, mini maal 3.096,- bruto per tiegroep 35). dt verzocht hun sollici- te richten aan het hoofd neelszaken, onder ver- ffende vacaturenummer. Postbus 90108 4800 RA Breda uis lis voor demente bejaarden een afdeling dagbehande- ersonen werkzaam. olegingsdienst een vakature heden plaatsvinden zijn: en (23.00 - 7.30 uur), fden dient voor de continuïteit g en kwaliteit van de werk- dienst; nstdoende medewerkenden het verrichten van verzor- rricht zonodig zelf verpleeg- verpleegkundige A en/of B; t werken; ele eigenschappen; ng als verpleegkundige, bij h verpleeghuis. ervaring en conform de daar- roep 45. Voor de overige skenhuiswezen van toepassing i wenden tot Dhr. 1h. de dienst, 246. nnen 10 dagen na iten aan: I Personeelszaken, in 6, 4813 EC Breda. Terhole voelt zich gepakt Van onze verslaggever Dat komt omdat iedereen er een paar jaar geleden nog van uit ging, dat de aanleg van rondwe gen om de twee dorpen niet lang meer op zich zou laten wachten. Nog in 1985 maakte Rijkswaterstaat het voornemen bekend om dit jaar de benodigde grond aan te kopen, zodat de rondwegen er tegen 1989 zouden liggen. Daarom is toen beslist dat er geen subsidie zou worden verstrekt voor het aanbrengen van isolatie en dubbel glas. Immers, zo klonk de logi sche redenering, met de rondwegen in het vooruitzicht zou dat weggegooid geld zij n. Inmiddels is bekend geworden dat de aanleg op zijn minst een paar jaarljes is opgeschoven. Rijkswater staat wil eerst de ontwikkelingen rond de vaste oeververbinding af wachten. Als die namelijk bij Terneu- zen komt te liggen, vervalt ook de dringende noodzaak om de dorpen Terhole en Kuitaart via rondwegen van de verkeersdruk te ontlasten. Dat betekent dat de twee dorpen voorlo pig nog lang niet van het drukke ver keer en de daarmee gepaard gaande geluidsoverlast af zijn. De inwoners kijken inmiddels met jaloerse blik naar Zaamslag. Door dat dorp heen loopt de drukbereden pro vinciale weg Terhole-Terneuzen. En daar worden wel maatregelen geno men om het verkeersgeluid te druk ken. Met forse subsidies. De onvrede in Terhole en Kuitaart werd tijdens de laatste raadsvergadering nog aan gekaart door CDA-er H. Bruggeman, die zelf in Terhole woont. „Subsidie is toch een recht voor iedereen", stelt Bruggeman. „Als er mogelijkheden zijn, dan hebben ook die mensen uit Terhole en Kuitaart daar recht op". Hij vindt het logisch dat de rondwegen voorlopig even in de ijskast zitten. „Als het WOV-traeé bij Terneuzen komt zijn die inderdaad niet meer no dig. Maar intussen zitten de bewoners nu wel met een geweldig verkeersla waai. Misschien dat deze situatie nog wel tien jaar zo blijft. Dan moeten die mensen toch ook subsidie kunnen krijgen voor isolatie en dubbel glas. Als dat niet kan, dan is dat een groot onrecht". Burgemeester A. Kessen beloofde tijdens de raadsvergadering de kwes tie rond de geluidswerende maatrege len in de twee dorpen te bekijken. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Op maandag 4 mei wordt in Hontenisse de jaarlijkse do denherdenking gehouden. Om 19.15 uur stellen delegaties leerlingen van de Sandeschool en Ter Duinen zich op bij het Hof te Zandeplein in Klooster- zande. Na een korte toespraak door burgemeester A. Kessen verzorgt mevrouw Neve-Menu een voordracht. Om 19.20 uur speelt de Kon. Harmonie St. Cecilia koralen. Vervolgens is er een stille tocht naar de alge mene begraafplaats. Daar wor den bloemen gelegd op de gra ven van drie gesneuvelde mili tairen en klinkt The Last Post. Terug op het Hof te Zande plein worden om 20 uur uur twee minuten absolute stilte in acht genomen. Na het spelen van het Wilhelmus worden bloemen gelegd bij de herden kingsplaat De inwoners van de ge meente worden verzocht die dag de vlag half stok te hangen van 18 uur tot 21.08 uur (zons ondergang). Aan de kerkbestu ren is gevraagd vanaf 19.45 uur een kwartuer lang de kerk klokken te laten luiden. Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - De Engelsman F.E., die in Steenbergen woont, heeft bij duikbedrijf Vriens in Bergen op Zoom voor an derhalve ton aan documen tatie verduisterd. De man tekende op 2 februari vorig jaar een contract voor een dienstverband van drie jaar bij het bedrijf. Op 6 april dit jaar diende hij schriftelijk ontslag in. Inmiddels had hij in zijn woning in Steenbergen do cumentatiemateriaal en drie diskettes met waardevolle ge gevens opgeslagen. Duikbedrijf Vriens is een van de meest ge specialiseerde bedrijven op het gebied van duiken in heel Europa. E. is donderdag door de Rijkspolitie Steenbergen aan gehouden. Daarbij overhan digde hij meteen maar de dis kettes. Voor redactionele zaken, dus niet voor be zorgklachten of adverten ties, kunt u dit weekeinde contact opnemen met Rein van der Helm 01170- 3370. B.g.g. 01153-1534. Zondagmiddag 01150- 17920. CAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Joep Trommelen, Emile Calon, Homain van Damme, Ton Koomen (sport), Cor J. de Boer (foto). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Jan Jansen. Advertentie-exploitatie 'nspecteur Zeeland: C Menu, privé tel. 01150- 95839. S7.2 De leerkrachten moesten zich met elkaar meten in een wedstrijd zaklopen. Van onze verslaggever HULST - Na drie jaar kwam giste ren de dag waarnaar ze zo lang heb ben uitgekeken. De eerste leerlingen van de opleiding Agogisch Werk van de MDGO-school in Hulst vierden hun laatste schooldag. Drie jaar geleden begon deze oplei ding, de enige in Zeeuwsch-Vlaanderen. Studenten worden opgeleid voor het verzorgen en begeleiden van mensen in een breed veld van het inrichtingswerk en het cultureel werk. Te denken valt aan gezinsvervangende tehuizen, scho len voor speciaal onderwijs, inrichtin gen, kinderdagverblijven, werklozen- projecten en club- en buurthuizen. De laatste schooldag was gisteren ge vuld met een druk programma. Door gebrek aan een kantine in het oude St. Marthagebouw was door de leerlingen - FOTO WIM KOOI JMAN op de binnenplaats een kantine inge richt waar de hele dag koffie, thee en li monade geschonken werd. In de middagpauze werden leer krachten ontvangen voor een persoon lijk duel in de bokkring. De dag werd af gesloten met een barbecue voor (oud) leerkrachten en leerlingen. Na dit feest hopen de leerlingen voor maandag al leen nog maar op een centraal schrifte lijk examen dat niet te moeilijk uitvalt. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Provin ciebestuurders moeten agressiever naar buiten tre den. Dan misschien krijgt de doorsnee burger in de gaten wat de provincie voor hen betekent en allemaal doet. Dat is de kern van het betoog dat commissaris der koningin C. Boertien gistermiddag in Middelburg hield tijdens de laatste vergadering van de provinciale staten in oude sa menstelling. „Het belang van de provincie in het staatsrechtelijk bestel is gestaag toegenomen. Door de decentralisatie van rijkstaken naar het pakket van de provin cie zijn veel van die taken van rechtstreeks belang voor de burger geworden. AÏs ik op een rijtje zet waarmee de provincie zich bezighoudt is dat in drukwekkend. Maar hoe maak je dat de burger duidelijk", verzuchtte hij. Het echtpaar Boersma werd ook bedacht met een stenen 'kunstwerk'. FOTO WILLEM MIERAS Boertien passeerde in vogel- Afscheid vlucht de terreinen waarop de provincie actief is en stond af en toe stil bij zaken die in de belangstelling staan. De veren, het economisch beleid. De VOW. „Zeeland is nog steeds een land van overkanten met al zijn charmes en zijn handicaps. Wat de VOW betreft hopen we snel op groen licht". zitteringsperiode en regionale omroep opnieuw ter sprake zal komea Het stak Boertien persoon lijk dat de regionale omroep in I Zeeland nog steeds niet van de grond is gekomen. „De staten hebben het niet gewild". Hij vond dat ze een verkeerde be slissing hadden genomen en verwachtte dat in de komende V In zijn speech bedankte Boer tien de veertien statenleden die, deels als gevolg van de ver kiezingsuitslag deels om per soonlijke redenen, afscheid moesten nemea Wat langer stond hij stil bij het afscheid van PvdA gedeputeerde P. Boersma die zestien jaar lang deel uitmaakte van het college van GS. Hij noemde Boersma een boeiend spreker met veel gevoel voor werkelijkheid. „Paul, we waarderen je voor je werklust, je humor, je collegia liteit maar vooral voor je vriendschap. Het ga je goed", aldus Boertien die slechts aar- 1 zeiend een deel van zijn gehoor meekreeg in het door hemzelf ingezette 'lang zal hij leven' en 'hoera, hoera'. Boersma op zijn beurt, die later tijdens een receptie een bord met zanderige aardappelen en een namaak aapje van het ge meentebestuur van Oostburg kreeg naar aanleiding van zijn interview in De Stem, noemde zichzelf een 'dankbaar mens'. „Ik realiseer me heel goed dat ik een Nederland ben geboren en legio kansen heb gekregen waar anderen ze hebben moe ten missen of keihard voor heeft moeten werken". Het is vanuit die wetenschap dat hij bij de PvdA is terecht gekomen. „Een partij die gede gen structuren zo wenst te ver anderen dat aan iedereen kan sen tot ontplooiing worden ge geven. Mijn bestuurlijke arbeid heeft zich daar altijd op ge richt". Hiermee verklaarde hij zijn bijzondere aandacht en inspan ningen voor de RPCZ, volwas seneneducatie, bibliotheek en onderwijs. En zijn gevoelens voor Zeeland vertolkte hij als volgt. „Zeeland is meer voor mij dan Neelij e Jans of de VOW. Het werk van alledag is belangrijk. Wordt dat gewone werk gedaan onder te veel be zuinigingen dan verdienen wij de VOW en Neelije Jans niet. Ze behoren aanvullende waar den te zijn van het gewone Zeeuwse leven". Van onze verslaggever HULST - Het is niet verant woord om de basisschool in Clinge te voorzien van een kapconstructie. Burgemeester en wethouders antwoorden dat op vragen uit de financiële commissie. Die opperde unaniem de mogelijk heid van een kap te bekijken, zodat de school voorgoed ver lost is van mankementen aan het platte dak. Vanwege de L-vormige hoogbouw van de school is het aanbrengen van een kap vol gens B en W veel te duur. Het gedeelte laagbouw kan al hele maal niet worden overkapt, omdat er dan problemen ont staan met ventilatie en lichtin val. Bovendien, zo menen B en W, is het schoolgebouw daar niet op berekend, waardoor dure aanpassingen aan de con structie nodig zijn. Daar komt nog bij dat school nogal wat ge breken vertoont, zoals scheu ren in de muren. Daarom moet volgens B en W een extra be lasting van het gebouw worden voorkomen. Er zit dus niets anders op dan de constructiefout in het huidige platte dak te herstel len. Daarmee is naar schatting een bedrag van zo'n 100.000 gul den gemoeid. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - In het bijzijn van het college van B en W van Hontenisse, werd gisteravond de eerste steen ingemetseld voor de nieuwe kantine van voet balvereniging Hontenisse. Onder de genodigden waren ook vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven, leden en oud-be- stuursieden. De twee oudste bestuursleden van de vereniging, Fons Wee- sepoel en Ber Kint, verrichtten deze officiële handeling. „Bij de plannen voor de nieuwbouw is zelfs overwogen om een plaats in te ruimen voor een bed voor beide heren", ver klapte Wies van Kerckhoven, de voorzitter van de WH. Hij doelde hiermee op de vele tijd die beide mannen voor de ver eniging over hebben. In het kort schetste Van Kerckhoven de voorgeschiede nis van de bouw: Reeds in 1984 moest het bestuur de keuze maken tussen het verbouwen van de huidige kantine of nieuwbouw. In alle overwegin gen werd namelijk steeds reke ning gehouden met de gemeen telijke plannen voor een sport hal die er tegenaan gebouwd kan worden. Na toestemming in de alge mene ledenvergadering van 19 december 1986, werd in fe bruari 1987 met de bouw be gonnen. Het graafwerk en de funderingen werden door de leden zelf verzorgd. Zij verzor gen ook de afwerking, terwijl een bouwbedrijf de bouw zelf voor zij n rekening neemt. Het nieuwe gebouw is ver deeld in verschillende ruimtes, een grote kantineruimte, een keuken, een berging, bestuurs kamer en toiletten. In oktober van dit jaar hoopt de voetbal vereniging de receptie ter gele genheid van haar zestig-jarig bestaan in de nieuwe kantine te kunnen houden. OUD PAPIER - De voetbal vereniging Clinge haalt van daag opnieuw oud papier op. Om 9.00 uur wordt iedereen door een bel gewaarschuwd, waarna men om 10.00 begint met ophalen. ROMMEL OPHALEN - Le den en medewerkers van showband Kloorlje halen za terdag 25 april spulletjes op voor de rommelmarkt die 2 en 3 mei wordt gehouden. Met twee vrachtwagens rijden zij de hele dag rond en bellen aan op Kloosterzande, Wal soorden, Kuitaart, Water straat en Noordstraat. Bij be woners van ander straten en wijken worden de spulletjes opgehaald na een seintje aan het bestuur. BRIDGE - In café De Vier Jaargetijden speelden de le den van de bridgeclub de ne gende wedstrijd van de voor jaarscompetitie. Het was een draaiende Mitchell met elf paren. Uitslag: 1. dames Bies- broeck-Goossen, 2. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 3. mevrouw Kint- de heer De Booy. HARTSTICHTING - De col lecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Hulst 6.095,30 gulden opgebracht en in Sint-Jansteen 1.683,40 gul den. Dat is 30 procent meer dan vorig jaar. TAFELTENNIS - Twaalf le den deden mee aan het junio renkampioenschap van de ta feltennisvereniging Steen. Nadat de eerste selctie werd gemaakt via twee poules kwamen uiteindelijk 6 jon gens en meisjes tegen elkaar in de strijd om de ereplaatsen. Uitslag: I. Mireille Wöginger, 2. Steven Dierick, 3. Wendy Hofman, 4. Marco Ottjes. Op 28 april zal door de beste vier jongensspelers kamp worden geleverd om de beker 'meest beloftevolle speler'. Aanvang 20 uur in de gymzaal te Sint- Jansteen. MIDDELBURG - Het redigeren van teksten voor het gespro ken weekblad van de Stichting Ons Zeeland - organisatie van blinden en slechtzienden in de provincie - gaat in 1987 zesdui zend gulden kosten. Tot nu toe werd dit werk door vrijwillig(st)ers gedaan maar het is zo arbeidsintensief dat weinig mensen daar trek meer in hebben. De stichting wil dan ook iemand met journalistieke vaardigheden aantrekken die dit tegen een geringe vergoeding (zes gulden per uur) wil doen. Ons Zeeland kan dit geld echter niet opbrengen uit de abon nementstarieven, reden zich te wenden tot het provinciebe stuur. GS willen voor 1987 de gevraagde zes mille beschikbaar stellen. Van onze verslaggever HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst vinden dat de Wet op de studiefinanciering moet gelden voor alle inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen in de leeftijd van 18 tot 30 jaar, die in België dagonderwijs volgen. Ze schrijven dat aan de minis ter van onderwijs en weten schappen, met het verzoek de wet in die zin aan te passen. B en W komen daarmee te gemoet aan vragen van de Hul ster PvdA gemeenteraadsfrac tie en van het bestuur van het Maatschappelijk Werk. Het Hulster college wijst de minister erop dat Zeeuwsch- Vlaanderen nogal geïsoleerd ligt ten opzichte van de rest van Nederland. Daarom vol gens veel inwoners alle soorten dagonderwijs in België. De mi nister heeft maar een beperkt aantal onderwijsinstellingen in België aangewezen, waarvan de Nederlandse leerlingen ge bruik kunnen maken van de Wet op de studiefinanciering. B en W vinden dat de wet van toepassing voor Nederlandse studenten op alle Belgische scholen voor dagonderwijs. Eenzelfde brief is vanuit Hulst ook verstuurd aan de vaste kamercommissie voor onderwijs. Dit met het verzoek de minister van onderwijs in, voor de Zeeuwsvlamingen, gunstige zin te adviseren. Van onze correspondente MIDDELBURG - Een half jaar onder de eis van de offi cier van justitie is de 30-jarige N. de P. uit Roosendaal vrijdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar. De P. stond twee weken gele den samen met vier andere mannen uit zijn woonplaats te recht als spil en organisator van een videobende, die zich had gespecialiseerd in het 'le nen' van videobanden en af speelapparatuur bij videothe- Van onze verslaggever HULST - In verband met koninginnedag wordt de Hulster gemeenteraadsver gadering een dag eerder ge houden dan gebruikelijk. Namelijk op woensdag 29 april. De raadsleden buigen zich on der meer over een constructie fout in het schooldak te Clinge, de zwembadtarieven en het pompen van extra geld in het gemeentelijk grondbedrijf. ken in Brabant en Zeeland, die vervolgens prompt werden doorverkocht. Op deze wijze drukte de bende materiaal ach terover met een totale waarde van zo'n 75.000 gulden. Ook de heler van het spul, de 53-jarige P. K., eigenaar van een videotheek in Roosendaal, werd ver onder de eis van het openbaar ministerie veroor deeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Offi cier van justitie mr. Beaumont had twee weken geleden een geheel onvoorwaardelijke straf geëist van acht maandea Overeenkomstig de eis is de 25-jarige Terneuzenaar J. M. veroordeeld tot een gevange nisstraf van tien maanden plus terbeschikkingstelling van de regering. M. stond twee weken geleden terecht op beschuldi ging van meermahg gepleegde brandstichting en pogingen daartoe in zijn woonplaats.

de Stem | 1987 | | pagina 19