TSI topper in Zeeland EENHOUWERS EN KIENJET ZIJN AANWINSTEN Zeeuwse ploegen bekampen elkaar Verschelling: 'Axel krijgt het moeilijk' flSTEM SPORT 3 WOENSDAG 22 APRIL 1987 T19 STERKSTE PROVINCIALE VERTEGENWOORDIGER IERNEUZEN - Het Terneuzense Animo gaat ioopvol de competitie in. Het eerste team zag ;oen Dobbeleir verdwijnen naar Hulster Am- tacht, maar Tim van Dijk keerde, na een jaar bij iet Rotterdamse TOEG te hebben gespeeld, terug r zijn oude stek. Open strijd vierde klas DERDE KLAS SPRINGPLANK VOOR RESERVES TENNISCOMPETITIE START Inbreng van jeugd neemt toe Poule-indeling lagere klassen HET WORDT DRINGEN IN TWEEDE KLAS Optimisme bij Remco Maandag (inonze tennismedewerker Uitkomend in de ite klasse en daardoor de ite vertegenwoordiger het district Zeeland, it het Goese TSI een Doraanstaande plaats in. let mag langzamerhand een gegeven zijn dat ani mator van deze selecte •jeuwse groep, Hans Felius, jlioorlijk aan de weg getim ed heeft om Zeeland in het (jipetitiegebeuren een ander jnzicht te geven. Met het for ten van een uitgelezen mep Zeeuwen heeft hij zich in j loop van enkele jaren een hoge plaats kunnen verwerven in de landelijke competitie. Weliswaar moest zo nu en dan teruggegrepen worden naar 'promotie bij keuze', maar het feit dat de eerste hoofdmacht zich vorig jaar in de eerste klasse heeft kunnen handha ven, bewijst duidelijk dat men klasse in huis heeft De meervoudige kampioen Hans Felius geeft daar met zijn inbreng de nodig gestalte aan, maar wordt daarin bijgestaan door Oostburger Serge Carpen- tier, die blijkbaar zijn 'meester' maar al te graag in het voet spoor blijft volgen, gezien zijn behaalde indoor-titel van het afgelopen seizoen. Overigens is het team in dezelfde samen stelling blijven bestaan, on danks het feit dat meisjes als Emerence van Wingen en An gela Latuheru een bedreiging vormen voor zowel Annemarie Verrijzer als de Axelse Martine van Maarleveld. Ondanks dat, heeft het tweede team zich vorig jaar kranig geweerd. Het eindigde op een eervolle tweede plaats met slechts drie punten achter stand op het Bredase BLTV. Deze keer komen zij uit tegen Rapiditas 1 uit Harderwijk. De pas uit Genua teruggekeerde Felius heeft nog weinig gele genheid gehad zich te verdie pen in de tegenstanders, maar wist wel te vertellen dat het team van Strokei zou bestaan uit de nummer drie van de na tionale jeugdkampioenschap pen, Tonny Kempers, en op een vooraanstaande plaats op de Audi-ranking staande Jeroen Schuur. Na TSI 1 komt het eerste team van het Vlissingse De Schelde aan bod als het gaat om de hoogte van de competi tieklasse. Het team heeft zich vorig jaar wonderwel weten te handhaven in de Over gangsklasse A en onder aan voering van Frans Verhulst en Ernst Wondergem zal het zeker trachten deze plaats te behou den. Zij worden daarin bijge staan door Annemiek Huisson- Verhulst en Marion Mewiss. De tweede hoofdmacht van TSI komt uit in de Over gangsklasse B, een plaats die TSI vorig jaar met succes heeft verdedigd Het team heeft ook dit jaar de kwaliteiten in huis om zich van een goede plaats te verzekeren. Emerence van Wingen en Angela Latuheru vormen een vrouwelijk duo, terwijl naast Jaap Moerland en Mark Zuidweg de veelbelo vende Manfred de Kok het team aanvult. De Kok heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een niet te onderschatten tegenstander en wist zich via de vele toernooien danig in de kijker te spelen. nimo is hoopvol gestemd in onze tennismedewerker Samen met Mark Albers moet hij proberen de tegenstan- ier te onderdrukken. Martine Nijsten mag dan wel iswaar studerende zijn in Utrecht, maar ook zij blijft deel litmaken van de hoofdmacht, Ie overigens versterking heeft jkregen door de komst van Isabelle Leenhouwers en Ma in Kienjet, hoewel laatstge- iiemde vorig jaar al in het weede team van Animo ac- srde. Competitieleider Kees Ha- riink: „Ik vind niet dat we «gunstig hebben geloot, hoe- ttl een zwakkere Brabantse tub nooit weg is. Het team is Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Slechts weinig teams in de vierde klas zagen hun verzoek om promotie bij keuze ge honoreerd. Sluiskil en Animo 3 viel dit genoegen wel ten deel en worden di rect in de gelegenheid ge steld eikaars krachten te meten. Beide teamns werden in dezelfde poule ingedeeld naast Souburg 3 en DOS 3. Zeeuws-Vlaamse teams moeten hoger inge- worden dan him Walcherse opponenten. Animo heeft de beschik- j over Andrea Hame link, en de van Sluis over- i Ellen Ruesen, terwijl Frank Hamelink, Frank Wille en Ralph Al- s voor een sterke aan vulling zorgen. Henk Jan- jen en Edward Bleijen- i voeren het team van Sluiskil aan, samen met i Sterrenberg en Ineke van de Velde. DOS 3 be staat uit Ineke van Leer- sum, Marlies van Schaik, Berk Rietveld en Paul uk en Souburg 3 wordt gevormd door Menno Sanderse, Jochem de Klerk, Anneke Engelse en Nicole de Waal. Het eerste team van Drive uit Sas van Gent t een aderlating moe- jen ondergaan, na het be- "len van de titel vorig tr. Bernd van Quekel- wghe verruilde Drive v°or Animo, terwijl broer Qnno wegens studie niet "1 de parij is. Annema- "e Dobbeleir en Veroni- We Leeuwenburgh zijn ames in het team, ter- *1)1 Hannie Langeraert ®et zoon Kim het team ladig maken. Zij wer- 1 ingedeeld met Smash dat met Julien Bral, jtarold Puijsseleir, Na- Tijssen en Angeliek t°nnen zal aantreden. JJjdere tegenstanders zijn fBTC 4 en Kapelle. SJEF uit Aardenburg gaat de ®l)d aanbinden met Jbo 4, De Stoof 1 en De «helde 3. De Aarden de formatie kan reke- a op Teun van Heel den, Sjaak Risseeuw, flerre Lampaert, Paula an der Heijden en Ma- Scherbeijn. Animo 4 (Wt ongewijzigd ten op- «ïte van vorig jaar en ïf team bestaat uit Nell "fas, Pia Vos, Jan Jurry tucien Speleman. Axel te Ludo et Emergo 2 be ften elkaar in poule ^terwijl Hulster Am- 3 en Ludo et ago 3 eikaars tegen- aer zijn in poule 105. ten opzichte van vorig jaar sterker geworden. Niet alleen door de komst van Tim van Dijk, maar door de aanvulling van zowel Isabelle en Manon is het in de breedte sterker. Mini maal hopen wij op handhaving in deze klasse, maar zowel Hul ster Ambacht, Smash als MLTC 2 zijn vergelijkbare te genstanders, zodat een kam pioenschap en een degradatie weieens dicht bij elkaar kun nen liggea" Tim van Dijk is wat optimistischer gestemd: „Ik heb nu diverse malen met Isabelle en Manon in de win tercompetitie gespeeld. Op mij hebben ze een goede indruk ge maakt." Zeeuws-Vlaamse s treek duels staan er derhalve op het programma. Ontsnapte Hulster Ambacht vorig jaar op het nip pertje aan degradatie, dankzij een zwak opererend DOS, dit jaar betitelt competitieleider Roland Renique van Hulster Ambacht de deelname als „een moeilijke dobber." Hoewel Coen Dobbeleir ongetwijfeld een versterking voor het team is, zullen zowel Chantal Baecke als Marion Schellekens alle zei len moeten bijzetten om zich in dit gezelschap te kunnen hand haven. Jan-Willem Bartz be hield zijn plaats in de Hulster- equipe. „Een onberekenbare ploeg," zo betitelde Remco Maandag het team van Smash. Captain Ri chard Bral is vastberaden over de kansen van zijn ploeg: „We blijven er ia" Kort en bondig, niet meer en niet minder. Op de vraag of Stephanie Rottier een aanwinst is voor het tean, kan het antwoord niet anders dan bevestigend zijn. De 13-jarige Rottier heeft ook het meeste aanspraak op een plaats in het team. Zowel op Zeeuws als na tionaal niveau heeft zij bewe zen meer dan voldoende klasse in huis te hebben. Het team be staat, evenals vorig jaar, voorts uit Ronald van Remortel en Jacqueline Bral. Maaike Ver- straeten moest haar plaats in het eerste team afstaan aan Stephanie Rottier. Het Oostburgse Ludo et Emergo trof MLTC 1 in de poule en moet in tegenstelling tot de andere Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordigers wel twee keer de reis naar Noord-Bra bant maken. Tegenstanders zijn Vierhoeven 1 uit Roosen daal en Markendaal 2 uit Bre da. De Oostburgers beschikken over vrijwel hetzelfde team als vorig jaar, met dit verschil, dat John Dijkman de formatie komt versterken. Ofschoon het eerste van MLTC een danige concurrent is, is Patrick Mar- teijn hoopvol gestemd. „Vorig jaar zijn we kampioen gewor den, dus ook dit jaar moet dat lukken," stelt hij, al is hij zich zeker bewust van de kracht van de Middelburgers. Han Pettiet maakt ook weer deel uit van het team, maar zal waar schijnlijk in het dubbelspel ac tief zijn, terwijl Hein Kupfer in voorkomende gevallen even eens van de partij zal zijn. De vrouwelijke helft van het team wordt gevormd door Wilma Kupfer en Mirjam Brakman. Het derde team van TSI werd ingedeeld met de Bra bantse clubs BTCI 3 uit Breda, Pellikaan Tennis uit Goirle en Roosendaal 2. Het TSI-team wordt gevormd door Marcel van Sabben, Stefan Havermans en Ard Breure, die overigens nog herstellende is van een blessure. Dimitri Kaijser, vorig jaar nog volop aanwezig in het team, neemt het racket niet meer ter hand, terwijl Judith van de Berge uit het team ver dween. Isabelle Leenhouwers en Manon Kienjet, de twee aanwinsten voor het Temeuzense Animo-team. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de he rencompetitie komen de teams van 't Halve Maantje en DOS voor Zeeland uit in de hoogste klassen. Zij staan samen ingedeeld in de tweede klas en bestrijden Tilburg 1 en Ypelaar-Hilvaren- beekl. 't Halve Maantje is samenge steld uit Max de Rave, Alex Greeve, Dick Hado de Wage naar en Ronald Pateer. De DOS-formatie verschijnt binnen de lijnen met Pieter Visser, Harry Tijssen, Frans van de Velde en Ton Veraart. In de derde klas heeft het team van Animo een wijzi ging ondergaan. Het kreeg versterking van Rolf Hoving, terwijl Fred Elliot Axel ver ruilde. Toegevoegd aan dit team werden Ronnie de Jong en Arjen Elderson met Huub Nijsten als goede reserve. Zij moeten proberen de ver overde wintertitel gestalte te geven tegen Zierikzee 1, Noord-Beveland 1 en Duive- land 1. Ongetwijfeld een zware klus. Zierikzee kan re kenen op Harry Koster, Mi chel de Vlieger, Hans Wohl, Lex van Geer en reserve Joop de Vlieger en Noord- Beveland wordt gevormd door Han van Oeveren, Al fred Verwei, Vincent Wisse en Jan Moerman. Duiveland bestaat uit Bertus Bleij, An- dré Goedegebure, Hans-Jan Goedegebure en Hans Bou- ma. Het eerste team van Ka pelle, bestaande uit Alex van Eenennaam, Michel Gorsse, Mark Roovers, Michel van Geels en John Herselman, moet de strijd aanbinden te gen Ypelaar 1 uit Breda, Bos- schenhoofd 1 en Rijsbergen 1. Van onze tennismedewerker AXEL - De derde klas mag als een springplank funge ren voor de tweede teams van verenigingen zoals Ani mo, Hulster Ambacht en Smash, maar het eerste team van Axel moet zich trachten te handhaven in dit gezelschap. „We hebben er in feite niet het team voor," luidt het commen taar van captain Jan Verschel- ling. Het team werd vorig jaar vrij gemakkelijk kampioen in de vierde klas, maar is toch nog niet rijp voor een klasse hoger. „We hebben niet de beschik king over een vaste dame. An- nelies Hoek is in verband met haar werk niet vaak aanwezig, terwijl Karin van Maarleveld elders studerend is. Zelf wilde ik graag lager spelen, maar de komst van Guido Tolhoek in het eerste team deed ons be sluiten de stap naar de derde klas te maken," aldus Ver schelling. De Axelse formatie werd ingedeeld met DOS 2, Smash 2 en Souburg 1. Laatst- Guido Tolhoek, het tennistalent dat het eerste Axelse team de nodige impulsen zal moeten geven. - foto de stem/ corj.de boer. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Zondag 26 april heeft voor vele ten nissers een grote betekenis, want de start van de lan- delijke competitie is dan weer een feit. Vele clubs hebben hun team, al dan niet met veel moeite, sa mengesteld en het spektakel kan weer beginnen. Zes weken lang zijn de banen van de vele tennisverenigin gen het domein van het competitie spelende gedeelte van de leden Het aantal leden dat hiervoor interesse toont neemt jaarlijks toe. Het wedstrijdspelen neemt dan ook een grote plaats in Opvallend is de toenemende inbreng van de jeugd in de competitie. Dit beeld, dat zich de laatste jaren vooral in de mixed-competitie vertoonde, neemt nu ook steeds grotere vormen aan in de herencompetitie. Voor vele clubs ligt de oorzaak echter bij het gebrek aan dames, want dit leidt er toe dat potentiële competitiespelers geen mogelijkheid hebben in de mixed-competitie te spelen, waardoor de he rencompetitie het alternatief is. Gevormde herenteams, die reeds jaren met de nodige animo in deze competitie mee strijden in de veronderstelling op deze manier de jeugd te ontwijken, kunnen dit jaar op grote schaal met jeugd wor den geconfronteerd. Naast dit verschijnsel, is het ook opvallend dat er veel spelerswisselingen zij a De 'transfers' dienen voor 1 no vember officieel hun beslag te krijgen, maar eens te meer wordt een speler of speelster voor 1 april nog net tijdig aangemeld teneinde een team te completeren. In Zeeuwsch-Vlaanderen zag het Terneuzense Animo zowel Coen Dobbeleir als John Dijkman vertrekken naar respec tievelijk Hulster Ambacht en Ludo et Emergo, maar kreeg 'in ruil' daarvoor Tim van Dijk en de talentvolle Isabelle Leenhouwers en Bernd van Quekelberghe terug, wat be treft de hoogste teams. Overigens wordt de competitie niet door alle vereni gingen op dezelfde wijze ervaren. Vaak keren de zoge naamde recreanten zich tegen deze wijze van beleven van de tennissport en zien zij daardoor vaak 'hun' banen bezet. Een goede vereniging zal er echter altijd zorg voor dragen beide groepen tennissers voldoende aan hun trekken te la ten komea Ieder beleeft het nu eenmaal op zijn manier met de wetenschap dat men bezig is met een wedstrijd sport, hetgeen in een tenniscompetitle nog maar eens wordt benadrukt. En terecht.... Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De poule-indeling van de lagere klassen in de verschillende tenniscompetities ziet er als volgt uit: Mixed-competitie vijfde klas: Poule 117: Zierikzee 2, Dauwendaele, TSI 7, Noord-Beveland. Poule 118: TSI 8, Hontenisse 1, Hulster Ambacht 5, Swaecke. Poule 119: Boskreek 1, Souburg 4, Con Forza 1, Domburg. Poule 120: Axel 3, Drive 2, Sluis, Hoek 1. Poule 121: Vogelvlucht 1, Smash 4, Hoek 2, Hulster Ambacht 4. Poule 124: Bathse Kreek, De Meet 2, Kruiningen 2, SBOZ 5. Poule 125: DOS 4, Bongerd 2, TSI 9, 't Halve Maantje 1. Zesde klas: Poule 149: 't Halve Maantje 2, Zierikzee 3, Westenschouwen, Lewe- dorp 1. Poule 150: Zierikzee 4, TEBO, Schelde 4, Duiveland. Poule 151: Drive 3, Smash 5, Animo 6, Tiola 1. Poule 152: Ludo et Emergo 4, Sjef 2, Tiola 2, Con Forza 2. Poule 153: ASOC, Vogelvlucht 2, Hontenisse 2, Animo 5. Poule 154: De Stoof 2, Boskreek 2, De Sprink, DOS 5. Poule 155: Schelde 5. MLTC 6, Lewedorp 2, Yerseke. Poule 156: De Put, Kruiningen 3, SBOZ 6, De Meet 3. Herencompetitie vierde klas: MLTC, Schelde, Kapelle 2, Animo 2. Vijfde klas: Poule 66: Hontenisse, Axel 1, Domburg 1, Sluiskil. Poule 67: Hulster Ambacht 1, Phi]ten, 't Halve Maantje 2, Mattenburgh 1. Zesde klas: Poule 147: Domburg 2, Souburg 2, Ludo et Emergo, Sluis. Poule 148: Souburg 1, Bongerd 1, Scelveringhe 2, 't Halve Maantje 3. Poule 148: Dui veland 2, TSI, Kapelle 3, Scelveringhe 3. Poule 156: SJEF, Hoek, Axel 2, Vogelvlucht Poule 151: Animo 3, Hulster Ambacht 2, Zaamslag, Axel. Poule 152: Bongerd 2, Vierhoeven 3, 't Halve Maantje 4, De Zoom 3. Juniorencompetitie: Tweede klas: Kapelle 1, MLTC 1, Vogelvlucht, Schelde 1. Derde klas: Poule 21: MLTC 2, De Stoof 1, DOS, Zierikzee 1. Poule 22: Hulster Ambacht, Animo, Schelde 2, Drive. Vierde klas: Poule 56: Zierikzee 2, De Stoof 2, Noord-Beveland, De Sprink. Poule 51: Huyber- gen 1, TSI, De Zoom 1, Kapelle 2. Poule 52: Ludo et Emergo 2, Bongerd, Yerseke, Boskreek 2. Poule 53: MLTC 3, Ludo et Emergo 1, Boskreek 1, Souburg. - foto w1m kooyman genoemd team heeft kwalitei ten in huis in de personen van Diederik van den Heuvel en Antoine van Bockel, terwijl zo wel Jeanet Engelse als Jeanet Meijers over voldoende kwali teit beschikken om zich in dit gezelschap te handhavea DOS 2 kan rekenen op Bart Felius, Ronald Vasseur, Rosa Iwema en Elly Cijvat, terwijl Smash 2 hoge ogen moet kunnen gooien onder aanvoering van Jeroen Verstraeten en Gyon Assel- man, maar zeker zal ook Evert van Kampen als vaste man deel uitmaken van dat team. Maaike Verstraeten en Esma- ralda Verhaegen vormen de vrouwelijke helft met Monique Baecke als reserve, in verband met eindexamens. Animo 2 werd ingedeeld met Hulster Ambacht 2, Souburg 2 en TSI 5. Een poule waarin Souburg 2 een goede indruk achterlaat met Elisabeth Buijs en Jenny Kuijs, maar zeker ook Dirk Rempt en Ewald Saal- mink. Het Terneuzense Animo kan veel verwachten van Tim van Veldhoven, Jeroen Ever- ling en Bernd Quekelberghe, terwijl Nancy Blok en Anne marie Robesin aan hun zijde staan. TSI 5 wordt gevormd door Jan Goense, Hans Ver- haagen, Lisette Petit, Ericka Ouwehand en Marleen Koe man. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het zal nog maar weinig seizoe nen voorgekomen zijn dat vier Zeeuwse clubs elkaar moesten bekampen in de hogere klassen. Dit seizoen bestaat poule 102 van de tweede klas uit vier Zeeuwse clubs. Animo 1, Hulster Ambacht 1, Smash 1 en MLTC 2 zijn eikaars te genstander geworden Vaak werd in het verleden de strijd beslecht met veelal Brabantse clubs, maar deze moeten deze keer de reis -naar Zeeuwsch-Vlaanderen niet meer op het programma zetten. Richard Bral, de ver tegenwoordiger van het Steense Smash, typeerde deze krachtmetingen in de geest van „elkaar afslach ten," maar tegen het feit dat een Zeeuwse club zal moeten degraderen, staat de weten schap dat er één kampioen wordt met uitzicht op een plaats in de Overgansklasse B. Het eerste team van het Middelkburgse MLTC moest vorig jaar een stapje terug doen. Ondanks een sterke be zetting van het team moest men echter drie keer zonder Joost Thoorenaar spelen, ter wijl Barbara du Fossé we gens een hardnekkige bles sure slechts één keer in actie kon komen. Dit seizoen ziet er voor de Middelburgers be ter uit. Remco Maandag daarover: „De plaats die we vorig jaar verloren moet te ruggehaald kunnen Wordea We moeten het kunnen ma ken en ik kan mij niet voor stellen wie ons tegen zou moeten houden," aldus een optimistische Maandag. Het eerste team heeft een wijziging ondergaan. Geble ven zijn uiteraard Remco Maandag en Joost Thoore naar, maar versterking kwam er in de persoon van Manon ten Bruggencate, die naast Maijolein Cijsouw de plaats inneemt Zij speelde Walter Montenarie, een veelbelovende speler, die het moet kunnen maken in het tweede team van MLTC. - FOTO DE STEM/eOFIJ. DE BOEF enkele jaren geleden in de Middelburgse equipe, maar na rondzwervingen in Delft en Den Helder is zij voor de Middelburgers een welkome aanvulling. Door degradatie vorig jaar van het eerste team naar de tweede klas, ontstond de promotie van MLTC 2 naar de tweede klas. De veelbelovende Walter Montenarie voert dit team aan in de strijd tegen Animo, Hulster Ambacht en Smash en hij zal dit niveau dan ook ruimschoots aankunnen. Minder gemakkelijk zal het Gillis van de Gruiter ver gaan, temeer omdat deze ten nisser qua speelsterkte lager speelt dan Montenarie, het geen voor de tegenstander strategisch in het voordeel werkt Het team bestaat voorts uit drie meisjes, waar van Barbara du Fossé hoopt dit seizoen alle wedstrijden mee te kunnen spelen. Zij kampt al een hele tijd met een rugblessure en dat is de reden dat Marie-Louise Maasdam en Ingrid de Vries dit team aanvullen. „Barbara speelt overigens gewoon mee, hoewel het altijd afwachten blijft," redeneert Maandag, die op handhaving rekent, maar eigenlijk hoopt op meer. „Ik weet dat het zal gaan tussen Animo en ons, hoewel je nooit weet hoe Smash voor de dag zal ko men. Dat team is nu eenmaal onberekenbaar," stelt Maan dag.

de Stem | 1987 | | pagina 11