Verwondingen Greg Lemond vallen mee SPORT 1599 299 199 199 DE STEJ^Ü BS333S1I AJAX-RESERVE DESMOND GEMERT WIL AFREKENEN MET FAALANGST: Tien Nederlanders in Vuelta Lokhoff weer in beeld bij PSY Winnaar Gold Race ontvangt 7 mille 9S5 795 19S *598 698 Hermans wint Parijs-Camembert e Stat€n van abant projecen nancipatie SPORTPRIJSVRAGEN ade )vincie ord-Brcbant 'ovincie oord-Brabant, aaa jonge gegarandeerde «nfl occasions staan in onze 1#VV showroom IoAIUMSTBAAT 46 - MADE- HL 01626-3380/5797/5016 WOENSDAG 22 APRIL 1987 AMSTERDAM - „Wist ik maar waar ik aan toe was. Het liefst hoor ik zo vroeg mogelijk of ik speel of reserve ben. Als het lang duurt eer je iets hoort, krijg je steeds meer hoop en dan is de klap zo groot als je uiteindelijk toch niet meedoet." NIEUWSOVERZICHT Van der Wal komt goed weg Snelle remise Kasparov Historische overwinning Westduitsers Boris Becker uitgeschakeld Leeuwin niet naar EK karate Juventus-aanhang wil Platini behouden AZ-PSY toch op 5 mei LOTTO TOTO GELIJK BUNDESLIGA CIJFERSPEL BELGIE A52 can 5 liter ;e kleuren, DP OP naturel of 5 gram 399 j het 2e pakjratte 50 gram 11987 komen Irovinciale ant voor een bttengewone et provinciehuiste vang 11.30 uur. jnt is de installae van de gin de heer Mr. tJ.M Houben. sidieregelmg "Pnvinciale icipatie 1987. preincie voor het jaar 198 nemancipatie-proecten jionale en provinale leer: effen van maatschppelijke iraan verbonden ri ven, participatie van vrawen dat zij bijdragen an het ihvloeding van delgen pelijke omgeving, eranderen. waarmsprake is irdigd verschil in bhandeling uwen. van deze subsidieegeling ten ingediend doorniddel in, die - evenals exenplaren - te verkrijgen zijniij de representatie van 0 nt. Brabantlaan 1, >sch (tel. 073-81251. vóór 1 juni 1987 bij tinnen zijn. datum binnenkomei levulde aanvragen, wrden ïomen. it voor activiteiten var Wel voor activiteiten in e en Molukse vrouwei 1 Verkoop en leasing van NIEUWE AUTO'S APK-keurlngsstatlon M A LPG-Installateur SACRAMENTO, 21 apr. (AP) - De Amerikaanse wielrenner Greg Lemond, die vorig jaar de Tour de France won en maandag ochtend bij een jachtpartij gewond raakte, zal volgens zijn artsen voorspoedig her stellen van de verwondin gen die hij heeft opgelopen. Lemond raakte gewond toen hij met zijn zwager en oom op kalkoenen aan het jagen was in de buurt van Lincoln, 30 kilo meter ten noordoosten van Sa crament». Zijn zwager Patrick Blades schoot op een kalkoen bij een struik, waarachter Le- ïlond stond. De gezondheidstoestand van Lemond werd dinsdag door woordvoerdster Linda King van het ziekenhuis van Sacra ment» 'bevredigend' genoemd. 'Greg Lemond heeft een goede nacht doorgemaakt', voegde de zegsvrouw van de Universi teitskliniek er aan toe. Lemond is maandag door een team van drie chirurgen twee uur lang geopereerd. „Naar de ernst van de ver wondingen te oordelen heeft het ongeval geen enkel gevolg voor zijn sportieve toekomst. Lemond blijft nog tien dagen in het ziekenhuis. Hij moet nog zeker twee onderzoeken onder gaan, maar hij heeft geen spe ciale revalidatie nodig. Nor maal gesproken moet Lemond in staat zijn om over één d twee maanden de training te hervat ten", aldus King. Het schot hagel heeft bij Le mond twee gaatjes in de rech- terlong veroorzaakt, twee doorboringen van het midden rif, een scheurtje in de lever en nog twee gaten in de dikke darm. De rechternier is ook ge raakt en heeft zwaar gebloed. „Alleen de verwondingen aan de lever en de dikke darm hebben een ingreep van de chi rurgen nodig gehad. De andere blessures moeten uit zichzelf genezen", aldus de woord voerdster, die verder aangaf dat Lemond geen bloedtrans fusie heeft gekregen. Dinsdag is hij ook weer van de beade mingsapparatuur gehaald. Woensdag moet hij al weer overeind in bed. Wel ondergaat de Amerikaanse Tourwinnaar een medicijnenkuur tegen de pijn. De vrouw van Greg Lemond, Cathy, was door het nieuws over haar echtgenoot zo aange slagen, dat ze vroegtijdige weeën kreeg. Cathy Lemond is al acht maanden zwanger. Ze moest worden opgenomen in een ander ziekenhuis in Sacra mento. Volgens mededelingen uit de leiding van de wieler ploeg van Lemond is de ge zondheidstoestand van Cathy Lemond stabiel en is haar kind niet in gevaar. De Lemonds hebben al een zoon van drie jaar, Geoffrey. LeMond was in de VS om te herstellen van een polsblessure die hij een maand geleden in Italië had opgelopen. Hij had donderdag weer naar Europa zullen gaan en zondag in Zwit serland zullen uitkomen. Greg Lemond kondigde kort voor het jachtongeluk zijn te rugkeer in het wielerpeloton aan. De Tourwinnaar was ge nezen van een polsbreuk, opge lopen in een valpartij tijdens de Tirreno-Adriatico half maart. De Amstel Goldrace van zater dag aanstaande had hij uitge kozen als zijn eerste wedstrijd in de aanloop naar de Giro d'I- talia en de Tour de France. Greg Lemond debuteerde zes jaar geleden als beroepsrenner. In 1983 werd hij wereldkam pioen op de weg. In 1984 debu teerde hij in de Ronde van Greg Lemond, vorig jaar vlak bij de huldiging als winnaar van de Tour de France in Parijs. - fotoanp Frankrijk met de derde plaats, een jaar later eindigde hij als tweede om vorig jaar met de gele trui Parijs binnen te rijden na een scherp duel tegen zijn ploeggenoot Bernard Hinault. Lemond was de eerste Tour winnaar met de Amerikaanse nationaliteit. 'Afpakken en inleveren' Door Ted van Leeuwen Ajax-verdediger Desmond Gemert leeft dezer dagen tus sen hoop en vrees. Twee dagen voor de Europa Cup-re turn van vanavond tegen Real Zaragoza laat technisch- directeur Johan Cruijff zijn spelers in het ongewisse over de opstelling. Pas vanmorgen krijgen de zestien Ajacie- den hun rugnummer te horen. Een aantal van hen brengt de dagen in het trainingskamp in Wassenaar nagelbijtend door. In de defensie moeten de ge blesseerde Spelbos en de ge schorste Blind vervangen wor den. Arnold Scholten lijkt de li bero van vanavond te worden, maar wie Blind vervangt is ook voor de spelers een open vraag. Desmond Gemert: „Het gaat tussen Peter Boeve en mij. Ik heb tegen Go Ahead Eagles en Veendam redelijk goed ge speeld. Peter deed het zondag tegen Fortuna heel erg goed. Bovendien wonnen ze toen. Te gen Go Ahead behoorde ik tot de betere spelers, maar toen verspeelden we wel een punt. Die prestatie telt dan meteen niet meer." Ofschoon de 22-jarige Des- mond Gemert al vijf jaar bij Ajax speelt, is hij een onbeken de. In die periode speelde hij acht wedstrijden in het eerste team. „Met een eventueel Europees debuut had ik enkele weken geleden nog helemaal geen re kening gehouden. Ik speelde in bet tweede met een contractje voor een jaar. Toen Spelbos ge blesseerd raakte, kwam Spitz Kohn (een trainer van Ajax) naar me toe. 'Ik moet je van Cruijff twee maanden flink aanpakkea' Na een wedstrijd tegen AZ 2 vroeg Bruins Slot (een andere trainer ran Ajax) me opeens of mijn Paspoort in orde was. Toen wist 'k dat ik mee moest naar Zara goza. Volkomen onverwacht, want ik weet niet eens of ze "lijn contract wel willen ver lengen." Desmond Gemert werd-op djn zestiende door Ton Bruins Slot namens FC Amsterdam bij De Rivalen ontdekt. Een jaar later ging FC Amsterdam fail liet. Bruins Slot werd door Ajax aangenomen en nam Des- mond Gemert mee. De door braak van de atletisch ge bouwde verdediger bleef echter uit. Gemert: „Ik sta bij Ajax be kend als een vrijbuiter. Ja god, ik had zowat elke twee weken een ander meisje bij me. Dan was ik met Truus, een week la ter weer met Dien. Dat zien ze niet graag bij Ajax, hè. Ajax heeft liever dat je gesettled bent. En dat ben ik nu. Sinds twee maanden heb ik een vaste vriendin. Bij Ajax stellen ze dat wel op prijs, ja. Tenmin ste de spelers en de leiding vin den dat ze er goed uitziet. Bo vendien is haar zusje bekend, die zingt bij de Star Sisters. Ze dachten dat ik altijd op stap was. Dat was overigens hele maal niet zo, maar ik kon die zorg wel begrijpen. Ze zijn bij Ajax toch wat met je van plan, ze leiden je op en dan gaan ze bepaalde eisen stellen. Serieus leven is voor een voetballer na tuurlijk geen gekke eis. En zij gingen er vanuit dat ik dat niet deed." „Sinds twee jaar leef ik se rieus en met het voetballen gaat het een stuk beter. Maar ik heb wel veel last van allerlei blessures, zweepslag, hersen schudding, last van mijn knie, dat soort dingen. Maar dat is voor een groot deel mijn eigen schuld Ik speel af en toe te nonchalant Dan wil ik de din gen te mooi doen en dan krijg je van die tikjes." Als Desmond Gemert van daag de kans niet krijgt of niet Ajax oefende gisteren traditiegetrouw op het strand van Wassenaar. Van links naar rechts Gemert, Scholten, Rij kaard, Ophof en Silooy. - foto anp grijpt, is het zeer wel mogelijk dat Ajax zich aan het eind van het seizoen van de speler ont doet. In die gevallen gaat de reis meestal richting IJmuiden, waar in de eerste divisie filiaal Telstar speelt. Gemert: „Als ik hier weg moet, wat er ergens best inzit, dan heb ik geen zin in Neder land te blij ven. Het liefst zou ik naar België gaan. Bij clubs in de categorie Sparta, Utrecht zou ik vermoedelijk wel in de basis spelen, maar die interes seren me niet. Ajax is de enige club die mij trekt. Als ik weg moet, ga ik zeker niet naar Tel star. Telstar! Weet je wel dat die onderaan in de eerste divi sie staan. Dat is het niveau van Ajax 2. Als je daar op premie basis moet voetballen, kun je je beter meteen bij de sociale dienst melden." „Als ik speel mag ik geen faalangst hebben, het is mijn laatste kans. Die moet ik met beide handen aanpakken. Hoe, dat heb ik in Zaragoza al beke ken. Toen Blind geel kreeg, ging bij mij een lampje bran den en heb ik heel goed op de tegenstanders gelet. Ik moet heel sober spelen. Bal afpakken en inleveren. Voor de rest be moei ik me nergens mee." Vermoedelijke opstellingen: Ajax: Menzo; Gemert, Scholten, Rijk aard, Silooy; Wouters, Winter, Mühren; Van 't Schip, Van Basten en Witschge. Real Zaragoza: Cedrun; Carrusco, Juan Carlos, Fraile, Abad; Senor, Mejias (of Btesa), Garcia Cortes; Roberto, Ruben Sosa en Pineda. Scheidsrechter: Franz Wöhrer (Oostenrijk). BENIDORM (ANP) - Tien Nederlanders starten don derdag op de Paseo Castel- 'ana de Madrid in Benidorm d°°r de langste Ronde van Spanje uit de geschiedenis. Be 42e Vuelta gaat over 22 ;Bippes en is 3995 kilometer 'ang. Geen van de tien Ne derlanders heeft enige kans °P de eindzege. ''an Gisbers heeft in de PDM- P'°eg naast zijn twee Span aarden Pedro Delgado en ™se-Luis Laguia, de Belg Wim prras en de Zwitser Jörg Mül- 'er zes Nederlanders opgesteld: Bené Beuker, Henk Boeve, Jlarc van Orsouw, Henri Man- jars, Gert-Jan Theunisse en peter Hoondert. Vier Nederlanders rijden in buitenlandse dienst. De Lim- bur. |er Leon Nevels bij de Bel- ploegleider Florent van aerenbergh, de Twentenaar Henri Dorgelo, de Haarlemmer Marco van der Hulst bij de Spanjaard Luis Ocana en ten slotte Luc Suykerbuyk bij de Spanjaard Maximo Perez. Het parkoers van de Ronde van Spanje is sterk bergachtig. Van vier etappes werd de eind streep op een bergtop getrok ken: bij de zesde rit tussen Bar celona en Andorra (aankomst op 2200 meter hoogte na drie beklimmingen), de zevende tussen Seo de Urgel en Cerler, de tiende tussen Ebro en Alt» de Campoo en de elfde tussen Santander en Lagos de Covan- donga. De favrieten zijn: Alvaro Pino (Spa), de winnaar van vo rig jaar, Sean Kelly (Ier), Lau rent Fignon (Fra), wereldkam pioen Moreno Argentin (Ita), Pedro Delgado (Spa) winnaar van 1985, Pello Ruiz-Cabestany (Spa), Omar Hernandez (Col) en Luis Herrera (Col). In totaal komen achttien ploegen van tien renners aan de start. VIMOUTIERS (AFP) - De Nederlandse profwielrenner Mathieu Hermans heeft dinsdag de 48ste editie van de Franse se- mi-klassieker Parijs-Camembert gewon nen. Hermans won de sprint van een kop groep van acht renners, onder wie zeven Fransen. Voor Hermans, in West-Europa begeleid door de Nederlandse ploegleider Albert Stofberg in plaats van zijn Spaanse baas Perurena, was het zijn vierde overwinning van dit seizoen. Eerder won de 24-jarige renner in februari drie etappes in de Ronde van Valencia. Hermans was in Parijs-Camembert de beste man van de kopgroep van acht coureurs. De vluchters waren na ruim 200 van de 236 ki lometer weggesprongen. De wind speelde een rol in de lastige koers. In de slotfase kwam Hermans gemakkelijk over de heuvels. Hij had vervolgens geen moeite de Deen Kim An dersen als winnaar van de vorige editie van deze semi-klassieker in Frankrijk op te vol gen. De Nederlandse beroepsrenner in Spaanse dienst was blij met zijn overwinning: „Vorig jaar ben ik vaak als tweede geëindigd. In fe bruari ben ik direct begonnen met winnen. In maart werd ik in Zamora in de sprint versla gen door de Fransman Marc Gomez. Dat deed pijn. Nu heb ik het vertrouwen weer. Ik was niet bang voor die eindsprint, al kende ik de kwaliteiten van de medevluchters niet goed". De uitslag: 1. Mathieu Hermans (Ned) 236 kilometer in 6 uur 29 minuten, 2. Jean-René Bernaudeau (Fra), 3. Jean-Claude Colotti (Fra), 4. Martial Gayant (Fra), 5. Ronan Pensee (Fra), 6. Charly Bé- ra rd (Fra), 7. Luc Leblanc (Fra), 8. Mare Madiot (Fra) allen dezelfde tijd als Hermans, 9. Thierry Marie (Fra) op 52 seconden, 10. Gilbert Duclos-Las- salle (Fra) z.t. 94 coureurs aan het vertrek, 54 ge klasseerd. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Ton Lok hoff is weer in beeld bij PSV. De Bredanaar die in de zomer van 1986 door PSV voor 4 ton aan het Zuid franse Nïmes Olympique werd verkocht, is door een belangrijk aantal PSV'ers bij het clubbestuur voorge dragen als een goede ver sterking voor de landskam pioen. „De naam Lokhoff is inderdaad gevallen", bevestigde interim- hoofdtrainer Guus Hiddink gisteravond. „Welke prioriteit PSV aan het opnieuw aantrek ken van Lokhoff heeft, zou ik liever in het midden willen la ten. Maar zijn naam komt in een van de scenario's voor, die we klaar hebben liggen met het oog op de versterking van onze selectie. Lokhoff meldde vanuit Zuid-Frankrijk nog niets ge hoord te hebben uit Eindhoven. „Ik wacht in spanning af, want dit zijn leuke berichten", aldus de middenvelder, wiens con tract bij Nimes nog drie jaar doorloopt. „Maar van onze voorzitter heb ik wel begrepen, dat ik veel meer moet opbren gen dan de 400.000 die ze voor me betaald hebben aan PSV." In de door heel Europa voe rende speurtocht naar nieuwe spelers belandde Guus Hiddink afgelopen zaterdagavond in Li verpool. Daar bekeek hij de wedstrijd Liverpool-Notting ham Forest en zag daarin John Metgod op het middenveld van Forest excelleren. Op Sören Lerby heeft PSV nu serieus zijn zinnen gezet. De bij AS Monaco voetbal lende Deen heeft nog geen offi cieel contact gehad met PSV. Volgens een goedingelichte bron echter, zou de echtgenote van Lerby, de zangeres Willeke Alberti, betrokken worden bij de pogingen om de Deen los te weken uit het vorstendom ana de Middellandse Zee. Een doch teronderneming van Philips zou mevrouw Lerby een lucra tief 'levenslang' platencontract willen aanbieden. AMSTERDAM - De organi satie van de Amstel Gold Race geeft zich enigszins gevoegd naar de nieuwe trend in de wielersport, die betaling op de streep voor schrijft. De renner die zaterdag de 22ste editie van Nederlands enige klassieker wint, mag 7500 gul den tegemoet zien. Een schijntje vergeleken bij bijvoorbeeld Parijs-Roubaix, waar Eric Vanderaerden onge veer 70.000 gulden ophaalde, maar het is een begin. Vorig jaar was er 'slechts' 4000 gulden voor de winnaar, iets minder dan 25 procent van de totale prijzenpot van 18.500 gulden, die dit j aar is opgetrokken naar 25.790 gulden. De Amstel Gold Race moet ook dit jaar afrekenen met de concurrentie van 5 wedstrij den: de Vuelta (Argentin, Kel ly, Fignon en alle Spaanse top- renners als Ruiz-Cabestany, Delgado en Pino), de ronde van de Vendée, de ronde van Noord West Zwitserland, de ronde van Apulië en de grote prijs van Innsbrück. Het deelne mersveld herbergt, buiten Francesco Moser, dan ook al leen de topcracks uit de lage landen aan de zee. Desondanks staan zaterdag naar alle waarschijnlijkheid 4 winnaars van een voor jaarsklassieker aan de start in Heerlen: Teun van Vliet (Om loop Het Volk, Gent-Wevel- gem), Eric Vanderaerden (Pa rijs-Roubaix), Claude Criquie- lion (Ronde van Vlaanderen) en Jean-Claude Leclercq (Waalse Pijl). De deelname van de smaakmaker van het voor jaar, Criquielion, is onzeker omdat hij sukkelt met het be gin van een ontsteking in de rechterknie. De organisatie onderhandelt nog met de Carrera-ploeg van Stephen Roche, uitblinker in de Ardennen-klassiekers, en Erich Maechler, de winnaar van Milaan-San Remo. Twin tig ploegen hebben voor de klassieker ingeschreven. Naar schatting 180 renners zullen deelnemea De route is dezelfde als voorgaande jaren. Alleen in Puth-Schinnen kan de Kerk- weg wegens werkzaamheden aan het wegdek niet worden gebruikt. NIJVERDAL (ANP) - Door op miraculeuze wijze tegen Jo han Krajenbrink aan een nederlaag te ontsnappen heeft oud-wereldkampioen Jannes van der Wal ook na zeven ronden nog steeds de leiding in het toernooi om het natio nale damkampioenschap. De Groninger behield zijn voorsprong van twee punten op zijn naaste achtervolgers, Gérard Jansen en Hendrik van der Zee, omdat ook zij niet verder kwamen dan remises. Al leen de Amsterdamse grootmeester Hans Jansen won en nestelde zich naast de twee achtervolgers op de gedeelde tweede plaats. BRUSSEL (ANP)-Wereldkampioen Gari Kasparov en Lju- bomir Ljubojevic hebben dinsdag in het schaaktoernooi van Brussel hun gedeelde leiding behouden. De Sovjetrus en de Joegoslaaf kwamen in de negende ronde al snel remise overeen. De partij vergde slechts vijftien zet ten. Het duo heeft nu zeven punten, anderhalf meer dan oud wereldkampioen Anatoli Karpov, die nog een remise staande hangpartij tegen Jan Timman heeft uit te spelen. Karpov versloeg met zwart zijn oude rivaal Viktor Kortsj- noi. Timman speelde remise met de Sovjetrus Mikael Tal en Van der Wiel brak zijn duel met de Engelsman Nigel Short af. WENEN (SID/DPA/AFP/RTR) - Het Westduitse ijshoc- keyteam heeft dinsdag in Wenen tijdens het toernooi om de wereldtitel voor A-landen voor een historisch feit gezorgd door voor de eerste keer een overwinning op Canada te be halen. Het werd 5-3 met als periodestanden 1-0, 3-2,1-1. In alle 29 voorgaande titeltoernooien, waaraan West-Duitsland deelnam, was het niet gelukt een overwinning op de Cana dezen te behalen. In andere wedstrijden van dinsdag won Finland tamelijk gemakkelijk met 5-2 van de Verenigde Staten. Alleen in de derde periode boden de Amerikanen goed tegenstand, maar toen was het al te laat: 2-0,3-0,0-2. Zwitserland ging voort met grote nederlagen lijden. Te gen Zweden, dat niet eens op volle kracht speelde, werd het 1-12 met als periodestanden 0-5,0-5,1-2. MONTE CARLO (RTR/ AFP/SID/DPA) - Boris Bec ker is dinsdag in de tweede ronde van het Grand-Prix- tennis toernooi van Monte Carlo verrassend uitgescha keld. De Westduitse Wimble- donkampioen, die als eerste was geplaatst, verloor met 3- 6, 3-6 van de Amerikaan Jimmy Arias, de nummer 56 van de wereldranglijst. Ook de Zweedse titelverde diger Joakim Nyström ieëd een nederlaag. De als achtste geplaatste Nyström verloor met 6-0,3-6,6-7 van de 19-ja- rige Oostenrijker Thomas Muster. Boris Becker loopt zichtbaar te balen na af loop van zijn partij te gen Thomas Mus ter. foto ap DEN HAAG (ANP) - Wereldkampioen Kenneth Leeuwin is niet geselecteerd voor het toernooi om het Europees kam pioenschap karate, dat van 1 tot en met 3 mei wordt gehou den in Glasgow. De Karate Do Bond besloot de 26-jarige Amsterdammer niet op te nemen in de ploeg, omdat hij maandag verstek liet gaan bij de centrale training. Leeuwin gaf de voorkeur aan een trainingsstage in Scandinavië. De ploeg bestaat uit: tot 60 kg: Tjoeman Chang (Den Haag), tot 70 kg: Appy Echteld (Amsterdam) en Kees Mossel (Dronten), tot 75 kg: Ulrich Smeins (Geldrop), tot 80 kg: Ce- mal Aktepe (Dronten) en Dudley Josepa (Eindhoven) en bo ven 80 kg: Hans Roovers (Utrecht). TURIJN (Reuter) - Tachtig procent van de Juventus-aan hang zou Michael Laudrup aan het einde van het seizoen liever zien vertrekken dan Michel Platini. Dit heeft een te lefonisch onderzoek van de sportkrant Corriere dello Sport onder vierhonderd fans uitgewezen. De Franse vedette zal vermoedelijk in juni stoppen bij de Italiaanse topclub om plaats te maken voor Ian Rush van Liverpool. Juventus verzekerde zich van de diensten van de Welshman voor 4,6 miljoen dollar (9,4 miljoen gulden). Voor één club mogen maximaal twee buitenlandse spelers uitko men. Indien de Italiaanse bond drie spelers per club zou toe staan, zien de supporters Laudrup in elk geval graag blij ven. ZEIST/ALKMAAR (ANP) - De KNVB heeft de competitie wedstrijd AZ - PSV definitief op het programma gezet voor dinsdag 5 mei (bevrijdingsdag). Het bestuur van de Alk- maarse eredivisieclub had geprotesteerd tegen deze datum, maar is akkoord gegaan nadat competitieleider Jan Huy- bregts het duel Ajax-AZ een dag had vervroegd. De KNVB had Ajax-AZ gepland voor zondag 3 mei en AZ-PSV voor 5 mei. Het bestuur van degradatiekandidaat AZ stelde grote moeite te hebben met het spelen van twee wedstrijden tegen de topclubs in drie dagen. Na overleg tus sen de KNVB, Ajax en AZ is de competitiewedstrijd in Am sterdam verplaatst naar zaterdagavond 2 mei. Dit kwam Ajax goed uit in verband met het duel in de halve finales van'het toernooi om de KNVB-beker tegen FC Groningen op 5 mei. Zowel AZ-PSV als Ajax-AZ begint om half acht. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 8 &rste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen personen, die leder bruto 37.500,00 ontvan- winnaar, derde prijs: 14 personen, die leder gen. derde prijs: 124 personen, die leder bruto 1152,50 ontvangen, vierde prijs: 440 perso- 1.794,50 ontvangen, vierde prijs: 5.606 per- non, die ieder J 7,50 ontvangen, sonen, die leder ƒ39,60 ontvangen, vijlde prijs: 78.854 personen, die leder 5,00 ont- vangen. Zes cijfers goed: geen winnaar, vijf cijfers goed: 4 personen, die leder bruto 10.000,00 ontvangen, vier cijfers goed: 22 personen, die ieder 1.000,00, ontvangen, twee cijfers goed: 253 personen, die leder 100,00 ont vangen, twee cijfers goed: 2.379 personen, die ieder 10,00 ontvangen. Uitslagen: Schalke'04-Bayer Leverkusen 1-2, Blau-Weiss Berlln-Bayer Uerdlngen 1-1. Stand: Bayern München 25-38 Hamburger SV 25-34 Bayer Leverkusen 25-30 Vfb Stuttgart 24-29 Werder Bremen 25-29 Bayer Uerdlngen 25-28 Borussia Dortmund 25-27 Kalserslau- tern 25-27 FC KQIn 25-27 Nümberg 26-27 Bo russia M-Gladbach 25-25 Schalke'04 26-25 VII Bochum 25-24 Waldhof Mannheim 25-22 Eintracbt Frankfurt 25-19 FC Homburg 25-15 Fortuna DOsseldorf 25-14 Blau-Weiss Berlin 24-11. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 9 personen, die ieder bruto 1.640.30 ontvan gen, derde prijs: 118 personen, die ieder 312,70 ontvangen. Uitslag inhaalduel: RWDM-Club Brugge f-0.

de Stem | 1987 | | pagina 7